Zdravie a záhrada
Proc vznikaji problemy se stitnou zlazou? (pro anglictinare a rustinare)
Y

Sadhguru se zabývá příčinami rozsahleho šíření onemocnění štítné žlázy v dnešním světě.
https://www.youtube.com/watch?v=pJG0svn1eeg


Sadhguru se zabývá příčinami rozsahleho šíření onemocnění štítné žlázy v dnešním světě. https://www.youtube.com/watch?v=pJG0svn1eeg

Ak by sa niekto podujal preložiť aspoň v bodoch, bola by som povďačná ....


Ak by sa niekto podujal preložiť aspoň v bodoch, bola by som povďačná ....

Ak by sa niekto podujal preložiť aspoň v bodoch

Štítná žláza řídí všechny procesy v těle. Reaguje na každou naší myšlenku. Její hlavní funkcí je udržovat harmonii v těle.
Pro její dobrou funkci je důležité:
1.Nebrat život tak vážně
2.Uvolnit se
3.Vykonávat fyzickou aktivitu, ale ne takovou, kde počítáme množství kroků, ale takovou, která nám přináší radost.
4.Pokud možno jíst věci, které si sami utrhneme ze stromu, nebo pole.
5.Přijímat velké množství slunečního záření.
6.Obklopit se rostlinami, hlavně tam kde spíme, pokud to nemůžeme udělat v celém obydlí.
7.Vážit si všech živých bytostí.
8.Nezdržovat se v místnostech s klimatizací a přístrojů, které vydávají technický šum.
9.Nespěchat. Naše štítná žláza potřebuje vozík, zatím co my používáme raketu. (obrazně řečeno)
10.Užívání tabletek problém jenom schová, ale nevyřeší.
11.Je dobré věnovat se józe.
12.Při potížích místo spánku, hýbat se. Spánek je vlastně malá smrt. Pokud je člověk vážněji nemocný, tam to neplatí.


[quote="pid:28943, uid:17"]Ak by sa niekto podujal preložiť aspoň v bodoch[/quote] Štítná žláza řídí všechny procesy v těle. Reaguje na každou naší myšlenku. Její hlavní funkcí je udržovat harmonii v těle. Pro její dobrou funkci je důležité: 1.Nebrat život tak vážně 2.Uvolnit se 3.Vykonávat fyzickou aktivitu, ale ne takovou, kde počítáme množství kroků, ale takovou, která nám přináší radost. 4.Pokud možno jíst věci, které si sami utrhneme ze stromu, nebo pole. 5.Přijímat velké množství slunečního záření. 6.Obklopit se rostlinami, hlavně tam kde spíme, pokud to nemůžeme udělat v celém obydlí. 7.Vážit si všech živých bytostí. 8.Nezdržovat se v místnostech s klimatizací a přístrojů, které vydávají technický šum. 9.Nespěchat. Naše štítná žláza potřebuje vozík, zatím co my používáme raketu. (obrazně řečeno) 10.Užívání tabletek problém jenom schová, ale nevyřeší. 11.Je dobré věnovat se józe. 12.Při potížích místo spánku, hýbat se. Spánek je vlastně malá smrt. Pokud je člověk vážněji nemocný, tam to neplatí.
Upravené 9. 8. 2021 o 17:29

Vďaka Rusofil.


Týka sa ma táto choroba, no nikdy som sa o ňu nijako extra nezaujmala. Beriem 15 rokov lieky s desať mesačnou prestávkou a vtedy som zistila, že ak lieky neberiem mám nízke hodnoty a tým aj omnoho nižšiu dávku lieku.


Po 10 mes. nekonzumovania lieku som išla novej dr.. s tým, že nech ma vyšetrí a povie ako ďalej.... bola som prekvapená, keď mi povedala výsledok. Odchádzala som s minimálnym dávkovaním. No a po 2 rokoch som na tom oveľa horšie ako keď som liek nebrala....beriem 75mmq-celú tabletku..... som z toho smutná, nechcem tie lieky brať vôbec....


Prišli mi totiž na tú chorobu náhodou pri rôznych vyšetreniach..... nikdy som nepociťovala žiadne ťažkosti ako sa opisujú v príznakoch.....


Neviem ako na to.....prestať ich brať ? Oznámiť dr., že končím s liečbou....lebo ona je ako automat...krv...pohovor...sono....lieky a tak stále dokola....žiadna snaha o hľadanie príčiny....keď sa pýtam na vyhliadky do budúcna ....povie, že to vypadá navždy!.. neverím jej.


Vďaka Rusofil. Týka sa ma táto choroba, no nikdy som sa o ňu nijako extra nezaujmala. Beriem 15 rokov lieky s desať mesačnou prestávkou a vtedy som zistila, že ak lieky neberiem mám nízke hodnoty a tým aj omnoho nižšiu dávku lieku. Po 10 mes. nekonzumovania lieku som išla novej dr.. s tým, že nech ma vyšetrí a povie ako ďalej.... bola som prekvapená, keď mi povedala výsledok. Odchádzala som s minimálnym dávkovaním. No a po 2 rokoch som na tom oveľa horšie ako keď som liek nebrala....beriem 75mmq-celú tabletku..... som z toho smutná, nechcem tie lieky brať vôbec.... Prišli mi totiž na tú chorobu náhodou pri rôznych vyšetreniach..... nikdy som nepociťovala žiadne ťažkosti ako sa opisujú v príznakoch..... Neviem ako na to.....prestať ich brať ? Oznámiť dr., že končím s liečbou....lebo ona je ako automat...krv...pohovor...sono....lieky a tak stále dokola....žiadna snaha o hľadanie príčiny....keď sa pýtam na vyhliadky do budúcna ....povie, že to vypadá navždy!.. neverím jej.

Neviem ako na to

Z videa jde jednoznačné poselství - zklidnit se.


[quote="pid:29065, uid:17"]Neviem ako na to[/quote] Z videa jde jednoznačné poselství - zklidnit se.

Ja som kludná, vážne.....nechcem tie lieky brať a premýšľam nad vitamínovou liečbou....ako sa píše napr.tu: https://encyklopedia.akv.sk/diagnozy/hypotyreoza/


Skúsim to a pôjdem o pol roka na kontrolu....som veľmi zvedavá na výsledok....


Ja som kludná, vážne.....nechcem tie lieky brať a premýšľam nad vitamínovou liečbou....ako sa píše napr.tu: https://encyklopedia.akv.sk/diagnozy/hypotyreoza/ Skúsim to a pôjdem o pol roka na kontrolu....som veľmi zvedavá na výsledok....

len babska rada, skus brat jod....ak si relativne odvazna, tak si vypytaj v lekarni Lugolov roztok (1% roztok anorganickeho jodu, ktory sa pouziva na dezinfeciu). 15 kvapiek nakvapkat do 2,5 dcl vody a vypit, mozes zacat na 5 a zvysovat frekvenciu na 3x denne, neskor bude stacit 1x15 kvapiek a mozes to zvysovat na 15 kvapiek 2x denne. Ak nie si odvazna, tak jodis koncentrat alebo olejovita, ale to je organicky jod a je to cele drahsie. Ja som brala organicky cca 1 rok a ked stale bolo zle, tak som zacala ten Lugolov roztok (kedysi sa ordinoval pre vojnou normalne ludom)......po cca 2,5 roku beriem teraz tak 1-2x do tyzdna. Ak mas problemy so stitnou zlazou, je dobre zistit, ci nemas problemy s vajecnikmi (prip. vyoperovane) a celkovo endokrinny system. Za mna sa ziadne ucinky neobjavili (teda okrem problemov so spankom, ale to mam uz 6 rokov), je to lacnejsi sposob a telo jod uklada. Co moze byt zle, ak stale ho chces uzivat, ale zasa dobre, ked ide skor o doplnenie strateneho a potom to uz len obcasd. Mne to da najavo, ze ako keby som mala nieco na krku, dam si a zasa je pokoj. Sono stitnej zlazy tvrdi, ze vsetko v poriadku a hladiny mam relativne na hranici, ale lieky brat nemusim


len babska rada, skus brat jod....ak si relativne odvazna, tak si vypytaj v lekarni Lugolov roztok (1% roztok anorganickeho jodu, ktory sa pouziva na dezinfeciu). 15 kvapiek nakvapkat do 2,5 dcl vody a vypit, mozes zacat na 5 a zvysovat frekvenciu na 3x denne, neskor bude stacit 1x15 kvapiek a mozes to zvysovat na 15 kvapiek 2x denne. Ak nie si odvazna, tak jodis koncentrat alebo olejovita, ale to je organicky jod a je to cele drahsie. Ja som brala organicky cca 1 rok a ked stale bolo zle, tak som zacala ten Lugolov roztok (kedysi sa ordinoval pre vojnou normalne ludom)......po cca 2,5 roku beriem teraz tak 1-2x do tyzdna. Ak mas problemy so stitnou zlazou, je dobre zistit, ci nemas problemy s vajecnikmi (prip. vyoperovane) a celkovo endokrinny system. Za mna sa ziadne ucinky neobjavili (teda okrem problemov so spankom, ale to mam uz 6 rokov), je to lacnejsi sposob a telo jod uklada. Co moze byt zle, ak stale ho chces uzivat, ale zasa dobre, ked ide skor o doplnenie strateneho a potom to uz len obcasd. Mne to da najavo, ze ako keby som mala nieco na krku, dam si a zasa je pokoj. Sono stitnej zlazy tvrdi, ze vsetko v poriadku a hladiny mam relativne na hranici, ale lieky brat nemusim

ten Lugolov roztok, nepovedz, ze chces uzivat, povedz, ze treba ti to na dezinfekciu a dostat ho vacsinou v nemocnicnych lekarnach, musi sa namiesat, nie je bezne kupny masovo


ten Lugolov roztok, nepovedz, ze chces uzivat, povedz, ze treba ti to na dezinfekciu a dostat ho vacsinou v nemocnicnych lekarnach, musi sa namiesat, nie je bezne kupny masovo

Zuzka. Ja už zopár rokov beriem Euthyrox 25mg. Predpísal mi ho endokrinolog po tom, co mi našiel na štítnej uzlík, alebo niečo také. Tiež nie som stotožnená s hltaním tbl., tak som si povedala, že ho vysadím na pár mesiacov pred kontrolou a začala som užívať cédrový olej (ráno pred jedlom podržím v ústach) a CBD 10% (večer, 4kvapky). Kontrolu mám teraz 18.8., tak dám vedieť, či sa výsledky po vysadení Euth.zmenili. A akurát čítam o čerešňovom oleji, že je tiež dobrý na endokrinný systém.


https://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/16-Ceresnovy-olej


Zuzka. Ja už zopár rokov beriem Euthyrox 25mg. Predpísal mi ho endokrinolog po tom, co mi našiel na štítnej uzlík, alebo niečo také. Tiež nie som stotožnená s hltaním tbl., tak som si povedala, že ho vysadím na pár mesiacov pred kontrolou a začala som užívať cédrový olej (ráno pred jedlom podržím v ústach) a CBD 10% (večer, 4kvapky). Kontrolu mám teraz 18.8., tak dám vedieť, či sa výsledky po vysadení Euth.zmenili. A akurát čítam o čerešňovom oleji, že je tiež dobrý na endokrinný systém. https://www.zdraveoleje.sk/www-zdraveoleje-sk/eshop/4-1-Zdrave-oleje/0/5/16-Ceresnovy-olej

Veľmi ďakujem za rady, ja sa všeobecne liekov stránim....max si dám brufen (viem najväčšie svinstvo) iné lieky neberiem.


@JankaS vaječníky mám v pohode....kedysi som absolvovala laparoskopiu.... no pravda je, že už je to 15 rokov.... ale iné ženské problémy nemám...

Vyskúšam sa liečiť vitamínom a skúsim aj ten roztok....urobím experiment.....dúfam, že výsledky budú ako očakávam, že žiaden eutyrox mi netreba.


Veľmi ďakujem za rady, ja sa všeobecne liekov stránim....max si dám brufen (viem najväčšie svinstvo) iné lieky neberiem. @JankaS vaječníky mám v pohode....kedysi som absolvovala laparoskopiu.... no pravda je, že už je to 15 rokov.... ale iné ženské problémy nemám... Vyskúšam sa liečiť vitamínom a skúsim aj ten roztok....urobím experiment.....dúfam, že výsledky budú ako očakávam, že žiaden eutyrox mi netreba.

max si dám brufen (viem najväčšie svinstvo)


Prečo je Brufen zlý?


[quote="pid:29117, uid:17"]max si dám brufen (viem najväčšie svinstvo)[/quote] Prečo je Brufen zlý?
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

CBD 10% (večer, 4kvapky).

Čo je CBD ?


[quote="pid:29093, uid:286"]CBD 10% (večer, 4kvapky).[/quote] Čo je CBD ?

Prečo je Brufen zlý?

Na srdce to nie je údajne dobré...viem, že predávajú aj ibuprofen ružový a to farbivo škodilo ....ale to som len počula....nikdy som sa o to nejako nezaujmala.....ja keď napr. V letáku k lieku vidím nežiadúci účinok ....ako malátnosť a krče a zvracanie...tak si liek nedám, radšej ho zahodím..... mám kolegyňu a tá je chodiaca lekárnička....ona berie lieky úplne na všetko...cielene ide k dr. Ak ju len niečo "pichne"....tak takýto prístup absolutne odmietam....


[quote="pid:29118, uid:623"]Prečo je Brufen zlý?[/quote] Na srdce to nie je údajne dobré...viem, že predávajú aj ibuprofen ružový a to farbivo škodilo ....ale to som len počula....nikdy som sa o to nejako nezaujmala.....ja keď napr. V letáku k lieku vidím nežiadúci účinok ....ako malátnosť a krče a zvracanie...tak si liek nedám, radšej ho zahodím..... mám kolegyňu a tá je chodiaca lekárnička....ona berie lieky úplne na všetko...cielene ide k dr. Ak ju len niečo "pichne"....tak takýto prístup absolutne odmietam....

na stitnu zlazu aj tekvicovy olej, morske riasy, idealne rozmixovat v zemiakovej kasi(vdaka skrobu lepsia vstrebatelnost). kupele v morskej soli(poltavsky bisofit) a potopudne procedury. CBD na chronicke problemy by som nasadil aj 20%, aj v kombinacii s CBG. Palo Kovacik - Konceptual pestuje konope a ma na predaj aj CBD...


bezpodmienecne bud spomenuta joga alebo iny celostny pohybovy system, lebo to uvolni psychiku a aktivizuje lymfaticky system.


na stitnu zlazu aj tekvicovy olej, morske riasy, idealne rozmixovat v zemiakovej kasi(vdaka skrobu lepsia vstrebatelnost). kupele v morskej soli(poltavsky bisofit) a potopudne procedury. CBD na chronicke problemy by som nasadil aj 20%, aj v kombinacii s CBG. Palo Kovacik - Konceptual pestuje konope a ma na predaj aj CBD... bezpodmienecne bud spomenuta joga alebo iny celostny pohybovy system, lebo to uvolni psychiku a aktivizuje lymfaticky system.

CBD je skratkou pre kanabidiol a patrí do skupiny látok nazývaných kanabinoidy, ktoré sa vyskytujú v konope. Neobsahuje THC a ak,tak nepatrné množstvo. Čo som čítala štúdie,články na nich odkazujúce, tak údajne je cbd aj súčasťou materského mlieka, čiže môžu ho užívať aj tehotné a dojčacie ženy (samozrejme je to na zvážení, prip.odkonzultovaní s lekárom)
Posielam len náhodné linky, aby si bola v obraze. Ak zadáš do vyhľadávače, informácií a produktov,aj s účinkami je plný internet. Uživame ho celá rodina. Mamine sa napr.dosť výrazne znížila hladina cholesterolu (životosprávu nemá vzorovú, dopraje si kadečo a aj toho pohybu je pomenej) a aj boľavé bedrové kĺby a kolená po 2 operáciách prestali bolieť, hlavne v noci, dokáže normálne vstať po dlhšom sedení bez bolesti.


www.cbdpredajna.sk
https://www.konopnafarmaliptov.sk/


CBD je skratkou pre kanabidiol a patrí do skupiny látok nazývaných kanabinoidy, ktoré sa vyskytujú v konope. Neobsahuje THC a ak,tak nepatrné množstvo. Čo som čítala štúdie,články na nich odkazujúce, tak údajne je cbd aj súčasťou materského mlieka, čiže môžu ho užívať aj tehotné a dojčacie ženy (samozrejme je to na zvážení, prip.odkonzultovaní s lekárom) Posielam len náhodné linky, aby si bola v obraze. Ak zadáš do vyhľadávače, informácií a produktov,aj s účinkami je plný internet. Uživame ho celá rodina. Mamine sa napr.dosť výrazne znížila hladina cholesterolu (životosprávu nemá vzorovú, dopraje si kadečo a aj toho pohybu je pomenej) a aj boľavé bedrové kĺby a kolená po 2 operáciách prestali bolieť, hlavne v noci, dokáže normálne vstať po dlhšom sedení bez bolesti. www.cbdpredajna.sk https://www.konopnafarmaliptov.sk/
Upravené 10. 8. 2021 o 18:03

cbd aj súčasťou materského mlieka


cele ludske telo funguje na endokanabidiovom systeme, THC pod 2% nie je problem kedze CBD psychoaktivne ucinky rusi. https://www.cbdvia.eu/?p=109


bud spomenuta joga


len by som silno neodporucal meditacne cvicenia, ako Hox neodporuca Pjakina. smile


[quote="pid:29127, uid:286"]cbd aj súčasťou materského mlieka[/quote] cele ludske telo funguje na endokanabidiovom systeme, THC pod 2% nie je problem kedze CBD psychoaktivne ucinky rusi. https://www.cbdvia.eu/?p=109 [quote="pid:29126, uid:252"]bud spomenuta joga[/quote] len by som silno neodporucal meditacne cvicenia, ako Hox neodporuca Pjakina. |-()

Prečo je Brufen zlý?


muj gastroenterolog mi brufen durazne nedoporucil. mam problem se zaludkem, tak mozna u lidi, co resi stejny problem muze brufen problemy zhorsovat.


[quote="pid:29118, uid:623"]Prečo je Brufen zlý?[/quote] muj gastroenterolog mi brufen durazne nedoporucil. mam problem se zaludkem, tak mozna u lidi, co resi stejny problem muze brufen problemy zhorsovat.

Ahoj Zuzka. Tak, ako som sľúbila, ozývam sa po kontrole. Popravde, šla som tam s malou dušičkou, ako to dopadne. Ale chvalabohu som odchádzala vytešená. Uzlík sa síce po roku nezmenšil, ale ani nezväčšil. A výsledky krvi mám v norme, aj hormónov(to je dôležité), aj cholesterolu. Ten mám 5,2 a norma je 5 a sám doktor sa vyjadril, že niekedy bola norma 8, ale že farmafirmy potrebujú zarábať, tak čochvíľa bude norma 3 a aj bábätká budú mať zvýšený cholesterol (pritiahol to za vlasy, samozrejme). Sama zdieľam tento názor, tak som bola prekvapená, že sa v tomto duchu vyjadril aj on.
Ale čo je ešte podstatné, HDL ("dobrý cholesterol) mám až nad normu. Tak som mu povedala, že užívam cédrový olej, či to môže mať na to vplyv. A potvrdil mi, že samozrejme, že áno, že určite odporúča.
Nepriznala som sa mu, že som tbl.vysadila, ani že užívam CBD. Takže Euthyrox nebudem brať a ďalej budem užívať čerešňový olej a CBD a potom znova cédrový. A samozrejme snažiť sa udržiavať harmóniu v tele tak, ako to popisuje Sadhguru. Som si vedomá, že tých faktorov na problémy so štítnou je viac a nedá sa to u každého zovšeobecňovať, ale za vyskúšanie to dúfam stojí. Verím, že sa Tvoj zdravotný stav upraví, ak nie priam vyrieši. Všetko dobré želám.


Ahoj Zuzka. Tak, ako som sľúbila, ozývam sa po kontrole. Popravde, šla som tam s malou dušičkou, ako to dopadne. Ale chvalabohu som odchádzala vytešená. Uzlík sa síce po roku nezmenšil, ale ani nezväčšil. A výsledky krvi mám v norme, aj hormónov(to je dôležité), aj cholesterolu. Ten mám 5,2 a norma je 5 a sám doktor sa vyjadril, že niekedy bola norma 8, ale že farmafirmy potrebujú zarábať, tak čochvíľa bude norma 3 a aj bábätká budú mať zvýšený cholesterol (pritiahol to za vlasy, samozrejme). Sama zdieľam tento názor, tak som bola prekvapená, že sa v tomto duchu vyjadril aj on. Ale čo je ešte podstatné, HDL ("dobrý cholesterol) mám až nad normu. Tak som mu povedala, že užívam cédrový olej, či to môže mať na to vplyv. A potvrdil mi, že samozrejme, že áno, že určite odporúča. Nepriznala som sa mu, že som tbl.vysadila, ani že užívam CBD. Takže Euthyrox nebudem brať a ďalej budem užívať čerešňový olej a CBD a potom znova cédrový. A samozrejme snažiť sa udržiavať harmóniu v tele tak, ako to popisuje Sadhguru. Som si vedomá, že tých faktorov na problémy so štítnou je viac a nedá sa to u každého zovšeobecňovať, ale za vyskúšanie to dúfam stojí. Verím, že sa Tvoj zdravotný stav upraví, ak nie priam vyrieši. Všetko dobré želám.

Vďaka za info @Alna . Ja už dva týždne beriem len polovicu tabletky z 75mg. Na kontrolu idem az v decembry..... tiez som veľmi zvedavá na výsledky....na jeseň nasadím vitamíny...D, selén.

Kúpila som si aj Zinkorot, len v letaku su nežiaduce učinky ako krče a niečo už nespominam, čo ma odradilo....tak ten zinok asi nebudem brať


Vďaka za info @Alna . Ja už dva týždne beriem len polovicu tabletky z 75mg. Na kontrolu idem az v decembry..... tiez som veľmi zvedavá na výsledky....na jeseň nasadím vitamíny...D, selén. Kúpila som si aj Zinkorot, len v letaku su nežiaduce učinky ako krče a niečo už nespominam, čo ma odradilo....tak ten zinok asi nebudem brať

Neviem ako na to.....prestať ich brať ? Oznámiť dr., že končím s liečbou.


kukni si stránku www.pust.cz a skus sa očistiť… keby si nevieš dať rady napis ľuďom tam v komunite… istotne ti pomôžu keď budes sama chciet…
Post vie vyliečiť nesmierne množstvo chorôb, ale je bohužiaľ zadarmo, tak farma z toho nemá prachy…


[quote="pid:29065, uid:17"]Neviem ako na to.....prestať ich brať ? Oznámiť dr., že končím s liečbou.[/quote] kukni si stránku www.pust.cz a skus sa očistiť… keby si nevieš dať rady napis ľuďom tam v komunite… istotne ti pomôžu keď budes sama chciet… Post vie vyliečiť nesmierne množstvo chorôb, ale je bohužiaľ zadarmo, tak farma z toho nemá prachy…

Vďaka za info @Wather

môj kamarát, mal na konečníku raka, dal si mesiac štavy, tri týždne pôst na vode a hlavne vyriešil príčinu jeho choroby, ktorá spočívala v nevyriešených vzťahoch s otcom...očistil sa, vyriešil vzťahy s otcom a bum je zdravý ako buk a rakovina nemá žiadnu príčinu sa vracať späť...
každopadne, keď ten pôst osloví, chod len za takým lekárom, ktorý sám na sebe vyskúšal pôst. Normálny lekár ti povie, že to nie je zdravé, bez akejkoľvek znalosti...ale najlepšie napísať niekomu v komunite na www.pust.cz a istotne ti poriadia, lebo ak berieš lieky, musíš to samozrejme robiť opatrne...a každá choroba nie je príčina, ale dôsledok...ty musíš nájsť príčinu choroby...

Veľa zdaru:-)


[quote="pid:30140, uid:17"]Vďaka za info @Wather[/quote] môj kamarát, mal na konečníku raka, dal si mesiac štavy, tri týždne pôst na vode a hlavne vyriešil príčinu jeho choroby, ktorá spočívala v nevyriešených vzťahoch s otcom...očistil sa, vyriešil vzťahy s otcom a bum je zdravý ako buk a rakovina nemá žiadnu príčinu sa vracať späť... každopadne, keď ten pôst osloví, chod len za takým lekárom, ktorý sám na sebe vyskúšal pôst. Normálny lekár ti povie, že to nie je zdravé, bez akejkoľvek znalosti...ale najlepšie napísať niekomu v komunite na www.pust.cz a istotne ti poriadia, lebo ak berieš lieky, musíš to samozrejme robiť opatrne...a každá choroba nie je príčina, ale dôsledok...ty musíš nájsť príčinu choroby... Veľa zdaru:-)

Časť tých bodov je nepoužiteľná pre človeka NEžijúceho stýlom celý deň sedím v kláštore a rozmýšlam nad nesmrteľnosťou chrústa.
Inak Ď za preklad.


Časť tých bodov je nepoužiteľná pre človeka NEžijúceho stýlom celý deň sedím v kláštore a rozmýšlam nad nesmrteľnosťou chrústa. Inak Ď za preklad.

na štítnu žľazu by mala byť dobrá aj arónia (jarabina čierna) - pôsobí ako regulátor štítnej žľazy. Kolegyňa po onko ochorení štítnej žľazy si ju chváli a užíva 1 "štamprlík" každé ráno (cca asi mesiac) a potom máva prestávku (cca týždeň), len pozor znižuje krvný tlak (muž druhej kolegyne si myslel, že je to džús a vypil asi 1 dcl nalačno, tak mu bolo trochu zle, točila sa mu hlava..). Ja mám skúsenosť len s jej užívaním na posilnenie imunity, resp. keď som mala pociť, že na mňa niečo "lezie"... Min. rok sme mali pár bobuliek aj doma - v chladničke vydržali dosť dlho bez nejakej zmeny, neprebiehal tam žiaden rozkladný proces...arónia by mala byť aj jeden z najsilnejších antioxidantov (obsahuje polyfenoly).


Prečo je Brufen zlý?
nám ešte na strednej hovorila biologikárka, že ibalgin/ibuprofen je dosť svinstvo, hlavne na žalúdok a pečeň (ako aj iné lieky) + že sa robil nejaký výskum a že trvá mesiac, kým sa dostane úplne z organizmu...podľa mňa aj to ružové sfarbenie niečo značí ("pozor" aspoň v mojej hlave) a odpudzuje ma to rovnako ako aj iná strava neprirodzenej ružovej farby (napr. punčový koláčsmile)


na štítnu žľazu by mala byť dobrá aj **arónia (jarabina čierna)** - pôsobí ako regulátor štítnej žľazy. Kolegyňa po onko ochorení štítnej žľazy si ju chváli a užíva 1 "štamprlík" každé ráno (cca asi mesiac) a potom máva prestávku (cca týždeň), len pozor znižuje krvný tlak (muž druhej kolegyne si myslel, že je to džús a vypil asi 1 dcl nalačno, tak mu bolo trochu zle, točila sa mu hlava..). Ja mám skúsenosť len s jej užívaním na posilnenie imunity, resp. keď som mala pociť, že na mňa niečo "lezie"... Min. rok sme mali pár bobuliek aj doma - v chladničke vydržali dosť dlho bez nejakej zmeny, neprebiehal tam žiaden rozkladný proces...arónia by mala byť aj jeden z najsilnejších antioxidantov (obsahuje polyfenoly). [quote="pid:29118, uid:623"]Prečo je Brufen zlý?[/quote] nám ešte na strednej hovorila biologikárka, že ibalgin/ibuprofen je dosť svinstvo, hlavne na žalúdok a pečeň (ako aj iné lieky) + že sa robil nejaký výskum a že trvá mesiac, kým sa dostane úplne z organizmu...podľa mňa aj to ružové sfarbenie niečo značí ("pozor" aspoň v mojej hlave) a odpudzuje ma to rovnako ako aj iná strava neprirodzenej ružovej farby (napr. punčový koláč:P)

Zuzi, kedysi ma tiez takto doktor vystrasil. Musis to zacit brat, ale prijd za mesic a uvidime. Kamarati z vitarian.cz (teraz sa to uz vola inac) mi pomohli. Vraj stitka znamena, ze mas parazity. Na zdravi-az.cz su skratene navody od Malachova. Spravila som si kapsule z mleteho klinceka, kupila palinu, Lugolov roztok som si priniesla z domu uz predtym. Kupila som ho v lekarni na Steinerke oproti trznici, teda ale ze uz davno.
K doktorovi som isla za 2 mesiace, vynadal mi anglicko-cesky, ze ho nerespektujem. Poslal ma na krv a potom volal, ze teda nevie co som robila, ale stitka je ok


Zuzi, kedysi ma tiez takto doktor vystrasil. Musis to zacit brat, ale prijd za mesic a uvidime. Kamarati z vitarian.cz (teraz sa to uz vola inac) mi pomohli. Vraj stitka znamena, ze mas parazity. Na zdravi-az.cz su skratene navody od Malachova. Spravila som si kapsule z mleteho klinceka, kupila palinu, Lugolov roztok som si priniesla z domu uz predtym. Kupila som ho v lekarni na Steinerke oproti trznici, teda ale ze uz davno. K doktorovi som isla za 2 mesiace, vynadal mi anglicko-cesky, ze ho nerespektujem. Poslal ma na krv a potom volal, ze teda nevie co som robila, ale stitka je ok

alna, mela jsem 5,2 cholesterol a hned mi doktorka rekla, ze mam vysoky cholesterol. rekla mi, ze nemam jist tucne, maso atd. pritom ja maso nejim, tucne veci taky ne, ani smazene nic. dostala jsem stejnou informaci o posunuti hranice, aby pharma industry mohla vydelavat.
pls, ohledne toho CBD, to muze byt treba tohle: https://www.mj-krasazdravi.cz/terezia-company-konopi-vrba-bila-60-kapsli/
cedrovy olej si rovnez poridim a vyzkousim, jestli mi to pomuze. v lednu jdu na kontrolu, tak je cas vyzkouset neco. dekuji.


alna, mela jsem 5,2 cholesterol a hned mi doktorka rekla, ze mam vysoky cholesterol. rekla mi, ze nemam jist tucne, maso atd. pritom ja maso nejim, tucne veci taky ne, ani smazene nic. dostala jsem stejnou informaci o posunuti hranice, aby pharma industry mohla vydelavat. pls, ohledne toho CBD, to muze byt treba tohle: https://www.mj-krasazdravi.cz/terezia-company-konopi-vrba-bila-60-kapsli/ cedrovy olej si rovnez poridim a vyzkousim, jestli mi to pomuze. v lednu jdu na kontrolu, tak je cas vyzkouset neco. dekuji.

Aknitka:ako stamperlik? luhovala aroniu v liehu? ci normalne caj?


Aknitka:ako stamperlik? luhovala aroniu v liehu? ci normalne caj?

ako stamperlik? luhovala aroniu v liehu? ci normalne caj?
nie, ona užíva 100 % šťavu z arónie (za studena lisovanú), takže asi cca 25 ml každý deň, aj keď tam bývajú uvedené aj vyššie dávky na užívanie - niekde je 50-100 ml (ak s ňou ešte tento týždeň budem, opýtam sa jej ako to presne užíva a po akom čase máva prestávku). Párkrát nám ju doniesla aj do práce (tá sa volala asi Arónia Tekov) ale ja som ju potom kupovala aj v "bio obchode" alebo lekárni (od iného výrobcu)...
Ale možno aj tinktúra by bola dobrá...


[quote="pid:30636, uid:187"]ako stamperlik? luhovala aroniu v liehu? ci normalne caj?[/quote] nie, ona užíva 100 % šťavu z arónie (za studena lisovanú), takže asi cca 25 ml každý deň, aj keď tam bývajú uvedené aj vyššie dávky na užívanie - niekde je 50-100 ml (ak s ňou ešte tento týždeň budem, opýtam sa jej ako to presne užíva a po akom čase máva prestávku). Párkrát nám ju doniesla aj do práce (tá sa volala asi Arónia Tekov) ale ja som ju potom kupovala aj v "bio obchode" alebo lekárni (od iného výrobcu)... Ale možno aj tinktúra by bola dobrá...

Zuzi, kedysi ma tiez takto doktor vystrasil

Nie som vystrašená....len som zistila po 10 mesačnej pauze, že výsledky su lepšie ako pri dlhodobom užívaní, mala som teda po 10.m pauze minimalnu davku....o pol roka som mala po pravidelnom užívaní ešte vyšiu dávku ako kedysi...preto si myslím, že lieky nepotrebujem, lebo mi pomohly akurát tak k vysokej dávke.... pričom lekárka vie, že som nemala žiadne príznaky...a sono po 15 rokoch bez zmeny....stitna je rovnaká ako s liekmi tak aj bez nich....


[quote="pid:30547, uid:123"]Zuzi, kedysi ma tiez takto doktor vystrasil[/quote] Nie som vystrašená....len som zistila po 10 mesačnej pauze, že výsledky su lepšie ako pri dlhodobom užívaní, mala som teda po 10.m pauze minimalnu davku....o pol roka som mala po pravidelnom užívaní ešte vyšiu dávku ako kedysi...preto si myslím, že lieky nepotrebujem, lebo mi pomohly akurát tak k vysokej dávke.... pričom lekárka vie, že som nemala žiadne príznaky...a sono po 15 rokoch bez zmeny....stitna je rovnaká ako s liekmi tak aj bez nich....
Upravené 24. 8. 2021 o 23:01

Pre Zuzku a pre kazdeho, kto potrebuje. Sapien medicine ma milion pat videi s liecivymi frekvenciami. Tato je na stitnu zlazu, ale najdete aj na ine problemy


https://www.youtube.com/watch?v=pwmhpBI1mnk&t=3s


Pre Zuzku a pre kazdeho, kto potrebuje. Sapien medicine ma milion pat videi s liecivymi frekvenciami. Tato je na stitnu zlazu, ale najdete aj na ine problemy https://www.youtube.com/watch?v=pwmhpBI1mnk&t=3s

Pokud si uvědomíme polohu štítné žlázy v těle, podobně i hlasivek a dále kde má polohu Višudha čakra, je vazba zřejmější. Bývá uváděno, že je to čakra komunikace. Méně často je uváděna její vazba ke Svadhistháně - energetická nerovnováha tam se může ve Višudha čakře promítat.
A prakticky takřka nikde nebývá uváděn vztah této čakry (Višudhy) k víře a že je také čakrou osudu (přesněji nedořešené karmě).
Rezonanční bížakra je Hamm, na pročištění je dobrá slabika Ëjmm.


Pokud si uvědomíme polohu štítné žlázy v těle, podobně i hlasivek a dále kde má polohu Višudha čakra, je vazba zřejmější. Bývá uváděno, že je to čakra komunikace. Méně často je uváděna její vazba ke Svadhistháně - energetická nerovnováha tam se může ve Višudha čakře promítat. A prakticky takřka nikde nebývá uváděn vztah této čakry (Višudhy) k víře a že je také čakrou osudu (přesněji nedořešené karmě). Rezonanční bížakra je Hamm, na pročištění je dobrá slabika Ëjmm.
1.56k
31
13
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept