Otázky a odpovede
Odbočky od tématu

Toto téma bylo původně založeno za účelem dokončování tzv. Archalových odboček od tématu původních vláken. Na základě připomínky od Atoma toto vlákno zobecňuji na libovolné odbočky od tématu.


Toto téma bylo původně založeno za účelem dokončování tzv. Archalových odboček od tématu původních vláken. Na základě připomínky od Atoma toto vlákno zobecňuji na libovolné odbočky od tématu.
Upravené 4. 8. 2021 o 19:50

Vopičák to říkal, s gadgetem na baterky to nedáš....

i. hmm, budu muset připustit, že mé výpočetní prostředky jsou na baterky - páč Ti na to dycky skočím...
ii. takže řešení testu bylo jaké? (tedy pokud existuje)


[quote="pid:28206, uid:190"]Vopičák to říkal, s gadgetem na baterky to nedáš....[/quote] i. hmm, budu muset připustit, že mé výpočetní prostředky jsou na baterky - páč Ti na to dycky skočím... ii. takže řešení testu bylo jaké? (tedy pokud existuje)

O nekonecne a jeho deleni, potrebe hranicneho na vytvoreni nnekoneca v prednaskach vysvetluje nassim haramein:
Uz ale neviem v ktorej presne to bolo, kazdpadne zaujimave.

Obě linkovaná videa jsou shodná.
Video jsem shlédl.
Zmiňovaná pasáž je po 21. minutě.
Příležitostně si Harameinova videa poslechnu, jen pro zamyšlení.
Je to geniální performer (pravda, jeho forma mi převážně nesedí, ale musím uznat, že je občas vtipný), ale není to teoretický fyzik.
Nassim Haramein - Karel Janeček romanticko-esoterické fyziky jemně říznutý krásou Davida Copperfielda.


[quote="pid:28209, uid:580"]O nekonecne a jeho deleni, potrebe hranicneho na vytvoreni nnekoneca v prednaskach vysvetluje nassim haramein: Uz ale neviem v ktorej presne to bolo, kazdpadne zaujimave.[/quote] Obě linkovaná videa jsou shodná. Video jsem shlédl. Zmiňovaná pasáž je po 21. minutě. Příležitostně si Harameinova videa poslechnu, jen pro zamyšlení. Je to geniální performer (pravda, jeho forma mi převážně nesedí, ale musím uznat, že je občas vtipný), ale není to teoretický fyzik. [quote="pid:3611, uid:240"]Nassim Haramein - Karel Janeček romanticko-esoterické fyziky jemně říznutý krásou Davida Copperfielda.[/quote]

Jenže ty máš zatím prázdno...chaos. Míra uspořádanosti 0.

Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.


[quote="pid:28214, uid:190"]Jenže ty máš zatím prázdno...chaos. Míra uspořádanosti 0.[/quote] Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.

Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou

Nejde o diskusi nad osobou.
Jde o to, že Archal odbočuje od tématu a já občas neodolám pokračovat. Což v původním vlákně není optimální. Mechanismus osobních zpráv není.
Pokud bude negativních reakcí více, toto vlákno smažu.


[quote="pid:28252, uid:292"]Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou[/quote] Nejde o diskusi nad osobou. Jde o to, že Archal odbočuje od tématu a já občas neodolám pokračovat. Což v původním vlákně není optimální. Mechanismus osobních zpráv není. Pokud bude negativních reakcí více, toto vlákno smažu.

Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou, cíli, metodami a stylem jakéhokoliv účastníka (virtuální entity) diskuse není vůbec dobrý nápad. Snad ani negativa takového formátu netřeba "dopočítávat" do úplného konce.


Vysvetli Archalovi, že sa má držať témy a neulietavať na svojom "opičiakovi", nech tým myslí čokoľvek.


[quote="pid:28252, uid:292"]Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou, cíli, metodami a stylem jakéhokoliv účastníka (virtuální entity) diskuse není vůbec dobrý nápad. Snad ani negativa takového formátu netřeba "dopočítávat" do úplného konce.[/quote] Vysvetli Archalovi, že sa má držať témy a neulietavať na svojom "opičiakovi", nech tým myslí čokoľvek.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.


To je pěkný nesmysl, protože logicky chaos je všude tam, kde končí pořádek. Kdyby byl citát pravdivý, už dávno by vše pohltil chaos, když všude kde se střetávají vítězí.


[quote="pid:28255, uid:240"]Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.[/quote] To je pěkný nesmysl, protože logicky chaos je všude tam, kde končí pořádek. Kdyby byl citát pravdivý, už dávno by vše pohltil chaos, když všude kde se střetávají vítězí.

Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou


Mě by se líbilo, kdyby byla možnost nějaké soukromé diskuze nebo zasílání soukromých zpráv, protože je potřeba si věci vyříkat a považuji to i za velmi užitečné. Například si přeji ocenit kvalitu příspěvku a to je zároveň odklonění od tématu, tak se tomu vyhýbám.


Tady mi vadí trochu, že je to moc osobní. Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu" a pokud si přeji něco sdělit a netýká se to tématu, dal bych tam odkaz na příspěvek, který by se nacházel zde v tomto vlákně.


[quote="pid:28252, uid:292"]Podle mého názoru zakládání vláken určených k diskusi výhradně nad osobou[/quote] Mě by se líbilo, kdyby byla možnost nějaké soukromé diskuze nebo zasílání soukromých zpráv, protože je potřeba si věci vyříkat a považuji to i za velmi užitečné. Například si přeji ocenit kvalitu příspěvku a to je zároveň odklonění od tématu, tak se tomu vyhýbám. Tady mi vadí trochu, že je to moc osobní. Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu" a pokud si přeji něco sdělit a netýká se to tématu, dal bych tam odkaz na příspěvek, který by se nacházel zde v tomto vlákně.

V tom se musíme naučit pohybovat, pokud chceme být ve své činnosti efektivní.

Souhlas, jen jsem chtěl vyhovět Ogarovi v jeho původním vlákně zde
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3166/prečo-sa-s-génovou-manipuláciou-tak-ponáhľajú


A teď - kvůli Tvým příspěvkům v tomto vlákně - ani toto vlákno nemohu smazat.
:-))


[quote="pid:28270, uid:292"]V tom se musíme naučit pohybovat, pokud chceme být ve své činnosti efektivní.[/quote] Souhlas, jen jsem chtěl vyhovět Ogarovi v jeho původním vlákně zde https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3166/prečo-sa-s-génovou-manipuláciou-tak-ponáhľajú A teď - kvůli Tvým příspěvkům v tomto vlákně - ani toto vlákno nemohu smazat. :-))

Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu" a pokud si přeji něco sdělit a netýká se to tématu, dal bych tam odkaz na příspěvek, který by se nacházel zde v tomto vlákně.

som za. tiež som niečo podobné navrhoval pred 2 mesiacmi smile
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/2#post-17681
a doupresňoval
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/2#post-17804


[quote="pid:28273, uid:426"]Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu" a pokud si přeji něco sdělit a netýká se to tématu, dal bych tam odkaz na příspěvek, který by se nacházel zde v tomto vlákně.[/quote] som za. tiež som niečo podobné navrhoval pred 2 mesiacmi (wasntme) https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/2#post-17681 a doupresňoval https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/597/navrh-novych-funkcionalit-a-pripomienky-k-foru/2#post-17804

Tady mi vadí trochu, že je to moc osobní. Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu"

A to je výborný nápad. Jdu na to.


[quote="pid:28273, uid:426"]Tady mi vadí trochu, že je to moc osobní. Vlákno bych přejmenoval jenom na "Odbočky od tématu"[/quote] A to je výborný nápad. Jdu na to.

takže řešení testu bylo jaké? (tedy pokud existuje)

"Máme různě velká nekonečna..."
že z tebe vyleze taková konina, to jsem fakt netušil.
dělení konečného v nekonečnost.....třeba
oktávové dělení..
610bac4eb94d7
a po zlaté spirále
610bad541bce7


A odbočka, co třeba...3 čtverce+4 čtverce=5 čtverců.....smile
610bab328fa82


[quote="pid:28248, uid:240"]takže řešení testu bylo jaké? (tedy pokud existuje)[/quote] "Máme různě velká nekonečna..." že z tebe vyleze taková konina, to jsem fakt netušil. dělení konečného v nekonečnost.....třeba oktávové dělení.. ![610bac4eb94d7](serve/attachment&path=610bac4eb94d7) a po zlaté spirále ![610bad541bce7](serve/attachment&path=610bad541bce7) A odbočka, co třeba...3 čtverce+4 čtverce=5 čtverců.....:) ![610bab328fa82](serve/attachment&path=610bab328fa82)

Vedi.Vini......

Upravené 5. 8. 2021 o 11:22

Archale, mam otazku - je kvadratura kruhu pyramida? Kdysi jsem si prohlizela ruzne nacrtky a tak mi to z toho nejak vyslo ....


Archale, mam otazku - je kvadratura kruhu pyramida? Kdysi jsem si prohlizela ruzne nacrtky a tak mi to z toho nejak vyslo ....

Co by tak ten den a noc Svaoga mohlo být....dech universa, rozdílnost rotace pólů a rovníku slunce, precese zemské osy.....V každém případě to jsou spirálně cyklické procesy, na jejichž spuštění a ukončení člověk nemá vliv. Může je však využít a to v souladu s přírodou a nebo proti přírodě.

A pak že mám počítadlo na baterky. Pche.
:-)
Je otázka, zda jde o logiku nebo něco, co je objektivně dáno - říkejme tomu - přírodními/kosmickými cykly.
Už nějaký čas si kladu otázku, jak je možné, že se ze Slovanských (a i jiných) žreců "zničehonic" stali znachaři.
Jakási "automatická" (chabě odůvodněná) degradace mi přijde jako porušení principu kauzality.
A kdyby to mělo nějakou "vnitřní" příčinu, počítám, že by museli být schopni tomu zabránit - byli to žreci a ne nějací naivové.

Pokusím se to amatérsky propočítat...


A nebo máme stejné baterky?


[quote="pid:28324, uid:190"]Co by tak ten den a noc Svaoga mohlo být....dech universa, rozdílnost rotace pólů a rovníku slunce, precese zemské osy.....V každém případě to jsou spirálně cyklické procesy, na jejichž spuštění a ukončení člověk nemá vliv. Může je však využít a to v souladu s přírodou a nebo proti přírodě.[/quote] A pak že mám počítadlo na baterky. Pche. :-) [quote="pid:19454, uid:240"]Je otázka, zda jde o logiku nebo něco, co je objektivně dáno - říkejme tomu - přírodními/kosmickými cykly. Už nějaký čas si kladu otázku, jak je možné, že se ze Slovanských (a i jiných) žreců "zničehonic" stali znachaři. Jakási "automatická" (chabě odůvodněná) degradace mi přijde jako porušení principu kauzality. A kdyby to mělo nějakou "vnitřní" příčinu, počítám, že by museli být schopni tomu zabránit - byli to žreci a ne nějací naivové.[/quote] [quote="pid:26772, uid:240"]Pokusím se to amatérsky propočítat...[/quote] A nebo máme stejné baterky?
Upravené 5. 8. 2021 o 13:12

Co by tak ten den a noc Svaoga mohlo být....dech universa, rozdílnost rotace pólů a rovníku slunce, precese zemské osy.....V každém případě to jsou spirálně cyklické procesy, na jejichž spuštění a ukončení člověk nemá vliv. Může je však využít a to v souladu s přírodou a nebo proti přírodě.
Jeden inspiračně ilustrační obrázek...


"dech universa"


To je taková zdánlivě romantická formulace. Ale podle mých výpočtů zachycuje podstatu.
Pro pochopení je nejprve třeba tu romantickou roušku strhnout:
nikoliv dech, ale ZVUK UNIVERSA
(uznávám a upozorňuji, že tento vzorec má velmi silný zenový ná-dech, jak by řekl Atom :-)
(dále je třeba znát a chápat fyzikální definici zvuku a provést její zobecnění)
A teď se můžeme vrátit zpět k dechu (ve skutečnosti zvuku), který je dějem periodickým (cyklickým, chceme-li), protože zde máme ná-dechy a vý-dechy.


[quote="pid:28324, uid:190"]Co by tak ten den a noc Svaoga mohlo být....dech universa, rozdílnost rotace pólů a rovníku slunce, precese zemské osy.....V každém případě to jsou spirálně cyklické procesy, na jejichž spuštění a ukončení člověk nemá vliv. Může je však využít a to v souladu s přírodou a nebo proti přírodě. Jeden inspiračně ilustrační obrázek...[/quote] "dech universa" To je taková **zdánlivě** romantická formulace. Ale podle mých výpočtů zachycuje podstatu. Pro pochopení je nejprve třeba tu romantickou roušku strhnout: nikoliv dech, ale ZVUK UNIVERSA (uznávám a upozorňuji, že tento vzorec má velmi silný zenový ná-dech, jak by řekl Atom :-) (dále je třeba znát a chápat fyzikální definici zvuku a provést její **zobecnění**) A teď se můžeme vrátit zpět k dechu (ve skutečnosti zvuku), který je dějem periodickým (cyklickým, chceme-li), protože zde máme ná-dechy a vý-dechy.

"Máme různě velká nekonečna..."
že z tebe vyleze taková konina, to jsem fakt netušil.

Omyl.
Nejenže to není konina.
Nekonečna dokonce mají vlastní aritmetiku...


Je pro připomenutí:

Neštěstí nastává, když 2 různé obory používají stejné termíny pro různý obsah a navíc nejméně v jednom z oborů není snadno dohledatelná definice termínu, která by byla snadno pochopitelná bez předchozího studia.


[quote="pid:28328, uid:190"]"Máme různě velká nekonečna..." že z tebe vyleze taková konina, to jsem fakt netušil.[/quote] Omyl. Nejenže to není konina. Nekonečna dokonce mají vlastní aritmetiku... Je pro připomenutí: [quote="pid:28160, uid:240"]Neštěstí nastává, když 2 různé obory používají stejné termíny pro různý obsah a navíc nejméně v jednom z oborů není snadno dohledatelná definice termínu, která by byla snadno pochopitelná bez předchozího studia.[/quote]

dělení konečného v nekonečnost.....třeba
oktávové dělení..

Aha. Už jsme doma.
Nejhůře se hledá chyba, která neexistuje.
Nejhůře se hádá hádanka, která není hádankou, ale poloviční harameinovštinou/fraktálovštinou
Zmiňovaná pasáž je po 21. minutě.

ke které navíc - přísně vzato - ani dělení není nezbytně potřeba.
Takže nakonec asi přece jen
hmm, budu muset připustit, že mé výpočetní prostředky jsou na baterky - páč Ti na to dycky skočím...

;-)


[quote="pid:28328, uid:190"]dělení konečného v nekonečnost.....třeba oktávové dělení..[/quote] Aha. Už jsme doma. Nejhůře se hledá chyba, která neexistuje. Nejhůře se hádá hádanka, která není hádankou, ale poloviční harameinovštinou/fraktálovštinou [quote="pid:28251, uid:240"]Zmiňovaná pasáž je po 21. minutě.[/quote] ke které navíc - přísně vzato - ani dělení není nezbytně potřeba. Takže nakonec asi přece jen [quote="pid:28248, uid:240"]hmm, budu muset připustit, že mé výpočetní prostředky jsou na baterky - páč Ti na to dycky skočím...[/quote] ;-)
Upravené 5. 8. 2021 o 13:36

je kvadratura kruhu pyramida?

Sice nejsem Archal, ale klasická kvadratura kruhu není pyramida nýbrž výpočetní úloha.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Kvadratura_kruhu


[quote="pid:28339, uid:68"]je kvadratura kruhu pyramida?[/quote] Sice nejsem Archal, ale klasická kvadratura kruhu není pyramida nýbrž výpočetní úloha. https://cs.wikipedia.org/wiki/Kvadratura_kruhu

Nekonečna dokonce mají vlastní aritmetiku


Nekonečno je pro mě složitý termín, řádově složitější než třeba GP. Co dítěti se mi mysl úplně vzpouzela a při snaze ten termín uchopit to vyvolávalo tlak v psychice. Měl jsem z toho dokonce sen, letěl jsem v raketce na konec vesmíru a ve snu mi to připadalo celou věčnost. Až jsem narazil na jakousi tvrdou vrstvu a už to nešlo dál, tak jsem špičkou rakety se provrtával tou vrstvou až se prolomila a najednou se objevil mnohem větší prostor než původní vesmír, kde jsem hledal konec. No a v psychice mi zároveň něco jako by "explodovalo". Po tom snu tlak v psychice zmizel a už mě to netrápilo.


O něco srozumitelnější je operátor nekonečno ve vyšší matematice, kde se používá k vyhodnocení funkcí kam vedou, takže ten operátor slouží k určení kam a jak funkce pokračuje. A nelze porovnávat jednoduše dvě nekonečna, ale lze porovnávat jakým způsobem jakou algoritmikou se nekonečna dosáhnou.


Mně vychází, že nekonečno je pouze abstrakce a ve hmotném světě neexistuje. Termínu se proto vyhýbám a nahrazuji ho pro srozumitelnost jiným vyjádřením pro daný kontext třeba "neustále", "bez přestání" a tak.


[quote="pid:28347, uid:240"]Nekonečna dokonce mají vlastní aritmetiku[/quote] Nekonečno je pro mě složitý termín, řádově složitější než třeba GP. Co dítěti se mi mysl úplně vzpouzela a při snaze ten termín uchopit to vyvolávalo tlak v psychice. Měl jsem z toho dokonce sen, letěl jsem v raketce na konec vesmíru a ve snu mi to připadalo celou věčnost. Až jsem narazil na jakousi tvrdou vrstvu a už to nešlo dál, tak jsem špičkou rakety se provrtával tou vrstvou až se prolomila a najednou se objevil mnohem větší prostor než původní vesmír, kde jsem hledal konec. No a v psychice mi zároveň něco jako by "explodovalo". Po tom snu tlak v psychice zmizel a už mě to netrápilo. O něco srozumitelnější je operátor nekonečno ve vyšší matematice, kde se používá k vyhodnocení funkcí kam vedou, takže ten operátor slouží k určení kam a jak funkce pokračuje. A nelze porovnávat jednoduše dvě nekonečna, ale lze porovnávat jakým způsobem jakou algoritmikou se nekonečna dosáhnou. Mně vychází, že nekonečno je pouze abstrakce a ve hmotném světě neexistuje. Termínu se proto vyhýbám a nahrazuji ho pro srozumitelnost jiným vyjádřením pro daný kontext třeba "neustále", "bez přestání" a tak.
Upravené 5. 8. 2021 o 14:01

Měl jsem z toho dokonce sen, letěl jsem v raketce na konec vesmíru a ve snu mi to připadalo celou věčnost. Až jsem narazil na jakousi tvrdou vrstvu a už to nešlo dál, tak jsem špičkou rakety se provrtával tou vrstvou až se prolomila a najednou se objevil mnohem větší prostor, v psychice mi zároveň něco jako by "explodovalo". Po tom snu tlak v psychice zmizel a už mě to netrápilo.

Gratuluji. Došlo k pochopení pojmu "nekonečno" (tedy minimálně na podvědomé úrovni, protože nevím, jak přesně to máš teď).


A nelze porovnávat jednoduše dvě nekonečna

Úplně jednoduše ne, ale lze to a je to pochopitelné i pro běžného smrtelníka, když je dobré vysvětlení.


ale lze porovnávat jakým způsobem jakou algoritmikou se nekonečna dosáhne.

Ano.
Mně vychází, že nekonečno je pouze abstrakce a ve hmotném světě neexistuje.

Nekonečno je (abstraktní) model. Tvrdit, že v hmotném světě neexistuje, to je otázka. Možná neexistuje v "hmatatelném" světě. Možná. Protože do potíží "neexistence" (nepředstavitelnosti) se lze dostat i u konečných a přitom relativně primitivních makroobjektů (!).
Pro zájemce někdy později mohu sepsat známou ilustraci tohoto jevu, teď nemám tolik času...


nahrazuji ho pro srozumitelnost jiným vyjádřením pro daný kontext třeba "neustále", "bez přestání" a tak

To znamená, že pracuješ s tzv. potenciálním nekonečnem a vyhýbáš se práci s tzv. aktuálním nekonečnem.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Nekone%C4%8Dno


[quote="pid:28355, uid:426"]Měl jsem z toho dokonce sen, letěl jsem v raketce na konec vesmíru a ve snu mi to připadalo celou věčnost. Až jsem narazil na jakousi tvrdou vrstvu a už to nešlo dál, tak jsem špičkou rakety se provrtával tou vrstvou až se prolomila a najednou se objevil mnohem větší prostor, v psychice mi zároveň něco jako by "explodovalo". Po tom snu tlak v psychice zmizel a už mě to netrápilo.[/quote] Gratuluji. Došlo k pochopení pojmu "nekonečno" (tedy minimálně na podvědomé úrovni, protože nevím, jak přesně to máš teď). [quote="pid:28355, uid:426"]A nelze porovnávat jednoduše dvě nekonečna[/quote] Úplně jednoduše ne, ale lze to a je to pochopitelné i pro běžného smrtelníka, když je dobré vysvětlení. [quote="pid:28355, uid:426"]ale lze porovnávat jakým způsobem jakou algoritmikou se nekonečna dosáhne.[/quote] Ano. [quote="pid:28355, uid:426"]Mně vychází, že nekonečno je pouze abstrakce a ve hmotném světě neexistuje.[/quote] Nekonečno je (abstraktní) model. Tvrdit, že v hmotném světě neexistuje, to je otázka. Možná neexistuje v "hmatatelném" světě. Možná. Protože do potíží "neexistence" (nepředstavitelnosti) se lze dostat i u **konečných** a přitom relativně primitivních makroobjektů (!). Pro zájemce někdy později mohu sepsat známou ilustraci tohoto jevu, teď nemám tolik času... [quote="pid:28355, uid:426"]nahrazuji ho pro srozumitelnost jiným vyjádřením pro daný kontext třeba "neustále", "bez přestání" a tak[/quote] To znamená, že pracuješ s tzv. potenciálním nekonečnem a vyhýbáš se práci s tzv. aktuálním nekonečnem. https://cs.wikipedia.org/wiki/Nekone%C4%8Dno
Upravené 5. 8. 2021 o 14:24

Toto není nezávislá informace


Spíše subjektivní a možná nějaké to promile by se dalo označit za "závislé", když jsem přispívatel a tedy z nějakou malinkatou částí i tvůrce diskuze (a tak si přeji, aby moje diskuse byla nejlepší). Jenže, bych mohl přejít na jinou diskuzi někde jinde, takže to neplatí a platí 100% nezávislé hodnocení, ale zůstává na 100% subjektivní a subjektivní odhad přiblížení objektivitě dávám 99% smile


[quote="pid:28366, uid:240"]Toto není nezávislá informace[/quote] Spíše subjektivní a možná nějaké to promile by se dalo označit za "závislé", když jsem přispívatel a tedy z nějakou malinkatou částí i tvůrce diskuze (a tak si přeji, aby moje diskuse byla nejlepší). Jenže, bych mohl přejít na jinou diskuzi někde jinde, takže to neplatí a platí 100% nezávislé hodnocení, ale zůstává na 100% subjektivní a subjektivní odhad přiblížení objektivitě dávám 99% :)
Upravené 5. 8. 2021 o 15:12

je kvadratura kruhu pyramida?
Kvadratura kruhu je prastará technika, jak pomocí "špagátu" sestrojit čtverec, obdélník a kruh o stejné ploše. Vychází z konstrukce pentagramu...Třeba pro naladění staveb k harmonickým resonancím s dostatečnou přesností. Reversní technikou lze z Chufu pyramidy odvodit poměry. Počtářové si vždy tarmazili nokortex výpočtem. Jenže Pí je transcendentní....smile


[quote="pid:28339, uid:68"]je kvadratura kruhu pyramida?[/quote] Kvadratura kruhu je prastará technika, jak pomocí "špagátu" sestrojit čtverec, obdélník a kruh o stejné ploše. Vychází z konstrukce pentagramu...Třeba pro naladění staveb k harmonickým resonancím s dostatečnou přesností. Reversní technikou lze z Chufu pyramidy odvodit poměry. Počtářové si vždy tarmazili nokortex výpočtem. Jenže Pí je transcendentní....:)

Vedi.Vini......

Upravené 5. 8. 2021 o 15:12

Vychází z konstrukce pentagramu

Presne to jsem myslela .....
Diky moc.


[quote="pid:28371, uid:190"]Vychází z konstrukce pentagramu[/quote] Presne to jsem myslela ..... Diky moc.

Kvadratura kruhu je prastará technika, jak pomocí "špagátu" sestrojit čtverec, obdélník a kruh o stejné ploše.

Což jde obecně udělat pouze se špagátovou přesností...


[quote="pid:28371, uid:190"]Kvadratura kruhu je prastará technika, jak pomocí "špagátu" sestrojit čtverec, obdélník a kruh o stejné ploše.[/quote] Což jde obecně udělat pouze se špagátovou přesností...

Což jde obecně udělat pouze se špagátovou přesností...
Počtáři počtáři...štěkáš za špatnou karavanou.
Jemná mechanika (hodinář)pracuje s přesností na dvě desetiny a ve stavebnictví se říká...centimetr žádná míra.
Staří lokátoři vytyčovali objekty akusticky....na základě intervalů harmonických frekvencí, alikvotních tónů......brnkali na "špagáty" a to není algebra vulgo temperovaný štěkot....smile


[quote="pid:28398, uid:240"]Což jde obecně udělat pouze se špagátovou přesností...[/quote]Počtáři počtáři...štěkáš za špatnou karavanou. Jemná mechanika (hodinář)pracuje s přesností na dvě desetiny a ve stavebnictví se říká...centimetr žádná míra. Staří lokátoři vytyčovali objekty akusticky....na základě intervalů harmonických frekvencí, alikvotních tónů......brnkali na "špagáty" a to není algebra vulgo temperovaný štěkot....:)

Vedi.Vini......

Upravené 6. 8. 2021 o 07:51

Chapu to dobre?
asi jo, více zde....Phyllotaxis a třeba tady Dynamic Symmetry in nature and architecture


[quote="pid:28384, uid:68"]Chapu to dobre?[/quote]asi jo, více zde....[Phyllotaxis](https://en.wikipedia.org/wiki/Phyllotaxis) a třeba tady [Dynamic Symmetry in nature and architecture](http://www.mi.sanu.ac.rs/vismath/BOD2010/index.html)

Vedi.Vini......

Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.


Jo, jenže tahle tvoje odbočka je ten pořádek.


Dodatek: Teď teprve čtu původní vlákno, na základě čehož tohle vlákno vzniklo...nu...
V takových "diskusích" nevidím příliš smysl vůbec pokračovat.


[quote="pid:28255, uid:240"]Tam, kde se střetává pořádek s chaosem, vítězí chaos, neboť je lépe organizován.[/quote] Jo, jenže tahle tvoje odbočka je ten pořádek. Dodatek: Teď teprve čtu původní vlákno, na základě čehož tohle vlákno vzniklo...nu... V takových "diskusích" nevidím příliš smysl vůbec pokračovat.
Upravené 6. 8. 2021 o 19:15

V takových "diskusích" nevidím příliš smysl vůbec pokračovat.

Kdo nechce, nemusí.
Kdo chce, může.


[quote="pid:28542, uid:181"]V takových "diskusích" nevidím příliš smysl vůbec pokračovat.[/quote] Kdo nechce, nemusí. Kdo chce, může.

Všechny potřebné arché-typos byly vytvořeny....Buddha, Kristus a Mohamed jako pečeť ......arché-typos.

“Vše, co se dá vynalézt už bylo vynalezeno." – 1889, Charles H. Duell, ředitel U.S. Patent Office.


[quote="pid:28580, uid:190"]Všechny potřebné arché-typos byly vytvořeny....Buddha, Kristus a Mohamed jako pečeť ......arché-typos.[/quote] “Vše, co se dá vynalézt už bylo vynalezeno." – 1889, Charles H. Duell, ředitel U.S. Patent Office.

Původní vlákno zde
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4091/pjakin-nepochopil-%C5%BEe-putin-na-valdaji-nemluvil-o-bol%C5%A1evic%C3%ADch
bylo uzavřeno, nestihl jsem tento příspěvek, tak napravuji.

to isté sa dá povedať aj o tebe.

Ej, @Ogar Valach , tak tohle mě zabolelo.
A já jsem se Tě všude tak zastával. Začínám mít pocit, že jsem se přepočítal...
Ani mi tolik nevadí že proti KOMU, ale hlavně CO jsi vytáhl.

Použít jako argument koncetualcz.cz, tak to je podpásovka.
(A to mi připomíná můj nesplněný slib, pohovořit o tomto taky-webu, podklady už jsem si občerstvil, ale vychází mi z toho delší příspěvek, a do těch se mi teď moc nechce, navíc jsem jeden delší nedávno dal na téma Baudiš u Skály viz zde

Tento rozhovor považuji za mimořádně zajímavý.
)


A to není všechno. Je to dvojitá podpásovka.
Protože ještě z konceptualcz vytáhnout jako argument od MM překroucený, trapný a rádoby-vtipný "bonmot" toporné moderátorky studia Helén SVCS, tak to je prostě pod úroveň.
(ten pořad jsem slyšel, takže vím, co tam ve skutečnosti zaznělo a každý si to v archívu SVCS může najít zde
https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-10-21-vladimira-vitova_marek-adam_boletus_komentare-ans-k-aktualnimu-deni_122-min/
zazní to hned na úvod při představování hostů)


Škoda.


Původní vlákno zde https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/4091/pjakin-nepochopil-%C5%BEe-putin-na-valdaji-nemluvil-o-bol%C5%A1evic%C3%ADch bylo uzavřeno, nestihl jsem tento příspěvek, tak napravuji. [quote="pid:44703, uid:623"]to isté sa dá povedať aj o tebe.[/quote] Ej, @Ogar Valach , tak tohle mě zabolelo. A já jsem se Tě všude tak zastával. Začínám mít pocit, že jsem se přepočítal... Ani mi tolik nevadí že proti KOMU, ale hlavně CO jsi vytáhl. Použít jako argument koncetualcz.cz, tak to je podpásovka. (A to mi připomíná můj nesplněný slib, pohovořit o tomto taky-webu, podklady už jsem si občerstvil, ale vychází mi z toho delší příspěvek, a do těch se mi teď moc nechce, navíc jsem jeden delší nedávno dal na téma Baudiš u Skály viz zde [quote="pid:43895, uid:240"]Tento rozhovor považuji za mimořádně zajímavý.[/quote]) A to není všechno. Je to dvojitá podpásovka. Protože ještě z konceptualcz vytáhnout jako argument od MM překroucený, trapný a rádoby-vtipný "bonmot" toporné moderátorky studia Helén SVCS, tak to je prostě pod úroveň. (ten pořad jsem slyšel, takže vím, co tam ve skutečnosti zaznělo a každý si to v archívu SVCS může najít zde https://www.svobodny-vysilac.cz/2021-10-21-vladimira-vitova_marek-adam_boletus_komentare-ans-k-aktualnimu-deni_122-min/ zazní to hned na úvod při představování hostů) Škoda.
Upravené 23. 11. 2021 o 20:34
1.59k
30
9
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept