Zdravie a záhrada
Propichování uší u holčiček

Přátelé, prosím o radu. Jaký máte názor na propichování uší u dítěte? Je na to nějaký vhodný věk? A dělat to vůbec? Máme roční dceru a já byl dosud celkem proti, tak jsme jí uši zatím píchnout nenechali. Mám takový intuitivní pocit, že bych do těla nezasahoval. Nicméně rád uslyším názory, pokud máte někdo zkušenosti/znalosti...


Přátelé, prosím o radu. Jaký máte názor na propichování uší u dítěte? Je na to nějaký vhodný věk? A dělat to vůbec? Máme roční dceru a já byl dosud celkem proti, tak jsme jí uši zatím píchnout nenechali. Mám takový intuitivní pocit, že bych do těla nezasahoval. Nicméně rád uslyším názory, pokud máte někdo zkušenosti/znalosti...

Přátelé, prosím o radu.

Pozor na to, v místě, kde se uši píchají se nachází bod spojen se zrakem. Může se objevit krátkozrakost.


[quote="pid:27957, uid:293"]Přátelé, prosím o radu.[/quote] Pozor na to, v místě, kde se uši píchají se nachází bod spojen se zrakem. Může se objevit krátkozrakost.

Môže to narušiť meridiány a následné prúdenie energií v tele.


Môže to narušiť meridiány a následné prúdenie energií v tele.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

názor na propichování uší

Obecně: lidské ucho je plné akupunkturních/akupresurních bodů.


Pro ilustraci
https://www.zbozi.cz/hledej/?q=akupunkturn%C3%AD%20body%20ucho
https://www.smer-zdravi.cz/eshop-akupunkturni-mapa-ucha-1-56cm-x-84cm-specialni-omyvatelna-textilie-56.html


[quote="pid:27957, uid:293"]názor na propichování uší[/quote] Obecně: lidské ucho je plné akupunkturních/akupresurních bodů. Pro ilustraci https://www.zbozi.cz/hledej/?q=akupunkturn%C3%AD%20body%20ucho https://www.smer-zdravi.cz/eshop-akupunkturni-mapa-ucha-1-56cm-x-84cm-specialni-omyvatelna-textilie-56.html

Taky znám jednu holčičku (dnes má 3,5 roku), u které se rodiče rozhodli uši nepíchat. Říkali, že ji nechtějí působit bolest v tak malém věku (tehdy 1 rok nebo méně), protože to dítě si nemůže samo rozhodnout v 1 roce, jestli to píchnutí chce nebo nechce. A tak mají holčičku bez propíchnutí s tím, že až bude starší a bude-li chtít, tak si to zařídí sama a zjistí jaké to je...včetně bolesti. Myslím, že rodiče spoléhají na to, že právě ta bolest bude posouvat ono rozhodnutí na pozdější věk. Jinak, konec konců mě tak napadá, že jsou i náušnice, které drží a nepotřebují propíchnutí a vypadají mnohem zajímavěji...takže jistá náhradní možnost je.


Taky znám jednu holčičku (dnes má 3,5 roku), u které se rodiče rozhodli uši nepíchat. Říkali, že ji nechtějí působit bolest v tak malém věku (tehdy 1 rok nebo méně), protože to dítě si nemůže samo rozhodnout v 1 roce, jestli to píchnutí chce nebo nechce. A tak mají holčičku bez propíchnutí s tím, že až bude starší a bude-li chtít, tak si to zařídí sama a zjistí jaké to je...včetně bolesti. Myslím, že rodiče spoléhají na to, že právě ta bolest bude posouvat ono rozhodnutí na pozdější věk. Jinak, konec konců mě tak napadá, že jsou i náušnice, které drží a nepotřebují propíchnutí a vypadají mnohem zajímavěji...takže jistá náhradní možnost je.

Dušan

jsou i náušnice, které drží a nepotřebují propíchnutí

klipsy
(akupresura, dočasná - lehké sundat)


[quote="pid:27972, uid:137"]jsou i náušnice, které drží a nepotřebují propíchnutí[/quote] klipsy (akupresura, dočasná - lehké sundat)

Moja dcéra 5 ročná tiež nemá prepichnuté ušká. Nedali sme jej prepichnúť presne kvôli tým nervovým zakončeniam v ušnom laloku.


Moja dcéra 5 ročná tiež nemá prepichnuté ušká. Nedali sme jej prepichnúť presne kvôli tým nervovým zakončeniam v ušnom laloku.

tak jsme jí uši zatím píchnout nenechali
dobre ste urobili. Nechajte to tak, na uchu je veľa skunpunkturnych bodov, riziko, že trafí niekto niečo nesprávne je veľké. Dnes sú už náušnice, ktoré sa dajú nosit aj bez prepichnutých usiek, ale väčšie deti.


[quote="pid:27957, uid:293"]tak jsme jí uši zatím píchnout nenechali[/quote]dobre ste urobili. Nechajte to tak, na uchu je veľa skunpunkturnych bodov, riziko, že trafí niekto niečo nesprávne je veľké. Dnes sú už náušnice, ktoré sa dajú nosit aj bez prepichnutých usiek, ale väčšie deti.

Díky všem. Právě obavy z narušení činnosti některých energetických drah byly důvodem, proč jsem to nechtěl. A kdo máte zkušenosti se starším dítětem - @Peter nie troll - není problém, že by jí bylo líto, nebo se "styděla" ve školce vzhledem k ostatním?

Díky všem. Právě obavy z narušení činnosti některých energetických drah byly důvodem, proč jsem to nechtěl. A kdo máte zkušenosti se starším dítětem - @Peter nie troll - není problém, že by jí bylo líto, nebo se "styděla" ve školce vzhledem k ostatním?

A kdo máte zkušenosti se starším dítětem

Ahoj. Moje dcéry majú 10 rokov, uši neprepichnuté. Keď sa občas spýtajú, vysvetlíme im prečo sme im ušká prepichnúť nedali - akupunktúrne body. Vždy však dodáme, že keď budú staršie a budú chcieť, môžu si dať prepichnút - avšak opäť zdôrazníme akupunktúrne body s dovetkom, že aj my sme prestali nosiť náušnice :-) Nemajú s tým najmenší problém, nehanbia sa, necítia sa menejcenné.


[quote="pid:28012, uid:293"]A kdo máte zkušenosti se starším dítětem[/quote] Ahoj. Moje dcéry majú 10 rokov, uši neprepichnuté. Keď sa občas spýtajú, vysvetlíme im prečo sme im ušká prepichnúť nedali - akupunktúrne body. Vždy však dodáme, že keď budú staršie a budú chcieť, môžu si dať prepichnút - avšak opäť zdôrazníme akupunktúrne body s dovetkom, že aj my sme prestali nosiť náušnice :-) Nemajú s tým najmenší problém, nehanbia sa, necítia sa menejcenné.
992
9
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept