Politika v SR
Dajte ľuďom metodológiu /SMER a Republika

600 000 podpisov vyzbieranych za kratky casovy interval, pretože dostali ľudia metodológiu, teda návod, ako na to.
Co ďalej?


https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/30/vyzva-milanovi-uhrikovi-robertovi-ficovi-a-dalsim-dajte-ludom-metodologiu/


zakladam svoju prvu rubriku tu, keďže osobne som sklamany z toho, že ste si nevsimli tak vyznamnú a dôležitú vec ako, že je nutné teraz stavat na spojení, ktoré by bolo pred casom.nemožné.. Ale dam otazku inak. Maju na Joxovu vyzvu pani Fico a Uhrik odpoveď?


Čo chcú dať Slovákom? ak daju metodiku, ako na to, zodvihne sa vlna. Ak nie, obavam sa, ako dalej...


Tu je partia @jardob @Oracle_911 @Atevi @popolvar @Otec @Počtář @Hox a veľa dalších, ktorí vedia. Vyzyvam.Vas, skončiť na cas von z analytiky a na prechod do realnej prace na 3 a 2 priorite.

Vytvorit je potreba METODOLÓGIU PRE OBČANA, ako postupovat do 1.9 a hlavne 1.9 tak, aby to mohli vziat obcania a realne urobit zmenu vlastnymi rukami... Chcete isť do toho, alebo nie?


600 000 podpisov vyzbieranych za kratky casovy interval, pretože dostali ľudia metodológiu, teda návod, ako na to. Co ďalej? https://oracle911blog.wordpress.com/2021/07/30/vyzva-milanovi-uhrikovi-robertovi-ficovi-a-dalsim-dajte-ludom-metodologiu/ zakladam svoju prvu rubriku tu, keďže osobne som sklamany z toho, že ste si nevsimli tak vyznamnú a dôležitú vec ako, že je nutné teraz stavat na spojení, ktoré by bolo pred casom.nemožné.. Ale dam otazku inak. Maju na Joxovu vyzvu pani Fico a Uhrik odpoveď? Čo chcú dať Slovákom? ak daju metodiku, ako na to, zodvihne sa vlna. Ak nie, obavam sa, ako dalej... Tu je partia @jardob @Oracle_911 @Atevi @popolvar @Otec @Počtář @Hox a veľa dalších, ktorí vedia. Vyzyvam.Vas, skončiť na cas von z analytiky a na prechod do realnej prace na 3 a 2 priorite. Vytvorit je potreba METODOLÓGIU PRE OBČANA, ako postupovat do 1.9 a hlavne 1.9 tak, aby to mohli vziat obcania a realne urobit zmenu vlastnymi rukami... Chcete isť do toho, alebo nie?

@Jox13, Fico toto všetko vie, je dostatočne skúsený politik, ale priznám sa, že ja neviem, prečo to nerobí. Čo sleduje, ak sleduje len ciele svojej strany, tak je vopred stratený. Kto nebude zastávať záujmy národa, tak je tiež člen tohoto smetiskového-liberálne klanu. Napriek tomu, Ficovi ešte stále verím.

@Jox13, Fico toto všetko vie, je dostatočne skúsený politik, ale priznám sa, že ja neviem, prečo to nerobí. Čo sleduje, ak sleduje len ciele svojej strany, tak je vopred stratený. Kto nebude zastávať záujmy národa, tak je tiež člen tohoto smetiskového-liberálne klanu. Napriek tomu, Ficovi ešte stále verím.

Čo sleduje, ak sleduje len ciele svojej strany, tak je vopred stratený.


Presne tak. Je coraz viditelnejsie, ako sleduje len ciele svojej strany. Nerozumiem, ci sa zvolebnieva, alebo preco to robi. Ako by opustal narod a nechaval ho v podruci liberalov.


Napriek tomu, Ficovi ešte stále verím.


Ja taku slepu vieru nebudem pouzivat.


[quote="pid:27660, uid:165"]Čo sleduje, ak sleduje len ciele svojej strany, tak je vopred stratený.[/quote] Presne tak. Je coraz viditelnejsie, ako sleduje len ciele svojej strany. Nerozumiem, ci sa zvolebnieva, alebo preco to robi. Ako by opustal narod a nechaval ho v podruci liberalov. [quote="pid:27660, uid:165"]Napriek tomu, Ficovi ešte stále verím.[/quote] Ja taku slepu vieru nebudem pouzivat.

Chlapci plkáte.. Nic v zlom, ale o tomto nema byt toto vlákno.


  1. Ako pripravit protest
  2. Ako zorganizovat krajske mestá samymi ľuďmi, dat im moc
  3. Ako nasledne vydržať az po odstupenie vlady a cqputovej

to su 3 temy, ktoré by toto forum, ak by neplkalo a nepisalo o blbostiach, mohlo urobit...


Chlapci plkáte.. Nic v zlom, ale o tomto nema byt toto vlákno. 1. Ako pripravit protest 2. Ako zorganizovat krajske mestá samymi ľuďmi, dat im moc 3. Ako nasledne vydržať az po odstupenie vlady a cqputovej to su 3 temy, ktoré by toto forum, ak by neplkalo a nepisalo o blbostiach, mohlo urobit...

@jox13 Mám hodně blbý dotaz. Vůbec jsem nepochopila jaký protest .
Není mi to patrné ani z toho oraclova článku. Za referendum? Protest proti kovidfašismu? Proti vládě? Proti prezidentce? Fakt nechápu, není mi to z toho, co tu je, jasné.
A jen bych hned na začátku změnila to "proti". Vždycky se líp vyjadřuje a podporuje co chci.

@jox13 Mám hodně blbý dotaz. Vůbec jsem nepochopila **jaký protest** . Není mi to patrné ani z toho oraclova článku. Za referendum? Protest proti kovidfašismu? Proti vládě? Proti prezidentce? Fakt nechápu, není mi to z toho, co tu je, jasné. A jen bych hned na začátku změnila to "proti". Vždycky se líp vyjadřuje a podporuje co chci.

Vraj na niektorom s posledných protestov sa objavil Š. Harabin a ľudia ho tam vyzivali aby sa spojil s ďalšími politikmi ktorý podporujú rovnaký názor. Možno by stálo za to ho vyzývať aj cez jeho facebook a email a rôznou elektronickou formou…, ale aj ďalších ako Danko, Pele, opozičných poslancov…


Vraj na niektorom s posledných protestov sa objavil Š. Harabin a ľudia ho tam vyzivali aby sa spojil s ďalšími politikmi ktorý podporujú rovnaký názor. Možno by stálo za to ho vyzývať aj cez jeho facebook a email a rôznou elektronickou formou…, ale aj ďalších ako Danko, Pele, opozičných poslancov…

@Lin v článku je to vysvetlené. Dokonca tam niekto dal aj link na páne Uhrikovu relaciu.jednoducho spojili sa dva subjekty uz podruhé, kde jeden pripravil o mandát náhobkovym zakonom človeka z druheho subjektu. Napriek tomu idu robit spolocne, ale je ich potreba podporit. A miesto plkania je nutné spisat standardný návod na pripravu protestov. Ludia si to nasledne zorganizuju aj sami. To je celé

@Lin v článku je to vysvetlené. Dokonca tam niekto dal aj link na páne Uhrikovu relaciu.jednoducho spojili sa dva subjekty uz podruhé, kde jeden pripravil o mandát náhobkovym zakonom človeka z druheho subjektu. Napriek tomu idu robit spolocne, ale je ich potreba podporit. A miesto plkania je nutné spisat standardný návod na pripravu protestov. Ludia si to nasledne zorganizuju aj sami. To je celé

Joxi , myšlenka je dobrá , ale špatně formulovaná . Podívej se na webu oriho , jak popolvár formuloval ve vyhlášení , Za právní a sociální stát .
Pokud chceš aby se na původní myšlenku začala nabalovat další vrstva , tak musíš předestřít základní kostru , která se pod tíhou dalších informačních příspěvků , začne obalovat masem .


Joxi , myšlenka je dobrá , ale špatně formulovaná . Podívej se na webu oriho , jak popolvár formuloval ve vyhlášení , Za právní a sociální stát . Pokud chceš aby se na původní myšlenku začala nabalovat další vrstva , tak musíš předestřít základní kostru , která se pod tíhou dalších informačních příspěvků , začne obalovat masem .

@jox13 Článek Oriho jsem četla, ale nepochopila jsem potřebné. Prostě jen "protest" - ale proti čemu - to už tam není. A kdo je ten pan Uhrík - to tedy vážně netuším, protože nemám přehled o osobnostech na Slovensku.
A jaký "standartní návod"? Nějaký takový je? Přece - právo na shromažďování je (doufám) zakotvené v ústavách obou našich republik, ovšem liší se pak podmínky každičké obce (protože o povolení žádáš obec, kde se chceš "shromažďovat" ). Takže - dle mého - musí si každý, kdo touží organizovat nějaké veřejné shromáždění, najít na netu nebo si ověřit přímo na obci, jaké jsou podmínky, kde dovolí shromažďovat se a v jakém termínu. A - podle mého - má pak každá obec i svůj formulář, na kterém se taková akce musí oznámit. Joxi, na tohle přeci není potřeba KSB - tohle je naprostý standart v občanské orientaci...
Co bych nejspíš do nějakého standartního návodu dala je, že jde o shromáždění na podporu dodržování ústavy - tj. chceme, aby se na Slovensku dodržovala ústava ze strany moci politické i výkonné. Chtějí to od občanů, ale sami se zákony neřídí, dokonce je ani neznají. V tuhle chvíli, v tomto časovém období je takové vyjádření úplně nejlepší, nejúčinnější a špatně napadnutelné (= nechceme jako občané nečinně přihlížet pošlapávání práva, ústavy, lidských práv, nechceme mlčky přihlížet páchaným trestním činům). Jinak - ono je toto spíš na pořádajících než na nějakém "manuálu".

@jox13 Článek Oriho jsem četla, ale nepochopila jsem potřebné. Prostě jen "protest" - ale proti čemu - to už tam není. A kdo je ten pan Uhrík - to tedy vážně netuším, protože nemám přehled o osobnostech na Slovensku. A jaký "standartní návod"? Nějaký takový je? Přece - právo na shromažďování je (doufám) zakotvené v ústavách obou našich republik, ovšem liší se pak podmínky každičké obce (protože o povolení žádáš obec, kde se chceš "shromažďovat" ). Takže - dle mého - musí si každý, kdo touží organizovat nějaké veřejné shromáždění, najít na netu nebo si ověřit přímo na obci, jaké jsou podmínky, kde dovolí shromažďovat se a v jakém termínu. A - podle mého - má pak každá obec i svůj formulář, na kterém se taková akce musí oznámit. Joxi, na tohle přeci není potřeba KSB - tohle je naprostý standart v občanské orientaci... Co bych nejspíš do nějakého standartního návodu dala je, že jde o shromáždění na podporu dodržování ústavy - tj. chceme, aby se na Slovensku dodržovala ústava ze strany moci politické i výkonné. Chtějí to od občanů, ale sami se zákony neřídí, dokonce je ani neznají. V tuhle chvíli, v tomto časovém období je takové vyjádření úplně nejlepší, nejúčinnější a špatně napadnutelné (= nechceme jako občané nečinně přihlížet pošlapávání práva, ústavy, lidských práv, nechceme mlčky přihlížet páchaným trestním činům). Jinak - ono je toto spíš na pořádajících než na nějakém "manuálu".

Chtěla jsem ještě něco přidat a to pro občany obou našich zemí.
Když už se někdo rozhodne pro protest či odmítnutí poslušnosti zločinné moci, je důležité si uvědomit jisté "věci". Upozorňuji, že protest nemusí být jen ten "veřejný", čili demonstrace. Ten osobní protest pokládám osobně za mnohem důležitější a účinnější.
To rozhodnutí stát se za těchto okolností "nepřizpůsobivým" musí pocházet z vašeho vnitřního přesvědčení. Tj. - vyberu si pomyslnou "židli" a stranu, na které chci být. V této době opravdu nelze sedět "na půlce" a čekat, jak to dopadne. Takže - vyberu si být buď poslušným a spolupracujícím občanem, který plně podporuje agendu kovidu a stojí za všemi vláními kroky - nebo budu "kovidrebelem", protože s kroky vlády nesouhlasím a mám je za zločinné. Pro lepší pochopení - "kovidrebelem" je třeba I.Vyskočil, M.Kociánová, D.Landa, J.Skála.... a jiní.
Za svůj výběr jsem plně odpovědná a uvědomuju si, že kvůli tomu se mi nemusí ve společnosti zrovna lehce žít. Jsem připravená plně nést následky a svůj výběr i obhájit. Toto je velmi důležité a je potřeba si to vnitřně "zpracovat".
Nikoho za jeho výběr neostrakizujte a ani ho nepřesvědčujte, aby se postavil na vaši stranu. I toto je velmi důležité. Nevíte totiž, v jakém světě chce ten či ten žít. Někomu třeba plně vyhovuje budoucnost "občanských kreditů", kde si poslušností a vzorným plněním úkolů bude každý zasluhovat své malé občanské radosti jako je návštěva divadla, bazénu či restaurace (na způsob čínského systému kreditů).
Snad jsem moc neotrávila vzduch plkáním a snad se najde někdo, kdo je ochotný mi to "doporučení" ještě rozšířit nebo opravit.


Chtěla jsem ještě něco přidat a to pro občany obou našich zemí. Když už se někdo rozhodne pro protest či odmítnutí poslušnosti zločinné moci, je důležité si uvědomit jisté "věci". Upozorňuji, že protest nemusí být jen ten "veřejný", čili demonstrace. Ten osobní protest pokládám osobně za mnohem důležitější a účinnější. To rozhodnutí stát se za těchto okolností "nepřizpůsobivým" musí pocházet z vašeho vnitřního přesvědčení. Tj. - vyberu si pomyslnou "židli" a stranu, na které chci být. V této době opravdu nelze sedět "na půlce" a čekat, jak to dopadne. Takže - vyberu si být buď poslušným a spolupracujícím občanem, který plně podporuje agendu kovidu a stojí za všemi vláními kroky - nebo budu "kovidrebelem", protože s kroky vlády nesouhlasím a mám je za zločinné. Pro lepší pochopení - "kovidrebelem" je třeba I.Vyskočil, M.Kociánová, D.Landa, J.Skála.... a jiní. **Za svůj výběr jsem plně odpovědná a uvědomuju si, že kvůli tomu se mi nemusí ve společnosti zrovna lehce žít. Jsem připravená plně nést následky a svůj výběr i obhájit.** Toto je velmi důležité a je potřeba si to vnitřně "zpracovat". Nikoho za jeho výběr neostrakizujte a ani ho nepřesvědčujte, aby se postavil na vaši stranu. I toto je velmi důležité. Nevíte totiž, v jakém světě chce ten či ten žít. Někomu třeba plně vyhovuje budoucnost "občanských kreditů", kde si poslušností a vzorným plněním úkolů bude každý zasluhovat své malé občanské radosti jako je návštěva divadla, bazénu či restaurace (na způsob čínského systému kreditů). Snad jsem moc neotrávila vzduch plkáním a snad se najde někdo, kdo je ochotný mi to "doporučení" ještě rozšířit nebo opravit.

ale špatně formulovaná . Podívej se na webu oriho , jak popolvár formuloval ve vyhlášení , Za právní a sociální stát


Poviem to tak, ako to citim aj s par ludmi , tejto.komunity s ktorými pracujeme mimo tohto fora.


Pseudokonceptuáli, ktori sem chodia bohuzial len plkat, teda vypisovať dostali šancu sa na niecom spolupodieľať. Vytvoriť z im v tomto fore aj inde danych informacií vystup, ktorý bude na blaho všetkých. Čo bol vysledok? Stále sa filozofovia vytešujú nad debatou o rozdiele medzi pravdou a istinou (neviem, ani nesledujem, ci to bola reakcia na môj clanok, alebo nie) ale nemam tu žiadnu relevantnú reakciu na to, ako tuto situaciu riesiť na Slovensku alebo v Cesku. Lin sa pokusila, ale je sama.


Takže ako? Sú tunkolegovia na fóre ako dedko po tretej viagre, kde sice čo má drzi v pozore ale vysoky tlak spôsobil hluchotu a slepotu, takze uz sice moze, ale nemá ako?
Alebo sa fakt toto forum spamätá a zacne robit konečne polytandemovu dialektiku?


[quote="pid:27746, uid:185"]ale špatně formulovaná . Podívej se na webu oriho , jak popolvár formuloval ve vyhlášení , Za právní a sociální stát[/quote] Poviem to tak, ako to citim aj s par ludmi , tejto.komunity s ktorými pracujeme mimo tohto fora. Pseudokonceptuáli, ktori sem chodia bohuzial len plkat, teda vypisovať dostali šancu sa na niecom spolupodieľať. Vytvoriť z im v tomto fore aj inde danych informacií vystup, ktorý bude na blaho všetkých. Čo bol vysledok? Stále sa filozofovia vytešujú nad debatou o rozdiele medzi pravdou a istinou (neviem, ani nesledujem, ci to bola reakcia na môj clanok, alebo nie) ale nemam tu žiadnu relevantnú reakciu na to, ako tuto situaciu riesiť na Slovensku alebo v Cesku. Lin sa pokusila, ale je sama. Takže ako? Sú tunkolegovia na fóre ako dedko po tretej viagre, kde sice čo má drzi v pozore ale vysoky tlak spôsobil hluchotu a slepotu, takze uz sice moze, ale nemá ako? Alebo sa fakt toto forum spamätá a zacne robit konečne polytandemovu dialektiku?
Upravené 2. 8. 2021 o 08:39

neviem, ani nesledujem, ci to bola reakcia na môj clanok, alebo nie


Nebola, ja to musím sledovať už z toho titulu, že som moderátor.


Sú tu kolegovia na fóre ako dedko po tretej viagre, kde sice čo má drzi v pozore ale vysoky tlak spôsobil hluchotu a slepotu, takze uz sice moze, ale nemá ako?


Vtipne prirovnanie a žiaľ aj pravdivé.


Alebo sa fakt toto forum spamätá a zacne robit konečne polytandemovu dialektiku?


A toto je žiaľ relevantná otázka...


[quote="pid:27811, uid:183"]neviem, ani nesledujem, ci to bola reakcia na môj clanok, alebo nie[/quote] Nebola, ja to musím sledovať už z toho titulu, že som moderátor. [quote="pid:27811, uid:183"]Sú tu kolegovia na fóre ako dedko po tretej viagre, kde sice čo má drzi v pozore ale vysoky tlak spôsobil hluchotu a slepotu, takze uz sice moze, ale nemá ako?[/quote] Vtipne prirovnanie a žiaľ aj pravdivé. [quote="pid:27811, uid:183"]Alebo sa fakt toto forum spamätá a zacne robit konečne polytandemovu dialektiku?[/quote] A toto je žiaľ relevantná otázka...

Moderátor

Tak tímhle jsi to Joxi dorazil . Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ .
Je kádr spásy a kádr pohnojování . Co myslíš , kam se tímhle výstupem zařadíš ?
A přitom si začal dobře . Stačilo to jen dávkovat dále a tím ostatní povzbuzovat v činnosti .


Tak tímhle jsi to Joxi dorazil . Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ . Je kádr spásy a kádr pohnojování . Co myslíš , kam se tímhle výstupem zařadíš ? A přitom si začal dobře . Stačilo to jen dávkovat dále a tím ostatní povzbuzovat v činnosti .

Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ .
Je kádr spásy a kádr pohnojování . Co myslíš , kam se tímhle výstupem zařadíš ?


Niektorí ste tu veľmi útlocitní. Keď sa s vami niekto nebaví ako s malými deťmi, tak ste rozhorčení. Jox konečne prišiel s niečím, čo by malo byť hlavnou náplňou tohto fóra, a to s hľadaním a prinášaním riešení problémov ktorým čelíme. Ale niektorí radšej riešia, že sa s nimi nejedná ako v rukavičkách. Ešte raz sa spýtam, čo ste malé deti?


Ak Joxov slovník niekoho demotivuje, tak taký človek ešte nedospel a asi ťažko bude prínosom v dosahovaní vyššie zmienených cieľov. Očakával by som dôraz na výsledok a nie upozorňovanie na formu. To je presne liberálny štýl, pri ktorom sú dôležitejšie všelijaké džendžeri a nie kvalita výslednej práce. Už päť rokov sa tu stále iba kváka a riešenia žiadne (iba pred trištvrte rokom sa objavili prvé lastovičky). A keď niekto s nejakým návrhom príde, ešte ho poučujete ako sa má vyjadrovať.


Slabosi, ktorí v diskusii na fóre nedokážu ustáť tvrdší slovník a napriek nemu si zachovať zameranie na výslednú prácu, nikdy nebudú realizátormi zmeny.


[quote="pid:27828, uid:185"]Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ . Je kádr spásy a kádr pohnojování . Co myslíš , kam se tímhle výstupem zařadíš ?[/quote] Niektorí ste tu veľmi útlocitní. Keď sa s vami niekto nebaví ako s malými deťmi, tak ste rozhorčení.** Jox konečne prišiel s niečím, čo by malo byť hlavnou náplňou tohto fóra, a to s hľadaním a prinášaním riešení problémov ktorým čelíme.** Ale niektorí radšej riešia, že sa s nimi nejedná ako v rukavičkách. Ešte raz sa spýtam, čo ste malé deti? Ak Joxov slovník niekoho demotivuje, tak taký človek ešte nedospel a asi ťažko bude prínosom v dosahovaní vyššie zmienených cieľov. Očakával by som dôraz na výsledok a nie upozorňovanie na formu. To je presne liberálny štýl, pri ktorom sú dôležitejšie všelijaké džendžeri a nie kvalita výslednej práce. Už päť rokov sa tu stále iba kváka a riešenia žiadne (iba pred trištvrte rokom sa objavili prvé lastovičky). A keď niekto s nejakým návrhom príde, ešte ho poučujete ako sa má vyjadrovať. Slabosi, ktorí v diskusii na fóre nedokážu ustáť tvrdší slovník a napriek nemu si zachovať zameranie na výslednú prácu, nikdy nebudú realizátormi zmeny.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 2. 8. 2021 o 11:23

Pseudokonceptuáli, ktori sem chodia bohuzial len plkat, teda vypisovať dostali šancu sa na niecom spolupodieľať. Vytvoriť z im v tomto fore aj inde danych informacií vystup, ktorý bude na blaho všetkých


Nedá mi nezareagovať, vieš niečo iné ako neustále rýpať a moralizovať ? Odkiaľ berieš tu víziu, že sa nám dostala šanca sa na niečom spolupodielať?....ty si nás popudil, či kto?....jediné čo si dokázal bolo odoslať mail a po prečítaní ma prešla chuť vôbec na to reagovať. My sme neni malé deti, aby si nás neustále poučoval a nútil podľa tvojich predstáv konať. Každý z nás koná podľa svojich možností a schopností. Ja nie som riaditeľ, aby som si posadila 10 -15 ludí a vyjavovala im moju víziu...po prvé, sú to všetko napichané ovce a po druhé, pozerali by na mňa jak na čudáka. To, že nepredostieram mase svoju víziu záchrany, pomoci neznamená, že to nerobíme systematicky a inou formou.... v menšej skupine.....


A ak ten názov pseudokonceptuála patril aj mne (ako inak)...vôbec ma to neurazilo..... môžeš tu kopať okolo seba koľko chceš....určite ma viac oslovil popolvár ako tvoje vystupy..... mal by si začať menej pohŕdať ľuďmi.... nie všetci sú takí chytrí ako ty.... každý tu pracuje v rámci svojich možností a schopností. Po prečítaní tvojich príspevkov má človek chuť to tu zabaliť a vživote sa sem nevrátiť.


[quote="pid:27811, uid:183"]Pseudokonceptuáli, ktori sem chodia bohuzial len plkat, teda vypisovať dostali šancu sa na niecom spolupodieľať. Vytvoriť z im v tomto fore aj inde danych informacií vystup, ktorý bude na blaho všetkých[/quote] Nedá mi nezareagovať, vieš niečo iné ako neustále rýpať a moralizovať ? Odkiaľ berieš tu víziu, že sa nám dostala šanca sa na niečom spolupodielať?....ty si nás popudil, či kto?....jediné čo si dokázal bolo odoslať mail a po prečítaní ma prešla chuť vôbec na to reagovať. My sme neni malé deti, aby si nás neustále poučoval a nútil podľa tvojich predstáv konať. Každý z nás koná podľa svojich možností a schopností. Ja nie som riaditeľ, aby som si posadila 10 -15 ludí a vyjavovala im moju víziu...po prvé, sú to všetko napichané ovce a po druhé, pozerali by na mňa jak na čudáka. To, že nepredostieram mase svoju víziu záchrany, pomoci neznamená, že to nerobíme systematicky a inou formou.... v menšej skupine..... A ak ten názov pseudokonceptuála patril aj mne (ako inak)...vôbec ma to neurazilo..... môžeš tu kopať okolo seba koľko chceš....určite ma viac oslovil popolvár ako tvoje vystupy..... mal by si začať menej pohŕdať ľuďmi.... nie všetci sú takí chytrí ako ty.... každý tu pracuje v rámci svojich možností a schopností. Po prečítaní tvojich príspevkov má človek chuť to tu zabaliť a vživote sa sem nevrátiť.
Upravené 2. 8. 2021 o 12:21

Po prečítaní tvojich príspevkov má človek chuť to tu zabaliť a vživote sa sem nevrátiť.


To sa stane iba v prípade, ak taký človek namiesto rozumu koná na základe emócií, ktoré mu neumožnia udržať si koncentráciu na cieľ.


[quote="pid:27838, uid:17"]Po prečítaní tvojich príspevkov má človek chuť to tu zabaliť a vživote sa sem nevrátiť.[/quote] To sa stane iba v prípade, ak taký človek namiesto rozumu koná na základe emócií, ktoré mu neumožnia udržať si koncentráciu na cieľ.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 2. 8. 2021 o 11:03

Je velice zvláštní Ogare , že jsi tuto možnost plně nevyužil a neoslnil jsi v tomto tématu svojí genialitou .
Jediné tvoje příspěvky v tomto vlákně , které je zde už dva dny , jsou kopance vůči ostatním , které jsi zplodil během deseti minut .
Pokud toto je ten správný postoj konceptuála , tak už chápu , proč se slovem konceptuál neoznačuji .
Nechci být v jedné řadě s někým , kdo něco jiného říká a něco jiného činí .
Tito člověku podobní tvorové , se v současnosti nazývají trockisté .


Je velice zvláštní Ogare , že jsi tuto možnost plně nevyužil a neoslnil jsi v tomto tématu svojí genialitou . Jediné tvoje příspěvky v tomto vlákně , které je zde už dva dny , jsou kopance vůči ostatním , které jsi zplodil během deseti minut . Pokud toto je ten správný postoj konceptuála , tak už chápu , proč se slovem konceptuál neoznačuji . Nechci být v jedné řadě s někým , kdo něco jiného říká a něco jiného činí . Tito člověku podobní tvorové , se v současnosti nazývají trockisté .

Tak tímhle jsi to Joxi dorazil . Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ...

Nedá mi nezareagovať, vieš niečo iné ako neustále rýpať a moralizovať ?


Faktom je, že je tu vlákno, ktoré má viac než 150 príspevkov, kde sa vedú žabomyšie vojny ohľadom Pjakina (vlastne to je druhé vlákno) a rozoberá sa rozdiel medzi pravdou a istinou:


https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3031/%C4%8Dinnost-pjakina-nem-aacute-ve-skute%C4%8Dnosti-nic-spole%C4%8Dn-eacute-ho-s-ksb-a-jeho-analytika-nen-iacute-aplikac-iacute-ksb/1&str=


A vám vadí, že Jox položil dosť neotesaným spôsobom relevantnú otázku ohľadom toho, že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...


[quote="pid:27828, uid:185"]Tak tímhle jsi to Joxi dorazil . Nejenže neumíš s lidmi pracovat tak , aby jsi je povzbuzoval , ty je ještě svým urážením demotivuješ...[/quote] [quote="pid:27838, uid:17"]Nedá mi nezareagovať, vieš niečo iné ako neustále rýpať a moralizovať ?[/quote] Faktom je, že je tu vlákno, ktoré má viac než 150 príspevkov, kde sa vedú žabomyšie vojny ohľadom Pjakina (vlastne to je druhé vlákno) a rozoberá sa rozdiel medzi pravdou a istinou: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3031/%C4%8Dinnost-pjakina-nem-aacute-ve-skute%C4%8Dnosti-nic-spole%C4%8Dn-eacute-ho-s-ksb-a-jeho-analytika-nen-iacute-aplikac-iacute-ksb/1&str= A vám vadí, že Jox položil dosť neotesaným spôsobom relevantnú otázku ohľadom toho, že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...

Moderátor

že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...

Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce.
Někdo tady nabídne možnost se konstruktivně vyjádřit, skvělé. To, že to zůstalo bez reakce je taky odpověď. A někdo to využije k tomu, aby si kopl do místního publika, které není dost konceptuální, podle něho. Co více dodat? Asi jsem citlivý, ale mě nepřesvědčí nikdo, kdo mě urazí a vysmívá se mi. To není případ Joxe, ale jiného kolegy, co tady vyřvává.


[quote="pid:27847, uid:7"]že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...[/quote] Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce. Někdo tady nabídne možnost se konstruktivně vyjádřit, skvělé. To, že to zůstalo bez reakce je taky odpověď. A někdo to využije k tomu, aby si kopl do místního publika, které není dost konceptuální, podle něho. Co více dodat? Asi jsem citlivý, ale mě nepřesvědčí nikdo, kdo mě urazí a vysmívá se mi. To není případ Joxe, ale jiného kolegy, co tady vyřvává.

Dušan

A přitom si začal dobře . Stačilo to jen dávkovat dále a tím ostatní povzbuzovat v činnosti .

Vies aky je rozdiel medzinplkaním a robotou? Ak by si siel inak ako svojim filozofickym dat viac mäsa a dal by si tam viac mäsa, alebo tu kostru ukazal Ty, pohli by sme sa dalej. No stale ziaden vysledok okrem Lin, ktorá sa zamyslela ako na to.


Kde su vysledkyTvojej prace s touto temou? Môzes ich napisat? Lebo o to mi ide, nie o plkanie, diskutovanie, ale o to, aby sa nahromadené znalosti pretavili do praxe.


Teraz potrebujeme realne vysledky a ak sa nespamätáte, vsetci, ktorí naozaj chodíte sem viesť cisto otazky o byti a nebytí, co bolo skôr vajce alebo sliepka, tak si nevšimate, že Vám hori kurín q sliepky Vám po jednej zerú vlci....


Potrebujeme teraz viac ako inokedy polytandemovú dialektiku, ste jej schopni? Pytam sa uz po druhy krát, pretože tunje problém. Rozoznat, kedy je naozaj problém q zacať ho riesiť...


[quote="pid:27828, uid:185"]A přitom si začal dobře . Stačilo to jen dávkovat dále a tím ostatní povzbuzovat v činnosti .[/quote] Vies aky je rozdiel medzinplkaním a robotou? Ak by si siel inak ako svojim filozofickym dat viac mäsa a dal by si tam viac mäsa, alebo tu kostru ukazal Ty, pohli by sme sa dalej. No stale ziaden vysledok okrem Lin, ktorá sa zamyslela ako na to. Kde su vysledkyTvojej prace s touto temou? Môzes ich napisat? Lebo o to mi ide, nie o plkanie, diskutovanie, ale o to, aby sa nahromadené znalosti pretavili do praxe. Teraz potrebujeme realne vysledky a ak sa nespamätáte, vsetci, ktorí naozaj chodíte sem viesť cisto otazky o byti a nebytí, co bolo skôr vajce alebo sliepka, tak si nevšimate, že Vám hori kurín q sliepky Vám po jednej zerú vlci.... Potrebujeme teraz viac ako inokedy polytandemovú dialektiku, ste jej schopni? Pytam sa uz po druhy krát, pretože tunje problém. Rozoznat, kedy je naozaj problém q zacať ho riesiť...

Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce.

Tu je jedna vec. Ked chce ktokoľvek pridat ruku k dielu, prida ju.
Mame skupinu so zenami v domacnosti. Skvele baby, u niekoho z nich su znaloati mediciny skvele, u niekohonskoro ziadne. A onjednej z nich chcem povedat, ze je to baba ktora sa nechava viest v medicine, lebo v nej plava. Nerozumie v nej suvislostiach. Ale ked bolo treba pomoct s propagaciou myslienky jazdia uz po mestach autobusy s touto myslienkou. Stacilo jej 48 hodin.


Lebo chce pomoct q tak sa spyta, co je potreba a to urobi. A je v tom skvela.


to je cele.


[quote="pid:27853, uid:137"]Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce.[/quote] Tu je jedna vec. Ked chce ktokoľvek pridat ruku k dielu, prida ju. Mame skupinu so zenami v domacnosti. Skvele baby, u niekoho z nich su znaloati mediciny skvele, u niekohonskoro ziadne. A onjednej z nich chcem povedat, ze je to baba ktora sa nechava viest v medicine, lebo v nej plava. Nerozumie v nej suvislostiach. Ale ked bolo treba pomoct s propagaciou myslienky jazdia uz po mestach autobusy s touto myslienkou. Stacilo jej 48 hodin. Lebo chce pomoct q tak sa spyta, co je potreba a to urobi. A je v tom skvela. to je cele.

V minulosti som tu už pár nápadov predostrel a nikto sa nechytal.


Naposledy to bolo vytvoriť zbierku a poskladať sa na zopár Billboardov.
Konceptuálne gramotne navrhnúť a graficky spracovať by tu pre pár ľudí nemal byť problém.
Aj takto by sa dalo dlhodobo ovplyvňovať informačné pole naraz v ČR a SK.


Vôbec nikto sa nechytal, vždy to išlo do stratena.


  1. Buď neviem nikoho namotivovať. Alebo
  2. Tu naozaj nikto nechce konečne začať niečo fyzicky robiť. Alebo
  3. Mám blbé nápady :D

Napriek tomu nestrácam optimizmus a udržujem sa v stave permanentnej revolučnej boľševicko - budovateľskej nálady smile


Veľmi rád by som sa konečne pridal do nejakého spoločného projektu.


Zatiaľ tu na fóre sú len samé reči a žiadne činy. Česť výnimkám.


PS: jox13 nie si náš šéf, tak skús trochu zmeniť prístup. Volá sa to pozitívna motivácia a schopnosť predostrieť víziu v pozitívnom svetle smile


Som len nevzdelaný elektrikár a s metodológiou ti asi ťažko pomôžem smile


V minulosti som tu už pár nápadov predostrel a nikto sa nechytal. Naposledy to bolo vytvoriť zbierku a poskladať sa na zopár Billboardov. Konceptuálne gramotne navrhnúť a graficky spracovať by tu pre pár ľudí nemal byť problém. Aj takto by sa dalo dlhodobo ovplyvňovať informačné pole naraz v ČR a SK. Vôbec nikto sa nechytal, vždy to išlo do stratena. 1. Buď neviem nikoho namotivovať. Alebo 2. Tu naozaj nikto nechce konečne začať niečo fyzicky robiť. Alebo 3. Mám blbé nápady :D Napriek tomu nestrácam optimizmus a udržujem sa v stave permanentnej revolučnej boľševicko - budovateľskej nálady :) Veľmi rád by som sa konečne pridal do nejakého spoločného projektu. Zatiaľ tu na fóre sú len samé reči a žiadne činy. Česť výnimkám. PS: jox13 nie si náš šéf, tak skús trochu zmeniť prístup. Volá sa to pozitívna motivácia a schopnosť predostrieť víziu v pozitívnom svetle :) Som len nevzdelaný elektrikár a s metodológiou ti asi ťažko pomôžem :D

To sa stane iba v prípade, ak taký človek namiesto rozumu koná na základe emócií, ktoré mu neumožnia udržať si koncentráciu na cieľ.


Prečo emócia?...lebo už dáky ten rok joxa poznám z Oriho blogu a nie je to prvý krát čo takto mentorsky jedná s ľudmi...píše maily.... a súri ľudí, aby dačo robili..... a ak človek napíše článok a netrafí sa do jeho vízie, teda ako to myslel, tak sa pohŕdavo vyjadrí akoby on mal patent na správne vnímanie situácii a procesov.... neustále má potrebu vyčítať ľudom, že si niečo nevšimli, nepochopili a pod.


Tak preto tá emócia....


A ako som vyssie napísala, všetci by sme chceli zmeniť situáciu, otvárať ľuďom oči.....no každý v rámci svojich možnosti .


Ja mám tri práce, aby som dokázala normálne fungovať....vychovávam budúce generácie, odovzdavam im to najlepšie čo mám.... moje vedomosti a lásku, moj voľný čas..... v rámci priateľov sa snažím ľuďom odovzdať informácie,naviesť na spravnu cestu, minimálne, aby o tom premýšlali .... je to málo ? .
... mimochodom na poslednej TB polície niekoľkokrát bolo povedané, že dav sa správal slušne, bez problémov.....to je myslím veľmi dobrá vízia do budúcna...vieme sa správať.....ľudia sa sami na fórach popudzujú, aby nevkĺzli pod emóciu a nenechali sa vyprovokovať.... ide im to podľa mňa veľmi dobre. Tu vidieť, že protest je neorganizovaný a ľudia si ho sami riadia....


Do 1.9 prejde ešte veľa vody a preto si myslím, že nasilu sa snažiť niečo zmeniť v tom čo beží samovoľne nie je správne..... ak by predsa chcel niekto zmeniť tento chod...ma možnosti.... priamo vstúpiť do protestu s mikrofónom a reprákmi a ak má k tomu dar reči.... je to viac ako len (ne)činne postávať.....


Obdivujem protestujúcich...elita sa smeje...posmieva, haní..no taký protest ako bol naposledy nikto nečakal a to s tým autobusom..... spevom žien-ľudových piesní....čo viac vlastenecké môže neorganizovaný dav vytvoriť?.....HNR zariadilo všetko tak ako malo byť.... a najväčší bonus?...všetko prebehlo bez komplikácií... nemyslím si, že treba do toho zasahovať....ale to je len môj skromný nazor konceptualne negramotnej osoby.....


[quote="pid:27840, uid:623"]To sa stane iba v prípade, ak taký človek namiesto rozumu koná na základe emócií, ktoré mu neumožnia udržať si koncentráciu na cieľ.[/quote] Prečo emócia?...lebo už dáky ten rok joxa poznám z Oriho blogu a nie je to prvý krát čo takto mentorsky jedná s ľudmi...píše maily.... a súri ľudí, aby dačo robili..... a ak človek napíše článok a netrafí sa do jeho vízie, teda ako to myslel, tak sa pohŕdavo vyjadrí akoby on mal patent na správne vnímanie situácii a procesov.... neustále má potrebu vyčítať ľudom, že si niečo nevšimli, nepochopili a pod. Tak preto tá emócia.... A ako som vyssie napísala, všetci by sme chceli zmeniť situáciu, otvárať ľuďom oči.....no každý v rámci svojich možnosti . Ja mám tri práce, aby som dokázala normálne fungovať....vychovávam budúce generácie, odovzdavam im to najlepšie čo mám.... moje vedomosti a lásku, moj voľný čas..... v rámci priateľov sa snažím ľuďom odovzdať informácie,naviesť na spravnu cestu, minimálne, aby o tom premýšlali .... je to málo ? . ... mimochodom na poslednej TB polície niekoľkokrát bolo povedané, že dav sa správal slušne, bez problémov.....to je myslím veľmi dobrá vízia do budúcna...vieme sa správať.....ľudia sa sami na fórach popudzujú, aby nevkĺzli pod emóciu a nenechali sa vyprovokovať.... ide im to podľa mňa veľmi dobre. Tu vidieť, že protest je neorganizovaný a ľudia si ho sami riadia.... Do 1.9 prejde ešte veľa vody a preto si myslím, že nasilu sa snažiť niečo zmeniť v tom čo beží samovoľne nie je správne..... ak by predsa chcel niekto zmeniť tento chod...ma možnosti.... priamo vstúpiť do protestu s mikrofónom a reprákmi a ak má k tomu dar reči.... je to viac ako len (ne)činne postávať..... Obdivujem protestujúcich...elita sa smeje...posmieva, haní..no taký protest ako bol naposledy nikto nečakal a to s tým autobusom..... spevom žien-ľudových piesní....čo viac vlastenecké môže neorganizovaný dav vytvoriť?.....HNR zariadilo všetko tak ako malo byť.... a najväčší bonus?...všetko prebehlo bez komplikácií... nemyslím si, že treba do toho zasahovať....ale to je len môj skromný nazor konceptualne negramotnej osoby.....
Upravené 2. 8. 2021 o 12:57

Podle KOB máme pracovat tam, kde stojíme. Tj. ovlivňovat lidi, kolem sebe. Pokud se nepovede ovlivnit ty nejbližší, jak chcete ovlivnit ty, které neznáte, a kteří neznají vás?
Já ve svém okolí ovlivnil kolem deseti lidí, kteří se nehodlají dát očkovat, vytipovali jsme si lékaře, kteří budou ochotni ošetřovat nezaočkované lidi. Našli jsme ve svém okolí maminky na rodičovské, které se budou starat o předškoláky, pokud bude povinnost je testovat, nebo očkovat. Všichni si dělají zásoby potravin na nejhorší časy.
Zároveň se jim sice pomalu, ale soustavně snažím ukázat jak jsou manipulovány dějiny (výborné je na to video, jak se stavěl Stonehenge). My tady bojujeme boj místního významu.
Milion chvilek udělal manifestaci, kde se účastnilo 250 tisíc lidí a co, dosáhli svého?
Nejlepším bojem je ignorance. Pokud někdo z liberálů udělá nějakou akci, zapálí jiskru nepokojů (např. na podporu zbitého narkomana roma) a nikdo na tu akci nepřijde, oheň zhasne.
Teď bude Prag pride, tak ať tam nikdo nejde, ani ze zvědavosti, protože i zvědavci se budou počítat mezi podporovatele.
Ve volbách volit zásadně tu stranu, která má především kladný vztah k Rusku. Žádné jiné měřítko by nemělo rozhodovat. Rusko je totiž nositelem nové lidské koncepce, my mu můžeme v jeho snaze pomoci. Ale když tady čtu, že někteří zdejší kolegové chtějí volit SPOLU, přemýšlím, jestli jsem tady správně.
Protože ani Trikolóra, ani SPOLU a ani další strany, kromě SPD, nemají kladný postoj k Rusku. Pak tady hledíme, jak telata na nová vrata, když pak parlament vyřadí Rusy z dostavby jaderné elektrárny.
I když se tady snahou "rozlijeme" a budeme dělat cokoliv, vyvěšovat plakáty, atd. budeme přesvědčovat již přesvědčené, pro jiné to bude konspirace, ale když nepodpoříme stranu, která stojí alespoň zčásti na straně Ruska, ničeho nedosáhneme.
Na bývalé Vodě byli i takoví pašáci, kteří chtěli volit Piráty!!!
A k té pravdě a istině. Pokud bude bývalý šéf konceptuálního webu Voda tady psát, že Pjakin nemá pravdu a těmito vhozy nás rozeštvávat, tak ať se tady nikdo nediví, že se mu dostane odpovědi, kterou si zasloužil. Protože teď není místo na to, abychom se žrali ještě mezi sebou.


Podle KOB máme pracovat tam, kde stojíme. Tj. ovlivňovat lidi, kolem sebe. Pokud se nepovede ovlivnit ty nejbližší, jak chcete ovlivnit ty, které neznáte, a kteří neznají vás? Já ve svém okolí ovlivnil kolem deseti lidí, kteří se nehodlají dát očkovat, vytipovali jsme si lékaře, kteří budou ochotni ošetřovat nezaočkované lidi. Našli jsme ve svém okolí maminky na rodičovské, které se budou starat o předškoláky, pokud bude povinnost je testovat, nebo očkovat. Všichni si dělají zásoby potravin na nejhorší časy. Zároveň se jim sice pomalu, ale soustavně snažím ukázat jak jsou manipulovány dějiny (výborné je na to video, jak se stavěl Stonehenge). My tady bojujeme boj místního významu. Milion chvilek udělal manifestaci, kde se účastnilo 250 tisíc lidí a co, dosáhli svého? Nejlepším bojem je ignorance. Pokud někdo z liberálů udělá nějakou akci, zapálí jiskru nepokojů (např. na podporu zbitého narkomana roma) a nikdo na tu akci nepřijde, oheň zhasne. Teď bude Prag pride, tak ať tam nikdo nejde, ani ze zvědavosti, protože i zvědavci se budou počítat mezi podporovatele. Ve volbách volit zásadně tu stranu, která má především kladný vztah k Rusku. Žádné jiné měřítko by nemělo rozhodovat. Rusko je totiž nositelem nové lidské koncepce, my mu můžeme v jeho snaze pomoci. Ale když tady čtu, že někteří zdejší kolegové chtějí volit SPOLU, přemýšlím, jestli jsem tady správně. Protože ani Trikolóra, ani SPOLU a ani další strany, kromě SPD, nemají kladný postoj k Rusku. Pak tady hledíme, jak telata na nová vrata, když pak parlament vyřadí Rusy z dostavby jaderné elektrárny. I když se tady snahou "rozlijeme" a budeme dělat cokoliv, vyvěšovat plakáty, atd. budeme přesvědčovat již přesvědčené, pro jiné to bude konspirace, ale když nepodpoříme stranu, která stojí alespoň zčásti na straně Ruska, ničeho nedosáhneme. Na bývalé Vodě byli i takoví pašáci, kteří chtěli volit Piráty!!! A k té pravdě a istině. Pokud bude bývalý šéf konceptuálního webu Voda tady psát, že Pjakin nemá pravdu a těmito vhozy nás rozeštvávat, tak ať se tady nikdo nediví, že se mu dostane odpovědi, kterou si zasloužil. Protože teď není místo na to, abychom se žrali ještě mezi sebou.

Tak se pochlub Joxi , co jsi svojí činností v tomto vláknu dokázal .
Dal jsi dohromady skupinu , která by spolupracovala na nějakém projektu ?
Ne , pouze jsi udělal zbytečné dusno a projekt jsi pohřbil vzápětí poté , co jsi ho porodil .
Pokud to byla ukázka , jak se to nemá dělat , tak to vyšlo na 100% .
Už si konečně uvědom , že když po lidech něco chceš , tak se zaprvé k nim musíš chovat slušně .
A zadruhé , jak jsem ti napsal výše , pokud chceš po ostatních něco začít budovat , vyhod k tomu svůj scénář procesu .
Budto to pochopíš , nebo zůstaneš starou zapšklou pannou .


Tak se pochlub Joxi , co jsi svojí činností v tomto vláknu dokázal . Dal jsi dohromady skupinu , která by spolupracovala na nějakém projektu ? Ne , pouze jsi udělal zbytečné dusno a projekt jsi pohřbil vzápětí poté , co jsi ho porodil . Pokud to byla ukázka , jak se to nemá dělat , tak to vyšlo na 100% . Už si konečně uvědom , že když po lidech něco chceš , tak se zaprvé k nim musíš chovat slušně . A zadruhé , jak jsem ti napsal výše , pokud chceš po ostatních něco začít budovat , vyhod k tomu svůj scénář procesu . Budto to pochopíš , nebo zůstaneš starou zapšklou pannou .

Už si konečně uvědom , že když po lidech něco chceš , tak se zaprvé k nim musíš chovat slušně .


On od nás nič nechce. My by sme si sami mali uvedomiť že to potrebujeme.


[quote="pid:27876, uid:185"]Už si konečně uvědom , že když po lidech něco chceš , tak se zaprvé k nim musíš chovat slušně .[/quote] On od nás nič nechce. My by sme si sami mali uvedomiť že to potrebujeme.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Pridávam sa k Putinovcovi a prosím teda Joxa aby nám predostrel tú KOSTRU...na ktorú budeme nabaľovať mäso.......


Každý potom bude vidieť či dokáže prispieť, lebo nie každý dokáže predostrieť metodiku protestovania....


Čakať na to s čím príde Fico, Uhrík?...netreba...oni budú tí čo sa pridajú..... TAK TO PREDSA ĽUDIA CHCÚ....bez politikov.....a oni tam prídu ako občania, nie ako politici, lebo cieľom nie je mať ukážkový protest ako SS.....ale spojiť ľudí.....to je cieľ.....a to sa im dvom dúfam podarí..... postupne budú zvolávať ľudí......lebo jediný Fico a Uhrík nerozdelujú, ale spájajú doteraz nespojiteľné.....s Harabinom by som neratala, pričom určite tam bude a tú prácu ako minule vysvetloval davu v ramci KSB ako funguje riadenie, bola dostačujúca...... viac od neho podľa mňa nedosiahneme......


Predpokladám, že ako bude postupovať čas, budú sa pridávať aj iní .....všetko je na ľuďoch.....či zahodia predsudky a s vervou sa "pobijú ZA právny a sociálne spravodlivý štát".....alebo sa zvezú na iných chrbtoch.....


Ešte dodám, že Michelko pochoval toto spojenie Fico Uhrik hneď v zárodku....povedal, že nikto sa spajať nebude, je to len akási hra..... a ja beriem jeho predpoklad zatiaľ s rezervou.....miesto toho aby to podporil okamžite zautočil ....pričom Uhrík jasne povedal v Kukturblogu, že tu nejde o to kto má aké tričko a čo kto komu kedy povedal, urobil.....uvidíme ako to teda mysleli....ani jeden z nich netriafa len tak do vetra....v tomto stave aký mame nie je čas na hru kto z koho.....


Pridávam sa k Putinovcovi a prosím teda Joxa aby nám predostrel tú KOSTRU...na ktorú budeme nabaľovať mäso....... Každý potom bude vidieť či dokáže prispieť, lebo nie každý dokáže predostrieť metodiku protestovania.... Čakať na to s čím príde Fico, Uhrík?...netreba...oni budú tí čo sa pridajú..... TAK TO PREDSA ĽUDIA CHCÚ....bez politikov.....a oni tam prídu ako občania, nie ako politici, lebo cieľom nie je mať ukážkový protest ako SS.....ale spojiť ľudí.....to je cieľ.....a to sa im dvom dúfam podarí..... postupne budú zvolávať ľudí......lebo jediný Fico a Uhrík nerozdelujú, ale spájajú doteraz nespojiteľné.....s Harabinom by som neratala, pričom určite tam bude a tú prácu ako minule vysvetloval davu v ramci KSB ako funguje riadenie, bola dostačujúca...... viac od neho podľa mňa nedosiahneme...... Predpokladám, že ako bude postupovať čas, budú sa pridávať aj iní .....všetko je na ľuďoch.....či zahodia predsudky a s vervou sa "pobijú ZA právny a sociálne spravodlivý štát".....alebo sa zvezú na iných chrbtoch..... Ešte dodám, že Michelko pochoval toto spojenie Fico Uhrik hneď v zárodku....povedal, že nikto sa spajať nebude, je to len akási hra..... a ja beriem jeho predpoklad zatiaľ s rezervou.....miesto toho aby to podporil okamžite zautočil ....pričom Uhrík jasne povedal v Kukturblogu, že tu nejde o to kto má aké tričko a čo kto komu kedy povedal, urobil.....uvidíme ako to teda mysleli....ani jeden z nich netriafa len tak do vetra....v tomto stave aký mame nie je čas na hru kto z koho.....
Upravené 2. 8. 2021 o 23:16

To je tvůj velký omyl Ogare . Nepotřebujeme to jen MY , tady to mám zřejmě chápat jako My bezvýznamní , plebs , který se hodí pro chvilkový nástroj řízení .
Potřebuje to i Jox , protože si reálně uvědomuje , že potřebuje oslovit celý sociální supersystém a to tak , aby statisticky posunul chápání těch , kteří v tomto procesu fungují . To znamená výrazného celku .
Ale tak jak to dělá , by nedokázal ani prodat přebytečný lístek do divadla .


To je tvůj velký omyl Ogare . Nepotřebujeme to jen MY , tady to mám zřejmě chápat jako My bezvýznamní , plebs , který se hodí pro chvilkový nástroj řízení . Potřebuje to i Jox , protože si reálně uvědomuje , že potřebuje oslovit celý sociální supersystém a to tak , aby statisticky posunul chápání těch , kteří v tomto procesu fungují . To znamená výrazného celku . Ale tak jak to dělá , by nedokázal ani prodat přebytečný lístek do divadla .

aby statisticky posunul chápání těch , kteří v tomto procesu fungují .

Na to je potřeba 10% obyvatel. Takže nějakých 1,5 mil.


[quote="pid:27887, uid:185"]aby statisticky posunul chápání těch , kteří v tomto procesu fungují .[/quote] Na to je potřeba 10% obyvatel. Takže nějakých 1,5 mil.
Upravené 2. 8. 2021 o 14:25

Ve skutečnosti to zvládne i pět % , za předpokladu , že bude vlastnit dostatečnou metodiku , na ovlivnění davu .
Takže v ČR cca 5OO tisíc , v SR cca 250 tisíc .
Ale znovu opakuji , musí mít způsob-metodologii , kterým každý z těch pěti % bude ovlivnovat příslušným směrem své okolí a přes ně i další vzdálenější okolí . Říká se tomu řetěz informací .


Ve skutečnosti to zvládne i pět % , za předpokladu , že bude vlastnit dostatečnou metodiku , na ovlivnění davu . Takže v ČR cca 5OO tisíc , v SR cca 250 tisíc . Ale znovu opakuji , musí mít způsob-metodologii , kterým každý z těch pěti % bude ovlivnovat příslušným směrem své okolí a přes ně i další vzdálenější okolí . Říká se tomu řetěz informací .

Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce.


Čítať viem, a tu nešlo primárne o ňu, ale o neplodné filozofovanie iných, a preto nechápem prečo sa ozvala. To je prvá vec.
Druhá vec je, že neočakávame od nikoho grandiózne veci, len to, že priložiť ruku k dielu adekvátnym spôsobom, a niekedy to znamená, že pomôže formovať informačné vo svojom bezprostrednom okolí, ktoré sa prejaví neskôr.


[quote="pid:27853, uid:137"]Jak napsala Zuzka, každý dělá něco v rámci svých možností a prostě objektivní okolnosti mu neumožní více rozvolnit ruce.[/quote] Čítať viem, a tu nešlo primárne o ňu, ale o neplodné filozofovanie iných, a preto nechápem prečo sa ozvala. To je prvá vec. Druhá vec je, že neočakávame od nikoho grandiózne veci, len to, že priložiť ruku k dielu adekvátnym spôsobom, a niekedy to znamená, že pomôže formovať informačné vo svojom bezprostrednom okolí, ktoré sa prejaví neskôr.

Moderátor

Naposledy to bolo vytvoriť zbierku a poskladať sa na zopár Billboardov.
Na toto len toľko.
Je potreba urobit navrh billboardu. Cena je 80-90€ na mesiac, ak sa zoberie 10 ludi po 80 eur nasetria, je to 10 billboardov hned a netreba zbierku


jox13 nie si náš šéf, tak skús trochu zmeniť prístup.


pristup nezmenim a vies preco? Pretoze ked urobiš to, že budeš málo jasný, a to s robil po minulé roky, a vysledok? Oracle to zhodnotil hore ako jeden z prikladov. filozoficka debata. Ja som to tiez zhodnotil jednemu z diskutujucich. Kazdy na tomto.fore investoval kopu casu do diskutovania. Niektorí aj do prekladov knih, za co im sláva a vďaka. No teraz je cas na aktivne pouzivanie znalostí a dav tu lennplká. rozoberaju sa blbosti a na prispevok ako si zacal s tym svojim, nebyva ani ťuk.


Cim to je? Nevidia to ti, co by mali vidiet? A ak vidia, su leniví s tym robit? su pohodlní? Vidia potom naozaj?


A toto je zasa jedno z tych zrkadiel, kde nadávať zrkadlu, že ukáže zelenu priseru...Nie je chybou zrkadla, ked sa clovek vidi skaredo.

Do 1.9 prejde ešte veľa vody a preto si myslím, že nasilu sa snažiť niečo zmeniť v tom čo beží samovoľne nie je správne..


https://skolabezpodmienok.sk/
Stacia 5ti ludia a da sa zmena pomaly ale isto tlacit...Aj do 1.9.


[quote="pid:27857, uid:138"]Naposledy to bolo vytvoriť zbierku a poskladať sa na zopár Billboardov.[/quote]Na toto len toľko. Je potreba urobit navrh billboardu. Cena je 80-90€ na mesiac, ak sa zoberie 10 ludi po 80 eur nasetria, je to 10 billboardov hned a netreba zbierku [quote="pid:27857, uid:138"]jox13 nie si náš šéf, tak skús trochu zmeniť prístup.[/quote] pristup nezmenim a vies preco? Pretoze ked urobiš to, že budeš málo jasný, a to s robil po minulé roky, a vysledok? Oracle to zhodnotil hore ako jeden z prikladov. filozoficka debata. Ja som to tiez zhodnotil jednemu z diskutujucich. Kazdy na tomto.fore investoval kopu casu do diskutovania. Niektorí aj do prekladov knih, za co im sláva a vďaka. No teraz je cas na aktivne pouzivanie znalostí a dav tu lennplká. rozoberaju sa blbosti a na prispevok ako si zacal s tym svojim, nebyva ani ťuk. Cim to je? Nevidia to ti, co by mali vidiet? A ak vidia, su leniví s tym robit? su pohodlní? Vidia potom naozaj? A toto je zasa jedno z tych zrkadiel, kde nadávať zrkadlu, že ukáže zelenu priseru...Nie je chybou zrkadla, ked sa clovek vidi skaredo. [quote="pid:27859, uid:17"]Do 1.9 prejde ešte veľa vody a preto si myslím, že nasilu sa snažiť niečo zmeniť v tom čo beží samovoľne nie je správne..[/quote] https://skolabezpodmienok.sk/ Stacia 5ti ludia a da sa zmena pomaly ale isto tlacit...Aj do 1.9.

Je potreba urobit navrh billboardu. Cena je 80-90€ na mesiac, ak sa zoberie 10 ludi po 80 eur nasetria, je to 10 billboardov hned a netreba zbierku


je niekde popisane ako sa mozem zucastnit navrhu ale hlavne kupi billboardu?
dik


[quote="pid:27902, uid:183"]Je potreba urobit navrh billboardu. Cena je 80-90€ na mesiac, ak sa zoberie 10 ludi po 80 eur nasetria, je to 10 billboardov hned a netreba zbierku[/quote] je niekde popisane ako sa mozem zucastnit navrhu ale hlavne kupi billboardu? dik

Je potreba urobit navrh billboardu.

V tom případě je potřeba vybrat téma na billboard.


[quote="pid:27902, uid:183"]Je potreba urobit navrh billboardu.[/quote] V tom případě je potřeba vybrat téma na billboard.

Skusim prispiet svojou troskou a svojimi napadmi... Takze na zaciatok chcem podotknut, ze na protesty nechodim a na ziadnom som v zivote nebol no zaroven dodavam ze protestu proti, ano PROTI fazismu a ZA pravne a socilane spravodlivy stat (heslo v ktorom je obsiahnuta aj ustava) na den ustavy by som sa zucastnil keby bol v najblizsom vacsom meste.


Takze podla mojho nazoru potrebujeme v kazdom meste zhruba nad 20 tisic obyvatelov najst ludi ktori na seba prevezmu organizaciu celeho protestu... Lebo zvolat ludi cez politicke strany mozeme ale pridu tam ludia a co na mieste?


Takze ako prve by sa ludia, ktori sa podujmu organizovat protesty by mali dany protest nahlasit podla tohto navodu Takze s mestom a so zakonom by sme mali byt vysporiadani. S tym ze by bol presne stanoveny zaciatok a aj koniec protestu.


Dalsou otazkou je kde zohnat aparaturu.
V kazdom meste sa urcite najdu nejake hudobne skupiny kapely a ludia, ktori vlastnia aparaturu. Je potrebne oslovit tychto ludi. Su z naroda a zapozicanie tychto veci by nemal byt problem. (Protest je v strede tyzdna nehraju sa ani svadby ani oslavy).


Obcerstvenie pre ucastnikov: neviem ako to je so zakonom a ci je mozne si na takomto proteste otvorit stanok s obcerstvenim. Ale urcite by nebolo na skodu keby sa niekde bokom predavali (mozno aj za symbolicku cenu) vyrobky lokalnych vyrobcov a dali kupit NEalkoholicke napoje najlepsie mineralka mlieko (ziadny alkohol). Najlepsie by bolo keby si lokalni vyrobcovia spojili prijemne s uzitocnym a takto zabezpevili obcerstvenie .A pravdaze pri kazdom stanku aj smetny kos popripade nejake toalety.


No a dostavame sa k samotnemu protestu: podla mojho nazoru je neustale vykrikovanie nejakych hesiel do mikrofonu uplne zbytocne a hluche miesta kedy protestujuci sa v podstate len otlkaju je kontraproduktivne . Preto by organizatori mali oslovit zname osobnosti z miest ktore su ochotne vystupit a predniest prihovory dalej by, sa mohli oslovit rozni recitatori ktori by recitovali diela Slovenskych narodovdov precitali by sa manifest za pravne a socialne spravodlivy stat kludne aj ine vizie. Oslovit domacich spevakov ktori by zaspievali piesne od Odreja Duricu alebo Metalindy popripade ludove piesne. (chlapi z horehronia ked spustia na kralovej holi to stoji zato) No a pravdaze by sa precitali tie clanky z ustavy ktore su v sucasnosti porusovane a pravdaze aj slovenska hymna ale aj s touto castou:
**Ešte jedle rastú na krivánskej strane.
Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chytí
A medzi nás stane.


Už Slovensko vstáva, putá si strháva
Hej, rodina milá! Hodina odbila
Žije matka Sláva.**


Energiu ludi nie je mozne udrziavat pocas celeho protestu a dav je treba aj usmernovat no urcite je k tomu dolezity aj spravny moderator preto ho treba mat na proteste.


Podstatne je v kazdom meste vytvorit skupinu 5-10 ludi kde si kazdy zoberie na starost urcity bod a cele to bude zastresovat jeden max 2 koordinatori.


A na zaver doplnim ze od zaciatku je potrebne oslovovat policiu a armadu, aby zlozila prilby zbrane a nestala celom k protestujucim, ale s nimi v jednom siku a pravdaze ludi poprosit o slusny a pokojny protest bez vytrznosti (ak niekto bude robit bordel policajti budu na nasej strane a maju plne pravo pouzit k tomu primeranu silu a spacifikovat ho)


Neviem, ci ste mali na mysli prave takuto formu a zaroven takyto protest si vyzaduje podporu a zaangazovanie naroda v podtstae nespokojni ludia by poskytli vsetky potrebne zdroje. Ak ma chce niekto poopravit popripade doplnit budem veľmi rad. Ci tieto politicke strany maju struktury schopne zorganizovat celostatne protesty to neviem ale viem ze ak poziadaju ludi a bude to uprimne ludia pomozu. Staci len zacaz.


Skusim prispiet svojou troskou a svojimi napadmi... Takze na zaciatok chcem podotknut, ze na protesty nechodim a na ziadnom som v zivote nebol no zaroven dodavam ze protestu proti, ano PROTI fazismu a ZA pravne a socilane spravodlivy stat (heslo v ktorom je obsiahnuta aj ustava) na den ustavy by som sa zucastnil keby bol v najblizsom vacsom meste. Takze podla mojho nazoru potrebujeme v kazdom meste zhruba nad 20 tisic obyvatelov najst ludi ktori na seba prevezmu organizaciu celeho protestu... Lebo zvolat ludi cez politicke strany mozeme ale pridu tam ludia a co na mieste? Takze ako prve by sa ludia, ktori sa podujmu organizovat protesty by mali dany protest nahlasit podla tohto [navodu](https://viaiuris.sk/obciansky-kompas/ako-zvolat-zhromazdenie/) Takze s mestom a so zakonom by sme mali byt vysporiadani. S tym ze by bol presne stanoveny zaciatok a aj koniec protestu. Dalsou otazkou je kde zohnat aparaturu. V kazdom meste sa urcite najdu nejake hudobne skupiny kapely a ludia, ktori vlastnia aparaturu. Je potrebne oslovit tychto ludi. Su z naroda a zapozicanie tychto veci by nemal byt problem. (Protest je v strede tyzdna nehraju sa ani svadby ani oslavy). Obcerstvenie pre ucastnikov: neviem ako to je so zakonom a ci je mozne si na takomto proteste otvorit stanok s obcerstvenim. Ale urcite by nebolo na skodu keby sa niekde bokom predavali (mozno aj za symbolicku cenu) vyrobky lokalnych vyrobcov a dali kupit NEalkoholicke napoje najlepsie mineralka mlieko (ziadny alkohol). Najlepsie by bolo keby si lokalni vyrobcovia spojili prijemne s uzitocnym a takto zabezpevili obcerstvenie .A pravdaze pri kazdom stanku aj smetny kos popripade nejake toalety. No a dostavame sa k samotnemu protestu: podla mojho nazoru je neustale vykrikovanie nejakych hesiel do mikrofonu uplne zbytocne a hluche miesta kedy protestujuci sa v podstate len otlkaju je kontraproduktivne . Preto by organizatori mali oslovit zname osobnosti z miest ktore su ochotne vystupit a predniest prihovory dalej by, sa mohli oslovit rozni recitatori ktori by recitovali diela Slovenskych narodovdov precitali by sa manifest za pravne a socialne spravodlivy stat kludne aj ine vizie. Oslovit domacich spevakov ktori by zaspievali piesne od Odreja Duricu alebo Metalindy popripade ludove piesne. (chlapi z horehronia ked spustia na kralovej holi to stoji zato) No a pravdaze by sa precitali tie clanky z ustavy ktore su v sucasnosti porusovane a pravdaze aj slovenska hymna ale aj s touto castou: **Ešte jedle rastú na krivánskej strane. Kto jak Slovák cíti, nech sa šable chytí A medzi nás stane. Už Slovensko vstáva, putá si strháva Hej, rodina milá! Hodina odbila Žije matka Sláva.** Energiu ludi nie je mozne udrziavat pocas celeho protestu a dav je treba aj usmernovat no urcite je k tomu dolezity aj spravny moderator preto ho treba mat na proteste. Podstatne je v kazdom meste vytvorit skupinu 5-10 ludi kde si kazdy zoberie na starost urcity bod a cele to bude zastresovat jeden max 2 koordinatori. A na zaver doplnim ze od zaciatku je potrebne oslovovat policiu a armadu, aby zlozila prilby zbrane a nestala celom k protestujucim, ale s nimi v jednom siku a pravdaze ludi poprosit o slusny a pokojny protest bez vytrznosti (ak niekto bude robit bordel policajti budu na nasej strane a maju plne pravo pouzit k tomu primeranu silu a spacifikovat ho) Neviem, ci ste mali na mysli prave takuto formu a zaroven takyto protest si vyzaduje podporu a zaangazovanie naroda v podtstae nespokojni ludia by poskytli vsetky potrebne zdroje. Ak ma chce niekto poopravit popripade doplnit budem veľmi rad. Ci tieto politicke strany maju struktury schopne zorganizovat celostatne protesty to neviem ale viem ze ak poziadaju ludi a bude to uprimne ludia pomozu. Staci len zacaz.

Je potreba urobit navrh billboardu.
jox13


V tom případě je potřeba vybrat téma na billboard.


Popolvár raz dával neviem kde už obraz rodiny MATKA OTEC stred DVE DETI?.... a tam sa dumalo aký nazov dať tomu .. tak by sa to hodilo.... Za pravny a socialne spravodlivý štát....ja by som navrhla este dovetok.... 1.9 prídi zabojovať ZA ......atď


Tých bilboardov môže byť viac druhov.....osobne neodporúčam....v bilboarde slovo ZMENA....tú sme dosiahli 29.3....


[quote="pid:27904, uid:312"]Je potreba urobit navrh billboardu. jox13 V tom případě je potřeba vybrat téma na billboard.[/quote] Popolvár raz dával neviem kde už obraz rodiny MATKA OTEC stred DVE DETI?.... a tam sa dumalo aký nazov dať tomu .. tak by sa to hodilo.... Za pravny a socialne spravodlivý štát....ja by som navrhla este dovetok.... 1.9 prídi zabojovať ZA ......atď Tých bilboardov môže byť viac druhov.....osobne neodporúčam....v bilboarde slovo ZMENA....tú sme dosiahli 29.3....
Upravené 2. 8. 2021 o 15:06

1.9 prídi zabojovať ZA

Já bych k obrázku rodiny připsal Toto je naše budoucnost! Přijďte ji podpořit 1.9.2010.
A k dalšímu tématu, například Slovenské potraviny a zase - Toto je naše budoucnost... Atd. podobně v tomto duchu.


[quote="pid:27909, uid:17"]1.9 prídi zabojovať ZA[/quote] Já bych k obrázku rodiny připsal Toto je naše budoucnost! Přijďte ji podpořit 1.9.2010. A k dalšímu tématu, například Slovenské potraviny a zase - Toto je naše budoucnost... Atd. podobně v tomto duchu.
Upravené 2. 8. 2021 o 15:18

Obraz rodiny MATKA OTEC stred DVE DETI?.... a tam sa dumalo aký nazov dať tomu .. tak by sa to hodilo.... Za pravny a socialne spravodlivý štát....


Len nesmelá poznámka - koho chceme osloviť, kto má byť cieľová skupina? Obraz rodiny je OK, ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov, obraz šťastnej mladej rodiny ich nemusí osloviť.


1.9 prídi zabojovať ZA


Nie zlé, ale to implicitne predpokladá že cieľová skupina má osobne prísť do KE. Formulácia zhruba v štýle "1.9. 2021 podpor Deň ústavy, postav sa za právny a sociálne spravodlivý štát" dáva možnosť pre akcie aj inde ako v KE


[quote="pid:27909, uid:17"]Obraz rodiny MATKA OTEC stred DVE DETI?.... a tam sa dumalo aký nazov dať tomu .. tak by sa to hodilo.... Za pravny a socialne spravodlivý štát....[/quote] Len nesmelá poznámka - koho chceme osloviť, kto má byť cieľová skupina? Obraz rodiny je OK, ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov, obraz šťastnej mladej rodiny ich nemusí osloviť. [quote="pid:27909, uid:17"]1.9 prídi zabojovať ZA[/quote] Nie zlé, ale to implicitne predpokladá že cieľová skupina má osobne prísť do KE. Formulácia zhruba v štýle "1.9. 2021 podpor Deň ústavy, postav sa za právny a sociálne spravodlivý štát" dáva možnosť pre akcie aj inde ako v KE

ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov

V obraze rodiny přece mohou být i dědeček a babička.


[quote="pid:27921, uid:468"]ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov[/quote] V obraze rodiny přece mohou být i dědeček a babička.

koho chceme osloviť, kto má byť cieľová skupina? Obraz rodiny je OK, ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov, obraz šťastnej mladej rodiny ich nemusí osloviť.

Rusofil navrhol, zdravé potraviny-sebestačnosť....takých bilbordov by mohlo byť viac ....aj so starými ľuďmi aj s vnúčatami.....a ten istý slogan....možností je veľa....


[quote="pid:27921, uid:468"]koho chceme osloviť, kto má byť cieľová skupina? Obraz rodiny je OK, ale ak chceme mať v cieľovej skupine napr. dôchodcov, obraz šťastnej mladej rodiny ich nemusí osloviť.[/quote] Rusofil navrhol, zdravé potraviny-sebestačnosť....takých bilbordov by mohlo byť viac ....aj so starými ľuďmi aj s vnúčatami.....a ten istý slogan....možností je veľa....

Ja len este k tym billboardom a sloganom: Slovensko, nie krajina, ale STAT, kde sa ludia nebudu bat ZIT a nie umierat. Pravdaze moue to byt aj upravene ludovou tvorivostou.


Ja len este k tym billboardom a sloganom: Slovensko, nie krajina, ale STAT, kde sa ludia nebudu bat ZIT a nie umierat. Pravdaze moue to byt aj upravene ludovou tvorivostou.

možností je veľa....

Samozřejmě, také na jedné straně dítě v roušce, to by bylo škrtnuto, a vedle to samé dítě bez roušky, a nebo fotka vrchní strany Ústavy a k tomu slogan Toto je zákon a ne trhací papír... atd.


[quote="pid:27926, uid:17"]možností je veľa....[/quote] Samozřejmě, také na jedné straně dítě v roušce, to by bylo škrtnuto, a vedle to samé dítě bez roušky, a nebo fotka vrchní strany Ústavy a k tomu slogan Toto je zákon a ne trhací papír... atd.

Neprecital som cele vlakno, ale mozem povedat len jedno: nic sa este nikdy nevyriesilo cez internet.


Ak chceme zacat nejaky projekt bez osobneho stretnutia a vystupenia z anonymity tohto fora to nepojde. Uvodne stretnutie by malo aspon v hrubych rysoch zadefinovat nasu viziu i ciele, musia to byt konkretne veci a musime sa spoznat. Kedze v dnesnej dobe sa stretavat je komplikovane tak minimum su stretnutia aspon v krajskych mestach. Bez toho tu budeme len vecne vypisovat, ale nikdy sa nikam nedostaneme. Preto je aj ta Spacinska deklaracia daleko vyznamnejsia nez my, su za nou realny ludia.


Neprecital som cele vlakno, ale mozem povedat len jedno: nic sa este nikdy nevyriesilo cez internet. Ak chceme zacat nejaky projekt bez osobneho stretnutia a vystupenia z anonymity tohto fora to nepojde. Uvodne stretnutie by malo aspon v hrubych rysoch zadefinovat nasu viziu i ciele, musia to byt konkretne veci a musime sa spoznat. Kedze v dnesnej dobe sa stretavat je komplikovane tak minimum su stretnutia aspon v krajskych mestach. Bez toho tu budeme len vecne vypisovat, ale nikdy sa nikam nedostaneme. Preto je aj ta Spacinska deklaracia daleko vyznamnejsia nez my, su za nou realny ludia.

Moderator

môj návrh
6108291aab1ee


nie je to dokonalé, ale na rýchlo som to zbúchala....tak aspoň moja predstava a Rusofilov nápad


61082c28d9649


61083065d2ab4


môj návrh ![6108291aab1ee](serve/attachment&path=6108291aab1ee) nie je to dokonalé, ale na rýchlo som to zbúchala....tak aspoň moja predstava a Rusofilov nápad ![61082c28d9649](serve/attachment&path=61082c28d9649) ![61083065d2ab4](serve/attachment&path=61083065d2ab4)
Upravené 2. 8. 2021 o 19:50

Zuzko, tvá dílka jsou moc hezká. Ten první plakát se mi líbí nejvíc. Jen by možná byl působivější, pokud by ta zarouškovaná holčička byla černobílá.
No a na cílovou skupinu starších lidí by se dal použít nějaký obrázek, jak si třeba staří povídají s mladými (někde venku a bez roušek) a děti si opodál hrají.


Zuzko, tvá dílka jsou moc hezká. Ten první plakát se mi líbí nejvíc. Jen by možná byl působivější, pokud by ta zarouškovaná holčička byla černobílá. No a na cílovou skupinu starších lidí by se dal použít nějaký obrázek, jak si třeba staří povídají s mladými (někde venku a bez roušek) a děti si opodál hrají.

Skúsil som jeden návrh billboardu, keďže ma (aj) grafika živila nejakých 20 rokov...



Zdôvodnenie - odpadá, že naň musíte dať mladých, starých, deti, hentakých aj onakých. Obraz je jasný, nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú.


Ak máte lepší obraz, na ktorý sa dá vizuálne odkázať, rád si ho vypočujem.


Skúsil som jeden návrh billboardu, keďže ma (aj) grafika živila nejakých 20 rokov... [Návrh billboardu](http://klimo.net/mix/prvy-september-billboard-navrh.jpg) Zdôvodnenie - odpadá, že naň musíte dať mladých, starých, deti, hentakých aj onakých. Obraz je jasný, nad Tatrou sa blýska, hromy divo bijú. Ak máte lepší obraz, na ktorý sa dá vizuálne odkázať, rád si ho vypočujem.

Moderátor

tento príspevok mi pre 6 hodinami nezobralo a som rád, lebo sa veci pohli aj bez neho. napreik tomu ho zverejňujem v nezmenej podobe:
Som rád, že Jox "pichol do osieho hniezda".
Nikto nikoho nechce urážať, čas tlačí (viac dnes-zajtra v článku na oracleblogu), a preto občas to musí ísť riaditeľským tónom. Emócie na bok - ruky k dielu.
Ad protesty: SMER/REPUBLIKA veľmi dobre navrhli miesto a čas 1.9. Košice. Ak Ústavný súd a ústavní sudcovia začnú konať podľa Ústavy SR pohne sa všetko zhora nadol po hierarchii štátnej moci - od ústavného súdu, cez sudcov, prokuratúru, policajtov. To je základ. Nepotrebujeme zatiaľ po celej republike protesty, aj keď som to na začiatku presadzoval. Protestujúci musia byť chránení aj policajnými zložkami pred kyjevským scenárom. Špeciálne policajné jednotky musia mať situáciu na strechách pod kontrolou, preto protesty v Košiciach a ešte max. 2-3 mestá. Navrhujem ešte Banskú Bystricu (SNP), Martin (Matica Slovenská) a Trenčín (Matúš Čák), prípadne ešte Nitru. Viac nie.
Jednoznačne protesty ZA. Zjednoťme sa všetci v boji Za právne a sociálne spravodlivý štát! To je aj heslo na bilboardy. V pozadí dve vlajky z článku SNP - pokračovanie 6 - vlajka a odkaz na články Za právne a sociálne spravodlivý štát. Žiadna obava, čo na konceptuálne mocnú vlajku SR povie GP.
Nech sa tu alebo orimu alebo joxovi prihlási niekto, kto je schopný bilbordy navrhnúť, ďalší, čo vie vytlačiť, alebo tlač zabezpečiť. Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy.
Metodológiu netreba len pre protesty, pre národ, treba metodológiu budovania Právne a sociálne spravodlivého štátu.
Sústreďte sa dnes-zajtra na vyriešenie dvoch vecí:


  1. vytvorenie bilboardoveho týmu (grafický návrh, tlač, financovanie)
  2. výber miest na protesty.Následne sa budú riešiť ďalšie ako letáky v predstihu do každej domácnosti, predovšetkým o tom, čo je to protest Za právne a sociálne spravodlivý štát. kľudne nech niekto stručne jasne zrozumiteľne a jednoducho v pár bodoch prečo ZA... a krátka metodika ako protestovať - slušne dôrazne zjednocujúco a ako eliminovať provokatérov počas protestov aj za pomoci polície.

tento príspevok mi pre 6 hodinami nezobralo a som rád, lebo sa veci pohli aj bez neho. napreik tomu ho zverejňujem v nezmenej podobe: Som rád, že Jox "pichol do osieho hniezda". Nikto nikoho nechce urážať, čas tlačí (viac dnes-zajtra v článku na oracleblogu), a preto občas to musí ísť riaditeľským tónom. Emócie na bok - ruky k dielu. Ad protesty: SMER/REPUBLIKA veľmi dobre navrhli miesto a čas 1.9. Košice. Ak Ústavný súd a ústavní sudcovia začnú konať podľa Ústavy SR pohne sa všetko zhora nadol po hierarchii štátnej moci - od ústavného súdu, cez sudcov, prokuratúru, policajtov. To je základ. Nepotrebujeme zatiaľ po celej republike protesty, aj keď som to na začiatku presadzoval. Protestujúci musia byť chránení aj policajnými zložkami pred kyjevským scenárom. Špeciálne policajné jednotky musia mať situáciu na strechách pod kontrolou, preto protesty v Košiciach a ešte max. 2-3 mestá. Navrhujem ešte Banskú Bystricu (SNP), Martin (Matica Slovenská) a Trenčín (Matúš Čák), prípadne ešte Nitru. Viac nie. Jednoznačne protesty ZA. Zjednoťme sa všetci v boji Za právne a sociálne spravodlivý štát! To je aj heslo na bilboardy. V pozadí dve vlajky z článku SNP - pokračovanie 6 - vlajka a odkaz na články Za právne a sociálne spravodlivý štát. Žiadna obava, čo na konceptuálne mocnú vlajku SR povie GP. Nech sa tu alebo orimu alebo joxovi prihlási niekto, kto je schopný bilbordy navrhnúť, ďalší, čo vie vytlačiť, alebo tlač zabezpečiť. Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy. Metodológiu netreba len pre protesty, pre národ, treba metodológiu budovania Právne a sociálne spravodlivého štátu. Sústreďte sa dnes-zajtra na vyriešenie dvoch vecí: 1. vytvorenie bilboardoveho týmu (grafický návrh, tlač, financovanie) 2. výber miest na protesty. Následne sa budú riešiť ďalšie ako letáky v predstihu do každej domácnosti, predovšetkým o tom, čo je to protest Za právne a sociálne spravodlivý štát. kľudne nech niekto stručne jasne zrozumiteľne a jednoducho v pár bodoch prečo ZA... a krátka metodika ako protestovať - slušne dôrazne zjednocujúco a ako eliminovať provokatérov počas protestov aj za pomoci polície.

Tiez som ochotny prispiet na billboardy a suhlasim s tymto:

Protestujúci musia byť chránení aj policajnými zložkami pred kyjevským scenárom

Ludia nesmu byt vystaveni prilisnemu nebezpecenstvu to som si v danu chvilu neuvedomil.


Tiez som ochotny prispiet na billboardy a suhlasim s tymto: [quote="pid:27961, uid:112"]Protestujúci musia byť chránení aj policajnými zložkami pred kyjevským scenárom[/quote] Ludia nesmu byt vystaveni prilisnemu nebezpecenstvu to som si v danu chvilu neuvedomil.

zdejší kolegové chtějí volit SPOLU

Počítám, že to byl překlep nebo informační šum...
Takovou zpozdilost by vědomě na tomto fóru nenapsal ani trol či elf.


[quote="pid:27871, uid:312"]zdejší kolegové chtějí volit SPOLU[/quote] Počítám, že to byl překlep nebo informační šum... Takovou zpozdilost by vědomě na tomto fóru nenapsal ani trol či elf.

Faktom je, že je tu vlákno, ktoré má viac než 150 príspevkov, kde sa vedú žabomyšie vojny ohľadom Pjakina (vlastne to je druhé vlákno) a rozoberá sa rozdiel medzi pravdou a istinou:

A vám vadí, že Jox položil dosť neotesaným spôsobom relevantnú otázku ohľadom toho, že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...


Asi máte pravdu oba. Mělo by se tu makat na něčem praktickém a ne kecat o kravinách typu nesmrtelnosti Brouka Pytlíka
=> To (i kdyby jste to vyřešili) nikomu nepomůže.


Na druhou stranu by některým neuškodila trocha diplomacie a jiným trochu kuráže a hroší kůže.


PS: někteří tady pracují, ale nemluví o tom... jelikož je to tu prolezlé kde kým (BIS a podobní).


[quote="pid:27847, uid:7"]Faktom je, že je tu vlákno, ktoré má viac než 150 príspevkov, kde sa vedú žabomyšie vojny ohľadom Pjakina (vlastne to je druhé vlákno) a rozoberá sa rozdiel medzi pravdou a istinou:[/quote] [quote="pid:27847, uid:7"]A vám vadí, že Jox položil dosť neotesaným spôsobom relevantnú otázku ohľadom toho, že či by niektorí nemali robiť niečo produktívnejšie než mlátenie prázdnej filozofickej slamy...[/quote] Asi máte pravdu oba. Mělo by se tu makat na něčem praktickém a ne kecat o kravinách typu nesmrtelnosti Brouka Pytlíka => To (i kdyby jste to vyřešili) nikomu nepomůže. Na druhou stranu by některým neuškodila trocha diplomacie a jiným trochu kuráže a hroší kůže. PS: někteří tady pracují, ale nemluví o tom... jelikož je to tu prolezlé kde kým (BIS a podobní).

Zuzko , ty návrhy jsou moc pěkné . Dal bych tam do té koláže i jeden varovný . Kompletně černobílý , skupinu dětí v rouškách , v pozadí pustá kamenná zem , a do toho nápis : Normální člověk nepotřebuje týrat děti .


Zuzko , ty návrhy jsou moc pěkné . Dal bych tam do té koláže i jeden varovný . Kompletně černobílý , skupinu dětí v rouškách , v pozadí pustá kamenná zem , a do toho nápis : Normální člověk nepotřebuje týrat děti .

Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy.

tiez som pripravena pridat 1-2 stovky ... staci mi na mail poslat cislo uctu


[quote="pid:27961, uid:112"]Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy.[/quote] tiez som pripravena pridat 1-2 stovky ... staci mi na mail poslat cislo uctu

ja osobne by som vyzdvihla Kulichov námet, je profesionálnejší a výrazný...


a tiež by som rada prispela....


ja osobne by som vyzdvihla Kulichov námet, je profesionálnejší a výrazný... a tiež by som rada prispela....

Je tu aj táto organizačná štruktúra


https://www.dostojneslovensko.eu/167-generalny-strajk-5-8-2021


na ktorej sa, pokiaľ viem, zúčastňuje aj Peter Peto, ktorý tu tiež prispieva. Či už je jej činnosť ,,dobrá" a ,,strategická' alebo nie, v každom prípade navzájom spája a zoznamuje veľké množstvo ľudí, ktorí sa ďalej samoorganizujú.


Aj protesty sú čím ďalej tým lepšie preto, že sa na nich ľudia navzájom čoraz viac zoznamujú a rozprávajú, vidia, kto zo známych na ne prichádza. To, aký je program - rečníci, prejavy, hudba, rozdávanie letákov, podpisovanie petícií, akými vlajkami tu kto máva - je oproti tomu podružné. To nie je protest navzájom nespojených jednotlivcov, lež stretnutie živých ľudí, po akom vyššie volá aj Kancelár:


realny ludia


Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie. Nijaká reklama nemôže oduševniť srdce a rozochvieť svedomie. A zakrátko by z nej zostali len zdrapy odpadkov nasiaknuté jedovatými farbami a lepidlom.


Je tu aj táto organizačná štruktúra https://www.dostojneslovensko.eu/167-generalny-strajk-5-8-2021 na ktorej sa, pokiaľ viem, zúčastňuje aj Peter Peto, ktorý tu tiež prispieva. Či už je jej činnosť ,,dobrá" a ,,strategická' alebo nie, v každom prípade navzájom spája a zoznamuje veľké množstvo ľudí, ktorí sa ďalej samoorganizujú. Aj protesty sú čím ďalej tým lepšie preto, že sa na nich ľudia navzájom čoraz viac zoznamujú a rozprávajú, vidia, kto zo známych na ne prichádza. To, aký je program - rečníci, prejavy, hudba, rozdávanie letákov, podpisovanie petícií, akými vlajkami tu kto máva - je oproti tomu podružné. To nie je protest navzájom nespojených jednotlivcov, lež stretnutie živých ľudí, po akom vyššie volá aj Kancelár: [quote="pid:27931, uid:10"]realny ludia[/quote] Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie. Nijaká reklama nemôže oduševniť srdce a rozochvieť svedomie. A zakrátko by z nej zostali len zdrapy odpadkov nasiaknuté jedovatými farbami a lepidlom.

Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy.


I ja rada prispejem...


[quote="pid:27961, uid:112"]Som ochotný prispieť 200€ na bilboardy.[/quote] I ja rada prispejem...

JankA

Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie. Nijaká reklama nemôže oduševniť srdce a rozochvieť svedomie. A zakrátko by z nej zostali len zdrapy odpadkov nasiaknuté jedovatými farbami a lepidlom.

Souhlasím, ale něco jako prezentace pohledu na svět pomocí KSB by se mělo dostat k více lidem, aby jsme dosáhli kritického množství změny.
Můj návrh: Financování prezentace(reklamy)ze zdrojů místní komunity, kde každý může přispět tím co umí. Spolupráce ve sdružení FO nebo 1 správce OSVČ a ostatní dohodáři nebo brig. apod.
Navrhuji vytvořit internetový obchod(existují profi eshop řešení, začít se dá ihned), přidávat produkty podle výstupů různých vláken z vody a odtud(zdraví-semena, bylinky, pomůcky pro zdraví, kategorie knihy, bydlení, kateg.XYZ... Články a videa s tématikou koncepce. Chvíli to trvá než se to rozjede, ale víc rukou a hlav to urychlí a než dát za jednorázovou akci dost peněz, je lepší investovat do něčeho co má potenciál růstu.
Prezentace eshopu na soc. sítích, reference a další propojovací nástroje dostanou myšlenky KSB k daleko více lidem než pouhá reklama na plakátu(ačkoliv nápad se cení).
Někdo může mít sklad, někdo umí(přidávat)doplňovat zboží, jiný umí logistiku, IT správa a prezentace, účto. Faj je, že se není potřeba na začátku scházet a dá se to řešit rychleji online.


[quote="pid:27981, uid:156"]Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie. Nijaká reklama nemôže oduševniť srdce a rozochvieť svedomie. A zakrátko by z nej zostali len zdrapy odpadkov nasiaknuté jedovatými farbami a lepidlom.[/quote] Souhlasím, ale něco jako prezentace pohledu na svět pomocí KSB by se mělo dostat k více lidem, aby jsme dosáhli kritického množství změny. Můj návrh: Financování prezentace(reklamy)ze zdrojů místní komunity, kde každý může přispět tím co umí. Spolupráce ve sdružení FO nebo 1 správce OSVČ a ostatní dohodáři nebo brig. apod. Navrhuji vytvořit internetový obchod(existují profi eshop řešení, začít se dá ihned), přidávat produkty podle výstupů různých vláken z vody a odtud(zdraví-semena, bylinky, pomůcky pro zdraví, kategorie knihy, bydlení, kateg.XYZ... Články a videa s tématikou koncepce. Chvíli to trvá než se to rozjede, ale víc rukou a hlav to urychlí a než dát za jednorázovou akci dost peněz, je lepší investovat do něčeho co má potenciál růstu. Prezentace eshopu na soc. sítích, reference a další propojovací nástroje dostanou myšlenky KSB k daleko více lidem než pouhá reklama na plakátu(ačkoliv nápad se cení). Někdo může mít sklad, někdo umí(přidávat)doplňovat zboží, jiný umí logistiku, IT správa a prezentace, účto. Faj je, že se není potřeba na začátku scházet a dá se to řešit rychleji online.

Odkedy majú prostesty význam ?


maju vyznam len ako marketing danej veci ale v takejto forme (nenasilne, na bezvyznamnom verejnom priestore) velmi obmedzeny


preto v tomto vlakne vlastne nezaznelo nic svetoborne a nic realne vyuzitelne, jox v uvode menuje konkretne osoby, ktore "vedia" ale nic sem nepisu a asi na to maju dobry dovod (alebo realne nevedia)


baranek v jednom poslednom videu dal dobry navod ale akosi nikto nema odvahu to vykonat, je rozdiel stanovat na bezvyznamnom namesti a nieco realne vykonat a rozumni ludia to dobre vedia


[quote="pid:28100, uid:324"]Odkedy majú prostesty význam ?[/quote] maju vyznam len ako marketing danej veci ale v takejto forme (nenasilne, na bezvyznamnom verejnom priestore) velmi obmedzeny preto v tomto vlakne vlastne nezaznelo nic svetoborne a nic realne vyuzitelne, jox v uvode menuje konkretne osoby, ktore "vedia" ale nic sem nepisu a asi na to maju dobry dovod (alebo realne nevedia) baranek v jednom poslednom videu dal dobry navod ale akosi nikto nema odvahu to vykonat, je rozdiel stanovat na bezvyznamnom namesti a nieco realne vykonat a rozumni ludia to dobre vedia

Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie.


Nie tak celkom. Žijeme v informačnom veku, ale hodí sa skôr povedať, že skôr v informačných bublinách. Mnoho ľudí sa napriek informačnénu pretlaku nemá ako dozvedieť, čo sa pripravuje 1.9. sociálne siete aj médiá to brutálne filtrujú a to som nezveličil, naopak, skôr zjemnil terajší stav informovania.


Billboard toto obchádza, lebo ho vidí každý, nielen jedna konkrétna cieľová skupina.


Podľa citovanej logiky by teda aj Smer mal robiť len tak tlačovky a spoliehať sa, že to to hádam niekto uverejní. Dúfam, že to nebolo takto myslené. Billboard má jednoznačne zmysel. Napríklad aj preto, že vyšle úplne iný signál, ako výzva na internete, akú vie vycapiť každý priemerný užívateľ internetu so schopnosťou písať. Ale navrhnúť billboard aj ho zaplatiť z vlastného vrecka, to už je iná káva. Tam už začne adresát uvažovať, čo viedlo týchto, aby sa poskladali a zaplatili to?


[quote="pid:27981, uid:156"]Bilbord je len podoba reklamy, ktorej cieľom je vyvolať túžbu a vzápätí úsilie o jej uspokojenie.[/quote] Nie tak celkom. Žijeme v informačnom veku, ale hodí sa skôr povedať, že skôr v informačných bublinách. Mnoho ľudí sa napriek informačnénu pretlaku nemá ako dozvedieť, čo sa pripravuje 1.9. sociálne siete aj médiá to brutálne filtrujú a to som nezveličil, naopak, skôr zjemnil terajší stav informovania. Billboard toto obchádza, lebo ho vidí každý, nielen jedna konkrétna cieľová skupina. Podľa citovanej logiky by teda aj Smer mal robiť len tak tlačovky a spoliehať sa, že to to hádam niekto uverejní. Dúfam, že to nebolo takto myslené. Billboard má jednoznačne zmysel. Napríklad aj preto, že vyšle úplne iný signál, ako výzva na internete, akú vie vycapiť každý priemerný užívateľ internetu so schopnosťou písať. Ale navrhnúť billboard aj ho zaplatiť z vlastného vrecka, to už je iná káva. Tam už začne adresát uvažovať, čo viedlo týchto, aby sa poskladali a zaplatili to?

Moderátor

Ako ti záleží na ústave? 1.Septembra Košice


610aa80092b6d


Ako ti záleží na ústave? 1.Septembra Košice ![610aa80092b6d](serve/attachment&path=610aa80092b6d)

Billboard má jednoznačne zmysel.

Kdyby billboardy nefungovaly, žádné by nebyly.
Počítám, že tohle mají “oni” zmáknuté...


[quote="pid:28192, uid:127"]Billboard má jednoznačne zmysel.[/quote] Kdyby billboardy nefungovaly, žádné by nebyly. Počítám, že tohle mají “oni” zmáknuté...

Odkedy majú prostesty význam ?

Nemajú význam v tom zmysle, že by vyriešili problém ... ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole, stimulovať ľudí k aktívnemu prístupu, prebúdzať ich z letargie a ľahostajnosti. Je to jeden zo spôsobov.


[quote="pid:28100, uid:324"]Odkedy majú prostesty význam ?[/quote] Nemajú význam v tom zmysle, že by vyriešili problém ... ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole, stimulovať ľudí k aktívnemu prístupu, prebúdzať ich z letargie a ľahostajnosti. Je to jeden zo spôsobov.
Upravené 4. 8. 2021 o 22:04

Mimochodom, na 1.9. som na sociálnych sieťach zachytil už pozvánku aj na protest pred národnou radou v Bratislave. Asi Kotlebovci. Bude sa to trochu prekrývať, ale to nevadí.


Ten zajtrajší protest je asi tiež v réžii Kotlebovcov. Na telegrame (Dany Kolár) bola taká anketa, že blokáda ktorej časti BA by bola najúčinnejšia, a zvíťazila možnosť "blokovať všetky prístupy do NR, vrátane tunelov". Určite lepšia možnosť, ako blokovať dopravu, t.j. obyčajných ľudí.


Mimochodom, na 1.9. som na sociálnych sieťach zachytil už pozvánku aj na protest pred národnou radou v Bratislave. Asi Kotlebovci. Bude sa to trochu prekrývať, ale to nevadí. Ten zajtrajší protest je asi tiež v réžii Kotlebovcov. Na telegrame (Dany Kolár) bola taká anketa, že blokáda ktorej časti BA by bola najúčinnejšia, a zvíťazila možnosť "blokovať všetky prístupy do NR, vrátane tunelov". Určite lepšia možnosť, ako blokovať dopravu, t.j. obyčajných ľudí.

ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole


Zkusím připodobnit dav k dítěti, když mimino něco potřebuje začne křičet, nemá jinou možnost jak to vyjádřit, jak předat informaci. Každopádně je to zpětný signál elitám (našim pastýřům) o stavu objektu. Dav si nemůže vynutit to co má napsáno na transparentech, ale donutí elity k nějaké reakci (úplná ignorace většinou vede ještě k většímu řevu a reakce nakonec musí přijít). A pokud jsou mezi elitou bolševici (stačí malé procento), pak to mohou využít ke správné reakci a stabilizaci. Nebo pokud jsou mezi elitou pouze menševici vede to ke zničení sociálního super systému (hromadné vymírání nebo pohlcení nějakým sousedním systémem).


[quote="pid:28283, uid:6"]ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole[/quote] Zkusím připodobnit dav k dítěti, když mimino něco potřebuje začne křičet, nemá jinou možnost jak to vyjádřit, jak předat informaci. Každopádně je to zpětný signál elitám (našim pastýřům) o stavu objektu. Dav si nemůže vynutit to co má napsáno na transparentech, ale donutí elity k nějaké reakci (úplná ignorace většinou vede ještě k většímu řevu a reakce nakonec musí přijít). A pokud jsou mezi elitou bolševici (stačí malé procento), pak to mohou využít ke správné reakci a stabilizaci. Nebo pokud jsou mezi elitou pouze menševici vede to ke zničení sociálního super systému (hromadné vymírání nebo pohlcení nějakým sousedním systémem).
Upravené 5. 8. 2021 o 10:39

@jox13 je zbierka na plagaty niekde? Nech sa to urýchli
Dik

@jox13 je zbierka na plagaty niekde? Nech sa to urýchli Dik
Upravené 5. 8. 2021 o 12:07

Kdyby billboardy nefungovaly, žádné by nebyly.
Počítám, že tohle mají “oni” zmáknuté...

A nejenom billboardy, i protesty co zmiňuje jardob, tzv. elity řídí společnost jako firmu, vytvoří produkt a pak ho inzerují, zkusil bych to jako oni, když to na dav funguje, propojit více nástrojů jako kampaň.
Nemajú význam v tom zmysle, že by vyriešili problém ... ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole, stimulovať ľudí k aktívnemu prístupu, prebúdzať ich z letargie a ľahostajnosti. Je to jeden zo spôsobov


Chemka se sype z nebe, pijeme ji ve vodě, jíme ji v potravinách, patláme si jí na tělo. Lidi, kteří se tomu nebrání už nemají sílu na protest, chtějí klid, nic netvoří jen konzumují a věří pseudoautoritám.


Přidám jeden Československý návrh jak přivést ne-mocné k vodě :-)
Nejde mi vložit obrázek, tak v odkazu:
https://ulozto.cz/file/RNEJuI2ohMdf/b-ksb-png#!ZJIxZGR2ZzAwMzRmMGAyBGWuMwqwZTMxGJuJIIqBGIOPFmN3At==


  1. Chtělo by to vytvořit něco jako pohádku(knížka, animák pro děti - úvod do KSB pro nově příchozí.
  2. Dát možnost lidem koupit v(např.eshopu nebo družstvu KSB)nebo získat kontakt na dodavatele - léků, bylin, zdr. péče, info jak vytvořit lidskou společnost(knihy jak růst)
  3. udělat pro prezentační(reklamní) kampaň složenou z více částí(billboardy, internet, setkání, letáky)

[quote="pid:28262, uid:240"]Kdyby billboardy nefungovaly, žádné by nebyly. Počítám, že tohle mají “oni” zmáknuté...[/quote] A nejenom billboardy, i protesty co zmiňuje jardob, tzv. elity řídí společnost jako firmu, vytvoří produkt a pak ho inzerují, zkusil bych to jako oni, když to na dav funguje, propojit více nástrojů jako kampaň. [quote="pid:28283, uid:6"]Nemajú význam v tom zmysle, že by vyriešili problém ... ale majú význam v tom zmysle, že pomáhajú meniť informačné pole, stimulovať ľudí k aktívnemu prístupu, prebúdzať ich z letargie a ľahostajnosti. Je to jeden zo spôsobov[/quote] Chemka se sype z nebe, pijeme ji ve vodě, jíme ji v potravinách, patláme si jí na tělo. Lidi, kteří se tomu nebrání už nemají sílu na protest, chtějí klid, nic netvoří jen konzumují a věří pseudoautoritám. Přidám jeden Československý návrh jak přivést ne-mocné k vodě :-) Nejde mi vložit obrázek, tak v odkazu: https://ulozto.cz/file/RNEJuI2ohMdf/b-ksb-png#!ZJIxZGR2ZzAwMzRmMGAyBGWuMwqwZTMxGJuJIIqBGIOPFmN3At== 1. Chtělo by to vytvořit něco jako pohádku(knížka, animák pro děti - úvod do KSB pro nově příchozí. 2. Dát možnost lidem koupit v(např.eshopu nebo družstvu KSB)nebo získat kontakt na dodavatele - léků, bylin, zdr. péče, info jak vytvořit lidskou společnost(knihy jak růst) 3. udělat pro prezentační(reklamní) kampaň složenou z více částí(billboardy, internet, setkání, letáky)
Upravené 6. 8. 2021 o 16:34

Chtělo by to vytvořit něco jako

Každý dobrý nápad sa víta... :-)
Kľudne sa do toho pusť, over si samoriadenie, DVTR a tvorivosť v praxi...


[quote="pid:28516, uid:641"]Chtělo by to vytvořit něco jako[/quote] Každý dobrý nápad sa víta... :-) Kľudne sa do toho pusť, over si samoriadenie, DVTR a tvorivosť v praxi...

Kľudne sa do toho pusť, over si samoriadenie, DVTR a tvorivosť v praxi...


zkusím tedy připravit koncept eshopu jak jsem psal výše, jestli se bude líbit třeba se přidají další do společného díla.


[quote="pid:28568, uid:6"]Kľudne sa do toho pusť, over si samoriadenie, DVTR a tvorivosť v praxi...[/quote] zkusím tedy připravit koncept eshopu jak jsem psal výše, jestli se bude líbit třeba se přidají další do společného díla.

@jardob
Raz som sa jednej tety na FB pýtal čo si od toho sľubuije a ona odpísala , že idú vyjadriť vláde svoju nevôlu.
Inak povedané drvivá väčšina tých ľudí je úplne mimo...
Hučať sa im chce ale niečo si naštudovať nie.
Neľúbi sa im čo sa deje ale keby som tam vyliezol na pódium a spomenul GP tak ma celé námestie vysmeje.
Každopádne doprajem slovenským "elitám" aspoň 300 tisícový nekľudný protest.
Môžete to považovať za hlúpe , ale ja si myslím že potrebujú dostať strach , a kľudný protest im ho nenaženie.
Potrebujú prijsť k ujme a stratiť pocit neohroziteľnosti.

@jardob Raz som sa jednej tety na FB pýtal čo si od toho sľubuije a ona odpísala , že idú vyjadriť vláde svoju nevôlu. Inak povedané drvivá väčšina tých ľudí je úplne mimo... Hučať sa im chce ale niečo si naštudovať nie. Neľúbi sa im čo sa deje ale keby som tam vyliezol na pódium a spomenul GP tak ma celé námestie vysmeje. Každopádne doprajem slovenským "elitám" aspoň 300 tisícový nekľudný protest. Môžete to považovať za hlúpe , ale ja si myslím že potrebujú dostať strach , a kľudný protest im ho nenaženie. Potrebujú prijsť k ujme a stratiť pocit neohroziteľnosti.
Upravené 7. 8. 2021 o 18:02

@Martin Prakticky všetka verejnoprospešná činnosti, všetky blahé projekty rastú aj padajú na aktivite ľudí. Ak je dostatok aktívnych ľudí, tak pri gramotnom riadení sa dá vytvoriť čokoľvek spoločensky užitočné. Pri nedostatku aktívnych ľudí viaznu všetky dobré myšlienky ešte v štádiu plánov.

Ako motivovať ľudí? ako ich presvedčiť, že táto činnosť je gramotná (dostatočne predvídavá a ďaleko a široko nazerajúca) a neskončí opičou prackou/fackou? Ľudia často reagujú intuitívne a na amatérske aktivity nenaskočia. Čo je ešte horšie, ľudia často reagujú stádovito, boja sa sami seba ohroziť a pripoja sa až do dostatočne veľkého stáda, kde sa budú cítiť silní a nezraniteľní.


Niečím ale treba začať. Niečím, čo aspoň trocha vytrhne ľudí zo spánku a nečinnosti. Potom je ale dôležité ich nasmerovať ku gramotným informáciám a znalostiam, aby dokázali aj samostatne odhadnúť politické tendencie a situáciu, správne a nesprávne prostriedky. Lebo stádo jedincov s režimom psychiky zviera - to demonštruje len svoje svaly, ale keďže nerozozná manipuláciu nad sebou, tak je schopné zabiť a udupať tých pastierov, ktorí ho vyvádzali z bažiny, a uveriť kozlom, ktorí ho znova len oklamali. A kým ľudia nedosiahli režim psychiky démon alebo Človek, tak sú odkázaní len na pastierov a kozlov. Konceptuálnu samostatnosť v uvažovaní získavajú až ľudia dostatočne mravní a dostatočne znalí. A množstvo takýchto jedincov už netvorí stádo, ale súbornosť (kde každý je nahraditeľný a každý sám pozná svoje miesto aj bez štruktúrnej hierarchie).


@Martin Prakticky všetka verejnoprospešná činnosti, všetky blahé projekty rastú aj padajú na aktivite ľudí. Ak je dostatok aktívnych ľudí, tak pri gramotnom riadení sa dá vytvoriť čokoľvek spoločensky užitočné. Pri nedostatku aktívnych ľudí viaznu všetky dobré myšlienky ešte v štádiu plánov. Ako motivovať ľudí? ako ich presvedčiť, že táto činnosť je gramotná (dostatočne predvídavá a ďaleko a široko nazerajúca) a neskončí opičou prackou/fackou? Ľudia často reagujú intuitívne a na amatérske aktivity nenaskočia. Čo je ešte horšie, ľudia často reagujú stádovito, boja sa sami seba ohroziť a pripoja sa až do dostatočne veľkého stáda, kde sa budú cítiť silní a nezraniteľní. Niečím ale treba začať. Niečím, čo aspoň trocha vytrhne ľudí zo spánku a nečinnosti. Potom je ale dôležité ich nasmerovať ku gramotným informáciám a znalostiam, aby dokázali aj samostatne odhadnúť politické tendencie a situáciu, správne a nesprávne prostriedky. Lebo stádo jedincov s režimom psychiky zviera - to demonštruje len svoje svaly, ale keďže nerozozná manipuláciu nad sebou, tak je schopné zabiť a udupať tých pastierov, ktorí ho vyvádzali z bažiny, a uveriť kozlom, ktorí ho znova len oklamali. A kým ľudia nedosiahli režim psychiky démon alebo Človek, tak sú odkázaní len na pastierov a kozlov. Konceptuálnu samostatnosť v uvažovaní získavajú až ľudia dostatočne mravní a dostatočne znalí. A množstvo takýchto jedincov už netvorí stádo, ale súbornosť (kde každý je nahraditeľný a každý sám pozná svoje miesto aj bez štruktúrnej hierarchie).

Nejaké pútače (billboardy) už rozmiestnené sú:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/14/informace-o-v-yacute-voji-kovid-fa-scaron-ozmu-v-igorst-aacute-nu/5#post-28977


Nejaké pútače (billboardy) už rozmiestnené sú: https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/14/informace-o-v-yacute-voji-kovid-fa-scaron-ozmu-v-igorst-aacute-nu/5#post-28977
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

@jardob
Každopádne netvrdím, že zásadne nemajú protestovať.
Ale tie protesty mi prídu jalové.
Nepočul som tam nič zásadné ani zaujímavé.
Možno by to chcelo iný druh akcie na prebudenie aktivity u ľudí.

@jardob Každopádne netvrdím, že zásadne nemajú protestovať. Ale tie protesty mi prídu jalové. Nepočul som tam nič zásadné ani zaujímavé. Možno by to chcelo iný druh akcie na prebudenie aktivity u ľudí.

@jox13 je zbierka na plagaty niekde? Nech sa to urýchli

Maju docela dobre plagaty rozvesane .... asi im prispejem par eurami.
https://rodacirodakom.sk/2021/08/09/kolko-davok-bude-este-potrebnych/
https://rodacirodakom.sk/2-2/

[quote="pid:28336, uid:492"]@jox13 je zbierka na plagaty niekde? Nech sa to urýchli [/quote] Maju docela dobre plagaty rozvesane .... asi im prispejem par eurami. https://rodacirodakom.sk/2021/08/09/kolko-davok-bude-este-potrebnych/ https://rodacirodakom.sk/2-2/

Dostala sa ku mne dôležitá informácia. Neprehliadnite.


Potrebujeme 100 000 demonštrantov v uliciach Slovenska:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3223/potrebujeme-100-000-demon%C5%A1trantov-v-uliciach-slovenska


Dostala sa ku mne dôležitá informácia. Neprehliadnite. **Potrebujeme 100 000 demonštrantov v uliciach Slovenska:** https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3223/potrebujeme-100-000-demon%C5%A1trantov-v-uliciach-slovenska
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 10. 8. 2021 o 11:36

Maju docela dobre plagaty rozvesane .... asi im prispejem par eurami.


akurat to pozeram len neviem na nich najist kontakt,
Pls ak viete na nich kontakt (nie fB) priamy, dajte. dik


[quote="pid:29016, uid:106"]Maju docela dobre plagaty rozvesane .... asi im prispejem par eurami.[/quote] akurat to pozeram len neviem na nich najist kontakt, Pls ak viete na nich kontakt (nie fB) priamy, dajte. dik
12
5.05k
77
30
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept