Mimo kategórií
Myslienky dna

A teraz spat k spolocenstvam. Ano mozno po case u nich ozaj vznika akesi rozdelenie na tych co chapu veci menej (zli) a tych co chapu veci viac (dobri) ale nejde o to aby sa rozisli, rozdelili. Ide o to aby jedni pochopili druhych, aby ti dobri vysvetlili tym zlym povahu veci, aby nastala medzi nimi rovnovaha, harmonia, - a to je Koncepcia lasky (nie koncepcia dobra\zla).

Můj citovaný odstaveček obsahuje informaci v zamlčení. Tj. není uvedeno, s čím počítám, že co je příčinou tohoto - dle mne - nepřirozeného/uměle udržovaného stavu. Domnívám se totiž, že "od přírody" je spolupráce, ne konkurence.
To, o čem hovořím v odstavci, je důsledek "rozděl a panuj", konkurence, a to vnímám jako důsledek davo-elitárního uspořádání společnosti, které je důsledkem biblické koncepce, která je od GP.
Mimohodem, GP má také 2 křídla... Takže tenhle princip se potom už jenom kopíruje do nižších úrovní řízení v D-E společnosti.

[quote="pid:3158, uid:106"]A teraz spat k spolocenstvam. Ano mozno po case u nich ozaj vznika akesi rozdelenie na tych co chapu veci menej (zli) a tych co chapu veci viac (dobri) ale nejde o to aby sa rozisli, rozdelili. Ide o to aby jedni pochopili druhych, aby ti dobri vysvetlili tym zlym povahu veci, aby nastala medzi nimi rovnovaha, harmonia, - a to je Koncepcia lasky (nie koncepcia dobra\zla).[/quote] Můj citovaný odstaveček obsahuje informaci v zamlčení. Tj. není uvedeno, s čím počítám, že co je příčinou tohoto - dle mne - nepřirozeného/uměle udržovaného stavu. Domnívám se totiž, že "od přírody" je spolupráce, ne konkurence. To, o čem hovořím v odstavci, je důsledek "rozděl a panuj", konkurence, a to vnímám jako důsledek davo-elitárního uspořádání společnosti, které je důsledkem biblické koncepce, která je od GP. Mimohodem, GP má také 2 křídla... Takže tenhle princip se potom už jenom kopíruje do nižších úrovní řízení v D-E společnosti.

Můj citovaný odstaveček obsahuje informaci v zamlčení.

Som rad, ze sme sa zhodli. Pomaly si osvojujem tu myslienku. Vdaka za podnet na napisanie prispevku, ktory je vlastne len vyjadrenie zamlcanej myslienky. Nechcel som to pisat tam do diskusie, lebo to bola taka osobitna myslienka, tak som to dal tu do vlakna na myslienky.

[quote="pid:3169, uid:240"]Můj citovaný odstaveček obsahuje informaci v zamlčení.[/quote] Som rad, ze sme sa zhodli. Pomaly si osvojujem tu myslienku. Vdaka za podnet na napisanie prispevku, ktory je vlastne len vyjadrenie zamlcanej myslienky. Nechcel som to pisat tam do diskusie, lebo to bola taka osobitna myslienka, tak som to dal tu do vlakna na myslienky.
Upravené 10. 2. 2021 o 13:21

toto bezi na ezoterickych weboch cely cas a ano, ma to z urciteho zorneho uhla pravdu. Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili. Jedna vec je nebojovat s blizkymi, ktorym casom dojde, ze nemozu vyuzivat toho svojho blizkeho, pretoze ked nic ine, roztrhnu sa im vztahy, druha vec je nebojovat s niekym, kto si z teba urobi veceru.....bud harmonicky a v laske s kanibalom, ved on sa chce len najest:-) (ironia).

toto bezi na ezoterickych weboch cely cas a ano, ma to z urciteho zorneho uhla pravdu. Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili. Jedna vec je nebojovat s blizkymi, ktorym casom dojde, ze nemozu vyuzivat toho svojho blizkeho, pretoze ked nic ine, roztrhnu sa im vztahy, druha vec je nebojovat s niekym, kto si z teba urobi veceru.....bud harmonicky a v laske s kanibalom, ved on sa chce len najest:-) (ironia).

Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili.

Vidím to stejně.
Když už jde o holý život (2. sv. válka, Rusové/Slované), bojovat je třeba. Bez ohledu na ezo.

[quote="pid:3186, uid:187"]Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili.[/quote] Vidím to stejně. Když už jde o holý život (2. sv. válka, Rusové/Slované), bojovat je třeba. Bez ohledu na ezo.

Vo svojom okolí pozorujem totálne odstrihnutie sa od príjmu informácii. Stredného prúdu, ale aj od alternatívy aj vyslovených hoaxov. Ľudia nemajú kapacitu to už viac sledovať, je to pre nich utrpenie, je to ekvivalent DDOS útoku na server, ktorý preťažíš a ten kľakne.

Tento stav je u ľudí rizikový v tom, v danom čase odstrihnutia sa nebudú sledovať podstatné javy, a keď príde dôležitá udalosť, nebudú vedieť reagovať. Na druhej strane, po reštarte zvykne stroj pracovať lepšie, tak je tak isto možné, že to odstrihnutie sa od médií im prinesie čistú myseľ a teda aj lepší úsudok a rozhodnutia.

Vo svojom okolí pozorujem totálne odstrihnutie sa od príjmu informácii. Stredného prúdu, ale aj od alternatívy aj vyslovených hoaxov. Ľudia nemajú kapacitu to už viac sledovať, je to pre nich utrpenie, je to ekvivalent DDOS útoku na server, ktorý preťažíš a ten kľakne. Tento stav je u ľudí rizikový v tom, v danom čase odstrihnutia sa nebudú sledovať podstatné javy, a keď príde dôležitá udalosť, nebudú vedieť reagovať. Na druhej strane, po reštarte zvykne stroj pracovať lepšie, tak je tak isto možné, že to odstrihnutie sa od médií im prinesie čistú myseľ a teda aj lepší úsudok a rozhodnutia.

Vo svojom okolí pozorujem totálne odstrihnutie sa od príjmu informácii.

Toto som s jednou kamaratkou uz skor rozoberal. Ide o to, ze je doba informacna, vsade su same informacie. Figel je v tom, ze 80 % tych informacii je jednoducho balast. Napriklad take reklamy, spravy o tom, ze na opacnej strane zemegule pripucilo cloveka alebo uplne bezobsazne statusy na fb atd ... Clovek sa musi sam naucit vyberat si z velkeho mnozstva tu informaciu, ktora je mu uzitocna a zbytok ignorovat, tjs musi sa stat informacne sebestacnym, sam vediet vyclenit co je balast a co nie. V opacnom pripade nastane zahltenie, depresie, zla nalada atd. Ono ludia starsi, alebo menej znali boli zvyknuti hltat kazdu jednu moznu informaciu co k nim prisla. Ale v dobe vodnara sa takto uz zit neda. Ludia sa musia zmenit, zacat rozmyslat (ano viem, ze to je proces, ktory sposobuje muky u vacsiny jedincov). Takze ako povedal Velicko "cic" a dost, stacilo nepodstatnych informacii, clovek si musi vyclenit priestor pre informacie uzitocne. Alebo este je aj ina moznost a to "informacny odych" - ja ako programator niekedy denne musi prelustrovat tisice riadkov kodu. Po takom nasavani informacii pridem domov a uz nedokazem prijat ziadnu novu informaciu ... Je to preto, lebo v docasnej pameti sa nahromadilo kopu informacii, ktore potrebuje mozog "pretriedit". Takze taky pol hodinovy odych (pripadne slofik) zo zavretymi ocami vykona "triedenie" (pripadne si k tomu pustim relaxacnu hudbu bez slov) a potom clovek moze dalej fungovat bez problemov, moze primat a vyhodnocovat dalsie informacie.

[quote="pid:3234, uid:127"]Vo svojom okolí pozorujem totálne odstrihnutie sa od príjmu informácii.[/quote] Toto som s jednou kamaratkou uz skor rozoberal. Ide o to, ze je doba informacna, vsade su same informacie. Figel je v tom, ze 80 % tych informacii je jednoducho balast. Napriklad take reklamy, spravy o tom, ze na opacnej strane zemegule pripucilo cloveka alebo uplne bezobsazne statusy na fb atd ... Clovek sa musi sam naucit vyberat si z velkeho mnozstva tu informaciu, ktora je mu uzitocna a zbytok ignorovat, tjs musi sa stat informacne sebestacnym, sam vediet vyclenit co je balast a co nie. V opacnom pripade nastane zahltenie, depresie, zla nalada atd. Ono ludia starsi, alebo menej znali boli zvyknuti hltat kazdu jednu moznu informaciu co k nim prisla. Ale v dobe vodnara sa takto uz zit neda. Ludia sa musia zmenit, zacat rozmyslat (ano viem, ze to je proces, ktory sposobuje muky u vacsiny jedincov). Takze ako povedal Velicko "cic" a dost, stacilo nepodstatnych informacii, clovek si musi vyclenit priestor pre informacie uzitocne. Alebo este je aj ina moznost a to "informacny odych" - ja ako programator niekedy denne musi prelustrovat tisice riadkov kodu. Po takom nasavani informacii pridem domov a uz nedokazem prijat ziadnu novu informaciu ... Je to preto, lebo v docasnej pameti sa nahromadilo kopu informacii, ktore potrebuje mozog "pretriedit". Takze taky pol hodinovy odych (pripadne slofik) zo zavretymi ocami vykona "triedenie" (pripadne si k tomu pustim relaxacnu hudbu bez slov) a potom clovek moze dalej fungovat bez problemov, moze primat a vyhodnocovat dalsie informacie.

Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili.

Správne povedané staré známe v pôvodnej forme - Miluj blížneho svojho ako seba samého, ale len ak si to zaslúži!

[quote="pid:3186, uid:187"]Pravdou ale podla mna aj to, ze to funguje len vtedy, ked si dostatocne silny na vyssom stupni, inak tych "dobrych" ti zli zlikviduju a nebudu sa cudovat, preco ti "dobri" sa nebranili.[/quote] Správne povedané staré známe v pôvodnej forme - Miluj blížneho svojho ako seba samého, **ale len ak si to zaslúži**!
Upravené 11. 2. 2021 o 01:09

udia nemajú kapacitu to už viac sledovať, je to pre nich utrpenie, je to ekvivalent DDOS útoku na server, ktorý preťažíš a ten kľakne.

S tím DDOS útokem jsi to vystihl zcela přesně.
Znám pár velice inteligentní a dobrých lidi, které právě tyto informační DDOS útoky znechutily a odvrátily od sledování politiky.

[quote="pid:3234, uid:127"]udia nemajú kapacitu to už viac sledovať, je to pre nich utrpenie, je to ekvivalent DDOS útoku na server, ktorý preťažíš a ten kľakne.[/quote] S tím DDOS útokem jsi to vystihl zcela přesně. Znám pár velice inteligentní a dobrých lidi, které právě tyto informační DDOS útoky znechutily a odvrátily od sledování politiky.

Správne povedané staré známe v pôvodnej forme - Miluj blížneho svojho ako seba samého, ale len ak si to zaslúži!

https://www.youtube.com/watch?v=2KUisgLdZ2E

"S každým nevyjdeš po dobrém.
Někdo rozumí vlídnému slovu, na jiného platí jen obušek."

[quote="pid:3250, uid:136"]Správne povedané staré známe v pôvodnej forme - Miluj blížneho svojho ako seba samého, ale len ak si to zaslúži![/quote] https://www.youtube.com/watch?v=2KUisgLdZ2E "S každým nevyjdeš po dobrém. Někdo rozumí vlídnému slovu, na jiného platí jen obušek."

O umelej inteligencii.

V dnesnej dobe vela nedoludi hovori vetu "Umela inteligencia nas nahradi, umela inteligencia nas zabije". Aj filmy vidime na tu tematiku ako napriklad terminator. Samozrejme, ze ked poviete programatorovi takuto vetu, tak vas vysmeje, pretoze vie co za tou "umelou" inteligenciou je - tjs jasne vam povie, ze to sa nikdy nestane.

Ale zaujimavy je postreh, ze z ust nedosloveka ta veta je pravdiva, pretoze ich (jednoduchych biorobotov) mozu nahradit komplikovanejsie a ovela vykonnejsie roboty technogenneho povodu. Pritom oni su si toho vedomi, preto hovoria ze "roboty nas nahradia" - vidia v umelej inteligencii protivnika niekolko nasobne "mudrejsieho", ktory ich nahradi za pasom automobilky.

Samozrejme, ze z pohladu cloveka je robot len hlupy stroj, ktory nikdy nedosiahne kvality cloveka, bez ohladu ci ma ten stroj pamet 1 GB alebo stovky TB.

Zaujimavy zaver je z toho - ak budete pocut z niekoho ust vetu "roboty nahradia ludi" tak kludne dotycneho mozete povazovat za - prinajmensom nevedomeho v oblasti IT a v tom horsom za cisteho biorobota neuvedomujuceho si podstatu cloveka Stvoritela.

Postreh 2 - kolko je dalsich takychto "presvedceni", ktore chtiac-nechtiac o cloveku hovoria ze je biorobot ? Velmi pekna statistika by z toho mohla vznimknut.

O umelej inteligencii. V dnesnej dobe vela nedoludi hovori vetu "Umela inteligencia nas nahradi, umela inteligencia nas zabije". Aj filmy vidime na tu tematiku ako napriklad terminator. Samozrejme, ze ked poviete programatorovi takuto vetu, tak vas vysmeje, pretoze vie co za tou "umelou" inteligenciou je - tjs jasne vam povie, ze to sa nikdy nestane. Ale zaujimavy je postreh, ze z ust nedosloveka ta veta je pravdiva, pretoze ich (jednoduchych biorobotov) mozu nahradit komplikovanejsie a ovela vykonnejsie roboty technogenneho povodu. Pritom oni su si toho vedomi, preto hovoria ze "roboty nas nahradia" - vidia v umelej inteligencii protivnika niekolko nasobne "mudrejsieho", ktory ich nahradi za pasom automobilky. Samozrejme, ze z pohladu cloveka je robot len hlupy stroj, ktory nikdy nedosiahne kvality cloveka, bez ohladu ci ma ten stroj pamet 1 GB alebo stovky TB. Zaujimavy zaver je z toho - ak budete pocut z niekoho ust vetu "roboty nahradia ludi" tak kludne dotycneho mozete povazovat za - prinajmensom nevedomeho v oblasti IT a v tom horsom za cisteho biorobota neuvedomujuceho si podstatu cloveka Stvoritela. Postreh 2 - kolko je dalsich takychto "presvedceni", ktore chtiac-nechtiac o cloveku hovoria ze je biorobot ? Velmi pekna statistika by z toho mohla vznimknut.

O umelej inteligencii.

Dávám výborné video na toto téma. V závěru také několik rad, jak se tomu bránit. Jednou z nich je shromažďovat papírové knihy. Papírové knihy jsou důležité z toho důvodu, že u elektronických knih pravidelně dochází k mazání důležitých vět, informací a návodů. Tyto zásahy si čtenář většinou nevšimne, jelikož není s čím porovnávat. A tak, např.co se týče II.sv. války, za dalších 30 let, naše děti budou číst v elektronických knihách, že agresorem byl SSSR a Německo se bránilo.
Proto skupujte v antikvariátech dokumentární a také technické publikace. S degenerací vzdělání a následném odstranění informací z internetu ztratíme znalosti, které jsou dnes běžně dostupné.

https://www.youtube.com/watch?v=pX38xdp-xcM

[quote="pid:3750, uid:106"]O umelej inteligencii.[/quote] Dávám výborné video na toto téma. V závěru také několik rad, jak se tomu bránit. Jednou z nich je shromažďovat papírové knihy. Papírové knihy jsou důležité z toho důvodu, že u elektronických knih pravidelně dochází k mazání důležitých vět, informací a návodů. Tyto zásahy si čtenář většinou nevšimne, jelikož není s čím porovnávat. A tak, např.co se týče II.sv. války, za dalších 30 let, naše děti budou číst v elektronických knihách, že agresorem byl SSSR a Německo se bránilo. Proto skupujte v antikvariátech dokumentární a také technické publikace. S degenerací vzdělání a následném odstranění informací z internetu ztratíme znalosti, které jsou dnes běžně dostupné. https://www.youtube.com/watch?v=pX38xdp-xcM
Upravené 15. 2. 2021 o 19:31

stale nevyriesili problem, ze AI nic nekupuje.....mozno este tak elektrinu samu od seba

stale nevyriesili problem, ze AI nic nekupuje.....mozno este tak elektrinu samu od seba

O hovorenom slove.

V minulosti sa mi viac krat stalo, ze mi niekto hovoril vetu, ktoru som nebol schopny pochopit do hlbky. Tiez ja som vysvetloval inym ludom nieco (co bolo v rozpore s ich svetonazorom) a nestretol som sa s pochopenim. Potom postupom casu mne sa podarilo pochopit slova, ktore som vtedy nechapal - nabral som nove informacie, nove spojitosti. Ale zaujimave je aj to, ze aj ti ktori moje slova pochopit nedokazali, tak ich pochopili ale az vtedy ked vychadzali z ust inej im blizkej osoby.
A to je zaujimave, ako je mozne, ze Tu istu vetu z mojich ust dotycny nepochopil ale z ust napr svojej frajerky uz pochopil? Vtedy som si myslel, ze je to o dovere, kedze frajerke doveroval, tak tu informaciu od nej prijal, vypol firewall a informacia presla az do psychiky.
Ale teraz mi prisla na um este jedna vec a to stav psychiky a informacne pole. Ak moje nastavenie psychiky bolo ine ako toho cloveka, ktoremu som vec vysvetloval (co vacsinou bolo), tak len velmi tazko sa dokazali prepojit informacne polia (biopolia) a vysledok bol, ze dotycny moju vetu nepochopil - povazoval ju len za prazdne slova (pricom ta veta mala velmi hlboky vyznam). Avsak ked dotycnemu tu istu vetu hovorila frajekra, tak na jej bipole sa vedel nastavit, a s tou vetou si zobral aj tonu dalsich informacii z jej informacneho pola (a ani o tom nevedel).
Podobne sa stalo aj mne. Jedna kamaratka mi napriklad povedala vetu "kazdy ma slobodnu volu, slobodu vyberu" a z jej ust som tu vetu pochopil. Ale ked mi to ini ludia hovorili aj milion krat tak som nedokazal pochopit co tym myslia. Islo o to, ze som sa dokazal naladit na informacne pole tej kamaratky, dokazal som sa naladit na jej psychicky stav (kludny, laskavy, chapajuci) a vtedy s vetou som od nej dokazal prebrat aj kuču (hromadu) dalsich informacii z jej informacneho pola, ktore podporili osvojenie si jej myslienky v mojej psychike. Tjs nieco ako automaticke stiahnutie si doplnkovych informacii od ineho cloveka, pricom si to stahovanie ani neuvedomujete a dokazete pochopit vetu jazykom predanu (hovorene slovo to je nejakych 9 % informacie - zvysok sa predava informacnym polom, mymikou atd ...)

O hovorenom slove. V minulosti sa mi viac krat stalo, ze mi niekto hovoril vetu, ktoru som nebol schopny pochopit do hlbky. Tiez ja som vysvetloval inym ludom nieco (co bolo v rozpore s ich svetonazorom) a nestretol som sa s pochopenim. Potom postupom casu mne sa podarilo pochopit slova, ktore som vtedy nechapal - nabral som nove informacie, nove spojitosti. Ale zaujimave je aj to, ze aj ti ktori moje slova pochopit nedokazali, tak ich pochopili ale az vtedy ked vychadzali z ust inej im blizkej osoby. A to je zaujimave, ako je mozne, ze Tu istu vetu z mojich ust dotycny nepochopil ale z ust napr svojej frajerky uz pochopil? Vtedy som si myslel, ze je to o dovere, kedze frajerke doveroval, tak tu informaciu od nej prijal, vypol firewall a informacia presla az do psychiky. Ale teraz mi prisla na um este jedna vec a to stav psychiky a informacne pole. Ak moje nastavenie psychiky bolo ine ako toho cloveka, ktoremu som vec vysvetloval (co vacsinou bolo), tak len velmi tazko sa dokazali prepojit informacne polia (biopolia) a vysledok bol, ze dotycny moju vetu nepochopil - povazoval ju len za prazdne slova (pricom ta veta mala velmi hlboky vyznam). Avsak ked dotycnemu tu istu vetu hovorila frajekra, tak na jej bipole sa vedel nastavit, a s tou vetou si zobral aj tonu dalsich informacii z jej informacneho pola (a ani o tom nevedel). Podobne sa stalo aj mne. Jedna kamaratka mi napriklad povedala vetu "kazdy ma slobodnu volu, slobodu vyberu" a z jej ust som tu vetu pochopil. Ale ked mi to ini ludia hovorili aj milion krat tak som nedokazal pochopit co tym myslia. Islo o to, ze som sa dokazal naladit na informacne pole tej kamaratky, dokazal som sa naladit na jej psychicky stav (kludny, laskavy, chapajuci) a vtedy s vetou som od nej dokazal prebrat aj kuču (hromadu) dalsich informacii z jej informacneho pola, ktore podporili osvojenie si jej myslienky v mojej psychike. Tjs nieco ako automaticke stiahnutie si doplnkovych informacii od ineho cloveka, pricom si to stahovanie ani neuvedomujete a dokazete pochopit vetu jazykom predanu (hovorene slovo to je nejakych 9 % informacie - zvysok sa predava informacnym polom, mymikou atd ...)

ako je mozne, ze Tu istu vetu z mojich ust dotycny nepochopil ale z ust napr svojej frajerky uz pochopil?

Ako si to spomenul a nazývaš to informačné pole. Informačné pole je egregor (hlavne ten dominantný v psychike človeka), z ktorého človek čerpá mnohé informácie. Keď chcem, aby človek prijal moju informáciu v určitej kvalite, tak je potrebné, aby bol vhodne emočne naladený, čo vytvára predpoklad pre rozumnejšie prijatie informácii.

Egregory sú hierarchicky usporiadané, mám na mysli teraz z kvalitatívneho hladiska, nie z hľadiska objemu. Kvalita je určená vo vzťahu k Božiemu zámeru. V jednoduchosti sa dá povedať, že hierarchicky nadradený je egregor bližší k Božiemu zámeru, tj. egregor so silnými hodnotami rodiny, priateľstva, spolupatričnosti, úcty, spolupráce atď. Keď chcem, aby niekto moju informáciu prijal, je vhodné sa najprv zamerať na tieto hodnoty a až potom prinášať uvedenú informáciu. V opačnom prípade môže u druhého človeka dôjsť k egregoriálnemu bloku a bude to ako hádzať hrach na stenu a zbytočne sa posiluje priepasť (rozdelovanie) medzi ľuďmi.

Čiže aj porozumenie a miera je základ pre úspešné šírenie informácie. Čo je ale dôležité, že každá informácia prezentuje určitý proces. To znamená, že keď chcem opísať určitú informáciu alebo fakt, tak sa to dá pomocou miery mnohými spôsobmi, v rámci toho v akom procese chcem túto informáciu popísať. Či to bude bližšie k pravde (Božiemu zámeru), alebo sa to bude vzdiaľovať od pravdy. Je to celková práca s roztiahnutím informácie do procesu.

Proces je fakticky cieľový vektor, preto pri prinášaní informácie musím mať na pamäti to, kde smerujem...
...a používať mieru v tú správnu vieru
potom sa na povrch pravdy derú
a čím viac pravdy, tým bude lepšie, veru.

[quote="pid:4339, uid:106"]ako je mozne, ze Tu istu vetu z mojich ust dotycny nepochopil ale z ust napr svojej frajerky uz pochopil?[/quote] Ako si to spomenul a nazývaš to informačné pole. Informačné pole je egregor (hlavne ten dominantný v psychike človeka), z ktorého človek čerpá mnohé informácie. Keď chcem, aby človek prijal moju informáciu v určitej kvalite, tak je potrebné, aby bol vhodne emočne naladený, čo vytvára predpoklad pre rozumnejšie prijatie informácii. Egregory sú hierarchicky usporiadané, mám na mysli teraz z kvalitatívneho hladiska, nie z hľadiska objemu. Kvalita je určená vo vzťahu k Božiemu zámeru. V jednoduchosti sa dá povedať, že hierarchicky nadradený je egregor bližší k Božiemu zámeru, tj. egregor so silnými hodnotami rodiny, priateľstva, spolupatričnosti, úcty, spolupráce atď. Keď chcem, aby niekto moju informáciu prijal, je vhodné sa najprv zamerať na tieto hodnoty a až potom prinášať uvedenú informáciu. V opačnom prípade môže u druhého človeka dôjsť k egregoriálnemu bloku a bude to ako hádzať hrach na stenu a zbytočne sa posiluje priepasť (rozdelovanie) medzi ľuďmi. Čiže aj porozumenie a miera je základ pre úspešné šírenie informácie. Čo je ale dôležité, že každá informácia prezentuje určitý proces. To znamená, že keď chcem opísať určitú informáciu alebo fakt, tak sa to dá pomocou miery mnohými spôsobmi, v rámci toho v akom procese chcem túto informáciu popísať. Či to bude bližšie k pravde (Božiemu zámeru), alebo sa to bude vzdiaľovať od pravdy. Je to celková práca s roztiahnutím informácie do procesu. Proces je fakticky cieľový vektor, preto pri prinášaní informácie musím mať na pamäti to, kde smerujem... ...a používať mieru v tú správnu vieru potom sa na povrch pravdy derú a čím viac pravdy, tým bude lepšie, veru.

O symboloch

V praci sa mame sa naucit nieco o GDT symboloch - symboloch pouzivanych na oznacovanie tolerancii na stojarskych vykresoch.
https://www.gdandtbasics.com/gdt-symbols/

Prikady takych symbolov
60340a85661d8

Popri uceni som si nemohol nevsimnut na kolko sa tie symboly podobaju "primitivnym" egyptskym symbolom alebo dokonca Runam. Vo vseobecnosti u tych symbolov ide o to ako opisat nejaky povrch (rovny, cylindircky, atd ...) znackou, ktora by bola kazdemu znama - tjs pod nou by chapal dotycny clovek urcity obraz.
Spolocnost inzinierov dospela do takeho stadia, ze si vytvara rozne mnozstvo jednoduchych ale aj zlozitych symbolov\jazykov pre opis nejakeho obrazu. Samozrejme, jazyk je dost specificky, clovek sa musi naucit co znamena atd ...

A teraz sa pozrime ako vyzeraju Runy ....
60340ba7afdfd
Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run? Ved tie su niekolko nasobne zlozitejsie, maju ovela viac obrazov a ich spajanim vznikaju dalsie obrazy, nove. Tiez ich chapanie sveta muselo byt radovo vyssie, kedze potrebovali taketo mnozstvo znakov...

O symboloch V praci sa mame sa naucit nieco o GDT symboloch - symboloch pouzivanych na oznacovanie tolerancii na stojarskych vykresoch. https://www.gdandtbasics.com/gdt-symbols/ Prikady takych symbolov ![60340a85661d8](serve/attachment&path=60340a85661d8) Popri uceni som si nemohol nevsimnut na kolko sa tie symboly podobaju "primitivnym" egyptskym symbolom alebo dokonca Runam. Vo vseobecnosti u tych symbolov ide o to ako opisat nejaky povrch (rovny, cylindircky, atd ...) znackou, ktora by bola kazdemu znama - tjs pod nou by chapal dotycny clovek urcity obraz. Spolocnost inzinierov dospela do takeho stadia, ze si vytvara rozne mnozstvo jednoduchych ale aj zlozitych symbolov\jazykov pre opis nejakeho obrazu. Samozrejme, jazyk je dost specificky, clovek sa musi naucit co znamena atd ... A teraz sa pozrime ako vyzeraju Runy .... ![60340ba7afdfd](serve/attachment&path=60340ba7afdfd) Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run? Ved tie su niekolko nasobne zlozitejsie, maju ovela viac obrazov a ich spajanim vznikaju dalsie obrazy, nove. Tiez ich chapanie sveta muselo byt radovo vyssie, kedze potrebovali taketo mnozstvo znakov...

A teraz sa pozrime ako vyzeraju Runy ....

Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run? Ved tie su niekolko nasobne zlozitejsie, maju ovela viac obrazov a ich spajanim vznikaju dalsie obrazy, nove. Tiez ich chapanie sveta muselo byt radovo vyssie, kedze potrebovali taketo mnozstvo znakov...

Vyzerá ako písmo Dévanágarí. A niet čomu čudovať lebo vytvorili ju rôzne odnože tej istej civilizácie.
https://sk.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9van%C3%A1gar%C3%AD
https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari

Alebo písmo Modi:
https://en.wikipedia.org/wiki/Modi_script

Či písmo Abugida:
https://en.wikipedia.org/wiki/Abugida
https://sk.wikipedia.org/wiki/Abugida

[quote="pid:4588, uid:106"]A teraz sa pozrime ako vyzeraju Runy .... Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run? Ved tie su niekolko nasobne zlozitejsie, maju ovela viac obrazov a ich spajanim vznikaju dalsie obrazy, nove. Tiez ich chapanie sveta muselo byt radovo vyssie, kedze potrebovali taketo mnozstvo znakov...[/quote] Vyzerá ako písmo Dévanágarí. A niet čomu čudovať lebo vytvorili ju rôzne odnože tej istej civilizácie. https://sk.wikipedia.org/wiki/D%C3%A9van%C3%A1gar%C3%AD https://en.wikipedia.org/wiki/Devanagari Alebo písmo Modi: https://en.wikipedia.org/wiki/Modi_script Či písmo Abugida: https://en.wikipedia.org/wiki/Abugida https://sk.wikipedia.org/wiki/Abugida

Moderátor

Upravené pred 4 dňami o 22:27

Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run?

To jsi mě přivedl k myšlence, jak je možné, že psaná tradiční čínština má tak složité, bohaté písmo, přitom mluvený jazyk je primitivní, jednodušší, než angličtina?

Tady něco nesedí...

[quote="pid:4588, uid:106"]Ked si predstavim ake docela jednoduche jazyky symboly produkuje nasa civilizacia, tak na akom vyspelom stupni musela byt civilizacia produkujuca jazyk Run?[/quote] To jsi mě přivedl k myšlence, jak je možné, že psaná tradiční čínština má tak složité, bohaté písmo, přitom mluvený jazyk je primitivní, jednodušší, než angličtina? Tady něco nesedí...

Neviem kto vytvoril pre cinakov te kvacky, ale nepride mi to ako sustava, ktora sa da dalej logicky rozvyjat, ktorou dokaze clovek jednoducho opisat svet okolo seba. Co viem tak kazda runa ma logiku, pricom runy sa daju spajat aj ako slova ale aj ako pismena - nieco ako dnesne Slovanske jazyky, ktore preponami, priponami a ohybanim dokazu velmi dobre opisat procesy, javy a obrazy. Ale u tych kvaciek vela logiky nevidim... Stale mam pocit, ze te kvacky niekto pre cinakov stvoril narocky take ake su, aby im zmenil styl myslenia v ich neprospech. Robim s cinakami v praci a ta priepast v mysleni je az prilis velka .... to pismo im meni formu myslenia tak, ze aj na vyjadrenie uplne jednoduchej veci pouzivaju strasne zlozite konstrukcie az sa v nich zamotavaju. Potom sa stava, ze ak potrebuju opisat ozaj zlozitu vec, co by dala zabrat aj Slovanskemu jazyku, tak jednoducho zlyhaju a nedokazu sa dalej pohnut. Najviac je to vidno v kodoch. Niektore su uplne chaoticky napisane, akoby im v hlave bezalo milion procesov (milion ciarok v tych kvackach), ktore sa nedokazu synchonizovat. Uplne sa da povedat, ze sa snazia vyjadrit nieco v prilis zlozitom jazyku, ktory sa sice naucili od mala, ale ich to brzdi, obmedzuje mysliace a vyjadrovacie schopnosti. Ako mozno, ze narocky im vytvorili take pismo vzhladom na ich rasu (nejaky druh socialneho inzinierstva zo strany GP), ktora ma svoje specifika ... Mozno tu je niekto co vie viac o tom....

Neviem kto vytvoril pre cinakov te kvacky, ale nepride mi to ako sustava, ktora sa da dalej logicky rozvyjat, ktorou dokaze clovek jednoducho opisat svet okolo seba. Co viem tak kazda runa ma logiku, pricom runy sa daju spajat aj ako slova ale aj ako pismena - nieco ako dnesne Slovanske jazyky, ktore preponami, priponami a ohybanim dokazu velmi dobre opisat procesy, javy a obrazy. Ale u tych kvaciek vela logiky nevidim... Stale mam pocit, ze te kvacky niekto pre cinakov stvoril narocky take ake su, aby im zmenil styl myslenia v ich neprospech. Robim s cinakami v praci a ta priepast v mysleni je az prilis velka .... to pismo im meni formu myslenia tak, ze aj na vyjadrenie uplne jednoduchej veci pouzivaju strasne zlozite konstrukcie az sa v nich zamotavaju. Potom sa stava, ze ak potrebuju opisat ozaj zlozitu vec, co by dala zabrat aj Slovanskemu jazyku, tak jednoducho zlyhaju a nedokazu sa dalej pohnut. Najviac je to vidno v kodoch. Niektore su uplne chaoticky napisane, akoby im v hlave bezalo milion procesov (milion ciarok v tych kvackach), ktore sa nedokazu synchonizovat. Uplne sa da povedat, ze sa snazia vyjadrit nieco v prilis zlozitom jazyku, ktory sa sice naucili od mala, ale ich to brzdi, obmedzuje mysliace a vyjadrovacie schopnosti. Ako mozno, ze narocky im vytvorili take pismo vzhladom na ich rasu (nejaky druh socialneho inzinierstva zo strany GP), ktora ma svoje specifika ... Mozno tu je niekto co vie viac o tom....

Mozno tu je niekto co vie viac o tom

To by vysvětlovalo jejich dobrou schopnost kopírovat, zatím co schopnost tvoření chybí. Pokud nemohou rozvíjet řeč, nemohou tvořit, jelikož na počátku je vždy slovo...

[quote="pid:4712, uid:106"]Mozno tu je niekto co vie viac o tom[/quote] To by vysvětlovalo jejich dobrou schopnost kopírovat, zatím co schopnost tvoření chybí. Pokud nemohou rozvíjet řeč, nemohou tvořit, jelikož na počátku je vždy slovo...

jelikož na počátku je vždy slovo...

Skôr myšlienka, ale podstatu si vystihol.

[quote="pid:4714, uid:312"]jelikož na počátku je vždy slovo...[/quote] Skôr myšlienka, ale podstatu si vystihol.

Moderátor

123
3.22k
54
17
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept