Mimo kategórií
Myslienky dna

Tak vyprodukované "nové děti" budou vychovávány od počátku bez lásky

Ako samozrejme, ze klonovanie na fyzickej urovni fungovat moze, ale co na urovni pola? Ked je zena tehotna, tak 40 tyzdnov ovplyvnuje svoj plod "biopolom" a to sa neda nicim nahradit. Robili pokus, kedy oplodnene kuracie vajce dali do skrinky chraniacej ho pred vsetkymi druhmi poli, pricom to vajce malo z pohladu vedy "idealne" podmienky pre rozvoj zivota - tjs teplo atd ... vysledok bol pre vedcov neocakavany ... z vajca nic nebolo, plod sa nevyvinul.
K zakazu rozmnozovania sa a podobnym "praktikam", stale treba mysliet na to, ze existuje nieco take ako karma, tjs ak ty zabijes niekoho alebo ho zmrzacis, tak aj na teba dojde. Takze v "idealnom" pripade by ti "otroci" stvoreni z nicoho, bez duse a ducha, zabili vsetko co by videli ... ale ved predsa j"elita" od nich ocakava pristup tvorivy, ako opravovat pokazene veci j"elit". A ak stvoris robota tak ten samostane mysliet nevie ... a takato myslienka "zlatej miliardy" stoji a pada prave na mysleni "otrokov". To aby vedeli mysliet jelity sa vobec od nich neocakava.

[quote="pid:9761, uid:312"]Tak vyprodukované "nové děti" budou vychovávány od počátku bez lásky[/quote] Ako samozrejme, ze klonovanie na fyzickej urovni fungovat moze, ale co na urovni pola? Ked je zena tehotna, tak 40 tyzdnov ovplyvnuje svoj plod "biopolom" a to sa neda nicim nahradit. Robili pokus, kedy oplodnene kuracie vajce dali do skrinky chraniacej ho pred vsetkymi druhmi poli, pricom to vajce malo z pohladu vedy "idealne" podmienky pre rozvoj zivota - tjs teplo atd ... vysledok bol pre vedcov neocakavany ... z vajca nic nebolo, plod sa nevyvinul. K zakazu rozmnozovania sa a podobnym "praktikam", stale treba mysliet na to, ze existuje nieco take ako karma, tjs ak ty zabijes niekoho alebo ho zmrzacis, tak aj na teba dojde. Takze v "idealnom" pripade by ti "otroci" stvoreni z nicoho, bez duse a ducha, zabili vsetko co by videli ... ale ved predsa j"elita" od nich ocakava pristup tvorivy, ako opravovat pokazene veci j"elit". A ak stvoris robota tak ten samostane mysliet nevie ... a takato myslienka "zlatej miliardy" stoji a pada prave na mysleni "otrokov". To aby vedeli mysliet jelity sa vobec od nich neocakava.

od nich ocakava pristup tvorivy, ako opravovat pokazene veci j"elit".

Na to bych ti odpověděl příkladem.
V současné době pozorujeme, že ve světě je nějak moc autistických dětí. Právě tento týden na Radiožurnálu šel pořad o uplatnění takových lidí.
A právě oni jsou jak dělaní, na požadavky, jaké vyžaduje j"elita". Totiž tyto lidé jsou velice schopni v úzké specializaci, ať je to matematika, nebo technika a podobně, ale vůbec nechápou sociální vztahy. Nechápou emoce a vztahy. Pro ně nejdůležitější denní rutina. Tj. ráno do práce ke své specializaci, pak v přesný čas "na píšťalku" jídlo, pak práce a pak spát.
Sociální vztahy je děsí. Myslím, že pro j"elity" jsou to ideální kádry.
Tito lidé fungují bez potřeby sociálního kontaktu.
A ještě pokusy s vejci. Tys nikdy neslyšel o umělé líhni?

[quote="pid:9793, uid:106"]od nich ocakava pristup tvorivy, ako opravovat pokazene veci j"elit".[/quote] Na to bych ti odpověděl příkladem. V současné době pozorujeme, že ve světě je nějak moc autistických dětí. Právě tento týden na Radiožurnálu šel pořad o uplatnění takových lidí. A právě oni jsou jak dělaní, na požadavky, jaké vyžaduje j"elita". Totiž tyto lidé jsou velice schopni v úzké specializaci, ať je to matematika, nebo technika a podobně, ale vůbec nechápou sociální vztahy. Nechápou emoce a vztahy. Pro ně nejdůležitější denní rutina. Tj. ráno do práce ke své specializaci, pak v přesný čas "na píšťalku" jídlo, pak práce a pak spát. Sociální vztahy je děsí. Myslím, že pro j"elity" jsou to ideální kádry. Tito lidé fungují bez potřeby sociálního kontaktu. A ještě pokusy s vejci. Tys nikdy neslyšel o umělé líhni?
Upravené 2. 4. 2021 o 18:41

Pjakin často v O.O. pripomína plán zlatej miliardy,500miliónov.Aj nedávno(február,marec)to spomenul.A keď si pamätáte Stroj času od Herberta Wellsa(eloi,morloci....elita+ich obsluha paradoxne živiaca sa elitou o ktorú sa starajú )tak načrtol že svet sa k podobnému scenáru tak či tak blíži!No....Osud tejto civilizácie či ľudstva považujem za najnevyspelejšie(nie technologicky),ale duchovne na najnižšej úrovni na rozdiel od predchádzajúcich civilizácií.Pádom hodnôt spejeme k určitému bodu(už som sa na vode o tom zmieňoval)a predelu kde už nižšie a vzdialenejšie od Boha sa nebude dať ísť a nastane obrat a odrazenie sa od totálneho dna.Ten bod obratu ale(možno sa mýlim)nemusia!prežiť telá aj egomysle tých ktorí tu ešte ostanú,lebo pre takéto hybridné telá vyfabrikované z prvkov tejto planéty,z 95%živočíšnej DNA kde je zakomponovaná agresivita,zúrivosť,boj o prežitie,neľútostnosť,súperenie...v tých 5%je zakomponovaná pseudoduchovná myseľ ,pseudoja,negatívne chamtivé ego ktoré je taktiež dočasné;a akurát ostane nesmrteľné pravé ja,pravá čistá myseľ,sebauvedomenie ktoré nebude už zaťažené minulými skúsenosťami a bude pokračovať ďalej v inej energetickej,jemnohmotnej forme duše a tela/viď.obrázok vyššie od Katy/.Možno vám to pripadá ako pesimistický scenár,Boletus by povedal poraženecký ale ja to vidím práve naopak.Transformácia,transcedencia,prerod...Ján 3 "Musíte sa znovu narodiť"....duchovne,duševne aj fyzicky.V tejto fyzickej Mendelejevovej forme života to pravdepodobne nebude môcť donekonečna pokračovať ďalej.Duch ho presvetlí,presvieti.Samozrejme Človeka v sebe môžme začať odkrývať už teraz počas hrubohmotného bytia tu na Zemi.

Pjakin často v O.O. pripomína plán zlatej miliardy,500miliónov.Aj nedávno(február,marec)to spomenul.A keď si pamätáte Stroj času od Herberta Wellsa(eloi,morloci....elita+ich obsluha paradoxne živiaca sa elitou o ktorú sa starajú )tak načrtol že svet sa k podobnému scenáru tak či tak blíži!No....Osud tejto civilizácie či ľudstva považujem za najnevyspelejšie(nie technologicky),ale duchovne na najnižšej úrovni na rozdiel od predchádzajúcich civilizácií.Pádom hodnôt spejeme k určitému bodu(už som sa na vode o tom zmieňoval)a predelu kde už nižšie a vzdialenejšie od Boha sa nebude dať ísť a nastane obrat a odrazenie sa od totálneho dna.Ten bod obratu ale(možno sa mýlim)nemusia!prežiť telá aj egomysle tých ktorí tu ešte ostanú,lebo pre takéto hybridné telá vyfabrikované z prvkov tejto planéty,z 95%živočíšnej DNA kde je zakomponovaná agresivita,zúrivosť,boj o prežitie,neľútostnosť,súperenie...v tých 5%je zakomponovaná pseudoduchovná myseľ ,pseudoja,negatívne chamtivé ego ktoré je taktiež dočasné;a akurát ostane nesmrteľné pravé ja,pravá čistá myseľ,sebauvedomenie ktoré nebude už zaťažené minulými skúsenosťami a bude pokračovať ďalej v inej energetickej,jemnohmotnej forme duše a tela/viď.obrázok vyššie od Katy/.Možno vám to pripadá ako pesimistický scenár,Boletus by povedal poraženecký ale ja to vidím práve naopak.Transformácia,transcedencia,prerod...Ján 3 "Musíte sa znovu narodiť"....duchovne,duševne aj fyzicky.V tejto fyzickej Mendelejevovej forme života to pravdepodobne nebude môcť donekonečna pokračovať ďalej.Duch ho presvetlí,presvieti.Samozrejme Človeka v sebe môžme začať odkrývať už teraz počas hrubohmotného bytia tu na Zemi.

V současné době pozorujeme, že ve světě je nějak moc autistických dětí
Dôsledok nadmerného očkovania detí rôznymi jedmi a kombináciou chorôb, ktorú by za normálnych okolností nemali šancu dostať. Viď hexavakcína(6 rôznych patogénov) do tela bez vyvinutého imunitného systému, prípadne vakcína MMR. To sú tie základné zabíjadlá detských duší.

Čo sa týka detí bez lásky, ak si dobre spomínam, Nemci robili tiež takýto experiment, deti od pôrodu boli bez dotyku a bez láskavej náruče mám "vychovávané". Dôsledkom bola celková telesná a psychická neduživosť, vedúca k predčasným úmrtiam.

[quote="pid:9794, uid:312"]V současné době pozorujeme, že ve světě je nějak moc autistických dětí[/quote]Dôsledok nadmerného očkovania detí rôznymi jedmi a kombináciou chorôb, ktorú by za normálnych okolností nemali šancu dostať. Viď hexavakcína(6 rôznych patogénov) do tela bez vyvinutého imunitného systému, prípadne vakcína MMR. To sú tie základné zabíjadlá detských duší. Čo sa týka detí bez lásky, ak si dobre spomínam, Nemci robili tiež takýto experiment, deti od pôrodu boli bez dotyku a bez láskavej náruče mám "vychovávané". Dôsledkom bola celková telesná a psychická neduživosť, vedúca k predčasným úmrtiam.

autisticke deti mozu byt viac sustredene na seba, ale ak nemaju milujucich rodicov, nedoziju sa podla mna ani dospelosti. Ukazuju ich hlavne ako geniov, ale vacsina z nich nevie prezit ani necakanu udalost typu stretnuti s neznamymi ludmi, ktori na nich nie su laskavi, prip. byt totalne samostatni.
O zodpovednosti nemoze byt casto ani reci. Je malo pravdepodobne, ze autisticke dieta by ako dospely malo normalne dieta.A este v kombinacii s autistickou manzelkou/matkou.
Inak este sranda je s tou elitou, ze kde je napisane, ze ked si elitou teraz, budes aj zajtra. Elity sa predsa medzi sebou zeru uz teraz a po pripadnom uspesnom resete sa budu este viac. A staci, aby sa to cele posunulo o dalsi level a Gates moze byt chudak, ktoreho firma bude niekde klovat (v prenesenom vyzname) parametre pre umelu inteligenciu, aby vyplula kod programu a nastavenie systemu, na co budu stacit stredoskolaci a takych firiem bude prilis vela, nez aby bol vynimocny a ani mu nedovolili kecat do riadenia

autisticke deti mozu byt viac sustredene na seba, ale ak nemaju milujucich rodicov, nedoziju sa podla mna ani dospelosti. Ukazuju ich hlavne ako geniov, ale vacsina z nich nevie prezit ani necakanu udalost typu stretnuti s neznamymi ludmi, ktori na nich nie su laskavi, prip. byt totalne samostatni. O zodpovednosti nemoze byt casto ani reci. Je malo pravdepodobne, ze autisticke dieta by ako dospely malo normalne dieta.A este v kombinacii s autistickou manzelkou/matkou. Inak este sranda je s tou elitou, ze kde je napisane, ze ked si elitou teraz, budes aj zajtra. Elity sa predsa medzi sebou zeru uz teraz a po pripadnom uspesnom resete sa budu este viac. A staci, aby sa to cele posunulo o dalsi level a Gates moze byt chudak, ktoreho firma bude niekde klovat (v prenesenom vyzname) parametre pre umelu inteligenciu, aby vyplula kod programu a nastavenie systemu, na co budu stacit stredoskolaci a takych firiem bude prilis vela, nez aby bol vynimocny a ani mu nedovolili kecat do riadenia

ktoreho firma bude niekde klovat

On už ve firmě nefiguruje. Je jenom tlampačem Nového světového pořádku a spolu s manželku pracují přes svoji Nadaci Billa a Melindy Gatesových, na snížení populace, pod altruistickým heslem "Boje s nemocemi".

1. ledna 2005 oznámila nadace, že darovala dalších 750 milionů dolarů mezinárodnímu Fondu pro vakcíny. Celou akci Covid řídí právě tato nadace.

[quote="pid:10010, uid:187"]ktoreho firma bude niekde klovat[/quote] On už ve firmě nefiguruje. Je jenom tlampačem Nového světového pořádku a spolu s manželku pracují přes svoji Nadaci Billa a Melindy Gatesových, na snížení populace, pod altruistickým heslem "Boje s nemocemi". 26. ledna 2005 oznámila nadace, že darovala dalších 750 milionů dolarů mezinárodnímu Fondu pro vakcíny. Celou akci Covid řídí právě tato nadace.

O amerike a ich kulture politickej korektnosti.

Stravil som nejaky ten cas v amerike. Samozrejme, ze z pohladu kultury je to sok. Tam sa nenosi ked si niekto povie svoj nazor. Tam kazdy musi hlasat nazor "oficialny". Pre mna ako cloveka hovoriaceho k veci to bol dost oriesok. Obcas mi samozrejme uslo a povedal som pravdu, ktora bola "politicky nekorektna", sa potom tvarili ti amici .... Tiez aj na to som vlastne siel do tych USA ... trochu vyvetrat jednemu cinanovi nazory, lebo dlhodobo produkoval neskutocne zlozite a nepouzitelne riesenia. (Aj ked ten cinan mi skor pripadal ako japonec, lebo sa az triasol ked som mu vysvetloval ake nepouzitelne je jeho riesenie ... neludsky stroj psychiky). Ako vysledok boli realne zmeny, toho trasuceho sa cinana odparkovali na projekt kde nemal co pokazit. A teraz otazka : To az musel prist niekto z europy do ameriky aby im povedal pravdu o tom ako sa veci v skutocnosti maju? Co tam robili manageri a ostatni? Prizerali sa a boli ticho lebo "politicka korektnost"? Ale inzinierstvo to nie je humanitny smer, kde si kazdy moze blabotat co chce .... v inzinierstve ked zacne niekto blabotat a ostatni mu to toleruju tak to skonci prinajlepsom fiaskom a prinajhorsom niekto zomrie. A to im akoze toto v amerike nevadi? Ved potom co je vlastne ten zamestanec v USA ? Len akysi pritakavac co nikdy nepovie svoj nazor aby neurazil ineho presvedcenie? Ale jedine pravda moze posuvat clovek dopredu ... politicka korektnost len utvrdzuje clvoeka v ceste, ktorou ide nehladiac na to ci je cesta dobra alebo zla (vacsinou je zla). Jediny clovek, ktory tam mal mudre nazory bol pomaly dochodca, ten si na usta servitku nedaval a velmi sa nerozpraval s progresivcami. Ale zbytok "poctivi americania" bida ... vlastne myslenie za 0
Tiez zaujimava kapitola bola ked chceli zlakat od nas kolegu aby sa prestahoval do USA. Tak siel si to tam skusit na nejaky cas. Kolega ma "extremisticke nazory". Ako pre mna nie su extremisticke, jednoducho hovori pravdu. Obcas by chcel vyvrazdit polku liberalov, ale to je tak 1 % pripadov. Nuz po pobyte stravenom v USA sa rozhodol ze nikde nejde. Dovod "Proste tam sa neda zit, clovek nemoze povedat co si mysli, citi sa ako v spolocnsoti, kde sa kazdy pretvaruje. Tiez absencia spolocnsoti, kde by boli tolerovane aj jeho nazory. Tjs tam by jednoducho nenasiel cloveka pre rozhovor o tom, ze negri tvoria 80 % kriminality v USA ... lebo to je tema o ktorej sa v usa nehovori ... atd ".
Ale toto je dost vazne .... ved spolocnsot pretvarky, bez pravdy nemoze existovat! Chapem, ze aj pravda sa da povedat milion sposobmi, nemusis povedat susedovi ze je kkt lebo nechtiac prestrihol plot ... da sa to povedat aj tak ze "Sused nevies kto tu prestrihol plot? Mi tu chodi zver na sad cez tu dieru". Ale nepovedat nic aby som nahodou neurazil niekoho? O pomylencoch typu LGBT a spol ani nehovoriac.
Nakoniec to zaklincujem reklamou NHL timu Penguins, pride hokejovy zapas.
607b2157b5164

Srandy koncia, toto je destrukcia spolocnsoti v priamom prenose. Tak ako Aztekovia boli vykynozeni, tak ako boli vyzabijani indiani, tak podobne skoncia aj dnesni americania. Akoby americkej civilizacii chybal duch tvorenia, ktory by ich viedol dalej. V Rusku ten Rusky duch je vidiet ... ak ide do tuheho tak v kazdom rusovi sa prebudza hlas stvoritela ... ale v amikoch nic. Bud tam nie je alebo je dost kvalitne ubity.

O amerike a ich kulture politickej korektnosti. Stravil som nejaky ten cas v amerike. Samozrejme, ze z pohladu kultury je to sok. Tam sa nenosi ked si niekto povie svoj nazor. Tam kazdy musi hlasat nazor "oficialny". Pre mna ako cloveka hovoriaceho k veci to bol dost oriesok. Obcas mi samozrejme uslo a povedal som pravdu, ktora bola "politicky nekorektna", sa potom tvarili ti amici .... Tiez aj na to som vlastne siel do tych USA ... trochu vyvetrat jednemu cinanovi nazory, lebo dlhodobo produkoval neskutocne zlozite a nepouzitelne riesenia. (Aj ked ten cinan mi skor pripadal ako japonec, lebo sa az triasol ked som mu vysvetloval ake nepouzitelne je jeho riesenie ... neludsky stroj psychiky). Ako vysledok boli realne zmeny, toho trasuceho sa cinana odparkovali na projekt kde nemal co pokazit. A teraz otazka : To az musel prist niekto z europy do ameriky aby im povedal pravdu o tom ako sa veci v skutocnosti maju? Co tam robili manageri a ostatni? Prizerali sa a boli ticho lebo "politicka korektnost"? Ale inzinierstvo to nie je humanitny smer, kde si kazdy moze blabotat co chce .... v inzinierstve ked zacne niekto blabotat a ostatni mu to toleruju tak to skonci prinajlepsom fiaskom a prinajhorsom niekto zomrie. A to im akoze toto v amerike nevadi? Ved potom co je vlastne ten zamestanec v USA ? Len akysi pritakavac co nikdy nepovie svoj nazor aby neurazil ineho presvedcenie? Ale jedine pravda moze posuvat clovek dopredu ... politicka korektnost len utvrdzuje clvoeka v ceste, ktorou ide nehladiac na to ci je cesta dobra alebo zla (vacsinou je zla). Jediny clovek, ktory tam mal mudre nazory bol pomaly dochodca, ten si na usta servitku nedaval a velmi sa nerozpraval s progresivcami. Ale zbytok "poctivi americania" bida ... vlastne myslenie za 0 Tiez zaujimava kapitola bola ked chceli zlakat od nas kolegu aby sa prestahoval do USA. Tak siel si to tam skusit na nejaky cas. Kolega ma "extremisticke nazory". Ako pre mna nie su extremisticke, jednoducho hovori pravdu. Obcas by chcel vyvrazdit polku liberalov, ale to je tak 1 % pripadov. Nuz po pobyte stravenom v USA sa rozhodol ze nikde nejde. Dovod "Proste tam sa neda zit, clovek nemoze povedat co si mysli, citi sa ako v spolocnsoti, kde sa kazdy pretvaruje. Tiez absencia spolocnsoti, kde by boli tolerovane aj jeho nazory. Tjs tam by jednoducho nenasiel cloveka pre rozhovor o tom, ze negri tvoria 80 % kriminality v USA ... lebo to je tema o ktorej sa v usa nehovori ... atd ". Ale toto je dost vazne .... ved spolocnsot pretvarky, bez pravdy nemoze existovat! Chapem, ze aj pravda sa da povedat milion sposobmi, nemusis povedat susedovi ze je kkt lebo nechtiac prestrihol plot ... da sa to povedat aj tak ze "Sused nevies kto tu prestrihol plot? Mi tu chodi zver na sad cez tu dieru". Ale nepovedat nic aby som nahodou neurazil niekoho? O pomylencoch typu LGBT a spol ani nehovoriac. Nakoniec to zaklincujem reklamou NHL timu Penguins, pride hokejovy zapas. ![607b2157b5164](serve/attachment&path=607b2157b5164) Srandy koncia, toto je destrukcia spolocnsoti v priamom prenose. Tak ako Aztekovia boli vykynozeni, tak ako boli vyzabijani indiani, tak podobne skoncia aj dnesni americania. Akoby americkej civilizacii chybal duch tvorenia, ktory by ich viedol dalej. V Rusku ten Rusky duch je vidiet ... ak ide do tuheho tak v kazdom rusovi sa prebudza hlas stvoritela ... ale v amikoch nic. Bud tam nie je alebo je dost kvalitne ubity.

Ja som mal podobnú skúsenosť no z opačnej strany, a to keď som zobral frajerku minulý rok do Moskvy. Po príchode späť na SVK som dostal otázku - či sme sa nebáli chodiť po Moskve a či sme mali čo jesť. Neveril vlastným ušiam čo počujem. Ľudia doma majú strašne skreslený názor. O Amerike si myslia, ľudovo povedané, že tam majú ploty s klobásami ohradené, všetko je super, ľudia sa len usmievajú a o Rusku pravý opak. Práve zliezajú zo stromov a začínajú používať pästný klin.
Samozrejme dotyčnej som vysvetlil, ako sa veci v Moskve majú, čo sme videli, ale tá zadubenosť a ohraničenosť vnímania je niekedy udivujúca.

Ja som mal podobnú skúsenosť no z opačnej strany, a to keď som zobral frajerku minulý rok do Moskvy. Po príchode späť na SVK som dostal otázku - či sme sa nebáli chodiť po Moskve a či sme mali čo jesť. Neveril vlastným ušiam čo počujem. Ľudia doma majú strašne skreslený názor. O Amerike si myslia, ľudovo povedané, že tam majú ploty s klobásami ohradené, všetko je super, ľudia sa len usmievajú a o Rusku pravý opak. Práve zliezajú zo stromov a začínajú používať pästný klin. Samozrejme dotyčnej som vysvetlil, ako sa veci v Moskve majú, čo sme videli, ale tá zadubenosť a ohraničenosť vnímania je niekedy udivujúca.

Ja som mal podobnú skúsenosť no z opačnej strany, a to keď som zobral frajerku minulý rok do Moskvy. Po príchode späť na SVK som dostal otázku - či sme sa nebáli chodiť po Moskve a či sme mali čo jesť. Neveril vlastným ušiam čo počujem. Ľudia doma majú strašne skreslený názor. O Amerike si myslia, ľudovo povedané, že tam majú ploty s klobásami ohradené, všetko je super, ľudia sa len usmievajú a o Rusku pravý opak. Práve zliezajú zo stromov a začínajú používať pästný klin.
Samozrejme dotyčnej som vysvetlil, ako sa veci v Moskve majú, čo sme videli, ale tá zadubenosť a ohraničenosť vnímania je niekedy udivujúca.
kamarat mi raz ukazoval video z Moskvy z vyletu jeho rodicov. Jednu vec som si tam vsimol: neskutocne ciste ulice, neda sa to porovnat s nasimi ulicami a uz vobec nie s ulicami zapadnych miest. Neviem sice ake to je na periferiach, ale ak na chodniku nieje ani ohorok z cigarety tak to o niecom svedci.

[quote="pid:11953, uid:248"]Ja som mal podobnú skúsenosť no z opačnej strany, a to keď som zobral frajerku minulý rok do Moskvy. Po príchode späť na SVK som dostal otázku - či sme sa nebáli chodiť po Moskve a či sme mali čo jesť. Neveril vlastným ušiam čo počujem. Ľudia doma majú strašne skreslený názor. O Amerike si myslia, ľudovo povedané, že tam majú ploty s klobásami ohradené, všetko je super, ľudia sa len usmievajú a o Rusku pravý opak. Práve zliezajú zo stromov a začínajú používať pästný klin. Samozrejme dotyčnej som vysvetlil, ako sa veci v Moskve majú, čo sme videli, ale tá zadubenosť a ohraničenosť vnímania je niekedy udivujúca.[/quote]kamarat mi raz ukazoval video z Moskvy z vyletu jeho rodicov. Jednu vec som si tam vsimol: neskutocne ciste ulice, neda sa to porovnat s nasimi ulicami a uz vobec nie s ulicami zapadnych miest. Neviem sice ake to je na periferiach, ale ak na chodniku nieje ani ohorok z cigarety tak to o niecom svedci.

neskutocne ciste ulice

Celkom dost som precestoval svet a mal som tu cest byt aj v Singapure, o ktorom sme sa ucili ako o najcistejsom meste na svete. Realita je zial ina. Moskva bola minimalne na urovni Singapuru ked nie lepsie. Nehovorim ze Singapur bolo spinave mesto,ale najcistejsie mesto sveta som si trochu inac predstavoval. Drobne odpadky, plne smetne kose neboli ziadnou raritou. A zas opacny extrem bola Indonezia. Domaci ked sa nespamataju tak budu zasypani odpadkami po pas. Strasne nieco. Prieliv medzi Bali a Javou same odpadky, okolo ciest haldy PET flias(pitnu vodu nemaju, balia ju). Zapadne mesta su cistotou ako asi kazde ine Svk mesto. Nic svetove tam nemaju.

[quote="pid:11955, uid:10"]neskutocne ciste ulice[/quote] Celkom dost som precestoval svet a mal som tu cest byt aj v Singapure, o ktorom sme sa ucili ako o najcistejsom meste na svete. Realita je zial ina. Moskva bola minimalne na urovni Singapuru ked nie lepsie. Nehovorim ze Singapur bolo spinave mesto,ale najcistejsie mesto sveta som si trochu inac predstavoval. Drobne odpadky, plne smetne kose neboli ziadnou raritou. A zas opacny extrem bola Indonezia. Domaci ked sa nespamataju tak budu zasypani odpadkami po pas. Strasne nieco. Prieliv medzi Bali a Javou same odpadky, okolo ciest haldy PET flias(pitnu vodu nemaju, balia ju). Zapadne mesta su cistotou ako asi kazde ine Svk mesto. Nic svetove tam nemaju.

ja som bola v 2016 v Petrohrade a bola som v soku. Okrem historickej krasy a ucelenosti som si tiez vsimla ako hovorite cistoty na chodnikoch a ziadne parkujuce auta.....normalne som si dala zalezat a hladala som a za 6 dni som nasla 1 schovanie vo vnutrodvore (fakt ho bolo treba hladat). Okrem toho som bola v dalsom soku, ked nas sprievodkyna upozornila, ze vlastne nikde nie su bilbordy, boli take tie trojnozky s kulturnymi podujatiami, ale to, co je napr. v BA, tak to ani nahodou. A okrem toho fakt, ze sa nesmie alkohol podavat tusim do 10:00 rana znamenal, ze som za bieleho dna (a ani za bielej noci) nevidela az na jeden pripad ozrateho chlapa, ktory nevedel stat....ale aj toho hned odvadzali policajti, ale vsetci sa smiali, takze asi ziadna tazka ruka:-) Byvala a chodila som po centre, takze samozrejme nehovorim o objektivnom stave v celom meste, ale aj tak bol to pre mna sok.
Ja som cakala nieco ako BA, vacsie, s peknymi budovami poprekladanymi sklenenymi kancelariami a obchodmi a pod., ale za mna, to bolo nadherne mesto.

ja som bola v 2016 v Petrohrade a bola som v soku. Okrem historickej krasy a ucelenosti som si tiez vsimla ako hovorite cistoty na chodnikoch a ziadne parkujuce auta.....normalne som si dala zalezat a hladala som a za 6 dni som nasla 1 schovanie vo vnutrodvore (fakt ho bolo treba hladat). Okrem toho som bola v dalsom soku, ked nas sprievodkyna upozornila, ze vlastne nikde nie su bilbordy, boli take tie trojnozky s kulturnymi podujatiami, ale to, co je napr. v BA, tak to ani nahodou. A okrem toho fakt, ze sa nesmie alkohol podavat tusim do 10:00 rana znamenal, ze som za bieleho dna (a ani za bielej noci) nevidela az na jeden pripad ozrateho chlapa, ktory nevedel stat....ale aj toho hned odvadzali policajti, ale vsetci sa smiali, takze asi ziadna tazka ruka:-) Byvala a chodila som po centre, takze samozrejme nehovorim o objektivnom stave v celom meste, ale aj tak bol to pre mna sok. Ja som cakala nieco ako BA, vacsie, s peknymi budovami poprekladanymi sklenenymi kancelariami a obchodmi a pod., ale za mna, to bolo nadherne mesto.
6.48k
91
20
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept