Zahraničná politika
Zločiny Vatikánu

Vlákno pre zločiny Vatikánu - nazbiera sa ich viac, takže, ak sa nehodia do iného kontextu, majú tu svoje miesto - aby sme ich mali pohromade.


Vlákno pre zločiny Vatikánu - nazbiera sa ich viac, takže, ak sa nehodia do iného kontextu, majú tu svoje miesto - aby sme ich mali pohromade.
Upravené 28. 7. 2021 o 18:32

Vatikánsky kardinál Becciu je súdený v prípade podvodu vo výške 350 miliónov eur
Rímskokatolícky kardinál, ktorý bol kedysi blízkym spojencom pápeža Františka, bol postavený pred súd vo Vatikáne. Je obvinený zo zneužitia cirkevných prostriedkov v londýnskom podniku.
https://zemavek.sk/vatikansky-kardinal-becciu-je-sudeny-v-pripade-podvodu-vo-vyske-350-milionov-eur/


**Vatikánsky kardinál Becciu je súdený v prípade podvodu vo výške 350 miliónov eur** Rímskokatolícky kardinál, ktorý bol kedysi blízkym spojencom pápeža Františka, bol postavený pred súd vo Vatikáne. Je obvinený zo zneužitia cirkevných prostriedkov v londýnskom podniku. https://zemavek.sk/vatikansky-kardinal-becciu-je-sudeny-v-pripade-podvodu-vo-vyske-350-milionov-eur/

Vatikánský holocaust


Senzační odhalení nejstrašnějšího náboženského masakru 20. století. Zarážející odkrytí nucených konverzí, masových vražd nekatolíků, katolických likvidačních táborů, odhalení katolických kněží jako velitelů koncentračních táborů; dokumentováno včetně jmen, dat, míst, obrázků a očitých svědectví.


https://jirisoler.tripod.com/vatikan.html


Vatikánský holocaust Senzační odhalení nejstrašnějšího náboženského masakru 20. století. Zarážející odkrytí nucených konverzí, masových vražd nekatolíků, katolických likvidačních táborů, odhalení katolických kněží jako velitelů koncentračních táborů; dokumentováno včetně jmen, dat, míst, obrázků a očitých svědectví. https://jirisoler.tripod.com/vatikan.html

A platí to pouze pro Vatikán, nebo ŘKC obecně ? To by zde totiž měli být všechny vraždy cca 2000let nazpět (i upálení mistra J. Husa).
Když jsem nad tím tak uvažoval, nedávno se tu řešili masové hroby v Kanadě a dětské oběti. Vždyť vyšší církevní činitelé a šlechta (netvrdím že všichni, všude jsou dobří a špatní lidé) jako řídící struktura po celá staletí neustále zajišťovali přísun lidských obětí. Všechny ty války ve jménu Boha.... Copak Bůh chce války a oběti?


**A platí to pouze pro Vatikán, nebo ŘKC obecně ?** To by zde totiž měli být všechny vraždy cca 2000let nazpět (i upálení mistra J. Husa). Když jsem nad tím tak uvažoval, nedávno se tu řešili masové hroby v Kanadě a dětské oběti. Vždyť vyšší církevní činitelé a šlechta (netvrdím že všichni, všude jsou dobří a špatní lidé) jako řídící struktura po celá staletí neustále zajišťovali přísun lidských obětí. Všechny ty války ve jménu Boha.... Copak Bůh chce války a oběti?

článok publikovaný v talianskej tlači, ktorý bol urobený pre infovaticana:
Socci ubezpečuje, že pápež zo zdravotných dôvodov odstúpi
(auto preklad)
Čoraz viac sa hovorí o novom konkláve vo Vatikáne. Pápež František zrejme vyjadril svoj úmysel odísť. Okrem toho budúci rok v decembri dovŕši 85 rokov, v rovnakom veku, v akom bol Benedikt XVI., Keď predstavil svoju rezignáciu. Ale dôvodom rezignácie Bergoglia nebol jeho vek, ale zdravie, ktoré prišlo na rad náhle a nečakane po chirurgickom zákroku vykonanom 4. júla v poliklinike Gemelli. Reálne nebola operácia plánovaná (hovorí sa, že o hospitalizácii nevedel ani štátny tajomník kardinál Parolin). Navyše sa zdá, že lekári Gemelli chceli pápeža udržať v nemocnici dlhšie. Pre médiá a Vatikán bola otázka zdravia pápežov vždy problematická. Il Sismografo , ktorý je vždy definovaný ako „paravatikán“ kvôli svojej blízkosti k štátnemu tajomníkovi (určite má Bergoglianske pozície)... Mesiac po operácii Badilla poukázal na to, že komunikáty „o zdravotnom stave pontifika“ vždy vydávala vatikánska tlačová kancelária a „nikdy ich nepodpísali lekári ani nemocnica Gemelli“, pričom dodáva, že „niektoré otázky zostávajú otvorené, ktoré sa nikdy nemohli opýtať zodpovedných lekárov na zdravotný stav pápeža, najmä na prognózu, ktorá, hoci ide o problém, ktorý sa nikdy neriešil, zostáva dôverný. “ Otázok je toľko, že 10. augusta portál Vatican Info uviedol: „ Pápežovo zdravie nie je to, čo hovoria “. Je teda viac ako pravdepodobné, že zdravotné problémy (o ktorých všetci dúfame, že nie sú vážne) povedú pápeža k zváženiu jeho rezignácie.
https://www.tradicionviva.es/2021/08/26/socci-asegura-que-el-papa-va-a-renunciar-por-motivos-de-salud/


článok publikovaný v talianskej tlači, ktorý bol urobený pre infovaticana: **Socci ubezpečuje, že pápež zo zdravotných dôvodov odstúpi** (auto preklad) Čoraz viac sa hovorí o novom konkláve vo Vatikáne. Pápež František zrejme vyjadril svoj úmysel odísť. Okrem toho budúci rok v decembri dovŕši 85 rokov, v rovnakom veku, v akom bol Benedikt XVI., Keď predstavil svoju rezignáciu. Ale dôvodom rezignácie Bergoglia nebol jeho vek, ale zdravie, ktoré prišlo na rad náhle a nečakane po chirurgickom zákroku vykonanom 4. júla v poliklinike Gemelli. Reálne nebola operácia plánovaná (hovorí sa, že o hospitalizácii nevedel ani štátny tajomník kardinál Parolin). Navyše sa zdá, že lekári Gemelli chceli pápeža udržať v nemocnici dlhšie. Pre médiá a Vatikán bola otázka zdravia pápežov vždy problematická. Il Sismografo , ktorý je vždy definovaný ako „paravatikán“ kvôli svojej blízkosti k štátnemu tajomníkovi (určite má Bergoglianske pozície)... Mesiac po operácii Badilla poukázal na to, že komunikáty „o zdravotnom stave pontifika“ vždy vydávala vatikánska tlačová kancelária a „nikdy ich nepodpísali lekári ani nemocnica Gemelli“, pričom dodáva, že „niektoré otázky zostávajú otvorené, ktoré sa nikdy nemohli opýtať zodpovedných lekárov na zdravotný stav pápeža, najmä na prognózu, ktorá, hoci ide o problém, ktorý sa nikdy neriešil, zostáva dôverný. “ Otázok je toľko, že 10. augusta portál Vatican Info uviedol: „ Pápežovo zdravie nie je to, čo hovoria “. Je teda viac ako pravdepodobné, že zdravotné problémy (o ktorých všetci dúfame, že nie sú vážne) povedú pápeža k zváženiu jeho rezignácie. https://www.tradicionviva.es/2021/08/26/socci-asegura-que-el-papa-va-a-renunciar-por-motivos-de-salud/

Čoraz viac sa hovorí o novom konkláve vo Vatikáne. Pápež František zrejme vyjadril svoj úmysel odísť.
Možná se naplní proroctví svatého Malachiáše.


[quote="pid:30976, uid:111"]Čoraz viac sa hovorí o novom konkláve vo Vatikáne. Pápež František zrejme vyjadril svoj úmysel odísť.[/quote]Možná se naplní [proroctví](https://cs.wikipedia.org/wiki/Proroctv%C3%AD_svat%C3%A9ho_Malachi%C3%A1%C5%A1e) svatého Malachiáše.

@hael
Toto proroctvo sa práve napĺňa.
6128e52d8cb26
Fero naozaj nie je na strane svetlá a dobrá.

@hael Toto proroctvo sa práve napĺňa. ![6128e52d8cb26](serve/attachment&path=6128e52d8cb26) Fero naozaj nie je na strane svetlá a dobrá.

preco sa to pocita od Piusa XI? co by mala znamenat ta zena sediaca na selme? poznam zjavenie Jana, aj Daniela v biblii, ale toto mi cele nie je jasne


preco sa to pocita od Piusa XI? co by mala znamenat ta zena sediaca na selme? poznam zjavenie Jana, aj Daniela v biblii, ale toto mi cele nie je jasne
Upravené 27. 8. 2021 o 19:05

@JankaS
Zdravia ti JankaS.
Hovorí ti niečo Lateranská Zmluva? 11. septembra 1929 boli podpísané zmluvy v Lateranskom paláci. Od tohto momentu sa v Vatikánu stal mestský štát so zvrchovaným vládcom v osobe pápeža. Ten sa de facto stál Kráľom mestského štátu. Podrobnosti o týchto zmlúvach nájdeš tu https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Later%C3%A1nske_zmluvy
Preto sa to počíta od Piusa XI.
S pozdravom Peter.

@JankaS Zdravia ti JankaS. Hovorí ti niečo Lateranská Zmluva? 11. septembra 1929 boli podpísané zmluvy v Lateranskom paláci. Od tohto momentu sa v Vatikánu stal mestský štát so zvrchovaným vládcom v osobe pápeža. Ten sa de facto stál Kráľom mestského štátu. Podrobnosti o týchto zmlúvach nájdeš tu https://sk.m.wikipedia.org/wiki/Later%C3%A1nske_zmluvy Preto sa to počíta od Piusa XI. S pozdravom Peter.

Hovorí ti niečo Lateranská Zmluva? 11. septembra 1929 boli podpísané zmluvy v Lateranskom paláci.

Zaujímavé je, že ich podpisoval Benito Mussolini.


[quote="pid:31069, uid:14"]Hovorí ti niečo Lateranská Zmluva? 11. septembra 1929 boli podpísané zmluvy v Lateranskom paláci.[/quote] Zaujímavé je, že ich podpisoval Benito Mussolini.

iste, moze to byt preto, len sa mi to nezda.....papez bol uznavany vladca Vatikanu tisice rokov, preco by malo byt pre zjavenie Jana dolezita nejaka zmluva, ktora ju obmedzila duchovne na cely svet ale svetsky len na Vatikan. Nic v zlom, trochu mi to pripada sroubovanie toho co chcem na zaklad, ktory nemozem zmenit. A ta zena a selma? Ti dvaja proroci, ktorych maju zamordovat a ktori maju ozivnut? Cele je to divne....napr. 3 rana bozia tam bola popisana pad hviezdy Paliny......to sa casto interpretuje ako Cernobyl (co sedi), len mi to pride, ze toto je stare, ale mozno len ocakavam ze to pojde relativne rychlo. No ved uvidime


iste, moze to byt preto, len sa mi to nezda.....papez bol uznavany vladca Vatikanu tisice rokov, preco by malo byt pre zjavenie Jana dolezita nejaka zmluva, ktora ju obmedzila duchovne na cely svet ale svetsky len na Vatikan. Nic v zlom, trochu mi to pripada sroubovanie toho co chcem na zaklad, ktory nemozem zmenit. A ta zena a selma? Ti dvaja proroci, ktorych maju zamordovat a ktori maju ozivnut? Cele je to divne....napr. 3 rana bozia tam bola popisana pad hviezdy Paliny......to sa casto interpretuje ako Cernobyl (co sedi), len mi to pride, ze toto je stare, ale mozno len ocakavam ze to pojde relativne rychlo. No ved uvidime
1.76k
10
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept