Videá, filmy, knihy
Film Za volantom nepriateľ

Liberálna tolerancia v praxi:
https://www.mojevideo.sk/video/35543/liberalna_tolerancia_v_praxi.html
"Liberáli majú plné ústa slobody a demokracie, ale opovážte sa vyjadriť iný názor, hneď sa na vás vrhnú ako hyeny. Bolo to tak v 1968-om a je tomu tak aj dnes. Úryvok je z filmu Za volantom nepriateľ (Za volantem nepřítel, 1974), vykresľujúcim nálady a napätie roku 1968 v Československu."


**Liberálna tolerancia v praxi:** https://www.mojevideo.sk/video/35543/liberalna_tolerancia_v_praxi.html _"Liberáli majú plné ústa slobody a demokracie, ale opovážte sa vyjadriť iný názor, hneď sa na vás vrhnú ako hyeny. Bolo to tak v 1968-om a je tomu tak aj dnes. Úryvok je z filmu Za volantom nepriateľ (Za volantem nepřítel, 1974), vykresľujúcim nálady a napätie roku 1968 v Československu."_

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené 25. 7. 2021 o 15:15

Pozrel som si spomínaný film a môžem povedať, že veľmi dobre vykresľuje situáciu v roku 1968. Odporúčam si ho pozrieť každému, kto sa o danú tému zaujíma.


Za volantem nepřítel:
"Ředitel pražské taxislužby Mudroch odmítne nesmyslné požadavky řidičů na zvýšení platů. Taxikáři se rozhodnou stávkovat a hledají proti Murdochovi podporu u odborářů a nepřátel režimu. Ředitel je přesvědčený, že poctiví komunisté jako on nemohou být poraženi. Nenávistní záškodníci však poškodí brzdy v jeho voze..."
https://www.youtube.com/watch?v=ipAzzP1iy9k


Pozrel som si spomínaný film a môžem povedať, že veľmi dobre vykresľuje situáciu v roku 1968. Odporúčam si ho pozrieť každému, kto sa o danú tému zaujíma. **Za volantem nepřítel:** _"Ředitel pražské taxislužby Mudroch odmítne nesmyslné požadavky řidičů na zvýšení platů. Taxikáři se rozhodnou stávkovat a hledají proti Murdochovi podporu u odborářů a nepřátel režimu. Ředitel je přesvědčený, že poctiví komunisté jako on nemohou být poraženi. Nenávistní záškodníci však poškodí brzdy v jeho voze..."_ https://www.youtube.com/watch?v=ipAzzP1iy9k

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené 26. 7. 2021 o 12:11
383
1
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept