História
Georgij Sidorov

Téma určená článkom a knihám Georgija Sidorova.


Téma určená článkom a knihám Georgija Sidorova.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 21. 7. 2021 o 11:47

Sidorov o súčasnej historickej vede:
https://www.biosferaklub.info/sidorov-o-sucasnej-historickej-vede/
"Rozvinutá komunistická spoločnosť sa v prvom rade charakterizuje duchovným potenciálom jej občanov, nie technikou. Ak vedomie ľudí nie je materializované a duchovné hodnoty sú pre nich zásadné a materiálne hodnoty sú obmedzené rámcom nevyhnutného a dostatočného, ​​ak sú degeneráti odstránený z riadenia spoločnosti, potom môže takáto spoločnosť byť bezpečne považovaná za spoločnosť rozvinutých komunistických vzťahov."


**Sidorov o súčasnej historickej vede:** https://www.biosferaklub.info/sidorov-o-sucasnej-historickej-vede/ _"Rozvinutá komunistická spoločnosť sa v prvom rade charakterizuje duchovným potenciálom jej občanov, nie technikou. Ak vedomie ľudí nie je materializované a duchovné hodnoty sú pre nich zásadné a materiálne hodnoty sú obmedzené rámcom nevyhnutného a dostatočného, ​​ak sú degeneráti odstránený z riadenia spoločnosti, potom môže takáto spoločnosť byť bezpečne považovaná za spoločnosť rozvinutých komunistických vzťahov."_
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Zdravia všetkým.
Zaujímavá kniha od Sidorova.
https://ulozto.sk/file/FqOwMUQiKWZU/sidorov-g-a-chronologicko-ezotericka-analyza-kniha-1-2019-pdf#!ZGV2ZGR2AzAwAQN3ZQDlZQMzAwp2ZyInI0gYGUOTJS9YFQp0Aj==
Pozor v niektorých prípadoch ak sťahujete do zariadenia so systémom Android doplní na koniec názvu skratku .bin treba to vymazať aj s bodkou aby to končilo .pdf
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Zaujímavá kniha od Sidorova. https://ulozto.sk/file/FqOwMUQiKWZU/sidorov-g-a-chronologicko-ezotericka-analyza-kniha-1-2019-pdf#!ZGV2ZGR2AzAwAQN3ZQDlZQMzAwp2ZyInI0gYGUOTJS9YFQp0Aj== Pozor v niektorých prípadoch ak sťahujete do zariadenia so systémom Android doplní na koniec názvu skratku .bin treba to vymazať aj s bodkou aby to končilo .pdf S pozdravom Peter.

Ak ste si niekto prečítal Sidorovu knihu zaujímal by ma váš názor na jej obsah a spôsob podania. Stiahol som si ju, prečítal ( 75 strán) a neviem sa celkom s obsahom vysporiadať.


Ak ste si niekto prečítal Sidorovu knihu zaujímal by ma váš názor na jej obsah a spôsob podania. Stiahol som si ju, prečítal ( 75 strán) a neviem sa celkom s obsahom vysporiadať.

Cital som viacere Sidorove knihy. Nuz co k tomu dodat. Sidorov sam niekolko krat pripomenul, ze pobyval u starych zrecov. Niektore jeho vety mozu zniet uzasne, avsak asi po 2 rokoch co som kade co studoval, tak poviem, ze velka cast z toho co hovori ma zmysel a realne sa daju najst fakty potvrdzujuce jeho "bajky".


Cital som viacere Sidorove knihy. Nuz co k tomu dodat. Sidorov sam niekolko krat pripomenul, ze pobyval u starych zrecov. Niektore jeho vety mozu zniet uzasne, avsak asi po 2 rokoch co som kade co studoval, tak poviem, ze velka cast z toho co hovori ma zmysel a realne sa daju najst fakty potvrdzujuce jeho "bajky".

Ak ste si niekto prečítal Sidorovu knihu zaujímal by ma váš názor na jej obsah a spôsob podania.


Čítal som Chronologicko-ezoterickú analýzu vývoja súčasnej civilizácie 2. Forma je príbehová, aby sa lepšie čítala. Má popisovať to, čo autor naozaj zažil. Či je to tak neviem. Čo sa obsahu týka, tak Georgij Sidorov je uznávaný bádateľ, ktorý naozaj skúmal veľa z toho o čom píše. Či je pravda všetko, to tiež neviem.


Pre mňa osobne je to jedna z najlepších, najzaujímavejších a najobsiahlejších kníh o utajovaných dejinách, akú som kedy čítal. Ak napíšeš čo presne ti na nej nesedí, možno sa budem vedieť vyjadriť konkrétnejšie. Určite odporúčam.


[quote="pid:25546, uid:75"]Ak ste si niekto prečítal Sidorovu knihu zaujímal by ma váš názor na jej obsah a spôsob podania.[/quote] Čítal som Chronologicko-ezoterickú analýzu vývoja súčasnej civilizácie 2. Forma je príbehová, aby sa lepšie čítala. Má popisovať to, čo autor naozaj zažil. Či je to tak neviem. Čo sa obsahu týka, tak Georgij Sidorov je uznávaný bádateľ, ktorý naozaj skúmal veľa z toho o čom píše. Či je pravda všetko, to tiež neviem. Pre mňa osobne je to jedna z najlepších, najzaujímavejších a najobsiahlejších kníh o utajovaných dejinách, akú som kedy čítal. Ak napíšeš čo presne ti na nej nesedí, možno sa budem vedieť vyjadriť konkrétnejšie. Určite odporúčam.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 20. 7. 2021 o 19:27

@Ferry, môžeš mi napísať ktoré sú preložené? Rád si prečítam aj ďalšie.

@Ferry, môžeš mi napísať ktoré sú preložené? Rád si prečítam aj ďalšie.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Sidorov je jedním z pěti, ze kterých jsem pro sebe udělal kompilaci, pravděpodobných dějin. Jeho verzi doplňují Žarnikova, Kljosov, Danilov a Pyžikov. Spojením těchto pěti jsem pro sebe dešifroval Bibli - Genesis.


Sidorov je jedním z pěti, ze kterých jsem pro sebe udělal kompilaci, pravděpodobných dějin. Jeho verzi doplňují Žarnikova, Kljosov, Danilov a Pyžikov. Spojením těchto pěti jsem pro sebe dešifroval Bibli - Genesis.

Tak tiez len tu co si spominal
https://ulozto.sk/file/AWIo3XPE6UuQ/chronologicko-ezotericka-analyza-vyvoje-soucasne-civilizace-sidorov-g-a-pdf#!ZJV4MGR2ZzR5AQZ5ZGLlLGR3ZmuyMSS1IGMmAz5ZEHELnmHkMD==
a este mi raz jeden tipek poslal polku inej knihy prelozenej, ale neviem to najst.


Tak tiez len tu co si spominal https://ulozto.sk/file/AWIo3XPE6UuQ/chronologicko-ezotericka-analyza-vyvoje-soucasne-civilizace-sidorov-g-a-pdf#!ZJV4MGR2ZzR5AQZ5ZGLlLGR3ZmuyMSS1IGMmAz5ZEHELnmHkMD== a este mi raz jeden tipek poslal polku inej knihy prelozenej, ale neviem to najst.

Som postrehol na levanete je koment, ze sa prekladala aj 1 cast ale ze cakali na odsuhlasenie prekladu. Nevie niekto ci sa to pohlo, alebo ci su nejake dalsie materialy prelozene?


Som postrehol na levanete je koment, ze sa prekladala aj 1 cast ale ze cakali na odsuhlasenie prekladu. Nevie niekto ci sa to pohlo, alebo ci su nejake dalsie materialy prelozene?

Som postrehol na levanete je koment, ze sa prekladala aj 1 cast ale ze cakali na odsuhlasenie prekladu. Nevie niekto ci sa to pohlo, alebo ci su nejake dalsie materialy prelozene?


Neviem či je to konečná verzia, ale na prvú knihu dal odkaz Peter Peto (priamo v odkaze je kniha 1):
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3010/georgij-sidorov/1#post-25403


[quote="pid:25557, uid:106"]Som postrehol na levanete je koment, ze sa prekladala aj 1 cast ale ze cakali na odsuhlasenie prekladu. Nevie niekto ci sa to pohlo, alebo ci su nejake dalsie materialy prelozene?[/quote] Neviem či je to konečná verzia, ale na prvú knihu dal odkaz Peter Peto (priamo v odkaze je kniha 1): https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3010/georgij-sidorov/1#post-25403
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 20. 7. 2021 o 20:04

Leva-net se Sidorovem jeden čas velmi zabýval a myslím si, že někde v dávné netové minulosti tam zůstalo dost a dost diskusí.
Sidorov - proč ne. Člověk si u něj najde dost inspirace. Do jaké míry pravdivé - to si musí každý posoudit a rozhodnout sám - ostatně jako u každého, kdo cosi hlásá. Já mám dost názorů rozdílných od něj, na druhou stranu jsem dosud nenašla lepší vysvětlení původu lidstva, ras a "těch druhých", kteří k nám zavlekli peníze, otroctví i "pyramidu" ,vybudovali technologicky vyspělou Atlantidu, aby ji pak vlastní vinou zničili a s ní skoro celou Zemi a ostatní rasy.
A od Sidorova je překrásná báje o Niklotovi, obodritském knížeti. Niklotova závěť byla poprvé přeložena na Leva-netu a myslím si, že dodnes má co říci:
http://leva-net.webnode.cz/products/niklotova-zavet1/


Leva-net se Sidorovem jeden čas velmi zabýval a myslím si, že někde v dávné netové minulosti tam zůstalo dost a dost diskusí. Sidorov - proč ne. Člověk si u něj najde dost inspirace. Do jaké míry pravdivé - to si musí každý posoudit a rozhodnout sám - ostatně jako u každého, kdo cosi hlásá. Já mám dost názorů rozdílných od něj, na druhou stranu jsem dosud nenašla lepší vysvětlení původu lidstva, ras a "těch druhých", kteří k nám zavlekli peníze, otroctví i "pyramidu" ,vybudovali technologicky vyspělou Atlantidu, aby ji pak vlastní vinou zničili a s ní skoro celou Zemi a ostatní rasy. A od Sidorova je překrásná báje o Niklotovi, obodritském knížeti. Niklotova závěť byla poprvé přeložena na Leva-netu a myslím si, že dodnes má co říci: http://leva-net.webnode.cz/products/niklotova-zavet1/

Ogar Valach, čítal som Sidorovovu knihu 2 ( už dávnejšie ) a mám ju aj stiahnutú v pdf. tak ako aj jeho knihu 1 ( samozrejme v preklade). Osobne som knihami nadšený a zanechali v v mojej hlave okrem poznania aj hlad po jeho ďalších knihách a názoroch od ľudí ktorí ich majú načítané aj niekoľkokrát, tak ako ja. Ruštine rozumiem ale prečítať jeho knihy v ruštine by mi nedali to čo preklad v slovenčine alebo češtine. Som rád za reakcie na moju otázku v tomto fóre a budem rád ak Sidorove ďalšie knihy vyjdú v preklade a nepremeškám upozornenie na ne. Ďakujem všetkým ktorí ste reagovali


Ogar Valach, čítal som Sidorovovu knihu 2 ( už dávnejšie ) a mám ju aj stiahnutú v pdf. tak ako aj jeho knihu 1 ( samozrejme v preklade). Osobne som knihami nadšený a zanechali v v mojej hlave okrem poznania aj hlad po jeho ďalších knihách a názoroch od ľudí ktorí ich majú načítané aj niekoľkokrát, tak ako ja. Ruštine rozumiem ale prečítať jeho knihy v ruštine by mi nedali to čo preklad v slovenčine alebo češtine. Som rád za reakcie na moju otázku v tomto fóre a budem rád ak Sidorove ďalšie knihy vyjdú v preklade a nepremeškám upozornenie na ne. Ďakujem všetkým ktorí ste reagovali

Ospravedlňujem sa, ale zabudol som upozorniť na jednu adresu kde neznámy autor popisuje a hodnotí Sidorova
https://remontantenn.ru/sk/furniture/g-sidorov-novye-materialy-besplatnaya-elektronnaya-biblioteka-sidorov-g-a-korni/
Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.


Ospravedlňujem sa, ale zabudol som upozorniť na jednu adresu kde neznámy autor popisuje a hodnotí Sidorova https://remontantenn.ru/sk/furniture/g-sidorov-novye-materialy-besplatnaya-elektronnaya-biblioteka-sidorov-g-a-korni/ Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.

Ospravedlňujem sa, ale zabudol som upozorniť na jednu adresu kde neznámy autor popisuje a hodnotí Sidorova
https://remontantenn.ru/sk/furniture/g-sidorov-novye-materialy-besplatnaya-elektronnaya-biblioteka-sidorov-g-a-korni/
Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.


Kritika je veľmi slabá. V podstate iba poukazuje na to, že si to Sidorov mohol vymyslieť. Áno, mohol, ale aj nemusel. Faktom je, že oficiálna história je lživá a mnohé veci sú nám utajované. Sidorov predkladá svoju verziu dejín, a tak to treba aj brať - že je to jeho verzia. Zober si z nej čo ti zapadá do mozaiky a čo ti napovie intuícia. Ostatné nechaj v karanténe a čas možno ukáže či je to pravdivé alebo nie.


Určite druhým nehovor, že je to naisto pravda, pretože to nemáš ako dokázať. Lepšie je povedať, keď už je niekto ochotný počúvať, že Sidorov hovorí toto a toto, a nech si poslucháč urobí vlastný názor. Či to prijme alebo odmietne je jeho vec.


Čo sa týka kritiky Slovanov, tak si dovolím nesúhlasiť. Aj u nás máme Slovanov a Slovanov. Slovania napojení na Žiarislava pijú alkohol a organizujú orgie. A máme Slovanov napojených na Vladimíra, ktorí alkohol striktne odmietajú a propagujú vzťah jedného muža a jednej ženy. Žiadne mnohoženstvo a už vôbec nie orgie. Čo má Sidorov s tým, že niektorí jeho priaznivci pijú alkohol a organizujú orgie? On ich k tomu nabáda? Pochybujem.


[quote="pid:25646, uid:75"]Ospravedlňujem sa, ale zabudol som upozorniť na jednu adresu kde neznámy autor popisuje a hodnotí Sidorova https://remontantenn.ru/sk/furniture/g-sidorov-novye-materialy-besplatnaya-elektronnaya-biblioteka-sidorov-g-a-korni/ Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.[/quote] Kritika je veľmi slabá. V podstate iba poukazuje na to, že si to Sidorov mohol vymyslieť. Áno, mohol, ale aj nemusel. Faktom je, že oficiálna história je lživá a mnohé veci sú nám utajované. Sidorov predkladá svoju verziu dejín, a tak to treba aj brať - že je to jeho verzia. Zober si z nej čo ti zapadá do mozaiky a čo ti napovie intuícia. Ostatné nechaj v karanténe a čas možno ukáže či je to pravdivé alebo nie. Určite druhým nehovor, že je to naisto pravda, pretože to nemáš ako dokázať. Lepšie je povedať, keď už je niekto ochotný počúvať, že Sidorov hovorí toto a toto, a nech si poslucháč urobí vlastný názor. Či to prijme alebo odmietne je jeho vec. Čo sa týka kritiky Slovanov, tak si dovolím nesúhlasiť. Aj u nás máme Slovanov a Slovanov. Slovania napojení na Žiarislava pijú alkohol a organizujú orgie. A máme Slovanov napojených na Vladimíra, ktorí alkohol striktne odmietajú a propagujú vzťah jedného muža a jednej ženy. Žiadne mnohoženstvo a už vôbec nie orgie. Čo má Sidorov s tým, že niektorí jeho priaznivci pijú alkohol a organizujú orgie? On ich k tomu nabáda? Pochybujem.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 26. 7. 2021 o 10:51

Žiadne mnohoženstvo a už vôbec nie orgie.

Tyto myšlenky o orgiích a mnohoženství pochází z nedostatečných znalostí života dávných Slovanů. A sice, úplně vymizelo povědomí takového svátku jako "Ivan Kupala".
Abych alespoň trochu pootevřel dvířka tohoto svátku, trochu to osvětlím.
Svátek Ivana Kupaly byl největším svátkem Slovanů a odehrával se na přelomu června a července.
Co to byl za svátek? Byl popsán v 19.století v knize "Očerky Rossiji". V den svátku Ivana Kupaly se sbíraly léčivé rostliny.
Svátek se odehrával u vody, při zažehnuté vatře, všichni se museli pohybovat, nikdo nesměl stát, vodili se chorovody.
Jako ochranná rostlina se sklízela kapraď (kupalskij cvetok) která měla za úkol chránit sběrače bylin, po kterém následoval rituál očištění.
Tato rostlina roste z kořene podobnému houbě, což způsobuje světelkování za tmy. Lidé kapraď trhali v noci, a tyto světelkující čísti kapradě olizovali. Byl to vlastně antidot proti otravným látkám, se kterými se sběrači mohli setkat. To pomáhalo snižovat dávku otravných látek v těle.


Romanovský režim tento svátek zneužil. V té době bylo vedeno hodně válek a národ musel tyto náklady zaplatit. Tyto daně bylo velice těžké zaplatit, trestem byly nucené práce, které se mohly rozprostřít na celou občinu.
Jedním z prostředků platby daní byl sběr léčivých rostlin. Místní lidé velice dobře znali léčivé rostliny a elita to hodlala zneužít a využít. Tyto rostliny se sbírali v průmyslovém množství a hojně vyvážely do zahraničí.
Sběr bylin v takovém obrovském množství byl velice nebezpečný, jelikož hodně rostlin je jedovatých. Příkladem může být třezalka tečkovaná, která při sběru na slunci má negativní vliv na pokožku. Další z rostlina oměj, kde její jedovatá složka se také vstřebává pokožkou. Celkově se sbíralo kolem 60 bylin.
Při sběru museli lidé soustavně jíst (každý musel přinést to co měl doma). Pohybovat se museli proto, že pohyb znamenal, že člověk není otráven, jídlo bylo prospěšné proto, že trávicí trakt byl promaštěn tukem. Tělo, včetně tváře muselo být zahaleno. Rostliny sbíraly především ženy. Oblečení pak muselo být po sběru sežehnuto. Nesmělo se spát, protože mohlo dojít k zástavě dýcháni a smrti.
Také se muselo skákat přes vatru, což zvyšovalo adrenalin v krvi a nakonec se musely omýt ve vodě - v řece, nebo jezeru.
No a teď se dostáváme k tomu nejhlavnějšímu. V té době bylo hodně vdov, muži umírali nejen ve válkách, ale i těžkou prací a nemocí. No a právě chudé vdovy se nejvíc účastnily sběru těchto rostlin. No a aby se předešlo otravě, tak jako další prostředek ochrany byl pohlavní akt. Při pohlavním aktu se u ženy uvolňují endorfiny, což také pomáhalo neutralizovat otravu z rostlin.
Lid v té době velice dobře znal účinky rostlin a ochranu před jejich otravou. Všechny popsané úkony byly vlastně vysokou úrovní ochrany před otravou. Děti, které se narodily jako důsledek této noci byly vychovávány na náklady občiny.
Autoři publikací ze západu a také církevní hodnostáři pravoslavné církve, tento svátek nechápali a považovali jej za něco nemravního a odsouzení hodného.
Lidé neznalí Slovanských zvyků, svátků a obřadů pak Slovany popsali jako nezřízené účastníky orgií, bez toho, aby pochopili smysl takového jednání.


Proto jsem také říkal, že Sidorova je potřebné studovat s takovými kapacitami jako Pyžikov, Žarnikova, Kljosov a Danilov, jelikož hodně toho vysvětlují, každý ze svého pohledu a Sidorova nádherně doplňují. Bez jejich znalostí je Sidorov jenom poloviční.


PS: Ještě malé doplnění, u nás se ten svátek nazývá Svatojánská noc.


[quote="pid:25676, uid:623"]Žiadne mnohoženstvo a už vôbec nie orgie.[/quote] Tyto myšlenky o orgiích a mnohoženství pochází z nedostatečných znalostí života dávných Slovanů. A sice, úplně vymizelo povědomí takového svátku jako "Ivan Kupala". Abych alespoň trochu pootevřel dvířka tohoto svátku, trochu to osvětlím. Svátek Ivana Kupaly byl největším svátkem Slovanů a odehrával se na přelomu června a července. Co to byl za svátek? Byl popsán v 19.století v knize "Očerky Rossiji". V den svátku Ivana Kupaly se sbíraly léčivé rostliny. Svátek se odehrával u vody, při zažehnuté vatře, všichni se museli pohybovat, nikdo nesměl stát, vodili se chorovody. Jako ochranná rostlina se sklízela kapraď (kupalskij cvetok) která měla za úkol chránit sběrače bylin, po kterém následoval rituál očištění. Tato rostlina roste z kořene podobnému houbě, což způsobuje světelkování za tmy. Lidé kapraď trhali v noci, a tyto světelkující čísti kapradě olizovali. Byl to vlastně antidot proti otravným látkám, se kterými se sběrači mohli setkat. To pomáhalo snižovat dávku otravných látek v těle. Romanovský režim tento svátek zneužil. V té době bylo vedeno hodně válek a národ musel tyto náklady zaplatit. Tyto daně bylo velice těžké zaplatit, trestem byly nucené práce, které se mohly rozprostřít na celou občinu. Jedním z prostředků platby daní byl sběr léčivých rostlin. Místní lidé velice dobře znali léčivé rostliny a elita to hodlala zneužít a využít. Tyto rostliny se sbírali v průmyslovém množství a hojně vyvážely do zahraničí. Sběr bylin v takovém obrovském množství byl velice nebezpečný, jelikož hodně rostlin je jedovatých. Příkladem může být třezalka tečkovaná, která při sběru na slunci má negativní vliv na pokožku. Další z rostlina oměj, kde její jedovatá složka se také vstřebává pokožkou. Celkově se sbíralo kolem 60 bylin. Při sběru museli lidé soustavně jíst (každý musel přinést to co měl doma). Pohybovat se museli proto, že pohyb znamenal, že člověk není otráven, jídlo bylo prospěšné proto, že trávicí trakt byl promaštěn tukem. Tělo, včetně tváře muselo být zahaleno. Rostliny sbíraly především ženy. Oblečení pak muselo být po sběru sežehnuto. Nesmělo se spát, protože mohlo dojít k zástavě dýcháni a smrti. Také se muselo skákat přes vatru, což zvyšovalo adrenalin v krvi a nakonec se musely omýt ve vodě - v řece, nebo jezeru. No a teď se dostáváme k tomu nejhlavnějšímu. V té době bylo hodně vdov, muži umírali nejen ve válkách, ale i těžkou prací a nemocí. No a právě chudé vdovy se nejvíc účastnily sběru těchto rostlin. No a aby se předešlo otravě, tak jako další prostředek ochrany byl pohlavní akt. Při pohlavním aktu se u ženy uvolňují endorfiny, což také pomáhalo neutralizovat otravu z rostlin. Lid v té době velice dobře znal účinky rostlin a ochranu před jejich otravou. Všechny popsané úkony byly vlastně vysokou úrovní ochrany před otravou. Děti, které se narodily jako důsledek této noci byly vychovávány na náklady občiny. Autoři publikací ze západu a také církevní hodnostáři pravoslavné církve, tento svátek nechápali a považovali jej za něco nemravního a odsouzení hodného. Lidé neznalí Slovanských zvyků, svátků a obřadů pak Slovany popsali jako nezřízené účastníky orgií, bez toho, aby pochopili smysl takového jednání. Proto jsem také říkal, že Sidorova je potřebné studovat s takovými kapacitami jako Pyžikov, Žarnikova, Kljosov a Danilov, jelikož hodně toho vysvětlují, každý ze svého pohledu a Sidorova nádherně doplňují. Bez jejich znalostí je Sidorov jenom poloviční. PS: Ještě malé doplnění, u nás se ten svátek nazývá Svatojánská noc.
Upravené 22. 7. 2021 o 09:36

na druhou stranu jsem dosud nenašla lepší vysvětlení původu lidstva, ras a "těch druhých", kteří k nám zavlekli peníze, otroctví i "pyramidu" ,vybudovali technologicky vyspělou Atlantidu, aby ji pak vlastní vinou zničili a s ní skoro celou Zemi a ostatní rasy.

V tomto Sidorova doplňuje právě Danilov a Kljosov.
Co se týče jeho názorů na Indicé védy, Mahabharátu a původ lidí na severu, tam bych s detaily doporučil Žarnikovou.


[quote="pid:25565, uid:203"]na druhou stranu jsem dosud nenašla lepší vysvětlení původu lidstva, ras a "těch druhých", kteří k nám zavlekli peníze, otroctví i "pyramidu" ,vybudovali technologicky vyspělou Atlantidu, aby ji pak vlastní vinou zničili a s ní skoro celou Zemi a ostatní rasy.[/quote] V tomto Sidorova doplňuje právě Danilov a Kljosov. Co se týče jeho názorů na Indicé védy, Mahabharátu a původ lidí na severu, tam bych s detaily doporučil Žarnikovou.
Upravené 21. 7. 2021 o 20:28

Já jsem kdysi tu Sidorovovu analýzu četl .... a dospěl jsem k názoru, že jde proti zájmům ruské civilizace.


Mnohé věci samozřejmě znějí zajímavě a svým způsobem líbivě. Nicméně když vysvětluje jev telegonie, tak ho vysvětluje na Ukajincích a takovým způsobem, že by jste na ně vytáhli okamžitě kudlu (aspoň takové byli mé pocity, než jsem si uvědomil kam autor směřuje). Mno, a protože rok vzniku je cca 2012-3, tak to předcházelo Ukrajinskému Majdanu (což by někdo znalý řízení měl rozpoznat - tj. ať už Sidorov nebo ten co mu to diktoval). Tj.to dílo jednoznačně zesiluje výbušnost střetu banderovci x za rusy se považující obyvatelstvo Ukrajiny i Ruska.


Za sebe tedy považuji za prokázané, že síly stojící za tímto dílem chtějí rozmlácené Rusko ve smyslu občanské války, která (jak známo z Pjakina) se měla z Ukrajiny přesunout do Ruska.


Já jsem kdysi tu Sidorovovu analýzu četl .... a dospěl jsem k názoru, že jde proti zájmům ruské civilizace. Mnohé věci samozřejmě znějí zajímavě a svým způsobem líbivě. Nicméně když vysvětluje jev telegonie, tak ho vysvětluje na Ukajincích a takovým způsobem, že by jste na ně vytáhli okamžitě kudlu (aspoň takové byli mé pocity, než jsem si uvědomil kam autor směřuje). Mno, a protože rok vzniku je cca 2012-3, tak to předcházelo Ukrajinskému Majdanu (což by někdo znalý řízení měl rozpoznat - tj. ať už Sidorov nebo ten co mu to diktoval). Tj.to dílo jednoznačně zesiluje výbušnost střetu banderovci x za rusy se považující obyvatelstvo Ukrajiny i Ruska. Za sebe tedy považuji za prokázané, že síly stojící za tímto dílem chtějí rozmlácené Rusko ve smyslu občanské války, která (jak známo z Pjakina) se měla z Ukrajiny přesunout do Ruska.
Upravené 21. 7. 2021 o 20:50

Sidorov je pohádkář. Čtení jeho textů řadím do kategorie "zábava". S realitou to má ale málo společného.


Sidorov je pohádkář. Čtení jeho textů řadím do kategorie "zábava". S realitou to má ale málo společného.

Nicméně když vysvětluje jev telegonie, tak ho vysvětluje na Ukajincích, takovým způsobem,

Také mám s jeho některými tezemi problém, ale celkově mi konvenuje, jelikož jeho tvrzení potvrzují na sobě nezávislé zdroje, které jsem výše uvedl.
Co se týče telegonie, Bible ji potvrzuje v knize Mojžišově:
Juda a Támar
38 Někdy v té době se Juda oddělil od svých bratrů a uchýlil se k adulamskému muži jménem Chíra. 2 Tam Juda uviděl dceru jistého Kananejce jménem Šua; vzal si ji tedy a spal s ní. 3 Ona počala, porodila syna a dala mu jméno Er. 4 Počala znovu, porodila syna a dala mu jméno Onan. 5 Potom porodila ještě dalšího syna a dala mu jméno Šela. A když ho porodila, byl Juda v Kezíbu.


6 Juda pak svému prvorozenému Erovi vybral manželku jménem Támar. 7 Er, Judův prvorozený, však byl Hospodinu odporný a Hospodin ho nechal zemřít.


8 Juda tedy řekl Onanovi: „Spi s manželkou svého bratra. Splň švagrovskou povinnost a vzbuď svému bratru potomka.“ 9 Onan však věděl, že by ten potomek nebyl jeho. Kdykoli proto spal s manželkou svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratrovi nedal potomka. 10 To, co dělal, však bylo Hospodinu odporné, a tak nechal zemřít i jeho.


Že to narouboval na Ukrajince má jistě také své vysvětlení. Chtělo by to rozebrat.


[quote="pid:25755, uid:388"]Nicméně když vysvětluje jev telegonie, tak ho vysvětluje na Ukajincích, takovým způsobem,[/quote] Také mám s jeho některými tezemi problém, ale celkově mi konvenuje, jelikož jeho tvrzení potvrzují na sobě nezávislé zdroje, které jsem výše uvedl. Co se týče telegonie, Bible ji potvrzuje v knize Mojžišově: Juda a Támar 38 Někdy v té době se Juda oddělil od svých bratrů a uchýlil se k adulamskému muži jménem Chíra. 2 Tam Juda uviděl dceru jistého Kananejce jménem Šua; vzal si ji tedy a spal s ní. 3 Ona počala, porodila syna a dala mu jméno Er. 4 Počala znovu, porodila syna a dala mu jméno Onan. 5 Potom porodila ještě dalšího syna a dala mu jméno Šela. A když ho porodila, byl Juda v Kezíbu. 6 Juda pak svému prvorozenému Erovi vybral manželku jménem Támar. 7 Er, Judův prvorozený, však byl Hospodinu odporný a Hospodin ho nechal zemřít. 8 Juda tedy řekl Onanovi: **„Spi s manželkou svého bratra. Splň švagrovskou povinnost a vzbuď svému bratru potomka.“ 9 Onan však věděl, že by ten potomek nebyl jeho. Kdykoli proto spal s manželkou svého bratra, vypouštěl semeno na zem, aby svému bratrovi nedal potomka. 10 To, co dělal, však bylo Hospodinu odporné, a tak nechal zemřít i jeho.** Že to narouboval na Ukrajince má jistě také své vysvětlení. Chtělo by to rozebrat.

Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.

Omlouvat se nemusis, ale spis by bylo fajn, kdybys vyjadril svuj nazor. Prijde Ti jako zavadejici zdroj informaci nebo jako inspirace? Ja mam takovyhle autory rad, neomsely a jiny pohled na svet. Za mne inspirace!


[quote="pid:25646, uid:75"]Som zvedavý na vaše reakcie. Nehnevajte sa, že otravujem.[/quote] Omlouvat se nemusis, ale spis by bylo fajn, kdybys vyjadril svuj nazor. Prijde Ti jako zavadejici zdroj informaci nebo jako inspirace? Ja mam takovyhle autory rad, neomsely a jiny pohled na svet. Za mne inspirace!

Krátky vhľad do minulosti:
https://www.biosferaklub.info/kratky-vhlad-do-minulosti/
"Ale najdôležitejšie je, že potom sa bude musieť priznať kozmický pôvod ľudstva. A toto je už politika, mladý muž. Ak si ľudia uvedomia, že ich predkovia prišli na Zem z iných súhvezdí, začne v ich mysliach vzbura. Ľudia prestanú žiť iba materiálnymi hodnotami. Ich srdcia a sny sa opäť uprú ku hviezdam, oživí sa myšlienka nového kola evolúcie. Princíp „Byť“ sa stane hlavným vektorom duchovného znovuzrodenia a zásada „Mať“ ustúpi do pozadia. Zamysli sa sám, ako takýchto riadiť iba s pomocou peňazí? V žiadnom prípade! V dôsledku toho sa moderný svetový poriadok zrúti ako domček z karát. Vieš si predstaviť, čo sa stane?"


**Krátky vhľad do minulosti:** https://www.biosferaklub.info/kratky-vhlad-do-minulosti/ _"Ale najdôležitejšie je, že potom sa bude musieť priznať kozmický pôvod ľudstva. A toto je už politika, mladý muž. Ak si ľudia uvedomia, že ich predkovia prišli na Zem z iných súhvezdí, začne v ich mysliach vzbura. Ľudia prestanú žiť iba materiálnymi hodnotami. Ich srdcia a sny sa opäť uprú ku hviezdam, oživí sa myšlienka nového kola evolúcie. Princíp „Byť“ sa stane hlavným vektorom duchovného znovuzrodenia a zásada „Mať“ ustúpi do pozadia. Zamysli sa sám, ako takýchto riadiť iba s pomocou peňazí? V žiadnom prípade! V dôsledku toho sa moderný svetový poriadok zrúti ako domček z karát. Vieš si predstaviť, čo sa stane?"_
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 22. 11. 2021 o 21:18

preco? ci pochadzas z opice alebo z mimozemstana, nic sa v tomto nemeni pre tych ludi, ktori tu riesia hmotu. A pre tych ostatnych ostava rovnaka otazka, ako sa vysporiadat sam so sebou, so svojimi temnymi strankami, strachom, svojimi chybami. A plus ostava otazka, ako vznikol zivot na tych inych planetach......ak teda neberies do uvahy, ze vsetko bolo stvorene Bohom a nema to zmysel riesit, ale potom mas zasa regres nabozenstva k moci a vplyvu (lebo ved Boh) na obyvatelov


preco? ci pochadzas z opice alebo z mimozemstana, nic sa v tomto nemeni pre tych ludi, ktori tu riesia hmotu. A pre tych ostatnych ostava rovnaka otazka, ako sa vysporiadat sam so sebou, so svojimi temnymi strankami, strachom, svojimi chybami. A plus ostava otazka, ako vznikol zivot na tych inych planetach......ak teda neberies do uvahy, ze vsetko bolo stvorene Bohom a nema to zmysel riesit, ale potom mas zasa regres nabozenstva k moci a vplyvu (lebo ved Boh) na obyvatelov

G. Sidorov o artefaktoch bielej rasy na Sibíri (OZ Biosféra):
"Preto, keď sa nájdu pozostatky ľudí veľmi starej rasy, napríklad v Diring-Jurjach vykopali sídla starých ľudí, tak išlo o ľudí bielej rasy. Vo všeobecnosti sú predkovia Eskimákov, Yukagirov, Čukčov, Karjakov, Tungusov všetci príchodzími na Sibír z južnejších miest. Prvá vlna týchto osadníkov – Eskimáci, prišla na Sibír 3 tisíc rokov pred naším letopočtom. A predtým tu desaťtisíce rokov žila len europoidná rasa."


**[G. Sidorov o artefaktoch bielej rasy na Sibíri (OZ Biosféra)](https://www.biosferaklub.info/g-sidorov-o-artefaktoch-bielej-rasy-na-sibiri/):** _"Preto, keď sa nájdu pozostatky ľudí veľmi starej rasy, napríklad v Diring-Jurjach vykopali sídla starých ľudí, tak išlo o ľudí bielej rasy. Vo všeobecnosti sú predkovia Eskimákov, Yukagirov, Čukčov, Karjakov, Tungusov všetci príchodzími na Sibír z južnejších miest. Prvá vlna týchto osadníkov – Eskimáci, prišla na Sibír 3 tisíc rokov pred naším letopočtom. A predtým tu desaťtisíce rokov žila len europoidná rasa."_
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Pozostatky stôp predchádzajúcej civilizácie – priebeh expedície 2021 k megalitom Gornaja Šoria [OZ Biosféra]:
"Gornaja Šorija je územie na juhu Sibíri v Rusku východne od pohoria Altaj, je to južná časť Kemerovskej oblasti. Zbiehajú sa tu hrebene hôr severovýchodného Altaja, Kuzneckého Alatau a Salairského Krjaža. Závery Georgija Sidorova a fyzické artefakty obrovskej zničenej steny roztavených megalitov, ktoré boli doteraz považované za prírodné útvary."


Na konci článku je video.


**[Pozostatky stôp predchádzajúcej civilizácie – priebeh expedície 2021 k megalitom Gornaja Šoria](https://www.biosferaklub.info/pozostatky-stop-predchadzajucej-civilizacie-priebeh-expedicie-2021-k-megalitom-gornaja-soria/)** [OZ Biosféra]: _"Gornaja Šorija je územie na juhu Sibíri v Rusku východne od pohoria Altaj, je to južná časť Kemerovskej oblasti. Zbiehajú sa tu hrebene hôr severovýchodného Altaja, Kuzneckého Alatau a Salairského Krjaža. Závery Georgija Sidorova a fyzické artefakty obrovskej zničenej steny roztavených megalitov, ktoré boli doteraz považované za prírodné útvary."_ Na konci článku je video.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
2.55k
25
10
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept