Mimo kategórií
Zomrel Milan Lasica a Zomrel český pesničkár František Nedvěd

Zomrel Milan Lasica
https://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/594907-zomrel-milan-lasica/


Zomrel český pesničkár František Nedvěd
https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/594909-zomrel-cesky-pesnickar-frantisek-nedved/


Zomrel Milan Lasica https://kultura.pravda.sk/divadlo/clanok/594907-zomrel-milan-lasica/ Zomrel český pesničkár František Nedvěd https://kultura.pravda.sk/hudba/clanok/594909-zomrel-cesky-pesnickar-frantisek-nedved/
Upravené 19. 7. 2021 o 06:36

Lasicův život možná zkrátila vakcinace proti covid-19. "Ve středu 3. února oslavil slovenský mistr satiry Milan Lasica 81. narozeniny. Mezi tradičními dárky od bližních a přátel se jeden vyjímal svou originalitou a vzácností: očkování proti covid-19".


https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/668677/milan-lasica-oslavil-81-narozeniny-netradicni-darek-v-podobe-jehly.html


Lasicův život možná zkrátila vakcinace proti covid-19. "Ve středu 3. února oslavil slovenský mistr satiry Milan Lasica 81. narozeniny. Mezi tradičními dárky od bližních a přátel se jeden vyjímal svou originalitou a vzácností: očkování proti covid-19". https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-svetove-celebrity/668677/milan-lasica-oslavil-81-narozeniny-netradicni-darek-v-podobe-jehly.html

Je mi líto p. Fr. Nedvěda. Jeho písničky jsem milovala. Ať je mu zem lehká a upřímnou soustrast jeho rodině.


Je mi líto p. Fr. Nedvěda. Jeho písničky jsem milovala. Ať je mu zem lehká a upřímnou soustrast jeho rodině.

Zemřel po děkovačce, která proběhla po poslední písničce: Ja som optimista.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zemrel-slovensky-herec-milan-lasica-zkolaboval-na-podiu-170055#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=S9uzTjLMqlp-202107190541&dop_id=170055&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Zemřel po děkovačce, která proběhla po poslední písničce: Ja som optimista. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zemrel-slovensky-herec-milan-lasica-zkolaboval-na-podiu-170055#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=S9uzTjLMqlp-202107190541&dop_id=170055&source=hp&seq_no=2&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
    1. februar. 2021 Milan Lasica hovorí, že práve počas pandémie potrebujeme humor ako soľ. Hovorí, že sranda sa dá robiť zo všetkého, aj z vakcíny – najprv sa ale treba nechať zaočkovať.Ako Milan Lasica vníma ruskú vakcínu Sputnik?Milan Lasica: " ja som sa dal očkovat a už mám termín na druhé očkovanie" Lasica o 68 roku - " Komunisti vravelali , že Okupacia bol krok na záchranu socializmu a my ostatní sme mali právo protestovat mlčaním "
  • čo, hovoríte na vakcinu Sputnik " k ruskej vakcíne mám prirodzenu nedoveru " atd.https://www.youtube.com/watch?v=sTHE0XLRzDs

https://www.youtube.com/watch?v=CSOICqEXzZU


- 28. februar. 2021 Milan Lasica hovorí, že práve počas pandémie potrebujeme humor ako soľ. Hovorí, že sranda sa dá robiť zo všetkého, aj z vakcíny – najprv sa ale treba nechať zaočkovať. Ako Milan Lasica vníma ruskú vakcínu Sputnik? Milan Lasica: " ja som sa dal očkovat a už mám termín na druhé očkovanie" Lasica o 68 roku - " Komunisti vravelali , že Okupacia bol krok na záchranu socializmu a my ostatní sme mali právo protestovat mlčaním " - čo, hovoríte na vakcinu Sputnik " k ruskej vakcíne mám prirodzenu nedoveru " atd. https://www.youtube.com/watch?v=sTHE0XLRzDs https://www.youtube.com/watch?v=CSOICqEXzZU
Upravené 19. 7. 2021 o 08:48

vyzera to na zasah “zhora”. Obaja vytvarali silne egregory. Je to jasny odkaz…


vyzera to na zasah “zhora”. Obaja vytvarali silne egregory. Je to jasny odkaz…

Odkaz podľa mňa je "dopiť, dofajčiť a dospievať", ako sa zvykne hovoriť. Doznela pieseň (Ja som optimista) a koniec. Trochu potlesku a dosť. Snaha o návrat, niekolko prebratí a definitívne koniec.


Samotný text piesne je tiež veľavravný, vraj sa má dobre ten, kto sa ani nenarodí. Taká veselá nihilistická pesnička... Od Veselého.


Smrť prišla v rámci 30-tych narodenín orchestra Bratislava Hot Serenaders. Slovensko má tiež čoskoro 30-tku, tak je otázka, ako bude tá oslava narodenín vyzerať. Aby to náhodou nebol kar.


Mimoriadne symbolická udalosť v mnohých ohľadoch.


Odkaz podľa mňa je "dopiť, dofajčiť a dospievať", ako sa zvykne hovoriť. Doznela pieseň (Ja som optimista) a koniec. Trochu potlesku a dosť. Snaha o návrat, niekolko prebratí a definitívne koniec. Samotný text piesne je tiež veľavravný, vraj sa má dobre ten, kto sa ani nenarodí. Taká veselá nihilistická pesnička... Od Veselého. Smrť prišla v rámci 30-tych narodenín orchestra Bratislava Hot Serenaders. Slovensko má tiež čoskoro 30-tku, tak je otázka, ako bude tá oslava narodenín vyzerať. Aby to náhodou nebol kar. Mimoriadne symbolická udalosť v mnohých ohľadoch.

Moderátor

https://www.youtube.com/watch?v=dlAzkVqEX3A

- s textom
Doznela pieseň (Ja som optimista) a koniec. Trochu potlesku a dosť. Snaha o návrat, niekolko prebratí a definitívne koniec.

Incident pro Radiožurnál potvrdil také ředitel divadla L+S pavol Danišovič.
„Hráli jsme úžasný koncert k 30. výročí. Úžasný koncert, bavil lidi,
potlesk ve stoje. Při poslední děkovačce se zhroutil,“ uvedl.
Upřímnou soustrast rodině vyjádřila také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, přidal se také slovenský premiér Eduard Heger, kterého Lasicu označil za legendu.
https://cz.sputniknews.com/20210719/slovensky-herec-milan-lasica-zemrel-pri-dekovacce-na-jevisti-15190115.html


Lasica : " mne to dcera vybavila k narodeninám -očkovanie "
https://www.youtube.com/watch?v=q36o14EnggM


https://www.youtube.com/watch?v=dlAzkVqEX3A - s textom [quote="pid:25238, uid:127"]Doznela pieseň (Ja som optimista) a koniec. Trochu potlesku a dosť. Snaha o návrat, niekolko prebratí a definitívne koniec.[/quote] Incident pro Radiožurnál potvrdil také ředitel divadla L+S pavol Danišovič. „Hráli jsme úžasný koncert k 30. výročí. Úžasný koncert, bavil lidi, potlesk ve stoje. Při poslední děkovačce se zhroutil,“ uvedl. Upřímnou soustrast rodině vyjádřila také slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, přidal se také slovenský premiér Eduard Heger, kterého Lasicu označil za legendu. https://cz.sputniknews.com/20210719/slovensky-herec-milan-lasica-zemrel-pri-dekovacce-na-jevisti-15190115.html Lasica : " mne to dcera vybavila k narodeninám -očkovanie " https://www.youtube.com/watch?v=q36o14EnggM
Upravené 19. 7. 2021 o 14:57

Ať byl Havloidní a vyjadřoval se jakkoliv z jakýchkoliv důvodů, už je na onom světě a bude se soudit na Božích zákonech, takže já ho soudit nechci a nebudu. Celkem jsem ho měla ráda..Každý má jiný názor. Už je s Julou Satínským, tu dvojici jsem měla ráda. Jejich scénky..politiku jsem tam nehledala. Prostě přišel jeho čas odejít. Jestli to uspíšil óčkem , to je možné. Každopádně odchází umělci jeden za druhým.


Ať byl Havloidní a vyjadřoval se jakkoliv z jakýchkoliv důvodů, už je na onom světě a bude se soudit na Božích zákonech, takže já ho soudit nechci a nebudu. Celkem jsem ho měla ráda..Každý má jiný názor. Už je s Julou Satínským, tu dvojici jsem měla ráda. Jejich scénky..politiku jsem tam nehledala. Prostě přišel jeho čas odejít. Jestli to uspíšil óčkem , to je možné. Každopádně odchází umělci jeden za druhým.

Dovolím si tu pripnúť tento text od Pala Kováčika z fb. Výstižné informácie, pre mnohých na zamyslenie. V poslednej dobe začínam nadobúdať pocit, že sa tu ľudia chodia len informačne ukájať (česť výnimkám) bez toho aby čo i len prečítali nejakú knihu kde je teória popísaná a diskutovali na istej úrovni.


"Zomrel Milan Lasica, nikdy som ho nežral, no je pravda, že medzi tými ostatnými v danej subkulture určite vynikal. A okolnosti jeho smrti? Už treba čakať iba na pitvu, ktorá JASNE A JEDNOZNAČNE VYLÚČI SÚVISLOSŤ s očkovaním a to predsa vieme, že bude všetkým stačiť a karavána pôjde ďalej. A pre tých ostatných? Boh nehrá kocky a On riadi tú najobjemnejšiu matricu.
Na pripomenutie dávam ešte text, ktorý som napísal v júni...
Ľudia, neviem čo všetci riešite? Veď to, že poukazujete na mraky ľudí, ktorí majú problémy bezprostredne po očkovaní, ešte predsa neznamená že to majú z očkovania 😃 Veď „sa povedalo“, že nemajú! 😊 Aj blesk môže trafiť stovky ľudí v jeden deň, náhodička, proste to tak vyšlo. Ak by to aj hneď očkovanie spôsobilo a napr. zomreli by iba kvôli tomu, podstatné predsa je, že nezomreli na kovid! To sa počíta! Ste zabudli, že žiadne iné problémy neexistujú? A keby sa zaočkujú a aj tak zomrú na kovid, to tiež nevadí, podstatné je, že sa dali zaočkovať! To sa počíta ešte viac 😃
A ak by to aj hneď očkovanie nespôsobilo, sú to iba „obyčajné civilizačné“ choroby na ktoré ľudia skapínajú bežne v miliónoch, zabudli ste, že tieto „civilizačné“ choroby nás nezaujímajú, tak aký problém? 😊
A teraz vážne. Je naivné si myslieť, že ľudia, ktorí plytko propagandisticky a nevedecky pretláčali rúška a respirátory, neskôr rovnakým štýlom testovanie, sa teraz zastavia pred očkovaním? S nimi chcete argumentovať? Veď keby majú argumenty, tak by do toho nemohli ísť a už vôbec nie takto plytko propagandisticky a nevedecky. Rovnako tak to budú bez chrbtovej kosti nútiť vašim deťom, bohorovne, vždy, stále, bez zodpovednosti. Mimochodom, dve tretiny zdravotníckych pracovníkov sa očkovať nedalo (mimovolne spomenuté v Reportéroch). To len vrchná „elita“, ktorú je naviac počuť, sa tvári že to je samozrejmosť. Nie, nie je.
Zhrnutie: Kvôli nevedeckým opatreniam a propagande ala rúška a testovanie, miesto liečenia liečiteľnej choroby, totálne zdeprimovali a znásilnili celú krajinu, dosiahli tie najhoršie výsledky v úmrtnosti. Rovnaká partia vám teraz tvrdí aby ste sa dali očkovať a vy s nimi chcete argumentovať? Prípadne s fanatikmi, čo im doteraz verili? Oni nechcú diskusiu, nechcú argumenty, veď „rozkaz znel jasne“! Počkajte keď príde zima, to ešte len uvidíte čo je fanatizmus. Všetko budú pochopiteľne hádzať na tých, čo očkovanie odmietli, jak to bolo aj pri rúškach. Tak funguje egragoriálno-matričná mágia".
https://konceptual.eu/2020/10/30/o-egregorialno-matricnej-demokracii/?fbclid=IwAR1C8xi8mVckpipSipRYqZ7dD1BFmReYhWWHRFlvRMxb06yk5XjvFi0v6K0


Dovolím si tu pripnúť tento text od Pala Kováčika z fb. Výstižné informácie, pre mnohých na zamyslenie. V poslednej dobe začínam nadobúdať pocit, že sa tu ľudia chodia len informačne ukájať (česť výnimkám) bez toho aby čo i len prečítali nejakú knihu kde je teória popísaná a diskutovali na istej úrovni. "Zomrel Milan Lasica, nikdy som ho nežral, no je pravda, že medzi tými ostatnými v danej subkulture určite vynikal. A okolnosti jeho smrti? Už treba čakať iba na pitvu, ktorá JASNE A JEDNOZNAČNE VYLÚČI SÚVISLOSŤ s očkovaním a to predsa vieme, že bude všetkým stačiť a karavána pôjde ďalej. A pre tých ostatných? Boh nehrá kocky a On riadi tú najobjemnejšiu matricu. Na pripomenutie dávam ešte text, ktorý som napísal v júni... Ľudia, neviem čo všetci riešite? Veď to, že poukazujete na mraky ľudí, ktorí majú problémy bezprostredne po očkovaní, ešte predsa neznamená že to majú z očkovania

Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu vyhlásila štátny smútok. SaS to uviedla v tlačovej správe.


Tlačové oddelenie strany Za ľudí uviedlo, že plánuje s koaličnými partnermi diskutovať, ako si môže Slovensko uctiť Milana Lasicu na jeho poslednej rozlúčke. Dodalo, že umelec bezpochyby patril k najväčším osobnostiam kultúrno-spoločenského života na Slovensku


Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu vyhlásila štátny smútok. SaS to uviedla v tlačovej správe. Tlačové oddelenie strany Za ľudí uviedlo, že plánuje s koaličnými partnermi diskutovať, ako si môže Slovensko uctiť Milana Lasicu na jeho poslednej rozlúčke. Dodalo, že umelec bezpochyby patril k najväčším osobnostiam kultúrno-spoločenského života na Slovensku

JankA

Stratili už úplne súdnosť, celá ta fašo banda v Bratislave.


Dnes zomrela legenda slovenského folklóru Juraj Kubánka, mal 92 rokov. Bol jeden z priekopníkov choreografie ľudového tanca na Slovensku. Základné prvky ľudového tanca spojil s novým moderným náhľadom na tanec, v roku 2008 dostal od prezidenta Gašparoviča štátne vyznamenanie Rád Ľudovíta Štúra I. triedy.


Židovského umelca idú nosiť do nebies, jedného z najväčších slovenských folkloristov si ani nevšimnú.


Stratili už úplne súdnosť, celá ta fašo banda v Bratislave. Dnes zomrela legenda slovenského folklóru Juraj Kubánka, mal 92 rokov. Bol jeden z priekopníkov choreografie ľudového tanca na Slovensku. Základné prvky ľudového tanca spojil s novým moderným náhľadom na tanec, v roku 2008 dostal od prezidenta Gašparoviča štátne vyznamenanie Rád Ľudovíta Štúra I. triedy. Židovského umelca idú nosiť do nebies, jedného z najväčších slovenských folkloristov si ani nevšimnú.

Rodine úprimnú sústrasť aj keď si myslím o jeho práci svoje, tak nech mu je zem ľahká. K jeho práci a hlavne to, komu slúžil stačí toto:

SaS to uviedla v tlačovej správe


Tlačové oddelenie strany Za ľudí


Rodine úprimnú sústrasť aj keď si myslím o jeho práci svoje, tak nech mu je zem ľahká. K jeho práci a hlavne to, komu slúžil stačí toto: [quote="pid:25294, uid:23"]SaS to uviedla v tlačovej správe[/quote] [quote="pid:25294, uid:23"]Tlačové oddelenie strany Za ľudí[/quote]

Všímáte si , jak dav reaguje na smrt ? V případě neznámého je to statistika , v případě mluvící hlavy-parazita , je to tragedie .


Všímáte si , jak dav reaguje na smrt ? V případě neznámého je to statistika , v případě mluvící hlavy-parazita , je to tragedie .

Dobře, vito i putinovec.... 😏dav i hystericka média se teď mají dva týdny čím bavit...


Dobře, vito i putinovec....

Asi sa mi este nestalo, aby som komentoval niekoho suhlas alebo nesuhlas a po vacsine si to ani nevsimam ale neda mi to teraz neurobit. Dnes ma zaskocila tato debata v tom, ze jeho telo este nevychladlo este nie je ani pod kubikom hliny a tu sa mu uz davaju rozne privlastky a podobne... Nebol som jeho fanusik ale hovori sa ze o mrtvom len dobre a ked nemam co povedat tak som radsej ticho aspon do casu kym mrtveho nepochovaju... Podla mna je to elementarna slusnost a zdvorilost. Suhlasim s nazormi ktore su tu prezentovane ale myslim si, ze tieto nazory mohli pockat este nejaky ten cas ...Nechcem moralizovat no neda mi to. Byt clenom rodiny a nahodou to citat nech bol aky bol a robil to co robil a stal na strane ktorej stal... V com je to ine ako ked liberasti utocili na Lucanskeho hned po jeho zavrazdeni?


Asi sa mi este nestalo, aby som komentoval niekoho suhlas alebo nesuhlas a po vacsine si to ani nevsimam ale neda mi to teraz neurobit. Dnes ma zaskocila tato debata v tom, ze jeho telo este nevychladlo este nie je ani pod kubikom hliny a tu sa mu uz davaju rozne privlastky a podobne... Nebol som jeho fanusik ale hovori sa ze o mrtvom len dobre a ked nemam co povedat tak som radsej ticho aspon do casu kym mrtveho nepochovaju... Podla mna je to elementarna slusnost a zdvorilost. Suhlasim s nazormi ktore su tu prezentovane ale myslim si, ze tieto nazory mohli pockat este nejaky ten cas ...Nechcem moralizovat no neda mi to. Byt clenom rodiny a nahodou to citat nech bol aky bol a robil to co robil a stal na strane ktorej stal... V com je to ine ako ked liberasti utocili na Lucanskeho hned po jeho zavrazdeni?

V com je to ine ako ked liberasti utocili na Lucanskeho hned po jeho zavrazdeni?


V tom, že Milan Lasica škodil nášmu národu a Milan Lučanský pracoval v jeho prospech. Prvý si zaslúži opovrhnutie, druhý úctu. To je objektívne, nie subjektívne hodnotenie. Nie je Milan ako Milan.


[quote="pid:25310, uid:69"]V com je to ine ako ked liberasti utocili na Lucanskeho hned po jeho zavrazdeni?[/quote] V tom, že Milan Lasica škodil nášmu národu a Milan Lučanský pracoval v jeho prospech. Prvý si zaslúži opovrhnutie, druhý úctu. To je objektívne, nie subjektívne hodnotenie. Nie je Milan ako Milan.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu vyhlásila štátny smútok. SaS to uviedla v tlačovej správe.


Podľa zákona 63/1993 § 9a


Štátny smútok
(1) Vláda Slovenskej republiky vyhlasuje štátny smútok, ak ide o


a) úmrtie prezidenta Slovenskej republiky,


b) úmrtie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky,


c) úmrtie predsedu vlády Slovenskej republiky.


(2) Vláda Slovenskej republiky môže vyhlásiť štátny smútok aj vtedy, ak ide o


a) citový otras spoločnosti vyvolaný smrťou osoby, ktorá mala mimoriadny vplyv na verejný život,


b) vykonanie pietnej spomienky na osoby, ktoré tragicky zahynuli na území Slovenskej republiky alebo mimo územia Slovenskej republiky a ich smrť otriasla celou spoločnosťou.


Lasica nebol ani 1 a)b)c) a citový otras to podľa mňa nevyvolalo. Jedine tak u kaviarenských povaľačov.


[quote="pid:25294, uid:23"]Strana Sloboda a solidarita (SaS) navrhne koaličným partnerom, aby vláda v súvislosti s úmrtím Milana Lasicu vyhlásila štátny smútok. SaS to uviedla v tlačovej správe.[/quote] Podľa zákona 63/1993 § 9a Štátny smútok (1) Vláda Slovenskej republiky vyhlasuje štátny smútok, ak ide o a) úmrtie prezidenta Slovenskej republiky, b) úmrtie predsedu Národnej rady Slovenskej republiky, c) úmrtie predsedu vlády Slovenskej republiky. (2) Vláda Slovenskej republiky môže vyhlásiť štátny smútok aj vtedy, ak ide o a) citový otras spoločnosti vyvolaný smrťou osoby, ktorá mala mimoriadny vplyv na verejný život, b) vykonanie pietnej spomienky na osoby, ktoré tragicky zahynuli na území Slovenskej republiky alebo mimo územia Slovenskej republiky a ich smrť otriasla celou spoločnosťou. Lasica nebol ani 1 a)b)c) a citový otras to podľa mňa nevyvolalo. Jedine tak u kaviarenských povaľačov.
Upravené 19. 7. 2021 o 15:46

Iné je to v tom že nazval 2/3 zdravých slovákov hlupákmi ,lebo sa nechcú dať zaočkovať,a jeho "inteligentný humor" bol hlavne o nenávisti k Slovensku a Slovakom


Iné je to v tom že nazval 2/3 zdravých slovákov hlupákmi ,lebo sa nechcú dať zaočkovať,a jeho "inteligentný humor" bol hlavne o nenávisti k Slovensku a Slovakom

ked zomrel Chudik (a to bola podla mna pre Slovakov ina kulturna osobnost alebo Jozef Kroner), tak ziadny statny pohreb ani smutok nebol.....tak neviem, preco sa toho takto chytaju. Mal peknu smrt, lahku, rychlu, po dvojitom potlesku a odohrati hry, mal svoj vek....otazka je ci je pravda, ze tieto vakciny ovplyvnuju dusu aj po smrti, ale to uz zisti sam:-)


ked zomrel Chudik (a to bola podla mna pre Slovakov ina kulturna osobnost alebo Jozef Kroner), tak ziadny statny pohreb ani smutok nebol.....tak neviem, preco sa toho takto chytaju. Mal peknu smrt, lahku, rychlu, po dvojitom potlesku a odohrati hry, mal svoj vek....otazka je ci je pravda, ze tieto vakciny ovplyvnuju dusu aj po smrti, ale to uz zisti sam:-)

Ja nehovorim ze nemate pravdu ja hovorim o zdrzanlivosti Ked on kydal na narod my budeme kydat nanho kym telo este nevychladlo? Ja s vami suhlasim len co sa zmeni na tom ked pockame par dni? To naozaj nemozeme byt ludskejsi ako on? Alebo to ze mu tu teraz budeme vycitat vsetko to zle co narobil sa zmeni? On uz je pred inym sudom a ja netvrdim aby sa o tom nediskutovalo ja len tvrdim ze by tie tri dni nebolo zle mlcat popripade suche konstatovanie a potom kludne mozeme rozoberat co bol zac... Myslim si ze nenavistou voci druhym narod neochranime skor ho privedieme do este vacsej slamastiky.


Ja nehovorim ze nemate pravdu ja hovorim o zdrzanlivosti Ked on kydal na narod my budeme kydat nanho kym telo este nevychladlo? Ja s vami suhlasim len co sa zmeni na tom ked pockame par dni? To naozaj nemozeme byt ludskejsi ako on? Alebo to ze mu tu teraz budeme vycitat vsetko to zle co narobil sa zmeni? On uz je pred inym sudom a ja netvrdim aby sa o tom nediskutovalo ja len tvrdim ze by tie tri dni nebolo zle mlcat popripade suche konstatovanie a potom kludne mozeme rozoberat co bol zac... Myslim si ze nenavistou voci druhym narod neochranime skor ho privedieme do este vacsej slamastiky.

o umretom len v dobrom - tiež chcem poprosiť všetkých, ktorí niekedy niekde budú hovoriť o tom, ako škodil národu, aby boli pri tom milí a usmievali sa.
A teraz vážne. Sám neviem, ako by to malo byť v takomto prípade, čo by malo byť dôležitejšie (oba protichodné postoje majú niečo do seba). Dovtedy to asi budem brať spôsobom - v miere koľko dobra a koľko zla spravil daný človek, v takom pomere toľko úcty aj neúcty si zaslúži, trebárs aj hneď po smrti. Vraj sa má mlčať aspoň kým človeka nepochovajú. Pri bežnom človeku, ktorý škodlivo neovplyvňuje masy je to naozaj pekná zvyklosť, ale čo potom, keď raz príde na rad Soroš (alebo kedysi Hitler)...


o umretom len v dobrom - tiež chcem poprosiť všetkých, ktorí niekedy niekde budú hovoriť o tom, ako škodil národu, aby boli pri tom milí a usmievali sa. A teraz vážne. Sám neviem, ako by to malo byť v takomto prípade, čo by malo byť dôležitejšie (oba protichodné postoje majú niečo do seba). Dovtedy to asi budem brať spôsobom - v miere koľko dobra a koľko zla spravil daný človek, v takom pomere toľko úcty aj neúcty si zaslúži, trebárs aj hneď po smrti. Vraj sa má mlčať aspoň kým človeka nepochovajú. Pri bežnom človeku, ktorý škodlivo neovplyvňuje masy je to naozaj pekná zvyklosť, ale čo potom, keď raz príde na rad Soroš (alebo kedysi Hitler)...
Upravené 19. 7. 2021 o 17:39

Je rozdiel medzi obyčajným človekom a takým, ktorý má dopad na milióny ľudí.


Je rozdiel medzi obyčajným človekom a takým, ktorý má dopad na milióny ľudí.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.

Prečo nečakajú tri dni média s jeho chválou? Teraz treba šíriť čo bol zač, kým sa o neho ľudia zaujímajú.


Prečo nečakajú tri dni média s jeho chválou? Teraz treba šíriť čo bol zač, kým sa o neho ľudia zaujímajú.
Nové: Snažím sa nerýpať do ostatných. Zároveň sa snažím nereagovať na kritiku, útoky, ani obviňovanie. Nie preto, že by som sa nedokázal ubrániť, ale preto, aby sa ľudia na fóre cítili príjemnejšie a diskusia sa nezahlcovala nepodstatným balastom.
Upravené 19. 7. 2021 o 17:59

Bude sa raz niekto zodpovedať?


Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu. Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť.
https://www.hlavnespravy.sk/patolog-akykolvek-suvis-s-ockovanim-pri-umrti-milana-lasicu-mozeme-vylucit/2612432


Bude sa raz niekto zodpovedať? Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu. Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť. https://www.hlavnespravy.sk/patolog-akykolvek-suvis-s-ockovanim-pri-umrti-milana-lasicu-mozeme-vylucit/2612432

Jasné, že Lasicu zradilo srdce. A "nesúvisí" to s očkovaní. Proste ho trafiľ šlak.
Inak jeho najvýznamnejšie roky zo života:
-rok 1968, keď prišli okupanti


  • rok 1989 pád "socializmu"

Bol to pacient. Čakal som, že spomenie aspoň narodenie svojich detí. Ale to nestojí/nestálo za reč.


Jasné, že Lasicu zradilo srdce. A "nesúvisí" to s očkovaní. Proste ho trafiľ šlak. Inak jeho najvýznamnejšie roky zo života: -rok 1968, keď prišli okupanti - rok 1989 pád "socializmu" Bol to pacient. Čakal som, že spomenie aspoň narodenie svojich detí. Ale to nestojí/nestálo za reč.

že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť.

Ve vší úctě k panu "soudnímu patologovi ředitelovi" - a jak to víte? Jak jste to tak rychle uměl určit, když s tím není dostatek zkušeností?


[quote="pid:25361, uid:111"]že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť.[/quote] Ve vší úctě k panu "soudnímu patologovi ředitelovi" - a jak to víte? Jak jste to tak rychle uměl určit, když s tím není dostatek zkušeností?

A Heger chce vyhlásiť štátny smútok


A Heger chce vyhlásiť štátny smútok

Súhlasím, že by sme mali zdržať komentárov, či bol alebo nebol parazit, pretože teraz ho už súdi niekto iný a vyšší a do toho sa nám už nepatrí kecať.


V tomto ukázal charakter aj Blaha, ktorý sa zdržal politikárčenia, pričom mu Lasica za života dal more príležitostí na kritiku.


Súhlasím, že by sme mali zdržať komentárov, či bol alebo nebol parazit, pretože teraz ho už súdi niekto iný a vyšší a do toho sa nám už nepatrí kecať. V tomto ukázal charakter aj Blaha, ktorý sa zdržal politikárčenia, pričom mu Lasica za života dal more príležitostí na kritiku.

Moderátor

Odpůrci očkování zneužívají smrt Lasici


Se souhlasem nejbližší rodiny zesnulého herce Milana Lasici zveřejnil patolog Michal Palkovič zprávu, v níž potvrdil, že umělec zemřel na selhání srdce. V zemi se totiž začal šířit hoax, že Lasica zemřel v souvislosti s očkováním. Rodina na to reagovala právě tím, že zveřejnila zprávu patologa. Slovenské ministerstvo kultury rovněž vyzvalo odpůrce očkování, aby nezneužívali smrt umělce.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/odpurci-ockovani-zneuzivaji-smrt-lasici-40366636


Zase ti zlí odpírači!


Odpůrci očkování zneužívají smrt Lasici Se souhlasem nejbližší rodiny zesnulého herce Milana Lasici zveřejnil patolog Michal Palkovič zprávu, v níž potvrdil, že umělec zemřel na selhání srdce. V zemi se totiž začal šířit hoax, že Lasica zemřel v souvislosti s očkováním. Rodina na to reagovala právě tím, že zveřejnila zprávu patologa. Slovenské ministerstvo kultury rovněž vyzvalo odpůrce očkování, aby nezneužívali smrt umělce. https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/clanek/odpurci-ockovani-zneuzivaji-smrt-lasici-40366636 Zase ti zlí odpírači!

Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu. Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť.
patolog Palkovic...VŽDY PRIPRAVENÝ
Aj pri Viršikovi hneď dával vyhlásenie


[quote="pid:25361, uid:111"]Ministerstvo zdravotníctva SR vyzýva odporcov očkovania, aby nezneužívali úmrtie Milana Lasicu. Patológ Michal Palkovič, riaditeľ sekcie súdneho lekárstva a patologickej anatómie Úradu pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou uviedol, že akýkoľvek súvis s očkovaním môžeme jednoznačne vylúčiť.[/quote]patolog Palkovic...VŽDY PRIPRAVENÝ Aj pri Viršikovi hneď dával vyhlásenie

JankA

Patológ Michal Palkovič,
"Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou" má ředitele své sekce patologa. Trochu černý humor, co říkáte?


[quote="pid:25361, uid:111"]Patológ Michal Palkovič,[/quote]"Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou" má ředitele své sekce patologa. Trochu černý humor, co říkáte?

Sekcia súdneho lekárstva a patologickej anatómie
MUDr. Mgr. Michal Palkovič, PhD., MHA, MPH
poverený výkonom funkcie riaditeľa


Sekcia súdneho lekárstva a patologickej anatómie MUDr. Mgr. Michal Palkovič, PhD., MHA, MPH poverený výkonom funkcie riaditeľa

JankA

Lasica zomrel v nedelu vecer, velmi pochybujem ze by sa tak rychlo ponahlali s pitvou, nebol na to dovod. Proste sa vytiahne jeho karta, povie, ze mal chore srdce (a kto v jeho veku ho chore nema) a vybavene, zomrel na zlyhanie srdca, co je pravda, ale co urychlilo, to sa nevie.....mozno nejaka ta tromba alebo zapal a mozno nie a ide o ciste nahodu. Dalsi vyvoj u mnohych celebrit to ukaze


Lasica zomrel v nedelu vecer, velmi pochybujem ze by sa tak rychlo ponahlali s pitvou, nebol na to dovod. Proste sa vytiahne jeho karta, povie, ze mal chore srdce (a kto v jeho veku ho chore nema) a vybavene, zomrel na zlyhanie srdca, co je pravda, ale co urychlilo, to sa nevie.....mozno nejaka ta tromba alebo zapal a mozno nie a ide o ciste nahodu. Dalsi vyvoj u mnohych celebrit to ukaze

Posledný dar od Lasicu († 81), Čekovský si po smrti legendy sadol do štúdia: Vypočujte si pieseň, pri ktorej zalieva oči slzami
https://www.cas.sk/clanok/2563183/posledny-dar-od-lasicu-81-cekovsky-si-po-smrti-legendy-sadol-do-studia-vypocujte-si-piesen-pri-ktorej-zalieva-oci-slzami


**Posledný dar od Lasicu († 81), Čekovský si po smrti legendy sadol do štúdia: Vypočujte si pieseň, pri ktorej zalieva oči slzami** https://www.cas.sk/clanok/2563183/posledny-dar-od-lasicu-81-cekovsky-si-po-smrti-legendy-sadol-do-studia-vypocujte-si-piesen-pri-ktorej-zalieva-oci-slzami

pochybujem ze by sa tak rychlo ponahlali s pitvou

Veď aj v prípade Jula Viršíka dal patológ vyhlásenie behom 24 hodín od smrti! Superrýchlosť a nasadenie, alebo len politické vyhlásenie na ukľudnenie verejnosti. Ale všetci predsa vieme, že po očkovaní akosi nastala epidémia srdcových ochorení, na ktoré začali zomierať aj mladí ľudia, nevynímajúc adolescentov. Lasica, ani vo svojom veku nemusel byť výnimkou, hoci s istotou sa to povedať nedá. Mohlo mu vypovedať srdce prirodzene, ale mohla to spôsobiť aj vakcína. Nebol by prvý, ani posledný, žiaľ!


[quote="pid:25454, uid:187"]pochybujem ze by sa tak rychlo ponahlali s pitvou[/quote] Veď aj v prípade Jula Viršíka dal patológ vyhlásenie behom 24 hodín od smrti! Superrýchlosť a nasadenie, alebo len politické vyhlásenie na ukľudnenie verejnosti. Ale všetci predsa vieme, že po očkovaní akosi nastala epidémia srdcových ochorení, na ktoré začali zomierať aj mladí ľudia, nevynímajúc adolescentov. Lasica, ani vo svojom veku nemusel byť výnimkou, hoci s istotou sa to povedať nedá. Mohlo mu vypovedať srdce prirodzene, ale mohla to spôsobiť aj vakcína. Nebol by prvý, ani posledný, žiaľ!

https://blog.hlavnespravy.sk/27322/preco-zomrel-milan-lasica-prave-teraz/
23.september...či 25? Možno hoax, ale tento dátum má vraj byť vyhlásený ďalší lockdown...hygienici vraj už majú aj pokyny...


https://blog.hlavnespravy.sk/27322/preco-zomrel-milan-lasica-prave-teraz/ 23.september...či 25? Možno hoax, ale tento dátum má vraj byť vyhlásený ďalší lockdown...hygienici vraj už majú aj pokyny...

Vo veku 92 rokov dnes odišiel Juraj Kubánka - slovenský tanečník, choreograf a režisér, priekopník ľudového tanca, spoluzakladateľ súboru SĽUK a jeho dlhoročný umelecký šéf.

dám to aspoň sem, nech to nezavadzá v tom vlákne
Folklórna únia vyhlásila na pondelok Deň národného smútku za folkloristu Kubánku
https://www.webnoviny.sk/folklorna-unia-vyhlasila-na-pondelok-den-narodneho-smutku-za-folkloristu-kubanku


[quote="pid:25312, uid:210"]Vo veku 92 rokov dnes odišiel Juraj Kubánka - slovenský tanečník, choreograf a režisér, priekopník ľudového tanca, spoluzakladateľ súboru SĽUK a jeho dlhoročný umelecký šéf.[/quote] dám to aspoň sem, nech to nezavadzá v tom vlákne **Folklórna únia vyhlásila na pondelok Deň národného smútku za folkloristu Kubánku** https://www.webnoviny.sk/folklorna-unia-vyhlasila-na-pondelok-den-narodneho-smutku-za-folkloristu-kubanku

Lasica, ani vo svojom veku nemusel byť výnimkou, hoci s istotou sa to povedať nedá.
Už len ten fakt, že bol operovaný na srdce, teda že mal choré srdce bol výraznou kontraindikáciou. Ale to je tak, keď sa dnes už očkokuje aj vo veľkovýkrmniach bez znalosti zdravotného stavu ovečiek.


[quote="pid:25582, uid:6"]Lasica, ani vo svojom veku nemusel byť výnimkou, hoci s istotou sa to povedať nedá.[/quote] Už len ten fakt, že bol operovaný na srdce, teda že mal choré srdce bol výraznou kontraindikáciou. Ale to je tak, keď sa dnes už očkokuje aj vo veľkovýkrmniach bez znalosti zdravotného stavu ovečiek.
4.15k
41
28
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept