Mimo kategórií
Slovanská řeč zní krásně, myslí si francouzská sopranistka Chantal Santon Jeffery
Y

Francouzská sopranistka Chantal Santon Jeffery je v Praze jako doma, již počtvrté vede mistrovské lekce na Akademii Versailles v rámci Letních slavností staré hudby. V jejich závěru také vystoupí ve dvou komorních operách. Specializuje se na barokní operu, ale je velmi všestranná pěvkyně. Na počátku pěvecké dráhy ji prý okouzlil Jan Dismas Zelenka, zpívala Lišku Bystroušku a také miluje češtinu, která jí zní jako volně plynoucí řeka.
V hudbě vlastně národnost není důležitá, hudba má schopnost spojovat a vzpomínám si, jak jsem vždycky upřímně nadšená ze všech těch mladých lidí na kurzech, které dokáže spojit stará hudba. Pro mě je ČR v samém středu mimořádně silné hudební Evropy 18. a 19. století, ve spojení s Německem, Rakouskem, Maďarskem a Polskem tvoří to nejlepší.
https://www.lidovky.cz/kultura/slovanska-rec-zni-krasne-mysli-si-francouzska-sopranistka-chantal-santon-jeffery.A210716_103317_ln_kultura_jto


Francouzská sopranistka Chantal Santon Jeffery je v Praze jako doma, již počtvrté vede mistrovské lekce na Akademii Versailles v rámci Letních slavností staré hudby. V jejich závěru také vystoupí ve dvou komorních operách. Specializuje se na barokní operu, ale je velmi všestranná pěvkyně. Na počátku pěvecké dráhy ji prý okouzlil Jan Dismas Zelenka, zpívala Lišku Bystroušku a také miluje češtinu, která jí zní jako volně plynoucí řeka. V hudbě vlastně národnost není důležitá, **hudba má schopnost spojovat** a vzpomínám si, jak jsem vždycky upřímně nadšená ze všech těch mladých lidí na kurzech, které dokáže spojit stará hudba. Pro mě je ČR v samém středu mimořádně silné hudební Evropy 18. a 19. století, **ve spojení s Německem, Rakouskem, Maďarskem a Polskem tvoří to nejlepší.** https://www.lidovky.cz/kultura/slovanska-rec-zni-krasne-mysli-si-francouzska-sopranistka-chantal-santon-jeffery.A210716_103317_ln_kultura_jto
212
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept