Egregoriálno-matričné riadenie
Pri krúžkovaní orlov v CHKO Ponitrie objavili raritu, orly kráľovské odchovali mláďa myšiaka hôrneho

Pri krúžkovaní orlov kráľovských v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Ponitrie objavili ochranári raritu. V jednom z hniezd orlov kráľovských našli mláďa myšiaka hôrneho, o ktorého sa pár orlov staral. Hniezdo pôvodne obývali myšiaky hôrne, ktoré z neho pár orlov kráľovských vyhnal. Myšiaky v hniezde zanechali vajce, ktoré následne pár orlov kráľovských vysedel. Po vyliahnutí sa o mláďa starali. Harvančík: Za viac než 40 rokov, čo sa venujeme monitoringu orlov kráľovských, sme sa s takýmto prípadom nestretli. Ide o skutočnú raritu. Jediný podobný prípad, ktorý poznám, sa odohral v Maďarsku, kde sa pár orlov kráľovských staral o dve svoje mláďatá a dve mláďatá myšiakov...
https://www.hlavnespravy.sk/pri-kruzkovani-orlov-v-chko-ponitrie-objavili-raritu-orly-kralovske-odchovali-mlada-mysiaka-horneho/2610504


Pri krúžkovaní orlov kráľovských v Chránenej krajinnej oblasti (CHKO) Ponitrie objavili ochranári raritu. V jednom z hniezd orlov kráľovských našli mláďa myšiaka hôrneho, o ktorého sa pár orlov staral. Hniezdo pôvodne obývali myšiaky hôrne, ktoré z neho pár orlov kráľovských vyhnal. Myšiaky v hniezde zanechali vajce, ktoré následne pár orlov kráľovských vysedel. Po vyliahnutí sa o mláďa starali. Harvančík: Za viac než 40 rokov, čo sa venujeme monitoringu orlov kráľovských, sme sa s takýmto prípadom nestretli. Ide o skutočnú raritu. Jediný podobný prípad, ktorý poznám, sa odohral v Maďarsku, kde sa pár orlov kráľovských staral o dve svoje mláďatá a dve mláďatá myšiakov... https://www.hlavnespravy.sk/pri-kruzkovani-orlov-v-chko-ponitrie-objavili-raritu-orly-kralovske-odchovali-mlada-mysiaka-horneho/2610504
Upravené 18. 7. 2021 o 16:04

Myšiak horný = káně (lesní)


Ďakujem, už budem vedieť, čo je káne.


[quote="pid:25097, uid:214"]Myšiak horný = káně (lesní)[/quote] Ďakujem, už budem vedieť, čo je káne.

@Ori, sama som sa nevedela pôvodne rozhodnúť, či je to možné vložiť medzi egregoriálne matričné udalosti, aby som neprestrelila, radšej som správu zaradila neutrálne.

@Ori, sama som sa nevedela pôvodne rozhodnúť, či je to možné vložiť medzi egregoriálne matričné udalosti, aby som neprestrelila, radšej som správu zaradila neutrálne.

@Ori, sama som sa nevedela pôvodne rozhodnúť, či je to možné vložiť medzi egregoriálne matričné udalosti, aby som neprestrelila, radšej som správu zaradila neutrálne.

V pohode.


[quote="pid:25177, uid:111"]@Ori, sama som sa nevedela pôvodne rozhodnúť, či je to možné vložiť medzi egregoriálne matričné udalosti, aby som neprestrelila, radšej som správu zaradila neutrálne.[/quote] V pohode.

Moderátor

Nepříliš obvyklou scénu ze zvířecí říše zachytila bezpečnostní kamera v americkém Wisconsinu. Jelenec běloocasý tam přispěchal na pomoc zajíci, kterého napadla káně rudoocasá. Zatímco zajíc utekl do bezpečí, dravého ptáka sudokopytník nemilosrdně ušlapal


Nepříliš obvyklou scénu ze zvířecí říše zachytila bezpečnostní kamera v americkém Wisconsinu. Jelenec běloocasý tam přispěchal na pomoc zajíci, kterého napadla káně rudoocasá. Zatímco zajíc utekl do bezpečí, dravého ptáka sudokopytník nemilosrdně ušlapal

Hniezdo pôvodne obývali myšiaky hôrne, ktoré z neho pár orlov kráľovských vyhnal. Myšiaky v hniezde zanechali vajce, ktoré následne pár orlov kráľovských vysedel. Po vyliahnutí sa o mláďa starali.

Kukaččí vejce formou opičí pracky.


[quote="pid:25066, uid:111"]Hniezdo pôvodne obývali myšiaky hôrne, ktoré z neho pár orlov kráľovských vyhnal. Myšiaky v hniezde zanechali vajce, ktoré následne pár orlov kráľovských vysedel. Po vyliahnutí sa o mláďa starali.[/quote] Kukaččí vejce formou opičí pracky.
856
7
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept