Videá, filmy, knihy
ОСОЗНАНИЕ Славмир

Uz skor som nasiel na youtobe kanal ОСОЗНАНИЕ Славмир. Maju velmi dobre videa, casto krat konceptualne zalozene. Propaguju uplne iny pohlad na svet. Je to nieco ako protistrana k zapadsnej propagande o zabijani, masakrovani, nenavisti atd ...
Dako mi v minulosti nenapdlo to tu davat ale dneska mi youtube ponukol velmi zaujimave video.
https://www.youtube.com/embed/Ma811zPx28M


Hovori sa tam o kadejakych prihodach ako ludia spoznali pravu stranu veci. Napriklad pribeh
Nevesta si dako nesadla so svokrou. Stale ju nenavidela, hasterili sa, zavideli atd. Tak nevesta usudila zbavit sa svorky. Sla k carodejnici a jej povedala aka je vec, ze sa chce zbavit svorky. Carodejnica jej na to povedala, ze to sa neda len tak jedom zo dna na den, lebo inak by bola nevesta podozriva. Ze to treba urobit pomaly. Tak carodejnica neveste dala nejake bylinky ako otravu a este jej povedala "Ale od dneska sa musis k svokre spravat dobre, aspon naoko, pretoze ak potom o rok svokra umrie a stale bude medzi vami zly vztah tak podozrenie padne aj tak na teba. Musis sa zacat akoze spravat dobre k svokre, prehlnut ak ta urazi atd .." nevesta suhlasila. Takze nevesta stale primiesavala bylinu od carodejky do jelda svokre a pritom sa snazila spravat dobre k nej. Ale tolerantne spravanie malo na svokru uplne zasadny vplyv, pretoze svokra po case prestala utocit na nevestu, lebo videla, ze nevesta uz jej neoponuje, nanadava na nu atd .... Tjs svokra zmenila svoje spravanie. Odrazu sa kazdemu chvalila aku ma vybornu nevestu, co vie hento a tamto robit. Nevesta si tiez vsimla zmenu. Uz nechcela zabit svokru, rychlo letela k carodejnici a jej povedala, ze uz svokru zabit nechce, ze co sa da spravit s tym jedom co jej primiesavala do jedla. Na to jej carodejnica odpovedala "Byblinky co som ti dala neboli jedovate, boli to standardne cajove bylinky, jediny jed co si mala bol v tvojom srdci a hlave. A ked si prestala zurivo reagovat na svokru, ked si zacal byt tolerantna a snazila mat kus pochopenia, tak aj ten jed sa vyparil. Nic tvojej svokre nebude. Mozes odist v pokoji. " Krasny priklad ako nevesta zmenou svojho spravania, vnesenim aspon trochu lasky do zivota, zmenila naladu v rodine aj spravanie svokry.


Dalsi pribeh.
Starsi japonsky samuraj, ucil mladsich. Avsak medzi mladsimi bol aj jeden "zly", ktory stale na neho kydal, ohovaral ho, zneuctoval ho, spraval sa k nemu zle. Takto sa spraval aj k inym samurajom. Pocital s tym, ze ich urazkami vytoci a potom porazi v suboji, pretoze budu vyvedeni z dusevnej rovnovahy a budu robit chyby v zapase. Avsak nas starsi samuraj na urazky od darebaka nereagoval. Tak to trvalo cely den. Po celom dni bol mlady naničhodnik unaveny a starsi samuraj neutrpel ziadnu ujmu. Prisli k starsiemu samurajovi mladsi ziaci a pytali sa ho ako je mozne ze to vydrzal. On im na to odpovedal "Pride k vam niekto. Chce vam dat darcek. Avsak vy darcek odmietene. Komu potom patri darcek?" Ziaci odpovedali "Nuz darcek dalej patri tomu co vam ho chcel podarovat." Starsi samuraj povedal "Mudro ste odpovedali. Tak aj ja som neprijal nadavky, ustipacne poznamky, neuctu a inu zlobu toho darebaka a teraz sa s nou musi sam vysporiadat."
Ako genialna uvaha. To som este take daco nepocul, ze neprijate urazky sa vracaju spat autorovi. A to ten kanal ОСОЗНАНИЕ ma kopu takych videi. Kto nevie po rusky to nevadi, nemaju tazke texty po case budete vsetkemu rozumiet. Videa toho kanala by sa isto oplatilo prekladat. Velmi zaujimave postrehy maju. Samozrejme niekedy zabrdnu do starych Slovanksych obradov atd. ale to malokedy. Tie ich videa su vybornym zdrojom inspiracii.


Uz skor som nasiel na youtobe kanal ОСОЗНАНИЕ Славмир. Maju velmi dobre videa, casto krat konceptualne zalozene. Propaguju uplne iny pohlad na svet. Je to nieco ako protistrana k zapadsnej propagande o zabijani, masakrovani, nenavisti atd ... Dako mi v minulosti nenapdlo to tu davat ale dneska mi youtube ponukol velmi zaujimave video. https://www.youtube.com/embed/Ma811zPx28M Hovori sa tam o kadejakych prihodach ako ludia spoznali pravu stranu veci. Napriklad pribeh Nevesta si dako nesadla so svokrou. Stale ju nenavidela, hasterili sa, zavideli atd. Tak nevesta usudila zbavit sa svorky. Sla k carodejnici a jej povedala aka je vec, ze sa chce zbavit svorky. Carodejnica jej na to povedala, ze to sa neda len tak jedom zo dna na den, lebo inak by bola nevesta podozriva. Ze to treba urobit pomaly. Tak carodejnica neveste dala nejake bylinky ako otravu a este jej povedala "Ale od dneska sa musis k svokre spravat dobre, aspon naoko, pretoze ak potom o rok svokra umrie a stale bude medzi vami zly vztah tak podozrenie padne aj tak na teba. Musis sa zacat akoze spravat dobre k svokre, prehlnut ak ta urazi atd .." nevesta suhlasila. Takze nevesta stale primiesavala bylinu od carodejky do jelda svokre a pritom sa snazila spravat dobre k nej. Ale tolerantne spravanie malo na svokru uplne zasadny vplyv, pretoze svokra po case prestala utocit na nevestu, lebo videla, ze nevesta uz jej neoponuje, nanadava na nu atd .... Tjs svokra zmenila svoje spravanie. Odrazu sa kazdemu chvalila aku ma vybornu nevestu, co vie hento a tamto robit. Nevesta si tiez vsimla zmenu. Uz nechcela zabit svokru, rychlo letela k carodejnici a jej povedala, ze uz svokru zabit nechce, ze co sa da spravit s tym jedom co jej primiesavala do jedla. Na to jej carodejnica odpovedala "Byblinky co som ti dala neboli jedovate, boli to standardne cajove bylinky, jediny jed co si mala bol v tvojom srdci a hlave. A ked si prestala zurivo reagovat na svokru, ked si zacal byt tolerantna a snazila mat kus pochopenia, tak aj ten jed sa vyparil. Nic tvojej svokre nebude. Mozes odist v pokoji. " Krasny priklad ako nevesta zmenou svojho spravania, vnesenim aspon trochu lasky do zivota, zmenila naladu v rodine aj spravanie svokry. Dalsi pribeh. Starsi japonsky samuraj, ucil mladsich. Avsak medzi mladsimi bol aj jeden "zly", ktory stale na neho kydal, ohovaral ho, zneuctoval ho, spraval sa k nemu zle. Takto sa spraval aj k inym samurajom. Pocital s tym, ze ich urazkami vytoci a potom porazi v suboji, pretoze budu vyvedeni z dusevnej rovnovahy a budu robit chyby v zapase. Avsak nas starsi samuraj na urazky od darebaka nereagoval. Tak to trvalo cely den. Po celom dni bol mlady naničhodnik unaveny a starsi samuraj neutrpel ziadnu ujmu. Prisli k starsiemu samurajovi mladsi ziaci a pytali sa ho ako je mozne ze to vydrzal. On im na to odpovedal "Pride k vam niekto. Chce vam dat darcek. Avsak vy darcek odmietene. Komu potom patri darcek?" Ziaci odpovedali "Nuz darcek dalej patri tomu co vam ho chcel podarovat." Starsi samuraj povedal "Mudro ste odpovedali. Tak aj ja som neprijal nadavky, ustipacne poznamky, neuctu a inu zlobu toho darebaka a teraz sa s nou musi sam vysporiadat." Ako genialna uvaha. To som este take daco nepocul, ze neprijate urazky sa vracaju spat autorovi. A to ten kanal ОСОЗНАНИЕ ma kopu takych videi. Kto nevie po rusky to nevadi, nemaju tazke texty po case budete vsetkemu rozumiet. Videa toho kanala by sa isto oplatilo prekladat. Velmi zaujimave postrehy maju. Samozrejme niekedy zabrdnu do starych Slovanksych obradov atd. ale to malokedy. Tie ich videa su vybornym zdrojom inspiracii.
127
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept