Zahraničná politika
Afghánistán

Pozoruhodné je, že při tom "tanečku" už bojovníci Talibánu vypadají zcela civilizovaně a jako skuteční vojáci. Otázkou tak je, zda spíše nejde o vojáky býv. afghánské armády, kteří hromadně přešli na stranu Talibánu, o čemž nás naši politici a média "opomněli" informovat ?


A čo ak sú to Američania?


[quote="pid:34865, uid:270"]Pozoruhodné je, že při tom "tanečku" už bojovníci Talibánu vypadají zcela civilizovaně a jako skuteční vojáci. Otázkou tak je, zda spíše nejde o vojáky býv. afghánské armády, kteří hromadně přešli na stranu Talibánu, o čemž nás naši politici a média "opomněli" informovat ?[/quote] A čo ak sú to Američania?

Moderátor

A čo ak sú to Američania?


Možné je vše, už o tom jednají, ale...


USA chtějí využít ruské základny ve střední Asii
https://colonelcassad.livejournal.com/7095431.html?utm_source=3userpost


[quote="pid:34908, uid:7"]A čo ak sú to Američania?[/quote] Možné je vše, už o tom jednají, ale... USA chtějí využít ruské základny ve střední Asii https://colonelcassad.livejournal.com/7095431.html?utm_source=3userpost

Připomínky mluvčí ruského ministerstva zahraničí M. V. Zacharové v souvislosti s teroristickým útokem v Kábulu
04-10-2021


"Odsuzujeme činy spáchané skupinou ISIS 3. října tohoto roku. teroristický útok u vchodu do mešity v centru afghánské metropole. V důsledku teroristického útoku podle předběžných údajů zemřelo 19 civilistů, více než 30 lidí bylo zraněno. Rodinám obětí vyjadřujeme soustrast a přejeme obětem brzké uzdravení.


Bereme na vědomí potřebu pokračovat v úsilí zaměřeném na vymýcení terorismu v Afghánistánu. Příslušné ujištění poskytlo vedení hnutí Taliban, které uvedlo, že třetím zemím z afghánského území nehrozí žádné bezpečnostní hrozby."


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4877807


**Připomínky mluvčí ruského ministerstva zahraničí M. V. Zacharové v souvislosti s teroristickým útokem v Kábulu** 04-10-2021 "Odsuzujeme **činy spáchané skupinou ISIS** 3. října tohoto roku. teroristický útok u vchodu do mešity v centru afghánské metropole. V důsledku teroristického útoku podle předběžných údajů zemřelo 19 civilistů, více než 30 lidí bylo zraněno. Rodinám obětí vyjadřujeme soustrast a přejeme obětem brzké uzdravení. **Bereme na vědomí potřebu pokračovat v úsilí zaměřeném na vymýcení terorismu v Afghánistánu.** Příslušné ujištění poskytlo vedení hnutí Taliban, které uvedlo, že třetím zemím z afghánského území nehrozí žádné bezpečnostní hrozby." https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4877807

Rusko plánuje mezinárodní jednání k Afghánistánu, pozve i Tálibán
https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/rusko-pl%C3%A1nuje-mezin%C3%A1rodn%C3%AD-jedn%C3%A1n%C3%AD-k-afgh%C3%A1nist%C3%A1nu-pozve-i-t%C3%A1lib%C3%A1n/ar-AAPeEnk?ocid=msedgntp


Po sdělení, že se Rusko dohodlo s Talibánem o vybudování plynovodu, který povede přes Afghánistán až do Indie, další příznivá zpráva. Výhledově by jím měl být dopravován i afghánský plyn...


Rusko plánuje mezinárodní jednání k Afghánistánu, pozve i Tálibán https://www.msn.com/cs-cz/zpravy/Zahrani%C4%8Dn%C3%AD/rusko-pl%C3%A1nuje-mezin%C3%A1rodn%C3%AD-jedn%C3%A1n%C3%AD-k-afgh%C3%A1nist%C3%A1nu-pozve-i-t%C3%A1lib%C3%A1n/ar-AAPeEnk?ocid=msedgntp Po sdělení, že se Rusko dohodlo s Talibánem o vybudování plynovodu, který povede přes Afghánistán až do Indie, další příznivá zpráva. Výhledově by jím měl být dopravován i afghánský plyn...

Tálibán začne násilně léčit drogově závislé
https://colonelcassad.livejournal.com/7146782.html


"V rámci kampaně oznámené v Kábulu jsou drogově závislí potácející se po městě násilně popadnuti a odvezeni do speciálních nemocnic, kde jsou ostřiháni, umyti a vybaveni 45denním detoxem. Několik stovek kábulských drogově závislých již bylo posláno k povinné léčbě. Tálibán tvrdí, že tito lidé jsou oběťmi starého režimu, ale pokud jsou vyléčeni a resocializováni, mohou být důstojnými občany Afghánistánu."


"Pro pochopení má Kábul 4,5 milionu obyvatel a odhaduje se, že mezi jeho obyvateli je 80 000 až 160 000 závislými na heroinu a metamfetaminu. Zaměstnanec britské nevládní organizace pracující v Kábulu řekl, že kromě chytání drogově závislých ozbrojenci Tálibánu spalují místa obchodování s heroinem a jinými drogami v hlavním městě (za staré vlády existovali prakticky otevřeně a místní policie je chránila), ..."


Boj "proti větrným mlýnům" ? Také nás to čeká ?!


Tálibán začne násilně léčit drogově závislé https://colonelcassad.livejournal.com/7146782.html "V rámci kampaně oznámené v Kábulu jsou drogově závislí potácející se po městě násilně popadnuti a odvezeni do speciálních nemocnic, kde jsou ostřiháni, umyti a vybaveni 45denním detoxem. Několik stovek kábulských drogově závislých již bylo posláno k povinné léčbě. Tálibán tvrdí, že tito lidé jsou oběťmi starého režimu, ale pokud jsou vyléčeni a resocializováni, mohou být důstojnými občany Afghánistánu." "Pro pochopení má Kábul 4,5 milionu obyvatel a odhaduje se, že mezi jeho obyvateli je 80 000 až 160 000 závislými na heroinu a metamfetaminu. Zaměstnanec britské nevládní organizace pracující v Kábulu řekl, že kromě chytání drogově závislých ozbrojenci Tálibánu spalují místa obchodování s heroinem a jinými drogami v hlavním městě (za staré vlády existovali prakticky otevřeně a místní policie je chránila), ..." Boj "proti větrným mlýnům" ? Také nás to čeká ?!
Upravené 19. 10. 2021 o 14:00

řezáni

To je špatný překlad, ne? Nemělo tam být správně ostříháni? Nebo je tam snad bijí?
Podle mě ten 45-denní detox je moc krátký. Po skončení detoxu by měli správně docházet na kontroly, jestli do toho náhodou znovu nespadli.


[quote="pid:38487, uid:270"]řezáni[/quote] To je špatný překlad, ne? Nemělo tam být správně ostříháni? Nebo je tam snad bijí? Podle mě ten 45-denní detox je moc krátký. Po skončení detoxu by měli správně docházet na kontroly, jestli do toho náhodou znovu nespadli.

staci, ked obmedzia produkciu u farmarov....tazko do toho spadne, ked sa k tomu nebude vediet dostat


staci, ked obmedzia produkciu u farmarov....tazko do toho spadne, ked sa k tomu nebude vediet dostat

To je špatný překlad,


Díky, omlouvám se.


[quote="pid:38491, uid:147"]To je špatný překlad,[/quote] Díky, omlouvám se.

Jednání Talibanu v Dauhá


https://colonelcassad.livejournal.com/7165992.html


"V Katarském Dauhá jednal čínský ministr zahraničí Wang Yi s delegací Talibanu o rozvoji bilaterálních vztahů mezi ČLR a Islámským emirátem Afghánistán."


Někteří jednají, druzí "žvaní"...


Jednání Talibanu v Dauhá https://colonelcassad.livejournal.com/7165992.html "V Katarském Dauhá jednal čínský ministr zahraničí Wang Yi s delegací Talibanu o rozvoji bilaterálních vztahů mezi ČLR a Islámským emirátem Afghánistán." Někteří jednají, druzí "žvaní"...

Čínská vojenská základna se objeví v Tádžikistánu
https://colonelcassad.livejournal.com/7169550.html


"Aby ruská armáda nebyla v Tádžikistánu sama, objeví se tam nyní čínská armáda.
Vláda Tádžikistánu schválila projekt výstavby vojenské základny CHKO v zemi. Základna bude postavena na hranici s Afghánistánem v údolí Vakhan v oblasti Ishkoshim."


Čínská vojenská základna se objeví v Tádžikistánu https://colonelcassad.livejournal.com/7169550.html "Aby ruská armáda nebyla v Tádžikistánu sama, objeví se tam nyní čínská armáda. Vláda Tádžikistánu schválila projekt výstavby vojenské základny CHKO v zemi. Základna bude postavena na hranici s Afghánistánem v údolí Vakhan v oblasti Ishkoshim."

Vojenská přehlídka v Kandaháru
https://colonelcassad.livejournal.com/7202162.html


"8. listopadu uspořádal Taliban v Kandaháru vojenskou přehlídku, na níž byly předvedeny četné trofejní zbraně převzaté do služeb Islámského emirátu. V Afghánistánu probíhá vojenská reforma – Taliban přejmenovává armádní sbory staré armády a přerozděluje velitelství formací do nových struktur."Pozoruhodné, za jak krátkou dobu se "zaostalí" Talibánci naučili ovládat moderní, převážně americkou, trofejní techniku.


**Vojenská přehlídka v Kandaháru** https://colonelcassad.livejournal.com/7202162.html "8. listopadu uspořádal Taliban v Kandaháru vojenskou přehlídku, na níž byly předvedeny četné trofejní zbraně převzaté do služeb Islámského emirátu. V Afghánistánu probíhá vojenská reforma – Taliban přejmenovává armádní sbory staré armády a přerozděluje velitelství formací do nových struktur." ** Pozoruhodné, za jak krátkou dobu se "zaostalí" Talibánci naučili ovládat moderní, převážně americkou, trofejní techniku.**
Upravené 9. 11. 2021 o 13:16

Pozoruhodné, za jak krátkou dobu se "zaostalí" Talibánci naučili ovládat moderní, převážně americkou, trofejní techniku.

Zkusím dát na provokativní otázku 2 provokativní odpovědi:
i. protože to neřídí Talibánci, ale američtí "kontraktoři"
ii. protože Talibánci byli na této technice ve skutečnosti vycvičení


Taky mne zaujalo, jak mají často zakryté obličeje.
Žeby koronavirus?:-)
Anebo, aby nebylo vidět, že jim chybí islámský plnovous...


[quote="pid:42019, uid:270"]Pozoruhodné, za jak krátkou dobu se "zaostalí" Talibánci naučili ovládat moderní, převážně americkou, trofejní techniku.[/quote] Zkusím dát na provokativní otázku 2 provokativní odpovědi: i. protože to neřídí Talibánci, ale američtí "kontraktoři" ii. protože Talibánci byli na této technice ve skutečnosti vycvičení Taky mne zaujalo, jak mají často zakryté obličeje. Žeby koronavirus?:-) Anebo, aby nebylo vidět, že jim chybí islámský plnovous...
Upravené 9. 11. 2021 o 17:36
33.62k
312
56
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept