Zahraničná politika
Afghánistán

Rusko neplánuje vyslat vojáky do Afghánistánu
https://colonelcassad.livejournal.com/6889187.html


"Taliban dnes oznámil, že všechny zahraniční jednotky, které nevyrazí z Afghánistánu do 11. září, budou považovány za okupanty a terče útoků."


Rusko neplánuje vyslat vojáky do Afghánistánu https://colonelcassad.livejournal.com/6889187.html "Taliban dnes oznámil, že všechny zahraniční jednotky, které nevyrazí z Afghánistánu do 11. září, budou považovány za okupanty a terče útoků."
Upravené 18. 8. 2021 o 00:14

Rusko nebude zasahovat do afghánských záležitostí
https://colonelcassad.livejournal.com/6897962.html


"...Taliban na základě zpráv o obsazení nových oblastí dnes oznámil, že již ovládá 85% území Afghánistánu. Dnes začaly boje na jižních přístupech ke Kandaháru."


Rusko nebude zasahovat do afghánských záležitostí https://colonelcassad.livejournal.com/6897962.html "...Taliban na základě zpráv o obsazení nových oblastí dnes oznámil, že již ovládá 85% území Afghánistánu. Dnes začaly boje na jižních přístupech ke Kandaháru."

Taliban převzal vládu nad Afghánistánem
https://colonelcassad.livejournal.com/6899942.html


"Starý sen protisovětského šéfa Brzezinského se plní - moc v Afghánistánu přechází do rukou islamistů. Je pravda, že existuje nuance: Taliban neporazil sovětskou armádu, jak navrhl poradce pro národní bezpečnost, ale odvážný kontingent USA-NATO. Útěk americké armády z Afghánistánu opakuje historii roku 1975, kdy Američané opustili své loutky ve Vietnamu a unikli slovy „prezidenta Jižního Vietnamu“ Nguyen Van Thieu z bojiště. Let z Ho Či Minova města zanechal na praporu americké armády věčnou skvrnu hanby. A dnes se historie opakuje."


Taliban převzal vládu nad Afghánistánem https://colonelcassad.livejournal.com/6899942.html "Starý sen protisovětského šéfa Brzezinského se plní - moc v Afghánistánu přechází do rukou islamistů. Je pravda, že existuje nuance: **Taliban neporazil sovětskou armádu, jak navrhl poradce pro národní bezpečnost, ale odvážný kontingent USA-NATO. Útěk americké armády z Afghánistánu opakuje historii roku 1975, kdy Američané opustili své loutky ve Vietnamu** a unikli slovy „prezidenta Jižního Vietnamu“ Nguyen Van Thieu z bojiště. Let z Ho Či Minova města zanechal na praporu americké armády věčnou skvrnu hanby. A dnes se historie opakuje."

Ludvíku, horalé v papučích s velkou pravděpodobností zvládli jak ruský, tak brity i amíky. Afganistán dnes hrne na černej trh téměř 90% světový produkce opia a dost hašiše, slušnej balík a vlněný koberce v kurzu už nejsou. To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket.


Ludvíku, horalé v papučích s velkou pravděpodobností zvládli jak ruský, tak brity i amíky. Afganistán dnes hrne na černej trh téměř 90% světový produkce opia a dost hašiše, slušnej balík a vlněný koberce v kurzu už nejsou. To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket.

To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket


Tak - obzvlášť, když oni sami v tom "kšeftu" dál ovládají celou distribuční soustavu - od plného kontejneru někde v Asii až po jednání s "konečným zákazníkem" třeba někde v Praze v průjezdu a policajtem, co tomu "dělá zeď" ..Je ale také možné, že celá věc s tím "stahováním z Afgghánistánu" je už mimo jejich kontrolu. Jednak proto, že prosakují různé zprávy, že se jedná víc o panický úprk, než odchod a pak není jasné, kdo vlastně řídí "entitu Joe".


[quote="pid:24047, uid:190"]To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket[/quote] Tak - obzvlášť, když oni sami v tom "kšeftu" dál ovládají celou distribuční soustavu - od plného kontejneru někde v Asii až po jednání s "konečným zákazníkem" třeba někde v Praze v průjezdu a policajtem, co tomu "dělá zeď" ..Je ale také možné, že celá věc s tím "stahováním z Afgghánistánu" je už mimo jejich kontrolu. Jednak proto, že prosakují různé zprávy, že se jedná víc o panický úprk, než odchod a pak není jasné, kdo vlastně řídí "entitu Joe".

Afganistán dnes hrne na černej trh téměř 90% světový produkce opia a dost hašiše, slušnej balík a vlněný koberce v kurzu už nejsou. To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket.


na nemeckej stranke to bolo pekne vysvetlene ze co s tymto palcivym problemom.


Cina aj Rusko sa zaviazalo ponuknut financie za transport ropy a plynu cez uzemie Afganistanu + Taliban bude plateny za strazenie a bezpecnost transportnych rur + Taliban dohliadne na likvidaciu Opiovych plantazi a spracovania. Takze vsetci spokojny okrem zapadu.. lebo sak vieme na co sluzil obchod z opiom....


[quote="pid:24047, uid:190"]Afganistán dnes hrne na černej trh téměř 90% světový produkce opia a dost hašiše, slušnej balík a vlněný koberce v kurzu už nejsou. To mě zajímá, jak to budou řešit a jestli jim to předali a nebo si v tom kšeftu nechali kontrolní paket.[/quote] na nemeckej stranke to bolo pekne vysvetlene ze co s tymto palcivym problemom. Cina aj Rusko sa zaviazalo ponuknut financie za transport ropy a plynu cez uzemie Afganistanu + Taliban bude plateny za strazenie a bezpecnost transportnych rur + Taliban dohliadne na likvidaciu Opiovych plantazi a spracovania. Takze vsetci spokojny okrem zapadu.. lebo sak vieme na co sluzil obchod z opiom....
Upravené 11. 7. 2021 o 10:56

na nemeckej stranke to bolo pekne vysvetlene ze co s tymto palcivym problemom.
Když budu vycházet z toho co jsi napsal níže, tak to jsou tak akorát růžový omalovánky. Dějinné souvislosti....už císař Sien-feng udělal podobnou chybu, když mu na stůl přistály dvě případové studie, jak řešit opiový problém. Rozhodl se jako tady zpopularizovaný Kýros a za dvacet let dynastie Čching měla vymalováno, vystřídali je Mandžuové.
Ty si myslíš, že hlídání nějakých rour je dostatečná substituce nejen pro pěstitele máku a konopí?
lebo sak vieme na co sluzil obchod z opiom....
Sloužil....proč ten minulý čas. Praxe mi ukazuje, že tato dostatečně všeobecná teorie takto nefunguje. Ne nadarmo nejstarší derivát opia nese název Hero-in...


[quote="pid:24072, uid:114"]na nemeckej stranke to bolo pekne vysvetlene ze co s tymto palcivym problemom.[/quote]Když budu vycházet z toho co jsi napsal níže, tak to jsou tak akorát růžový omalovánky. Dějinné souvislosti....už císař Sien-feng udělal podobnou chybu, když mu na stůl přistály dvě případové studie, jak řešit opiový problém. Rozhodl se jako tady zpopularizovaný Kýros a za dvacet let dynastie Čching měla vymalováno, vystřídali je Mandžuové. Ty si myslíš, že hlídání nějakých rour je dostatečná substituce nejen pro pěstitele máku a konopí? [quote="pid:24072, uid:114"]lebo sak vieme na co sluzil obchod z opiom....[/quote]Sloužil....proč ten minulý čas. Praxe mi ukazuje, že tato dostatečně všeobecná teorie takto nefunguje. Ne nadarmo nejstarší derivát opia nese název Hero-in...

jednak proto, že prosakují různé zprávy, že se jedná víc o panický úprk
Jestli ti co to šíří nedělají stejnou chybu jako němečtí rytíři v bitvě u Grunwaldu, když začali pronásledovat "zdrhající" Litevce...přeskupení s výběrem bojiště...chyba a nebo záměr. Afganistán je sakra strategické území.


[quote="pid:24067, uid:292"]jednak proto, že prosakují různé zprávy, že se jedná víc o panický úprk[/quote]Jestli ti co to šíří nedělají stejnou chybu jako němečtí rytíři v bitvě u Grunwaldu, když začali pronásledovat "zdrhající" Litevce...přeskupení s výběrem bojiště...chyba a nebo záměr. Afganistán je sakra strategické území.

Ale vždyť Taliban produkci opia zlikvidoval pak následovala invaze a pěstování se rozjelo.


Ale vždyť Taliban produkci opia zlikvidoval pak následovala invaze a pěstování se rozjelo.

Ale vždyť Taliban produkci opia zlikvidoval
To je sice pravda, ale když má něco takového úspěšnost 99%, tak to dost často smrdí čertovinou. Přikláním se k verzi, že to byla manipulace s trhem. Opium je možný léta jednoduše skladovat. Jestli to vymysleli horalé v papučích a nebo jejich mentoři...toť otázka za sto bodů.


[quote="pid:24128, uid:402"]Ale vždyť Taliban produkci opia zlikvidoval[/quote]To je sice pravda, ale když má něco takového úspěšnost 99%, tak to dost často smrdí čertovinou. Přikláním se k verzi, že to byla manipulace s trhem. Opium je možný léta jednoduše skladovat. Jestli to vymysleli horalé v papučích a nebo jejich mentoři...toť otázka za sto bodů.
Upravené 11. 7. 2021 o 21:48

Ty si myslíš, že hlídání nějakých rour je dostatečná substituce nejen pro pěstitele máku a konopí?


Co som pisal bol prepis DOHODY medzi RU + CINA a Talibanom, uvidime ako to bude z plnenim dohôd ale ako vieme tak RU aj CCINA si potrpia na dodrziavani zmluv smile


presne detaily ako to bude kontrolovane a dodziavane neboli pisane....


Tak nechajem sa prekvapit ako to bude vyzerat v realite tak o 1-2 roky.....


[quote="pid:24114, uid:190"]Ty si myslíš, že hlídání nějakých rour je dostatečná substituce nejen pro pěstitele máku a konopí?[/quote] Co som pisal bol prepis DOHODY medzi RU + CINA a Talibanom, uvidime ako to bude z plnenim dohôd ale ako vieme tak RU aj CCINA si potrpia na dodrziavani zmluv :D presne detaily ako to bude kontrolovane a dodziavane neboli pisane.... Tak nechajem sa prekvapit ako to bude vyzerat v realite tak o 1-2 roky.....

Možné je aj to, že tých vojakov budú potrebovať čo nevidieť u nich doma. A to je väčšia priorita ako udržanie obchodu s opiátmi.


Možné je aj to, že tých vojakov budú potrebovať čo nevidieť u nich doma. A to je väčšia priorita ako udržanie obchodu s opiátmi.

@ Openeyes,
Myslim, ze jsi trefil do cerneho...vojacky budou potrebovat at jiz doma ci nekde jinde...i kdyz z opia to byl urcite take pekny balicek do rozpoctu..no alespon secret service bude mit mene prostredku na financovani svych 5-tych colon....

Možné je aj to, že tých vojakov budú potrebovať čo nevidieť u nich doma.


@ Openeyes, Myslim, ze jsi trefil do cerneho...vojacky budou potrebovat at jiz doma ci nekde jinde...i kdyz z opia to byl urcite take pekny balicek do rozpoctu..no alespon secret service bude mit mene prostredku na financovani svych 5-tych colon....[quote="pid:24161, uid:136"]Možné je aj to, že tých vojakov budú potrebovať čo nevidieť u nich doma.[/quote]

Jen spekulace z mé strany... Můžou si dovolit opustit Afghánistán a opium, protože jim krásně vydělaly vakcíny big pharma společností proti kovidu, kde taktéž očekávám spojení s deep state.


Jen spekulace z mé strany... Můžou si dovolit opustit Afghánistán a opium, protože jim krásně vydělaly vakcíny big pharma společností proti kovidu, kde taktéž očekávám spojení s deep state.

Ten obchod s opiáty se jim zhroutí tak jako tak . Jakmile přijde nový šerif .


Ten obchod s opiáty se jim zhroutí tak jako tak . Jakmile přijde nový šerif .

které nevyrazí z Afghánistánu do 11. září, budou považovány za okupanty a terče útoků."

zase ten 11.9. ... zaujímavé smile


[quote="pid:23135, uid:270"]které nevyrazí z Afghánistánu do 11. září, budou považovány za okupanty a terče útoků."[/quote] zase ten 11.9. ... zaujímavé :)

Jen spekulace z mé strany... Můžou si dovolit opustit Afghánistán a opium, protože jim krásně vydělaly vakcíny big pharma společností proti kovidu, kde taktéž očekávám spojení s deep state.


Obchod s drogami v Afganistane bol kľúčovým bodom v globálnom boji západného konglomerátu. Tam nešlo ani tak o peniaze, ako o boj na 5. priorite proti globálnym nepriateľom Západu. Rozklad národov a štátností cez útok na genetiku a zdravie. (podobne ako cez globálny obchod s alkoholom a tabakom, len tvrdšie).


V tomto ohľade to vidím tak, že Biden naozaj likviduje USA a zbavuje ich globálneho vplyvu. Na rozdiel od Trumpa, Biden vedie štáty k totálnej deštrukcii a rozpadu. Táto verzia je zrejme aj nadnárodným korporáciám a gigantom milšia. S Trumpom mali šancu sa USA zachovať podobne ako RF s Putinom.


[quote="pid:24165, uid:19"]Jen spekulace z mé strany... Můžou si dovolit opustit Afghánistán a opium, protože jim krásně vydělaly vakcíny big pharma společností proti kovidu, kde taktéž očekávám spojení s deep state.[/quote] Obchod s drogami v Afganistane bol kľúčovým bodom v globálnom boji západného konglomerátu. Tam nešlo ani tak o peniaze, ako o boj na 5. priorite proti globálnym nepriateľom Západu. Rozklad národov a štátností cez útok na genetiku a zdravie. (podobne ako cez globálny obchod s alkoholom a tabakom, len tvrdšie). V tomto ohľade to vidím tak, že Biden naozaj likviduje USA a zbavuje ich globálneho vplyvu. Na rozdiel od Trumpa, Biden vedie štáty k totálnej deštrukcii a rozpadu. Táto verzia je zrejme aj nadnárodným korporáciám a gigantom milšia. S Trumpom mali šancu sa USA zachovať podobne ako RF s Putinom.

V tomto ohľade to vidím tak, že Biden naozaj likviduje USA a zbavuje ich globálneho vplyvu. Na rozdiel od Trumpa, Biden vedie štáty k totálnej deštrukcii a rozpadu. Táto verzia je zrejme aj nadnárodným korporáciám a gigantom milšia. S Trumpom mali šancu sa USA zachovať podobne ako RF s Putinom.


To predpokladá jednu vec: Trump neriadi SŠA, ale keď Trump skutočne riadi zo zákuliisia, tak Bidenova administrácia bola podstrčená močiaru presne s tým cieľom, aby robili zbytky riadiacich štruktúr močiara.


Dodávam, že Trumpovci vedeli, že kto a ako bude podvádzať vo voľbách a pripravili celú šarádu pekne dopredu...


[quote="pid:24352, uid:6"]V tomto ohľade to vidím tak, že Biden naozaj likviduje USA a zbavuje ich globálneho vplyvu. Na rozdiel od Trumpa, Biden vedie štáty k totálnej deštrukcii a rozpadu. Táto verzia je zrejme aj nadnárodným korporáciám a gigantom milšia. S Trumpom mali šancu sa USA zachovať podobne ako RF s Putinom.[/quote] To predpokladá jednu vec: Trump neriadi SŠA, ale keď Trump skutočne riadi zo zákuliisia, tak Bidenova administrácia bola podstrčená močiaru presne s tým cieľom, aby robili zbytky riadiacich štruktúr močiara. Dodávam, že Trumpovci vedeli, že kto a ako bude podvádzať vo voľbách a pripravili celú šarádu pekne dopredu...

Moderátor

Vysušit bažinu není záležitost veřejného tanečku před medii vlastněnými protistranou, nýbrž záležitost skrytého boje armády (včetně nutné čistky napřed mezi kádry oné armády). To se zásadně veřejnosti neprezentuje.
Jednou z důležitých fází je dopředu odstřihnout nepřítele od zdrojů. Řízení celosvětového obchodu s narkotiky a jeho krytí transportů armádou byla jedna z mnoha záležitostí CIA (jeden ze sloupů moci bažiny) a zdroj zisků. Byly jim podřízeny veškeré jiné narkomafie ve světě.
Proto také Trump musel ustoupit do pozadí a přenechat řízení "vysoušení" silové složce. V poslední době v různých místech světa byly vyhmátnuty opravdu hodně velké dodávky narkotik v řádů tun (což není kg množství jednoho kufru). Také jsou armádami přebírána tři hlavní pěstitelská centra, Barma, Afganistán, latinská Amerika.
Já si myslím, že utajené dění se blíží k brzkému finále. Sledujeme nenápadné řízení důležitých uzlů dění. Vše má svůj čas.


Vysušit bažinu není záležitost veřejného tanečku před medii vlastněnými protistranou, nýbrž záležitost skrytého boje armády (včetně nutné čistky napřed mezi kádry oné armády). To se zásadně veřejnosti neprezentuje. Jednou z důležitých fází je dopředu odstřihnout nepřítele od zdrojů. Řízení celosvětového obchodu s narkotiky a jeho krytí transportů armádou byla jedna z mnoha záležitostí CIA (jeden ze sloupů moci bažiny) a zdroj zisků. Byly jim podřízeny veškeré jiné narkomafie ve světě. Proto také Trump musel ustoupit do pozadí a přenechat řízení "vysoušení" silové složce. V poslední době v různých místech světa byly vyhmátnuty opravdu hodně velké dodávky narkotik v řádů tun (což není kg množství jednoho kufru). Také jsou armádami přebírána tři hlavní pěstitelská centra, Barma, Afganistán, latinská Amerika. Já si myslím, že utajené dění se blíží k brzkému finále. Sledujeme nenápadné řízení důležitých uzlů dění. Vše má svůj čas.

rozhovor s dcerou zavraždeného prezidenta 27. září 1996, Kábul, Afghánistán Talibáncemi
https://cs.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Nad%C5%BE%C3%ADbull%C3%A1h
EXKLUZIVNĚ: Afghánská Heela Najibullahová vidí zapojení Pákistánu do zabití jejího otce
S odkazem na roli Pákistánu jako „destruktivní“ vyzvala Heela Najibullah
k „důkladnému vyšetřování“ s cílem zjistit, kdo stojí za atentátem na jejího otce.
https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.dnaindia.com/world/report-exclusive-afghanistan-s-heela-najibullah-sees-pakistan-s-involvement-in-the-killing-of-her-father-2838162&prev=search&pto=aue


rozhovor s dcerou zavraždeného prezidenta 27. září 1996, Kábul, Afghánistán Talibáncemi https://cs.wikipedia.org/wiki/Muhammad_Nad%C5%BE%C3%ADbull%C3%A1h EXKLUZIVNĚ: Afghánská Heela Najibullahová vidí zapojení Pákistánu do zabití jejího otce S odkazem na roli Pákistánu jako „destruktivní“ vyzvala Heela Najibullah k „důkladnému vyšetřování“ s cílem zjistit, kdo stojí za atentátem na jejího otce. https://translate.google.cz/translate?hl=cs&sl=en&u=https://www.dnaindia.com/world/report-exclusive-afghanistan-s-heela-najibullah-sees-pakistan-s-involvement-in-the-killing-of-her-father-2838162&prev=search&pto=aue
Upravené 13. 7. 2021 o 11:23

Ruské ministerstvo zahraničia vyjadrilo znepokojenie nad skutočnosťou,
že po vystúpení kontingentov USA a NATO z Afganistanu
bude bezpečnosť medzinárodného letiska v Kábule zabezpečovaná tureckou,
nie afganskou armádou.
"Turci to urobili po dohode s Američanmi, a to ani s vládou Kábulu, to je po prvé.
Taliban (teroristická skupina zakázaná v Ruskej federácii - IF)
jednoznačne povedal, že akýkoľvek zostávajúci kontingent NATO budú považovať za okupanta." , to po druhé. Po tretie: sme prekvapení,
že za 20 rokov celé toto vojenské spoločenstvo USA a NATO nepripravilo 600 Afgancov
na to, aby boli schopní zabezpečiť prevádzku kábulského letiska, to je veľká otázka, “
osobitný vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého oddelenia Ázie Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Zamir Kabulov.
https://www.interfax.ru/world/778578


Ruské ministerstvo zahraničia vyjadrilo znepokojenie nad skutočnosťou, že po vystúpení kontingentov USA a NATO z Afganistanu bude bezpečnosť medzinárodného letiska v Kábule zabezpečovaná tureckou, nie afganskou armádou. "Turci to urobili po dohode s Američanmi, a to ani s vládou Kábulu, to je po prvé. Taliban (teroristická skupina zakázaná v Ruskej federácii - IF) jednoznačne povedal, že akýkoľvek zostávajúci kontingent NATO budú považovať za okupanta." , to po druhé. Po tretie: sme prekvapení, že za 20 rokov celé toto vojenské spoločenstvo USA a NATO nepripravilo 600 Afgancov na to, aby boli schopní zabezpečiť prevádzku kábulského letiska, to je veľká otázka, “ osobitný vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého oddelenia Ázie Ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Zamir Kabulov. https://www.interfax.ru/world/778578

Média: Poblíž prezidentského paláce v Kábulu dopadly rakety


Poblíž prezidentského paláce v centru Kábulu dopadlo několik raket.
Stalo se tak během modlitby na počest Svátku oběti
Situace v zemi
Připomeňme, že v zemi nyní dochází ke střetu mezi vládními silami a ozbrojenci Tálibánu*, kteří se zmocnili velkých území ve venkovských oblastech
a zahájili ofenzívu proti velkým městům.
Situace v Afghánistánu se zhoršuje na pozadí stažení amerického vojenského kontingentu ze země. Americká armáda bylav zemiod roku 2001, kam byla přivezena pod vedením George W. Bushe. Stahování vojsk začalo počátkem května a jeho dokončení je plánováno na konec srpna.
https://cz.sputniknews.com/20210720/media-pobliz-prezidentskeho-palace-v-kabulu-dopadly-rakety-15202204.html


Média: Poblíž prezidentského paláce v Kábulu dopadly rakety ---------------------------------------------------- Poblíž prezidentského paláce v centru Kábulu dopadlo několik raket. Stalo se tak během modlitby na počest Svátku oběti Situace v zemi Připomeňme, že v zemi nyní dochází ke střetu mezi vládními silami a ozbrojenci Tálibánu*, kteří se zmocnili velkých území ve venkovských oblastech a zahájili ofenzívu proti velkým městům. Situace v Afghánistánu se zhoršuje na pozadí stažení amerického vojenského kontingentu ze země. Americká armáda bylav zemiod roku 2001, kam byla přivezena pod vedením George W. Bushe. Stahování vojsk začalo počátkem května a jeho dokončení je plánováno na konec srpna. https://cz.sputniknews.com/20210720/media-pobliz-prezidentskeho-palace-v-kabulu-dopadly-rakety-15202204.html

Коротко по Афганистану. 23.07.2021
https://colonelcassad.livejournal.com/6929899.html


K 22. červenci 2021 Taliban kontroluje 90% hranic Afghánistánu, téměř všechny hlavní hraniční přechody a naprostou většinu území s výjimkou největších měst a centrální části země (viz mapa).


Коротко по Афганистану. 23.07.2021 https://colonelcassad.livejournal.com/6929899.html K 22. červenci 2021 Taliban kontroluje 90% hranic Afghánistánu, téměř všechny hlavní hraniční přechody a naprostou většinu území s výjimkou největších měst a centrální části země (viz mapa).
Upravené 23. 7. 2021 o 16:10

Šojgu oznámil neúspech misie


🇺🇸 USA a NATO v Afganistane
Misia Spojených štátov a NATO v Afganistane zlyhala, situácia v republike sa rýchlo zhoršuje a je prakticky mimo kontroly úradov. Uviedol to ruský minister obrany Sergej Šojgu
Šojgu predtým uviedol, že ruská 201. základňa poskytne Tadžikistanu vojenskú pomoc, ak bude v súvislosti s dianím v Afganistane ohrozená bezpečnosť tejto krajiny.


Vývoj udalostí v pohraničných severných oblastiach Afganistanu a
masový odchod Afgancov do Tadžikistanu a Uzbekistanu podľa neho naznačujú,
že dohody medzi Washingtonom a Talibanom (organizácia zakázaná v Rusku) (organizácia zakázaná v Rusku) nie sú implementované, pričom ozbrojenci už ovládajú väčšinu republiky.
Šojgu dodal, že osobitným záujmom je posilnenie pozícií ISIS v Afganistane
(pôvodný názov medzinárodnej teroristickej skupiny „Islamský štát“, zakázaný v Rusku )
a ďalších medzinárodných teroristických organizácií, čo vedie k nárastu hrozby
ich prieniku do susedných štátov.
V súčasnosti v Afganistane dochádza ku konfrontácii vládnych síl s Talibanom
(organizácia je v Rusku zakázaná), ktorí sa zmocnili významných území
vo vidieckych oblastiach a zahájili ofenzívu proti veľkým mestám.
Eskalácia prebieha na pozadí stiahnutia amerického vojenského kontingentu z krajiny. Americká administratíva od 1. mája do 11. septembra 2021 sľubuje
dokončenie sťahovania vojakov z Afganistanu v plnej koordinácii so spojencami.
https://www.gazeta.ru/army/news/2021/07/28/16306316.shtml?fbclid=IwAR07P3ck8b4HRCbUZA_U8W4ittxFKkFv5RHh_lJ7Umo0gAC3md3n-4ET4CA


Šojgu oznámil neúspech misie ----------------------------

Setkání ministrů obrany SCO v Dušanbe
https://colonelcassad.livejournal.com/6943255.html


"Dušanbe uspořádalo setkání ministrů obrany zemí SCO (Šanghajská organizace pro spolupráci) věnované situaci v Afghánistánu po útěku USA z této země. Na schůzce ministr obrany RF) Šojgu uvedl, že Spojené státy ztratily ve Střední Asii v podstatě vše. Účastníci souhlasili s uspořádáním řady vojenských cvičení a pečlivým sledováním situace v Afghánistánu."


https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0anghajsk%C3%A1_organizace_pro_spolupr%C3%A1ci


SCO se dosud neprofilovala jako vojenská aliance, ale síla ozbrojených sil států, kteří jsou jejími členy, zřejmě předčí i NATO.


Setkání ministrů obrany SCO v Dušanbe https://colonelcassad.livejournal.com/6943255.html "Dušanbe uspořádalo setkání ministrů obrany zemí SCO (Šanghajská organizace pro spolupráci) věnované situaci v Afghánistánu po útěku USA z této země. Na schůzce ministr obrany RF) Šojgu uvedl, že Spojené státy ztratily ve Střední Asii v podstatě vše. Účastníci souhlasili s uspořádáním řady vojenských cvičení a pečlivým sledováním situace v Afghánistánu." https://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%A0anghajsk%C3%A1_organizace_pro_spolupr%C3%A1ci SCO se dosud neprofilovala jako vojenská aliance, ale síla ozbrojených sil států, kteří jsou jejími členy, zřejmě předčí i NATO.

migrační politika


Německý ministr vnitra Seehofer viní Rakousko z „egoismu“ ohledně migrační politiky


Německý ministr vnitra Horst Seehofer kritizoval rakouský „egoismus“ v otázce migrace. „Evropská komise v posledních letech dramaticky ztratila svoji moc v azylové politice,“
řekl Seehofer pro Bild am Sonntag.
„Dosud jsme nedokázali najít žádný účinný prostředek
proti egoismu některých členských států EU“, včetně Rakouska.
Podle Seehofera existuje pro Německo v současné době spolehlivá spolupráce v oblasti migrace pouze s Francií.
Politik bavorské CSU také řekl, že navzdory nedávnému postupu radikálního islámského Talibánu v Afghánistánu chce pokračovat v deportacích do této země, jejíž občané mají v Evropě jedno z nejvyšších skóre v kriminální činnosti. „V současné době jednáme s Afghánistánem, abychom tam mohli nadále deportovat zločince,“ řekl pro „Bild am Sonntag“. Po skončení pandemie chce Seehofer podle Bild am Sonntag počet deportací opět výrazně zvýšit. "Období corony nebylo dobou deportací. Každá země na světě se bojí importovaných infekcí," řekl Seehofer. „Po coroně to zase výrazně zvýšíme“.
Opoziční němečtí Zelení, stejně jako jejich rakouští kolegové, nedávno trvali na ukončení deportací do Afghánistánu.
https://www.bild.de/wa/ll/bild-de/privater-modus-unangemeldet-54578900.bild.html
ČR je zemí, která nucené přijímání migrantů dlouhodobě odmítá.
Zatím se nám tak podařilo vyhnout mnoha problémům, jimž čelí země, které si na své území stovky tisíc nelegálně příchozích vpustily. ČR je však také bohužel zemí, jejíž vlády patří k „oporám“ NATO. Naši vojáci vymetli každou štaci, kde se Aliance v posledních letech účastnila útočných nebo okupačních aktivit. Nyní nám po stažení americké armády z Afghánistánu hrozí, že nám budou přiděleni migranti z řad spolupracovníků okupačních vojsk. Za jejich přijetí se přimlouvá kdekdo - včetně prezidenta Miloše Zemana. V tomto s ním zásadně nesouhlasím. Několik afghánských hrdlořezů, kterým byla doma půda příliš horká, jsme již v minulosti přijali. Odvděčili se nám násilnou kriminalitou. Známé jsou případy hospodské diskuse s nožem v ruce, při níž byl v Brně pobodán občan, který s afghánským NATOkolaborantem nesouhlasil. Nebo znásilnění zdravotní sestry v nemocnici Na Bulovce v Praze. Tresty dostali oba směšné, neboť prý nevěděli, co činí.
https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1409167566190417?__tn__=-R
MUDr. Ivan David FB


migrační politika ### Německý ministr vnitra Seehofer viní Rakousko z „egoismu“ ohledně migrační politiky Německý ministr vnitra Horst Seehofer kritizoval rakouský „egoismus“ v otázce migrace. „Evropská komise v posledních letech dramaticky ztratila svoji moc v azylové politice,“ řekl Seehofer pro Bild am Sonntag. „Dosud jsme nedokázali najít žádný účinný prostředek proti egoismu některých členských států EU“, včetně Rakouska. Podle Seehofera existuje pro Německo v současné době spolehlivá spolupráce v oblasti migrace pouze s Francií. Politik bavorské CSU také řekl, že navzdory nedávnému postupu radikálního islámského Talibánu v Afghánistánu chce pokračovat v deportacích do této země, jejíž občané mají v Evropě jedno z nejvyšších skóre v kriminální činnosti. „V současné době jednáme s Afghánistánem, abychom tam mohli nadále deportovat zločince,“ řekl pro „Bild am Sonntag“. Po skončení pandemie chce Seehofer podle Bild am Sonntag počet deportací opět výrazně zvýšit. "Období corony nebylo dobou deportací. Každá země na světě se bojí importovaných infekcí," řekl Seehofer. „Po coroně to zase výrazně zvýšíme“. Opoziční němečtí Zelení, stejně jako jejich rakouští kolegové, nedávno trvali na ukončení deportací do Afghánistánu. https://www.bild.de/wa/ll/bild-de/privater-modus-unangemeldet-54578900.bild.html ČR je zemí, která nucené přijímání migrantů dlouhodobě odmítá. Zatím se nám tak podařilo vyhnout mnoha problémům, jimž čelí země, které si na své území stovky tisíc nelegálně příchozích vpustily. ČR je však také bohužel zemí, jejíž vlády patří k „oporám“ NATO. Naši vojáci vymetli každou štaci, kde se Aliance v posledních letech účastnila útočných nebo okupačních aktivit. Nyní nám po stažení americké armády z Afghánistánu hrozí, že nám budou přiděleni migranti z řad spolupracovníků okupačních vojsk. Za jejich přijetí se přimlouvá kdekdo - včetně prezidenta Miloše Zemana. V tomto s ním zásadně nesouhlasím. Několik afghánských hrdlořezů, kterým byla doma půda příliš horká, jsme již v minulosti přijali. Odvděčili se nám násilnou kriminalitou. Známé jsou případy hospodské diskuse s nožem v ruce, při níž byl v Brně pobodán občan, který s afghánským NATOkolaborantem nesouhlasil. Nebo znásilnění zdravotní sestry v nemocnici Na Bulovce v Praze. Tresty dostali oba směšné, neboť prý nevěděli, co činí. https://www.facebook.com/MUdrIDavid/posts/1409167566190417?__tn__=-R MUDr. Ivan David FB

Za fasádou vlády Talibanu
https://colonelcassad.livejournal.com/6953238.html


"... pod rouškou Talibanu a afghánské vlády existuje celý konglomerát různých sil, takže situace je ve skutečnosti mnohem komplikovanější, než kdyby byla vnímána jednoduše jako druh abstraktní války mezi sjednoceným Talibanem a afghánskou vládou."
" A co je nejdůležitější, všechny tyto milice a polní velitelé obchodující s drogami (v Afghánistánu je těžké najít sílu, která by s drogami neobchodovala) a bezpečnost jsou svázány s místy trvalého pobytu jejich milic, takže je extrémně obtížné přilákat nové rekruty do jiných regionů Afghánistánu. Tato strategie zvýší odolnost městské obrany, ale je nepravděpodobné, že by změnila současnou dynamiku procesů v Afghánistánu."


Za fasádou vlády Talibanu https://colonelcassad.livejournal.com/6953238.html "... pod rouškou Talibanu a afghánské vlády existuje celý konglomerát různých sil, takže situace je ve skutečnosti mnohem komplikovanější, než kdyby byla vnímána jednoduše jako druh abstraktní války mezi sjednoceným Talibanem a afghánskou vládou." " A co je nejdůležitější, všechny tyto milice a polní velitelé obchodující s drogami (v Afghánistánu je těžké najít sílu, která by s drogami neobchodovala) a bezpečnost jsou svázány s místy trvalého pobytu jejich milic, takže je extrémně obtížné přilákat nové rekruty do jiných regionů Afghánistánu. Tato strategie zvýší odolnost městské obrany, ale je nepravděpodobné, že by změnila současnou dynamiku procesů v Afghánistánu."

„Hlas šaría"
https://colonelcassad.livejournal.com/6955413.html


"V Lashkar Gah se Taliban zmocnil budovy místní televizní a rozhlasové společnosti. Po 20 letech začala vysílat program „Hlas šaría“ do provincie Helmand. Přestal se vysílat v roce 2001, když byla zahájena americká invaze.
Samotné město ještě nebylo Talibanem zcela dobyto a boje tam pokračují, ..."


„Hlas šaría" https://colonelcassad.livejournal.com/6955413.html "V Lashkar Gah se Taliban zmocnil budovy místní televizní a rozhlasové společnosti. Po 20 letech začala vysílat program „Hlas šaría“ do provincie Helmand. Přestal se vysílat v roce 2001, když byla zahájena americká invaze. Samotné město ještě nebylo Talibanem zcela dobyto a boje tam pokračují, ..."

K útoku v Kábulu se přihlásil Taliban
https://colonelcassad.livejournal.com/6959228.html


"De facto byli vysoce postavení představitelé režimu Ghani prohlášeni za legitimní vojenské cíle, což samozřejmě nepřiblíží žádné dohody mezi vládou a Talibanem."
"Taliban prokázal, že má "dostatečně dlouhé prsty", aby se pokusil přesně eliminovat funkcionáře afghánské vlády přímo v Kábulu."


K útoku v Kábulu se přihlásil Taliban https://colonelcassad.livejournal.com/6959228.html "De facto byli vysoce postavení představitelé režimu Ghani prohlášeni za legitimní vojenské cíle, což samozřejmě nepřiblíží žádné dohody mezi vládou a Talibanem." "Taliban prokázal, že má "dostatečně dlouhé prsty", aby se pokusil přesně eliminovat funkcionáře afghánské vlády přímo v Kábulu."
Upravené 4. 8. 2021 o 12:46

Americké ministerstvo zahraničí vyzvalo Američany, aby okamžitě opustili Afghánistán
https://colonelcassad.livejournal.com/6967800.html¨¨


"Biden nařídil použít bombardéry B-52 ze základen na Blízkém východě k útoku na síly Talibanu, které útočí na provinční centra v Afghánistánu. Má také využívat válečné lodě při útocích proti Talibanu. Pentagon věří, že soustředěné letecké a námořní útoky pomohou oslabit tlak Talibanu na velká města jako Herát nebo Kandahár."


Nic nového pod sluncem...


Americké ministerstvo zahraničí vyzvalo Američany, aby okamžitě opustili Afghánistán https://colonelcassad.livejournal.com/6967800.html¨¨ "Biden nařídil použít bombardéry B-52 ze základen na Blízkém východě k útoku na síly Talibanu, které útočí na provinční centra v Afghánistánu. Má také využívat válečné lodě při útocích proti Talibanu. Pentagon věří, že soustředěné letecké a námořní útoky pomohou oslabit tlak Talibanu na velká města jako Herát nebo Kandahár." Nic nového pod sluncem...

Môj názor na taliban a celkovú situáciu:
Američania ( globálna elita) vedeli že taliban (rôzne skupiny) obsadia Afganistan namiesto američanmi (americká elita) podporovanej vlády.


"Možno" talibanu CIA sama dodala zbrane aby obsadili Afganistan.


Z toho všetkého vyplýva:
GP chce zastabilizovať zlo v Afganistane tím že podporí ozbrojenú chuntu (taliban) namiesto oficiálnej vlády ktorú tiež podporovali američania. Budúca vláda sa ani nemusí hrať na na demokratickú (je jedno čo si pod tým otrokári predstavujú) a na spravedlnosť je možné zabudnúť.


To je plán.


Ale viete ako to je plánmi..


Môj názor na taliban a celkovú situáciu: Američania ( globálna elita) vedeli že taliban (rôzne skupiny) obsadia Afganistan namiesto američanmi (americká elita) podporovanej vlády. "Možno" talibanu CIA sama dodala zbrane aby obsadili Afganistan. Z toho všetkého vyplýva: GP chce zastabilizovať zlo v Afganistane tím že podporí ozbrojenú chuntu (taliban) namiesto oficiálnej vlády ktorú tiež podporovali američania. Budúca vláda sa ani nemusí hrať na na demokratickú (je jedno čo si pod tým otrokári predstavujú) a na spravedlnosť je možné zabudnúť. To je plán. Ale viete ako to je plánmi..

Taliban je , tak jako jakákoliv jiná "ozbrojená opozice" , vytvořena pomocí tajných služeb , coby nástroj řízení .
V zamlčení zůstává , že nástroj může používat každý , kdo více chápe a je schopen tuto skutečnost využívat ve svém řízeném procesu .
V tomto případě se budované centrum řízení globálního světa Írán třese na to , že přes Taliban a další spolupracující frakce , převezme otěže řízení v této části světa .


Taliban je , tak jako jakákoliv jiná "ozbrojená opozice" , vytvořena pomocí tajných služeb , coby nástroj řízení . V zamlčení zůstává , že nástroj může používat každý , kdo více chápe a je schopen tuto skutečnost využívat ve svém řízeném procesu . V tomto případě se budované centrum řízení globálního světa Írán třese na to , že přes Taliban a další spolupracující frakce , převezme otěže řízení v této části světa .

Už nabízí zdůvodnění 20 letého neúspěchu
Don’t back a corrupt government or you’ll lose.
https://www.rt.com/op-ed/532036-kabul-afghanistan-taliban-fail/


Takže za neúspěch prý může korupce podporované vlády a generálů. Snad si toho všimne 5. kolona u nás.


Už nabízí zdůvodnění 20 letého neúspěchu _Don’t back a corrupt government or you’ll lose._ https://www.rt.com/op-ed/532036-kabul-afghanistan-taliban-fail/ Takže za neúspěch prý může korupce podporované vlády a generálů. Snad si toho všimne 5. kolona u nás.

Je to tak. Není důležitý randál, který kolem Afgánistánu běží, ale tiché utajené sedánky o rozdělení řízení. A hrat tu budou 3 hrači : Rusko, Čína a Írán (GP). A Čína nebude hrát zdaleka jen vnucovanou hru globalistů, tady se jí nabízí (právě v koordinaci s Ruskem) daleko lákavější sousto ovládnutí euroasijského prostoru. Čína Východ-Západ ( Hedvábná stezka) a Rusko Sever-Jih ve spolupráci s Íránem a Indií. A pod palcem máš hnedle 3 mld obyvatel v kulturních vzorcích na míle vzdálených západnímu "křesťanství"


Je to tak. Není důležitý randál, který kolem Afgánistánu běží, ale tiché utajené sedánky o rozdělení řízení. A hrat tu budou 3 hrači : Rusko, Čína a Írán (GP). A Čína nebude hrát zdaleka jen vnucovanou hru globalistů, tady se jí nabízí (právě v koordinaci s Ruskem) daleko lákavější sousto ovládnutí euroasijského prostoru. Čína Východ-Západ ( Hedvábná stezka) a Rusko Sever-Jih ve spolupráci s Íránem a Indií. A pod palcem máš hnedle 3 mld obyvatel v kulturních vzorcích na míle vzdálených západnímu "křesťanství"

Dva snímky: Saigon 1975 a Kábul 2021


61190b5a356e3


Spolu s Američany zažije "plody vojenské porážky a hořkost bezhlavého útěku" nyní i Česká republika jako přímý účastník vojenského angažmá v tomto konfliktu. A také Česká republika si oficiálně přiveze na své území "danajský dar" v podobě trójského koně afgánských tlumočníků a jejich rodin. České zdravotní sestřičky a české ženy vůbec se mohou připravit na kulturní obohacení dobrovolně zařízené naší vládou.


https://colonelcassad.livejournal.com/6986436.html


Dva snímky: Saigon 1975 a Kábul 2021 ![61190b5a356e3](serve/attachment&path=61190b5a356e3) Spolu s Američany zažije "plody vojenské porážky a hořkost bezhlavého útěku" nyní i Česká republika jako přímý účastník vojenského angažmá v tomto konfliktu. A také Česká republika si oficiálně přiveze na své území "danajský dar" v podobě trójského koně afgánských tlumočníků a jejich rodin. České zdravotní sestřičky a české ženy vůbec se mohou připravit na kulturní obohacení dobrovolně zařízené naší vládou. https://colonelcassad.livejournal.com/6986436.html
Upravené 15. 8. 2021 o 14:51

To, že je kolem Afgánistánu plno humbuku je jasné. Mě by víc zajímalo, proč to ozvučují jako Afganistán = Vietnam.
( Jako že pro US neúspěšná mise jako Vietnam? Ale jim se přeci nedařil ani Irák apod.)


To, že je kolem Afgánistánu plno humbuku je jasné. Mě by víc zajímalo, proč to ozvučují jako Afganistán = Vietnam. ( Jako že pro US neúspěšná mise jako Vietnam? Ale jim se přeci nedařil ani Irák apod.)

@Mrakoplas
Zdravia ti.
Je to porovnávané preto lebo aj z Vietnamu museli ujsť po prehratej kampani. Aj dnes utekajú. Biden poslal vojakov do Kábulu nie preto aby zabránili Talibanu ho obsadiť ale aby urýchlili evakuáciu. V oboch prípadoch bola prehra jasná a očividná každému.

@Mrakoplas Zdravia ti. Je to porovnávané preto lebo aj z Vietnamu museli ujsť po prehratej kampani. Aj dnes utekajú. Biden poslal vojakov do Kábulu nie preto aby zabránili Talibanu ho obsadiť ale aby urýchlili evakuáciu. V oboch prípadoch bola prehra jasná a očividná každému.

Myslím, že syrské inženýry a doktory teď vystřídají afghánští tlumočníci a spolupracovníci. Je to chytré, už nyní kavárna řve, že je nemůžeme nechat "zavraždit". Jeden z cílů urychleného stáhnutí z Afghanistánu.


Velmi jsem vyčítal Zemanovi, že trvá na tamní přítomnosti NATO. On ale možná věděl, co se chystá a jaké to bude mít následky.


Právě Afghánci jsou mezi migranty tou nehorší zvěří. Už se na ně opravdu těším.


Myslím, že syrské inženýry a doktory teď vystřídají afghánští tlumočníci a spolupracovníci. Je to chytré, už nyní kavárna řve, že je nemůžeme nechat "zavraždit". Jeden z cílů urychleného stáhnutí z Afghanistánu. Velmi jsem vyčítal Zemanovi, že trvá na tamní přítomnosti NATO. On ale možná věděl, co se chystá a jaké to bude mít následky. Právě Afghánci jsou mezi migranty tou nehorší zvěří. Už se na ně opravdu těším.

Útok Talibanu na Kábul.
Германские дипломаты покинули посольство в Кабуле.
Nemeckí diplomati opustili velvyslanectvo v Kábule.
Z letiska v Kábule vzlietli dve lietadlá Pakistan International Airlines,
ktorým bolo znemožnené štartovať.


Lietadlá predtým nemohli používať dráhu, pretože americká armáda


evakuovala amerických diplomatov.


  • Taliban sa zaviazal, že bude rešpektovať práva žien a nebude ich pripravovať o prácu.
  • Bývalý afganský prezident Hamíd Karzáí ubezpečil občanov, že krajinu neopustí.-Afganská vládna delegácia spolu s Abdullahom Abdullahom, vedúcim Najvyššej rady afganského národného zmierenia, odcestujú v nedeľu do Kataru, aby dosiahli dohodu s politickým úradom Talibanu, informoval Pajhwok. Abdullah Abdullah vystupuje ako sprostredkovateľ pri rokovaniach medzi Talibanom a úradmi v Kábule.

https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12133641


Útok Talibanu na Kábul. Германские дипломаты покинули посольство в Кабуле. Nemeckí diplomati opustili velvyslanectvo v Kábule. Z letiska v Kábule vzlietli dve lietadlá Pakistan International Airlines, ktorým bolo znemožnené štartovať. ### Lietadlá predtým nemohli používať dráhu, pretože americká armáda evakuovala amerických diplomatov. - Taliban sa zaviazal, že bude rešpektovať práva žien a nebude ich pripravovať o prácu. - Bývalý afganský prezident Hamíd Karzáí ubezpečil občanov, že krajinu neopustí. -Afganská vládna delegácia spolu s Abdullahom Abdullahom, vedúcim Najvyššej rady afganského národného zmierenia, odcestujú v nedeľu do Kataru, aby dosiahli dohodu s politickým úradom Talibanu, informoval Pajhwok. Abdullah Abdullah vystupuje ako sprostredkovateľ pri rokovaniach medzi Talibanom a úradmi v Kábule. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12133641
Upravené 15. 8. 2021 o 16:11

Afganský prezident opúšťa krajinu, keď sa Taliban presúva do Kábulu


Afganský prezident Ašraf Ghaní utiekol z krajiny v nedeľu, keď sa Taliban presťahoval ďalej do Kábulu, uviedli predstavitelia. Jeho krajania i cudzinci sa rozbehli k východu, čo znamenalo koniec 20-ročného západného experimentu zameraného na premenu Afganistanu.


Ghaní odletel z krajiny, uviedli dvaja predstavitelia agentúry Associated Press,
pričom hovorili pod podmienkou anonymity, pretože neboli oprávnení informovať novinárov. Abdullah Abdullah, vedúci Afganskej národnej rady pre zmierenie,
neskôr potvrdil, že Ghani odišiel na online videu.
"Odišiel z Afganistanu v ťažkých časoch, Boh ho uznal zodpovedným," povedal Abdullah.


Civilisti, ktorí sa obávajú, že Taliban môže zaviesť druh brutálneho pravidla,
že všetky práva žien okrem vylúčených sa ponáhľali opustiť krajinu
a zoradiť sa v bankomatoch, aby vybrali svoje celoživotné úspory.


Nad hlavou bzučali helikoptéry, aby evakuovali personál z USA Ambasády,
zatiaľ čo v blízkosti areálu stúpal dym, pretože personál ničil dôležité dokumenty.
Niekoľko ďalších západných misií sa tiež pripravilo vytiahnuť svojich ľudí von.
Taliban ohromujúco zabral takmer celý Afganistan len o niečo viac ako za týždeň,
napriek miliardám dolárov, ktoré USA minuli a NATO počas takmer dvoch desaťročí vybudovať afganské bezpečnostné sily.
Len niekoľko dní predtým americké vojenské vedenie odhadovalo,
že to bude trvat mesiac, kým sa hlavné mesto dostane pod povstalecký tlak.
https://apnews.com/article/afghanistan-taliban-kabul-bagram-e1ed33fe0c665ee67ba132c51b8e32a5


### Afganský prezident opúšťa krajinu, keď sa Taliban presúva do Kábulu Afganský prezident Ašraf Ghaní utiekol z krajiny v nedeľu, keď sa Taliban presťahoval ďalej do Kábulu, uviedli predstavitelia. Jeho krajania i cudzinci sa rozbehli k východu, čo znamenalo koniec 20-ročného západného experimentu zameraného na premenu Afganistanu. Ghaní odletel z krajiny, uviedli dvaja predstavitelia agentúry Associated Press, pričom hovorili pod podmienkou anonymity, pretože neboli oprávnení informovať novinárov. Abdullah Abdullah, vedúci Afganskej národnej rady pre zmierenie, neskôr potvrdil, že Ghani odišiel na online videu. "Odišiel z Afganistanu v ťažkých časoch, Boh ho uznal zodpovedným," povedal Abdullah. Civilisti, ktorí sa obávajú, že Taliban môže zaviesť druh brutálneho pravidla, že všetky práva žien okrem vylúčených sa ponáhľali opustiť krajinu a zoradiť sa v bankomatoch, aby vybrali svoje celoživotné úspory. Nad hlavou bzučali helikoptéry, aby evakuovali personál z USA Ambasády, zatiaľ čo v blízkosti areálu stúpal dym, pretože personál ničil dôležité dokumenty. Niekoľko ďalších západných misií sa tiež pripravilo vytiahnuť svojich ľudí von. Taliban ohromujúco zabral takmer celý Afganistan len o niečo viac ako za týždeň, napriek miliardám dolárov, ktoré USA minuli a NATO počas takmer dvoch desaťročí vybudovať afganské bezpečnostné sily. Len niekoľko dní predtým americké vojenské vedenie odhadovalo, že to bude trvat mesiac, kým sa hlavné mesto dostane pod povstalecký tlak. https://apnews.com/article/afghanistan-taliban-kabul-bagram-e1ed33fe0c665ee67ba132c51b8e32a5

@Mrakoplas srovnání Saigonu a Kábulu má i svůj specifický globální důvod. I v letech prohry ve Vietnamu i nyní jsou USA ve fatální situaci . Tehdy je zachránil Kissingerův tah se záměnou směnitelnosti USD za zlato za tehdy "nové zlato" = ropa. A vznikl petrodolar. Dnes už emerická exekutiva nemá Henryho , takž záchrana USA se nekoná a podle všeho toto bude umíráček státnosti.

@Mrakoplas srovnání Saigonu a Kábulu má i svůj specifický globální důvod. I v letech prohry ve Vietnamu i nyní jsou USA ve fatální situaci . Tehdy je zachránil Kissingerův tah se záměnou směnitelnosti USD za zlato za tehdy "nové zlato" = ropa. A vznikl petrodolar. Dnes už emerická exekutiva nemá Henryho , takž záchrana USA se nekoná a podle všeho toto bude umíráček státnosti.

Ešte analóg zo stiahnutím vojsk cccp a potom rozklad cccp.


Ešte analóg zo stiahnutím vojsk cccp a potom rozklad cccp.

@Peter Pavlovic
Tento príklad nie je až tak presný. Stiahnutie vojsk CCCP bolo skôr politické rozhodnutie ako jednoznačná vojenská porážka. Ani vstup do konfliktu v Afganistane nebol rovnaký. CCCP tam šlo na oficiálne pozvanie, USA a ich poskoci vykonali plnohodnotnú inváziu. Takže to nie je až tak dobré poukázanie na súvislosti.

@Peter Pavlovic Tento príklad nie je až tak presný. Stiahnutie vojsk CCCP bolo skôr politické rozhodnutie ako jednoznačná vojenská porážka. Ani vstup do konfliktu v Afganistane nebol rovnaký. CCCP tam šlo na oficiálne pozvanie, USA a ich poskoci vykonali plnohodnotnú inváziu. Takže to nie je až tak dobré poukázanie na súvislosti.
Upravené 15. 8. 2021 o 20:17

Skôr ide o "reklamu" pádu usa.
Nik už nerieši ako to v skutočnosti bolo v cccp.
Celé to muselo byť dohodnuté. A keď vieme koho nástroj sú Taliban, tak tu ide možno na prípravu pôdy ore Čínu. Usa museli zmiznúť. A ponížene. Ale GP mieni, HNR mení.


Skôr ide o "reklamu" pádu usa. Nik už nerieši ako to v skutočnosti bolo v cccp. Celé to muselo byť dohodnuté. A keď vieme koho nástroj sú Taliban, tak tu ide možno na prípravu pôdy ore Čínu. Usa museli zmiznúť. A ponížene. Ale GP mieni, HNR mení.

Slovenská vláda připravuje evakuaci z Afghánistánu. Situace podle premiéra vyžaduje rychlou reakci


Včera ministr zahraničí Jakub Kulhánek rozhodl o evakuaci diplomatů z české ambasády.
Navíc Česká republika slíbila pomoc i místním zaměstnancům velvyslanectví a tlumočníkům české armády, kteří o to požádali.
https://cz.sputniknews.com/20210815/slovenska-vlada-pripravuje-evakuaci-z-afghanistanu-situace-podle-premiera-vyzaduje-rychlou-reakci-15504226.html
Populární komentáře
Na konci dne se nechá shrnout, že prezident Ghani zdrhnnul.
Kabul je v rukách Talibánů. Na letišti se strřílelo a hořelo.
Na letišti byla vidět dvě americká letadla (vrtulník a letoun), z čehož jenom ten ten vrtulník se dostal do vzduchu.
Nějakých 3000 amerických vojáků nikde nebylo vidět.
Německo a ostatní parchantské země nestihli včas opustit Afghánistán a jsou tam v pasti,
a spousta takto zaskočených se skrývá v nějakých skrýších v Kábulu a doufají na zázrak.


### Slovenská vláda připravuje evakuaci z Afghánistánu. Situace podle premiéra vyžaduje rychlou reakci Včera ministr zahraničí Jakub Kulhánek rozhodl o evakuaci diplomatů z české ambasády. Navíc Česká republika slíbila pomoc i místním zaměstnancům velvyslanectví a tlumočníkům české armády, kteří o to požádali. https://cz.sputniknews.com/20210815/slovenska-vlada-pripravuje-evakuaci-z-afghanistanu-situace-podle-premiera-vyzaduje-rychlou-reakci-15504226.html Populární komentáře Na konci dne se nechá shrnout, že prezident Ghani zdrhnnul. Kabul je v rukách Talibánů. Na letišti se strřílelo a hořelo. Na letišti byla vidět dvě americká letadla (vrtulník a letoun), z čehož jenom ten ten vrtulník se dostal do vzduchu. Nějakých 3000 amerických vojáků nikde nebylo vidět. Německo a ostatní parchantské země nestihli včas opustit Afghánistán a jsou tam v pasti, a spousta takto zaskočených se skrývá v nějakých skrýších v Kábulu a doufají na zázrak.

Včera ministr zahraničí Jakub Kulhánek rozhodl o evakuaci diplomatů z české ambasády.


To je rozumné .. A jak to chce vlastně ten Kulhánek udělat ? Nu což - asi je pošle na stopa ..


Ale - kdyby jim náhodou nikdo na té výpadovce z Kábulu nezastavil - bude nutné, aby o jejich (a nejen jejich) osudu jednal s Talibánem někdo, s kým ten jednat bude ochoten. Kulhánek se asi o tom bude muset s někým poradit. Třeba s Kolářema nebo s Novotným von Řeporyje.


[quote="pid:29618, uid:78"]Včera ministr zahraničí Jakub Kulhánek rozhodl o evakuaci diplomatů z české ambasády.[/quote] To je rozumné .. A jak to chce vlastně ten Kulhánek udělat ? Nu což - asi je pošle na stopa .. Ale - kdyby jim náhodou nikdo na té výpadovce z Kábulu nezastavil - bude nutné, aby o jejich (a nejen jejich) osudu jednal s Talibánem někdo, s kým ten jednat bude ochoten. Kulhánek se asi o tom bude muset s někým poradit. Třeba s Kolářema nebo s Novotným von Řeporyje.

Na konci dne se nechá shrnout, že prezident Ghani zdrhnnul.
Kabul je v rukách Talibánů. Na letišti se strřílelo a hořelo.
Na letišti byla vidět dvě americká letadla (vrtulník a letoun), z čehož jenom ten ten vrtulník se dostal do vzduchu.
Nějakých 3000 amerických vojáků nikde nebylo vidět.


Z toho kouká pěkná ostuda a možná i něco horšího...


A náš "elitní" NATO generál si dělá reklamu / přípravu na prezidentské volby pěkně z tepla domova: Tajná mise generála Pavla. Vede kampaň, o které se nesmí mluvit
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tajna-mise-generala-pavla-vede-kampan-o-ktere-se-nesmi-mluvit-172025


[quote="pid:29618, uid:78"]Na konci dne se nechá shrnout, že prezident Ghani zdrhnnul. Kabul je v rukách Talibánů. Na letišti se strřílelo a hořelo. Na letišti byla vidět dvě americká letadla (vrtulník a letoun), z čehož jenom ten ten vrtulník se dostal do vzduchu. Nějakých 3000 amerických vojáků nikde nebylo vidět.[/quote] Z toho kouká pěkná ostuda a možná i něco horšího... A náš "elitní" NATO generál si dělá reklamu / přípravu na prezidentské volby pěkně z tepla domova: Tajná mise generála Pavla. Vede kampaň, o které se nesmí mluvit https://www.seznamzpravy.cz/clanek/tajna-mise-generala-pavla-vede-kampan-o-ktere-se-nesmi-mluvit-172025

**Taliban prevzal vonkajší obvod ruského veľvyslanectva v Kábule


Časť personálu ruského veľvyslanectva v Kábule bude poslaná na dovolenku alebo evakuovaná, uviedol osobitný zástupca prezidenta Ruskej federácie pre Afganistan Zamir Kabulov


Hnutie Taliban (v Rusku zakázané) už zabezpečilo vonkajší obvod ruského veľvyslanectva v Kábule. V pondelok to oznámil špeciálny vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého ázijského odboru ministerstva zahraničných vecí Zamir Kabulov vo vysielaní rozhlasovej stanice Echo Moskvy.


„Už zaistili vonkajší obvod ruského veľvyslanectva,“ povedal.


„Zajtra budú s ambasádorom diskutovať o podrobnostiach na dlhšie obdobie,“ dodal Kabulov.
Neočakávané prevzatie Kábulu


Zabavenie hlavného mesta Afganistanu militantmi Talibanu bolo pre ruskú stranu prekvapením, ktoré sa opieralo o optimistickejšie hodnotenia bojaschopnosti vládnych síl islamskej republiky, uviedol Kabulov.


"Do určitej miery áno, bolo to prekvapenie," povedal. "Vychádzali sme z toho, že afganská armáda, nech to bolo čokoľvek, bude nejaký čas stále odolávať. Ale zrejme sme boli príliš optimistickí v hodnotenie kvality ozbrojených síl vycvičených Američanmi a NATO. Pri prvom výstrele všetko zahodili. “


Zvláštny vyslanec poznamenal, že americké médiá sa teraz pokúšajú vykresliť paralely s odsunom sovietskych vojsk, keď údajne „padol aj režim“. „Nič také," povedal diplomat. „Režim stál ďalšie tri roky a režim, ktorý vytvorili, sa zrútil ešte skôr, ako Američania odišli - to je zásadný rozdiel."


Na otázku, či bolo zajatie Kábulu Talibanom prekvapením pre spravodajskú komunitu iných krajín sveta, Kabulov poznamenal, že „americké [spravodajské služby] s týmto uhlom pohľadu bezvýhradne súhlasia“.


Situácia v meste

Situácia v Kábule, v ktorom sú už zahrnuté hlavné sily Talibanu, zostáva podľa Kabulova absolútne pokojná.


"Vo všeobecnosti je situácia prekvapivo absolútne pokojná. Dnes hlavné sily Talibanu mierovo, pokojne vstúpili do Kábulu. Predtým najvyššie vedenie Talibanu vydalo varovanie pre všetky svoje oddiely: neurážať obyvateľstvo, nie vstupovať do domov, nedotýkať sa, udržiavať poriadok. Navyše deň pred príchodom vedenie Talibanu odovzdalo afganskému ministerstvu obrany, aby zaistilo bezpečnosť v meste, “uviedol.
Situácia na ambasáde


Niektorí zo zamestnancov ruského veľvyslanectva v Kábule budú poslaní na dovolenku alebo evakuovaní, uviedol Kabulov.


"V Afganistane máme pomerne veľkú ambasádu, v každom prípade je to asi 100 ľudí. Niektorí naši zamestnanci budú poslaní na dovolenku alebo evakuovaní iným spôsobom, len aby nevytvárali prílišnú prítomnosť," povedal.
Evakuácia ruských občanov


Podľa Kabulova v súčasnej dobe nie sú žiadne žiadosti o evakuáciu od ruských občanov žijúcich v Afganistane. "Existuje ešte jedna kategória. Ide o ruských občanov afganského pôvodu, je ich niekoľko stoviek, niektorí z nich už boli evakuovaní pod úplne inou zámienkou, keď sme kvôli pandémii evakuovali našich občanov. Mnohí z nich odišli z Afganistanu, kto chcel." na, "dodal. V tejto chvíli nemám žiadne údaje o konkrétnych požiadavkách držiteľov ruských pasov na urgentnú evakuáciu."


Rusi by mali zostať pokojní a nemali by zbytočne vychádzať zo svojich domovov, kým sa situácia v krajine neupraví, povedal Kabulov.


„[Rusom v Afganistane sa odporúča], aby zostali pokojní, bez zbytočnej potreby nevychádzať z domu a neupozorňovali na seba, kým sa situácia úplne nevyjasní,“ povedal.


Kabulov tiež poznamenal, že zatiaľ nemá údaje o výzvach Rusov afganského pôvodu na urgentnú evakuáciu z krajiny. "Všetci majú kontaktné telefónne číslo na ruskú ambasádu. Oni to veľmi dobre vedia a vedia, kde sa ambasáda nachádza, tak nech si vyberú pre seba pohodlný spôsob kontaktu s ruskou diplomatickou misiou," dodal.


Osobitný vyslanec prezidenta Ruskej federácie označil zákaz vychádzania v hlavnom meste Afganistanu za pozitívny krok. „To umožní lepšiu kontrolu nad mestom od prípadných banditov a záškodníkov, ktorí nie sú talibancami,“ vysvetlil Kabulov.


Uznanie nového režimu

Ruské vedenie sa rozhodne uznať režim Talibanu v Afganistane podľa toho, ako zodpovedne bude Taliban ovládať krajinu, povedal Kabulov.


"Nikto sa s tým nebude ponáhľať. Uznanie alebo neuznanie bude závisieť od správania sa nových orgánov. Budeme pozorne sledovať, ako zodpovedne budú v blízkej budúcnosti riadiť krajinu. A na základe výsledkov ruské vedenie" vyvodí potrebné závery, “povedal.
Dodávky zbraní pre Taliban


Počas vojny s afganskými vládnymi silami hnutie Taliban nakupovalo zbrane zo skladov afganskej armády a polície a počas nepriateľských akcií sa zmocňovalo aj munície, od nikoho neexistovala žiadna vonkajšia dodávka zbraní, poznamenal Kabulov.


"V uplynulých rokoch nikto nedodával zbrane Talibanu len preto, že to nebolo potrebné. Kým Taliban bojoval proti vládnym silám, úspešne nakupovali zbrane zo skladov afganskej armády a polície a taktiež brali muníciu," a vzal niečo počas nepriateľstva. “, - povedal.


Finančnú podporu Talibanu zároveň poskytujú „niektoré islamské fondy“ nachádzajúce sa predovšetkým v oblasti Perzského zálivu, poznamenal Kabulov bez uvedenia podrobností o týchto organizáciách. "Sú tam bohatí sponzori," dodal osobitný vyslanec prezidenta.
https://tass.ru/politika/12138239


**Taliban prevzal vonkajší obvod ruského veľvyslanectva v Kábule Časť personálu ruského veľvyslanectva v Kábule bude poslaná na dovolenku alebo evakuovaná, uviedol osobitný zástupca prezidenta Ruskej federácie pre Afganistan Zamir Kabulov Hnutie Taliban (v Rusku zakázané) už zabezpečilo vonkajší obvod ruského veľvyslanectva v Kábule. V pondelok to oznámil špeciálny vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého ázijského odboru ministerstva zahraničných vecí Zamir Kabulov vo vysielaní rozhlasovej stanice Echo Moskvy. „Už zaistili vonkajší obvod ruského veľvyslanectva,“ povedal. „Zajtra budú s ambasádorom diskutovať o podrobnostiach na dlhšie obdobie,“ dodal Kabulov. Neočakávané prevzatie Kábulu Zabavenie hlavného mesta Afganistanu militantmi Talibanu bolo pre ruskú stranu prekvapením, ktoré sa opieralo o optimistickejšie hodnotenia bojaschopnosti vládnych síl islamskej republiky, uviedol Kabulov. "Do určitej miery áno, bolo to prekvapenie," povedal. "Vychádzali sme z toho, že afganská armáda, nech to bolo čokoľvek, bude nejaký čas stále odolávať. Ale zrejme sme boli príliš optimistickí v hodnotenie kvality ozbrojených síl vycvičených Američanmi a NATO. Pri prvom výstrele všetko zahodili. “ Zvláštny vyslanec poznamenal, že americké médiá sa teraz pokúšajú vykresliť paralely s odsunom sovietskych vojsk, keď údajne „padol aj režim“. „Nič také," povedal diplomat. „Režim stál ďalšie tri roky a režim, ktorý vytvorili, sa zrútil ešte skôr, ako Američania odišli - to je zásadný rozdiel." Na otázku, či bolo zajatie Kábulu Talibanom prekvapením pre spravodajskú komunitu iných krajín sveta, Kabulov poznamenal, že „americké [spravodajské služby] s týmto uhlom pohľadu bezvýhradne súhlasia“. **Situácia v meste ** Situácia v Kábule, v ktorom sú už zahrnuté hlavné sily Talibanu, zostáva podľa Kabulova absolútne pokojná. "Vo všeobecnosti je situácia prekvapivo absolútne pokojná. Dnes hlavné sily Talibanu mierovo, pokojne vstúpili do Kábulu. Predtým najvyššie vedenie Talibanu vydalo varovanie pre všetky svoje oddiely: neurážať obyvateľstvo, nie vstupovať do domov, nedotýkať sa, udržiavať poriadok. Navyše deň pred príchodom vedenie Talibanu odovzdalo afganskému ministerstvu obrany, aby zaistilo bezpečnosť v meste, “uviedol. Situácia na ambasáde Niektorí zo zamestnancov ruského veľvyslanectva v Kábule budú poslaní na dovolenku alebo evakuovaní, uviedol Kabulov. "V Afganistane máme pomerne veľkú ambasádu, v každom prípade je to asi 100 ľudí. Niektorí naši zamestnanci budú poslaní na dovolenku alebo evakuovaní iným spôsobom, len aby nevytvárali prílišnú prítomnosť," povedal. Evakuácia ruských občanov Podľa Kabulova v súčasnej dobe nie sú žiadne žiadosti o evakuáciu od ruských občanov žijúcich v Afganistane. "Existuje ešte jedna kategória. Ide o ruských občanov afganského pôvodu, je ich niekoľko stoviek, niektorí z nich už boli evakuovaní pod úplne inou zámienkou, keď sme kvôli pandémii evakuovali našich občanov. Mnohí z nich odišli z Afganistanu, kto chcel." na, "dodal. V tejto chvíli nemám žiadne údaje o konkrétnych požiadavkách držiteľov ruských pasov na urgentnú evakuáciu." Rusi by mali zostať pokojní a nemali by zbytočne vychádzať zo svojich domovov, kým sa situácia v krajine neupraví, povedal Kabulov. „[Rusom v Afganistane sa odporúča], aby zostali pokojní, bez zbytočnej potreby nevychádzať z domu a neupozorňovali na seba, kým sa situácia úplne nevyjasní,“ povedal. Kabulov tiež poznamenal, že zatiaľ nemá údaje o výzvach Rusov afganského pôvodu na urgentnú evakuáciu z krajiny. "Všetci majú kontaktné telefónne číslo na ruskú ambasádu. Oni to veľmi dobre vedia a vedia, kde sa ambasáda nachádza, tak nech si vyberú pre seba pohodlný spôsob kontaktu s ruskou diplomatickou misiou," dodal. Osobitný vyslanec prezidenta Ruskej federácie označil zákaz vychádzania v hlavnom meste Afganistanu za pozitívny krok. „To umožní lepšiu kontrolu nad mestom od prípadných banditov a záškodníkov, ktorí nie sú talibancami,“ vysvetlil Kabulov. **Uznanie nového režimu ** Ruské vedenie sa rozhodne uznať režim Talibanu v Afganistane podľa toho, ako zodpovedne bude Taliban ovládať krajinu, povedal Kabulov. "Nikto sa s tým nebude ponáhľať. Uznanie alebo neuznanie bude závisieť od správania sa nových orgánov. Budeme pozorne sledovať, ako zodpovedne budú v blízkej budúcnosti riadiť krajinu. A na základe výsledkov ruské vedenie" vyvodí potrebné závery, “povedal. Dodávky zbraní pre Taliban Počas vojny s afganskými vládnymi silami hnutie Taliban nakupovalo zbrane zo skladov afganskej armády a polície a počas nepriateľských akcií sa zmocňovalo aj munície, od nikoho neexistovala žiadna vonkajšia dodávka zbraní, poznamenal Kabulov. "V uplynulých rokoch nikto nedodával zbrane Talibanu len preto, že to nebolo potrebné. Kým Taliban bojoval proti vládnym silám, úspešne nakupovali zbrane zo skladov afganskej armády a polície a taktiež brali muníciu," a vzal niečo počas nepriateľstva. “, - povedal. Finančnú podporu Talibanu zároveň poskytujú „niektoré islamské fondy“ nachádzajúce sa predovšetkým v oblasti Perzského zálivu, poznamenal Kabulov bez uvedenia podrobností o týchto organizáciách. "Sú tam bohatí sponzori," dodal osobitný vyslanec prezidenta. https://tass.ru/politika/12138239

Američtí vojáci je rozháněli střelbou do vzduchu
Lidé na letišti v Kábulu hledají volná letadla. Nedaleko se střílí a létají vrtulníky
-Kvůli zajišťování bezpečnosti při evakuacích se do Kábulu vrací tisíce amerických a stovky britských vojáků, jednotky tam poslaly i další země
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-afghanistan/r~4095fc60fdaa11eba7d3ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne
https://www.instagram.com/p/CSnMeqJMq6-/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR1H1jv7P4K5VAGOpQNXJMe6EpOww1uplwzjKDROQVU6Ht2_jUahAeYWGds


Američtí vojáci je rozháněli střelbou do vzduchu Lidé na letišti v Kábulu hledají volná letadla. Nedaleko se střílí a létají vrtulníky -Kvůli zajišťování bezpečnosti při evakuacích se do Kábulu vrací tisíce amerických a stovky britských vojáků, jednotky tam poslaly i další země https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/online-afghanistan/r~4095fc60fdaa11eba7d3ac1f6b220ee8/?utm_source=centrumHP&utm_medium=dynamicleadbox&utm_term=position-0&utm_campaign=Aktualne https://www.instagram.com/p/CSnMeqJMq6-/?utm_medium=copy_link&fbclid=IwAR1H1jv7P4K5VAGOpQNXJMe6EpOww1uplwzjKDROQVU6Ht2_jUahAeYWGds
Upravené 16. 8. 2021 o 11:20

Zacharová poukázala na to, že USA ignorujú požiadavky Afgancov na evakuáciu na kábulskom letisku


Podľa oficiálneho zástupcu ruského ministerstva zahraničia občania Afganistanu vtrhnú do lietadiel a prosia Washington „nie o pomoc, ale o záchranu“.


Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová upozornila na nedostatočnú reakciu Washingtonu na porušovanie ľudských práv v Kábule a na žiadosti afganských občanov o pomoc pri evakuácii letiska v hlavnom meste krajiny.
"Čo hovoríte na to, že ľudské práva v Kábule podľa Bieleho domu nepočuli? Obvykle denne a bez prestávky na obed chrlia vyhlásenia k jednotlivým prípadom. O" údajoch z médií a sociálnych sietí, "napísala v pondelok jej telegramový kanál.


„Zdá sa, že správy z kábulského letiska sú vo vzduchu - Afganci vtrhnú do lietadiel a žiadajú Washington, ktorý už dlhé roky zaisťuje spojenectvo nie o pomoc, ale o záchranu. A ticho. Tlačiareň sa pokazila dole, alebo hľadajú zodpovedných? " - ukázal diplomat.


Predtým sa v médiách objavili videozáznamy očitých svedkov z kábulského letiska, ktoré ukazujú, ako stovky ľudí prerážajú bariéry a pokúšajú sa vyliezť na pristávacie rampy, aby odleteli z Afganistanu. V pozadí sa ozývajú výstrely z automatických zbraní.
V súčasnej dobe prebieha z kábulského letiska hromadná evakuácia západných občanov. Podľa zdrojov z Bruselu je tento letecký prístav posledným veľkým zariadením v Afganistane, ktoré zostalo pod kontrolou síl NATO, jeho bezpečnosť zaisťuje armáda USA, Veľkej Británie a Turecka.


https://tass.ru/politika/12138033


Slovensko rokuje s NATO o evakuácii občanov z Afganistanu


Slovenské úrady rokujú s členskými štátmi NATO o tom, ako sa zúčastniť na núdzovej evakuácii občanov ohrozených radikálnym Talibanom * v Kábule, uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenska Ivan Korchok.


Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na TASR.


"Vedieme intenzívne rokovania s partnermi (NATO. - RT) o tom, ako sa Slovensko zapojí do krízovej evakuácie občanov, ktorých ohrozuje krvavá politika hnutia Taliban," uviedol šéf slovenského ministerstva zahraničných vecí.


Prichádzajúce informácie o prevode afganského hlavného mesta do rúk Talibanu označil za veľmi zlú správu pre celý región Blízkeho východu. Slovensko podľa ministra nebude schopné rozpoznať politický režim, ktorý sa dostal k moci násilím.


Je známe, že Taliban má v úmysle čoskoro oznámiť z prezidentského paláca v Kábule o vytvorení „islamského emirátu Afganistan“.
https://russian.rt.com/world/news/896300-slovakiya-nato-afganistan


Zacharová poukázala na to, že USA ignorujú požiadavky Afgancov na evakuáciu na kábulskom letisku Podľa oficiálneho zástupcu ruského ministerstva zahraničia občania Afganistanu vtrhnú do lietadiel a prosia Washington „nie o pomoc, ale o záchranu“. Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia Maria Zacharovová upozornila na nedostatočnú reakciu Washingtonu na porušovanie ľudských práv v Kábule a na žiadosti afganských občanov o pomoc pri evakuácii letiska v hlavnom meste krajiny. "Čo hovoríte na to, že ľudské práva v Kábule podľa Bieleho domu nepočuli? Obvykle denne a bez prestávky na obed chrlia vyhlásenia k jednotlivým prípadom. O" údajoch z médií a sociálnych sietí, "napísala v pondelok jej telegramový kanál. „Zdá sa, že správy z kábulského letiska sú vo vzduchu - Afganci vtrhnú do lietadiel a žiadajú Washington, ktorý už dlhé roky zaisťuje spojenectvo nie o pomoc, ale o záchranu. A ticho. Tlačiareň sa pokazila dole, alebo hľadajú zodpovedných? " - ukázal diplomat. Predtým sa v médiách objavili videozáznamy očitých svedkov z kábulského letiska, ktoré ukazujú, ako stovky ľudí prerážajú bariéry a pokúšajú sa vyliezť na pristávacie rampy, aby odleteli z Afganistanu. V pozadí sa ozývajú výstrely z automatických zbraní. V súčasnej dobe prebieha z kábulského letiska hromadná evakuácia západných občanov. Podľa zdrojov z Bruselu je tento letecký prístav posledným veľkým zariadením v Afganistane, ktoré zostalo pod kontrolou síl NATO, jeho bezpečnosť zaisťuje armáda USA, Veľkej Británie a Turecka. https://tass.ru/politika/12138033 **Slovensko rokuje s NATO o evakuácii občanov z Afganistanu** Slovenské úrady rokujú s členskými štátmi NATO o tom, ako sa zúčastniť na núdzovej evakuácii občanov ohrozených radikálnym Talibanom * v Kábule, uviedol minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenska Ivan Korchok. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na TASR. "Vedieme intenzívne rokovania s partnermi (NATO. - RT) o tom, ako sa Slovensko zapojí do krízovej evakuácie občanov, ktorých ohrozuje krvavá politika hnutia Taliban," uviedol šéf slovenského ministerstva zahraničných vecí. Prichádzajúce informácie o prevode afganského hlavného mesta do rúk Talibanu označil za veľmi zlú správu pre celý región Blízkeho východu. Slovensko podľa ministra nebude schopné rozpoznať politický režim, ktorý sa dostal k moci násilím. Je známe, že Taliban má v úmysle čoskoro oznámiť z prezidentského paláca v Kábule o vytvorení „islamského emirátu Afganistan“. https://russian.rt.com/world/news/896300-slovakiya-nato-afganistan

Jen pro zajímavost , dám sem část diskuze pod článkem , kde mluvící placené hlavy křičí o naší povinnosti ,přijímat kolaboranty z Afghánistánu .


Drsná novinářka , anaboca, 16.08.2021 10:35:41
Novinářce Apoleně Rychlíkové z levicového serveru A2larm.cz je z toho špatně. A že vám nebylo špatně, když tam naše vlády jedna za druhou posílali vojáky k okupaci Afganistánu?? Proč jste mlčela a nekřičela, že je to sr-čství, jen aby se politici zavděčili USA ??!!! . No proč??? Apoleno??? A co USA ??? Ti tam nechají tísíce "svých spolupracovníku " to není sráč-tví?? Proč neutočíte na velvyslanectví USA s tím, jak to, že tam nechali tolik lidí, co pro ně pracovali??!!! Do toho Apoléno. nebo se bojíte? Tak to je od Vás sráč-tví.!!!!


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Sr-cstvi-Tlumocnici-z-Afghanistanu-Drsna-slova-ceskemu-narodu-673790


Jen pro zajímavost , dám sem část diskuze pod článkem , kde mluvící placené hlavy křičí o naší povinnosti ,přijímat kolaboranty z Afghánistánu . Drsná novinářka , anaboca, 16.08.2021 10:35:41 Novinářce Apoleně Rychlíkové z levicového serveru A2larm.cz je z toho špatně. A že vám nebylo špatně, když tam naše vlády jedna za druhou posílali vojáky k okupaci Afganistánu?? Proč jste mlčela a nekřičela, že je to sr-čství, jen aby se politici zavděčili USA ??!!! . No proč??? Apoleno??? A co USA ??? Ti tam nechají tísíce "svých spolupracovníku " to není sráč-tví?? Proč neutočíte na velvyslanectví USA s tím, jak to, že tam nechali tolik lidí, co pro ně pracovali??!!! Do toho Apoléno. nebo se bojíte? Tak to je od Vás sráč-tví.!!!! https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Sr-cstvi-Tlumocnici-z-Afghanistanu-Drsna-slova-ceskemu-narodu-673790

Taliban vztýčil vlajku nad prezidentským palácom v Kábule


Zástupcovia radikálneho hnutia Taliban (v Rusku zakázaného) vztýčili vlajku nad prezidentským palácom v Kábule, hlavnom meste Afganistanu. Informovala o tom televízia Al -Džazíra, informuje agentúra TASS.
Militanti uviedli, že čoskoro oznámia vytvorenie islamského emirátu Afganistan z prezidentského paláca. Toto bol názov štátu, ktorý existoval v rokoch 1996 až 2001 a ovládal väčšinu krajiny. Navyše ovládli štátnu televíziu a vyzvali afganský ľud, aby sa upokojil.


Taliban navyše zaručoval bezpečnosť zahraničných ambasád. Napriek tomu sa krajiny ako USA, Veľká Británia, Fínsko, Nemecko, Česká republika, Saudská Arábia rozhodli evakuovať svojich diplomatov z Afganistanu a pozastaviť činnosť diplomatických misií.


Dobytie hlavného mesta sa uskutočnilo za necelý deň. Militanti sa 15. augusta popoludní priblížili ku Kábulu a večer oznámili plnú kontrolu nad mestom. Je známe, že velenie skupiny nariadilo svojim bojovníkom, aby sa počas zajatia mesta zdržali násilia a slobodne prepustili všetkých, ktorí chcú opustiť hlavné mesto. V tejto súvislosti sa na kábulskom letisku zhromaždili stovky ľudí, ktorí sa pokúšajú opustiť krajinu. Kvôli chaosu a všeobecnej panike tam bola tlačenica. V súčasnej dobe sú všetky komerčné lety z hlavného mesta Afganistanu zrušené.
Afganský prezident z krajiny utiekol


Militanti prevzali prezidentský palác niekoľko hodín po tom, čo afganský prezident Ašraf Ghaní utiekol z krajiny. Osobná ochranka hlavy štátu spresnila, že prezident s manželkou, riaditeľom jeho úradu a poradcom pre národnú bezpečnosť odleteli do Taškentu, hlavného mesta Uzbekistanu.


Sám Ghaní vysvetlil, že odstúpil, aby zabránil krviprelievaniu, pretože Taliban pripravoval útok. Bojovníkom sa podľa neho podarilo súdny proces vyhrať so zbraňami, srdcia svojich krajanov si však získať nedokázali. Dodal, že od tej chvíle boli Taliban zodpovední za „česť, majetok a záchranu“ afganského ľudu.


Viceprezident Afganistanu Amrullah Saleh zároveň uviedol, že v krajine zostáva „spolu s ľuďmi“. "Z nejakého dôvodu." S pevnou vierou v spravodlivosť. Našou legitimitou je odolať pakistanskému útlaku a brutálnej diktatúre, “napísal na Twitteri. Predtým uviedol, že sa nikdy nepokloní pred Talibanom.


V tejto chvíli je správa krajiny prevedená na dočasnú radu, ktorá odovzdá moc Talibanu. V novej rade je vedúci Najvyššej rady pre národné zmierenie Abdullah Abdullah a bývalý prezident Hamid Karzai.
Taliban oznámil koniec vojny


Hovorca katarskej politickej kancelárie Talibanu Mohammad Naim uviedol, že vojna v Afganistane sa skončila. "Správne sme dosiahli to, čo by sme mali mať - slobodu našej krajiny a nezávislosť našich ľudí," povedal. Podľa neho sa v blízkej budúcnosti určí typ vlády a forma režimu v Afganistane.


Vedúci politickej kancelárie hnutia Abdul Ghani Baradar poznamenal, že Taliban bude musieť preukázať svoju schopnosť zaistiť bezpečnosť a pohodu Afgancov. Podľa hovorcu Talibanu vedúci predstavitelia hnutia nečakali, že takto získajú „víťazné víťazstvo“.


Ostatné krajiny sa však zatiaľ neponáhľajú uznať Taliban za legitímnu autoritu v Afganistane. Zvlášť Rusko zaujíma takéto stanovisko, uviedol Zamir Kabulov, osobitný vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého odboru Ázie ruského ministerstva zahraničných vecí. Zdôraznil, že ruská strana je pripravená spolupracovať s prechodnou vládou.


Britský premiér Boris Johnson otvorene uviedol, že Londýn si vôbec neželá, aby Taliban uznávali legitímne orgány, a vyzval členov medzinárodného spoločenstva, aby to nerobili. "Toto je jediný spôsob, akým môžeme urobiť všetko pre to, aby sa teroristi v krajine neukotvili," povedal.
https://lenta.ru/news/2021/08/16/afgh_/


**Taliban vztýčil vlajku nad prezidentským palácom v Kábul**e Zástupcovia radikálneho hnutia Taliban (v Rusku zakázaného) vztýčili vlajku nad prezidentským palácom v Kábule, hlavnom meste Afganistanu. Informovala o tom televízia Al -Džazíra, informuje agentúra TASS. Militanti uviedli, že čoskoro oznámia vytvorenie islamského emirátu Afganistan z prezidentského paláca. Toto bol názov štátu, ktorý existoval v rokoch 1996 až 2001 a ovládal väčšinu krajiny. Navyše ovládli štátnu televíziu a vyzvali afganský ľud, aby sa upokojil. Taliban navyše zaručoval bezpečnosť zahraničných ambasád. Napriek tomu sa krajiny ako USA, Veľká Británia, Fínsko, Nemecko, Česká republika, Saudská Arábia rozhodli evakuovať svojich diplomatov z Afganistanu a pozastaviť činnosť diplomatických misií. Dobytie hlavného mesta sa uskutočnilo za necelý deň. Militanti sa 15. augusta popoludní priblížili ku Kábulu a večer oznámili plnú kontrolu nad mestom. Je známe, že velenie skupiny nariadilo svojim bojovníkom, aby sa počas zajatia mesta zdržali násilia a slobodne prepustili všetkých, ktorí chcú opustiť hlavné mesto. V tejto súvislosti sa na kábulskom letisku zhromaždili stovky ľudí, ktorí sa pokúšajú opustiť krajinu. Kvôli chaosu a všeobecnej panike tam bola tlačenica. V súčasnej dobe sú všetky komerčné lety z hlavného mesta Afganistanu zrušené. Afganský prezident z krajiny utiekol Militanti prevzali prezidentský palác niekoľko hodín po tom, čo afganský prezident Ašraf Ghaní utiekol z krajiny. Osobná ochranka hlavy štátu spresnila, že prezident s manželkou, riaditeľom jeho úradu a poradcom pre národnú bezpečnosť odleteli do Taškentu, hlavného mesta Uzbekistanu. Sám Ghaní vysvetlil, že odstúpil, aby zabránil krviprelievaniu, pretože Taliban pripravoval útok. Bojovníkom sa podľa neho podarilo súdny proces vyhrať so zbraňami, srdcia svojich krajanov si však získať nedokázali. Dodal, že od tej chvíle boli Taliban zodpovední za „česť, majetok a záchranu“ afganského ľudu. Viceprezident Afganistanu Amrullah Saleh zároveň uviedol, že v krajine zostáva „spolu s ľuďmi“. "Z nejakého dôvodu." S pevnou vierou v spravodlivosť. Našou legitimitou je odolať pakistanskému útlaku a brutálnej diktatúre, “napísal na Twitteri. Predtým uviedol, že sa nikdy nepokloní pred Talibanom. V tejto chvíli je správa krajiny prevedená na dočasnú radu, ktorá odovzdá moc Talibanu. V novej rade je vedúci Najvyššej rady pre národné zmierenie Abdullah Abdullah a bývalý prezident Hamid Karzai. Taliban oznámil koniec vojny Hovorca katarskej politickej kancelárie Talibanu Mohammad Naim uviedol, že vojna v Afganistane sa skončila. "Správne sme dosiahli to, čo by sme mali mať - slobodu našej krajiny a nezávislosť našich ľudí," povedal. Podľa neho sa v blízkej budúcnosti určí typ vlády a forma režimu v Afganistane. Vedúci politickej kancelárie hnutia Abdul Ghani Baradar poznamenal, že Taliban bude musieť preukázať svoju schopnosť zaistiť bezpečnosť a pohodu Afgancov. Podľa hovorcu Talibanu vedúci predstavitelia hnutia nečakali, že takto získajú „víťazné víťazstvo“. Ostatné krajiny sa však zatiaľ neponáhľajú uznať Taliban za legitímnu autoritu v Afganistane. Zvlášť Rusko zaujíma takéto stanovisko, uviedol Zamir Kabulov, osobitný vyslanec ruského prezidenta pre Afganistan, riaditeľ druhého odboru Ázie ruského ministerstva zahraničných vecí. Zdôraznil, že ruská strana je pripravená spolupracovať s prechodnou vládou. Britský premiér Boris Johnson otvorene uviedol, že Londýn si vôbec neželá, aby Taliban uznávali legitímne orgány, a vyzval členov medzinárodného spoločenstva, aby to nerobili. "Toto je jediný spôsob, akým môžeme urobiť všetko pre to, aby sa teroristi v krajine neukotvili," povedal. https://lenta.ru/news/2021/08/16/afgh_/

Již před víc jak měsícem jsem dávala do tématu "NATO" článek "o čem to v Afghánu je" ze strany USA. Už tehdy se pohlaváři NATO vyjádřili, že svůj slib "záchrany tlumočníků" musí ještě prodiskutovat, protože je budou evakuovat na území nepatřící USA . Na svou zemi je pouštět nebudou, protože by mezi nimi mohli být nebezpeční teroristé. Takže - ať si je vezmou k sobě evropští lokajové!
Ponechme stranou, jak je podivné, že už před časem prchli amíci z Afghánistánu tak rychle, že tam nechali veškerou výzbroj, výstroj i vozový park. A co ten "mocný Taliban", který se tam přes dvacet let s natovci jen přetahoval - a najednou, z ničeho nic, dobude v řádu dní celou zemi? Takřka bez boje, protože se mu místní správy vzdávají samy. A nepřipomíná takhle čirou náhodou celá ta stóry bajku o "všemocném islámském státu" ?
Anglosas vždy "pracuje" tak, že nezanechává svědky svých činů a své spojence vyvraždí (většinou nechá vyvraždit) vždy, když už je nepotřebuje. A těch svědků o "zájmech USA" je v Afghánu víc než dost.
Srdceryvné články dnešního dne mě nechávají ledově klidnou. Včetně stóry o "padajících z letadla" (v článku jsou videa). Tahle "tlumočnická inteligence", která chce zmizet na podvozku nadzvukového letadla, je skutečně výkvět darwinismu...
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Au-Pad-z-letadla-Zoufale-VIDEO-z-Kabulu-Opravdu-strasne-673805


Když už kohosi přijmout - tak oněch cca 20, co prokazatelně pomáhali našim vojákům. A moc ráda bych zveřejnění jejich záslužných činů. Jak říká Orbán - emigrace do naší země nepatří k lidským právům!


Již před víc jak měsícem jsem dávala do tématu "NATO" článek "o čem to v Afghánu je" ze strany USA. Už tehdy se pohlaváři NATO vyjádřili, že svůj slib "záchrany tlumočníků" musí ještě prodiskutovat, protože je budou **evakuovat na území nepatřící USA** . Na svou zemi je pouštět nebudou, protože by mezi nimi mohli být nebezpeční teroristé. Takže - ať si je vezmou k sobě evropští lokajové! Ponechme stranou, jak je podivné, že už před časem prchli amíci z Afghánistánu tak rychle, že tam nechali veškerou výzbroj, výstroj i vozový park. A co ten "mocný Taliban", který se tam přes dvacet let s natovci jen přetahoval - a najednou, z ničeho nic, dobude v řádu dní celou zemi? Takřka bez boje, protože se mu místní správy vzdávají samy. A nepřipomíná takhle čirou náhodou celá ta stóry bajku o "všemocném islámském státu" ? **Anglosas vždy "pracuje" tak, že nezanechává svědky svých činů a své spojence vyvraždí (většinou nechá vyvraždit) vždy, když už je nepotřebuje.** A těch svědků o "zájmech USA" je v Afghánu víc než dost. Srdceryvné články dnešního dne mě nechávají ledově klidnou. Včetně stóry o "padajících z letadla" (v článku jsou videa). Tahle "tlumočnická inteligence", která chce zmizet na podvozku nadzvukového letadla, je skutečně výkvět darwinismu... https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Au-Pad-z-letadla-Zoufale-VIDEO-z-Kabulu-Opravdu-strasne-673805 Když už kohosi přijmout - tak oněch cca 20, co prokazatelně pomáhali našim vojákům. A moc ráda bych zveřejnění jejich záslužných činů. Jak říká Orbán - emigrace do naší země nepatří k lidským právům!

Německo a ostatní parchantské země nestihli včas opustit Afghánistán a jsou tam v pasti,
a spousta takto zaskočených se skrývá v nějakých skrýších v Kábulu a doufají na zázrak.


Presne toto sa myslím ešte na starej vode ozvučilo, že tam dostane západ na rypák tak, že nebudú stíhať zdrhať. Teda až na yankees, lebo tí presne vedeli termín "odovzdávky" moci talibu. Na spojencov sa vysr. ehm vykašlali, takže nabudúce sa treba riadne pozrieť, do akého ho. ehm prúseru nás Spotené štáty ťahajú, lebo zahnojené topánky za nás čistiť nebudú.


Vychádzali sme z toho, že afganská armáda, nech to bolo čokoľvek, bude nejaký čas stále odolávať. Ale zrejme sme boli príliš optimistickí v hodnotenie kvality ozbrojených síl vycvičených Američanmi a NATO. Pri prvom výstrele všetko zahodili.


a prosím pekne títo sa chcú s ruským medveďom naťahovať. S tými ich LGBTI pandrlákmi na ihličkách a v latexových legínach ani nevytiahnu z kasární


[quote="pid:29618, uid:78"]Německo a ostatní parchantské země nestihli včas opustit Afghánistán a jsou tam v pasti, a spousta takto zaskočených se skrývá v nějakých skrýších v Kábulu a doufají na zázrak.[/quote] Presne toto sa myslím ešte na starej vode ozvučilo, že tam dostane západ na rypák tak, že nebudú stíhať zdrhať. Teda až na yankees, lebo tí presne vedeli termín "odovzdávky" moci talibu. Na spojencov sa vysr. ehm vykašlali, takže nabudúce sa treba riadne pozrieť, do akého ho. ehm prúseru nás Spotené štáty ťahajú, lebo zahnojené topánky za nás čistiť nebudú. [quote="pid:29624, uid:12"]Vychádzali sme z toho, že afganská armáda, nech to bolo čokoľvek, bude nejaký čas stále odolávať. Ale zrejme sme boli príliš optimistickí v hodnotenie kvality ozbrojených síl vycvičených Američanmi a NATO. Pri prvom výstrele všetko zahodili.[/quote] a prosím pekne títo sa chcú s ruským medveďom naťahovať. S tými ich LGBTI pandrlákmi na ihličkách a v latexových legínach ani nevytiahnu z kasární
Upravené 16. 8. 2021 o 12:47

Teda až na yankees,


Ti mají "vyjednanou" jinou pozici: Ti mohou odejít, "jinak bude Kábul proměněn ve světlo a teplo". Takový argument však ostatní "spojenci" nemají. A tak se budou muset nakonec připlazit po břiše. Ještě bude myslím veselo.


[quote="pid:29634, uid:77"]Teda až na yankees,[/quote] Ti mají "vyjednanou" jinou pozici: Ti mohou odejít, "jinak bude Kábul proměněn ve světlo a teplo". Takový argument však ostatní "spojenci" nemají. A tak se budou muset nakonec připlazit po břiše. Ještě bude myslím veselo.

@Peter Pavlovic - odchod USA( a i NATO) z Afgánistánu má především informační hodnotu (3. až 1. priorita) , ta vojenská (6.priorita) je malá. Nejde jen o informační význam v Západním Světě, ale i v zemích "Třetího světa" . Tohoto četníka už se nemusíme bát.
proto byl odchod zinscenován podobně jako útěk z Vietnamu, podle mně i po dohodě a ve spolupráci s talibama. Tady sehráli tandem globalisté i s Putinem, protože tohle je tvrdý úder agentuře PaX Americana po Světě. Podívejte se, jak můžete dopadnout kdekoliv, kde pohár přeteče..

@Peter Pavlovic - odchod USA( a i NATO) z Afgánistánu má především informační hodnotu (3. až 1. priorita) , ta vojenská (6.priorita) je malá. Nejde jen o informační význam v Západním Světě, ale i v zemích "Třetího světa" . Tohoto četníka už se nemusíme bát. proto byl odchod zinscenován podobně jako útěk z Vietnamu, podle mně i po dohodě a ve spolupráci s talibama. Tady sehráli tandem globalisté i s Putinem, protože tohle je tvrdý úder agentuře PaX Americana po Světě. Podívejte se, jak můžete dopadnout kdekoliv, kde pohár přeteče..

Čiastočne súhlasím Boletus.


Afganistan bol reálne odovzdaný pobočke CIA (načo že prevážali teroristov zo Sírie).


Ale nemyslím že to bol taký tandem s Putinom, keď že chce GP použiť afganistan ako jednu z rozbušiek pre rozpad Ruskej federácie.
A odstrelenie PaX Amerikaná je len jedným s príjemných krokov, ktorý musel byť vykonaný.


Čiastočne súhlasím Boletus. Afganistan bol reálne odovzdaný pobočke CIA (načo že prevážali teroristov zo Sírie). Ale nemyslím že to bol taký tandem s Putinom, keď že chce GP použiť afganistan ako jednu z rozbušiek pre rozpad Ruskej federácie. A odstrelenie PaX Amerikaná je len jedným s príjemných krokov, ktorý musel byť vykonaný.
Upravené 16. 8. 2021 o 14:27

Já si myslím, že dostatečnou nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech.
Vše ostatní je divadlo pro zejména západní veřejnost.


Já si myslím, že dostatečnou nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech. Vše ostatní je divadlo pro zejména západní veřejnost.

nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech.


Nemyslím si. V rusku je dosť zradcov aby si američania mysleli že budú používať ruskú ambasádu ako svoje proxi spojenie do afganistanu (samozrejme nielen, použijú sa aj aj zločinecké štruktúry ktoré si opečovávali Američania pri vývoze drog).


A z Číny má byť koncentrátor riadenia.


Oficiálne/verejne sa bude tvrdiť davu talibancom aj iným že sú to blízke veľké krajiny s ktorými sa musí rátať.


Samozrejme čo s tím spravia Ruskie alebo piata/šieta kolóna z Ruska je iná vec.


[quote="pid:29653, uid:372"]nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech.[/quote] Nemyslím si. V rusku je dosť zradcov aby si američania mysleli že budú používať ruskú ambasádu ako svoje proxi spojenie do afganistanu (samozrejme nielen, použijú sa aj aj zločinecké štruktúry ktoré si opečovávali Američania pri vývoze drog). A z Číny má byť koncentrátor riadenia. Oficiálne/verejne sa bude tvrdiť davu talibancom aj iným že sú to blízke veľké krajiny s ktorými sa musí rátať. Samozrejme čo s tím spravia Ruskie alebo piata/šieta kolóna z Ruska je iná vec.

Já si myslím, že dostatečnou nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech.


Ruský velvyslanec: Talibové vzali moc, v Kábulu je klid.


Ruské velvyslanectví je pod jejích ochranou. Fungují školy, obchody, zmizeli bandité a rabovači.
Talibové slíbili, že budou dodržovat zákony, lidská práva a dobré vztahy se sousedními státy, atd.
https://www.youtube.com/watch?v=vHiCNXk8NjA


[quote="pid:29653, uid:372"]Já si myslím, že dostatečnou nápovědou je fakt, že ruští a čínští diplomaté zůstávají ve svých úřadech.[/quote] Ruský velvyslanec: Talibové vzali moc, v Kábulu je klid. Ruské velvyslanectví je pod jejích ochranou. Fungují školy, obchody, zmizeli bandité a rabovači. Talibové slíbili, že budou dodržovat zákony, lidská práva a dobré vztahy se sousedními státy, atd. https://www.youtube.com/watch?v=vHiCNXk8NjA

Uzbeci sestřelili afghánský vojenský letoun
Uzbecká protivzdušná obrana v pondělí odpoledne sestřelila afghánské vojenské letadlo, pokusilo se narušit hranici, uvedla Ria Novosti s odvoláním ministerstvo obrany.
https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/uzbeci-sestrelili-afghansky-vojensky-letoun-40369192


Uzbeci sestřelili afghánský vojenský letoun Uzbecká protivzdušná obrana v pondělí odpoledne sestřelila afghánské vojenské letadlo, pokusilo se narušit hranici, uvedla Ria Novosti s odvoláním ministerstvo obrany. https://www.novinky.cz/zahranicni/svet/clanek/uzbeci-sestrelili-afghansky-vojensky-letoun-40369192

Odhadovat stav Afgánistánu za 2-3 roky je věštění. Afgánistán je momentálně polygon č.1 střetu globálních a státních elit . Bude samozřejmě velká snaha využít tohoto historického debaklu pro usměrnění a možná i zrychlení perestrojky RSA. Je to ideální servis .
Co se týče talibanu - je to další forma nástroje vnějšího řízení nejen v samotném Afgánistánu, ale v celém přilehlém regionu. přirovnal bych to k ISIS v Sýrii v letech 2013-2015, kdy sice z území Sýrie, ale ovládali celý region. za Talibanem zjevně stojí odnož CIA a MI6, ale je otázkou, při rozkladu i tajných služeb, kdo těmto křídlům velí a zda jim vůbec někdo velí.
Podle mně koordinovaná politika Si a Putina vůči špičkám Tálibů ( to jsou klanové figurky )
může vést k převzetí řízení nad touto silou . Sázel bych na nějaký místní Marshallův plán s vysokou klanovou zainteresovaností. I když i Karel May psal o zdejších lidech jako o "lstivých Afgáncích.
Osobně sázím na model Kadyrovovy Čečny a právě on by mohl být zajímavým kurátorem vývoje. každopádně se domnívám, že religiozní střet křesťanství vers.historický islám se právě teď posunul hodně na východ.Pokud by se Taliban rozhodl jít cestou ISIS a Al-Kajdy, dopadne stejně blbě . Obsazovat Afgánistán dnes už nechce nikdo, ale srovnat ho se zemí dovede více kovbojů.


Odhadovat stav Afgánistánu za 2-3 roky je věštění. Afgánistán je momentálně polygon č.1 střetu globálních a státních elit . Bude samozřejmě velká snaha využít tohoto historického debaklu pro usměrnění a možná i zrychlení perestrojky RSA. Je to ideální servis . Co se týče talibanu - je to další forma nástroje vnějšího řízení nejen v samotném Afgánistánu, ale v celém přilehlém regionu. přirovnal bych to k ISIS v Sýrii v letech 2013-2015, kdy sice z území Sýrie, ale ovládali celý region. za Talibanem zjevně stojí odnož CIA a MI6, ale je otázkou, při rozkladu i tajných služeb, kdo těmto křídlům velí a zda jim vůbec někdo velí. Podle mně koordinovaná politika Si a Putina vůči špičkám Tálibů ( to jsou klanové figurky ) může vést k převzetí řízení nad touto silou . Sázel bych na nějaký místní Marshallův plán s vysokou klanovou zainteresovaností. I když i Karel May psal o zdejších lidech jako o "lstivých Afgáncích. Osobně sázím na model Kadyrovovy Čečny a právě on by mohl být zajímavým kurátorem vývoje. každopádně se domnívám, že religiozní střet křesťanství vers.historický islám se právě teď posunul hodně na východ.Pokud by se Taliban rozhodl jít cestou ISIS a Al-Kajdy, dopadne stejně blbě . Obsazovat Afgánistán dnes už nechce nikdo, ale srovnat ho se zemí dovede více kovbojů.

Ta informace , že ruská a čínská ambasáda zůstává u zdroje řízení , mluví za vše .


Ta informace , že ruská a čínská ambasáda zůstává u zdroje řízení , mluví za vše .

za Talibanem zjevně stojí odnož CIA a MI6, ale je otázkou, při rozkladu i tajných služeb, kdo těmto křídlům velí a zda jim vůbec někdo velí


To jednak. Ale pak také Tálibán bude muset vytvořit nějaký "obrázek pro dav" - jinde, ale především doma. Nebude jistě riskovat (nakonec, proč taky?) kontinuální pokračování občanské války tím, že vytroubí ve vztahu k viníkům (jedno zda ke skutečným nebo domnělým) statisíců (převážně civilních) obětí "budování demokracie Západem" taktiku ze závěru Limonádového Joea: "Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina..". Dav chce viníka a jeho potrestání. A oni mu ho dají, nejsou na hlavu padlí a je jedno, kdo je v tu chvíli ve skutečnosti řídí.
Za následek to bude mít, jak správně píšeš výše, zásadní oslabení vlivu (bývalého) hegemona všude ve světě. Také proto, že zrádců začíná vždy astronomickým tempem ubývat v dobách, kdy se zrada přestává vyplácet nebo kdy dokonce začíná být nebezpečná.


[quote="pid:29668, uid:57"]za Talibanem zjevně stojí odnož CIA a MI6, ale je otázkou, při rozkladu i tajných služeb, kdo těmto křídlům velí a zda jim vůbec někdo velí[/quote] To jednak. Ale pak také Tálibán bude muset vytvořit nějaký "obrázek pro dav" - jinde, ale především doma. Nebude jistě riskovat (nakonec, proč taky?) kontinuální pokračování občanské války tím, že vytroubí ve vztahu k viníkům (jedno zda ke skutečným nebo domnělým) statisíců (převážně civilních) obětí "budování demokracie Západem" taktiku ze závěru Limonádového Joea: "Padouch nebo hrdina, vždyť jsme jedna rodina..". Dav chce viníka a jeho potrestání. A oni mu ho dají, nejsou na hlavu padlí a je jedno, kdo je v tu chvíli ve skutečnosti řídí. Za následek to bude mít, jak správně píšeš výše, zásadní oslabení vlivu (bývalého) hegemona všude ve světě. Také proto, že zrádců začíná vždy astronomickým tempem ubývat v dobách, kdy se zrada přestává vyplácet nebo kdy dokonce začíná být nebezpečná.
Upravené 16. 8. 2021 o 17:18

zaujimave: https://www.echo24.cz/a/SjLUh/video-zoufali-afghanci-zaplavili-ranvej-letiste-dva-se-neudrzeli-na-letadle-a-zritili-se-na-zem


alebo Guardian: https://www.theguardian.com/world/video/2021/aug/16/afghans-climb-on-to-plane-takeoff-attempt-flee-taliban-video


clanok o videu zufalych Afgancoch snaziacich sa dostat na lietadlo z Kabulu a ked si to video pozriete, tak uvidite tak zle triky ze vas az oci rozbolia: https://twitter.com/PSFAERO/status/1427201464728961025


zaujimave: https://www.echo24.cz/a/SjLUh/video-zoufali-afghanci-zaplavili-ranvej-letiste-dva-se-neudrzeli-na-letadle-a-zritili-se-na-zem alebo Guardian: https://www.theguardian.com/world/video/2021/aug/16/afghans-climb-on-to-plane-takeoff-attempt-flee-taliban-video clanok o videu zufalych Afgancoch snaziacich sa dostat na lietadlo z Kabulu a ked si to video pozriete, tak uvidite tak zle triky ze vas az oci rozbolia: https://twitter.com/PSFAERO/status/1427201464728961025

Moderator

Taliban je predovšetkým nástroj. Nie je ani tak podstatné, kto ho vytvoril, ale kto ho v danej chvíli riadi a využíva jeho potenciál.


Taliban je predovšetkým nástroj. Nie je ani tak podstatné, kto ho vytvoril, ale kto ho v danej chvíli riadi a využíva jeho potenciál.

Ruské ministerstvo zahraničí o situaci v Afghánistánu
16.8.2021 8:45 MČ


Pozorně sledujeme vývoj situace v Afghánistánu po předání moci v této zemi Talibanu v důsledku téměř úplné absence odporu ze strany národních ozbrojených sil vycvičených Spojenými státy a jejich spojenci.


Podle dostupných informací se situace v Kábulu i v celém Afghánistánu stabilizuje. Taliban začal obnovovat veřejný pořádek, potvrdil záruky bezpečnosti místních obyvatel a zahraničních diplomatických misí. Vyzýváme všechny afghánské strany, aby se zdržely násilí a pomohly situaci vyřešit mírovou cestou.


Ruské velvyslanectví v Kábulu nadále funguje jako obvykle. Byly navázány pracovní kontakty se zástupci nových úřadů, aby byla zajištěna bezpečnost ruské mise v zahraničí.


https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4840428 - zinek


https://colonelcassad.livejournal.com/6989347.html


**Ruské ministerstvo zahraničí o situaci v Afghánistánu** 16.8.2021 8:45 MČ Pozorně sledujeme vývoj situace v Afghánistánu po předání moci v této zemi Talibanu v důsledku téměř úplné absence odporu ze strany národních ozbrojených sil vycvičených Spojenými státy a jejich spojenci. Podle dostupných informací se situace v Kábulu i v celém Afghánistánu stabilizuje. Taliban začal obnovovat veřejný pořádek, potvrdil záruky bezpečnosti místních obyvatel a zahraničních diplomatických misí. Vyzýváme všechny afghánské strany, aby se zdržely násilí a pomohly situaci vyřešit mírovou cestou. Ruské velvyslanectví v Kábulu nadále funguje jako obvykle. Byly navázány pracovní kontakty se zástupci nových úřadů, aby byla zajištěna bezpečnost ruské mise v zahraničí. https://www.mid.ru/ru/foreign_policy/news/-/asset_publisher/cKNonkJE02Bw/content/id/4840428 - zinek https://colonelcassad.livejournal.com/6989347.html
Upravené 16. 8. 2021 o 19:59

Zvláštní zástupce prezidenta Ruska pro Afghánistán, ředitel odboru druhé Asie ruského ministerstva zahraničí Z. N. Kabulov pro situaci v Afghánistánu 🇦🇫 v rozhovoru pro ruská média


Klíčové body:


Tam [v Kábulu] je nyní bezpečno. Jakékoli zabezpečení je podmíněný koncept, ale nyní je tam bezpečno. Začněme tím, že právě včera zástupce vedení Talibanu vyměnil stráž ruského velvyslanectví, převzal a zajistil bezpečnost. Zítra se náš velvyslanec setká se svým zplnomocněným zástupcem a prodiskutuje další způsoby, jak říkáme, fungování naší diplomatické mise.


🔹 Porovnáme -li obchodovatelnost kolegů a partnerů, pak mi Taliban po dlouhou dobu připadal mnohem obchodovatelnější než loutková kábulská vláda. Vycházíme z předpokladu, že dohody musí být splněny. Pokud jde o bezpečnost našeho velvyslanectví a bezpečnost našich spojenců ve Střední Asii, Taliban dohody dosud dodržoval.


🔹 Myslím si, že autoři představ, že přenos moci v Afghánistánu na Taliban byl výsledkem některých dohod se Spojenými státy, se snaží nějak ospravedlnit neúspěch Američanů v Afghánistánu a podat žalobu, že se jedná o plánovaná akce. Myslím, že je to zcela nerozumné. A stalo se, jak se to stalo.

🔹 Američané netrpělivě vyslali pět tisíc pěšáků na evakuaci určitého počtu svých zaměstnanců. Byli zřejmě nuceni dočasně zastavit přílety a přistání civilních letů. To způsobilo chaos a celkově nepořádek, takže to nemělo nic společného se situací uvnitř Kábulu. Nejen, že nejsou nepokoje v hlavním městě Afghánistánu, ale také v žádném jiném městě zajatém Talibanem.


🔹 Nejprve se všichni členové Rady bezpečnosti musí ujistit, že nová vláda je připravena chovat se podmíněně, jak říkáme, civilizovaným způsobem. Až se tento úhel pohledu stane běžným pro všechny, pak začne postup [vyloučení Talibanu ze seznamu teroristických organizací]. Pouze nejprve je usnesení Rady bezpečnosti, která takové rozhodnutí učiní, a pak je tu technický bod.


🔹 Ne nadarmo jsme za posledních 7 let navázali kontakty s hnutím Taliban, diskutovali jsme o mnoha bodech. A viděli jsme, že ano, tato síla nakonec, pokud ne zcela získá moc, v každém případě bude hrát v budoucnosti v Afghánistánu vedoucí roli. Všechny tyto faktory dohromady a samozřejmě záruky, které nám poskytlo nejvyšší vedení Talibanu, nám dávaly důvod brát vývoj událostí klidně, ale zůstat ostražití.


🔹 Náš velvyslanec je v kontaktu se zástupci vedení Talibanu. Zítra se setká s bezpečnostním koordinátorem Talibanu, včetně našeho velvyslanectví. Prodiskutuje s ním všechny podrobnosti, jak zajistí vnější ochranu a bezpečnost naší diplomatické mise.


Long Dlouhodobě navazujeme kontakty, kontakty s hnutím Taliban. Skutečnost, že jsme si předem připravili půdu pro rozhovor s novou vládou v Afghánistánu, je výhodou ruské zahraniční politiky, kterou plně využíváme v dlouhodobých zájmech Ruské federace.


🔹 Rusko se neřídí stanoviskem zemí EU, které rozvíjí svůj postoj k situaci v Afghánistánu. Zvláštností [zemí EU] je dělat chyby v zahraniční politice. Už se jednoho dopustili, za což platí afghánský lid. Nejsou proto, jak se říká, pro nás vyhláškou ani příkladem.

Přímou hrozbu pro naše spojence ve střední Asii nevidíme. Neexistuje jediný fakt, který by naznačoval opak.

https://t.me/boris_rozhin/16383 - zinek


https://colonelcassad.livejournal.com/6989731.html


Zvláštní zástupce prezidenta Ruska pro Afghánistán, ředitel odboru druhé Asie ruského ministerstva zahraničí Z. N. Kabulov pro situaci v Afghánistánu

Boletusi, technická poznámka, termín "lstivi afghanci" použil Patrick Ryan v knize jak jsem vyhrál válku, dle paměti poručíka ernesta goodbodyho sepsal p. Ryan, nikoliv k. May 😀😀ale jinak podepíšu všechno co píšeš, pokračuj krajane


Boletusi, technická poznámka, termín "lstivi afghanci" použil Patrick Ryan v knize jak jsem vyhrál válku, dle paměti poručíka ernesta goodbodyho sepsal p. Ryan, nikoliv k. May

Přímou hrozbu pro naše spojence ve střední Asii nevidíme. Neexistuje jediný fakt, který by naznačoval opak.

takže to vyzerá , že Sša chce svojich vycvičenych tlmočníkov dostat do krajin spojencov ... (oni teroristov nechcu, ved si ich sami vycvičili ) pod pláštikom ochrany


[quote="pid:29697, uid:270"]Přímou hrozbu pro naše spojence ve střední Asii nevidíme. Neexistuje jediný fakt, který by naznačoval opak.[/quote] takže to vyzerá , že Sša chce svojich vycvičenych tlmočníkov dostat do krajin spojencov ... (oni teroristov nechcu, ved si ich sami vycvičili ) pod pláštikom ochrany
Upravené 17. 8. 2021 o 09:33

Včetně stóry o "padajících z letadla" (v článku jsou videa). Tahle "tlumočnická inteligence", která chce zmizet na podvozku nadzvukového letadla, je skutečně výkvět darwinismu...


Jak hloupý člověk musí být, aby si myslel, že má sebemenší šanci to přežít?


V letových výškách je přibližně (průměrně) -50°C, o nedostatku kyslíku, enormním přetížení atd. nemluvě.


Taliban je predovšetkým nástroj. Nie je ani tak podstatné, kto ho vytvoril, ale kto ho v danej chvíli riadi a využíva jeho potenciál.

Vzpomínám si na článek v novinách, starý asi 20 let, kde byl titulek:
Jak silný je Taliban?
V tom článku psali, že Taliban čítá asi 30 nebo 35 tisíc mužů. Bylo tam i něco o jejich vojenské technice, ale to si už opravdu nepamatuji.


Ať už to bylo značně podhodnocené nebo nadhodnocené, zajímaly by mě uváděné počty dnes.


[quote="pid:29632, uid:203"]Včetně stóry o "padajících z letadla" (v článku jsou videa). Tahle "tlumočnická inteligence", která chce zmizet na podvozku nadzvukového letadla, je skutečně výkvět darwinismu...[/quote] Jak hloupý člověk musí být, aby si myslel, že má sebemenší šanci to přežít? V letových výškách je přibližně (průměrně) -50°C, o nedostatku kyslíku, enormním přetížení atd. nemluvě. [quote="pid:29685, uid:6"]Taliban je predovšetkým nástroj. Nie je ani tak podstatné, kto ho vytvoril, ale kto ho v danej chvíli riadi a využíva jeho potenciál.[/quote] Vzpomínám si na článek v novinách, starý asi 20 let, kde byl titulek: Jak silný je Taliban? V tom článku psali, že Taliban čítá asi 30 nebo 35 tisíc mužů. Bylo tam i něco o jejich vojenské technice, ale to si už opravdu nepamatuji. Ať už to bylo značně podhodnocené nebo nadhodnocené, zajímaly by mě uváděné počty dnes.

Merkelová: Misia v Afganistane nebola tak úspešná, ako sa očakávalo
48


Misia v Afganistane nebola tak úspešná, ako sa očakávalo, vyhlásila v pondelok nemecká kancelárka Angela Merkelová. Podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa z Afganistanu nesmie znova stať útočisko pre teroristov. Informovala o tom agentúra AFP. Rýchle politické zmeny v Afganistane sledujú aj v Európskom parlamente.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/597812-merkelova-misia-v-afganistane-nebola-tak-uspesna-ako-sa-ocakavalo/


USA dali afganskej armáde všetky šance proti Talibanu, prehovoril Biden k národu


Americký prezident Joe Biden v pondelok počas svojho príhovoru k národu povedal, že Spojené štáty dali afganskej armáde "všetky šance" proti hnutiu Taliban. Zdôraznil, že USA budú "v prípade potreby konať rýchlo" proti terorizmu v Afganistane. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/597815-biden-prehovoril-k-narodu-o-situacii-v-afganistane/


**Merkelová: Misia v Afganistane nebola tak úspešná, ako sa očakávalo** 48 Misia v Afganistane nebola tak úspešná, ako sa očakávalo, vyhlásila v pondelok nemecká kancelárka Angela Merkelová. Podľa francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona sa z Afganistanu nesmie znova stať útočisko pre teroristov. Informovala o tom agentúra AFP. Rýchle politické zmeny v Afganistane sledujú aj v Európskom parlamente. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/597812-merkelova-misia-v-afganistane-nebola-tak-uspesna-ako-sa-ocakavalo/ **USA dali afganskej armáde všetky šance proti Talibanu, prehovoril Biden k národu** Americký prezident Joe Biden v pondelok počas svojho príhovoru k národu povedal, že Spojené štáty dali afganskej armáde "všetky šance" proti hnutiu Taliban. Zdôraznil, že USA budú "v prípade potreby konať rýchlo" proti terorizmu v Afganistane. Informovala o tom tlačová agentúra AFP. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/597815-biden-prehovoril-k-narodu-o-situacii-v-afganistane/
Upravené 17. 8. 2021 o 05:33

R.Fico píše na fb
https://www.facebook.com/732167026967322/posts/1752997731550908/
Afganistan je totálnou prehrou a stratou dôveryhodnosti USA.


Ministra zahraničných vecí Korčoka trápi, čo bude so ženami a dievčatami v Afganistane po nástupe Talibanu. No, asi by mal zabúchať svojej nadriadenej na ambasáde USA v Bratislave a spýtať sa jej.
Afganistan je príkladom totálneho zlyhania NATO a USA. Keby vojenské aktivity v Afganistane nemali pokrytie NATO, určite by som ako predseda vlády rozhodol o stiahnutí našich vojakov z tejto krajiny. Ako som to urobil v Iraku, kde nešlo o akciu NATO a ja som odmietal podporovať ropné dobrodružstvo USA a v roku 2007 som zabezpečil návrat našich vojakov domov.
Líbya, Irak, Afganistan a ďalšie krajiny, všade tam, kde sa USA rozhodli šíriť svoje predstavy o slobode a demokracii, všade zostali ruiny a plné vrecká amerických zbrojoviek. Koho dnes trápia správy z Iraku o atentátoch, desiatkach mŕtvych v Bagdade, rozvrátenej bezpečnostnej situácii? Koho dnes trápi, že Líbya, do zavraždenia Kaddáfího stabilná diktatúra, ako štát v podstate neexistuje a je arénou vojenských súbojov znepriatelených militantných skupín? A dnes začínajú všetci plakať nad Afganistanom. USA ukončili svoje vojenské pôsobenie v Afganistane, lebo nič nedosiahli. Americké zbrojovky zarobili miliardy na modernizácii afgánskej armády, ktorá dnes uteká a všetku výzbroj zanechá Talibanu. Predstava USA, západnej Európy a Čapútovcov a Korčkovcov, že v Iraku, Líbyi, či Afganistane vybudujú liberálnu spoločnosť podľa ich predstáv, je zvrátená a nezrealizovateľná.
Taliban získal celý Afganistan doslova v priebehu pár týždňov. Je to obrovská prehra a strata dôveryhodnosti USA. Afganistan čaká buď občianska vojna alebo, čo je pravdepodobnejšie, tvrdý islamský diktát a poriadok Talibanu. A Korčok môže nariekať koľko chce. Nič na tom nezmení. A kým začne jačať ako Viktorka na splave, odporúčam mu, aby si prečítal hlavné americké médiá, čo hovoria o zlyhaní USA.


Čaputová plače ako sú porušované ľudské práva v Afganistane


V tejto chvíli je predovšetkým potrebné pomôcť všetkým tým, ktorí pomáhali našej misii a spoločným projektom v Afganistane a ich životy by mohli byť v ohrození. Považujem za potrebné komplexné vyhodnotenie tohto pôsobenia a poučenie sa z chýb,“


Odporúčam Čaputovej nech nasadne do loďky aj so svojimi krásavicami,Leškom, Naďom a Korčokom a nech to povie Talibanu osobne.... určite si vezmu jej slová k srdcu....


R.Fico píše na fb https://www.facebook.com/732167026967322/posts/1752997731550908/ Afganistan je totálnou prehrou a stratou dôveryhodnosti USA. Ministra zahraničných vecí Korčoka trápi, čo bude so ženami a dievčatami v Afganistane po nástupe Talibanu. No, asi by mal zabúchať svojej nadriadenej na ambasáde USA v Bratislave a spýtať sa jej. Afganistan je príkladom totálneho zlyhania NATO a USA. Keby vojenské aktivity v Afganistane nemali pokrytie NATO, určite by som ako predseda vlády rozhodol o stiahnutí našich vojakov z tejto krajiny. Ako som to urobil v Iraku, kde nešlo o akciu NATO a ja som odmietal podporovať ropné dobrodružstvo USA a v roku 2007 som zabezpečil návrat našich vojakov domov. Líbya, Irak, Afganistan a ďalšie krajiny, všade tam, kde sa USA rozhodli šíriť svoje predstavy o slobode a demokracii, všade zostali ruiny a plné vrecká amerických zbrojoviek. Koho dnes trápia správy z Iraku o atentátoch, desiatkach mŕtvych v Bagdade, rozvrátenej bezpečnostnej situácii? Koho dnes trápi, že Líbya, do zavraždenia Kaddáfího stabilná diktatúra, ako štát v podstate neexistuje a je arénou vojenských súbojov znepriatelených militantných skupín? A dnes začínajú všetci plakať nad Afganistanom. USA ukončili svoje vojenské pôsobenie v Afganistane, lebo nič nedosiahli. Americké zbrojovky zarobili miliardy na modernizácii afgánskej armády, ktorá dnes uteká a všetku výzbroj zanechá Talibanu. Predstava USA, západnej Európy a Čapútovcov a Korčkovcov, že v Iraku, Líbyi, či Afganistane vybudujú liberálnu spoločnosť podľa ich predstáv, je zvrátená a nezrealizovateľná. Taliban získal celý Afganistan doslova v priebehu pár týždňov. Je to obrovská prehra a strata dôveryhodnosti USA. Afganistan čaká buď občianska vojna alebo, čo je pravdepodobnejšie, tvrdý islamský diktát a poriadok Talibanu. A Korčok môže nariekať koľko chce. Nič na tom nezmení. A kým začne jačať ako Viktorka na splave, odporúčam mu, aby si prečítal hlavné americké médiá, čo hovoria o zlyhaní USA. Čaputová plače ako sú porušované ľudské práva v Afganistane „**V tejto chvíli je predovšetkým potrebné pomôcť všetkým tým, ktorí pomáhali našej misii a spoločným projektom v Afganistane** a ich životy by mohli byť v ohrození. Považujem za potrebné komplexné vyhodnotenie tohto pôsobenia a poučenie sa z chýb,“ Odporúčam Čaputovej nech nasadne do loďky aj so svojimi krásavicami,Leškom, Naďom a Korčokom a nech to povie Talibanu osobne.... určite si vezmu jej slová k srdcu....
Upravené 17. 8. 2021 o 08:11
1234 ... 5
33.62k
312
56
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept