Egregoriálno-matričné riadenie
Let do vesmíru - kosmické klání miliardářů?

Již dva miliardáři poletí do vesmíru.
20.7. poletí miliardář Bezos a nyní oznámil miliardář Branson, že se účastní testovacího letu - 11!.7.2021.
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/kosmicke-klani-miliardaru-branson-se-dostane-do-vesmiru-drive-nez-bezos-40365232


Již dva miliardáři poletí do vesmíru. 20.7. poletí miliardář Bezos a nyní oznámil miliardář Branson, že se účastní testovacího letu - 11!.7.2021. https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/kosmicke-klani-miliardaru-branson-se-dostane-do-vesmiru-drive-nez-bezos-40365232
Upravené 2. 7. 2021 o 14:18

Aby z toho nakonec nebyl smuteční průvod miliardářů.
V poslední době jim nějak často padají létající předměty z oblohy.
Ale uvidím, nechám se překvapit.


Aby z toho nakonec nebyl smuteční průvod miliardářů. V poslední době jim nějak často padají létající předměty z oblohy. Ale uvidím, nechám se překvapit.

Tiez ma hned napadlo, ze bolo by velmi vhodne aby vo vesmire nadalej nakopovali svoje miliardy ale uz bez kontakrtu so zemou (tjs aby odleteli niekde mimo nasu slnecnu sustavu).


Tiez ma hned napadlo, ze bolo by velmi vhodne aby vo vesmire nadalej nakopovali svoje miliardy ale uz bez kontakrtu so zemou (tjs aby odleteli niekde mimo nasu slnecnu sustavu).

Aj na prvej plavbe Titanicu sa skoncentrovalo veľké množstvo milionárov a veľkých bankárov. Niektorí na poslednú chvíľu rezerváciu zrušili a tým si zachránili život. Iní nemali také šťastie.


Aj na prvej plavbe Titanicu sa skoncentrovalo veľké množstvo milionárov a veľkých bankárov. Niektorí na poslednú chvíľu rezerváciu zrušili a tým si zachránili život. Iní nemali také šťastie.

Iní nemali také šťastie
Možná jiní neměli příslušné informace.


[quote="pid:22796, uid:6"]Iní nemali také šťastie[/quote]Možná jiní neměli příslušné informace.

Aj na prvej plavbe Titanicu sa skoncentrovalo veľké množstvo milionárov a veľkých bankárov


ano a rok na to zalozili FED...
A rok na to 1. Sv vojna.


[quote="pid:22796, uid:6"]Aj na prvej plavbe Titanicu sa skoncentrovalo veľké množstvo milionárov a veľkých bankárov[/quote] ano a rok na to zalozili FED... A rok na to 1. Sv vojna.

Historický milník. Miliardář Branson dolétl k hranici vesmíru a bezpečně se vrátil
Britský miliardář Richard Branson dosáhl hranice vesmíru v rámci testovacího letu svého raketoplánu VSS Unity a bezpečně přistál.
Jeho počin je považován za milník soutěžení v rodící se lukrativní vesmírné turistice.
Branson o devět dní předstihl hlavního konkurenta, zakladatele společnosti Blue Origin Jeffa Bezose, který svou cestu do vesmíru plánuje na 20. července.
https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/miliardar-branson-leti-v-raketoplanu-sve-spolecnosti-k-hrani/r~ae4d57fae25511eb9106ac1f6b220ee8/

Tak to byl prý úspěch.


Historický milník. Miliardář Branson dolétl k hranici vesmíru a bezpečně se vrátil Britský miliardář Richard Branson dosáhl hranice vesmíru v rámci testovacího letu svého raketoplánu VSS Unity a bezpečně přistál. Jeho počin je považován za milník soutěžení v rodící se lukrativní vesmírné turistice. Branson o devět dní předstihl hlavního konkurenta, zakladatele společnosti Blue Origin Jeffa Bezose, který svou cestu do vesmíru plánuje na 20. července. https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/miliardar-branson-leti-v-raketoplanu-sve-spolecnosti-k-hrani/r~ae4d57fae25511eb9106ac1f6b220ee8/ [quote="pid:24107, uid:291"]Tak to byl prý úspěch.[/quote]

Říkají, že byli kdysi na Měsíci, pak ztratili plány - tak pak létali dlouho na orbit. Pak se zas přestalo dařit a teď dosahují fenomenálních 100 km. Na chvíli.
Trochu se mi při tom vybavila technologie barona Prášila provádějícího bojový průzkumný let na vystřelené dělové kouli a návrat zpět pomocí hbitého přesednutí ve vzduchu na dělovou kouli protivníka.


Říkají, že byli kdysi na Měsíci, pak ztratili plány - tak pak létali dlouho na orbit. Pak se zas přestalo dařit a teď dosahují fenomenálních 100 km. Na chvíli. Trochu se mi při tom vybavila technologie barona Prášila provádějícího bojový průzkumný let na vystřelené dělové kouli a návrat zpět pomocí hbitého přesednutí ve vzduchu na dělovou kouli protivníka.

Tady doplnění informací Mise Unity 22Mise „Unity 22“ plánovala odstartovat z kosmodromu Spaceport America u města Truth or Consequences v Novém Mexiku v neděli v 7:00 místního času, tedy v 15:00 času „našeho“. Přípravy ale zdrželo počasí a letoun vzlétl až po 8:30 (16:30 SELČ).Byl to už dvaadvacátý letový test VSS Unity - tři poslední s lidmi na palubě.


Nešlo o start za pomoci klasické rakety, posádku nesla vesmírná kapsle Unity, která se dá s nazvat miniraketoplánem. Do hladiny cca 50 tisíc stop (15 kilometrů) ji ze základny vynesl mnohem větší stroj VMS Eve.
Pak se Unity odpoutala, zažehla raketové motory po dobu 60 až 90 sekund a rychlostí až 4 tisíce km/h se dostala do předpokládané výšky zhruba 80 kilometrů nad zemským povrchem.
Následně se Unity snesla klouzavým letem zpět na základnu. Celá mise trvala něco přes hodinu. Tímto letem vrcholí Bransonova déle než 16 let trvající snaha o zpřístupnění „vesmírného zážitku“ i budoucím vesmírným turistům.


Neděle se tak může stát počátkem éry vesmírného turismu. Ačkoli nedosáhnul ani oběžné dráhy Země, jde o první podobný let s posádkou bez většího výcviku - ten totiž trval pouze tři dny.


Virgin Galactic už dříve sdělila, že počítá se zahájením svých vesmírných komerčních služeb v příštím roce. Předcházet by tomu ale měly ještě dva zkušební lety>
_
https://www.idnes.cz/technet/vesmir/richard-branson-miliardar-jeff-bezos-vesmir-let-vesmir-raketoplan-virgin-galactic-blue-origin.A210711_095011_zahranicni_dttTady doplnění informací Mise Unity 22 > Mise „Unity 22“ plánovala odstartovat z kosmodromu Spaceport America u města Truth or Consequences v Novém Mexiku v neděli v 7:00 místního času, tedy v 15:00 času „našeho“. Přípravy ale zdrželo počasí a letoun vzlétl až po 8:30 (16:30 SELČ).Byl to už dvaadvacátý letový test VSS Unity - tři poslední s lidmi na palubě. > Nešlo o start za pomoci klasické rakety, posádku nesla vesmírná kapsle Unity, která se dá s nazvat miniraketoplánem. Do hladiny cca 50 tisíc stop (15 kilometrů) ji ze základny vynesl mnohem větší stroj VMS Eve. Pak se Unity odpoutala, zažehla raketové motory po dobu 60 až 90 sekund a rychlostí až 4 tisíce km/h se dostala do předpokládané výšky zhruba 80 kilometrů nad zemským povrchem. Následně se Unity snesla klouzavým letem zpět na základnu. Celá mise trvala něco přes hodinu. Tímto letem vrcholí Bransonova déle než 16 let trvající snaha o zpřístupnění „vesmírného zážitku“ i budoucím vesmírným turistům. > Neděle se tak může stát počátkem éry vesmírného turismu. Ačkoli nedosáhnul ani oběžné dráhy Země, jde o první podobný let s posádkou bez většího výcviku - ten totiž trval pouze tři dny. > Virgin Galactic už dříve sdělila, že počítá se zahájením svých vesmírných komerčních služeb v příštím roce. Předcházet by tomu ale měly ještě dva zkušební lety> _ https://www.idnes.cz/technet/vesmir/richard-branson-miliardar-jeff-bezos-vesmir-let-vesmir-raketoplan-virgin-galactic-blue-origin.A210711_095011_zahranicni_dtt
Upravené 11. 7. 2021 o 19:25

ako iste zaujimave, ale ved podla mna znamena let do vesmiru miesto mimo za najnizsou orbitou, nie len vysoko nad Zemou. Aky je rozdiel oproti letu lietadlom?(dobre bol tam pouzity raketoplan ale aj tak)....ja som cakala, ze ti miliardari si zaletia niekam aspon ako lietaju Muskove satelity alebo na ISS, nie len nad horne vrstvy atmosfery


ako iste zaujimave, ale ved podla mna znamena let do vesmiru miesto mimo za najnizsou orbitou, nie len vysoko nad Zemou. Aky je rozdiel oproti letu lietadlom?(dobre bol tam pouzity raketoplan ale aj tak)....ja som cakala, ze ti miliardari si zaletia niekam aspon ako lietaju Muskove satelity alebo na ISS, nie len nad horne vrstvy atmosfery

Copak je to za televizní studio , kde křiklouni létají vesmírem ?
https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DbXIlQTur-1M&ved=2ahUKEwjan__YtN3xAhWaOuwKHbEDCa0Qo7QBegQIChAB&usg=AOvVaw3VC0a8LJWaCG0sFrBg8L1Z


Copak je to za televizní studio , kde křiklouni létají vesmírem ? https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DbXIlQTur-1M&ved=2ahUKEwjan__YtN3xAhWaOuwKHbEDCa0Qo7QBegQIChAB&usg=AOvVaw3VC0a8LJWaCG0sFrBg8L1Z

Je to len divadlo.
Takéto pokusy robili Američania v 50, 60 rokoch.


80km nad zemou je niečo, ako keď mravec poskočí na paradajke.
Obežná dráha začína až od 160km.


Žiadne systémy na podporu života, žiadny systém na záchranu posádky?
Vzduch napustený do kabíny vystačí tak akurát na tú chvíľku akože letu vesmíru.


Zjavne táto atrakcia pre milionárov nie je ani stavaná na orbitálne lety.
Pri vstupe do atmosféry by to zrejme zhorelo jak fakľa.


Je to len divadlo. Takéto pokusy robili Američania v 50, 60 rokoch. 80km nad zemou je niečo, ako keď mravec poskočí na paradajke. Obežná dráha začína až od 160km. Žiadne systémy na podporu života, žiadny systém na záchranu posádky? Vzduch napustený do kabíny vystačí tak akurát na tú chvíľku akože letu vesmíru. Zjavne táto atrakcia pre milionárov nie je ani stavaná na orbitálne lety. Pri vstupe do atmosféry by to zrejme zhorelo jak fakľa.

Mark Shuttleworth si v roku 2002 za približne 20 miliónov dolárov kúpil lístok na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS, kam ho dopravil ruský Sojuz TM-34. Stal sa tak druhým vesmírnym turistom a vo vesmíre strávil celkovo desať dní. Dva dni letel hore a osem dní robil pokusy v súvislosti s AIDS a výskumom genómu. Na misiu sa musel adekvátne znalostne, psychicky aj fyzicky pripraviť, nielen zaplatiť peniaze. V porovnaní s ním vyzerajú pokusy Bransona a Bezosa ako návrat o celé desaťročia späť.


Prvou vesmírnou turistkou bola v roku 1986 americká učiteľka Christa McAuliffeová, ktorá po štvormesačnej príprave letela americkým Challengerom STS-51-L. Ten po 73 sekundách od štartu vybuchol.


Mark Shuttleworth je známy hlavne založením najpoužívanejšej linuxovej distribúcie Ubuntu (niečo ako operačný systém Windows). Predtým založil a vlastnil certifikačnú autoritu Thawte Consulting, ktorú predal za 575 miliónov dolárov, vďaka čomu si mohol dovoliť cestu do vesmíru.


Mark Shuttleworth si v roku 2002 za približne 20 miliónov dolárov kúpil lístok na Medzinárodnú vesmírnu stanicu ISS, kam ho dopravil ruský Sojuz TM-34. Stal sa tak druhým vesmírnym turistom a vo vesmíre strávil celkovo desať dní. Dva dni letel hore a osem dní robil pokusy v súvislosti s AIDS a výskumom genómu. Na misiu sa musel adekvátne znalostne, psychicky aj fyzicky pripraviť, nielen zaplatiť peniaze. V porovnaní s ním vyzerajú pokusy Bransona a Bezosa ako návrat o celé desaťročia späť. Prvou vesmírnou turistkou bola v roku 1986 americká učiteľka Christa McAuliffeová, ktorá po štvormesačnej príprave letela americkým Challengerom STS-51-L. Ten po 73 sekundách od štartu vybuchol. Mark Shuttleworth je známy hlavne založením najpoužívanejšej linuxovej distribúcie Ubuntu (niečo ako operačný systém Windows). Predtým založil a vlastnil certifikačnú autoritu Thawte Consulting, ktorú predal za 575 miliónov dolárov, vďaka čomu si mohol dovoliť cestu do vesmíru.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené 12. 7. 2021 o 14:33

Tak jsme se podíval na část videozáznamu na netu.
Chlapec přežil, podíval do vyšších vrstev letecké dopravy. Přeji mu to. Prostě "fenomenální" úspěch.


Ale proč tak složitě vypadající stroj. Připomnělo mi to "patvary" z počátku letectví (kdy se teprve bádalo a zkoušelo co a jak). Já bych měl strach být uvnitř při startu. Ale hlavně že to zaujme širokou část veřejnosti.


Tak jsme se podíval na část videozáznamu na netu. Chlapec přežil, podíval do vyšších vrstev letecké dopravy. Přeji mu to. Prostě "fenomenální" úspěch. Ale proč tak složitě vypadající stroj. Připomnělo mi to "patvary" z počátku letectví (kdy se teprve bádalo a zkoušelo co a jak). Já bych měl strach být uvnitř při startu. Ale hlavně že to zaujme širokou část veřejnosti.

V komentári o Markovi Shuttleworthovi som napísal, že bol druhým vesmírnym turistom už v roku 2002. O Bransonovi masmédia hovoria ako o prvom. To mi nevychádza. Je to manipulácia verejnou mienkou (PR), ktorá má zaistiť Spojeným štátom americkým zdanie prvenstva vo vývoji vesmírnych technológii. Tiež je to propagácia zbohatlíkov, ktorí sú všetci zapojení vo Veľkom resete (novodobom feudalizme kontrolovanom informačnými technológiami). Špičkou sú jedine v tom, že iniciatívu preberá súkromný sektor a začína tam, kde bola NASA v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Futuristicky vyzerajúci interiér s dotykovými obrazovkami dnes stačí na vyvolanie nadšenia, aj keď sme už dávno oveľa ďalej. Pamäť davu je +- dva týždne a na šesťdesiate roky si už nikto nespomína. Bez mediálnej pozornosti len málo ľudí vie o Markovi Shuttleworthovi. V šesťdesiatych rokoch vraj boli na mesiaci, dnes stačí orbita 80 km. Medzinárodná vesmírna stanica lieta vo výške 400 km.


Súpera ale netreba podceňovať. Tým súkromným spoločnostiam sa celkom darí - majú dobrú reklamu, zabezpečené financovanie a aj podporu NASA, takže sa budú doťahovať a v niečom možno aj prekonajú starú školu. Lenže Rusi tiež nespia a momentálne majú náskok a desiatky rokov skúseností. Sovieti mali prvú vesmírnu stanicu Saljut 1-7, známa je aj Mir, Číňania majú Tchien-kung 1-2 a Rusi chystajú novú a jedinečnú z pohľadu orbity. Američania majú len spoločnú ISS a uvidíme, ako si poradia bez ruskej podpory.


Toto všetko sú stále detské hračky. Civilizácia, ktorej nestačia zdroje jednej planéty, nemá čo robiť vo vesmíre. Civilizácia, ktorá sa ešte sama nenaučila žiť v miery, nemá čo robiť vo vesmíre. Civilizácia, ktorá nedospela na vysokú mravnú úroveň, nemá čo robiť vo vesmíre. Keď dosiahneme tieto tri základné veci, tak nám možno bude umožnené cestovanie po celej slnečnej sústave a možno aj ďalej a širšie a hlbšie pochopenie celého sveta (ves-míru). Dovtedy budeme v karanténe (nie pandemickej) na Zemi.


[V komentári o Markovi Shuttleworthovi](https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/2798/let-do-vesm-iacute-ru-kosmick-eacute-kl-aacute-n-iacute-miliard-aacute-%C5%99%C5%AF/1#post-24258) som napísal, že bol druhým vesmírnym turistom už v roku 2002. O Bransonovi masmédia hovoria ako o prvom. To mi nevychádza. Je to manipulácia verejnou mienkou (PR), ktorá má zaistiť Spojeným štátom americkým zdanie prvenstva vo vývoji vesmírnych technológii. Tiež je to propagácia zbohatlíkov, ktorí sú všetci zapojení vo Veľkom resete (novodobom feudalizme kontrolovanom informačnými technológiami). Špičkou sú jedine v tom, že iniciatívu preberá súkromný sektor a začína tam, kde bola NASA v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Futuristicky vyzerajúci interiér s dotykovými obrazovkami dnes stačí na vyvolanie nadšenia, aj keď sme už dávno oveľa ďalej. Pamäť davu je +- dva týždne a na šesťdesiate roky si už nikto nespomína. Bez mediálnej pozornosti len málo ľudí vie o Markovi Shuttleworthovi. V šesťdesiatych rokoch vraj boli na mesiaci, dnes stačí orbita 80 km. Medzinárodná vesmírna stanica lieta vo výške 400 km. Súpera ale netreba podceňovať. Tým súkromným spoločnostiam sa celkom darí - majú dobrú reklamu, zabezpečené financovanie a aj podporu NASA, takže sa budú doťahovať a v niečom možno aj prekonajú starú školu. Lenže Rusi tiež nespia a momentálne majú náskok a desiatky rokov skúseností. Sovieti mali prvú vesmírnu stanicu Saljut 1-7, známa je aj Mir, Číňania majú Tchien-kung 1-2 a Rusi chystajú novú a jedinečnú z pohľadu orbity. Američania majú len spoločnú ISS a uvidíme, ako si poradia bez ruskej podpory. Toto všetko sú stále detské hračky. Civilizácia, ktorej nestačia zdroje jednej planéty, nemá čo robiť vo vesmíre. Civilizácia, ktorá sa ešte sama nenaučila žiť v mieri, nemá čo robiť vo vesmíre. Civilizácia, ktorá nedospela na vysokú mravnú úroveň, nemá čo robiť vo vesmíre. Keď dosiahneme tieto tri základné veci, tak nám možno bude umožnené cestovanie po celej slnečnej sústave a možno aj ďalej a širšie a hlbšie pochopenie celého sveta (ves-míru). Dovtedy budeme v karanténe (nie pandemickej) na Zemi.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené 13. 7. 2021 o 15:05

@Ogar Valach
Plne súhlasím . Len ťa málinko opravím.

V šesťdesiatych rokoch vraj boli na mesiaci, dnes stačí orbita 80 km.

80km nie je ani len orbita. Dokonca by som to nenazval ani len sub orbitálnym letom.

Tým súkromným spoločnostiam sa celkom darí - majú dobrú reklamu, zabezpečené financovanie a aj podporu NASA, takže sa budú doťahovať a v niečom možno aj prekonajú starú školu.

Za týmito milionármi (technologické vývesky) je v skutočnosti okrem iného aj armáda.
Napríklad za Muskovým StárLinkom stoja špičkové firmy vojensko-priemyselného komplexu USA. StarLink nie je ani náhodou čisto civilná záležitosť. Je to celé takmer dokonale zamaskované pod Ellonom Muskom. Stárlink má zjavne aj skryté funkcie vojenského charakteru. Rusi to celé už dávno prekukli. Majú to zmáknuté.


Američania narobili aj veľa vesmírneho "odpadu", ktorý sa záhadne pohybuje po obežnej dráhe.
Som zvedavý či sa dá na útek, keď ho začnú Rusi likvidovať. smile


@Ogar Valach Plne súhlasím . Len ťa málinko opravím. [quote="pid:24413, uid:623"]V šesťdesiatych rokoch vraj boli na mesiaci, dnes stačí orbita 80 km.[/quote] 80km nie je ani len orbita. Dokonca by som to nenazval ani len sub orbitálnym letom. [quote="pid:24413, uid:623"]Tým súkromným spoločnostiam sa celkom darí - majú dobrú reklamu, zabezpečené financovanie a aj podporu NASA, takže sa budú doťahovať a v niečom možno aj prekonajú starú školu.[/quote] Za týmito milionármi (technologické vývesky) je v skutočnosti okrem iného aj armáda. Napríklad za Muskovým StárLinkom stoja špičkové firmy vojensko-priemyselného komplexu USA. StarLink nie je ani náhodou čisto civilná záležitosť. Je to celé takmer dokonale zamaskované pod Ellonom Muskom. Stárlink má zjavne aj skryté funkcie vojenského charakteru. Rusi to celé už dávno prekukli. Majú to zmáknuté. Američania narobili aj veľa vesmírneho "odpadu", ktorý sa záhadne pohybuje po obežnej dráhe. Som zvedavý či sa dá na útek, keď ho začnú Rusi likvidovať. :)
Upravené 13. 7. 2021 o 13:40

Již dva miliardáři poletí do vesmíru.

Kéž by to byla pravda.
;-)


[quote="pid:22737, uid:214"]Již dva miliardáři poletí do vesmíru.[/quote] Kéž by to byla **pravda**. ;-)

Miliardář Bezos odstartuje do vesmíru:
Známe sedm klíčových informací o jeho letu
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/685219/miliardar-bezos-odstartuje-do-vesmiru-zname-sedm-klicovych-informaci-o-jeho-letu.html
nejmladší 18 let Oliver Daemen , nejstarší 82 let , nejbohatší Jeff Bezos a jeho brat
Mark Bezos
let potrvá 11 minut, a kapsula doletí okolo 100 kilometrov.


Před překročením této hranice se 3 minuty po vzletu kapsule odpojí od samotné rakety,
která přistane později pomocí motorů.
Lidé na palubě New Shepard budou mít asi 3 minuty beztíže - a pak přistanou s celou kapsulí na padáku..
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-jeff-bezos-leci-dzisiaj-w-kosmos-na-pokladzie-82-letnia-pion,nId,5369697#crp_state=1


Miliardář Bezos odstartuje do vesmíru: Známe sedm klíčových informací o jeho letu https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/685219/miliardar-bezos-odstartuje-do-vesmiru-zname-sedm-klicovych-informaci-o-jeho-letu.html nejmladší 18 let Oliver Daemen , nejstarší 82 let , nejbohatší Jeff Bezos a jeho brat Mark Bezos let potrvá 11 minut, a kapsula doletí okolo 100 kilometrov. Před překročením této hranice se 3 minuty po vzletu kapsule odpojí od samotné rakety, která přistane později pomocí motorů. Lidé na palubě New Shepard budou mít asi 3 minuty beztíže - a pak přistanou s celou kapsulí na padáku.. https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-jeff-bezos-leci-dzisiaj-w-kosmos-na-pokladzie-82-letnia-pion,nId,5369697#crp_state=1
Upravené 20. 7. 2021 o 13:46

18 nejvtipnějších reakcí na výlet Jeffa Bezose do vesmíru
https://coolmagazin.iprima.cz/tech/jeff-bezos-vesmir-raketa-vtipne-reakce-nejvtipnejsi-memy
(je to typ článku, kde sú vložené obrázky z iných platforiem, takže ak ich neukazuje, treba porozmýšľať, či v blokovači reklám v prehliadači dať výnimku pre blokovanie webov ako Twitter, Reddit, Facebook, Youtube..., prípadne ho jednorázovo pauznúť)


Video: Takto si užíval miliardár Bezos a posádka Blue Origin beztiažový stav
https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/2034107_video-takto-si-uzival-miliardar-bezos-a-posadka-blue-origin-beztiazovy-stav


**18 nejvtipnějších reakcí na výlet Jeffa Bezose do vesmíru** https://coolmagazin.iprima.cz/tech/jeff-bezos-vesmir-raketa-vtipne-reakce-nejvtipnejsi-memy (je to typ článku, kde sú vložené obrázky z iných platforiem, takže ak ich neukazuje, treba porozmýšľať, či v blokovači reklám v prehliadači dať výnimku pre blokovanie webov ako Twitter, Reddit, Facebook, Youtube..., prípadne ho jednorázovo pauznúť) **Video: Takto si užíval miliardár Bezos a posádka Blue Origin beztiažový stav** https://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/2034107_video-takto-si-uzival-miliardar-bezos-a-posadka-blue-origin-beztiazovy-stav

Miliardář Bezos odstartuje do vesmíru:
Známe sedm klíčových informací o jeho letu
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/685219/miliardar-bezos-odstartuje-do-vesmiru-zname-sedm-klicovych-informaci-o-jeho-letu.html


Článek jsem si přečetl a buď jsem divný já nebo...?


  • je tam řešena jakási 4% menšina obyvatelstva (armáda + NASA), vzpomněl jsem si na nedávná náborová videa do armády RSA
  • ten tvar rakety před startem
  • a to jméno Gary Lai - stačí posunout písmeno "r" a je tu: Gay Lair

Raději zůstanu zde ne Zemi.


[quote="pid:25465, uid:78"]Miliardář Bezos odstartuje do vesmíru: Známe sedm klíčových informací o jeho letu https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/685219/miliardar-bezos-odstartuje-do-vesmiru-zname-sedm-klicovych-informaci-o-jeho-letu.html[/quote] Článek jsem si přečetl a buď jsem divný já nebo...? - je tam řešena jakási 4% menšina obyvatelstva (armáda + NASA), vzpomněl jsem si na nedávná náborová videa do armády RSA - ten tvar rakety před startem - a to jméno Gary Lai - stačí posunout písmeno "r" a je tu: Gay Lair Raději zůstanu zde ne Zemi.

Miliardári Jeff Bezos a Richard Branson nie sú astronauti. Americká FAA mení definíciu tohto titulu
https://vosveteit.sk/miliardari-jeff-bezos-a-richard-branson-nie-su-astronauti-americka-faa-meni-definiciu-tohto-titulu


**Miliardári Jeff Bezos a Richard Branson nie sú astronauti. Americká FAA mení definíciu tohto titulu** https://vosveteit.sk/miliardari-jeff-bezos-a-richard-branson-nie-su-astronauti-americka-faa-meni-definiciu-tohto-titulu

tak to vyzera, ze tie preteky asi neskoncia tak, ako sa ocakavalo: https://fontech.startitup.sk/predbehli-bezosa-prisli-ale-takmer-o-miliardu-a-ich-raketoplan-ma-zakaz-lietat-virgin-galactic-vysetruje-vlada


Chceli to najlepsie a dopadlo to ako vzdy. Financnym podvodom.


tak to vyzera, ze tie preteky asi neskoncia tak, ako sa ocakavalo: https://fontech.startitup.sk/predbehli-bezosa-prisli-ale-takmer-o-miliardu-a-ich-raketoplan-ma-zakaz-lietat-virgin-galactic-vysetruje-vlada Chceli to najlepsie a dopadlo to ako vzdy. Financnym podvodom.
2.17k
24
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept