Otázky a odpovede
Kamenne gule

Zdravim, chcem sa spytat aky je vas nazor na temu kamenne gule? Nedavno som navstivil nalezisko na Kysuciach a miestny stary pan mi povedal, ze to nalezisko je dlhe asi 15km a siroky pas okolo 500m siaha to az do ciech , ako keby to bol pozostatom nejakeho bombardovania z lietadla.


Zdravim, chcem sa spytat aky je vas nazor na temu kamenne gule? Nedavno som navstivil nalezisko na Kysuciach a miestny stary pan mi povedal, ze to nalezisko je dlhe asi 15km a siroky pas okolo 500m siaha to az do ciech , ako keby to bol pozostatom nejakeho bombardovania z lietadla.

Kamenné gule by mohli byť výsledkom elektrického výboja v oveľa väčšom rozmere, ako vidíme dnes v podobe blesku počas búrky. Túto teóriu overili aj v laboratóriu v oveľa menšej mierke v roku 2004 Wal Thornhill a CJ Ransom. Zhrnutie na 20 stranách v angličtine je dostupné tu: http://www.naturalphilosophy.org/pdf/abstracts/abstracts_6778.pdf Popisuje rôzne druhy sférických telies a obsahuje bohatú fotodokumentáciu.


Kamenné gule by mohli byť výsledkom elektrického výboja v oveľa väčšom rozmere, ako vidíme dnes v podobe blesku počas búrky. Túto teóriu overili aj v laboratóriu v oveľa menšej mierke v roku 2004 Wal Thornhill a CJ Ransom. Zhrnutie na 20 stranách v angličtine je dostupné tu: http://www.naturalphilosophy.org/pdf/abstracts/abstracts_6778.pdf Popisuje rôzne druhy sférických telies a obsahuje bohatú fotodokumentáciu.

Uz som take gule videl aj inde na svete. Tiez som toho nazoru, ze je to urcity druh bombardovania, pripadne tam tie "kamenne" bomby vyrabali. Z pohladu utocnika je take bombardovanie docela prijatelny sposob. Skody su male a efekt dostatocny.


Uz som take gule videl aj inde na svete. Tiez som toho nazoru, ze je to urcity druh bombardovania, pripadne tam tie "kamenne" bomby vyrabali. Z pohladu utocnika je take bombardovanie docela prijatelny sposob. Skody su male a efekt dostatocny.

bombardovania[/quote
[quote="pid:22582, uid:106"]bombardovania


Taky tu kousek máme naleziště. Největší nalezená koule 2.6 m s odhadovanou váhou 25 tun. Ve filmu Království nebeské měli pane jó praky, ale nějak si nemůžu představít odpalování tohohle šutříku. 60ddcd5b88965


[quote="pid:22582, uid:106"]bombardovania[/quote [quote="pid:22582, uid:106"]bombardovania[/quote] Taky tu kousek máme naleziště. Největší nalezená koule 2.6 m s odhadovanou váhou 25 tun. Ve filmu Království nebeské měli pane jó praky, ale nějak si nemůžu představít odpalování tohohle šutříku. ![60ddcd5b88965](serve/attachment&path=60ddcd5b88965)
Upravené 1. 7. 2021 o 16:12

Nemôžu to byť fosilné pozostatky nejakého vyhoretého paliva v nejakom reaktore tvaru guľe?
Moc mi nedáva logiku aby niekto obrusoval tak dokonalé tvary do katapultu. 😀


Nemôžu to byť fosilné pozostatky nejakého vyhoretého paliva v nejakom reaktore tvaru guľe? Moc mi nedáva logiku aby niekto obrusoval tak dokonalé tvary do katapultu.

odpalování tohohle šutříku.
Netreba mysliet v ramci nasich technogennych vedomosti ale v ramci vedomosti co mali pred par tisickami rokov. Kedy este vimany lietali po oblohe.


[quote="pid:22591, uid:216"]odpalování tohohle šutříku.[/quote]Netreba mysliet v ramci nasich technogennych vedomosti ale v ramci vedomosti co mali pred par tisickami rokov. Kedy este vimany lietali po oblohe.

ciste teoreticky to moze byt skamenene ovocie. Kedysi bolo vsetko vacsie (dinosaury by dnes neprezili, hmyz bol nasobne vacsi takisto a podobne).


ciste teoreticky to moze byt skamenene ovocie. Kedysi bolo vsetko vacsie (dinosaury by dnes neprezili, hmyz bol nasobne vacsi takisto a podobne).

Moderator

skamenene ovocie

Ty, co jsem videl v Bosne byly prilis pravidelne na to, aby byly z ovoce. Mam kus toho materialu doma a je moc homogenni na zkamenelinu.


[quote="pid:22597, uid:10"]skamenene ovocie[/quote] Ty, co jsem videl v Bosne byly prilis pravidelne na to, aby byly z ovoce. Mam kus toho materialu doma a je moc homogenni na zkamenelinu.

mysliet v ramci nasich

Na toho použijeme tenhle velký a na tamtoho bude stačit ten půlmetrový. Proč jsou ale na jednom místě. Jen přemýšlím. Je tohle dialektika?


[quote="pid:22595, uid:106"]mysliet v ramci nasich[/quote] Na toho použijeme tenhle velký a na tamtoho bude stačit ten půlmetrový. Proč jsou ale na jednom místě. Jen přemýšlím. Je tohle dialektika?

Ty, co jsem videl v Bosne

V Bosne jsou taky pyramidy, jak je zname. Byl jsem v nich dvakrat. Pokud jsou stare 29000 let a civizace vydrzi na na si planete cca 12000 let, tak bych tipoval, ze jeste pred atlantidou tady na zemi byla jedna civilazace. V pyramide slunce je nalez lidskeho zasahu stary cca 12000 let (zasypane chodby). Takze asi ty zasypy pochazeji z uplneho konce atlantske doby a asi se nechtelo, aby byly vyuzivany. Duvod neznam, ale asi mely ty chodby nejaky zasadnejsi vyznma. Neni vubec jasny jak se do nich tolik materialu da dostat zvenci.


[quote="pid:22598, uid:93"]Ty, co jsem videl v Bosne[/quote] V Bosne jsou taky pyramidy, jak je zname. Byl jsem v nich dvakrat. Pokud jsou stare 29000 let a civizace vydrzi na na si planete cca 12000 let, tak bych tipoval, ze jeste pred atlantidou tady na zemi byla jedna civilazace. V pyramide slunce je nalez lidskeho zasahu stary cca 12000 let (zasypane chodby). Takze asi ty zasypy pochazeji z uplneho konce atlantske doby a asi se nechtelo, aby byly vyuzivany. Duvod neznam, ale asi mely ty chodby nejaky zasadnejsi vyznma. Neni vubec jasny jak se do nich tolik materialu da dostat zvenci.

Kamenné gule by mohli byť výsledkom elektrického výboja v oveľa väčšom rozmere, ako vidíme dnes v podobe blesku počas búrky. Túto teóriu overili aj v laboratóriu v oveľa menšej mierke v roku 2004 Wal Thornhill a CJ Ransom. Zhrnutie na 20 stranách v angličtine je dostupné tu: http://www.naturalphilosophy.org/pdf/abstracts/abstracts_6778.pdf Popisuje rôzne druhy sférických telies a obsahuje bohatú fotodokumentáciu.

Zdravím zastánce plasmové kosmologie.
Ani bych nedoufal, že zde natrefím na kolegu.


[quote="pid:22580, uid:48"]Kamenné gule by mohli byť výsledkom elektrického výboja v oveľa väčšom rozmere, ako vidíme dnes v podobe blesku počas búrky. Túto teóriu overili aj v laboratóriu v oveľa menšej mierke v roku 2004 Wal Thornhill a CJ Ransom. Zhrnutie na 20 stranách v angličtine je dostupné tu: http://www.naturalphilosophy.org/pdf/abstracts/abstracts_6778.pdf Popisuje rôzne druhy sférických telies a obsahuje bohatú fotodokumentáciu.[/quote] Zdravím zastánce plasmové kosmologie. Ani bych nedoufal, že zde natrefím na kolegu.
726
10
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept