Zahraničná politika
Správy z Rakúska

Motivovany priliv na demonstracích ve Vídni
Ve Vídni se i tento o víkendu uskuteční demonstrace proti opatřením CoV, přičemž hlavním tématem bude zřejmě opět plánované povinné očkování. Dav pro dnešní shromáždění byl již v poledne živý. zde


**Motivovany priliv na demonstracích ve Vídni** Ve Vídni se i tento o víkendu uskuteční demonstrace proti opatřením CoV, přičemž hlavním tématem bude zřejmě opět plánované povinné očkování. Dav pro dnešní shromáždění byl již v poledne živý. [zde](https://orf.at/#/stories/3239819/)

Odpůrci covid-totality v Rakousku protestují proti novinářům hlavních mediálních společností: „Vaše lži se nám hnusí!“
Der Standard píše, že šlo o první shromáždění ze série protestů naplánovaných na několik týdnů. Radikální rakouští popírači koronaviru a odpůrci protiepidemických opatření naplánovali demonstrace před sídly redakcí hlavních mediálních společnost. Několik desítek lidí se sešlo před budovou rozhlasové a televizní společnosti ÖRF, aby tam vyjádřili odpor proti údajně zfalšovanému zpravodajství o koronavirové pandemii. Pod heslem „Vaše lži se nám hnusí“ jsou naplánovány podobné akce také před sídlem bulvárního Kronen Zeitung. Dále pak před redakcemi deníků Kurier, Die Presse a Der Standard nebo zpravodajského portálu Oe24. Výzvy k účasti na shromážděních se šíří prostřednictvím komunikační služby Telegram. Protestních akcí před svým sídlem se naopak podle všeho nedočká televize Servus TV, která je otevřená „alternativním faktům“.
Podle šéfky novinářského spolku Concordia Daniely Krausové cílené demonstrace před sídly mediálních redakcí „zapadají do současné podoby scény vyznavačů spikleneckých teorií“. Uvedla, že pořadatelům protestních akcí jde o zpochybnění věrohodnosti různých institucí, kromě vědy a politiky tak přišla řada také na média. Upozornila, že ještě nikdy v poválečné historii Rakousko nebylo svědkem takového „plošného útoku“ na svobodná média.
https://www.infovojna.sk/article/video-odprci-covid-totality-v-rakousku-protestuji-proti-novinarm-hlavnich-medialnich-spolecnosti-vase-lzi-se-nam-hnusi


**Odpůrci covid-totality v Rakousku protestují proti novinářům hlavních mediálních společností: „Vaše lži se nám hnusí!“** Der Standard píše, že šlo o první shromáždění ze série protestů naplánovaných na několik týdnů. Radikální rakouští popírači koronaviru a odpůrci protiepidemických opatření naplánovali demonstrace před sídly redakcí hlavních mediálních společnost. Několik desítek lidí se sešlo před budovou rozhlasové a televizní společnosti ÖRF, aby tam vyjádřili odpor proti údajně zfalšovanému zpravodajství o koronavirové pandemii. Pod heslem „Vaše lži se nám hnusí“ jsou naplánovány podobné akce také před sídlem bulvárního Kronen Zeitung. Dále pak před redakcemi deníků Kurier, Die Presse a Der Standard nebo zpravodajského portálu Oe24. Výzvy k účasti na shromážděních se šíří prostřednictvím komunikační služby Telegram. Protestních akcí před svým sídlem se naopak podle všeho nedočká televize Servus TV, která je otevřená „alternativním faktům“. Podle šéfky novinářského spolku Concordia Daniely Krausové cílené demonstrace před sídly mediálních redakcí „zapadají do současné podoby scény vyznavačů spikleneckých teorií“. Uvedla, že pořadatelům protestních akcí jde o zpochybnění věrohodnosti různých institucí, kromě vědy a politiky tak přišla řada také na média. Upozornila, že ještě nikdy v poválečné historii Rakousko nebylo svědkem takového „plošného útoku“ na svobodná média. https://www.infovojna.sk/article/video-odprci-covid-totality-v-rakousku-protestuji-proti-novinarm-hlavnich-medialnich-spolecnosti-vase-lzi-se-nam-hnusi

.... vedou to ad absurdum

takže respirátory aj doma

Mozna nechce nova vlada vladnout. Do svestek by bylo pozde.


.... vedou to ad absurdum [quote="pid:47876, uid:191"]takže respirátory aj doma[/quote] Mozna nechce nova vlada vladnout. Do svestek by bylo pozde.


Heldenplatz Wien 11. XII. 2021


Demonštrácia 11. decembra bola doteraz najväčšia.
Zdá sa zrejmé, že bolo viac ako 100 000 účastníkov, ale o koľko viac?
Nadšenci hovoria o 400 000, ale to je sotva pravda. (red. PSt)


Masové hnutie za demokraciu
Demokracia krajiny sa meria v neposlednom rade podľa toho,
ako sa správa k menšine,
pričom odporcovia korona diktatúry môžu byť v menšine,
no sú v čoraz väčšej menšine a nemienia sa vzdať.


Tu je niekoľko videí z demonštrácie vo Viedni:
https://steigan.no/2021/12/kjempedemonstrasjon-i-wien-mot-koronadiktaturet/


https://steigan.no/wp-content/uploads/2021/12/helteplassen-i-wien-demo-696x385.png Heldenplatz Wien 11. XII. 2021 Demonštrácia 11. decembra bola doteraz najväčšia. Zdá sa zrejmé, že bolo viac ako 100 000 účastníkov, ale o koľko viac? Nadšenci hovoria o 400 000, ale to je sotva pravda. (red. PSt) Masové hnutie za demokraciu Demokracia krajiny sa meria v neposlednom rade podľa toho, ako sa správa k menšine, pričom odporcovia korona diktatúry môžu byť v menšine, no sú v čoraz väčšej menšine a nemienia sa vzdať. Tu je niekoľko videí z demonštrácie vo Viedni: https://steigan.no/2021/12/kjempedemonstrasjon-i-wien-mot-koronadiktaturet/

Nehammer proti boykotu Olympijskych her v Pekingu
Kancléř Karl Nehammer (ÖVP) si nemyslí nic o politickém bojkotu zimních olympijských her v Číně. Rakousko je "proti politizaci her", řekl Nehammer pro německy" Welt " (úterní vydání). Vzhledem k vysokým požadavkům na CoV v Číně však nedojde k žádným politickým návštěvám na vysoké úrovni z Rakouska, dodal.
Kvůli těmto podmínkám se politici nemohou osobně setkat se sportovci v Číně. "Raději se s našimi sportovci osobně setkám ve Vídni," říká Nehammer. "Jsme proti politizaci her a sladujeme se v EU," dodal.
Kogler (vicekancler) - Zeleni, jde na odstup k ucasti na OH
Vicekancléř Werner Kogler (zelení) pak na žádost APA oznámil, že se kvůli situaci v oblasti lidských práv v Číně zdrží cesty na zimní hry. Podle Koglera o tom už před dvěma měsíci informoval rakouský olympijský výbor (ÖOC).
"Pokud jde o otázku podpory diplomatickeho bojkotu, rozhovory se budou konat na vládní úrovni, ale především na urovni EU".


Spojené státy oznámily bojkot Pekingu 2022 minulý týden. Zatímco se připojilo několik spojenců, reakce v Evropě zůstala nízká. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (zelení) potvrdila, že se ministři zahraničí EU nemohli na svém včerejším zasedání dohodnout na společné linii.
Čína na oznámení bojkotu USA ostře zareagovala a slíbila odvetná opatření.


Kancléř pro rychlé spuštění "Nord Stream 2"
Nehammer také oponuje americké linii, pokud jde o kontroverzní rusko-německý plynovod "Nord Stream 2". "Očekávám, že Nord Stream 2 může být uveden do provozu podle plánu brzy," potvrdil šéf Rakouskych lidovcu (ÖVP) , Rakousko podporuje projekt, ve kterém je částečně zapojena státní energetická skupina OMV.
Také si "nemyslí nic o propojení zprovoznění Nord streamu 2 s ruským chováním k Ukrajině", řekl Nehammer. "To by poškodilo pouze samotnou Evropskou Unii."Nord Stream 2 je evropský projekt, který by neměl být používán jako prostředek tlaku proti Moskvě.
zde


**Nehammer proti boykotu Olympijskych her v Pekingu** Kancléř Karl Nehammer (ÖVP) si nemyslí nic o politickém bojkotu zimních olympijských her v Číně. Rakousko je "proti politizaci her", řekl Nehammer pro německy" Welt " (úterní vydání). Vzhledem k vysokým požadavkům na CoV v Číně však nedojde k žádným politickým návštěvám na vysoké úrovni z Rakouska, dodal. Kvůli těmto podmínkám se politici nemohou osobně setkat se sportovci v Číně. "Raději se s našimi sportovci osobně setkám ve Vídni," říká Nehammer. "Jsme proti politizaci her a sladujeme se v EU," dodal. **Kogler (vicekancler) - Zeleni, jde na odstup k ucasti na OH **Vicekancléř Werner Kogler (zelení) pak na žádost APA oznámil, že se kvůli situaci v oblasti lidských práv v Číně zdrží cesty na zimní hry. Podle Koglera o tom už před dvěma měsíci informoval rakouský olympijský výbor (ÖOC). "Pokud jde o otázku podpory diplomatickeho bojkotu, rozhovory se budou konat na vládní úrovni, ale především na urovni EU". Spojené státy oznámily bojkot Pekingu 2022 minulý týden. Zatímco se připojilo několik spojenců, reakce v Evropě zůstala nízká. Německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková (zelení) potvrdila, že se ministři zahraničí EU nemohli na svém včerejším zasedání dohodnout na společné linii. Čína na oznámení bojkotu USA ostře zareagovala a slíbila odvetná opatření. **Kancléř pro rychlé spuštění "Nord Stream 2"** Nehammer také oponuje americké linii, pokud jde o kontroverzní rusko-německý plynovod "Nord Stream 2". "Očekávám, že Nord Stream 2 může být uveden do provozu podle plánu brzy," potvrdil šéf Rakouskych lidovcu (ÖVP) , Rakousko podporuje projekt, ve kterém je částečně zapojena státní energetická skupina OMV. Také si "nemyslí nic o propojení zprovoznění Nord streamu 2 s ruským chováním k Ukrajině", řekl Nehammer. "To by poškodilo pouze samotnou Evropskou Unii.**"Nord Stream 2 je evropský projekt, který by neměl být používán jako prostředek tlaku proti Moskvě.** [zde](https://orf.at/#/stories/3240096/)

Igor Panarin
Novy kancler Rakouska podrzel SP2
Clanek shora.
Je to velmi dulezite prohlaseni. Kancler Nehammer zaujal tvrdy postoj podpory SP2. Tim prakticky odpovedel zelene, nemecke Baerbock, ktera vytvari titanske usili proti SP2 podle zadani globalistu.
https://www.youtu.be/qskFZQEiruc


Igor Panarin **Novy kancler Rakouska podrzel SP2** Clanek shora. Je to velmi dulezite prohlaseni. Kancler Nehammer zaujal tvrdy postoj podpory SP2. Tim prakticky odpovedel zelene, nemecke Baerbock, ktera vytvari titanske usili proti SP2 podle zadani globalistu. https://www.youtu.be/qskFZQEiruc

Soudni lekar, profesor, vyucujici medicinu a patolog - proc je stale vice lekaru proti povinnemu ockovani (pro nemcinare) ze 14.12.2021
Ockovane tehotne ockuji pupecni snurou take sve nenarozene deti atd. Matky, ktere se po porodu nechaji ockovat a koji, ockuji sve deti ...
O divnych statistikach a divnych diagnozach umrti, jen 10% zemrelych je pitvano atd.
To si poslechnete, stoji to za to
https://www.youtube.com/watch?v=HFqwkXeAonM


**Soudni lekar, profesor, vyucujici medicinu a patolog - proc je stale vice lekaru proti povinnemu ockovani** (pro nemcinare) ze 14.12.2021 Ockovane tehotne ockuji pupecni snurou take sve nenarozene deti atd. Matky, ktere se po porodu nechaji ockovat a koji, ockuji sve deti ... O divnych statistikach a divnych diagnozach umrti, jen 10% zemrelych je pitvano atd. To si poslechnete, stoji to za to https://www.youtube.com/watch?v=HFqwkXeAonM

To si poslechnete, stoji to za to

Žiaľ, je to len v nemčine.


[quote="pid:48417, uid:68"]To si poslechnete, stoji to za to[/quote] Žiaľ, je to len v nemčine.

je to len v nemčine

Jsou tam české i slovenské automatické titulky, ale to dešifrování je dost frustrující...


[quote="pid:48472, uid:6"]je to len v nemčine[/quote] Jsou tam české i slovenské automatické titulky, ale to dešifrování je dost frustrující...

Pán je súdny lekár, Prof., vyučuje na univerzite, má urobených 12.000 pitiev a 100 vedeckých prác. Svoju správu nazval Mŕtvi neklamú.


Ďalej popisuje a porovnáva dve umrtné správy, ženy v rovnakom veku, rovnaké diagnózy, len jedna mala 3 dni horúčku a následne náhle umrela na embóliu. Príčina smrti covid, lebo sa to stalo v nemocnici. Druhá to isté, len umrela doma a príčina smrti bola úplne iná.


Za obludné považuje, že vyšetrenie pred očkovaním sa odbavuje formulárom, ktorý potom len pred očkujúcim lekárom podpíše. Že sa nerobí faktické skúmanie zdravotného stavu.


Doplnenie: zaujímavé priezvisko pána prof. Missliwetz.


Pán je súdny lekár, Prof., vyučuje na univerzite, má urobených 12.000 pitiev a 100 vedeckých prác. Svoju správu nazval Mŕtvi neklamú. Ďalej popisuje a porovnáva dve umrtné správy, ženy v rovnakom veku, rovnaké diagnózy, len jedna mala 3 dni horúčku a následne náhle umrela na embóliu. Príčina smrti covid, lebo sa to stalo v nemocnici. Druhá to isté, len umrela doma a príčina smrti bola úplne iná. Za obludné považuje, že vyšetrenie pred očkovaním sa odbavuje formulárom, ktorý potom len pred očkujúcim lekárom podpíše. Že sa nerobí faktické skúmanie zdravotného stavu. Doplnenie: zaujímavé priezvisko pána prof. Missliwetz.
Upravené 16. 12. 2021 o 13:20

Mesto Linz hľadá zamestnancov, ktorí budú mať za úlohu vymáhať pokuty od tých, ktorí nie sú ochotní dať sa zaočkovať proti Covidu. Nábor prichádza niekoľko týždňov pred rozsiahlym mandátom na očkovanie, píše portál RT. Úspešní kandidáti budú udeľovať pokuty, spracovávať odvolania a prijímať opatrenia proti tým, ktorí neuhradia pokutu za neočkovanie, uvádza pracovný inzerát. Ten zverejnilo mesto. V úvodnom riadku sa hovorí, že práca bude vyhovovať tým, ktorí „majú radosť z práce s legislatívou a administratívnymi postupmi“.
Tvrdá drina zamestnancov bude odmeňovaná mesačne platom od 2 774 eur. Aby sa fyzická osoba kvalifikovala na túto prácu, musí mať rakúske občianstvo, byť absolventom strednej školy, byť odolná a pripravená pracovať nadčas, bez záznamov v registri trestov a v neposlednom rade mať platné potvrdenie o očkovaní alebo zotavení z Covidu. Okrem toho budú mať ženy v konkurencii prednosť pred mužmi s porovnateľnou kvalifikáciou.
https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/22/rakuske-mesto-najima-lovcov-ludi-budu-pokutovat-nezaockovanych


Mesto Linz hľadá zamestnancov, ktorí budú mať za úlohu vymáhať pokuty od tých, ktorí nie sú ochotní dať sa zaočkovať proti Covidu. Nábor prichádza niekoľko týždňov pred rozsiahlym mandátom na očkovanie, píše portál RT. Úspešní kandidáti budú udeľovať pokuty, spracovávať odvolania a prijímať opatrenia proti tým, ktorí neuhradia pokutu za neočkovanie, uvádza pracovný inzerát. Ten zverejnilo mesto. V úvodnom riadku sa hovorí, že práca bude vyhovovať tým, ktorí „majú radosť z práce s legislatívou a administratívnymi postupmi“. Tvrdá drina zamestnancov bude odmeňovaná mesačne platom od 2 774 eur. Aby sa fyzická osoba kvalifikovala na túto prácu, musí mať rakúske občianstvo, byť absolventom strednej školy, byť odolná a pripravená pracovať nadčas, bez záznamov v registri trestov a v neposlednom rade mať platné potvrdenie o očkovaní alebo zotavení z Covidu. Okrem toho budú mať ženy v konkurencii prednosť pred mužmi s porovnateľnou kvalifikáciou. https://www.hlavnydennik.sk/2021/12/22/rakuske-mesto-najima-lovcov-ludi-budu-pokutovat-nezaockovanych

Okrem toho budú mať ženy v konkurencii prednosť pred mužmi s porovnateľnou kvalifikáciou.
To je ono. Normální heterosexuální muž na ženu nezaútočí. Má pro to blok v psychice. Odhaduji, že kandidáti-muži už na tom nebudou tak dobře.


[quote="pid:49427, uid:111"]Okrem toho budú mať ženy v konkurencii prednosť pred mužmi s porovnateľnou kvalifikáciou.[/quote]To je ono. Normální heterosexuální muž na ženu nezaútočí. Má pro to blok v psychice. Odhaduji, že kandidáti-muži už na tom nebudou tak dobře.

Dnes jsem cetla, ze budou lanarit policisty, co jsou v duchodu. Uz to nenajdu, bylo to na orf. Budou jim platit vic jak 2 700 Euro.


Dnes jsem cetla, ze budou lanarit policisty, co jsou v duchodu. Uz to nenajdu, bylo to na orf. Budou jim platit vic jak 2 700 Euro.

nes jsem cetla, ze budou lanarit policisty, co jsou v duchodu. Uz to nenajdu, bylo to na orf. Budou jim platit vic jak 2 700 Euro.

To bude potřeba více rakví .


[quote="pid:49458, uid:68"]nes jsem cetla, ze budou lanarit policisty, co jsou v duchodu. Uz to nenajdu, bylo to na orf. Budou jim platit vic jak 2 700 Euro.[/quote] To bude potřeba více rakví .

Domnenky o novem zamestnani byvaleho kanclere Kurze potvrzeny
Bývalý kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) - dnes informoval deník "Österreich" - planuje svou profesionální budoucnost v USA. Podepsal smlouvu v soukromém sektoru.
Podle deniku "Österreich" Kurz podepsal tuto smlouvu s investiční společností, "roční plat se odhaduje na 500 000 EUR". V budoucnu prý chce soukromě cestovat mezi USA a Rakouskem. Jak uvádí "Kronen Zeitung", Kurz má začít svou práci na začátku února - "v globálně aktivní společnosti v Silicon Valley". Nove angazma bude také brzy zveřejněno.
zde


**Domnenky o novem zamestnani byvaleho kanclere Kurze potvrzeny** Bývalý kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) - dnes informoval deník "Österreich" - planuje svou profesionální budoucnost v USA. Podepsal smlouvu v soukromém sektoru. Podle deniku "Österreich" Kurz podepsal tuto smlouvu s investiční společností, "roční plat se odhaduje na 500 000 EUR". V budoucnu prý chce soukromě cestovat mezi USA a Rakouskem. Jak uvádí "Kronen Zeitung", Kurz má začít svou práci na začátku února - "v globálně aktivní společnosti v Silicon Valley". Nove angazma bude také brzy zveřejněno. [zde](https://orf.at/#/stories/3241436/)

Takže Kurz byl "odložen" na doškolení a zatím jako poslíček mezi RSA a podpindosy v Rakousku. Zajímavý, ale docela předvídatelný tah.


Takže Kurz byl "odložen" na doškolení a zatím jako poslíček mezi RSA a podpindosy v Rakousku. Zajímavý, ale docela předvídatelný tah.

a zatím jako poslíček mezi RSA a podpindosy v Rakousku.


--takže KORUPČNÍK ide veselo pracovať za veľkú mláku,a bude pendlovať na oba brehy ,samozrejme súkromnym tryskačom ,


akú veľkú ""UHLIKOVÚ STOPU" bude za sebou zanechávať ??


kto berie ešte važne pindy z maninstreamu??


[quote="pid:49639, uid:57"]a zatím jako poslíček mezi RSA a podpindosy v Rakousku.[/quote] --takže KORUPČNÍK ide veselo pracovať za veľkú mláku,a bude pendlovať na oba brehy ,samozrejme súkromnym tryskačom , akú veľkú ""UHLIKOVÚ STOPU" bude za sebou zanechávať ?? kto berie ešte važne pindy z maninstreamu??

Takže americký program Adoptuj si svojho fašistu ešte stále beží...


Takže americký program Adoptuj si svojho fašistu ešte stále beží...

S. Kurz dostal job u Trumpova poradce, Tech-investora "Thiel"
Peter Thiel je americko-nemecky investor, nemeckeho puvodu, narozen 11. rijna 1967 ve Frankfurtu nad Mohamem
zde
https://www.youtube.com/watch?v=tza6yXWktlo


**S. Kurz dostal job u Trumpova poradce, Tech-investora "Thiel"** Peter Thiel je americko-nemecky investor, nemeckeho puvodu, narozen 11. rijna 1967 ve Frankfurtu nad Mohamem [zde](https://de.wikipedia.org/wiki/Peter_Thiel) https://www.youtube.com/watch?v=tza6yXWktlo
Upravené 30. 12. 2021 o 18:32

Dnes, som si na kanále Danny Kolára, prečítala info, že povinné očkovanie sa preložilo o 2 mesiace, príspevok tu, https://t.me/dannykollar/1585


Ako správny konšpirátor som si kukla nejaké rakúske noviny a prekvapenie:


https://kurier.at/politik/inland/impfpflicht-technische-umsetzung-laut-elga-erst-ab-april-moeglich/401864159


V krátkosti ide o to, že kvôli nejakému registru sú technické problémy a najskôr je to vhodné spustiť až od 1.4. No a sme doma.... nenápadko, sa to zmetie zo stola.


Dnes, som si na kanále Danny Kolára, prečítala info, že povinné očkovanie sa preložilo o 2 mesiace, príspevok tu, https://t.me/dannykollar/1585 Ako správny konšpirátor som si kukla nejaké rakúske noviny a prekvapenie: https://kurier.at/politik/inland/impfpflicht-technische-umsetzung-laut-elga-erst-ab-april-moeglich/401864159 V krátkosti ide o to, že kvôli nejakému registru sú technické problémy a najskôr je to vhodné spustiť až od 1.4. No a sme doma.... nenápadko, sa to zmetie zo stola.

Nehammer ma pozitivni test
Oznamuje to urad kanclere.V utery se vratil z dovolene. Ve stredu si nechal udelat test a ten vysel pozitivni. Mel udajne kontakt se clenem ochranky. Je v domaci karantene a vsechny verejne kontakty jsou odreknuty.
Dari se mu dobre a nema zadne symptomy, radi vsem, jdete se ockovat.
Jeho zena a deti jsou negativni. zde

V krátkosti ide o to, že kvôli nejakému registru sú technické problémy a najskôr je to vhodné spustiť až od 1.4. No a sme doma.... nenápadko, sa to zmetie zo stola.


Prave hlasili ve zpravach, ze Ministerstvo zdravotnictvi pres problemy s registraci trva na povinnosti ockovani od 1.2.2022.


**Nehammer ma pozitivni test** Oznamuje to urad kanclere.V utery se vratil z dovolene. Ve stredu si nechal udelat test a ten vysel pozitivni. Mel udajne kontakt se clenem ochranky. Je v domaci karantene a vsechny verejne kontakty jsou odreknuty. Dari se mu dobre a nema zadne symptomy, radi vsem, jdete se ockovat. Jeho zena a deti jsou negativni. [zde](https://orf.at/stories/3242880/) [quote="pid:51559, uid:273"]V krátkosti ide o to, že kvôli nejakému registru sú technické problémy a najskôr je to vhodné spustiť až od 1.4. No a sme doma.... nenápadko, sa to zmetie zo stola.[/quote] Prave hlasili ve zpravach, ze Ministerstvo zdravotnictvi pres problemy s registraci trva na povinnosti ockovani od 1.2.2022.

Iniciativni zastance ockovani, sef lekarske komory Rakouska, Thomas Szekeres, dostal za ukol oznamit, ze z technickych duvodu nebude povinne ockovani od 1.2.2022 mozne.
Prohlasil, ze tim, ze byla byvalym premierem, nyni opet ministrem zahranici, Schallenbergem, vyhlasena povinnost ockovani, se nechalo mnoho neockovanych naockovat a tak je to dobre.
Nejak u toho vyhlaseni zcervenal. Jeste bude veselo ....
Diskuse je vyzivna.
https://www.youtube.com/watch?v=3yHcHg39JtI


Iniciativni zastance ockovani, sef lekarske komory Rakouska, Thomas Szekeres, dostal za ukol oznamit, ze z technickych duvodu nebude povinne ockovani od 1.2.2022 mozne. Prohlasil, ze tim, ze byla byvalym premierem, nyni opet ministrem zahranici, Schallenbergem, vyhlasena povinnost ockovani, se nechalo mnoho neockovanych naockovat a tak je to dobre. Nejak u toho vyhlaseni zcervenal. Jeste bude veselo .... Diskuse je vyzivna. https://www.youtube.com/watch?v=3yHcHg39JtI

Na telegrame https://t.me/absurdnisvet :


DNES PODANI TRESTNIHO OZNAMENI S 330 STRANAMI PROTI CELÉ RAKOUSKE VLÁDĚ, VŠEM POSLANCŮM A FEDERÁLNÍMU PREZIDENTOVI Cela zprava (330 stran) s důkazy / přílohami: https://www.dropbox.com/s/ojsqq21kkpmocy7/Strafvergleich_KP24_Regierung_Anlagen.pdf?dl=0
Potvrzení pro podání trestního oznámení: https://www.dropbox.com/s/eaxsrwl2hyz6uk3/EB%20589250Y946%40efa.justiz.gv.at.pdf?dl=0 Dokumenty mohou být použity volně a bez dalšího požadavku. Důkazní břemeno bylo použito pro stížnost prostřednictvím výboru Corona Foundation, právníků pro objasnění a výzkumu, který jsem shromáždil za posledních 9 měsíců. 190 čestných prohlášení. Trestní řízení proti Sebastianu Kurzovi, Rudolfu Anschoberovi, Karlu Nehammerovi, Alexandru Van der Bellenovi a všem jmenovaným členům Národní rady. kvůli §83, §84, §92 StGB, §105, 108, §146, 147, 148 StGB, §302 StGB, §307a StGB.


Na telegrame https://t.me/absurdnisvet : DNES PODANI TRESTNIHO OZNAMENI S 330 STRANAMI PROTI CELÉ RAKOUSKE VLÁDĚ, VŠEM POSLANCŮM A FEDERÁLNÍMU PREZIDENTOVI Cela zprava (330 stran) s důkazy / přílohami: https://www.dropbox.com/s/ojsqq21kkpmocy7/Strafvergleich_KP24_Regierung_Anlagen.pdf?dl=0 Potvrzení pro podání trestního oznámení: https://www.dropbox.com/s/eaxsrwl2hyz6uk3/EB%20589250Y946%40efa.justiz.gv.at.pdf?dl=0 Dokumenty mohou být použity volně a bez dalšího požadavku. Důkazní břemeno bylo použito pro stížnost prostřednictvím výboru Corona Foundation, právníků pro objasnění a výzkumu, který jsem shromáždil za posledních 9 měsíců. 190 čestných prohlášení. Trestní řízení proti Sebastianu Kurzovi, Rudolfu Anschoberovi, Karlu Nehammerovi, Alexandru Van der Bellenovi a všem jmenovaným členům Národní rady. kvůli §83, §84, §92 StGB, §105, 108, §146, 147, 148 StGB, §302 StGB, §307a StGB.

Kurz bude spolupředsedou gremia proti antisemitismu
Bývalý kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) se stává spolupředsedou Evropské rady pro Toleranci a usmíření (ECTR). Tato se zasazuje o toleranci zivota zidu v Evropě, proti antisemitismu a proti popírání holocaustu. Kurz má přispět svými mezinárodními kontakty v nové dobrovolnické práci, uvedla ÖVP.
Spolupředsedou ECTR bude krátce po boku sociálně demokratického britského expremiéra Tonyho Blaira, který je jediným předsedou od roku 2015. Predstavenstvo Rady, kterou v roce 2008 založil předseda Evropského židovského kongresu Moše Kantor, zahrnuje i další bývalé vrcholné politiky. Rada působí jako hlídací pes a předkládá praktická doporučení vládám a mezinárodním organizacím. zde


**Kurz bude spolupředsedou gremia proti antisemitismu** Bývalý kancléř Sebastian Kurz (ÖVP) se stává spolupředsedou Evropské rady pro Toleranci a usmíření (ECTR). Tato se zasazuje o toleranci zivota zidu v Evropě, proti antisemitismu a proti popírání holocaustu. Kurz má přispět svými mezinárodními kontakty v nové dobrovolnické práci, uvedla ÖVP. Spolupředsedou ECTR bude krátce po boku sociálně demokratického britského expremiéra Tonyho Blaira, který je jediným předsedou od roku 2015. Predstavenstvo Rady, kterou v roce 2008 založil předseda Evropského židovského kongresu Moše Kantor, zahrnuje i další bývalé vrcholné politiky. Rada působí jako hlídací pes a předkládá praktická doporučení vládám a mezinárodním organizacím. [zde](https://orf.at/#/stories/3242998/)

Nehammer ma s konecnou platnosti omicron a trva na povinnem ockovani. zde
Sociální partneři (odbory): "v žádném případě všechny prostředky vyčerpány"
Sociální partneři nutkání politiků analyzovat, zda zásah do základních práv spojených s povinným očkování je stále přiměřené", nebo zda cíle lze dosáhnout i s méně prostředky". Podle" Salzburger Nachrichten " chtějí sociální partneři dát společnou preambuli, ktera ale dosud nedorazila.
Sociální partneři nechtějí, aby byly chápány jako obecná kritika povinného očkování. Stěžují si však, že "političtí aktéři ""hodně zmeškali a v žádném případě nevyčerpali všechny prostředky k dosažení vysokého očkování".
"Veřejný zájem musí mit velkou vahu"
Podle Stögera by klidně mohla být možnost legislativní postup v příštích týdnech ukončit, ale možná nechat povinné očkování vstoupit v platnost později – "pokud budeme vedet více". Nicméně, povinnost očkovat by také mohla být "dočasně pozastaven", uvidime ", zda Omikron opravdu mění pravidla, jak se podezriva, nebo zda to není tento případ, a proto povinnost očkovat je stále zapotřebí".
Debatu o povinném očkování tváří v tvář Omikronu zahájil v úterním rozhovoru ZIB epidemiolog z Dunajské univerzity Krems Gerald Gartlehner. U Omikronu je populace pravděpodobně imunizována do té míry, "jakou jsme nikdy předtím neměli". Povinnost očkování proto musí být "pravděpodobně přehodnocena". Hodnocení stále probíhá, zákon o povinném očkování má ale v příštích týdnech projít národní radou..... atd. zde


Nehammer ma s konecnou platnosti omicron a trva na povinnem ockovani. [zde](https://orf.at/stories/3242705/) **Sociální partneři (odbory): "v žádném případě všechny prostředky vyčerpány"** Sociální partneři nutkání politiků analyzovat, zda zásah do základních práv spojených s povinným očkování je stále přiměřené", nebo zda cíle lze dosáhnout i s méně prostředky". Podle" Salzburger Nachrichten " chtějí sociální partneři dát společnou preambuli, ktera ale dosud nedorazila. Sociální partneři nechtějí, aby byly chápány jako obecná kritika povinného očkování. Stěžují si však, že "političtí aktéři ""hodně zmeškali a v žádném případě nevyčerpali všechny prostředky k dosažení vysokého očkování". **"Veřejný zájem musí mit velkou vahu"** Podle Stögera by klidně mohla být možnost legislativní postup v příštích týdnech ukončit, **ale možná nechat povinné očkování vstoupit v platnost později – "pokud budeme vedet více"**. Nicméně, povinnost očkovat by také mohla být "dočasně pozastaven", uvidime ", zda Omikron opravdu mění pravidla, jak se podezriva, nebo zda to není tento případ, a proto povinnost očkovat je stále zapotřebí". **Debatu o povinném očkování tváří v tvář Omikronu zahájil v úterním rozhovoru ZIB epidemiolog z Dunajské univerzity Krems Gerald Gartlehner**. U Omikronu je populace pravděpodobně imunizována do té míry, "jakou jsme nikdy předtím neměli". Povinnost očkování proto musí být "pravděpodobně přehodnocena". Hodnocení stále probíhá, zákon o povinném očkování má ale v příštích týdnech projít národní radou..... atd. [zde](https://orf.at/stories/3242705/)
Upravené 11. 1. 2022 o 20:27

https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zdravotnici-v-rakousku-celi-utokum-odpurcu-ockovani-dostavaji-dopisove-bomby-40383939Situace, která vypadá jako vystřižená z nepovedeného thrilleru, je ale v Rakousku realitou. Tamější ministerstvo vnitra radí lékařům a dalším zdravotníkům, jak se chránit před narůstající agresivitou odpůrců očkování a také dopisovými bombami, píše server deníku Kronen Zeitung.


Lidé, kteří zachraňují životy, se stávají terči pro radikální odpůrce očkování. Ministerstvo nabádá ke zvýšené opatrnosti. Zdravotníci by podle ministerstva měli opouštět nemocnici pouze ve skupinách. Lékaři by měli odstranit ze svých ordinací vše, co by případní pachatelé mohli použít jako zbraň k útoku, například květináče, otvírače na dopisy a podobně. Zdravotnické uniformy by lidé neměli mít na viditelných místech na veřejnosti, nabádá ministerstvo. Při otevírání dopisů a balíčků by měli být zdravotníci obzvláště opatrní a dát si pozor na to, zda tam nejsou někde skrytá vlákna a nejde o dopisovou bombu, což se už v minulosti v několika případech stalo.https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/zdravotnici-v-rakousku-celi-utokum-odpurcu-ockovani-dostavaji-dopisove-bomby-40383939 >Situace, která vypadá jako vystřižená z nepovedeného thrilleru, je ale v Rakousku realitou. Tamější ministerstvo vnitra radí lékařům a dalším zdravotníkům, jak se chránit před narůstající agresivitou odpůrců očkování a také dopisovými bombami, píše server deníku Kronen Zeitung. >Lidé, kteří zachraňují životy, se stávají terči pro radikální odpůrce očkování. Ministerstvo nabádá ke zvýšené opatrnosti. Zdravotníci by podle ministerstva měli opouštět nemocnici pouze ve skupinách. Lékaři by měli odstranit ze svých ordinací vše, co by případní pachatelé mohli použít jako zbraň k útoku, například květináče, otvírače na dopisy a podobně. Zdravotnické uniformy by lidé neměli mít na viditelných místech na veřejnosti, nabádá ministerstvo. Při otevírání dopisů a balíčků by měli být zdravotníci obzvláště opatrní a dát si pozor na to, zda tam nejsou někde skrytá vlákna a nejde o dopisovou bombu, což se už v minulosti v několika případech stalo.

Moderator

Toz vyzera to, ze fasisti v Reichu tlacia dalej:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rakousko-zavede-od-unora-povinne-ockovani-pro-starsi-18-let-185964


Rakouský kancléř Karl Nehammer představil na nedělní tiskové konferenci návrh zákona, který má zavést povinné očkování.


Článek
Rakousko od února jako první evropská země zavede povinnost očkování před koronavirem pro občany starší 18 let, vynucovat ji začne po přechodné fázi v polovině března. Za nedodržení povinnosti bude hrozit pokuta až 3600 eur (asi 88 000 Kč).


Na tiskové konferenci to v neděli řekl rakouský kancléř Karl Nehammer, když představoval hotový návrh zákona, který v zemi budí značné kontroverze. Rakousko očkovací povinnost oznámilo již v listopadu.


„Vím, že je hodně lidí, kteří mají strach před očkováním,“ poznamenal Nehammer a připustil, že ani jeho slova jako člověka, který covid-19 nedávno překonal, je nemusí uklidnit. Vláda podle něj bere obavy těchto obyvatel vážně a vybízí je k dialogu. Pokud mají nedůvěru k politikům, což se podle něj nikomu nedá vyčítat, mohou se o problematice pobavit se svým lékařem, dodal.


Toz vyzera to, ze fasisti v Reichu tlacia dalej: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-rakousko-zavede-od-unora-povinne-ockovani-pro-starsi-18-let-185964 Rakouský kancléř Karl Nehammer představil na nedělní tiskové konferenci návrh zákona, který má zavést povinné očkování. Článek Rakousko od února jako první evropská země zavede povinnost očkování před koronavirem pro občany starší 18 let, vynucovat ji začne po přechodné fázi v polovině března. Za nedodržení povinnosti bude hrozit pokuta až 3600 eur (asi 88 000 Kč). Na tiskové konferenci to v neděli řekl rakouský kancléř Karl Nehammer, když představoval hotový návrh zákona, který v zemi budí značné kontroverze. Rakousko očkovací povinnost oznámilo již v listopadu. „Vím, že je hodně lidí, kteří mají strach před očkováním,“ poznamenal Nehammer a připustil, že ani jeho slova jako člověka, který covid-19 nedávno překonal, je nemusí uklidnit. Vláda podle něj bere obavy těchto obyvatel vážně a vybízí je k dialogu. Pokud mají nedůvěru k politikům, což se podle něj nikomu nedá vyčítat, mohou se o problematice pobavit se svým lékařem, dodal.

Moderator

Rakouský kancléř Karl Nehammer představil na nedělní tiskové konferenci návrh zákona, který má zavést povinné očkování.


https://www.wochenblick.at/corona/regierungs-pressekonferenz-zur-impfpflicht-geschwurbel-um-die-wichtigkeit-des-stichs/


  1. faze: start zacatek unora, zakon vstupuje v platnost. rakouske domacnosti budou obeslany s tim, ze v rakousku existuje vakcinacni povinnost.

  2. faze: zacina 15. brezna. dodrzovani povinnosti bude proverovani jako kontrolni delikt. status vakcinace bude prekladan kontrolnim organum, policii pri kontrolach na silnici. hrozi pokuta az 600 euro.

  3. faze: vsichni dostanou dopis, ve kterem budou upozorneni na vakcinacni povinnost a dostanou termin k vakcinaci. pokud do jednoho mesice nebude uposlechnuto vyzve, hrozi pokuty ve zjednodusenem rizeni az do 600 euro, pozdeji v radnem rizeni az 3600 euro. tato faze vstoupi v platnost az dalsim narizenim, ktere vyzaduje propojeni dat (ELGA, digitalni covidpas etc.)


[quote="pid:52979, uid:10"]Rakouský kancléř Karl Nehammer představil na nedělní tiskové konferenci návrh zákona, který má zavést povinné očkování.[/quote] https://www.wochenblick.at/corona/regierungs-pressekonferenz-zur-impfpflicht-geschwurbel-um-die-wichtigkeit-des-stichs/ 1. faze: start zacatek unora, zakon vstupuje v platnost. rakouske domacnosti budou obeslany s tim, ze v rakousku existuje vakcinacni povinnost. 2. faze: zacina 15. brezna. dodrzovani povinnosti bude proverovani jako kontrolni delikt. status vakcinace bude prekladan kontrolnim organum, policii pri kontrolach na silnici. hrozi pokuta az 600 euro. 3. faze: vsichni dostanou dopis, ve kterem budou upozorneni na vakcinacni povinnost a dostanou termin k vakcinaci. pokud do jednoho mesice nebude uposlechnuto vyzve, hrozi pokuty ve zjednodusenem rizeni az do 600 euro, pozdeji v radnem rizeni az 3600 euro. tato faze vstoupi v platnost az dalsim narizenim, ktere vyzaduje propojeni dat (ELGA, digitalni covidpas etc.)

Rakušáci se potřebují probrat , z toho svého snu o nadlidech . Přímý kontakt s fašismem jim pomůže vnímat objektivní svět . A pokud při tom prozření zakroutí krkem fašistickým kreaturám , tak to jedině uvítám .
Říká se , pro hubu na hubu .
To se dá změnit na , Pro hubu na špalek . A to nejen v rakousích .


Rakušáci se potřebují probrat , z toho svého snu o nadlidech . Přímý kontakt s fašismem jim pomůže vnímat objektivní svět . A pokud při tom prozření zakroutí krkem fašistickým kreaturám , tak to jedině uvítám . Říká se , pro hubu na hubu . To se dá změnit na , Pro hubu na špalek . A to nejen v rakousích .

Ockovani musi "zohlednovat"
Spolkova vlada v neděli představila návrh zákona o všeobecném povinném očkování proti koronaviru. Ačkoli lhůta pro posouzení skončila teprve před několika dny, není to rychlý výstřel, řekl rakouský kancléř Karl Nehammer v ZIB2 v neděli. Podle něj by se mělo jednat o "povinné očkování".
Povinné očkování je nástroj, který by neměl být použit proti konkrétní variantě, ale proti samotnému koronaviru,argumentoval kancléř. Sám-třikrát očkovaný a čerstvě se uzdravil-je nejlepším příkladem toho,"že očkování chrání a prospívá". Očkováním "můžeme zabránit dalšímu omezování naší svobody," řekl Nehammer.
Finalizovaný návrh byl vypracován v úzké spolupráci s experty z celonárodní krizové koordinace Covid (GECKO) a v konstruktivní a důvěryhodné výměně názorů s představiteli strany SPO a NEOS, Pamelou Rendi-Wagnerovou a Beate Meinl-Reisingerovou.
"Obavy lidí bereme vážně"
Již během probíhajícího období hodnocení byly obdržené připomínky vzaty v úvahu, vysvětluje Nehammer tempo. V každém případě jsme brali obavy lidí vážně, protože je mnoho těch, "kteří skutečně mají strach". Ke změně došlo mimo jiné u věkové skupiny postižené povinným očkováním, místo toho, jak se dříve předpokládalo pro osoby starší 14 let, bude nyní platit až pro osoby starší 18 let.
To, že povinné očkování obstojí před Ústavním soudem (Vfgh), předpokládá Nehammer – zapojili se do něj odborníci na Ústavu. Rozsudek však nemůže předjímat.
Od února "úvodní fáze"
Návrh zákona předpokládá, že povinné očkování vstoupí v platnost začátkem února s "úvodní fází", jak předtím řekl Nehammer na společné tiskové konferenci s ministryní ústavy Karoline Edtstadlerovou (Lidovci) a ministrem zdravotnictví Wolfgangem Mucksteinem (zelení).
Na rozdíl od původního plánu bude povinné očkování platit pro osoby starší 18 let. Výjimkou jsou například těhotné ženy a osoby, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů. Kromě toho jsou zohledneny osoby, ktere nemoc prodelaly, po dobu šesti měsíců.
Vláda tak trvá na začátku února-bez ohledu na to, že technické provedení registrace výjimek v Národním očkovacím registru bude možné nejdříve od dubna. Společnost ELGA GmbH to uvedla již na začátku ledna.


Tři fáze ockovani
Povinné očkování bude zavedeno ve třech fázích.
-Od začátku února – v "úvodní fázi" do 15. března – je každá domácnost o opatření písemně informována.
-Od 16. března bude povinné očkování kontrolováno například v rámci silničních kontrol. Pokud je přistižen někdo, kdo nebyl očkován, musí od tohoto okamžiku počítat s oznámením a také trestem.
-Pokud to bude epidemiologicky nezbytné, vstoupí v platnost třetí fáze. Neočkovaným pak bude přidělen termín očkování, pokud jej nedodrží, budou jim vydány automatizované příkazy k očkování. Provedení této fáze je podmíněno souhlasem Parlamentu v hlavním výboru.
Trestní sazba se pohybuje od 600 eur (ve zkráceném řízení) do 3600 eur (v řádném řízení).
Trest odnětí svobody a náhradního trestu se nepředpokládá.
V rámci kontrolního deliktu bude podle vládních plánů trestáno maximálně čtyřikrát za kalendářní rok, jak uvedla Edtstadler na požádání.
Ve třetí fázi – pokud by pak měly být pro neočkovanym zavedeny skutečně celoplošné tresty, by se měly trestat maximálně dvakrát ročně."
V nejlepším případě ale podle Nehammera třetí fázi vůbec nebudeme potřebovat.
Mückstein - ministr zdravotnictvi
"Nejspolehlivější lék proti pandemii"
"Očkování chrání, chrání nás a chrání i naše bližní," řekl Muckstein. Jako celá společnost musíme udělat vše pro to, aby se" nechalo očkovat co nejvíce lidí", abychom se dostali ze spirály neustálych lockdownu a otevírání.
Edtstadler zdůraznila, že není pochyb o tom, že "povinné očkování je zásahem do základních práv" – ale je jasně ústavně přípustné. "V současné době víme, že očkování je nejspolehlivějším prostředkem v boji proti pandemii.“
V pondělí ve zdravotnickém výboru
Pokud jde o další postup, návrh zákona o povinném očkování by měl být projednán v pondělí ve zdravotnickém výboru. Ve čtvrtek je plánováno rozhodnutí Národní rady. K rozhodnutí je zapotřebí pouze prostá většina, kterou mají vládní frakce zelení a Lidovci jak v národní, tak ve Spolkové radě.
Vláda se ale snaží získat širší souhlas, a to zapojením SPO a NEOS. FPÖ zcela odmítá povinné očkování. Zatímco se u NEOS až do poslední chvíle zdálo, že několik málo mandatářů řekne tomuto záměru ne, SPÖ se nakonec pokusila vnitřní stranické skeptiky ještě přesvědčit. zde


**Ockovani musi "zohlednovat"** Spolkova vlada v neděli představila **návrh zákona o všeobecném povinném očkování proti koronaviru**. Ačkoli lhůta pro posouzení skončila teprve před několika dny, není to rychlý výstřel, řekl rakouský kancléř Karl Nehammer v ZIB2 v neděli. Podle něj by se mělo jednat o "povinné očkování". Povinné očkování je nástroj, který by neměl být použit proti konkrétní variantě, ale proti samotnému koronaviru,argumentoval kancléř. Sám-třikrát očkovaný a čerstvě se uzdravil-je nejlepším příkladem toho,"že očkování chrání a prospívá". Očkováním "můžeme zabránit dalšímu omezování naší svobody," řekl Nehammer. Finalizovaný návrh byl vypracován v úzké spolupráci s experty z celonárodní krizové koordinace Covid (GECKO) a v konstruktivní a důvěryhodné výměně názorů s představiteli strany SPO a NEOS, Pamelou Rendi-Wagnerovou a Beate Meinl-Reisingerovou. "Obavy lidí bereme vážně" Již během probíhajícího období hodnocení byly obdržené připomínky vzaty v úvahu, vysvětluje Nehammer tempo. V každém případě jsme brali obavy lidí vážně, protože je mnoho těch, "kteří skutečně mají strach". Ke změně došlo mimo jiné u věkové skupiny postižené povinným očkováním, místo toho, jak se dříve předpokládalo pro osoby starší 14 let, **bude nyní platit až pro osoby starší 18 let.** To, že povinné očkování obstojí před Ústavním soudem (Vfgh), předpokládá Nehammer – zapojili se do něj odborníci na Ústavu. Rozsudek však nemůže předjímat. **Od února "úvodní fáze"** Návrh zákona předpokládá, že povinné očkování vstoupí v platnost začátkem února s "úvodní fází", jak předtím řekl Nehammer na společné tiskové konferenci s ministryní ústavy Karoline Edtstadlerovou (Lidovci) a ministrem zdravotnictví Wolfgangem Mucksteinem (zelení). Na rozdíl od původního plánu bude povinné očkování platit pro osoby starší 18 let. **Výjimkou jsou například těhotné ženy a osoby, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů.** Kromě toho jsou zohledneny osoby, ktere nemoc prodelaly, po dobu šesti měsíců. Vláda tak trvá na začátku února-bez ohledu na to, že technické provedení registrace výjimek v Národním očkovacím registru bude možné nejdříve od dubna. Společnost ELGA GmbH to uvedla již na začátku ledna. **Tři fáze ockovani** Povinné očkování bude zavedeno ve třech fázích. -Od začátku února – v **"úvodní fázi" do 15. března** – je každá domácnost o opatření písemně informována. -Od 16. března bude povinné **očkování kontrolováno například v rámci silničních kontrol.** Pokud je přistižen někdo, kdo nebyl očkován, musí od tohoto okamžiku počítat s oznámením a také trestem. -Pokud to bude epidemiologicky nezbytné, vstoupí v platnost třetí fáze. Neočkovaným pak bude přidělen termín očkování, pokud jej nedodrží, budou jim vydány automatizované příkazy k očkování. **Provedení této fáze je podmíněno souhlasem Parlamentu v hlavním výboru. ** Trestní sazba se pohybuje od 600 eur (ve zkráceném řízení) do 3600 eur (v řádném řízení). Trest odnětí svobody a náhradního trestu se nepředpokládá. V rámci kontrolního deliktu bude podle vládních plánů trestáno maximálně čtyřikrát za kalendářní rok, jak uvedla Edtstadler na požádání. Ve třetí fázi – pokud by pak měly být pro neočkovanym zavedeny skutečně celoplošné tresty, by se měly trestat maximálně dvakrát ročně." V nejlepším případě ale podle Nehammera třetí fázi vůbec nebudeme potřebovat. **Mückstein - ministr zdravotnictvi** "Nejspolehlivější lék proti pandemii" "Očkování chrání, chrání nás a chrání i naše bližní," řekl Muckstein. Jako celá společnost musíme udělat vše pro to, aby se" nechalo očkovat co nejvíce lidí", abychom se dostali ze spirály neustálych lockdownu a otevírání. Edtstadler zdůraznila, že není pochyb o tom, že "**povinné očkování je zásahem do základních práv**" – **ale je jasně ústavně přípustné**. "V současné době víme, že očkování je nejspolehlivějším prostředkem v boji proti pandemii.“ **V pondělí ve zdravotnickém výboru** Pokud jde o další postup, **návrh zákona o povinném očkování by měl být projednán v pondělí ve zdravotnickém výboru**. Ve čtvrtek je plánováno rozhodnutí Národní rady. **K rozhodnutí je zapotřebí pouze prostá většina, kterou mají vládní frakce zelení a Lidovci jak v národní, tak ve Spolkové radě.** Vláda se ale snaží získat širší souhlas, a to zapojením SPO a NEOS. FPÖ zcela odmítá povinné očkování. Zatímco se u NEOS až do poslední chvíle zdálo, že několik málo mandatářů řekne tomuto záměru ne, SPÖ se nakonec pokusila vnitřní stranické skeptiky ještě přesvědčit. [zde](https://orf.at/stories/3243868/)
Upravené pred 4 dňami o 11:38

představila návrh zákona

představila návrh zákona


[quote="pid:53011, uid:68"]představila návrh zákona[/quote] představila návrh zákona

Vídeň se v povinném očkování odvolává na Čechy
Uklidnit veřejnost se snaží s vládou spříznění novináři včetně
nejčtenějšího bulváru Kronen Zeitung. Ten v pondělí otevíral své internetové stránky citací prominentního německého virologa Klause Stöhra, podle kterého očkování už na jaře nebude třeba. Při vlně omikronu totiž dojde k „velmi silnému promoření“, jež zajistí, že
„velmi mnoho lidí získá přirozenou imunitu“.


Opatrnost vlády i přátelských novinářů lze pochopit.
V průzkumu týdeníku Profil z minulého týdne podporovalo povinnost očkovat
jen 45 procent Rakušanů, o patnáct procent méně než v listopadu.
Rakouský postup při očkování na covid bude podle současného návrhu přece jen o něco přísnější.


V Česku mohou podle rozsudků Ústavního soudu z let 2011 a 2016 žádat o výjimku také rodiče dětí, kteří uvedou, že očkování odporuje jejich víře nebo svědomí. Rakušan se povinnosti očkování proti covidu vyhne pouze v případě, že dostane potvrzení od lékaře.


Strach z vakcíny lze podle zákona použít jako výjimku jen „v extrémních případech, kdy úzkostná porucha znamená ohrožení života nebo zdraví“.


Plán kancléře Karla Nehammera ještě musí ve čtvrtek schválit poslanci
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vakcina-viden-se-v-povinnem-ockovani-odvolava-na-cechy-186012


**Vídeň se v povinném očkování odvolává na Čechy** Uklidnit veřejnost se snaží s vládou spříznění novináři včetně nejčtenějšího bulváru Kronen Zeitung. Ten v pondělí otevíral své internetové stránky citací prominentního německého virologa Klause Stöhra, podle kterého očkování už na jaře nebude třeba. Při vlně omikronu totiž dojde k „velmi silnému promoření“, jež zajistí, že „velmi mnoho lidí získá přirozenou imunitu“. Opatrnost vlády i přátelských novinářů lze pochopit. V průzkumu týdeníku Profil z minulého týdne podporovalo povinnost očkovat jen 45 procent Rakušanů, o patnáct procent méně než v listopadu. Rakouský postup při očkování na covid bude podle současného návrhu přece jen o něco přísnější. V Česku mohou podle rozsudků Ústavního soudu z let 2011 a 2016 žádat o výjimku také rodiče dětí, kteří uvedou, že očkování odporuje jejich víře nebo svědomí. Rakušan se povinnosti očkování proti covidu vyhne pouze v případě, že dostane potvrzení od lékaře. Strach z vakcíny lze podle zákona použít jako výjimku jen „v extrémních případech, kdy úzkostná porucha znamená ohrožení života nebo zdraví“. Plán kancléře Karla Nehammera ještě musí ve čtvrtek schválit poslanci https://www.seznamzpravy.cz/clanek/koronavirus-vakcina-viden-se-v-povinnem-ockovani-odvolava-na-cechy-186012
Upravené pred 4 dňami o 14:34

Prevadec migrantu vcera strilel na rakouske vojsko na hranici s Madarskem (Eberau-Burgenland).
Nikdo nebyl zranen. Pachatel utekl zpet do Madarska. Druhy paserak z Moldavska byl zatcen.
Dvanact dospelych muzu z Afganistanu hned pozadalo o azyl v Rakousku. zde


**Prevadec migrantu vcera strilel na rakouske vojsko na hranici s Madarskem (Eberau-Burgenland).** Nikdo nebyl zranen. Pachatel utekl zpet do Madarska. Druhy paserak z Moldavska byl zatcen. Dvanact dospelych muzu z Afganistanu hned pozadalo o azyl v Rakousku. [zde](https://www.oe24.at/oesterreich/chronik/burgenland/schlepper-schiesst-auf-bundesheer-soldaten/507507069)

Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.


Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.

Moderator

Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.
Očkování chtěl i velký Bůh Babiš se Zemanem.Současná vláda to všechno zahodila, protože Babiš nakoupil vakcíny za miliardy a on musel očkovat lidi. Bude Babiš velmi rychle na Pankráci ..


[quote="pid:53459, uid:10"]Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.[/quote]Očkování chtěl i velký Bůh Babiš se Zemanem.Současná vláda to všechno zahodila, protože Babiš nakoupil vakcíny za miliardy a on musel očkovat lidi. Bude Babiš velmi rychle na Pankráci ..

Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.

Ano, je to tak .....
Národní rada dala ve čtvrtek zelenou povinnému očkování. Drtivá většina poslanců zákon schválila. Od února bude povinné očkování proti CoV pro všechny od 18 let, v opačném případě hrozí pokuta. Výjimkou jsou pouze těhotné ženy a osoby, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů, a osoby zotavené po dobu šesti měsíců. Rozhodnutí předcházela emocionální rozprava na plenárním zasedání. Cely clanek zde .


[quote="pid:53459, uid:10"]Vyzera to, ze Rakusaci schvalili povinne ocko.[/quote] Ano, je to tak ..... Národní rada dala ve čtvrtek zelenou povinnému očkování. Drtivá většina poslanců zákon schválila. Od února bude povinné očkování proti CoV pro všechny od 18 let, v opačném případě hrozí pokuta. Výjimkou jsou pouze těhotné ženy a osoby, které nemohou být očkovány ze zdravotních důvodů, a osoby zotavené po dobu šesti měsíců. Rozhodnutí předcházela emocionální rozprava na plenárním zasedání. Cely clanek [zde](https://orf.at/stories/3244401/) .
31.93k
263
50
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept