Mimo kategórií
Prof. Peter Staněk 26.1.2021 o KSB a DVTR

Staňeka sa niekto v online prednáške spýtal na KSB, v čase 1h 23m.


https://youtu.be/hzn60PdagTA?t=4999


Ďalej nečítajte, najprv si pozrite tú jeho odpoveď ako také malé cvičenie, aby ste si spravili vlastný názor.


A teraz môj názor na jeho odpoveď:
V podstate sa odpovedi vyhol.


1.) mám pocit že, materiálom reálne moc času nevenoval
2.) profiluje sa čisto ako analytik, ktorý odvíja budúcnosť spoločnosti od krátkodobých procesov (pár rokov), ktoré vidí ako keby to nikdy nemohlo dopadnúť inak (a nedáva návrhy ako sa k tej zmene priblížiť, ako keby to bolo za hranicou jeho myslenia)
3.) poniektorí konšpirujú, že patrí ku GP... ja si to nemyslím, proste má vybudovaný veľmi dobrý obraz v jednom segmente, ktorý popisuje, ale celok mu uniká, inak by jeho všetky závery neboli len "sociálne negatívne konštatovanie bez návrhov", zato naopak napríklad u vecí ako ochrana prírodných zdrojov dáva konkrétne návrhy. Tam sa prejavuje i ako "architekt".


Takže ja celkovo jeho činnosť i tak hodnotím pozitívne, pretože vo svojej rodine mám ľudí, ktorým otvára oči. Ale je zbytočné mu klásť znova otázky na KSB, je to potreba (stereotyp) len nováčikov, ktorý potrebujú razítko nejakej autority. A to by im malo byť zrkadlom, že sa majú naučiť myslieť vlastnou hlavou. Vstrebávať všetky informácie, nechať uležať, porovnávať.


Staňeka sa niekto v online prednáške spýtal na KSB, v čase 1h 23m. https://youtu.be/hzn60PdagTA?t=4999 Ďalej nečítajte, najprv si pozrite tú jeho odpoveď ako také malé cvičenie, aby ste si spravili vlastný názor. A teraz môj názor na jeho odpoveď: V podstate sa odpovedi vyhol. 1.) mám pocit že, materiálom reálne moc času nevenoval 2.) profiluje sa čisto ako analytik, ktorý odvíja budúcnosť spoločnosti od krátkodobých procesov (pár rokov), ktoré vidí ako keby to nikdy nemohlo dopadnúť inak (a nedáva návrhy ako sa k tej zmene priblížiť, ako keby to bolo za hranicou jeho myslenia) 3.) poniektorí konšpirujú, že patrí ku GP... ja si to nemyslím, proste má vybudovaný veľmi dobrý obraz v jednom segmente, ktorý popisuje, ale celok mu uniká, inak by jeho všetky závery neboli len "sociálne negatívne konštatovanie bez návrhov", zato naopak napríklad u vecí ako ochrana prírodných zdrojov dáva konkrétne návrhy. Tam sa prejavuje i ako "architekt". Takže ja celkovo jeho činnosť i tak hodnotím pozitívne, pretože vo svojej rodine mám ľudí, ktorým otvára oči. Ale je zbytočné mu klásť znova otázky na KSB, je to potreba (stereotyp) len nováčikov, ktorý potrebujú razítko nejakej autority. A to by im malo byť zrkadlom, že sa majú naučiť myslieť vlastnou hlavou. Vstrebávať všetky informácie, nechať uležať, porovnávať.
356
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept