Zahraničná politika
Macron oznámil reorganizáciu vojenských operácií v oblasti Sahelu

Macron oznámil reorganizáciu vojenských operácií v oblasti Sahelu


Francúzsko minulý týždeň oznámilo, že prestane dočasne spolupracovať s malijskými ozbrojenými silami na spoločných operáciach dovtedy, kým nedostane „záruky“, že sa do vlády tejto africkej krajiny vrátia civilisti.


Francúzske ministerstvo obrany takto reagovalo na vojenský prevrat v Mali z 24. mája. Macron takisto upozornil, že Francúzsko svojich vojakov stiahne v prípade, ak sa Mali obráti k radikálnemu islamizmu, pripomína DPA.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/591054-macron-oznamil-reorganizaciu-vojenskych-operacii-v-oblasti-sahelu/


Macron oznámil reorganizáciu vojenských operácií v oblasti Sahelu Francúzsko minulý týždeň oznámilo, že prestane dočasne spolupracovať s malijskými ozbrojenými silami na spoločných operáciach dovtedy, kým nedostane „záruky“, že sa do vlády tejto africkej krajiny vrátia civilisti. Francúzske ministerstvo obrany takto reagovalo na vojenský prevrat v Mali z 24. mája. Macron takisto upozornil, že Francúzsko svojich vojakov stiahne v prípade, ak sa Mali obráti k radikálnemu islamizmu, pripomína DPA. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/591054-macron-oznamil-reorganizaciu-vojenskych-operacii-v-oblasti-sahelu/
57
0
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept