Zahraničná politika
Norimberský kódex a medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv_vlákno

Vlákno je určené pre Norimberský kódex, medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv a témy súvisiace s medzinárodným trestným právom.


Vlákno je určené pre Norimberský kódex, medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv a témy súvisiace s medzinárodným trestným právom.
Upravené 10. 6. 2021 o 21:22

Norimberský kódex
Norimberský kódex je súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch, ktorý vznikol ako dôsledok súdu s vojnovými zločincami na norimberskom súde po skončení druhej svetovej vojny.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Norimbersk%C3%BD_k%C3%B3dex


"Trials of War Criminals before the Nuremberg Military Tribunals under Control Council Law No. 10", Vol. 2, pp. 181-182. Washington, D.C.: U.S. Government Printing Office, 1949
https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_war-criminals_Vol-II.pdf


**Norimberský kódex** Norimberský kódex je súbor zásad medicínskej etiky pre experimenty na ľuďoch, ktorý vznikol ako dôsledok súdu s vojnovými zločincami na norimberskom súde po skončení druhej svetovej vojny. https://sk.wikipedia.org/wiki/Norimbersk%C3%BD_k%C3%B3dex "Trials of War Criminals before the Nuremberg Military Tribunals under Control Council Law No. 10", Vol. 2, pp. 181-182. Washington, D.C.: U.S. Government Printing Office, 1949 https://www.loc.gov/rr/frd/Military_Law/pdf/NT_war-criminals_Vol-II.pdf
189
2
1
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept