Politika v SR
Toto plánujú urobiť so slovenským školstvom

Mgr.Oľga Nachtmannová, PhD., bývalá štátna tajomníčka MŠVVŠ SR a bývalá podpredsedníčka Výboru NR SR pre vzdelanie, vedu, mládež a šport


Vďaka za info, treba si to naštudovať a šíriť ďalej. Predpokladám, že moji kolegovia o tom veľa nebudú vedieť. Uvidime, keď sa popýtam.


[quote="pid:45051, uid:17"]Mgr.Oľga Nachtmannová, PhD., bývalá štátna tajomníčka MŠVVŠ SR a bývalá podpredsedníčka Výboru NR SR pre vzdelanie, vedu, mládež a šport[/quote] Vďaka za info, treba si to naštudovať a šíriť ďalej. Predpokladám, že moji kolegovia o tom veľa nebudú vedieť. Uvidime, keď sa popýtam.

Moderátor

Učitelia nepanikárme, buďme oporou žiakom, nie bacharmi
10.01.2022 Ján Papuga


Deti sa vracajú do škôl. Pomôžme im
Začína sa nový rok. Deti sa vracajú do škôl. Isto, vplyvom médií sú aj učitelia pod tlakom, neurózami a rôznymi názorovými prúdmi. Jedni sú proti opatreniam a očkovaniu, druhí sú za. A tu by to malo skončiť. Žiadne konflikty medzi opozičnými názormi, žiadne hádky a prejavy nenávisti medzi učiteľmi. Tak učíme deti, nie?
Učiteľ vplýva každý deň na svojich žiakov, na budúcu generáciu. Navyše jeho „klienti“ sú neplnoletí, často nesamostatní a neraz hľadajúci útočisko v osobe učiteľa počas rôznych situácií, ktoré môžu v škole nastať. A potrebujú pomoc aj ohľadom opatrení a očkovania, ktoré na nich hučí veľká časť spoločnosti a politikov. Preto musí byť učiteľ silný, empatický, tolerantný a nad vecou.
Učiteľ nemá šikanovať žiakov
Silno pochybujem, že učiteľ, ktorí sa bojí nákazy alebo jednoznačne obhajuje opatrenia a hejtuje každého, kto je proti, dokáže byť v triede so žiakmi iný. Pochybujem, že svojich zverencov nestraší, že nezrúkne, ak má niekto rúško nakrivo alebo že ich priamo či nepriamo nenúti k očkovaniu. Avšak toto nie je úloha učiteľov. Šikanovať žiakov opatreniami namiesto vyučovania predmetov, výchovy pre život a namiesto zmierňovania dopadov tejto hroznej situácie na žiakov.
Ja som výrazne proti opatreniam a vakcínam. Som pedagóg. No nikdy by mi nenapadlo manipulovať deťmi v prospech môjho názoru a terorizovať ich, keby sa mnou neinšpirovali. Najmä v situácii, keď naozaj nevieme, čo je na ochranu pred vírusom najúčinnejšie. Ale má takúto schopnosť pedagóg, čo vkuse hovorí o opatreniach a očkovaní a na žiakoch si nevšíma reč očí, ale to, či majú pod nimi prekrytú tvár? Či iné nariadenia a zákazy? A keď sa objaví pozitívny, hysterčia, panikária, panicky vyvolávajú rodičom a izolujú pozitívneho žiaka na samotku, akoby mal mor.
Upozorňujme, ale aj diskutujme a rešpektujme
Chcel by som týmto apelovať na kolegov, učiteľov všetkých škôl. Vždy sme robili prevenciu v mnohých oblastiach. Dávali sme žiakom možnosti, argumentovali a rešpektovali ich rozhodnutie aj po porade s rodičmi. Nedokážeme, aby sa prevencia stala ich integrálnou súčasťou po celý život.
Prevencia v covide je jedna z mnohých. Naše rady majú deťom pomôcť, nie ich ničiť a traumatizovať. Vy ste v škole aj na to, aby ste im navodili inú, prijateľnejšiu klímu, porozumenie a odvedenie myšlienok od toho, čo sa dnes deje. Máte moc kompenzovať negatívne pocity, ktoré nimi už takmer dva roky zmietajú.
Upozornenie na nejaké pravidlá prevencie je jedna vec, no nemôže sa stať jediným cieľom školy. Vyučujte a vychovávajte deti, rešpektujte ich názory a nevštepujte do nich propagandu alebo, naopak, ľahostajnosť, ktoré vy vyznávate. Pristupujte k nim objektívne, citlivo a individuálne. Tak ako v časoch, keď sme deti učili mať názor. Iný názor ako my.
Vráťme sa k pedagogike
Nebuďte bacharmi, to žiaci v súčasnej situácii naozaj nepotrebujú. A už vôbec nepranierujte ich rodičov za ich názory, na ktoré tiež majú aj oni svoje dôvody. Je to nehodné učiteľského povolania presadzovať jednu cestu a neukazovať križovatky. Máte v rukách obrovské možnosti, ako deťom pomocť a vrátiť im radosť, že sú znova spolu, v školskom kolektíve. Je už čas vrátiť sa k podstate humanizujúcej pedagogiky. K tej, o ktorú sme sa snažili pred koronaérou.


https://www.hlavnydennik.sk/2022/01/09/ucitelia-nepanikarme-budme-oporou-ziakom-nie-bacharmi?fbclid=IwAR13pEX1Y6zu5Fi7d4OSF4xOX_jDTrUoIxSONjHKeBQSYDOMyVrzQSSSTZw


Tento článok uverejnil autor aj v slovenčinárskej skupine na fb.


Bohužiaľ, môj "odvážny" príspevok do debaty bol zmazaný.
Tu na KSB by bol prijatý bez emócií.
Čakám na odpoveď autora článku a administrátora skupiny v jednej osobe.
Neviem, kedy bol môj príspevok zmazaný, k pc som sa dostala žiaľ až okolo obeda.
Akt.14:17:
Skrátim siahodlhú reakciu: Nechcel, aby sa debata zvrhla v hádky o očkovaní.


**Učitelia nepanikárme, buďme oporou žiakom, nie bacharmi** 10.01.2022 Ján Papuga **Deti sa vracajú do škôl. Pomôžme im** Začína sa nový rok. Deti sa vracajú do škôl. Isto, vplyvom médií sú aj učitelia pod tlakom, neurózami a rôznymi názorovými prúdmi. Jedni sú proti opatreniam a očkovaniu, druhí sú za. A tu by to malo skončiť. Žiadne konflikty medzi opozičnými názormi, žiadne hádky a prejavy nenávisti medzi učiteľmi. Tak učíme deti, nie? Učiteľ vplýva každý deň na svojich žiakov, na budúcu generáciu. Navyše jeho „klienti“ sú neplnoletí, často nesamostatní a neraz hľadajúci útočisko v osobe učiteľa počas rôznych situácií, ktoré môžu v škole nastať. A potrebujú pomoc aj ohľadom opatrení a očkovania, ktoré na nich hučí veľká časť spoločnosti a politikov. Preto musí byť učiteľ silný, empatický, tolerantný a nad vecou. **Učiteľ nemá šikanovať žiakov** Silno pochybujem, že učiteľ, ktorí sa bojí nákazy alebo jednoznačne obhajuje opatrenia a hejtuje každého, kto je proti, dokáže byť v triede so žiakmi iný. Pochybujem, že svojich zverencov nestraší, že nezrúkne, ak má niekto rúško nakrivo alebo že ich priamo či nepriamo nenúti k očkovaniu. Avšak toto nie je úloha učiteľov. Šikanovať žiakov opatreniami namiesto vyučovania predmetov, výchovy pre život a namiesto zmierňovania dopadov tejto hroznej situácie na žiakov. Ja som výrazne proti opatreniam a vakcínam. Som pedagóg. No nikdy by mi nenapadlo manipulovať deťmi v prospech môjho názoru a terorizovať ich, keby sa mnou neinšpirovali. Najmä v situácii, keď naozaj nevieme, čo je na ochranu pred vírusom najúčinnejšie. Ale má takúto schopnosť pedagóg, čo vkuse hovorí o opatreniach a očkovaní a na žiakoch si nevšíma reč očí, ale to, či majú pod nimi prekrytú tvár? Či iné nariadenia a zákazy? A keď sa objaví pozitívny, hysterčia, panikária, panicky vyvolávajú rodičom a izolujú pozitívneho žiaka na samotku, akoby mal mor. **Upozorňujme, ale aj diskutujme a rešpektujme** Chcel by som týmto apelovať na kolegov, učiteľov všetkých škôl. Vždy sme robili prevenciu v mnohých oblastiach. Dávali sme žiakom možnosti, argumentovali a rešpektovali ich rozhodnutie aj po porade s rodičmi. Nedokážeme, aby sa prevencia stala ich integrálnou súčasťou po celý život. Prevencia v covide je jedna z mnohých. Naše rady majú deťom pomôcť, nie ich ničiť a traumatizovať. Vy ste v škole aj na to, aby ste im navodili inú, prijateľnejšiu klímu, porozumenie a odvedenie myšlienok od toho, čo sa dnes deje. Máte moc kompenzovať negatívne pocity, ktoré nimi už takmer dva roky zmietajú. Upozornenie na nejaké pravidlá prevencie je jedna vec, no nemôže sa stať jediným cieľom školy. Vyučujte a vychovávajte deti, rešpektujte ich názory a nevštepujte do nich propagandu alebo, naopak, ľahostajnosť, ktoré vy vyznávate. Pristupujte k nim objektívne, citlivo a individuálne. Tak ako v časoch, keď sme deti učili mať názor. Iný názor ako my. **Vráťme sa k pedagogike** Nebuďte bacharmi, to žiaci v súčasnej situácii naozaj nepotrebujú. A už vôbec nepranierujte ich rodičov za ich názory, na ktoré tiež majú aj oni svoje dôvody. Je to nehodné učiteľského povolania presadzovať jednu cestu a neukazovať križovatky. Máte v rukách obrovské možnosti, ako deťom pomocť a vrátiť im radosť, že sú znova spolu, v školskom kolektíve. Je už čas vrátiť sa k podstate humanizujúcej pedagogiky. K tej, o ktorú sme sa snažili pred koronaérou. https://www.hlavnydennik.sk/2022/01/09/ucitelia-nepanikarme-budme-oporou-ziakom-nie-bacharmi?fbclid=IwAR13pEX1Y6zu5Fi7d4OSF4xOX_jDTrUoIxSONjHKeBQSYDOMyVrzQSSSTZw Tento článok uverejnil autor aj v slovenčinárskej skupine na fb. Bohužiaľ, môj "odvážny" príspevok do debaty bol zmazaný. Tu na KSB by bol prijatý bez emócií. Čakám na odpoveď autora článku a administrátora skupiny v jednej osobe. Neviem, kedy bol môj príspevok zmazaný, k pc som sa dostala žiaľ až okolo obeda. Akt.14:17: Skrátim siahodlhú reakciu: Nechcel, aby sa debata zvrhla v hádky o očkovaní.
Upravené 11. 1. 2022 o 14:19

Neviem, kedy bol môj príspevok zmazaný, k pc som sa dostala žiaľ až okolo obeda.


a čo si napísala Zorka? Mna by to zaujimalo:-)


[quote="pid:52146, uid:679"]Neviem, kedy bol môj príspevok zmazaný, k pc som sa dostala žiaľ až okolo obeda.[/quote] a čo si napísala Zorka? Mna by to zaujimalo:-)

Zopár čriepkov zo školstva:


  • Kolegyňa mi spomínala, že na jej škole v prvý deň po nástupe do školy v jednej triede (tercia na gymnáziu) odpadli traja žiaci.
  • Na porade sme sa dozvedeli, že samotestovať 2x týždenne sa musia všetci, aj zaočkovaní. Reakcia jednej kolegyne - takže na tretiu dávku očkovania nejdem.
  • Nielen, že nám učiteľom nepridali na platoch, idú nám zobrať aj nadčasy. Ako to komentovala kolegyňa? Čo robia odbory? Platíme ich a oni nič! Kontroval som jej, že je to rovnaké ako s politikmi, že musí odborárom šliapať na krk, ak chce, aby sa ozvali. Funguje to tak aj medzi včelármi, aj medzi inými združeniami, medzi kuchármi, športovcami atď. Nie vedenie je problém, ale neschopná členská báza, ktorá len platí, raz za rok dvihne ruku na končoročné zhodnotenie a inak frfle doma do rukáva. Kolegyňa, keď som jej to povedal, urazene odišla preč z kabinetu. Presne podľa toho Oriho hesla - veď nech to niekto za mňa urobí. Ak urobí, tak ja som to tak nechcel.

P.S. Tá istá kolegyňa, ktorá už nechce ísť na 3. dávku vravela, že po očkovaní má problém so zrakom a sama to takto priznáva. Niekedy mimovoľne nevie zaostriť. Ale to nebol dôvod, že nechce ísť na booster. Nechce ísť za to testovanie...
Beznádejné.


Zopár čriepkov zo školstva: - Kolegyňa mi spomínala, že na jej škole v prvý deň po nástupe do školy v jednej triede (tercia na gymnáziu) odpadli traja žiaci. - Na porade sme sa dozvedeli, že samotestovať 2x týždenne sa musia všetci, aj zaočkovaní. Reakcia jednej kolegyne - takže na tretiu dávku očkovania nejdem. - Nielen, že nám učiteľom nepridali na platoch, idú nám zobrať aj nadčasy. Ako to komentovala kolegyňa? Čo robia odbory? Platíme ich a oni nič! Kontroval som jej, že je to rovnaké ako s politikmi, že musí odborárom šliapať na krk, ak chce, aby sa ozvali. Funguje to tak aj medzi včelármi, aj medzi inými združeniami, medzi kuchármi, športovcami atď. Nie vedenie je problém, ale neschopná členská báza, ktorá len platí, raz za rok dvihne ruku na končoročné zhodnotenie a inak frfle doma do rukáva. Kolegyňa, keď som jej to povedal, urazene odišla preč z kabinetu. Presne podľa toho Oriho hesla - veď nech to niekto za mňa urobí. Ak urobí, tak ja som to tak nechcel. P.S. Tá istá kolegyňa, ktorá už nechce ísť na 3. dávku vravela, že po očkovaní má problém so zrakom a sama to takto priznáva. Niekedy mimovoľne nevie zaostriť. Ale to nebol dôvod, že nechce ísť na booster. Nechce ísť za to testovanie... Beznádejné.

Moderátor

Upravené 11. 1. 2022 o 18:50

Potešujúca správa, o štyri roky ani nebudeme vedieť, že dáky plagiátor sa tu snažil robiť vraj reformu.


Učenie po novomGröhling spustil reformu vzdelávania. Pre školy bude povinná až o štyri roky.


https://www.postoj.sk/97062/groehling-spustil-reformu-vzdelavania-pre-skoly-bude-povinna-az-o-styri-roky


Potešujúca správa, o štyri roky ani nebudeme vedieť, že dáky plagiátor sa tu snažil robiť vraj reformu. Učenie po novomGröhling spustil reformu vzdelávania. Pre školy bude povinná až o štyri roky. https://www.postoj.sk/97062/groehling-spustil-reformu-vzdelavania-pre-skoly-bude-povinna-az-o-styri-roky

Pokoj Zuzka, oni len oznámili, že tento rok tú reformu začnú vymýšľať. Kým sa k tomu dostanú, táto vláda padne. A nielen vláda, celé systémy svetového riadenia. nemíňajme zbytočne energiu na toto a smerujme ju tam, kde má šancu preraziť.


Pokoj Zuzka, oni len oznámili, že tento rok tú reformu začnú vymýšľať. Kým sa k tomu dostanú, táto vláda padne. A nielen vláda, celé systémy svetového riadenia. nemíňajme zbytočne energiu na toto a smerujme ju tam, kde má šancu preraziť.

Moderátor

Pozerám dnes profesia.sk a toto mi udrelo do očí:


https://www.profesia.sk/praca/manageria-o-z/O4013264


Teach for Slovakia je 2-ročný, full-time leadership program, ktorý vďaka ambasádorom (ľuďom, ktorí prešli týmto programom) dlhodobo prispieva k zmene systému školstva na Slovensku.
Spraviť systémovú zmenu predstavuje náročný proces, za ktorým stoja zapálení ľudia na kľúčových pozíciách od kancelárie ombudsmanky, cez ministerstvá až po mienkotvorné média, biznis, vlastné projekty či NGO.


Skôr ako sa na tieto kľúčové pozície dostanú, aby mohli zmeny adresovať, je potrebné preskúmať čo všetko na školách a v slovenskom školstve treba vylepšiť.


Účastníkovi leadership programu preto na 2 roky sprostredkujeme prácu na plný úväzok v role učiteľa na ZŠ/SŠ. To všetko za pomoci mentorov, množstva školení a soft skills tréningov, ktoré ťa na túto rolu pripravia.


Tak vidím správne?!! Oni odignurujú pani Nachtmanovú, kt. má x rokov praxe a chcú tam infiltrovať rýchlo kvasené brainwashed kádre.


Informácie o výberovom konaní
Aktuálne hľadáme budúcich účastníkov programu, ktorí nastúpia do škôl v septembri 2022, teda začiatkom nového školského roka. Pred nástupom do škôl je nutné absolvovať približne 6-týždňový, letný, intenzívny kurz “Basecamp” (skúšobná doba), kedy sa budete spoločne s mentormi zameriavať aj na to, ako správne a efektívne pracovať so žiakmi. Školy máme po celom Slovensku.


A toto sa má rozbehnúť po Slovensku?! Neverím vlastným očiam.


Moja odpoveď vyhodené peniaze. Oprášiť soci školstvo, zbaviť ideologických nánosov, zmodernizovať a to je všetko. A hlavne by mohli zmiznúť tie komiksovo ladené učebnice a vyfarbovanie!!!


Takže, keďže kriticky treba myslieť, tak som si to preklepla. No, že som nie ďaleko od pravdy, tu je story jednej účastníčok:


https://changeforslovakia.sk/koho-podporujeme/absolventi-2018/michaela-danisova/


Z jej story: V rámci môjho druháckeho projektu som zorganizovala v spolupráci s neziskovou organizáciou Mareena návštevy troch cudzincov žijúcich na Slovensku. Cieľom týchto stretnutí bolo nabúrať už možno zažité stereotypy žiakov voči imigrantom a cez fyzické stretnutie vytvoriť príležitosť zdieľať a lepšie porozumieť životným príbehom cudzincov žijúcich na Slovensku. Bohužiaľ koronakríza tento projekt prerušila a ďalšie návštevy už nebolo možné zorganizovať.


Aká škoda, hovorím si ja. No ja na tej koronakríze vidím aj výhody, toto je ďalšia z nich, hehe. Dúfam, že do projektu budú zapojení len očkovaní cudzinci v budúcnosti.


A ďalšia hviezda projektu: https://changeforslovakia.sk/koho-podporujeme/absolventi-2018/zuzana-bendikova/


Študovala Európske štúdiá v Česku, Nemecku a tiež aj v Dánsku.


Založila portál prirodzenô.sk, ktorý vedie a pravidelne tu zverejňuje nové blogy. Po návrate na Slovensko sa zamestnala v IBM a spolupracovala s ľudskoprávnymi organizáciami.


"Do Teach for Slovakia som sa prihlásila, pretože sa venujem sexuálnej pedagogike a chcem nadobudnúť pedagogické skúsenosti a prehľad o systéme školstva, aby som vedela v budúcnosti argumentovať presadenie sexuálnej výchovy na školách."


Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.


Pozerám dnes profesia.sk a toto mi udrelo do očí: https://www.profesia.sk/praca/manageria-o-z/O4013264 Teach for Slovakia je 2-ročný, full-time leadership program, ktorý vďaka ambasádorom (ľuďom, ktorí prešli týmto programom) dlhodobo prispieva k zmene systému školstva na Slovensku. Spraviť systémovú zmenu predstavuje náročný proces, za ktorým stoja zapálení ľudia na kľúčových pozíciách od kancelárie ombudsmanky, cez ministerstvá až po mienkotvorné média, biznis, vlastné projekty či NGO. Skôr ako sa na tieto kľúčové pozície dostanú, aby mohli zmeny adresovať, je potrebné preskúmať čo všetko na školách a v slovenskom školstve treba vylepšiť. Účastníkovi leadership programu preto na 2 roky sprostredkujeme prácu na plný úväzok v role učiteľa na ZŠ/SŠ. To všetko za pomoci mentorov, množstva školení a soft skills tréningov, ktoré ťa na túto rolu pripravia. Tak vidím správne?!! Oni odignurujú pani Nachtmanovú, kt. má x rokov praxe a chcú tam infiltrovať rýchlo kvasené brainwashed kádre. Informácie o výberovom konaní Aktuálne hľadáme budúcich účastníkov programu, ktorí nastúpia do škôl v septembri 2022, teda začiatkom nového školského roka. Pred nástupom do škôl je nutné absolvovať približne 6-týždňový, letný, intenzívny kurz “Basecamp” (skúšobná doba), kedy sa budete spoločne s mentormi zameriavať aj na to, ako správne a efektívne pracovať so žiakmi. Školy máme po celom Slovensku. A toto sa má rozbehnúť po Slovensku?! Neverím vlastným očiam. Moja odpoveď vyhodené peniaze. Oprášiť soci školstvo, zbaviť ideologických nánosov, zmodernizovať a to je všetko. A hlavne by mohli zmiznúť tie komiksovo ladené učebnice a vyfarbovanie!!! Takže, keďže kriticky treba myslieť, tak som si to preklepla. No, že som nie ďaleko od pravdy, tu je story jednej účastníčok: https://changeforslovakia.sk/koho-podporujeme/absolventi-2018/michaela-danisova/ Z jej story: V rámci môjho druháckeho projektu som zorganizovala v spolupráci s neziskovou organizáciou Mareena návštevy troch cudzincov žijúcich na Slovensku. Cieľom týchto stretnutí bolo nabúrať už možno zažité stereotypy žiakov voči imigrantom a cez fyzické stretnutie vytvoriť príležitosť zdieľať a lepšie porozumieť životným príbehom cudzincov žijúcich na Slovensku. Bohužiaľ koronakríza tento projekt prerušila a ďalšie návštevy už nebolo možné zorganizovať. Aká škoda, hovorím si ja. No ja na tej koronakríze vidím aj výhody, toto je ďalšia z nich, hehe. Dúfam, že do projektu budú zapojení len očkovaní cudzinci v budúcnosti. A ďalšia hviezda projektu: https://changeforslovakia.sk/koho-podporujeme/absolventi-2018/zuzana-bendikova/ Študovala Európske štúdiá v Česku, Nemecku a tiež aj v Dánsku. Založila portál prirodzenô.sk, ktorý vedie a pravidelne tu zverejňuje nové blogy. Po návrate na Slovensko sa zamestnala v IBM a spolupracovala s ľudskoprávnymi organizáciami. "Do Teach for Slovakia som sa prihlásila, pretože sa venujem sexuálnej pedagogike a chcem nadobudnúť pedagogické skúsenosti a prehľad o systéme školstva, aby som vedela v budúcnosti argumentovať presadenie sexuálnej výchovy na školách." Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.
Upravené 22. 1. 2022 o 08:46

Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.


Mimovladky v akcii.....


[quote="pid:53683, uid:273"]Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.[/quote] Mimovladky v akcii.....

Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.


Tu dole na stránke je zoznam partnerských škôl:
https://teachforslovakia.sk/skoly/


Patrónmi tohto hnutia sú Čaputová a Kiska.


[quote="pid:53683, uid:273"]Takže rodičia pozor, zistite si či tieto "kádre" nejdú pôsobiť na školy vašich detí. Ako pozerám, nemajú absolútne žiadne pedagogické vzdelanie, to je akože čo?! Sorry za obsiahly príspevok.[/quote] Tu dole na stránke je zoznam partnerských škôl: https://teachforslovakia.sk/skoly/ Patrónmi tohto hnutia sú Čaputová a Kiska.

Pozerám tú mapu. Oni obsadili napr. Stred.Pedagogickú školu v Bratislave. To je veľmi zlé.


Pozerám tú mapu. Oni obsadili napr. Stred.Pedagogickú školu v Bratislave. To je veľmi zlé.

Pozerám tú mapu. Oni obsadili napr. Stred.Pedagogickú školu v Bratislave. To je veľmi zlé.


To je veľmi zlé, to že nad tým prevzala záštitu Fiona, hovorí samo za seba. Južnému Slovensku sa vyhýbajú, ktovie prečo. Som rozmýšľala, že sa skúsim infiltrovať.-)


[quote="pid:53781, uid:17"]Pozerám tú mapu. Oni obsadili napr. Stred.Pedagogickú školu v Bratislave. To je veľmi zlé.[/quote] To je veľmi zlé, to že nad tým prevzala záštitu Fiona, hovorí samo za seba. Južnému Slovensku sa vyhýbajú, ktovie prečo. Som rozmýšľala, že sa skúsim infiltrovať.-)

Dnes som sa dozvedel o existencii mimovladky nazvanej Aliancia stredoskolakov https://www.alianciastredoskolakov.sk/studenti-studentom


Jedna studentka na nasej skole je ich clenom a oslovila vedenie, ze chce spravit kampan za zvysenie zaockovanosti. Vedenie ju nechce natvrdo odmietnut, ale na druhej strane nie je z takejto kampane nadsene, pretoze uznava slobodu rozhodnutia. Nasa skola ma cca 50 percentnu zaockovanost deti.


Ked si pozriete partnerov mimovladky, najdete tam Martinus, mimovladku Woke a Dennik N.


Dnes som sa dozvedel o existencii mimovladky nazvanej Aliancia stredoskolakov https://www.alianciastredoskolakov.sk/studenti-studentom Jedna studentka na nasej skole je ich clenom a oslovila vedenie, ze chce spravit kampan za zvysenie zaockovanosti. Vedenie ju nechce natvrdo odmietnut, ale na druhej strane nie je z takejto kampane nadsene, pretoze uznava slobodu rozhodnutia. Nasa skola ma cca 50 percentnu zaockovanost deti. Ked si pozriete partnerov mimovladky, najdete tam Martinus, mimovladku Woke a Dennik N.

Moderátor

Dennik N

Deník N ... to je pěkné svinstvo. Kdo za tím stojí ?


[quote="pid:54623, uid:127"]Dennik N[/quote] Deník N ... to je pěkné svinstvo. Kdo za tím stojí ?

Jarek

odmietnut, ale na druhej strane nie je z takejto kampane nadsene, pretoze uznava slobodu rozhodnutia. Nasa skola ma cca 50 percentnu


tak nech pripraví milá študentka vyváženú kampaň vrátane štatistík plne zaočkovaných krajín… resp by som sa vyhovorila, že je to reklamná kampaň a teda nemá na akademickej pôde miesto, že kampaň je dostatočne rozsiahla vo verejnoprávnych médiách… hnus, čo sa to deje.


[quote="pid:54623, uid:127"]odmietnut, ale na druhej strane nie je z takejto kampane nadsene, pretoze uznava slobodu rozhodnutia. Nasa skola ma cca 50 percentnu[/quote] tak nech pripraví milá študentka vyváženú kampaň vrátane štatistík plne zaočkovaných krajín… resp by som sa vyhovorila, že je to reklamná kampaň a teda nemá na akademickej pôde miesto, že kampaň je dostatočne rozsiahla vo verejnoprávnych médiách… hnus, čo sa to deje.

Jedna studentka na nasej skole je ich clenom a oslovila vedenie, ze chce spravit kampan za zvysenie zaockovanosti


Rovnaký koncept a rukopis ako Crmoman, ako Straka + Farská. Nastavenie mysle ich ľudí javí známky "počarovania" t.j. silnej zombifikácie.


[quote="pid:54623, uid:127"]Jedna studentka na nasej skole je ich clenom a oslovila vedenie, ze chce spravit kampan za zvysenie zaockovanosti[/quote] Rovnaký koncept a rukopis ako Crmoman, ako Straka + Farská. Nastavenie mysle ich ľudí javí známky "počarovania" t.j. silnej zombifikácie.

inak je fakt zaujimave, ze tito ludia viac menej maju rovnake argument.....nie ze pochopili pointu toho, comu uverili, ale ze viac menej od slova do slova kopiruju to iste, co povedali inde. Nie ze by to bolo divne, MSM su viac menej rovnake obdobne, maximalne v komentaroch su pridane nejake vysvetlenia, preco je to tak a basta.


inak je fakt zaujimave, ze tito ludia viac menej maju rovnake argument.....nie ze pochopili pointu toho, comu uverili, ale ze viac menej od slova do slova kopiruju to iste, co povedali inde. Nie ze by to bolo divne, MSM su viac menej rovnake obdobne, maximalne v komentaroch su pridane nejake vysvetlenia, preco je to tak a basta.

resp by som sa vyhovorila, že je to reklamná kampaň


Vedenie to vyriešilo tak, že daná študentka môže osloviť len maturantov. Teda tých, ktorí sú už plnoletí.


V každom prípade to vidím tak, že na štrajk v slovenskom školstve môžete vopred zabudnúť. Aj to je výsledok prefeminizácie školstva, bez urážky, ale ženy na barikády jednoducho nepôjdu. Potom na školách potichu prechádzajú takéto "iniciatívy". To isté platí aj o ohýbaní učiteľov. Keby boli stavy vyrovnané, tak by si žiadna hoc aj riaditeľka nedovolila robiť veci, aké sú dnes v školstve bežné. Nehovoriac o ďalších patologických javoch ako šikana, drogy, ničenie školského majetku a pod.


Nemám odučené veľa, ale zažil som mužské vedenie a porovnávam s terajším ženským.


[quote="pid:54649, uid:273"]resp by som sa vyhovorila, že je to reklamná kampaň[/quote] Vedenie to vyriešilo tak, že daná študentka môže osloviť len maturantov. Teda tých, ktorí sú už plnoletí. V každom prípade to vidím tak, že na štrajk v slovenskom školstve môžete vopred zabudnúť. Aj to je výsledok prefeminizácie školstva, bez urážky, ale ženy na barikády jednoducho nepôjdu. Potom na školách potichu prechádzajú takéto "iniciatívy". To isté platí aj o ohýbaní učiteľov. Keby boli stavy vyrovnané, tak by si žiadna hoc aj riaditeľka nedovolila robiť veci, aké sú dnes v školstve bežné. Nehovoriac o ďalších patologických javoch ako šikana, drogy, ničenie školského majetku a pod. Nemám odučené veľa, ale zažil som mužské vedenie a porovnávam s terajším ženským.

Moderátor

Nemám odučené veľa,


Mozem vediet kolko rokov ucis? Ucis na zakladnej skole?


[quote="pid:54681, uid:127"]Nemám odučené veľa,[/quote] Mozem vediet kolko rokov ucis? Ucis na zakladnej skole?

Mozem vediet kolko rokov ucis?


Tretí rok, bilingválne gymnázium. Od primanov az po maturantov takmer všetky ročníky.


[quote="pid:54701, uid:254"]Mozem vediet kolko rokov ucis?[/quote] Tretí rok, bilingválne gymnázium. Od primanov az po maturantov takmer všetky ročníky.

Moderátor

Minister školstva SR61f449c8c02ac
61f449c8ca3e1


Pre českých kolegov: ide o vybrané slová po B (bylina)


Minister školstva SR![61f449c8c02ac](serve/attachment&path=61f449c8c02ac) ![61f449c8ca3e1](serve/attachment&path=61f449c8ca3e1) Pre českých kolegov: ide o vybrané slová po B (bylina)

Minister školstva SR
61f4524f2351a
Vraj minister...Bože veď nás netrestaj s takýmto nemehlom...


[quote="pid:54921, uid:111"]Minister školstva SR[/quote]![61f4524f2351a](serve/attachment&path=61f4524f2351a) Vraj minister...Bože veď nás netrestaj s takýmto nemehlom...

Nič sa nedeje náhodne a všetko má svoj význam a zmysel.

Upravené 28. 1. 2022 o 21:34

Minister školstva SR
To mělo jít do vtipů, ne?smile


[quote="pid:54921, uid:111"]Minister školstva SR[/quote]To mělo jít do vtipů, ne?:D

Nechcela som začínať nové vlákno, sem sa mi to hodilo najviac. Tak ani nie 2 roky pandémie a mnohým študentom začala vyhovovať online vyučovanie.


Študujem externe (UK), niektorí ste to zaregistrovali, online dokončený bakalár a teraz magister. Tak v našej skupine sa vážne dvíha iniciatíva študovať už len online. Lebo je to pohodlné..... som z toho smutná, ja som zásadne proti. Takže toto je aktuálny stav.


Mám kamarátku, ktorej dcéra je teraz prváčka na Ekonomickej. Niektoré prednášky už pedagógovia nerobia ani online. Zo záznamu. A toto pritom nie sú nejaké rýchlokvasené súkromné univerzity. Takže odporúčam, aby ste si absolventov 2021, 2022 dobre otestovali, ak ich náhodou budete prijímať. Otras.


Nechcela som začínať nové vlákno, sem sa mi to hodilo najviac. Tak ani nie 2 roky pandémie a mnohým študentom začala vyhovovať online vyučovanie. Študujem externe (UK), niektorí ste to zaregistrovali, online dokončený bakalár a teraz magister. Tak v našej skupine sa vážne dvíha iniciatíva študovať už len online. Lebo je to pohodlné..... som z toho smutná, ja som zásadne proti. Takže toto je aktuálny stav. Mám kamarátku, ktorej dcéra je teraz prváčka na Ekonomickej. Niektoré prednášky už pedagógovia nerobia ani online. Zo záznamu. A toto pritom nie sú nejaké rýchlokvasené súkromné univerzity. Takže odporúčam, aby ste si absolventov 2021, 2022 dobre otestovali, ak ich náhodou budete prijímať. Otras.

Taky něco přidám. Kolegyně v práci při zaměstnání studuje jednu VŠ v Praze. Tam vidím stejný trend. Zkoušky a zápočtové testy probíhají taky přes počítač. Vyučující pošle test a kolegyně v práci si na stole otevře skripta a odpovědi najde a zkouška je hotová. Prostě dávačka, jak se říkalo za mě. Nikdo neřeší nějaké opisování apod. Kdepak nějaké studium. Jestli to tak půjde dál, tak to bude katastrofa.


Taky něco přidám. Kolegyně v práci při zaměstnání studuje jednu VŠ v Praze. Tam vidím stejný trend. Zkoušky a zápočtové testy probíhají taky přes počítač. Vyučující pošle test a kolegyně v práci si na stole otevře skripta a odpovědi najde a zkouška je hotová. Prostě dávačka, jak se říkalo za mě. Nikdo neřeší nějaké opisování apod. Kdepak nějaké studium. Jestli to tak půjde dál, tak to bude katastrofa.

Jarek

Nadviažem na svoj predošlý post. Behom troch rokov som na druhej škole a teda zvykám si na nový kolektív. Ako všade, aj tu je to rôzne. Ale život mi prihral do cesty deja vu. Aj na novej škole som dostal dobre mienenú radu, že normálne vychádzať sa dá len s telocvikármi (rozumej mužmi), pretože zvyšok ti vrazí nôž do chrbta.
Aktuálne mne nedávno moja ruská "kolegyňa". Nerobme si ilúzie o širokej ruskej duši. Veľký národ sa vie správať aj ako valec. Podobne by sa mimochodom zachoval aj Amík či Kanaďan, úsmevy a potom bum (osobná skúsenosť).


Toľko k téme prefeminizácia školstva.


Nadviažem na svoj predošlý post. Behom troch rokov som na druhej škole a teda zvykám si na nový kolektív. Ako všade, aj tu je to rôzne. Ale život mi prihral do cesty deja vu. Aj na novej škole som dostal dobre mienenú radu, že normálne vychádzať sa dá len s telocvikármi (rozumej mužmi), pretože zvyšok ti vrazí nôž do chrbta. Aktuálne mne nedávno moja ruská "kolegyňa". Nerobme si ilúzie o širokej ruskej duši. Veľký národ sa vie správať aj ako valec. Podobne by sa mimochodom zachoval aj Amík či Kanaďan, úsmevy a potom bum (osobná skúsenosť). Toľko k téme prefeminizácia školstva.

Moderátor

Upravené 11. 2. 2022 o 09:32

Toľko k téme prefeminizácia školstva.

Je to skutečně naprosto zásadní problém, především na středních školách. Na druhé straně, někdy to zachrání doslova pár schopných jednotlivců. Syn měl před lety na gymplu (klasického zaměření) matikáře, který vlastním zápalem pro obor ovlivnil celé jeho další odborné směřování. Byl dost zatrpklý, k poměrům ve škole velmi kritický, ale je tam dosud (asi kamarádí jen s těmi tělocvikáři) a má "na svědomí" pár osudů mladých lidí, kteří by jinak šli třeba úplně nesprávným směrem.
Nevím, co učíte, ale hlavně vydržte, jste svatý muž smile


[quote="pid:57233, uid:127"]Toľko k téme prefeminizácia školstva.[/quote] Je to skutečně naprosto zásadní problém, především na středních školách. Na druhé straně, někdy to zachrání doslova pár schopných jednotlivců. Syn měl před lety na gymplu (klasického zaměření) matikáře, který vlastním zápalem pro obor ovlivnil celé jeho další odborné směřování. Byl dost zatrpklý, k poměrům ve škole velmi kritický, ale je tam dosud (asi kamarádí jen s těmi tělocvikáři) a má "na svědomí" pár osudů mladých lidí, kteří by jinak šli třeba úplně nesprávným směrem. Nevím, co učíte, ale hlavně vydržte, jste svatý muž :)

Nevím, co učíte, ale hlavně vydržte


Jazykár, anglina a nemčina. Takže dosť priestoru na normálnejšiu debatu oproti iným predmetom. A svätý nie som, pretože deti nikdy nie sú zlé, vždy s nimi vyjdeš (ak si férový a nie debil). Problém je od rodičov alebo kolegov.


[quote="pid:57238, uid:810"]Nevím, co učíte, ale hlavně vydržte[/quote] Jazykár, anglina a nemčina. Takže dosť priestoru na normálnejšiu debatu oproti iným predmetom. A svätý nie som, pretože deti nikdy nie sú zlé, vždy s nimi vyjdeš (ak si férový a nie debil). Problém je od rodičov alebo kolegov.

Moderátor

deti nikdy nie sú zlé, vždy s nimi vyjdeš, ak si férový.

Sledujte „Duše K - tentokrát o respektu k dětem a sebeřízeném vzdělávání s Janou Nováčkovou
https://youtu.be/k0DIv1nng-w
„Jana Nováčková | Sebeřízené vzdělávání | Respektovat a být respektován“
https://youtu.be/OWLb1PMh9ts


[quote="pid:57241, uid:127"]deti nikdy nie sú zlé, vždy s nimi vyjdeš, ak si férový.[/quote] Sledujte „Duše K - tentokrát o respektu k dětem a sebeřízeném vzdělávání s Janou Nováčkovou https://youtu.be/k0DIv1nng-w „Jana Nováčková | Sebeřízené vzdělávání | Respektovat a být respektován“ https://youtu.be/OWLb1PMh9ts

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

https://www.facebook.com/groups/vysokoskolacivpresove/posts/10159916288774339/


621ea9db937d2
https://docs.google.com/presentation/d/1qPw0JfIZsFBuADeZAZ37kF4m6EjsHFMJ5PknQjANUn4/edit#slide=id.g117626c3cbf_1_134


https://www.facebook.com/groups/vysokoskolacivpresove/posts/10159916288774339/ ![621ea9db937d2](serve/attachment&path=621ea9db937d2) https://docs.google.com/presentation/d/1qPw0JfIZsFBuADeZAZ37kF4m6EjsHFMJ5PknQjANUn4/edit#slide=id.g117626c3cbf_1_134

Moderator

Upravené 2. 3. 2022 o 00:19

Toho típka, čo prevádzkuje stránku zmúdri.sk dnes riešil aj Danny Kollár. https://t.me/dannykollar/1867


Toho típka, čo prevádzkuje stránku zmúdri.sk dnes riešil aj Danny Kollár. https://t.me/dannykollar/1867

Dnes sme mali mat učitelia 3hodinový výstražný štrajk. Nebol. Buď sa ukázalo pre mesiacom, že je slabý záujem, keď sa to zisťovalo alebo cukli kvôli udalostiam na Ukrajine.


Dnes sme mali mat učitelia 3hodinový výstražný štrajk. Nebol. Buď sa ukázalo pre mesiacom, že je slabý záujem, keď sa to zisťovalo alebo cukli kvôli udalostiam na Ukrajine.

Moderátor

Šéfka NÚCEM-u končí, dôvodom majú byť nevydarené maturity

https://www.startitup.sk/sefka-nucemu-konci-dovodom-maju-byt-nevydarene-maturity/


Len čo tak zrazu? Lebo sťažnosti na maturity boli každý rok.


Či už tam niekomu z rodiny, politicky v správnom košiari, riadne vzdelanému, len tak trochu pomimo školstva, poprípade aj s kúpenou diplomovkou miesto nehrejú?


**Šéfka NÚCEM-u končí, dôvodom majú byť nevydarené maturity ** https://www.startitup.sk/sefka-nucemu-konci-dovodom-maju-byt-nevydarene-maturity/ Len čo tak zrazu? Lebo sťažnosti na maturity boli každý rok. Či už tam niekomu z rodiny, politicky v správnom košiari, riadne vzdelanému, len tak trochu pomimo školstva, poprípade aj s kúpenou diplomovkou miesto nehrejú?

Mali sme poradu a vyšli z nej dve závažné informácie.


  1. Oproti polroku sa zvýšil počet detí so zlými študíjnymi výsledkami. Pozorujeme nárast štvoriek, ale aj problémového správania. Po prvom polroku, ktorý sa viezol v dištančnom režime majú teraz decká problém sa učiť.

  2. Ukrajinské deti - ministerstvo uvoľnilo reguláciu na max počet detí v triedach na 40. V praxi to vyzerá aj tak, že máte triedu s 30 žiakmi a oni tam prihodili ďalších 10 ukrajinských. Už 30 je dosť na učenie a teraz si predstavte, že tam máte +10, ktoré nevedia ani ceknúť po slovensky, takže sa cez hodinu rozprávajú. To znamená, že nenaučíte nič. Ako k tomu prídu tie ostatné deti? Toto je tá inklúzia? Keď to spojíte s bodom č. 1, tak máte ucelenejší obraz. No a stredné školy si to už dnes uvedomujú, pretože vedia, že tieto deti sa k nim budú hlásiť na školy. Zanedbané dištančným "vyučovaním a následne dorazené ukrajinskou krízou.


Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?


Mali sme poradu a vyšli z nej dve závažné informácie. 1. Oproti polroku sa zvýšil počet detí so zlými študíjnymi výsledkami. Pozorujeme nárast štvoriek, ale aj problémového správania. Po prvom polroku, ktorý sa viezol v dištančnom režime majú teraz decká problém sa učiť. 2. Ukrajinské deti - ministerstvo uvoľnilo reguláciu na max počet detí v triedach na 40. V praxi to vyzerá aj tak, že máte triedu s 30 žiakmi a oni tam prihodili ďalších 10 ukrajinských. Už 30 je dosť na učenie a teraz si predstavte, že tam máte +10, ktoré nevedia ani ceknúť po slovensky, takže sa cez hodinu rozprávajú. To znamená, že nenaučíte nič. Ako k tomu prídu tie ostatné deti? Toto je tá inklúzia? Keď to spojíte s bodom č. 1, tak máte ucelenejší obraz. No a stredné školy si to už dnes uvedomujú, pretože vedia, že tieto deti sa k nim budú hlásiť na školy. Zanedbané dištančným "vyučovaním a následne dorazené ukrajinskou krízou. Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?

Moderátor

Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?


uprimne - skúšala som iné témy u rodičov, zatiaľ nič. Napr - ťažká školská taška (u druhákov cca 3,5-4kg), má byt max 10% hmotnosti. Moje deti majú skoliozu, tak majú set učebníc doma aj v škole. Myslite si, že to niekoho trápi?


ja mám niekoľko kurzov pre fyzioterapeutov za sebou, a z triedy ich vyberiem šmahom 3-4 deti, ktoré keď s nimi rodicia nezačnú niečo robiť, môžu mat 10. roku krivku 30 stupňov. Nerobím si srandu, podľa štatistík každé piate dieťa v 10. rokoch ma skoliozu.


Nasla som na Ms teams chat chlapcov, kde boli vulgarizmy kt ma prekvapili. Ja že poďme to riešiť s učiteľkou, napr sa o tom môžu pobaviť na Etike. Rodicia - čo s tým ma učiteľka?


uplne ma dorazila skúsenosť zo soboty, veď viete že študujem to pedagogiku. No a prednášajúci na predmete Čítanie d porozumením, v rámci kritického myslenia vytiahla, či súhlasíme sa zablokovaním Hlavných správ. No konečná. Nejdem sa k tomu vyjadrovať ani ju poučovať, potrebujem ten po*ny diplom, chcem deti na IV od septembra. Toto je za mna jedine schopné riešenie, naučím ich všetko, snad okrem spievania a možno dám aj to. Naučila som hrať na flaute vo veku 43 rokov :-)


[quote="pid:66911, uid:127"]Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?[/quote] uprimne - skúšala som iné témy u rodičov, zatiaľ nič. Napr - ťažká školská taška (u druhákov cca 3,5-4kg), má byt max 10% hmotnosti. Moje deti majú skoliozu, tak majú set učebníc doma aj v škole. Myslite si, že to niekoho trápi? ja mám niekoľko kurzov pre fyzioterapeutov za sebou, a z triedy ich vyberiem šmahom 3-4 deti, ktoré keď s nimi rodicia nezačnú niečo robiť, môžu mat 10. roku krivku 30 stupňov. Nerobím si srandu, podľa štatistík každé piate dieťa v 10. rokoch ma skoliozu. Nasla som na Ms teams chat chlapcov, kde boli vulgarizmy kt ma prekvapili. Ja že poďme to riešiť s učiteľkou, napr sa o tom môžu pobaviť na Etike. Rodicia - čo s tým ma učiteľka? uplne ma dorazila skúsenosť zo soboty, veď viete že študujem to pedagogiku. No a prednášajúci na predmete Čítanie d porozumením, v rámci kritického myslenia vytiahla, či súhlasíme sa zablokovaním Hlavných správ. No konečná. Nejdem sa k tomu vyjadrovať ani ju poučovať, potrebujem ten po***ny diplom, chcem deti na IV od septembra. Toto je za mna jedine schopné riešenie, naučím ich všetko, snad okrem spievania a možno dám aj to. Naučila som hrať na flaute vo veku 43 rokov :-)

Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?


ja chodím na rady školy a je to na zaplakanie. Rodičia sa neozvú, trápi ich,len, že deti majú veľa učenia / oproti nám čo sme mali, je to nič/. Dištančné tak pokazilo deti, že už nie je cesty späť. Ich netrápia zlé známky, nechce sa im učiť... sú drzí a ľahostajní.
Rodičia si s radosťou preberajú testy... a keď skončia rúška, to bude pre niektorých katastrofa. Smutný to obraz...
Čo sa týka čítania s porozumením, tak s tým majú problém aj rodičia.


A učitelia aj keď sa ozvú, napr. čo sa týka inkulzie je problém s rómskymi žiakmi . O tom vie aj zriaďovateľ - mesto, ale nič neurobia, lebo je to nariadenie zhora prerozdelenie rómskych detí medzi všetky školy v meste. Boli by prepieraní za diskrimináciu.


[quote="pid:66911, uid:127"]Tak ma zaujíma, kedy sa konečne ozvú rodičia a postavia sa za svoje deti? A kedy to urobia aj riaditelia a učitelia?[/quote] ja chodím na rady školy a je to na zaplakanie. Rodičia sa neozvú, trápi ich,len, že deti majú veľa učenia / oproti nám čo sme mali, je to nič/. Dištančné tak pokazilo deti, že už nie je cesty späť. Ich netrápia zlé známky, nechce sa im učiť... sú drzí a ľahostajní. Rodičia si s radosťou preberajú testy... a keď skončia rúška, to bude pre niektorých katastrofa. Smutný to obraz... Čo sa týka čítania s porozumením, tak s tým majú problém aj rodičia. A učitelia aj keď sa ozvú, napr. čo sa týka inkulzie je problém s rómskymi žiakmi . O tom vie aj zriaďovateľ - mesto, ale nič neurobia, lebo je to nariadenie zhora prerozdelenie rómskych detí medzi všetky školy v meste. Boli by prepieraní za diskrimináciu.

Na bývalú kolegyňu prišla sťažnosť zriaďovateľovi. Bývalý žiak, ktorý je preč zo školy už 10 rokov a žije v UK porobil screenshoty jej vyjadrení na FB (politických). Obyčajný trápny udavač, ako Benčík. Našťastie to riaditeľ stopol.


Ryba smrdí od hlavy, keď vidia, že táto garnitúra reaguje na kritiku zásadne len trestnými oznámeniami, tak to začnú robiť aj bežní ľudia. A už to aj robia.


Na bývalú kolegyňu prišla sťažnosť zriaďovateľovi. Bývalý žiak, ktorý je preč zo školy už 10 rokov a žije v UK porobil screenshoty jej vyjadrení na FB (politických). Obyčajný trápny udavač, ako Benčík. Našťastie to riaditeľ stopol. Ryba smrdí od hlavy, keď vidia, že táto garnitúra reaguje na kritiku zásadne len trestnými oznámeniami, tak to začnú robiť aj bežní ľudia. A už to aj robia.

Moderátor

Bývalý žiak, ktorý je preč zo školy už 10 rokov a žije v UK porobil screenshoty jej vyjadrení na FB (politických). Obyčajný


to snad nie je pravda. To musí byt riadne zamindrakovany magor (prepáčte mi). Komu tým pomôže? No nikomu, nebude ani menej, hladných, ani menej chorých. A policajt kt by mohol robiť poriadky, bude vypisovať lajstra…. A ešte žije v UK!!!


[quote="pid:67513, uid:127"]Bývalý žiak, ktorý je preč zo školy už 10 rokov a žije v UK porobil screenshoty jej vyjadrení na FB (politických). Obyčajný[/quote] to snad nie je pravda. To musí byt riadne zamindrakovany magor (prepáčte mi). Komu tým pomôže? No nikomu, nebude ani menej, hladných, ani menej chorých. A policajt kt by mohol robiť poriadky, bude vypisovať lajstra…. A ešte žije v UK!!!

. A policajt kt by mohol robiť poriadky


Policajti toto neriešia, sťažnosť prišla na zriaďovateľa školy, čo je niekedy obec a inokedy VÚC. Prenesené kompetencie samosprávy, kedy školy spadajú nie pod ministerstvo, ale samosprávu.


Ale nech sa takéto veci dejú. Aspoň sa ukážu všetci aktéri divadla a všetky ich úlohy.


[quote="pid:67609, uid:273"]. A policajt kt by mohol robiť poriadky[/quote] Policajti toto neriešia, sťažnosť prišla na zriaďovateľa školy, čo je niekedy obec a inokedy VÚC. Prenesené kompetencie samosprávy, kedy školy spadajú nie pod ministerstvo, ale samosprávu. Ale nech sa takéto veci dejú. Aspoň sa ukážu všetci aktéri divadla a všetky ich úlohy.

Moderátor

Prenesené kompetencie
To je politicky korektný výraz pre zbavovanie sa zodpovednosti - alibizmus ?


[quote="pid:67622, uid:127"]Prenesené kompetencie[/quote] To je politicky korektný výraz pre zbavovanie sa zodpovednosti - alibizmus ?

To je politicky korektný výraz


Prečo to vidieť takto negatívne, keď to má aj pozitíva. Vďaka SAMOspráve (spravovať sa sám) aspoň časť śkôl môže fungovať normálne. Predstav si, že by boli riadené centrálne a týmto ministrom.


Od istého času na všetky udalosti dívam touto optikou - ako na dar a dobrú príležitosť. Otvára to nové dvere. Navyše to oslobodzuje od hnevu.


[quote="pid:67641, uid:284"]To je politicky korektný výraz[/quote] Prečo to vidieť takto negatívne, keď to má aj pozitíva. Vďaka SAMOspráve (spravovať sa sám) aspoň časť śkôl môže fungovať normálne. Predstav si, že by boli riadené centrálne a týmto ministrom. Od istého času na všetky udalosti dívam touto optikou - ako na dar a dobrú príležitosť. Otvára to nové dvere. Navyše to oslobodzuje od hnevu.

Moderátor

12
9.68k
118
33
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept