Zahraničná politika
Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík

Protiruská hysterie v českém mainstreamu.


Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík


Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusove-ztraceji-krok-se-svetem-struktura-jejich-ekonomiky-je-zoufala-rika-geograf-bicik.A210602_205949_ln_zahranici_litsp


Protiruská hysterie v českém mainstreamu. Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusove-ztraceji-krok-se-svetem-struktura-jejich-ekonomiky-je-zoufala-rika-geograf-bicik.A210602_205949_ln_zahranici_litsp

říká geograf Bičík


Zakladatel Univerzity Karlovy císař a král Karel IV. se "musí v hrobě převracet" při vědomí, že na jeho univerzitě působí osoby jako je Ivan Bičík.


[quote="pid:18361, uid:307"]říká geograf Bičík[/quote] Zakladatel Univerzity Karlovy císař a král Karel IV. se "musí v hrobě převracet" při vědomí, že na jeho univerzitě působí osoby jako je Ivan Bičík.

říká geograf Bičík

Když to říká tenhle, je to de facto dobrá zpráva z dostatečně nezávislého (protože nepřátelského) zdroje.
(Viz když Rusko chválili za vlády Jelcina.)


[quote="pid:18361, uid:307"]říká geograf Bičík[/quote] Když to říká tenhle, je to de facto dobrá zpráva z dostatečně nezávislého (protože nepřátelského) zdroje. (Viz když Rusko chválili za vlády Jelcina.)
Upravené 3. 6. 2021 o 12:05

Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať


Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať

To není hysterie. Po přečtení bych diagnózu překvalifikoval na celkovou rozumovou zemdlelost.
Ale líbí se mi ten vzorný protimluv, který tohle bičisko vyprodukovalo :


  • ekonomickopolitický subjekt podobné úrovně jako rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším. No toto ?

To není hysterie. Po přečtení bych diagnózu překvalifikoval na celkovou rozumovou zemdlelost. Ale líbí se mi ten vzorný protimluv, který tohle bičisko vyprodukovalo : - ekonomickopolitický subjekt podobné úrovně jako rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším. No toto ?

rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším

Když rozvoj, tak pořádný...:-)


[quote="pid:18421, uid:57"]rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším[/quote] Když rozvoj, tak pořádný...:-)

Hej, hlavne ked ekonomiku posudzuje geograf......uz bol v Moste? a riesil ekonomiku CR? alebo u nas niekde podla Roznavy ci Svidnika posudzovat SR....ale najviac sa mi paci to jeho spajanie protikladov, sam uznava, ze domaci ho brali ako hosta a davali mu zo srdca co mohli, ale aj tak to bola ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)


Hej, hlavne ked ekonomiku posudzuje geograf......uz bol v Moste? a riesil ekonomiku CR? alebo u nas niekde podla Roznavy ci Svidnika posudzovat SR....ale najviac sa mi paci to jeho spajanie protikladov, sam uznava, ze domaci ho brali ako hosta a davali mu zo srdca co mohli, ale aj tak to bola ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)

ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)

A nebo ať si pustí pár videjek z Los Angeles na kanálu "Michal Sopor" (Ostravák Michal Šopor, dlouhodobě žije v LA), to bude mrkat na ten "progresivní rozvoj" a "ekologii".
https://www.youtube.com/watch?v=uyfFq2WXXJE
Třeba od času 20:20.
A to není jenom toto 1 video, natočil toho už bambilion.


[quote="pid:18453, uid:187"]ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)[/quote] A nebo ať si pustí pár videjek z Los Angeles na kanálu "Michal Sopor" (Ostravák Michal Šopor, dlouhodobě žije v LA), to bude mrkat na ten "progresivní rozvoj" a "ekologii". https://www.youtube.com/watch?v=uyfFq2WXXJE Třeba od času 20:20. A to není jenom toto 1 video, natočil toho už bambilion.

Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať


Jenom taková poznámka z praxe. U mě na pracovišti je názor na Rusko (technologie, ekonomika, Sputnik V, Putina) úplně stejný jako má výše zmíněný geograf. Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.


Když řeknu něco ve smyslu, že Rusko má špičkové technologie, tak se smějí a říkají mi, že jsem blázen. Když řeknu, že se Rusko začíná se osamostatňovat ekonomicky a startuje obrovský ekonomický rozvoj, tak se mi smějí. Když nepřímo označím Putina za gosudara, tak se mi smějí. Když řeknu, že bych se nechal očkovat ideálně ničím a pokud bych musel, tak jedině Sputnikem V, tak se mi smějí (a to už je 90% z nich !!DOBROVOLNĚ!!! naočkováno Pfizrem a ještě mi pořád opakují, že ten je nejlepší a nic jiného nemá smysl)...


Když jim řeknu, že by bylo dobré mít doma nějakou zásobu potravin a vody pro případ výpadku a nestability, tak jsem konspirační teoretik...


To jen říkám kvůli tomu, že z mého pracovního okolí mohu říct, že i když to lidem řekneš, tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...


[quote="pid:18416, uid:17"]Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať[/quote] Jenom taková poznámka z praxe. U mě na pracovišti je názor na Rusko (technologie, ekonomika, Sputnik V, Putina) úplně stejný jako má výše zmíněný geograf. Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé. Když řeknu něco ve smyslu, že Rusko má špičkové technologie, tak se smějí a říkají mi, že jsem blázen. Když řeknu, že se Rusko začíná se osamostatňovat ekonomicky a startuje obrovský ekonomický rozvoj, tak se mi smějí. Když nepřímo označím Putina za gosudara, tak se mi smějí. Když řeknu, že bych se nechal očkovat ideálně ničím a pokud bych musel, tak jedině Sputnikem V, tak se mi smějí (a to už je 90% z nich !!DOBROVOLNĚ!!! naočkováno Pfizrem a ještě mi pořád opakují, že ten je nejlepší a nic jiného nemá smysl)... Když jim řeknu, že by bylo dobré mít doma nějakou zásobu potravin a vody pro případ výpadku a nestability, tak jsem konspirační teoretik... To jen říkám kvůli tomu, že z mého pracovního okolí mohu říct, že i když to lidem řekneš, tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces. Obcas sa im pripomen,ze existuje aj iny nazor a mozno jedneho -dvoch zlomis a pochopia.

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces. Obcas sa im pripomen,ze existuje aj iny nazor a mozno jedneho -dvoch zlomis a pochopia.

@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov

@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov
Upravené 4. 6. 2021 o 08:50

tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...


Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".


[quote="pid:18529, uid:473"]tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...[/quote] Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".

@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací . Tito vzdělanci tvoři nejvyšší procento kognitivně rezonujících s masmediálním infopolem.Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.
Ale jinak - depopulace běží jinak, než jsme si mnozí mysleli. Dobrovolně, jako objektivní sociálně třídící proces. A průřezově přes všechny sociální skupiny a vrstvy, včetně nejužších rodinných buněk. Další roky zmizí obvyklé styčné hranice konfliktů (majetek,víra,etnický původ apod) a vynořuje se ta hlavní : očkovaný (stigmatizovaný) vers. neočkovaný (svobodný).__

@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací . Tito vzdělanci tvoři nejvyšší procento kognitivně rezonujících s masmediálním infopolem.Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat. Ale jinak - depopulace běží jinak, než jsme si mnozí mysleli. Dobrovolně, jako objektivní sociálně třídící proces. A průřezově přes všechny sociální skupiny a vrstvy, včetně nejužších rodinných buněk. Další roky zmizí obvyklé styčné hranice konfliktů (majetek,víra,etnický původ apod) a vynořuje se ta hlavní : _**očkovaný (stigmatizovaný) vers. neočkovaný (svobodný).**___

@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov

no jako vybrali si sami, ale nic špatného jim nepřeju (věřím, že ani ty ne, spíš mě celkově zaráží ta neochota přijmout existenci jiné možnosti)

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces.

ano, sledují pouze mainstream - seznam, novinky, idnes, atd...

Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".

pokud to je tak, pak je to jedině dobře


@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací .

většina lidí u mě na pracovišti je 40+
Jinak s s tou plánovanou retardací souhlasím, sám jsem 30+ a musím zpětně říct, že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů... dnes se tomu vzdělání díky KOB(KSB) a DVTŘ směji smile smile smile ...

[quote="pid:18533, uid:96"]@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov[/quote] no jako vybrali si sami, ale nic špatného jim nepřeju (věřím, že ani ty ne, spíš mě celkově zaráží ta neochota přijmout existenci jiné možnosti) [quote="pid:18531, uid:248"]@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces.[/quote] ano, sledují pouze mainstream - seznam, novinky, idnes, atd... [quote="pid:18535, uid:270"]Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".[/quote] pokud to je tak, pak je to jedině dobře [quote="pid:18539, uid:57"]@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací .[/quote] většina lidí u mě na pracovišti je 40+ Jinak s s tou plánovanou retardací souhlasím, sám jsem 30+ a musím zpětně říct, že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů... dnes se tomu vzdělání díky KOB(KSB) a DVTŘ směji :D :D :D ...

Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.


s tímto naprosto souhlasím ... oba moji rodiče patří mezi "modré límečky" a když se bavím s nimi nebo s jejich známými a kamarády, tak tam je skutečně mnohem větší procento "normálně" uvažujících lidí


[quote="pid:18539, uid:57"]Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.[/quote] s tímto naprosto souhlasím ... oba moji rodiče patří mezi "modré límečky" a když se bavím s nimi nebo s jejich známými a kamarády, tak tam je skutečně mnohem větší procento "normálně" uvažujících lidí

Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.
To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany. Dokonca by som povedal, ze ludia nestudovani maju lepsi pohlad na vec, lebo nemaju dokaliceny mozog skolou. Sam som absolvoval vysoku skolu ale dalo by sa povedat, ze som ignoroval to co do mna chceli narvat. Nabifloval som sa co vyzadovali, povedal som im to, oni spokojni ja spokojny. Ale svetonazor som si zmenit nedal a tiez som nezanevrel na samovzdelavanie a pocas skoly som sa aktivne ucil to co som ja chcel. V skole biflovacka hovadin + zabudnutie hovadin po skuske a po skole realne vzdelavanie, studium veci co ma zaujimali ... DVTR atd ... Vlasne na vyske som bol len preto aby som mal cas na samostudium veci co v 90 % nemali nic spolocne s odborom co som studoval (informatika) a aby mi dali titul, ktory spolocnost vyzaduje nehladiac na zrucnosti a vedomosti cloveka.


[quote="pid:18529, uid:473"]Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.[/quote]To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany. Dokonca by som povedal, ze ludia nestudovani maju lepsi pohlad na vec, lebo nemaju dokaliceny mozog skolou. Sam som absolvoval vysoku skolu ale dalo by sa povedat, ze som ignoroval to co do mna chceli narvat. Nabifloval som sa co vyzadovali, povedal som im to, oni spokojni ja spokojny. Ale svetonazor som si zmenit nedal a tiez som nezanevrel na samovzdelavanie a pocas skoly som sa aktivne ucil to co som ja chcel. V skole biflovacka hovadin + zabudnutie hovadin po skuske a po skole realne vzdelavanie, studium veci co ma zaujimali ... DVTR atd ... Vlasne na vyske som bol len preto aby som mal cas na samostudium veci co v 90 % nemali nic spolocne s odborom co som studoval (informatika) a aby mi dali titul, ktory spolocnost vyzaduje nehladiac na zrucnosti a vedomosti cloveka.
Upravené 4. 6. 2021 o 09:29

To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany

Já tomu říkám, že mají sice formální vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to analfabeti.
Představte si, že i uznávaný novinář Petr Holec, který komentuje na XTV, nemá ani ponětí o Intermarium - Mezimoří. A to je člověk, pro kterého je politika denní chleba.


[quote="pid:18548, uid:106"]To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany[/quote] Já tomu říkám, že mají sice **formální** vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to **analfabeti**. Představte si, že i uznávaný novinář Petr Holec, který komentuje na XTV, nemá ani ponětí o Intermarium - Mezimoří. A to je člověk, pro kterého je politika denní chleba.

1970 - SSSR 10% obyvatel a 12% ekonomiky


2020 - býv. SSSR 3% obyvatel a 3% ekonomiky


Když k tomu dodám, že ekonomika ostatních států bývalého SSSR šla do kopru víc než ruská, tak ani čistě statistický pokles nevidím žádný podstatný. Mimochodem podíl ekonomiky USA spadnul ze 40% na 20%. To je holá propaganda ten článek.


1970 - SSSR 10% obyvatel a 12% ekonomiky 2020 - býv. SSSR 3% obyvatel a 3% ekonomiky Když k tomu dodám, že ekonomika ostatních států bývalého SSSR šla do kopru víc než ruská, tak ani čistě statistický pokles nevidím žádný podstatný. Mimochodem podíl ekonomiky USA spadnul ze 40% na 20%. To je holá propaganda ten článek.

Na okraj ekonomické statistiky. Dokud se bude "výkonnost ekonomiky měřit tak zoufale nereprezentativním agregátem ,jako je GDP anebo GNP, tak jsou veškeré debaty k ničemu.
Tyto ukazatele měly limitovanou, ale nějakou vypovídací schopnost v raném a rozvinutém kapitalizmu (socializmu),kdy sledovaly reálnou výrobní anebo obslužnou ekonomiku VĚCÍ ale v postindustriálním končícím kapitalizmu z převahou finančního průmyslu a všech možných nevýrobních,ale obslužných odvětvích už nevypovídají vůbec nic.
Nejvyšši GDP a GNP se tvoří v baštách finančního průmyslu-londýnské City,Wall-Streetu v NewYorku, možná Švýcarsku,možná Frankfurtu atd. přitom tyto enklávy nejsou reálně schopny uživit ani své obyvatele.
Ten geograf je prostě produkt univerzitní polistopadové debilizace. Snad se z toho jednou vybloudí...Mě už s tímhle druhem vyfabrikovaných trottlů nebaví ztrácet drahocenný čas.


Na okraj ekonomické statistiky. Dokud se bude "výkonnost ekonomiky měřit tak zoufale nereprezentativním agregátem ,jako je GDP anebo GNP, tak jsou veškeré debaty k ničemu. Tyto ukazatele měly limitovanou, ale nějakou vypovídací schopnost v raném a rozvinutém kapitalizmu (socializmu),kdy sledovaly reálnou výrobní anebo obslužnou ekonomiku VĚCÍ ale v postindustriálním končícím kapitalizmu z převahou finančního průmyslu a všech možných nevýrobních,ale obslužných odvětvích už nevypovídají vůbec nic. Nejvyšši GDP a GNP se tvoří v baštách finančního průmyslu-londýnské City,Wall-Streetu v NewYorku, možná Švýcarsku,možná Frankfurtu atd. přitom tyto enklávy nejsou reálně schopny uživit ani své obyvatele. Ten geograf je prostě produkt univerzitní polistopadové debilizace. Snad se z toho jednou vybloudí...Mě už s tímhle druhem vyfabrikovaných trottlů nebaví ztrácet drahocenný čas.

ještě doplním . Klíčovým znakem úspěšnosti ekonomik bude maximální převedení komparativních výhod státu do odpovídající struktury ekonomiky. RF je zdrojově nejbohatší stát Světa, ale má slabinu v demografii. Takže v Rusku bude vždy velmi silný primární sektor ekonomiky a jde o to, aby na něj navazoval ve větší míře i sekundární (zpracovatelský) sektor ekonomiky. Terciární (služebný) sektor bude vždy odpovídat počtu obyvatel a vnitřní (nikoliv vnější) poptávce. Tohle toho blba asi neučili...
Takže Rusko má před sebou velmi dobrou perspektivu a pokud nastartuje odpovídající systém vzdělávání, tak ty bohaté City všeho druhu jen zapláčou a budou žrát asfalt a beton.
Vzorem velmi úspěšné ekonomiky bylo i Československo 60. a 70.let, bez ohledu na propagandistické blábolení takovýchhle bičíkovců...


ještě doplním . Klíčovým znakem úspěšnosti ekonomik bude maximální převedení komparativních výhod státu do odpovídající struktury ekonomiky. RF je zdrojově nejbohatší stát Světa, ale má slabinu v demografii. Takže v Rusku bude vždy velmi silný primární sektor ekonomiky a jde o to, aby na něj navazoval ve větší míře i sekundární (zpracovatelský) sektor ekonomiky. Terciární (služebný) sektor bude vždy odpovídat počtu obyvatel a vnitřní (nikoliv vnější) poptávce. Tohle toho blba asi neučili... Takže Rusko má před sebou velmi dobrou perspektivu a pokud nastartuje odpovídající systém vzdělávání, tak ty bohaté City všeho druhu jen zapláčou a budou žrát asfalt a beton. Vzorem velmi úspěšné ekonomiky bylo i Československo 60. a 70.let, bez ohledu na propagandistické blábolení takovýchhle bičíkovců...

že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů

Týká se VŠ humanitních/"soft"/netechnických/nepřírodovědných oborů. Tam, kde je kritériem "pravdivosti" ideologie, doktrína nebo dogma.


Tam, kde jsou součástí studia v nějaké formě počty nebo matematika nebo experiment (kritérium pravdivosti je praxe), tam to tak hrozné není.


[quote="pid:18545, uid:473"]že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů[/quote] Týká se VŠ humanitních/"soft"/netechnických/nepřírodovědných oborů. Tam, kde je kritériem "pravdivosti" ideologie, doktrína nebo dogma. Tam, kde jsou součástí studia v nějaké formě počty nebo matematika nebo experiment (kritérium pravdivosti je praxe), tam to tak hrozné není.

Já tomu říkám, že mají sice formální vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to analfabeti.

Mají formální vzdělání a jejich znalosti jsou také formální.
:-)


[quote="pid:18556, uid:312"]Já tomu říkám, že mají sice formální vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to analfabeti.[/quote] Mají formální vzdělání a jejich znalosti jsou také formální. :-)

bičíkovců

Bičíkovci čili flageláti (Mastigophora, Flagellata) je polyfyletická skupina eukaryotických jednobuněčných organismů. Společným znakem je jeden nebo více (až několik tisíc) bičíků, speciálních buněčných struktur úzce souvisejících s cytoskeletem. Bičíky slouží k několika účelům, zejména k pohybu organismu, k jeho ukotvení v substrátu nebo k zachycování a přísunu potravy. Nalézáme je v nejrůznějších prostředích, žijí prakticky všude (včetně těl mnohobuněčných organismů) {paraziti - pozn. Počtář}. Vyskytují se jednotlivě nebo v koloniích. Někdy tvoří schránky.


[quote="pid:18570, uid:57"]bičíkovců[/quote] Bičíkovci čili flageláti (Mastigophora, Flagellata) je polyfyletická skupina eukaryotických **jednobuněčných** organismů. Společným znakem je jeden nebo více (až několik tisíc) bičíků, speciálních buněčných struktur úzce souvisejících s cytoskeletem. Bičíky slouží k několika účelům, zejména k **pohybu** organismu, k jeho ukotvení v substrátu nebo **k zachycování a přísunu potravy**. Nalézáme je v nejrůznějších prostředích, **žijí prakticky všude** (včetně těl mnohobuněčných organismů) {**paraziti** - pozn. Počtář}. **Vyskytují se** jednotlivě nebo v koloniích. Někdy tvoří schránky.

Když už jsme u hlouposti některých lidí, tak tady je jedna „inteligentka“, která přímo perlí.


Ministryně energetiky USA Jennifer Granholmová prohlásila, že je proti dokončení výstavby Severního proudu dvě: „Jednou z příčin, kvůli které považuji tento plynovod za velmi nebezpečný, spočívá v tom, že jím bude přepravována ta nejšpinavější forma přírodního plynu na Zemi.“


A nejspíš to ta paní myslí vážně a vážně to také svým spoluobčanům prezentuje a ti jí nejspíše moudře přikyvují: „Nu, když je to tak, tak opravdu není dobré, aby ten plynovod byl postaven ne?“


A podobná moudra si vzájemně vyměňují lidé, v jejichž zemi se plyn těží frakováním!!!


Kocourkov hadr. Nejlepší na tom všem ale je, že takto ten vzor demokracie vypadal a choval se odjakživa, jen to tak nebilo do očí, jako v poslední době…


https://www.rbc.ru/politics/28/05/2021/60b020709a7947041782a644


Když už jsme u hlouposti některých lidí, tak tady je jedna „inteligentka“, která přímo perlí. Ministryně energetiky USA Jennifer Granholmová prohlásila, že je proti dokončení výstavby Severního proudu dvě: „Jednou z příčin, kvůli které považuji tento plynovod za velmi nebezpečný, spočívá v tom, že jím bude přepravována ta nejšpinavější forma přírodního plynu na Zemi.“ A nejspíš to ta paní myslí vážně a vážně to také svým spoluobčanům prezentuje a ti jí nejspíše moudře přikyvují: „Nu, když je to tak, tak opravdu není dobré, aby ten plynovod byl postaven ne?“ A podobná moudra si vzájemně vyměňují lidé, v jejichž zemi se plyn těží frakováním!!! Kocourkov hadr. Nejlepší na tom všem ale je, že takto ten vzor demokracie vypadal a choval se odjakživa, jen to tak nebilo do očí, jako v poslední době… https://www.rbc.ru/politics/28/05/2021/60b020709a7947041782a644

Tenhle obojživelník by měl zvážit , zda je geograf či biograf . Přeci jen , v kině projde kdejaká pitomost od různých pitomců a nikoho to nepřekvapuje .


Tenhle obojživelník by měl zvážit , zda je geograf či biograf . Přeci jen , v kině projde kdejaká pitomost od různých pitomců a nikoho to nepřekvapuje .

ten výrok k plynu mi připomněl dávný výrok jednoho technokrata. "proč vyvíjíme polovodiče, když můžeme využívat celé vodiče..?"


ten výrok k plynu mi připomněl dávný výrok jednoho technokrata. "proč vyvíjíme polovodiče, když můžeme využívat celé vodiče..?"

A podobná moudra si vzájemně vyměňují lidé, v jejichž zemi se plyn těží frakováním!!!

No to je přece proto, že frakování je čisté. Viděl snad někdy někdo špinavý frak? A když jo, tak se dá vyprat.
Ale takový (nord) strým, jak je jednou špinavý, tak ho nevypereš, to ví každý jútuber.
;-)


[quote="pid:18590, uid:125"]A podobná moudra si vzájemně vyměňují lidé, v jejichž zemi se plyn těží frakováním!!![/quote] No to je přece proto, že frakování je čisté. Viděl snad někdy někdo špinavý frak? A když jo, tak se dá vyprat. Ale takový (nord) strým, jak je jednou špinavý, tak ho nevypereš, to ví každý jútuber. ;-)

proč vyvíjíme polovodiče, když můžeme využívat celé vodiče..?

Má pravdu předsedo, taky nemám rád polovičaté věci.
;-)


[quote="pid:18594, uid:57"]proč vyvíjíme polovodiče, když můžeme využívat celé vodiče..?[/quote] Má pravdu předsedo, taky nemám rád polovičaté věci. ;-)

@Boletus Mohl bys prosím vysvětlit, kdy popř. na základě čeho se v budoucnu změní pozice neočkovaného na svobodného? Protože podle dosavadních opatření jsem jako neočkovaný ve společnosti nesvobodný (omezení při cestování, návštěvě restaurací sportovišť apod.)?

@Boletus Mohl bys prosím vysvětlit, kdy popř. na základě čeho se v budoucnu změní pozice neočkovaného na svobodného? Protože podle dosavadních opatření jsem jako neočkovaný ve společnosti nesvobodný (omezení při cestování, návštěvě restaurací sportovišť apod.)?

budú niekomu chýbať
Vidíš to v černobílých kategoriích. Těžko nad rakví někoho blízkého řekneš: "Byl to obyčejný biorobot. Sám si vybral.". Takže za mě - budou.


[quote="pid:18533, uid:96"]budú niekomu chýbať[/quote]Vidíš to v černobílých kategoriích. Těžko nad rakví někoho blízkého řekneš: "Byl to obyčejný biorobot. Sám si vybral.". Takže za mě - budou.

biorobot

I biorobot je člověk. A nechytejte mě za “Č”.


[quote="pid:18658, uid:260"]biorobot[/quote] I biorobot je člověk. A nechytejte mě za “Č”.

„Autor tak vlastně zastává názor, který zároveň vyvrací. To samozřejmě ještě tenkrát vzbudilo rozpaky, nemyslete si.“


Jára Cimrman by se divil, kolik lidí je ho schopno kopírovat bez zaplacení autorských práv!


„Autor tak vlastně zastává názor, který zároveň vyvrací. To samozřejmě ještě tenkrát vzbudilo rozpaky, nemyslete si.“ Jára Cimrman by se divil, kolik lidí je ho schopno kopírovat bez zaplacení autorských práv!

Jára Cimrman

Jewrejský humor je dobře vypočítaný...
...svěrák Českého národa.
Silný egregor vytvořili, máme trošku smoljak...
;-)


[quote="pid:18666, uid:311"]Jára Cimrman[/quote] Jewrejský humor je dobře vypočítaný... ...svěrák Českého národa. Silný egregor vytvořili, máme trošku smoljak... ;-)

Počtář - biorobot Človekom nie je. k tomu mu chýbajú 2 stupne.
hael - ROZHODNUTIE je na každom z nás. kto sa zo strachu, márnivosti, hlúposti, lenivosti či ľahkovážnosti podvolil satanovi a nevybral si Boží zámer jednoducho odíde resp bude odídený. vo vete "Byl to obyčejný biorobot" si slovo biorobot použil ako niečo menejcenné, pritom ide o typ psychiky. bol som smutný z toho, koľko ľudí okolo mňa sa zúčastňuje EXPERIMENTU, ale je to ich voľba, ktorú musím rešpektovať. o to viac ma tešia "neznámi * " ľudia, čo sa zrazu vynoria a zdieľajú podobné hodnoty


  • Dušek - Čtyři dohody - spoznali sa 2 kúsky Brahmy

Počtář - biorobot Človekom nie je. k tomu mu chýbajú 2 stupne. hael - ROZHODNUTIE je na každom z nás. kto sa zo strachu, márnivosti, hlúposti, lenivosti či ľahkovážnosti podvolil satanovi a nevybral si Boží zámer jednoducho odíde resp bude odídený. vo vete "Byl to obyčejný biorobot" si slovo biorobot použil ako niečo menejcenné, pritom ide o typ psychiky. bol som smutný z toho, koľko ľudí okolo mňa sa zúčastňuje EXPERIMENTU, ale je to ich voľba, ktorú musím rešpektovať. o to viac ma tešia "neznámi * " ľudia, čo sa zrazu vynoria a zdieľajú podobné hodnoty * Dušek - Čtyři dohody - spoznali sa 2 kúsky Brahmy

Počtář - biorobot Človekom nie je. k tomu mu chýbajú 2 stupne.


A nechytejte mě za “Č”.

Tak přece jsem si to vykoledoval.
Tak dobře, “dotáhnu” to do konce: zabijeme všechny bioroboty, démony a zvířecí typy a bude ráj na světě. Nikomu nebudou chybět.


{vysvětlení pro ty, kteří nečetli kontext: snažím se ilustrovat, že nelze rezignovat a říct

škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať?
}


[quote="pid:18692, uid:96"]Počtář - biorobot Človekom nie je. k tomu mu chýbajú 2 stupne.[/quote] [quote="pid:18664, uid:240"]A nechytejte mě za “Č”.[/quote] Tak přece jsem si to vykoledoval. Tak dobře, “dotáhnu” to do konce: zabijeme všechny bioroboty, démony a zvířecí typy a bude ráj na světě. Nikomu nebudou chybět. {vysvětlení pro ty, kteří nečetli kontext: snažím se ilustrovat, že nelze rezignovat a říct [quote="pid:18533, uid:96"]škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať?[/quote]}

vo vete "Byl to obyčejný biorobot" si slovo biorobot použil ako niečo menejcenné
{to v uvozovkách výše je uvedeno v uvozovkách v příspěvku od hael, nejsem si jistý jak to myslel gašpar, když to cituje...}


Pozor, to zní >lákavě<. (kam nás to láká?)
Ale já počítám s tím, že zvíře, biorobot, démon, člověk jsou sice typy lidské psychiky, ale i fáze vývoje lidské psychiky, kdy optimálně jedinec za svůj život projde od prvního do čtvrtého. Ne každý v rámci “jednoho života”...


[quote=&quot;pid:18692, uid:96&quot;]vo vete &quot;Byl to obyčejn&yacute; biorobot&quot; si slovo biorobot použil ako niečo menejcenn&eacute;[/quote]{to v uvozovk&aacute;ch v&yacute;&scaron;e je uvedeno v uvozovk&aacute;ch v př&iacute;spěvku od hael, nejsem si jist&yacute; jak to myslel ga&scaron;par, když to cituje...} Pozor, to zn&iacute; &gt;l&aacute;kavě&lt;. (kam n&aacute;s to l&aacute;k&aacute;?) Ale j&aacute; poč&iacute;t&aacute;m s t&iacute;m, že zv&iacute;ře, biorobot, d&eacute;mon, člověk jsou sice typy lidsk&eacute; psychiky, ale i f&aacute;ze v&yacute;voje lidsk&eacute; psychiky, kdy optim&aacute;lně jedinec za svůj život projde od prvn&iacute;ho do čtvrt&eacute;ho. Ne každ&yacute; v r&aacute;mci &ldquo;jednoho života&rdquo;...
Upravené 5. 6. 2021 o 10:14

@Stanislav odpovím Ti jednou scénkou, na kterou jsem kdysi dávno narazil v diskusi tuším na levanetu. Pamatuji si ji na celý žívot.
Za války Indů za svoji nezávislost vpadli do jedné indické vesnice britští vojáci , postupovali s obvyklou brutalitou, ale jednoho starého indického jogína nezabili a zavřeli do přístěnku z kovovou mříž. Hlídal ho mladý Angličan. Jogín tiše seděl a vůbec nijak se neprojevoval. Vojáka to dráždilo a začal starce provokovat.
"Vidíš, jakou hloupost si udělal,že ses proti nám bouřil. Teď tu sedíš za mříží ,nesvobodný, a já , svobodný tě tady hlídám."
Stařec mlčel dál , ale po chvilce tiše podotkl, vůbec ne přímo k vojákovi :
"Kdoví, kdo z nás je za mříží , Ty anebo já ?"__
A tak to je a bude i s námi. Mnozí "svobodně podřízení" propadnou tomuto klamu. A mnozí "dobrovolně svobodní" budou mít přiležitost popřemýšlet, co to vlastně svoboda je...

@Stanislav odpov&iacute;m Ti jednou sc&eacute;nkou, na kterou jsem kdysi d&aacute;vno narazil v diskusi tu&scaron;&iacute;m na levanetu. Pamatuji si ji na cel&yacute; ž&iacute;vot. Za v&aacute;lky Indů za svoji nez&aacute;vislost vpadli do jedn&eacute; indick&eacute; vesnice brit&scaron;t&iacute; voj&aacute;ci , postupovali s obvyklou brutalitou, ale jednoho star&eacute;ho indick&eacute;ho jog&iacute;na nezabili a zavřeli do př&iacute;stěnku z kovovou mř&iacute;ž. Hl&iacute;dal ho mlad&yacute; Angličan. Jog&iacute;n ti&scaron;e seděl a vůbec nijak se neprojevoval. Voj&aacute;ka to dr&aacute;ždilo a začal starce provokovat. &quot;Vid&iacute;&scaron;, jakou hloupost si udělal,že ses proti n&aacute;m bouřil. Teď tu sed&iacute;&scaron; za mř&iacute;ž&iacute; ,nesvobodn&yacute;, a j&aacute; , svobodn&yacute; tě tady hl&iacute;d&aacute;m.&quot; Stařec mlčel d&aacute;l , ale po chvilce ti&scaron;e podotkl, vůbec ne př&iacute;mo k voj&aacute;kovi : **&quot;Kdov&iacute;, kdo z n&aacute;s je za mř&iacute;ž&iacute; , Ty anebo j&aacute; ?&quot;**__ A tak to je a bude i s n&aacute;mi. Mnoz&iacute; &quot;svobodně podř&iacute;zen&iacute;&quot; propadnou tomuto klamu. A mnoz&iacute; &quot;dobrovolně svobodn&iacute;&quot; budou m&iacute;t přiležitost popřem&yacute;&scaron;let, co to vlastně svoboda je...

@Boletus - jenže je rozdíl, pokud v té cele sedí stařec a pokud tam sedí rodina s dětmi, o které se musí rodiče starat, děti musí chodit do školy, rodiče musí chodit do práce.

@Boletus - jenže je rozd&iacute;l, pokud v t&eacute; cele sed&iacute; stařec a pokud tam sed&iacute; rodina s dětmi, o kter&eacute; se mus&iacute; rodiče starat, děti mus&iacute; chodit do &scaron;koly, rodiče mus&iacute; chodit do pr&aacute;ce.

Počtář "Tak dobře, “dotáhnu” to do konce: zabijeme všechny bioroboty, démony a zvířecí typy a bude ráj na světě. Nikomu nebudou chybět."
a aký typ psychiky to z teba teraz hovorí???


Počt&aacute;ř &quot;Tak dobře, &ldquo;dot&aacute;hnu&rdquo; to do konce: zabijeme v&scaron;echny bioroboty, d&eacute;mony a zv&iacute;řec&iacute; typy a bude r&aacute;j na světě. Nikomu nebudou chybět.&quot; a ak&yacute; typ psychiky to z teba teraz hovor&iacute;???

a aký typ psychiky to z teba teraz hovorí???

Démonický.


Cílem bylo dotáhnout myšlenku

škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať?

ad absurdum a tím poukázat na její krátkozrakost.
Prostě i bioroboti jsou lidi a neměli bychom je ani předem odepisovat ani za každou cenu zachraňovat proti jejich vůli.
Je to otázka míry.


[quote=&quot;pid:18709, uid:96&quot;]a ak&yacute; typ psychiky to z teba teraz hovor&iacute;???[/quote] D&eacute;monick&yacute;. C&iacute;lem bylo dot&aacute;hnout my&scaron;lenku [quote=&quot;pid:18533, uid:96&quot;]&scaron;koda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - z&uacute;častnili sa experimentu s fajzrom, zdochn&uacute;. bud&uacute; niekomu ch&yacute;bať?[/quote] ad absurdum a t&iacute;m pouk&aacute;zat na jej&iacute; kr&aacute;tkozrakost. Prostě i bioroboti jsou lidi a neměli bychom je ani předem odepisovat ani za každou cenu zachraňovat proti jejich vůli. Je to ot&aacute;zka m&iacute;ry.

@Mourek Přečti si otázku Stanislava, na kterou jsem odpovídal (cestování,hospoda,sportovíště..). Ty pokládáš otázku úplně jinou. Existenční. Za tou mříží může sedět kdokoliv a obsahově se na sdělení nic nemění. Limity si stanovujeme sami a pokud jsme zodpovědni za jiné,i za ně. To je nevýhoda rozhodnutí převzít zodpovědnost za své potomky. A výhoda všech bezdětných.
Jinak - mnoha dospělým lidem pocit vnucené nesvobody vyhovuje. Snímá z nich břemeno zodpovědnosti za vlastní rozhodnutí, protože... museli jsme. A tihle lidé zpravidla nerozlišují, zda důvodem byla návštěva divadla anebo strvání v zaměstnání.

@Mourek Přečti si ot&aacute;zku Stanislava, na kterou jsem odpov&iacute;dal (cestov&aacute;n&iacute;,hospoda,sportov&iacute;&scaron;tě..). Ty pokl&aacute;d&aacute;&scaron; ot&aacute;zku &uacute;plně jinou. Existenčn&iacute;. Za tou mř&iacute;ž&iacute; může sedět kdokoliv a obsahově se na sdělen&iacute; nic neměn&iacute;. Limity si stanovujeme sami a pokud jsme zodpovědni za jin&eacute;,i za ně. To je nev&yacute;hoda rozhodnut&iacute; převz&iacute;t zodpovědnost za sv&eacute; potomky. A v&yacute;hoda v&scaron;ech bezdětn&yacute;ch. Jinak - mnoha dospěl&yacute;m lidem pocit vnucen&eacute; nesvobody vyhovuje. Sn&iacute;m&aacute; z nich břemeno zodpovědnosti za vlastn&iacute; rozhodnut&iacute;, protože... museli jsme. A tihle lid&eacute; zpravidla nerozli&scaron;uj&iacute;, zda důvodem byla n&aacute;v&scaron;těva divadla anebo strv&aacute;n&iacute; v zaměstn&aacute;n&iacute;.

Počtář - debatoval som s pár ľuďmi pred ich vstupom do EXPERIMENTU, vypočuli si ako v mojom okolí zomierajú ľudia čo sa na to dali, ale to ich nezastavilo. sú to proste lumíci padajúci z útesu kam ich vedú, bez vlastnej vôle zmeniť to. ja ich rozhodnutie rešpektujem, žiť nie je povinnosť.
je tu jedno veľké ALE. s každým bodnutím viac a viac legalizujú satanistický experiment a útlak Človeka. nacistické nemecko sa tiež opieralo o pár krikľúňov a mlčiacu kolaborujúcu väčšinu. a z tohoto pohľadu mne chýbať NEBUDÚ.


Počt&aacute;ř - debatoval som s p&aacute;r ľuďmi pred ich vstupom do EXPERIMENTU, vypočuli si ako v mojom okol&iacute; zomieraj&uacute; ľudia čo sa na to dali, ale to ich nezastavilo. s&uacute; to proste lum&iacute;ci padaj&uacute;ci z &uacute;tesu kam ich ved&uacute;, bez vlastnej v&ocirc;le zmeniť to. ja ich rozhodnutie re&scaron;pektujem, žiť nie je povinnosť. je tu jedno veľk&eacute; ALE. s každ&yacute;m bodnut&iacute;m viac a viac legalizuj&uacute; satanistick&yacute; experiment a &uacute;tlak Človeka. nacistick&eacute; nemecko sa tiež opieralo o p&aacute;r krikľ&uacute;ňov a mlčiacu kolaboruj&uacute;cu v&auml;č&scaron;inu. a z tohoto pohľadu mne ch&yacute;bať NEBUD&Uacute;.

gašpar tu je celkom iný problém. Je potrebné si urovnať kto a čo žije tu na zemi. Vyzerá to tak ako tu žil človek a človeku podobné živočíchy. Tu sa v čase politickej korektnosti pohybujeme po tenkom ľade. Je tu možnosť že väčšina obyvateľov ktorí by sa dali označiť za človeka nepochádza z tejto zemegule, ale pochádza z iného solárneho systému. To môžeme zatiaľ nechať tak. Momentálne tu žije extrémne málo tých ktorí sa dajú označiť ako plnohodnotný človek. Stupne ľudskej psychiky sú demonicka, biorobot, zvieracia a zombi. Každý má možnosť postúpiť na vyššiu úroveň myslenia. Preto netreba nikoho odpísať.


ga&scaron;par tu je celkom in&yacute; probl&eacute;m. Je potrebn&eacute; si urovnať kto a čo žije tu na zemi. Vyzer&aacute; to tak ako tu žil človek a človeku podobn&eacute; živoč&iacute;chy. Tu sa v čase politickej korektnosti pohybujeme po tenkom ľade. Je tu možnosť že v&auml;č&scaron;ina obyvateľov ktor&iacute; by sa dali označiť za človeka nepoch&aacute;dza z tejto zemegule, ale poch&aacute;dza z in&eacute;ho sol&aacute;rneho syst&eacute;mu. To m&ocirc;žeme zatiaľ nechať tak. Moment&aacute;lne tu žije extr&eacute;mne m&aacute;lo t&yacute;ch ktor&iacute; sa daj&uacute; označiť ako plnohodnotn&yacute; človek. Stupne ľudskej psychiky s&uacute; demonicka, biorobot, zvieracia a zombi. Každ&yacute; m&aacute; možnosť post&uacute;piť na vy&scaron;&scaron;iu &uacute;roveň myslenia. Preto netreba nikoho odp&iacute;sať.
Upravené 5. 6. 2021 o 17:48

podľa správ, ktoré môžu ale nemusia byť pravdivé, jedným z cieľov EXPERIMENTU je odpojiť ľudí od HNR. takže postup smerom hore sa konať nebude, len rýchly postup smerom dole. zatiaľ vidím "len" ako zomierajú účastníci, tá degradácia, ak bude, sa asi ukáže časom. takže naozaj netreba nikoho odpisovať, urobili to sami


podľa spr&aacute;v, ktor&eacute; m&ocirc;žu ale nemusia byť pravdiv&eacute;, jedn&yacute;m z cieľov EXPERIMENTU je odpojiť ľud&iacute; od HNR. takže postup smerom hore sa konať nebude, len r&yacute;chly postup smerom dole. zatiaľ vid&iacute;m &quot;len&quot; ako zomieraj&uacute; &uacute;častn&iacute;ci, t&aacute; degrad&aacute;cia, ak bude, sa asi uk&aacute;že časom. takže naozaj netreba nikoho odpisovať, urobili to sami

masovost procesu ukazuje na jeho objektivní charakter. V tom souhlasím s @gašparom . Obtížně se nám to všem, kteří máme víceméně jasno, přijímá jako fakt. Ale to neznamená, že to fakt není. Troufám si řící, že lidstvo ještě nikdy analogický experiment nepodstoupilo, takže máme nulovou zkušenost.Můžeme se dohadovat, zda to vyšší řízení (HNŘ) připouští jako nutnou fázi civilizace a namísto osudu Atlantidy nás čeká osud dobrobolné depopulace dobrovolnou postupnou eutanazií. Řekl bych to takhle : na to, aby Lidstvo samo provádělo takovouto masovou hloupost (sebelikvidaci) - muselo velmi a velmi vyspět .Ale ne duchovně,ale jen materiálně. A právě tahle nerovnováha je kořenem a spolehlivým motorem tohoto sebedestrukčního procesu.
Myslím, že znalost a chápání společenských procesů v celé své šíři i hloubce (Koncepce) je to záchranné lano, které jsme mnozí z nás uchopili a držíme se ho. jednu ruku nabízíme dalším, abychom je taky vytáhli. Ale tou druhou se lana musíme držet sami...

masovost procesu ukazuje na jeho objektivn&iacute; charakter. V tom souhlas&iacute;m s @ga&scaron;parom . Obt&iacute;žně se n&aacute;m to v&scaron;em, kteř&iacute; m&aacute;me v&iacute;cem&eacute;ně jasno, přij&iacute;m&aacute; jako fakt. Ale to neznamen&aacute;, že to fakt nen&iacute;. Trouf&aacute;m si ř&iacute;c&iacute;, že lidstvo je&scaron;tě nikdy analogick&yacute; experiment nepodstoupilo, takže m&aacute;me nulovou zku&scaron;enost.Můžeme se dohadovat, zda to vy&scaron;&scaron;&iacute; ř&iacute;zen&iacute; (HNŘ) připou&scaron;t&iacute; jako nutnou f&aacute;zi civilizace a nam&iacute;sto osudu Atlantidy n&aacute;s ček&aacute; osud dobroboln&eacute; depopulace dobrovolnou postupnou eutanazi&iacute;. Řekl bych to takhle : na to, aby Lidstvo samo prov&aacute;dělo takovouto masovou hloupost (sebelikvidaci) - muselo velmi a velmi vyspět .Ale ne duchovně,ale jen materi&aacute;lně. A pr&aacute;vě tahle nerovnov&aacute;ha je kořenem a spolehliv&yacute;m motorem tohoto sebedestrukčn&iacute;ho procesu. Mysl&iacute;m, že znalost a ch&aacute;p&aacute;n&iacute; společensk&yacute;ch procesů v cel&eacute; sv&eacute; &scaron;&iacute;ři i hloubce (Koncepce) je to z&aacute;chrann&eacute; lano, kter&eacute; jsme mnoz&iacute; z n&aacute;s uchopili a drž&iacute;me se ho. jednu ruku nab&iacute;z&iacute;me dal&scaron;&iacute;m, abychom je taky vyt&aacute;hli. Ale tou druhou se lana mus&iacute;me držet sami...

Ale ne duchovně,ale jen materiálně. A právě tahle nerovnováha je kořenem a spolehlivým motorem tohoto sebedestrukčního procesu.

Výborně napsané, tak nějak to asi bude. A škoda, že tento Tvůj příspěvek tady zapadne, za mě se jedná o zásadní téma, určitě by si to zasloužilo samostatné vlákno, určitě i článek.


[quote=&quot;pid:18752, uid:57&quot;]Ale ne duchovně,ale jen materi&aacute;lně. A pr&aacute;vě tahle nerovnov&aacute;ha je kořenem a spolehliv&yacute;m motorem tohoto sebedestrukčn&iacute;ho procesu.[/quote] V&yacute;borně napsan&eacute;, tak nějak to asi bude. A &scaron;koda, že tento Tvůj př&iacute;spěvek tady zapadne, za mě se jedn&aacute; o z&aacute;sadn&iacute; t&eacute;ma, určitě by si to zasloužilo samostatn&eacute; vl&aacute;kno, určitě i čl&aacute;nek.

Výborně napsané

Vidíš, a přitom je to odbočka od tématu na začátku tohoto vlákna.
Dnes podobně přínosná už celkově druhá odbočka, co jsem si všiml.


[quote=&quot;pid:18771, uid:71&quot;]V&yacute;borně napsan&eacute;[/quote] Vid&iacute;&scaron;, a přitom je to odbočka od t&eacute;matu na zač&aacute;tku tohoto vl&aacute;kna. Dnes podobně př&iacute;nosn&aacute; už celkově druh&aacute; odbočka, co jsem si v&scaron;iml.

Troufám si řící, že lidstvo ještě nikdy analogický experiment nepodstoupilo

A nebo jenom od konce Atlantidy?


[quote=&quot;pid:18752, uid:57&quot;]Trouf&aacute;m si ř&iacute;c&iacute;, že lidstvo je&scaron;tě nikdy analogick&yacute; experiment nepodstoupilo[/quote] A nebo jenom od konce Atlantidy?

nás čeká osud dobrobolné depopulace dobrovolnou postupnou eutanazií.

Áno a je potrebné to slovo “dobrovoľne” zdôrazniť, pretože zavedením prípadnej povinnosti tento experimentálny akt stratí svoj hlavný zmysel. Ľudstvo sa musí dobrovoľne preosiať aby strojcovia tohto “šťastia” boli pred Bohom ošetrení, čo si veľmi dobre uvedomujú.
No a riešiť otázku ako ďaleko s tou dobrovoľnosťou chcú zájsť, teraz nechám nezodpovedanú.


[quote=&quot;pid:18752, uid:57&quot;]n&aacute;s ček&aacute; osud dobroboln&eacute; depopulace dobrovolnou postupnou eutanazi&iacute;.[/quote] &Aacute;no a je potrebn&eacute; to slovo &ldquo;dobrovoľne&rdquo; zd&ocirc;razniť, pretože zaveden&iacute;m pr&iacute;padnej povinnosti tento experiment&aacute;lny akt strat&iacute; svoj hlavn&yacute; zmysel. Ľudstvo sa mus&iacute; dobrovoľne preosiať aby strojcovia tohto &ldquo;&scaron;ťastia&rdquo; boli pred Bohom o&scaron;etren&iacute;, čo si veľmi dobre uvedomuj&uacute;. No a rie&scaron;iť ot&aacute;zku ako ďaleko s tou dobrovoľnosťou chc&uacute; z&aacute;jsť, teraz nech&aacute;m nezodpovedan&uacute;.

@Boletus (a ostatní), díky. Příběh si asi také pamatuji z leva-net diskuze. Tak nějak jsem i rozuměl možnosti zůstat svobodný v kontextu koronaviru - svobodní budou ti, kteří budou žít v (nebo se aspoň posunou k) nekonzumní kultuře, protože ta konzumní (restaurace, kina, sportoviště, cestování apod.) bude podmíněna očkováním, tedy jakousi formou nesvobody, podřízení se. Rozhodnutí je dobrovolné a je dáno rozlišením. Zvládnutí KSB je v dobrým základem, těžší bude aplikace v životě (praxi), nicméně správná cesta každého snad bude podpořena HNR...

@Boletus (a ostatn&iacute;), d&iacute;ky. Př&iacute;běh si asi tak&eacute; pamatuji z leva-net diskuze. Tak nějak jsem i rozuměl možnosti zůstat svobodn&yacute; v kontextu koronaviru - svobodn&iacute; budou ti, kteř&iacute; budou ž&iacute;t v (nebo se aspoň posunou k) nekonzumn&iacute; kultuře, protože ta konzumn&iacute; (restaurace, kina, sportovi&scaron;tě, cestov&aacute;n&iacute; apod.) bude podm&iacute;něna očkov&aacute;n&iacute;m, tedy jakousi formou nesvobody, podř&iacute;zen&iacute; se. Rozhodnut&iacute; je dobrovoln&eacute; a je d&aacute;no rozli&scaron;en&iacute;m. Zvl&aacute;dnut&iacute; KSB je v dobr&yacute;m z&aacute;kladem, těž&scaron;&iacute; bude aplikace v životě (praxi), nicm&eacute;ně spr&aacute;vn&aacute; cesta každ&eacute;ho snad bude podpořena HNR...

na margo tejto temy: https://spravy.rtvs.sk/2021/06/obyvatelia-dediny-na-sibiri-prosia-o-asfaltovu-cestu-nie-putina-ale-merkelovu/


pre rustinarov original video: https://www.sibreal.org/a/31298684.html



„Vážená Angela Merkelová, dnes sa na vás obracajú obyvatelia dediny Verchnij Karbuš s prosbou o pomoc kvôli oprave ulice Dmitrija Michajloviča Karbyševa,“ znie úvodná veta videozáznamu, ktorý zverejnil server Rádia Slobodná Európa/Rádia Sloboda. „Veď vaša vláda pomáha druhým štátom,“ hovorí s nádejou v hlase iniciátorka žiadosti a predstaviteľka dediny Irina Drozdovová. Tá tiež zdôrazňuje, že mnoho ľudí v dedine má nemecké korene.



ma tam zaujalo akurat to, ze uz to nieje ani starosta ci starostka, ale len "predstavitelka dediny". Cestu neukazali.


edit: odpovedat by im mali nemecky dochodcovia, ze cesty do Ruska oni opravovat urcite nepojdu.


na margo tejto temy: https://spravy.rtvs.sk/2021/06/obyvatelia-dediny-na-sibiri-prosia-o-asfaltovu-cestu-nie-putina-ale-merkelovu/ pre rustinarov original video: https://www.sibreal.org/a/31298684.html &gt; &bdquo;V&aacute;žen&aacute; Angela Merkelov&aacute;, dnes sa na v&aacute;s obracaj&uacute; obyvatelia dediny Verchnij Karbu&scaron; s prosbou o pomoc kv&ocirc;li oprave ulice Dmitrija Michajloviča Karby&scaron;eva,&ldquo; znie &uacute;vodn&aacute; veta videoz&aacute;znamu, ktor&yacute; zverejnil server R&aacute;dia Slobodn&aacute; Eur&oacute;pa/R&aacute;dia Sloboda. &bdquo;Veď va&scaron;a vl&aacute;da pom&aacute;ha druh&yacute;m &scaron;t&aacute;tom,&ldquo; hovor&iacute; s n&aacute;dejou v hlase inici&aacute;torka žiadosti a predstaviteľka dediny Irina Drozdovov&aacute;. T&aacute; tiež zd&ocirc;razňuje, že mnoho ľud&iacute; v dedine m&aacute; nemeck&eacute; korene. ma tam zaujalo akurat to, ze uz to nieje ani starosta ci starostka, ale len &quot;predstavitelka dediny&quot;. Cestu neukazali. edit: odpovedat by im mali nemecky dochodcovia, ze cesty do Ruska oni opravovat urcite nepojdu.

Moderator

Upravené 10. 6. 2021 o 15:56

A nebo jenom od konce Atlantidy?

No prave. Ja si myslim, ze poprve od konce Atlantidy. Ale v podobne situaci uz podle mne lidska civilizace byla v pred-Atlantsky dobe. Takze dedukuju, ze nema smysl opakovat stejny experiment podruhy, ale ze tentokrat do dopadne lip. Mimo jiny, to, ze momentalne jsme technokraticky napred pred duchovnim vyvojem, ma pomerne vysokou frekvenci. Jde o sto nebo dve ste let, ale soucasna lidska civilizace je tady 12000 let. Takze nizkofrekvencne je technokraticka prevaha pouze 1% celkove doby soucasne civilizace. Ja nevidim duvod, ze by to takhle melo zustat porad. Po tomhletom vykyvu by logicky mel nasledovat protivykyv, ktery bude mit charakter duchovni obrody.


[quote=&quot;pid:18775, uid:240&quot;]A nebo jenom od konce Atlantidy?[/quote] No prave. Ja si myslim, ze poprve od konce Atlantidy. Ale v podobne situaci uz podle mne lidska civilizace byla v pred-Atlantsky dobe. Takze dedukuju, ze nema smysl opakovat stejny experiment podruhy, ale ze tentokrat do dopadne lip. Mimo jiny, to, ze momentalne jsme technokraticky napred pred duchovnim vyvojem, ma pomerne vysokou frekvenci. Jde o sto nebo dve ste let, ale soucasna lidska civilizace je tady 12000 let. Takze nizkofrekvencne je technokraticka prevaha pouze 1% celkove doby soucasne civilizace. Ja nevidim duvod, ze by to takhle melo zustat porad. Po tomhletom vykyvu by logicky mel nasledovat protivykyv, ktery bude mit charakter duchovni obrody.

Po tomhletom vykyvu by logicky mel nasledovat protivykyv

Je otázka, zda jde o logiku nebo něco, co je objektivně dáno - říkejme tomu - přírodními/kosmickými cykly.
Už nějaký čas si kladu otázku, jak je možné, že se ze Slovanských (a i jiných) žreců "zničehonic" stali znachaři.
Jakási "automatická" (chabě odůvodněná) degradace mi přijde jako porušení principu kauzality.
A kdyby to mělo nějakou "vnitřní" příčinu, počítám, že by museli být schopni tomu zabránit - byli to žreci a ne nějací naivové.


[quote=&quot;pid:19366, uid:93&quot;]Po tomhletom vykyvu by logicky mel nasledovat protivykyv[/quote] Je ot&aacute;zka, zda jde o logiku nebo něco, co je objektivně d&aacute;no - ř&iacute;kejme tomu - př&iacute;rodn&iacute;mi/kosmick&yacute;mi cykly. Už nějak&yacute; čas si kladu ot&aacute;zku, jak je možn&eacute;, že se ze Slovansk&yacute;ch (a i jin&yacute;ch) žreců &quot;zničehonic&quot; stali znachaři. Jak&aacute;si &quot;automatick&aacute;&quot; (chabě odůvodněn&aacute;) degradace mi přijde jako poru&scaron;en&iacute; principu kauzality. A kdyby to mělo nějakou &quot;vnitřn&iacute;&quot; př&iacute;činu, poč&iacute;t&aacute;m, že by museli b&yacute;t schopni tomu zabr&aacute;nit - byli to žreci a ne nějac&iacute; naivov&eacute;.
4.22k
52
20
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept