Zahraničná politika
Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík

Protiruská hysterie v českém mainstreamu.

Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusove-ztraceji-krok-se-svetem-struktura-jejich-ekonomiky-je-zoufala-rika-geograf-bicik.A210602_205949_ln_zahranici_litsp

Protiruská hysterie v českém mainstreamu. Rusové ztrácejí krok se světem, struktura jejich ekonomiky je zoufalá, říká geograf Bičík Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/rusove-ztraceji-krok-se-svetem-struktura-jejich-ekonomiky-je-zoufala-rika-geograf-bicik.A210602_205949_ln_zahranici_litsp

říká geograf Bičík

Zakladatel Univerzity Karlovy císař a král Karel IV. se "musí v hrobě převracet" při vědomí, že na jeho univerzitě působí osoby jako je Ivan Bičík.

[quote="pid:18361, uid:307"]říká geograf Bičík[/quote] Zakladatel Univerzity Karlovy císař a král Karel IV. se "musí v hrobě převracet" při vědomí, že na jeho univerzitě působí osoby jako je Ivan Bičík.

říká geograf Bičík

Když to říká tenhle, je to de facto dobrá zpráva z dostatečně nezávislého (protože nepřátelského) zdroje.
(Viz když Rusko chválili za vlády Jelcina.)

[quote="pid:18361, uid:307"]říká geograf Bičík[/quote] Když to říká tenhle, je to de facto dobrá zpráva z dostatečně nezávislého (protože nepřátelského) zdroje. (Viz když Rusko chválili za vlády Jelcina.)
Upravené 3. 6. 2021 o 12:05

Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať

Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať

To není hysterie. Po přečtení bych diagnózu překvalifikoval na celkovou rozumovou zemdlelost.
Ale líbí se mi ten vzorný protimluv, který tohle bičisko vyprodukovalo :

• ekonomickopolitický subjekt podobné úrovně jako rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším. No toto ?

To není hysterie. Po přečtení bych diagnózu překvalifikoval na celkovou rozumovou zemdlelost. Ale líbí se mi ten vzorný protimluv, který tohle bičisko vyprodukovalo : - ekonomickopolitický subjekt podobné úrovně jako rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším. No toto ?

rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším

Když rozvoj, tak pořádný...:-)

[quote="pid:18421, uid:57"]rozvojový svět realizuje zbraně i kosmické technologie o generace vyspělejší oproti těm nejvyspělejším[/quote] Když rozvoj, tak pořádný...:-)

Hej, hlavne ked ekonomiku posudzuje geograf......uz bol v Moste? a riesil ekonomiku CR? alebo u nas niekde podla Roznavy ci Svidnika posudzovat SR....ale najviac sa mi paci to jeho spajanie protikladov, sam uznava, ze domaci ho brali ako hosta a davali mu zo srdca co mohli, ale aj tak to bola ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)

Hej, hlavne ked ekonomiku posudzuje geograf......uz bol v Moste? a riesil ekonomiku CR? alebo u nas niekde podla Roznavy ci Svidnika posudzovat SR....ale najviac sa mi paci to jeho spajanie protikladov, sam uznava, ze domaci ho brali ako hosta a davali mu zo srdca co mohli, ale aj tak to bola ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)

ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)

A nebo ať si pustí pár videjek z Los Angeles na kanálu "Michal Sopor" (Ostravák Michal Šopor, dlouhodobě žije v LA), to bude mrkat na ten "progresivní rozvoj" a "ekologii".
https://www.youtube.com/watch?v=uyfFq2WXXJE
Třeba od času 20:20.
A to není jenom toto 1 video, natočil toho už bambilion.

[quote="pid:18453, uid:187"]ekonomika rozvojoveho sveta.....vsak nech skoci niekde do vnutrozemia USA, tam ho mozno tiez pohostia:-)[/quote] A nebo ať si pustí pár videjek z Los Angeles na kanálu "Michal Sopor" (Ostravák Michal Šopor, dlouhodobě žije v LA), to bude mrkat na ten "progresivní rozvoj" a "ekologii". https://www.youtube.com/watch?v=uyfFq2WXXJE Třeba od času 20:20. A to není jenom toto 1 video, natočil toho už bambilion.

Jenom taková poznámka z praxe. U mě na pracovišti je názor na Rusko (technologie, ekonomika, Sputnik V, Putina) úplně stejný jako má výše zmíněný geograf. Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.

Když řeknu něco ve smyslu, že Rusko má špičkové technologie, tak se smějí a říkají mi, že jsem blázen. Když řeknu, že se Rusko začíná se osamostatňovat ekonomicky a startuje obrovský ekonomický rozvoj, tak se mi smějí. Když nepřímo označím Putina za gosudara, tak se mi smějí. Když řeknu, že bych se nechal očkovat ideálně ničím a pokud bych musel, tak jedině Sputnikem V, tak se mi smějí (a to už je 90% z nich !!DOBROVOLNĚ!!! naočkováno Pfizrem a ještě mi pořád opakují, že ten je nejlepší a nic jiného nemá smysl)...

Když jim řeknu, že by bylo dobré mít doma nějakou zásobu potravin a vody pro případ výpadku a nestability, tak jsem konspirační teoretik...

To jen říkám kvůli tomu, že z mého pracovního okolí mohu říct, že i když to lidem řekneš, tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...

[quote="pid:18416, uid:17"]Človek si pokladá otázku, pod ktorým kameňom doteraz spal...zjavne dosť veľkým.... 90.roky sa už dávno skončili....niekto by mu to mal pošepkať[/quote] Jenom taková poznámka z praxe. U mě na pracovišti je názor na Rusko (technologie, ekonomika, Sputnik V, Putina) úplně stejný jako má výše zmíněný geograf. Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé. Když řeknu něco ve smyslu, že Rusko má špičkové technologie, tak se smějí a říkají mi, že jsem blázen. Když řeknu, že se Rusko začíná se osamostatňovat ekonomicky a startuje obrovský ekonomický rozvoj, tak se mi smějí. Když nepřímo označím Putina za gosudara, tak se mi smějí. Když řeknu, že bych se nechal očkovat ideálně ničím a pokud bych musel, tak jedině Sputnikem V, tak se mi smějí (a to už je 90% z nich !!DOBROVOLNĚ!!! naočkováno Pfizrem a ještě mi pořád opakují, že ten je nejlepší a nic jiného nemá smysl)... Když jim řeknu, že by bylo dobré mít doma nějakou zásobu potravin a vody pro případ výpadku a nestability, tak jsem konspirační teoretik... To jen říkám kvůli tomu, že z mého pracovního okolí mohu říct, že i když to lidem řekneš, tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces. Obcas sa im pripomen,ze existuje aj iny nazor a mozno jedneho -dvoch zlomis a pochopia.

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces. Obcas sa im pripomen,ze existuje aj iny nazor a mozno jedneho -dvoch zlomis a pochopia.

@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov

@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov
Upravené 4. 6. 2021 o 08:50

tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...

Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".

[quote="pid:18529, uid:473"]tak prostě nevěří, nevěří a nevěří...[/quote] Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".

@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací . Tito vzdělanci tvoři nejvyšší procento kognitivně rezonujících s masmediálním infopolem.Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.
Ale jinak - depopulace běží jinak, než jsme si mnozí mysleli. Dobrovolně, jako objektivní sociálně třídící proces. A průřezově přes všechny sociální skupiny a vrstvy, včetně nejužších rodinných buněk. Další roky zmizí obvyklé styčné hranice konfliktů (majetek,víra,etnický původ apod) a vynořuje se ta hlavní : očkovaný (stigmatizovaný) vers. neočkovaný (svobodný).__

@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací . Tito vzdělanci tvoři nejvyšší procento kognitivně rezonujících s masmediálním infopolem.Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat. Ale jinak - depopulace běží jinak, než jsme si mnozí mysleli. Dobrovolně, jako objektivní sociálně třídící proces. A průřezově přes všechny sociální skupiny a vrstvy, včetně nejužších rodinných buněk. Další roky zmizí obvyklé styčné hranice konfliktů (majetek,víra,etnický původ apod) a vynořuje se ta hlavní : _**očkovaný (stigmatizovaný) vers. neočkovaný (svobodný).**___

no jako vybrali si sami, ale nic špatného jim nepřeju (věřím, že ani ty ne, spíš mě celkově zaráží ta neochota přijmout existenci jiné možnosti)

@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces.

ano, sledují pouze mainstream - seznam, novinky, idnes, atd...

Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".

pokud to je tak, pak je to jedině dobře

@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací .

většina lidí u mě na pracovišti je 40+
Jinak s s tou plánovanou retardací souhlasím, sám jsem 30+ a musím zpětně říct, že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů... dnes se tomu vzdělání díky KOB(KSB) a DVTŘ směji smile smile smile ...

[quote="pid:18533, uid:96"]@goulem - škoda času diskutovať s biorobotmi. vybrali si sami - zúčastnili sa experimentu s fajzrom, zdochnú. budú niekomu chýbať? treba sa orientovať na Človekov[/quote] no jako vybrali si sami, ale nic špatného jim nepřeju (věřím, že ani ty ne, spíš mě celkově zaráží ta neochota přijmout existenci jiné možnosti) [quote="pid:18531, uid:248"]@goulem v podstate niet sa aniccomu cudovat. Ak su odchovani na masmediach hl.prudu tak iny nazor ani nejde ocakavat. To ze niekto zmeni nazor a otoci o 180° je dost zlozity a dlhodobejsi proces.[/quote] ano, sledují pouze mainstream - seznam, novinky, idnes, atd... [quote="pid:18535, uid:270"]Zřejmě se mýlíte. Řada z nich vám věří, ale z různých důvodů se bojí projevit svůj názor, který by momentálně nebyl v souladu s "většinou".[/quote] pokud to je tak, pak je to jedině dobře [quote="pid:18539, uid:57"]@goulem - o jako ročníky "vzdělanců" se jedná? Od jisté doby je totiž vysokoškolské vzdělání plánovanou 4-5 letou duševní retardací .[/quote] většina lidí u mě na pracovišti je 40+ Jinak s s tou plánovanou retardací souhlasím, sám jsem 30+ a musím zpětně říct, že vysoká škola ekonomického zaměření byla naprostá ztráta času a učení se naprostých nesmyslů... dnes se tomu vzdělání díky KOB(KSB) a DVTŘ směji :D :D :D ...

Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.

s tímto naprosto souhlasím ... oba moji rodiče patří mezi "modré límečky" a když se bavím s nimi nebo s jejich známými a kamarády, tak tam je skutečně mnohem větší procento "normálně" uvažujících lidí

[quote="pid:18539, uid:57"]Lidé se selským rozumem jsou na tom podstatně lépe a jsou také podstatně kritičtější.Mám kolem sebe řadu VŠ, ale je to bída. Já promoval 1974, tak mám s čím srovnávat.[/quote] s tímto naprosto souhlasím ... oba moji rodiče patří mezi "modré límečky" a když se bavím s nimi nebo s jejich známými a kamarády, tak tam je skutečně mnohem větší procento "normálně" uvažujících lidí

Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.
To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany. Dokonca by som povedal, ze ludia nestudovani maju lepsi pohlad na vec, lebo nemaju dokaliceny mozog skolou. Sam som absolvoval vysoku skolu ale dalo by sa povedat, ze som ignoroval to co do mna chceli narvat. Nabifloval som sa co vyzadovali, povedal som im to, oni spokojni ja spokojny. Ale svetonazor som si zmenit nedal a tiez som nezanevrel na samovzdelavanie a pocas skoly som sa aktivne ucil to co som ja chcel. V skole biflovacka hovadin + zabudnutie hovadin po skuske a po skole realne vzdelavanie, studium veci co ma zaujimali ... DVTR atd ... Vlasne na vyske som bol len preto aby som mal cas na samostudium veci co v 90 % nemali nic spolocne s odborom co som studoval (informatika) a aby mi dali titul, ktory spolocnost vyzaduje nehladiac na zrucnosti a vedomosti cloveka.

[quote="pid:18529, uid:473"]Všichni na mém pracovišti jsou vysokoškolsky vzdělaní lidé.[/quote]To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany. Dokonca by som povedal, ze ludia nestudovani maju lepsi pohlad na vec, lebo nemaju dokaliceny mozog skolou. Sam som absolvoval vysoku skolu ale dalo by sa povedat, ze som ignoroval to co do mna chceli narvat. Nabifloval som sa co vyzadovali, povedal som im to, oni spokojni ja spokojny. Ale svetonazor som si zmenit nedal a tiez som nezanevrel na samovzdelavanie a pocas skoly som sa aktivne ucil to co som ja chcel. V skole biflovacka hovadin + zabudnutie hovadin po skuske a po skole realne vzdelavanie, studium veci co ma zaujimali ... DVTR atd ... Vlasne na vyske som bol len preto aby som mal cas na samostudium veci co v 90 % nemali nic spolocne s odborom co som studoval (informatika) a aby mi dali titul, ktory spolocnost vyzaduje nehladiac na zrucnosti a vedomosti cloveka.
Upravené 4. 6. 2021 o 09:29

To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany

Já tomu říkám, že mají sice formální vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to analfabeti.
Představte si, že i uznávaný novinář Petr Holec, který komentuje na XTV, nemá ani ponětí o Intermarium - Mezimoří. A to je člověk, pro kterého je politika denní chleba.

[quote="pid:18548, uid:106"]To ze clovek absolvoval vysoku skolu neznamena ihned, ze je aj vzdelany[/quote] Já tomu říkám, že mají sice **formální** vzdělání, ale co se týče znalostí jsou to **analfabeti**. Představte si, že i uznávaný novinář Petr Holec, který komentuje na XTV, nemá ani ponětí o Intermarium - Mezimoří. A to je člověk, pro kterého je politika denní chleba.

1970 - SSSR 10% obyvatel a 12% ekonomiky

2020 - býv. SSSR 3% obyvatel a 3% ekonomiky

Když k tomu dodám, že ekonomika ostatních států bývalého SSSR šla do kopru víc než ruská, tak ani čistě statistický pokles nevidím žádný podstatný. Mimochodem podíl ekonomiky USA spadnul ze 40% na 20%. To je holá propaganda ten článek.

1970 - SSSR 10% obyvatel a 12% ekonomiky 2020 - býv. SSSR 3% obyvatel a 3% ekonomiky Když k tomu dodám, že ekonomika ostatních států bývalého SSSR šla do kopru víc než ruská, tak ani čistě statistický pokles nevidím žádný podstatný. Mimochodem podíl ekonomiky USA spadnul ze 40% na 20%. To je holá propaganda ten článek.

Na okraj ekonomické statistiky. Dokud se bude "výkonnost ekonomiky měřit tak zoufale nereprezentativním agregátem ,jako je GDP anebo GNP, tak jsou veškeré debaty k ničemu.
Tyto ukazatele měly limitovanou, ale nějakou vypovídací schopnost v raném a rozvinutém kapitalizmu (socializmu),kdy sledovaly reálnou výrobní anebo obslužnou ekonomiku VĚCÍ ale v postindustriálním končícím kapitalizmu z převahou finančního průmyslu a všech možných nevýrobních,ale obslužných odvětvích už nevypovídají vůbec nic.
Nejvyšši GDP a GNP se tvoří v baštách finančního průmyslu-londýnské City,Wall-Streetu v NewYorku, možná Švýcarsku,možná Frankfurtu atd. přitom tyto enklávy nejsou reálně schopny uživit ani své obyvatele.
Ten geograf je prostě produkt univerzitní polistopadové debilizace. Snad se z toho jednou vybloudí...Mě už s tímhle druhem vyfabrikovaných trottlů nebaví ztrácet drahocenný čas.

Na okraj ekonomické statistiky. Dokud se bude "výkonnost ekonomiky měřit tak zoufale nereprezentativním agregátem ,jako je GDP anebo GNP, tak jsou veškeré debaty k ničemu. Tyto ukazatele měly limitovanou, ale nějakou vypovídací schopnost v raném a rozvinutém kapitalizmu (socializmu),kdy sledovaly reálnou výrobní anebo obslužnou ekonomiku VĚCÍ ale v postindustriálním končícím kapitalizmu z převahou finančního průmyslu a všech možných nevýrobních,ale obslužných odvětvích už nevypovídají vůbec nic. Nejvyšši GDP a GNP se tvoří v baštách finančního průmyslu-londýnské City,Wall-Streetu v NewYorku, možná Švýcarsku,možná Frankfurtu atd. přitom tyto enklávy nejsou reálně schopny uživit ani své obyvatele. Ten geograf je prostě produkt univerzitní polistopadové debilizace. Snad se z toho jednou vybloudí...Mě už s tímhle druhem vyfabrikovaných trottlů nebaví ztrácet drahocenný čas.

ještě doplním . Klíčovým znakem úspěšnosti ekonomik bude maximální převedení komparativních výhod státu do odpovídající struktury ekonomiky. RF je zdrojově nejbohatší stát Světa, ale má slabinu v demografii. Takže v Rusku bude vždy velmi silný primární sektor ekonomiky a jde o to, aby na něj navazoval ve větší míře i sekundární (zpracovatelský) sektor ekonomiky. Terciární (služebný) sektor bude vždy odpovídat počtu obyvatel a vnitřní (nikoliv vnější) poptávce. Tohle toho blba asi neučili...
Takže Rusko má před sebou velmi dobrou perspektivu a pokud nastartuje odpovídající systém vzdělávání, tak ty bohaté City všeho druhu jen zapláčou a budou žrát asfalt a beton.
Vzorem velmi úspěšné ekonomiky bylo i Československo 60. a 70.let, bez ohledu na propagandistické blábolení takovýchhle bičíkovců...

ještě doplním . Klíčovým znakem úspěšnosti ekonomik bude maximální převedení komparativních výhod státu do odpovídající struktury ekonomiky. RF je zdrojově nejbohatší stát Světa, ale má slabinu v demografii. Takže v Rusku bude vždy velmi silný primární sektor ekonomiky a jde o to, aby na něj navazoval ve větší míře i sekundární (zpracovatelský) sektor ekonomiky. Terciární (služebný) sektor bude vždy odpovídat počtu obyvatel a vnitřní (nikoliv vnější) poptávce. Tohle toho blba asi neučili... Takže Rusko má před sebou velmi dobrou perspektivu a pokud nastartuje odpovídající systém vzdělávání, tak ty bohaté City všeho druhu jen zapláčou a budou žrát asfalt a beton. Vzorem velmi úspěšné ekonomiky bylo i Československo 60. a 70.let, bez ohledu na propagandistické blábolení takovýchhle bičíkovců...
123
4.19k
52
22
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept