Politika v SR
Most pod kuratelov OĽANO

Blbe je na tom to, ze ta hniloba uz presakuje aj do profesionality armady ako institucie, ktora ma na Slovensku stale slusnu reputaciu...


https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/26/alojz-hlina-doslo-k-prezradeniu-vojenskeho-tajomstva/


Blbe je na tom to, ze ta hniloba uz presakuje aj do profesionality armady ako institucie, ktora ma na Slovensku stale slusnu reputaciu... https://www.armadnymagazin.sk/2021/01/26/alojz-hlina-doslo-k-prezradeniu-vojenskeho-tajomstva/

Skôr naopak OĽaNO je pod kuratelou liberálneho krídla Mostu...
Kto je vlastne Kolíkvá?


Skôr naopak OĽaNO je pod kuratelou liberálneho krídla Mostu... Kto je vlastne Kolíkvá?

Moderátor

armady ako institucie, ktora ma na Slovensku stale slusnu reputaciu...


asi Vám to príde prvoplánovo smiešne, ale pokiaľ ma moje zdroje a intuícia neklamú, tak si skúste letmo spomenúť na aféru syna gen. Macka, ktorý svojho času v Bratislave vrhal hovná po ženách... až sa napokon "namazal", sám sa zamazal a skončil. Treba mať túto záležitosť na pamäti (možno to bude vedieť použiť Nikita pri svojich analýzach).


[quote="pid:1618, uid:66"]armady ako institucie, ktora ma na Slovensku stale slusnu reputaciu...[/quote] asi Vám to príde prvoplánovo smiešne, ale pokiaľ ma moje zdroje a intuícia neklamú, tak si skúste letmo spomenúť na aféru syna gen. Macka, ktorý svojho času v Bratislave vrhal hovná po ženách... až sa napokon "namazal", sám sa zamazal a skončil. Treba mať túto záležitosť na pamäti (možno to bude vedieť použiť Nikita pri svojich analýzach).

Profesionalitu armady by som bral bokom kolko sa len da. 2 bratrancov tam mam. Z jedneho dokonca chceli spravit generala. Povedal im, ze on na to svinstvo co oni robia zaludok nema a nasral im na tu ponuku. Dalsi tiez spomina, ze co general alebo vyssi cinitel armady, to sama guma (guma pod zmyslom vygumovany clovek). Do tretice dost o armade aj hovori prihoda - bratovi co ma pod 30 rokov dali zaucat vysluzeneho vojaka .... povedal, ze ten vojak nie je nauceny mysliet, on je nauceny len vykonavat prikazy. Ked mal ten vojak vymysliet ako opravit na robotovi jednoduchu poruchu tak stal ako stlp pol hodiny a nic.


Profesionalitu armady by som bral bokom kolko sa len da. 2 bratrancov tam mam. Z jedneho dokonca chceli spravit generala. Povedal im, ze on na to svinstvo co oni robia zaludok nema a nasral im na tu ponuku. Dalsi tiez spomina, ze co general alebo vyssi cinitel armady, to sama guma (guma pod zmyslom vygumovany clovek). Do tretice dost o armade aj hovori prihoda - bratovi co ma pod 30 rokov dali zaucat vysluzeneho vojaka .... povedal, ze ten vojak nie je nauceny mysliet, on je nauceny len vykonavat prikazy. Ked mal ten vojak vymysliet ako opravit na robotovi jednoduchu poruchu tak stal ako stlp pol hodiny a nic.

Popravde iba cakam, kedy niektoreho z tych trativodov od koalicie, napadne odpredanie S300viek podobe, ako to urobili so stihacim,bombardovacim a vrtulnikovym letectvom! Vlastne by som to ani nemal pisat, bo to nedajboze niektoreho z tych vypustnych kohutov na fekalnom voze aj fakt napadne!


Inak prva lastovicka tu:
https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/16/slovenska-armada-chce-3d-radiolokatory-z-izraela-spojeneho-kralovstva-alebo-z-francuzska/


Takto postupuju krok za krokom, Mi-17 a 24 su vpodstate uzemnene a nelietaju. Mig-29 sice bola draha dvojmotorova marha ale ok, mali sme nebo zavrete jednou s najlepsich stihaciek. Kde su tie casy ked sme si ako Ceskoslovensko licencne vyrabali Mig-21tky, tu v linku verzia z 93tieho s Izraelskou elektronikou


https://youtu.be/V0bF6H3705U


Toto sme si mohli robit doteraz a udrzat si technologicku zakladnu nehovoriac, ze by to kupoval cely svet lebo jednomotoraky momentalne valcuju trh!
Ten most su take kopance do faberze Ossr ze cakam, kedy niekomu uz ozaj fest rupne v palici!


Popravde iba cakam, kedy niektoreho z tych trativodov od koalicie, napadne odpredanie S300viek podobe, ako to urobili so stihacim,bombardovacim a vrtulnikovym letectvom! Vlastne by som to ani nemal pisat, bo to nedajboze niektoreho z tych vypustnych kohutov na fekalnom voze aj fakt napadne! Inak prva lastovicka tu: https://www.armadnymagazin.sk/2020/12/16/slovenska-armada-chce-3d-radiolokatory-z-izraela-spojeneho-kralovstva-alebo-z-francuzska/ Takto postupuju krok za krokom, Mi-17 a 24 su vpodstate uzemnene a nelietaju. Mig-29 sice bola draha dvojmotorova marha ale ok, mali sme nebo zavrete jednou s najlepsich stihaciek. Kde su tie casy ked sme si ako Ceskoslovensko licencne vyrabali Mig-21tky, tu v linku verzia z 93tieho s Izraelskou elektronikou https://youtu.be/V0bF6H3705U Toto sme si mohli robit doteraz a udrzat si technologicku zakladnu nehovoriac, ze by to kupoval cely svet lebo jednomotoraky momentalne valcuju trh! Ten most su take kopance do faberze Ossr ze cakam, kedy niekomu uz ozaj fest rupne v palici!

Kto je vlastne Kolíkvá?
nemam sajnu ale to co vcil napisem nevravim koli tomu ze to aj Nikita spomenul, ale z tej osoby ide fakt demonizmus...pozeram na jej foto a ta cuza vyzera fakt jak filistinska bosorka, len metlu a vranu na rameno a v Barandove ma dozivotnu rolu u kazdeho filmu kde bosorku treba !


[quote="pid:1626, uid:7"]Kto je vlastne Kolíkvá?[/quote]nemam sajnu ale to co vcil napisem nevravim koli tomu ze to aj Nikita spomenul, ale z tej osoby ide fakt demonizmus...pozeram na jej foto a ta cuza vyzera fakt jak filistinska bosorka, len metlu a vranu na rameno a v Barandove ma dozivotnu rolu u kazdeho filmu kde bosorku treba !

nemam sajnu


Narážal som na to, že pracovala pod Žitnianskou, a teraz Žitnianska je pod ňou...


[quote="pid:1639, uid:66"]nemam sajnu[/quote] Narážal som na to, že pracovala pod Žitnianskou, a teraz Žitnianska je pod ňou...

Moderátor

ten vojak nie je nauceny mysliet, on je nauceny len vykonavat prikazy.

Nepaušalizoval by som v tomto prípade. Dnes je web plný príbehov vojakov-záklaďákov, ktorý za dva roky "naučili" gumákov po kostoloch hvízdať, ale keď boli na vojne, tak sa dokázali iba šikanovať a zašívať. A dnešná omladina by to už vôbec nedala, česť výnimkám.
Poviem iný príbeh, ako sa tu nakladá s potenciálom Slovenska. Onoho času za rozpadu republiky a od zamata tu bola jedna posádka, po ktorej by aj taká Čína všetkými desiatimi hrábla. Bola plná technicky vysoko vzdelaných ľudí, odborníkov aj budúcich kádrov (cez 5000 ľudí), nebudem preháňať, keď poviem výkvet armády. Boli vyškolený v oblastiach mikroelektroniky, elektroniky, výpočtovej techniky, laserovej techniky a telekomunikačnej techniky( v tej dobe mnohé oblasti v civile iba v plienkach). Prišiel zamat a po ňom zmar, ktorý spôsobil, že títo ľudia sa stali z roka na rok temer bezprízornými a tak sa rozliezli po rôznych firmách a firmičkách, jednoducho roztratili. Miesto toho, aby, tu slovenská elita využila potenciál na vybudovanie slovenského technologického parku za minimálne peniaze(lebo objekty a zariadenia boli už pritomné, chcelo to iba aktualizovať), tak to prešustrovala. Rozhajdákala tento dá sa povedať jedinečný ľudský potenciál. A už vtedy sa ukázala zrádnosť slovenských elít, keď nepracovala na Slovensko, ale iba výlučne na svoj Mamon.
Ešte taká malá osobná skúsenosť. Tie budúce kádre mali stály prístup k technike, teda mali aj manuálnu aj odbornú zručnosť, veď boli pripravovaní pre budúce stále posádky s potrebou fungovania systému, ktorý sa na vojakov nehrali, ale aktívne už v dobe mieru plnili ostré úlohy. Kto fungoval v pohotovostnom systéme vie, o čom hovorím.
No a 6 rokov po zamate k nám už pri úplne inej zložke nastúpil mladý poručík, školený v informačných technológiách. Pri prvej požiadavke na otvorenie počítača za účelom upgrade sa nám skoro zosypal, že on sa tam hrabať nebude, že ho tam elektrina zabije. No takto pokročilo aj školstvo v niekdajšej pýche armády. Zhodou okolnosti to bola tá istá ustanovizeň, o ktorej som sa vyššie čiastočne zmieňoval (bolo ich samozrejme viac v posádke).


[quote="pid:1634, uid:106"]ten vojak nie je nauceny mysliet, on je nauceny len vykonavat prikazy.[/quote] Nepaušalizoval by som v tomto prípade. Dnes je web plný príbehov vojakov-záklaďákov, ktorý za dva roky "naučili" gumákov po kostoloch hvízdať, ale keď boli na vojne, tak sa dokázali iba šikanovať a zašívať. A dnešná omladina by to už vôbec nedala, česť výnimkám. Poviem iný príbeh, ako sa tu nakladá s potenciálom Slovenska. Onoho času za rozpadu republiky a od zamata tu bola jedna posádka, po ktorej by aj taká Čína všetkými desiatimi hrábla. Bola plná technicky vysoko vzdelaných ľudí, odborníkov aj budúcich kádrov (cez 5000 ľudí), nebudem preháňať, keď poviem výkvet armády. Boli vyškolený v oblastiach mikroelektroniky, elektroniky, výpočtovej techniky, laserovej techniky a telekomunikačnej techniky( v tej dobe mnohé oblasti v civile iba v plienkach). Prišiel zamat a po ňom zmar, ktorý spôsobil, že títo ľudia sa stali z roka na rok temer bezprízornými a tak sa rozliezli po rôznych firmách a firmičkách, jednoducho roztratili. Miesto toho, aby, tu slovenská elita využila potenciál na vybudovanie slovenského technologického parku za minimálne peniaze(lebo objekty a zariadenia boli už pritomné, chcelo to iba aktualizovať), tak to prešustrovala. Rozhajdákala tento dá sa povedať jedinečný ľudský potenciál. A už vtedy sa ukázala zrádnosť slovenských elít, keď nepracovala na Slovensko, ale iba výlučne na svoj Mamon. Ešte taká malá osobná skúsenosť. Tie budúce kádre mali stály prístup k technike, teda mali aj manuálnu aj odbornú zručnosť, veď boli pripravovaní pre budúce stále posádky s potrebou fungovania systému, ktorý sa na vojakov nehrali, ale aktívne už v dobe mieru plnili ostré úlohy. Kto fungoval v pohotovostnom systéme vie, o čom hovorím. No a 6 rokov po zamate k nám už pri úplne inej zložke nastúpil mladý poručík, školený v informačných technológiách. Pri prvej požiadavke na otvorenie počítača za účelom upgrade sa nám skoro zosypal, že on sa tam hrabať nebude, že ho tam elektrina zabije. No takto pokročilo aj školstvo v niekdajšej pýche armády. Zhodou okolnosti to bola tá istá ustanovizeň, o ktorej som sa vyššie čiastočne zmieňoval (bolo ich samozrejme viac v posádke).
Upravené 27. 1. 2021 o 12:34

odpredanie S300viek podobe, ako to urobili so stihacim,bombardovacim a vrtulnikovym letectvom!


minule som ako bývalý príslušník PVOŠ prechádzal Google Earth a hľadal objekty okolo Brna, u ktorých som slúžil či mal vedomosť o nich a tak som plynule prešiel aj na Slovensko, začalo to Kobylou ale nakoniec som našiel všetky. Poviem, dalo to prácu, svojho času najutajovanejšie objekty armády, dlhé roky udržiavané sú dnes totálne v troskách, taký je prístup aj k našej minulosti. Už sa budem opakovať, ale pri každom kobylinci koňa generála Custera sa stavajú pomníky, len Slováci sa pri svojich pomníkoch s prepáčením vyserú, a to doslova!


https://www.youtube.com/watch?v=0wsYj0q5TIA


A ešte taký malý dodatok, v tej eurohujerskej eufórii sme si zahodili aj keď nie najmodernejší, ale stále funkčný dáždnik. Dnes spolu s Čechmi nemáme žiadnu vzdušnú obranu, lebo tých pár stíhačov je skôr do plaču ako na chválu.


[quote="pid:1638, uid:66"]odpredanie S300viek podobe, ako to urobili so stihacim,bombardovacim a vrtulnikovym letectvom![/quote] minule som ako bývalý príslušník PVOŠ prechádzal Google Earth a hľadal objekty okolo Brna, u ktorých som slúžil či mal vedomosť o nich a tak som plynule prešiel aj na Slovensko, začalo to Kobylou ale nakoniec som našiel všetky. Poviem, dalo to prácu, svojho času najutajovanejšie objekty armády, dlhé roky udržiavané sú dnes totálne v troskách, taký je prístup aj k našej minulosti. Už sa budem opakovať, ale pri každom kobylinci koňa generála Custera sa stavajú pomníky, len Slováci sa pri svojich pomníkoch s prepáčením vyserú, a to doslova! https://www.youtube.com/watch?v=0wsYj0q5TIA A ešte taký malý dodatok, v tej eurohujerskej eufórii sme si zahodili aj keď nie najmodernejší, ale stále funkčný dáždnik. Dnes spolu s Čechmi nemáme žiadnu vzdušnú obranu, lebo tých pár stíhačov je skôr do plaču ako na chválu.
Upravené 27. 1. 2021 o 12:22
493
8
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept