Zahraničná politika
Vyhlásenia Kremľa

Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu


Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2


"Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov.


Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie.


Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2.


"Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2.


Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka.


https://tass.ru/ekonomika/11530241


**Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu** Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2 "Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov. Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie. Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2. "Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2. Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka. https://tass.ru/ekonomika/11530241

Putin: vzťahy s bývalými republikami ZSSR sú prioritou zahraničných vecí Ruska


Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti.


Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti.


„Jednou z najdôležitejších priorít v oblasti zahraničných vecí pre Rusko sú vzťahy s našimi najbližšími susedmi, s republikami bývalého Sovietskeho zväzu,“ uviedol prezident a otvoril stretnutie, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Účastníkov stretnutia vyzval, „aby sa zapojili do jedného aspektu tejto práce“.


Na stretnutí sa zúčastnili ruský premiér Michail Mišustin, predseda Rady federácie Valentina Matvienko, predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin, zástupca vedúceho ruskej rady bezpečnosti Dmitrij Medvedev, vedúci prezidentskej administratívy Anton Vaino, tajomník ruskej bezpečnosti Rada Nikolaj Patrušev, minister vnútra Vladimir Kolokoltsev, minister obrany Sergej Šojgu, riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, osobitný zástupca prezidenta pre ochranu životného prostredia, ekológiu a dopravu Sergej Ivanov.


Putin pravidelne organizuje operatívne stretnutia s Radou bezpečnosti, zvyčajne v piatok. Tento týždeň, v piatok 4. júna, sa má hlava štátu zúčastniť Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.


https://tass.ru/politika/11528955?fbclid=IwAR1VuFfW9MwH63gGr1TtEOiJI7SVWZaT3xeFyhJ6TFrDnqrO8uNsFSFBmfQ


Putin: vzťahy s bývalými republikami ZSSR sú prioritou zahraničných vecí Ruska ============================================================================== Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti. Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti. „Jednou z najdôležitejších priorít v oblasti zahraničných vecí pre Rusko sú vzťahy s našimi najbližšími susedmi, s republikami bývalého Sovietskeho zväzu,“ uviedol prezident a otvoril stretnutie, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Účastníkov stretnutia vyzval, „aby sa zapojili do jedného aspektu tejto práce“. Na stretnutí sa zúčastnili ruský premiér Michail Mišustin, predseda Rady federácie Valentina Matvienko, predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin, zástupca vedúceho ruskej rady bezpečnosti Dmitrij Medvedev, vedúci prezidentskej administratívy Anton Vaino, tajomník ruskej bezpečnosti Rada Nikolaj Patrušev, minister vnútra Vladimir Kolokoltsev, minister obrany Sergej Šojgu, riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, osobitný zástupca prezidenta pre ochranu životného prostredia, ekológiu a dopravu Sergej Ivanov. Putin pravidelne organizuje operatívne stretnutia s Radou bezpečnosti, zvyčajne v piatok. Tento týždeň, v piatok 4. júna, sa má hlava štátu zúčastniť Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra. https://tass.ru/politika/11528955?fbclid=IwAR1VuFfW9MwH63gGr1TtEOiJI7SVWZaT3xeFyhJ6TFrDnqrO8uNsFSFBmfQ

**Stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Joea Bidena, je veľmi dôležité, uviedol tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov.


**
"Toto stretnutie je veľmi, veľmi dôležité." Skutočne, povedzme to takto, bolo by nesprávne upadnúť do akýchkoľvek vysokých očakávaní, ”uviedol Peskov v éteri Channel One. Jeho slová cituje agentúra RIA Novosti.


Rozhovory medzi Putinom a Bidenom sú naplánované na 16. júna v Ženeve.


Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov poznamenal, že Moskva si nerobí ilúzie o výsledku stretnutia prezidentov Ruska a USA, ale dôležitá je samotná skutočnosť rozhovoru medzi týmito dvoma vodcami. Putin a Biden si podľa neho vymenia názory na hrozby, ktoré každá strana vidí v regionálnom a globálnom kontexte.


https://russian.rt.com/world/news/869402-putin-baiden-vstrecha-ozhidaniya


**Stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Joea Bidena, je veľmi dôležité, uviedol tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov. ** "Toto stretnutie je veľmi, veľmi dôležité." Skutočne, povedzme to takto, bolo by nesprávne upadnúť do akýchkoľvek vysokých očakávaní, ”uviedol Peskov v éteri Channel One. Jeho slová cituje agentúra RIA Novosti. Rozhovory medzi Putinom a Bidenom sú naplánované na 16. júna v Ženeve. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov poznamenal, že Moskva si nerobí ilúzie o výsledku stretnutia prezidentov Ruska a USA, ale dôležitá je samotná skutočnosť rozhovoru medzi týmito dvoma vodcami. Putin a Biden si podľa neho vymenia názory na hrozby, ktoré každá strana vidí v regionálnom a globálnom kontexte. https://russian.rt.com/world/news/869402-putin-baiden-vstrecha-ozhidaniya

Jak lépe dát najevo , že Putin tam jede čistě z diplomatické slušnosti. Ale co když se jako naschvál objeví hned první den summitu první předběžné výsledky arizonského auditu ?
zajímavé ovšem je, že Jóžin jede nejdříve na kobereček do londýnské centrály. Johnson ví, že má k Putinovi dlouhodobě dveře zavřené, tak mu asi Jóžin udělá pošťáka.


Jak lépe dát najevo , že Putin tam jede čistě z diplomatické slušnosti. Ale co když se jako naschvál objeví hned první den summitu první předběžné výsledky arizonského auditu ? zajímavé ovšem je, že Jóžin jede nejdříve na kobereček do londýnské centrály. Johnson ví, že má k Putinovi dlouhodobě dveře zavřené, tak mu asi Jóžin udělá pošťáka.

Putin dal pokyn na vypracovanie plánu na zníženie emisií pod úroveň EÚ
Ruský prezident Vladimir Putin poveril vládu do 1. októbra, aby vypracovala plán zníženia atmosférických emisií do roku 2050 na úroveň nižšiu ako v EÚ. Prezident vydal príslušné inštrukcie na vystúpení na Petrohradskom ekonomickom fóre (SPIEF).
„Počas nasledujúcich 30 rokov by kumulovaný objem čistých emisií skleníkových plynov mal byť nižší ako v Európe. Vláda by mala v tomto smere vypracovať podrobný plán do 1. októbra, “uviedol Putin.


https://www.kommersant.ru/doc/4847035?fbclid=IwAR0LPmbxuJcmnGnq30GWa14e1pc2gZ5G6wVvQDmd4O0TgnzyelAdQ0e-4-I


Putin nenašiel nezhody medzi Ruskou federáciou a USA, iba pokusy o potlačenie Ruska
Rusko nemá žiadne spory s USA, ale existuje iba vôľa Washingtonu brzdiť ruský rozvoj, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.
"Nemáme žiadne nezhody s USA. Majú iba jednu nezhodu - chcú brzdiť náš rozvoj a verejne o ňom hovoriť. Všetko ostatné sa odvíja od tejto pozície," uviedol Putin na plenárnom zasadnutí Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade.


Zdroj: https://www.interfax.ru/world/770650


Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.


https://www.interfax-russia.ru/main/putin-rossiya-budet-rabotat-s-temi-kompaniyami-v-nedruzhestvennyh-stranah-kotorye-ne-schitayut-ee-vragom-i-zainteresovany-?fbclid=IwAR1dONnnIXXheImQCXYIA3O8ElgzxLmGTgF0undDikAtK5MJrECAPvCBqA4


Putin dal pokyn na vypracovanie plánu na zníženie emisií pod úroveň EÚ Ruský prezident Vladimir Putin poveril vládu do 1. októbra, aby vypracovala plán zníženia atmosférických emisií do roku 2050 na úroveň nižšiu ako v EÚ. Prezident vydal príslušné inštrukcie na vystúpení na Petrohradskom ekonomickom fóre (SPIEF). „Počas nasledujúcich 30 rokov by kumulovaný objem čistých emisií skleníkových plynov mal byť nižší ako v Európe. Vláda by mala v tomto smere vypracovať podrobný plán do 1. októbra, “uviedol Putin. https://www.kommersant.ru/doc/4847035?fbclid=IwAR0LPmbxuJcmnGnq30GWa14e1pc2gZ5G6wVvQDmd4O0TgnzyelAdQ0e-4-I Putin nenašiel nezhody medzi Ruskou federáciou a USA, iba pokusy o potlačenie Ruska Rusko nemá žiadne spory s USA, ale existuje iba vôľa Washingtonu brzdiť ruský rozvoj, uviedol ruský prezident Vladimir Putin. "Nemáme žiadne nezhody s USA. Majú iba jednu nezhodu - chcú brzdiť náš rozvoj a verejne o ňom hovoriť. Všetko ostatné sa odvíja od tejto pozície," uviedol Putin na plenárnom zasadnutí Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade. Zdroj: https://www.interfax.ru/world/770650 Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin. https://www.interfax-russia.ru/main/putin-rossiya-budet-rabotat-s-temi-kompaniyami-v-nedruzhestvennyh-stranah-kotorye-ne-schitayut-ee-vragom-i-zainteresovany-?fbclid=IwAR1dONnnIXXheImQCXYIA3O8ElgzxLmGTgF0undDikAtK5MJrECAPvCBqA4
Upravené 4. 6. 2021 o 20:57

Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.
to je dobrá správa aj pre bežný ľud..myslím, že tá reakcia mohla súvisieť s otázkami bežných ľudí, ktoré predložil M.Zacharovovej raz aj myslím slovenský novinár žijúci v Rusku na jednom brífingu....


[quote="pid:18660, uid:12"]Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.[/quote]to je dobrá správa aj pre bežný ľud..myslím, že tá reakcia mohla súvisieť s otázkami bežných ľudí, ktoré predložil M.Zacharovovej raz aj myslím slovenský novinár žijúci v Rusku na jednom brífingu....
Upravené 4. 6. 2021 o 21:09

Kremeľ zverejnil podrobnosti Putinovho rozhovoru so šéfom Európskej rady


Vedúci predstavitelia diskutovali najmä o vyhliadkach na registráciu Sputniku V v EÚ
Ruský prezident Vladimir Putin a predseda Európskej rady Charles Michel diskutovali o situácii s pandémiou v telefonickom rozhovore. Diskutovali okrem iného o vyhliadkach na certifikáciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii, informovala v pondelok tlačová služba Kremľa.
„Boli dotknuté otázky boja proti šíreniu koronavírusovej infekcie, vrátane vyhliadok na certifikáciu ruského lieku Sputnik V v EÚ a zabezpečenia podmienok pre vzájomné cesty občanov, ktoré sú predmetom protiepidemických obmedzení,“ uvádza sa vo vyhlásení. .


Putin poznamenal, že Ruská federácia a Európska únia zostávajú navzájom významnými partnermi, ale súčasný stav ich väzieb nemožno považovať za uspokojivý, uviedol Kremeľ. Je potrebné poznamenať, že v rozhovore Putin a Michel dôkladne zvážili otázky vzťahov medzi Ruskom a Európskou úniou, „ako aj množstvo naliehavých medzinárodných problémov“.


„Ako zdôraznil Vladimir Putin, hoci Rusko a Európska únia zostávajú navzájom veľmi významnými partnermi v oblasti obchodu a investícií, súčasný stav vzťahov medzi Ruskom a EÚ nemožno považovať za uspokojivý,“ uviedol Kremeľ.


V rozhovore sa poznamenalo, že by bolo v spoločnom záujme vrátiť sa k spolupráci pragmaticky a s rešpektom. „Bol vyjadrený spoločný názor na dôležitosť posilnenia interakcie v takých špecifických oblastiach, ako je zdravotná starostlivosť, klimatická agenda a riešenie regionálnych konfliktov,“ dodala tlačová služba ruského lídra.


Medzinárodné otázky


Putin považuje tlak sankcií EÚ na Bielorusko za kontraproduktívny, ako uviedol v telefonickom rozhovore s Michelom. „V súvislosti s ďalšími opatreniami na sankčné tlaky na Bielorusko, ktoré prijala Európska únia, Vladimír Putin zdôraznil kontraproduktívnosť tohto prístupu, ako aj akékoľvek pokusy o zasahovanie do vnútorných záležitostí tohto suverénneho štátu vo všeobecnosti,“ tlačová služba Kremľa povedal.


Prezident Ruskej federácie v rozhovore s predsedom Európskej rady diskutoval aj o situácii v Náhornom Karabachu a vnútornej ukrajinskej kríze.


„Diskutovalo sa o súčasnej situácii okolo Náhorného Karabachu, pričom sa zohľadnil význam ďalšej dôslednej implementácie vyhlásení vodcov Ruska, Azerbajdžanu a Arménska z 9. novembra 2020 a 11. januára 2021,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení . Politici označili za prioritné úlohy odblokovanie hospodárskych a dopravných spojení v regióne, riešenie humanitárnych problémov obyvateľstva. Ako zároveň poznamenala tlačová služba Kremľa, Michel zároveň vyjadril podporu vykonávaným prácam, a to aj prostredníctvom spolupredsedov Minskej skupiny OBSE (Rusko, USA, Francúzsko).


Prezidentská tlačová služba dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. „Ruský prezident zdôraznil, že je potrebné, aby kyjevské úrady dôsledne implementovali všetky predtým dosiahnuté dohody, predovšetkým o nadviazaní priameho dialógu s Doneckom a Luganskom a legálnej registrácii osobitného štatútu Donbasu,“ uviedla tlačová služba.


Tlačová služba ruského prezidenta dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“.


Putin a predseda Európskej rady vyjadrili podporu prechodným orgánom v Líbyi. „Počas diskusie o situácii v Líbyi sa Putin a Michelle vyjadrili v prospech ďalšej pomoci pri napredovaní politického procesu a podpory formovaných orgánov počas prechodného obdobia,“ uvádza sa vo vyhlásení Kremľa.
https://tass.ru/politika/11589359


Kremeľ zverejnil podrobnosti Putinovho rozhovoru so šéfom Európskej rady Vedúci predstavitelia diskutovali najmä o vyhliadkach na registráciu Sputniku V v EÚ Ruský prezident Vladimir Putin a predseda Európskej rady Charles Michel diskutovali o situácii s pandémiou v telefonickom rozhovore. Diskutovali okrem iného o vyhliadkach na certifikáciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii, informovala v pondelok tlačová služba Kremľa. „Boli dotknuté otázky boja proti šíreniu koronavírusovej infekcie, vrátane vyhliadok na certifikáciu ruského lieku Sputnik V v EÚ a zabezpečenia podmienok pre vzájomné cesty občanov, ktoré sú predmetom protiepidemických obmedzení,“ uvádza sa vo vyhlásení. . Putin poznamenal, že Ruská federácia a Európska únia zostávajú navzájom významnými partnermi, ale súčasný stav ich väzieb nemožno považovať za uspokojivý, uviedol Kremeľ. Je potrebné poznamenať, že v rozhovore Putin a Michel dôkladne zvážili otázky vzťahov medzi Ruskom a Európskou úniou, „ako aj množstvo naliehavých medzinárodných problémov“. „Ako zdôraznil Vladimir Putin, hoci Rusko a Európska únia zostávajú navzájom veľmi významnými partnermi v oblasti obchodu a investícií, súčasný stav vzťahov medzi Ruskom a EÚ nemožno považovať za uspokojivý,“ uviedol Kremeľ. V rozhovore sa poznamenalo, že by bolo v spoločnom záujme vrátiť sa k spolupráci pragmaticky a s rešpektom. „Bol vyjadrený spoločný názor na dôležitosť posilnenia interakcie v takých špecifických oblastiach, ako je zdravotná starostlivosť, klimatická agenda a riešenie regionálnych konfliktov,“ dodala tlačová služba ruského lídra. Medzinárodné otázky Putin považuje tlak sankcií EÚ na Bielorusko za kontraproduktívny, ako uviedol v telefonickom rozhovore s Michelom. „V súvislosti s ďalšími opatreniami na sankčné tlaky na Bielorusko, ktoré prijala Európska únia, Vladimír Putin zdôraznil kontraproduktívnosť tohto prístupu, ako aj akékoľvek pokusy o zasahovanie do vnútorných záležitostí tohto suverénneho štátu vo všeobecnosti,“ tlačová služba Kremľa povedal. Prezident Ruskej federácie v rozhovore s predsedom Európskej rady diskutoval aj o situácii v Náhornom Karabachu a vnútornej ukrajinskej kríze. „Diskutovalo sa o súčasnej situácii okolo Náhorného Karabachu, pričom sa zohľadnil význam ďalšej dôslednej implementácie vyhlásení vodcov Ruska, Azerbajdžanu a Arménska z 9. novembra 2020 a 11. januára 2021,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení . Politici označili za prioritné úlohy odblokovanie hospodárskych a dopravných spojení v regióne, riešenie humanitárnych problémov obyvateľstva. Ako zároveň poznamenala tlačová služba Kremľa, Michel zároveň vyjadril podporu vykonávaným prácam, a to aj prostredníctvom spolupredsedov Minskej skupiny OBSE (Rusko, USA, Francúzsko). Prezidentská tlačová služba dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. „Ruský prezident zdôraznil, že je potrebné, aby kyjevské úrady dôsledne implementovali všetky predtým dosiahnuté dohody, predovšetkým o nadviazaní priameho dialógu s Doneckom a Luganskom a legálnej registrácii osobitného štatútu Donbasu,“ uviedla tlačová služba. Tlačová služba ruského prezidenta dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. Putin a predseda Európskej rady vyjadrili podporu prechodným orgánom v Líbyi. „Počas diskusie o situácii v Líbyi sa Putin a Michelle vyjadrili v prospech ďalšej pomoci pri napredovaní politického procesu a podpory formovaných orgánov počas prechodného obdobia,“ uvádza sa vo vyhlásení Kremľa. https://tass.ru/politika/11589359

Peskov vysvetlil, prečo sa Putin chystá do Ženevy


Podľa hovorcu Kremľa sa ruský vodca chystá na stretnutie s americkým prezidentom, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“.
Kremeľ je pripravený na spoločnú tlačovú konferenciu s Joeom Bidenom, o jeho usporiadaní však zatiaľ nebolo rozhodnuté. Uviedol to tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov v rozhovore pre televíziu CNN.


"Počuli sme o takejto možnosti od našich amerických kolegov, ale stále čakáme na konečné potvrdenie. Od samého začiatku bol prezident Putin otvorený rôznym možnostiam," uviedla v piatok Peskovová televízna stanica.


Hovorca ruského prezidenta dodal, že Putin sa chystá do Ženevy, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“, a nie s Bidenom v jednej miestnosti.


Putin a Biden sa stretnú v Ženeve 16. júna. Pôjde o prvý rusko-americký summit od Putinovho stretnutia s Donaldom Trumpom v Helsinkách v júli 2018. Kremeľ uviedol, že lídri Ruska a USA plánujú „diskutovať o stave a vyhliadkach ďalšieho vývoja rusko-amerických vzťahov, otázkach strategickej stability, ako aj o aktuálnych otázkach medzinárodného programu vrátane interakcie v boji proti pandémiu koronavírusov a urovnanie regionálnych konfliktov. ““


https://tass.ru/politika/11630541


Peskov vysvetlil, prečo sa Putin chystá do Ženevy Podľa hovorcu Kremľa sa ruský vodca chystá na stretnutie s americkým prezidentom, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“. Kremeľ je pripravený na spoločnú tlačovú konferenciu s Joeom Bidenom, o jeho usporiadaní však zatiaľ nebolo rozhodnuté. Uviedol to tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov v rozhovore pre televíziu CNN. "Počuli sme o takejto možnosti od našich amerických kolegov, ale stále čakáme na konečné potvrdenie. Od samého začiatku bol prezident Putin otvorený rôznym možnostiam," uviedla v piatok Peskovová televízna stanica. Hovorca ruského prezidenta dodal, že Putin sa chystá do Ženevy, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“, a nie s Bidenom v jednej miestnosti. Putin a Biden sa stretnú v Ženeve 16. júna. Pôjde o prvý rusko-americký summit od Putinovho stretnutia s Donaldom Trumpom v Helsinkách v júli 2018. Kremeľ uviedol, že lídri Ruska a USA plánujú „diskutovať o stave a vyhliadkach ďalšieho vývoja rusko-amerických vzťahov, otázkach strategickej stability, ako aj o aktuálnych otázkach medzinárodného programu vrátane interakcie v boji proti pandémiu koronavírusov a urovnanie regionálnych konfliktov. ““ https://tass.ru/politika/11630541

Peskov vysvetlil,


Pjakin Peskova nesnáší. Nedávno řekl, že se ho zbavit nemohou, ale že by to ani nebylo moudré.
Znamená to, že Peskov zastupuje GP? Nebo je to jen důležitý podpindos?
Jeho dcera například studuje právo a mezinárodní vztahy ve Francii. Pracuje v Evropském parlamentu jako stážistka....
Je to na pohled ukázková zlatomládežnice. V Rusku jí vadí nedostatečná práva homosexuálů a „pekelný“ vzdělávací systém.
"Myslím si, že se obyčejným lidem žije v Evropě lépe než v Rusku."
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/425358/kralovna-selfie-a-dcera-putinovy-prave-ruky-ryje-do-rezimu-evropa-je-lepsi.html


Škoda, je hezká.


[quote="pid:19593, uid:12"]Peskov vysvetlil,[/quote] Pjakin Peskova nesnáší. Nedávno řekl, že se ho zbavit nemohou, ale že by to ani nebylo moudré. Znamená to, že Peskov zastupuje GP? Nebo je to jen důležitý podpindos? Jeho dcera například studuje právo a mezinárodní vztahy ve Francii. Pracuje v Evropském parlamentu jako stážistka.... Je to na pohled ukázková zlatomládežnice. V Rusku jí vadí nedostatečná práva homosexuálů a „pekelný“ vzdělávací systém. "Myslím si, že se obyčejným lidem žije v Evropě lépe než v Rusku." https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/425358/kralovna-selfie-a-dcera-putinovy-prave-ruky-ryje-do-rezimu-evropa-je-lepsi.html Škoda, je hezká.

Putin: Vztahy USA a Ruska jsou na nejnižším bodu za poslední roky
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americký televizní kanál NBC uvedl, že vztahy Ruska a Spojených států se nacházejí v nejnižším bodu za poslední roky.
Během rozhovoru ruský prezident také porovnal bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa se současným Joem Bidenem. Podle slov Putina se Biden radikálně liší od Trumpa. Biden je podle něj kariérním politikem, který se téměř celý život věnoval politice.
Při porovnávání dvou prezidentů dále Putin uvedl, že Biden je „úplně jiný člověk, to má své výhody i nevýhody, ale doufám, že ze strany současného prezidenta nedojde k žádným impulsivním skutkům“.
https://cz.sputniknews.com/20210612/putin-vztahy-usa-a-ruska-jsou-na-nejnizsim-bodu-za-posledni-roky-14811654.html


Putin: Vztahy USA a Ruska jsou na nejnižším bodu za poslední roky Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americký televizní kanál NBC uvedl, že vztahy Ruska a Spojených států se nacházejí v nejnižším bodu za poslední roky. Během rozhovoru ruský prezident také porovnal bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa se současným Joem Bidenem. Podle slov Putina se Biden radikálně liší od Trumpa. Biden je podle něj kariérním politikem, který se téměř celý život věnoval politice. Při porovnávání dvou prezidentů dále Putin uvedl, že Biden je „úplně jiný člověk, to má své výhody i nevýhody, ale doufám, že ze strany současného prezidenta nedojde k žádným impulsivním skutkům“. https://cz.sputniknews.com/20210612/putin-vztahy-usa-a-ruska-jsou-na-nejnizsim-bodu-za-posledni-roky-14811654.html

Kremeľ pripustil možnosť stretnutia Putina a Johnsona
Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov zároveň poznamenal, že takéto stretnutie sa nepripravuje
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov pripustil možnosť stretnutia ruského vodcu Vladimira Putina s britským premiérom Borisom Johnsonom za predpokladu, že britské úrady budú mať „politickú vôľu“.


"Nie, takéto stretnutie sa nepripravuje, ale je to potenciálne možné. Je možné, ak v Londýne prevládne politická vôľa napraviť naše bilaterálne vzťahy, ktoré boli z iniciatívy Londýna vážne narušené," uviedol v sobotu v tlačovej správe. rozhovor s rozhlasovou stanicou. Moskva “.


Britský minister obrany Ben Wallace už skôr pripustil možnosť stretnutia Johnsona a Putina po americko-ruskom samite 16. júna. V piatok Wallace v rozhovore pre Sky News poznamenal, že šéf britskej vlády je pripravený diskutovať o normalizácii vzťahov s Ruskou federáciou, ak Moskva zmení svoje správanie.


https://tass.ru/politika/11694937


Kremeľ pripustil možnosť stretnutia Putina a Johnsona Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov zároveň poznamenal, že takéto stretnutie sa nepripravuje Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov pripustil možnosť stretnutia ruského vodcu Vladimira Putina s britským premiérom Borisom Johnsonom za predpokladu, že britské úrady budú mať „politickú vôľu“. "Nie, takéto stretnutie sa nepripravuje, ale je to potenciálne možné. Je možné, ak v Londýne prevládne politická vôľa napraviť naše bilaterálne vzťahy, ktoré boli z iniciatívy Londýna vážne narušené," uviedol v sobotu v tlačovej správe. rozhovor s rozhlasovou stanicou. Moskva “. Britský minister obrany Ben Wallace už skôr pripustil možnosť stretnutia Johnsona a Putina po americko-ruskom samite 16. júna. V piatok Wallace v rozhovore pre Sky News poznamenal, že šéf britskej vlády je pripravený diskutovať o normalizácii vzťahov s Ruskou federáciou, ak Moskva zmení svoje správanie. https://tass.ru/politika/11694937

Co potom budou u nás dělat šmejdi alá Vrbětice , Navalný , ricinový olej atd .
Poradil bych jim hromadnou rituální sebevraždu , pro větší dobro páníčka .


Co potom budou u nás dělat šmejdi alá Vrbětice , Navalný , ricinový olej atd . Poradil bych jim hromadnou rituální sebevraždu , pro větší dobro páníčka .

Putin prizval udelit' osoboye vnimaniye ochistke rek v Rossii


Navrhujem dodatočne vyčleniť asi 20 miliárd rubľov na čistenie riek a nášho teritoriálneho mora, vnútorného mora Ruska, vrátane zdvíhania potopených lodí, ktoré znečisťujú vody našich riek, “uviedol.


Poznamenal tiež, že zodpovedajúce prostriedky by mali ísť na ochranu a čistenie vyčerpaných polí, starých ropných a plynových vrtov.


Predtým hydrológ a špecialista na využívanie vodných zdrojov Michail Bolgov v rozhovore pre Nation News zhodnotil situáciu s vodnými rezervami v Rusku.


https://russian.rt.com/russia/news/875295-putin-ochistnye-sooruzheniya-chernomorskoe-poberezhe


Putin oznámil potrebu vyvinúť systém liečebnej rehabilitácie v Rusku
V Rusku je potrebné realizovať program na vytvorenie rehabilitačného systému navrhnutého na obdobie do roku 2026 v objeme najmenej 100 miliárd rubľov.
V rámci svojho prejavu na kongrese Jednotné Rusko to uviedol ruský prezident Vladimir Putin.


„Zmierte sa s tým, systém liečebnej rehabilitácie po operáciách, úrazoch, kardiovaskulárnych a onkologických ochoreniach si samozrejme vyžaduje kvalitatívny rozvoj,“ uviedol.


Podľa ruského vodcu je to teraz v boji proti následkom koronavírusovej infekcie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.


„Žiadam vás a vládu, aby od tohto roku spustili osobitný program rozvoja liečebno-rehabilitačného systému, ktorý sa počíta do roku 2026. Vyčleniť na tento účel, pre tento program, najmenej 100 miliárd rubľov, “nariadil Putin.


https://russian.rt.com/russia/news/875296-putin-medicina-koronavirus


Putin vyzval na zameranie úsilia na prekonanie demografickej diery v Rusku
Ruský vodca Vladimir Putin vyzval na XX. Zjazde strany Jednotné Rusko, aby zameral úsilie na prekonanie demografickej diery v krajine.
"Z mnohých objektívnych dôvodov a vy ste si toho dobre vedomí, že v dôsledku dvoch historických neúspechov teraz padáme do takej demografickej jamy." Všetci vieme, že situácia je zložitá, ale na zvrátenie negatívnych trendov je potrebné zamerať všetko úsilie na tento cieľ, “uviedol Putin.


Predseda poznamenal, že je potrebné zamerať všetko úsilie na rozvoj hospodárstva a regiónov, ako aj sociálnej sféry, zdravotníctva, vzdelávania a posilňovania tradičných hodnôt.


"Budúca Rusko je prosperujúca a silná rodina," zdôraznil.


https://russian.rt.com/russia/news/875294-putin-demografiya-rossiya


vystúpenie VVP na zjazde Jedinoj Rassiii


https://www.facebook.com/watch/live/?v=539771404039517&ref=notif¬if_id=1624101468470067¬if_t=live_video


Putin prizval udelit' osoboye vnimaniye ochistke rek v Rossii Navrhujem dodatočne vyčleniť asi 20 miliárd rubľov na čistenie riek a nášho teritoriálneho mora, vnútorného mora Ruska, vrátane zdvíhania potopených lodí, ktoré znečisťujú vody našich riek, “uviedol. Poznamenal tiež, že zodpovedajúce prostriedky by mali ísť na ochranu a čistenie vyčerpaných polí, starých ropných a plynových vrtov. Predtým hydrológ a špecialista na využívanie vodných zdrojov Michail Bolgov v rozhovore pre Nation News zhodnotil situáciu s vodnými rezervami v Rusku. https://russian.rt.com/russia/news/875295-putin-ochistnye-sooruzheniya-chernomorskoe-poberezhe Putin oznámil potrebu vyvinúť systém liečebnej rehabilitácie v Rusku V Rusku je potrebné realizovať program na vytvorenie rehabilitačného systému navrhnutého na obdobie do roku 2026 v objeme najmenej 100 miliárd rubľov. V rámci svojho prejavu na kongrese Jednotné Rusko to uviedol ruský prezident Vladimir Putin. „Zmierte sa s tým, systém liečebnej rehabilitácie po operáciách, úrazoch, kardiovaskulárnych a onkologických ochoreniach si samozrejme vyžaduje kvalitatívny rozvoj,“ uviedol. Podľa ruského vodcu je to teraz v boji proti následkom koronavírusovej infekcie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. „Žiadam vás a vládu, aby od tohto roku spustili osobitný program rozvoja liečebno-rehabilitačného systému, ktorý sa počíta do roku 2026. Vyčleniť na tento účel, pre tento program, najmenej 100 miliárd rubľov, “nariadil Putin. https://russian.rt.com/russia/news/875296-putin-medicina-koronavirus Putin vyzval na zameranie úsilia na prekonanie demografickej diery v Rusku Ruský vodca Vladimir Putin vyzval na XX. Zjazde strany Jednotné Rusko, aby zameral úsilie na prekonanie demografickej diery v krajine. "Z mnohých objektívnych dôvodov a vy ste si toho dobre vedomí, že v dôsledku dvoch historických neúspechov teraz padáme do takej demografickej jamy." Všetci vieme, že situácia je zložitá, ale na zvrátenie negatívnych trendov je potrebné zamerať všetko úsilie na tento cieľ, “uviedol Putin. Predseda poznamenal, že je potrebné zamerať všetko úsilie na rozvoj hospodárstva a regiónov, ako aj sociálnej sféry, zdravotníctva, vzdelávania a posilňovania tradičných hodnôt. "Budúca Rusko je prosperujúca a silná rodina," zdôraznil. https://russian.rt.com/russia/news/875294-putin-demografiya-rossiya vystúpenie VVP na zjazde Jedinoj Rassiii https://www.facebook.com/watch/live/?v=539771404039517&ref=notif&notif_id=1624101468470067&notif_t=live_video
Upravené 19. 6. 2021 o 17:09

Na podnet francúzskej strany prebehla telefonická konverzácia Vladimíra Putina a prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona.
Zvážila sa široká škála otázok spolupráce medzi Ruskom a Francúzskom v medzinárodných záležitostiach. Špeciálny dôraz kladie na stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente. V tejto súvislosti bolo potrebné poznamenať, že dohody, ktoré v auguste 2019 prijali predsedovia dvoch krajín v Bregansone s cieľom vybudovať novú architektúru bezpečnosti a dôvery v Európe, zostávajú relevantné.
Uskutočnila sa výmena názorov na štát a vyhliadky na rozvoj rusko-európskych vzťahov. Uvádzalo sa, že riešenie naliehavých súčasných problémov ako kybernetická bezpečnosť, boj proti medzinárodnému terorizmu, zdravie, klímu, riešenie regionálnych konfliktov by pomohlo vybudovať konštruktívne a predvídateľné vzťahy medzi Ruskom a EÚ, vrátiť sa k normálnemu a rešpektujúcemu dialógu. Rusko je podľa Vladimíra Putina na to pripravené, ak existuje skutočný protizáujem zo strany Európskej únie.
Počas diskusie o vnútornej ukrajinskej kríze lídri vyjadrili podporu zintenzívneniu rokovacieho procesu s cieľom dôsledne implementovať Minský ′′ Súbor opatrení ′′ z roku 2015, ktorý bol a zostáva neternitívnym základom pre vyrovnanie . Prezident Ruska poukázal na deštrukčné činy Kyjeva, vzhľadom na ktoré sú prijaté akcie - aj vo formáte ′′ Norman ′′ - skutočne sabotujú. Potreba plného plnenia predchádzajúcich záväzkov ukrajinskými orgánmi, predovšetkým nadviazať priamy dialóg s Doneckom a Luganskom a zdôraznila sa právna registrácia osobitného postavenia Donbass.
Vladimír Putin informoval o priebehu realizácie trojstranných dohôd o Náhornom Karabachu z 9 novembra 2020 a 11 januára 2021. Bolo poznamenané, že situácia v regióne zostáva stabilizovaná, veľká vďaka k prítomnosti ruských mierov. Predpoklady boli vytvorené pre bežnú ekonomickú činnosť, odomknutie ekonomických a dopravných spojov. Prezident Ruska upozornil na dopyt po užšom zapojení európskych partnerov, najmä Francúzska pri riešení humanitárnych problémov obyvateľstva oblastí zasiahnutých vojnou. Vzájomná pripravenosť na koordináciu rôznych aspektov osady Náhorného Karabachu bola vyjadrená, aj prostredníctvom skupiny OBSE Minsk.
Predmet líbyjského osídlenia sa zvážil. Na oboch stranách sa zdôrazní nálada na ďalšie presadzovanie politického procesu, ktorý zahŕňa všetky kľúčové líbyjské sily.
V súvislosti so záujmom Emmanuela Macrona Vladimir Putin hovoril o hlavných výsledkoch rusko-amerického summitu, ktorý sa konal v Ženeve 16 júna.
Predsedovia Ruska a Francúzska diskutovali aj o téme bilaterálnej spolupráce, najmä v oblasti obchodu a hospodárstva a v oblasti energetických a kultúrnych a humanitárnych vzťahov.
Podmienené na pokračovanie kontaktov.


🔗 http://kremlin.ru/events/president/news/66055


Na podnet francúzskej strany prebehla telefonická konverzácia Vladimíra Putina a prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona. Zvážila sa široká škála otázok spolupráce medzi Ruskom a Francúzskom v medzinárodných záležitostiach. Špeciálny dôraz kladie na stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente. V tejto súvislosti bolo potrebné poznamenať, že dohody, ktoré v auguste 2019 prijali predsedovia dvoch krajín v Bregansone s cieľom vybudovať novú architektúru bezpečnosti a dôvery v Európe, zostávajú relevantné. Uskutočnila sa výmena názorov na štát a vyhliadky na rozvoj rusko-európskych vzťahov. Uvádzalo sa, že riešenie naliehavých súčasných problémov ako kybernetická bezpečnosť, boj proti medzinárodnému terorizmu, zdravie, klímu, riešenie regionálnych konfliktov by pomohlo vybudovať konštruktívne a predvídateľné vzťahy medzi Ruskom a EÚ, vrátiť sa k normálnemu a rešpektujúcemu dialógu. Rusko je podľa Vladimíra Putina na to pripravené, ak existuje skutočný protizáujem zo strany Európskej únie. Počas diskusie o vnútornej ukrajinskej kríze lídri vyjadrili podporu zintenzívneniu rokovacieho procesu s cieľom dôsledne implementovať Minský ′′ Súbor opatrení ′′ z roku 2015, ktorý bol a zostáva neternitívnym základom pre vyrovnanie . Prezident Ruska poukázal na deštrukčné činy Kyjeva, vzhľadom na ktoré sú prijaté akcie - aj vo formáte ′′ Norman ′′ - skutočne sabotujú. Potreba plného plnenia predchádzajúcich záväzkov ukrajinskými orgánmi, predovšetkým nadviazať priamy dialóg s Doneckom a Luganskom a zdôraznila sa právna registrácia osobitného postavenia Donbass. Vladimír Putin informoval o priebehu realizácie trojstranných dohôd o Náhornom Karabachu z 9 novembra 2020 a 11 januára 2021. Bolo poznamenané, že situácia v regióne zostáva stabilizovaná, veľká vďaka k prítomnosti ruských mierov. Predpoklady boli vytvorené pre bežnú ekonomickú činnosť, odomknutie ekonomických a dopravných spojov. Prezident Ruska upozornil na dopyt po užšom zapojení európskych partnerov, najmä Francúzska pri riešení humanitárnych problémov obyvateľstva oblastí zasiahnutých vojnou. Vzájomná pripravenosť na koordináciu rôznych aspektov osady Náhorného Karabachu bola vyjadrená, aj prostredníctvom skupiny OBSE Minsk. Predmet líbyjského osídlenia sa zvážil. Na oboch stranách sa zdôrazní nálada na ďalšie presadzovanie politického procesu, ktorý zahŕňa všetky kľúčové líbyjské sily. V súvislosti so záujmom Emmanuela Macrona Vladimir Putin hovoril o hlavných výsledkoch rusko-amerického summitu, ktorý sa konal v Ženeve 16 júna. Predsedovia Ruska a Francúzska diskutovali aj o téme bilaterálnej spolupráce, najmä v oblasti obchodu a hospodárstva a v oblasti energetických a kultúrnych a humanitárnych vzťahov. Podmienené na pokračovanie kontaktov.

Putin schválil stratégiu národnej bezpečnosti


Ruský prezident Vladimir Putin schválil Stratégiu národnej bezpečnosti Ruskej federácie. Zodpovedajúca vyhláška bola v sobotu zverejnená na oficiálnom portáli právnych informácií.


„Schváliť priloženú Národnú bezpečnostnú stratégiu Ruskej federácie,“ píše sa v dokumente.


Je potrebné poznamenať, že vyhláška nadobúda účinnosť dňom jej podpísania.


„Realizácia tejto stratégie prispeje k záchrane obyvateľov Ruska, rozvoju ľudského potenciálu, zlepšeniu kvality života a dobrých životných podmienok občanov, posilneniu obranných schopností krajiny, jednote a súdržnosti ruskej spoločnosti, dosiahnutiu národných rozvojových cieľov, zvýšenie konkurencieschopnosti a medzinárodnej prestíže Ruskej federácie, “píše sa v dokumente ...


https://tass.ru/politika/11815767


Putin schválil stratégiu národnej bezpečnosti ============================================= Ruský prezident Vladimir Putin schválil Stratégiu národnej bezpečnosti Ruskej federácie. Zodpovedajúca vyhláška bola v sobotu zverejnená na oficiálnom portáli právnych informácií. „Schváliť priloženú Národnú bezpečnostnú stratégiu Ruskej federácie,“ píše sa v dokumente. Je potrebné poznamenať, že vyhláška nadobúda účinnosť dňom jej podpísania. „Realizácia tejto stratégie prispeje k záchrane obyvateľov Ruska, rozvoju ľudského potenciálu, zlepšeniu kvality života a dobrých životných podmienok občanov, posilneniu obranných schopností krajiny, jednote a súdržnosti ruskej spoločnosti, dosiahnutiu národných rozvojových cieľov, zvýšenie konkurencieschopnosti a medzinárodnej prestíže Ruskej federácie, “píše sa v dokumente ... https://tass.ru/politika/11815767

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo obsah rozhovoru medzi Putinom a Kerrym


Ruský prezident a osobitný zástupca prezidenta USA zdôraznili význam spolupráce Moskvy a Washingtonu v celej rade klimatických otázok


Ruský prezident Vladimir Putin a osobitný vyslanec amerického prezidenta pre oblasť podnebia John Kerry, ktorí sú v Moskve, v stredu v telefonickom rozhovore zdôraznili dôležitosť spolupráce Washingtonu a Moskvy v rôznych klimatických otázkach. Uvádza sa to vo vyhlásení tlačovej služby ministerstva zahraničia.


„Osobitný vyslanec amerického prezidenta Kerryho zdôraznil, že USA a Rusko majú dôležitú úlohu, a to aj pri znižovaní emisií skleníkových plynov v tomto desaťročí, keď je to kriticky dôležité,“ uvádza sa v dokumente. Kerry podľa týchto údajov tiež zdôraznil, že Moskva a Washington budú musieť „pracovať na riešení klimatických problémov týkajúcich sa Arktídy“.


„Osobitný vyslanec USA Kerry a prezident Putin zdôraznili dôležitosť spolupráce USA a Ruska v rade klimatických otázok,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničia. „Vyjadrili tiež význam práce zameranej na úspešné uskutočnenie 26. zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia v Glasgowe vo Veľkej Británii,“ uvádza sa v dokumente.


Podľa americkej strany ruský vodca tiež „súhlasil s potrebou zdvojnásobiť medzinárodné úsilie v oblasti zmeny podnebia a oznámil zámer Ruska, okrem iných opatrení, vyriešiť problémy s vlastnými emisiami, a to aj v oblasti lesného hospodárstva.“


Ako už skôr informovala tlačová služba Kremľa, Putin v stredu telefonoval s osobitným vyslancom prezidenta USA pre otázky podnebia. Poznamenali, že počas rozhovoru Kerry informoval o minulých stretnutiach s ruskými kolegami. Putin zase zdôraznil, že Ruská federácia „prikladá veľký význam dosiahnutiu cieľov Parížskej dohody a zasadzuje sa za odpolitizovaný a profesionálny dialóg v tejto oblasti“. Tlačová služba dodala, že v tejto súvislosti sa rozhovor dotkol prípravy 26. zasadnutia konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia, ktorá sa bude konať v škótskom Glasgowe od 31. októbra do 12. novembra. Okrem toho sa v súvislosti so súčasným ruským predsedníctvom Arktickej rady uskutočnila výmena názorov o perspektívach bilaterálnej spolupráce v oblasti životného prostredia v Arktíde.


Kerry začal v pondelok svoju trojdňovú návštevu Moskvy a už ho prijal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. 1. júla uskutočnili Lavrov a Kerry telefonický rozhovor, počas ktorého diskutovali o rusko-americkej spolupráci v oblasti klímy a dohodli sa na pokračovaní intenzívnych bilaterálnych kontaktov v tejto oblasti pri vývoji výsledkov samitu 16. júna v Ženeve.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11905877


**Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo obsah rozhovoru medzi Putinom a Kerrym** Ruský prezident a osobitný zástupca prezidenta USA zdôraznili význam spolupráce Moskvy a Washingtonu v celej rade klimatických otázok Ruský prezident Vladimir Putin a osobitný vyslanec amerického prezidenta pre oblasť podnebia John Kerry, ktorí sú v Moskve, v stredu v telefonickom rozhovore zdôraznili dôležitosť spolupráce Washingtonu a Moskvy v rôznych klimatických otázkach. Uvádza sa to vo vyhlásení tlačovej služby ministerstva zahraničia. „Osobitný vyslanec amerického prezidenta Kerryho zdôraznil, že USA a Rusko majú dôležitú úlohu, a to aj pri znižovaní emisií skleníkových plynov v tomto desaťročí, keď je to kriticky dôležité,“ uvádza sa v dokumente. Kerry podľa týchto údajov tiež zdôraznil, že Moskva a Washington budú musieť „pracovať na riešení klimatických problémov týkajúcich sa Arktídy“. „Osobitný vyslanec USA Kerry a prezident Putin zdôraznili dôležitosť spolupráce USA a Ruska v rade klimatických otázok,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničia. „Vyjadrili tiež význam práce zameranej na úspešné uskutočnenie 26. zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia v Glasgowe vo Veľkej Británii,“ uvádza sa v dokumente. Podľa americkej strany ruský vodca tiež „súhlasil s potrebou zdvojnásobiť medzinárodné úsilie v oblasti zmeny podnebia a oznámil zámer Ruska, okrem iných opatrení, vyriešiť problémy s vlastnými emisiami, a to aj v oblasti lesného hospodárstva.“ Ako už skôr informovala tlačová služba Kremľa, Putin v stredu telefonoval s osobitným vyslancom prezidenta USA pre otázky podnebia. Poznamenali, že počas rozhovoru Kerry informoval o minulých stretnutiach s ruskými kolegami. Putin zase zdôraznil, že Ruská federácia „prikladá veľký význam dosiahnutiu cieľov Parížskej dohody a zasadzuje sa za odpolitizovaný a profesionálny dialóg v tejto oblasti“. Tlačová služba dodala, že v tejto súvislosti sa rozhovor dotkol prípravy 26. zasadnutia konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia, ktorá sa bude konať v škótskom Glasgowe od 31. októbra do 12. novembra. Okrem toho sa v súvislosti so súčasným ruským predsedníctvom Arktickej rady uskutočnila výmena názorov o perspektívach bilaterálnej spolupráce v oblasti životného prostredia v Arktíde. Kerry začal v pondelok svoju trojdňovú návštevu Moskvy a už ho prijal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. 1. júla uskutočnili Lavrov a Kerry telefonický rozhovor, počas ktorého diskutovali o rusko-americkej spolupráci v oblasti klímy a dohodli sa na pokračovaní intenzívnych bilaterálnych kontaktov v tejto oblasti pri vývoji výsledkov samitu 16. júna v Ženeve. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11905877
2.53k
15
6
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept