Zahraničná politika
Vyhlásenia Kremľa

Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu


Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2


"Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov.


Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie.


Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2.


"Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2.


Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka.


https://tass.ru/ekonomika/11530241


**Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu** Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2 "Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov. Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie. Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2. "Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2. Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka. https://tass.ru/ekonomika/11530241

Putin: vzťahy s bývalými republikami ZSSR sú prioritou zahraničných vecí Ruska


Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti.


Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti.


„Jednou z najdôležitejších priorít v oblasti zahraničných vecí pre Rusko sú vzťahy s našimi najbližšími susedmi, s republikami bývalého Sovietskeho zväzu,“ uviedol prezident a otvoril stretnutie, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Účastníkov stretnutia vyzval, „aby sa zapojili do jedného aspektu tejto práce“.


Na stretnutí sa zúčastnili ruský premiér Michail Mišustin, predseda Rady federácie Valentina Matvienko, predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin, zástupca vedúceho ruskej rady bezpečnosti Dmitrij Medvedev, vedúci prezidentskej administratívy Anton Vaino, tajomník ruskej bezpečnosti Rada Nikolaj Patrušev, minister vnútra Vladimir Kolokoltsev, minister obrany Sergej Šojgu, riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, osobitný zástupca prezidenta pre ochranu životného prostredia, ekológiu a dopravu Sergej Ivanov.


Putin pravidelne organizuje operatívne stretnutia s Radou bezpečnosti, zvyčajne v piatok. Tento týždeň, v piatok 4. júna, sa má hlava štátu zúčastniť Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra.


https://tass.ru/politika/11528955?fbclid=IwAR1VuFfW9MwH63gGr1TtEOiJI7SVWZaT3xeFyhJ6TFrDnqrO8uNsFSFBmfQ


Putin: vzťahy s bývalými republikami ZSSR sú prioritou zahraničných vecí Ruska ============================================================================== Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti. Vzťahy s bývalými republikami Sovietskeho zväzu sú jednou z priorít Ruska v zahraničných záležitostiach, uviedol v utorok ruský prezident Vladimir Putin na stretnutí so stálymi členmi Rady bezpečnosti. „Jednou z najdôležitejších priorít v oblasti zahraničných vecí pre Rusko sú vzťahy s našimi najbližšími susedmi, s republikami bývalého Sovietskeho zväzu,“ uviedol prezident a otvoril stretnutie, ktoré sa uskutočnilo prostredníctvom videokonferencie. Účastníkov stretnutia vyzval, „aby sa zapojili do jedného aspektu tejto práce“. Na stretnutí sa zúčastnili ruský premiér Michail Mišustin, predseda Rady federácie Valentina Matvienko, predseda Štátnej dumy Viačeslav Volodin, zástupca vedúceho ruskej rady bezpečnosti Dmitrij Medvedev, vedúci prezidentskej administratívy Anton Vaino, tajomník ruskej bezpečnosti Rada Nikolaj Patrušev, minister vnútra Vladimir Kolokoltsev, minister obrany Sergej Šojgu, riaditeľ Zahraničnej spravodajskej služby Sergej Naryškin, osobitný zástupca prezidenta pre ochranu životného prostredia, ekológiu a dopravu Sergej Ivanov. Putin pravidelne organizuje operatívne stretnutia s Radou bezpečnosti, zvyčajne v piatok. Tento týždeň, v piatok 4. júna, sa má hlava štátu zúčastniť Petrohradského medzinárodného ekonomického fóra. https://tass.ru/politika/11528955?fbclid=IwAR1VuFfW9MwH63gGr1TtEOiJI7SVWZaT3xeFyhJ6TFrDnqrO8uNsFSFBmfQ

**Stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Joea Bidena, je veľmi dôležité, uviedol tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov.


**
"Toto stretnutie je veľmi, veľmi dôležité." Skutočne, povedzme to takto, bolo by nesprávne upadnúť do akýchkoľvek vysokých očakávaní, ”uviedol Peskov v éteri Channel One. Jeho slová cituje agentúra RIA Novosti.


Rozhovory medzi Putinom a Bidenom sú naplánované na 16. júna v Ženeve.


Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov poznamenal, že Moskva si nerobí ilúzie o výsledku stretnutia prezidentov Ruska a USA, ale dôležitá je samotná skutočnosť rozhovoru medzi týmito dvoma vodcami. Putin a Biden si podľa neho vymenia názory na hrozby, ktoré každá strana vidí v regionálnom a globálnom kontexte.


https://russian.rt.com/world/news/869402-putin-baiden-vstrecha-ozhidaniya


**Stretnutie prezidentov Ruska a USA, Vladimira Putina a Joea Bidena, je veľmi dôležité, uviedol tlačový tajomník ruského vodcu Dmitrij Peskov. ** "Toto stretnutie je veľmi, veľmi dôležité." Skutočne, povedzme to takto, bolo by nesprávne upadnúť do akýchkoľvek vysokých očakávaní, ”uviedol Peskov v éteri Channel One. Jeho slová cituje agentúra RIA Novosti. Rozhovory medzi Putinom a Bidenom sú naplánované na 16. júna v Ženeve. Ruský minister zahraničia Sergej Lavrov poznamenal, že Moskva si nerobí ilúzie o výsledku stretnutia prezidentov Ruska a USA, ale dôležitá je samotná skutočnosť rozhovoru medzi týmito dvoma vodcami. Putin a Biden si podľa neho vymenia názory na hrozby, ktoré každá strana vidí v regionálnom a globálnom kontexte. https://russian.rt.com/world/news/869402-putin-baiden-vstrecha-ozhidaniya

Jak lépe dát najevo , že Putin tam jede čistě z diplomatické slušnosti. Ale co když se jako naschvál objeví hned první den summitu první předběžné výsledky arizonského auditu ?
zajímavé ovšem je, že Jóžin jede nejdříve na kobereček do londýnské centrály. Johnson ví, že má k Putinovi dlouhodobě dveře zavřené, tak mu asi Jóžin udělá pošťáka.


Jak lépe dát najevo , že Putin tam jede čistě z diplomatické slušnosti. Ale co když se jako naschvál objeví hned první den summitu první předběžné výsledky arizonského auditu ? zajímavé ovšem je, že Jóžin jede nejdříve na kobereček do londýnské centrály. Johnson ví, že má k Putinovi dlouhodobě dveře zavřené, tak mu asi Jóžin udělá pošťáka.

Putin dal pokyn na vypracovanie plánu na zníženie emisií pod úroveň EÚ
Ruský prezident Vladimir Putin poveril vládu do 1. októbra, aby vypracovala plán zníženia atmosférických emisií do roku 2050 na úroveň nižšiu ako v EÚ. Prezident vydal príslušné inštrukcie na vystúpení na Petrohradskom ekonomickom fóre (SPIEF).
„Počas nasledujúcich 30 rokov by kumulovaný objem čistých emisií skleníkových plynov mal byť nižší ako v Európe. Vláda by mala v tomto smere vypracovať podrobný plán do 1. októbra, “uviedol Putin.


https://www.kommersant.ru/doc/4847035?fbclid=IwAR0LPmbxuJcmnGnq30GWa14e1pc2gZ5G6wVvQDmd4O0TgnzyelAdQ0e-4-I


Putin nenašiel nezhody medzi Ruskou federáciou a USA, iba pokusy o potlačenie Ruska
Rusko nemá žiadne spory s USA, ale existuje iba vôľa Washingtonu brzdiť ruský rozvoj, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.
"Nemáme žiadne nezhody s USA. Majú iba jednu nezhodu - chcú brzdiť náš rozvoj a verejne o ňom hovoriť. Všetko ostatné sa odvíja od tejto pozície," uviedol Putin na plenárnom zasadnutí Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade.


Zdroj: https://www.interfax.ru/world/770650


Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.


https://www.interfax-russia.ru/main/putin-rossiya-budet-rabotat-s-temi-kompaniyami-v-nedruzhestvennyh-stranah-kotorye-ne-schitayut-ee-vragom-i-zainteresovany-?fbclid=IwAR1dONnnIXXheImQCXYIA3O8ElgzxLmGTgF0undDikAtK5MJrECAPvCBqA4


Putin dal pokyn na vypracovanie plánu na zníženie emisií pod úroveň EÚ Ruský prezident Vladimir Putin poveril vládu do 1. októbra, aby vypracovala plán zníženia atmosférických emisií do roku 2050 na úroveň nižšiu ako v EÚ. Prezident vydal príslušné inštrukcie na vystúpení na Petrohradskom ekonomickom fóre (SPIEF). „Počas nasledujúcich 30 rokov by kumulovaný objem čistých emisií skleníkových plynov mal byť nižší ako v Európe. Vláda by mala v tomto smere vypracovať podrobný plán do 1. októbra, “uviedol Putin. https://www.kommersant.ru/doc/4847035?fbclid=IwAR0LPmbxuJcmnGnq30GWa14e1pc2gZ5G6wVvQDmd4O0TgnzyelAdQ0e-4-I Putin nenašiel nezhody medzi Ruskou federáciou a USA, iba pokusy o potlačenie Ruska Rusko nemá žiadne spory s USA, ale existuje iba vôľa Washingtonu brzdiť ruský rozvoj, uviedol ruský prezident Vladimir Putin. "Nemáme žiadne nezhody s USA. Majú iba jednu nezhodu - chcú brzdiť náš rozvoj a verejne o ňom hovoriť. Všetko ostatné sa odvíja od tejto pozície," uviedol Putin na plenárnom zasadnutí Medzinárodného ekonomického fóra v Petrohrade. Zdroj: https://www.interfax.ru/world/770650 Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin. https://www.interfax-russia.ru/main/putin-rossiya-budet-rabotat-s-temi-kompaniyami-v-nedruzhestvennyh-stranah-kotorye-ne-schitayut-ee-vragom-i-zainteresovany-?fbclid=IwAR1dONnnIXXheImQCXYIA3O8ElgzxLmGTgF0undDikAtK5MJrECAPvCBqA4
Upravené 4. 6. 2021 o 20:57

Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.
to je dobrá správa aj pre bežný ľud..myslím, že tá reakcia mohla súvisieť s otázkami bežných ľudí, ktoré predložil M.Zacharovovej raz aj myslím slovenský novinár žijúci v Rusku na jednom brífingu....


[quote="pid:18660, uid:12"]Rusko je pripravené budovať ekonomické vzťahy aj s nepriateľskými krajinami, spolupracuje s ľuďmi a spoločnosťami, ktoré ho nepovažujú za nepriateľa, uviedol ruský prezident Vladimir Putin.[/quote]to je dobrá správa aj pre bežný ľud..myslím, že tá reakcia mohla súvisieť s otázkami bežných ľudí, ktoré predložil M.Zacharovovej raz aj myslím slovenský novinár žijúci v Rusku na jednom brífingu....
Upravené 4. 6. 2021 o 21:09

Kremeľ zverejnil podrobnosti Putinovho rozhovoru so šéfom Európskej rady


Vedúci predstavitelia diskutovali najmä o vyhliadkach na registráciu Sputniku V v EÚ
Ruský prezident Vladimir Putin a predseda Európskej rady Charles Michel diskutovali o situácii s pandémiou v telefonickom rozhovore. Diskutovali okrem iného o vyhliadkach na certifikáciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii, informovala v pondelok tlačová služba Kremľa.
„Boli dotknuté otázky boja proti šíreniu koronavírusovej infekcie, vrátane vyhliadok na certifikáciu ruského lieku Sputnik V v EÚ a zabezpečenia podmienok pre vzájomné cesty občanov, ktoré sú predmetom protiepidemických obmedzení,“ uvádza sa vo vyhlásení. .


Putin poznamenal, že Ruská federácia a Európska únia zostávajú navzájom významnými partnermi, ale súčasný stav ich väzieb nemožno považovať za uspokojivý, uviedol Kremeľ. Je potrebné poznamenať, že v rozhovore Putin a Michel dôkladne zvážili otázky vzťahov medzi Ruskom a Európskou úniou, „ako aj množstvo naliehavých medzinárodných problémov“.


„Ako zdôraznil Vladimir Putin, hoci Rusko a Európska únia zostávajú navzájom veľmi významnými partnermi v oblasti obchodu a investícií, súčasný stav vzťahov medzi Ruskom a EÚ nemožno považovať za uspokojivý,“ uviedol Kremeľ.


V rozhovore sa poznamenalo, že by bolo v spoločnom záujme vrátiť sa k spolupráci pragmaticky a s rešpektom. „Bol vyjadrený spoločný názor na dôležitosť posilnenia interakcie v takých špecifických oblastiach, ako je zdravotná starostlivosť, klimatická agenda a riešenie regionálnych konfliktov,“ dodala tlačová služba ruského lídra.


Medzinárodné otázky


Putin považuje tlak sankcií EÚ na Bielorusko za kontraproduktívny, ako uviedol v telefonickom rozhovore s Michelom. „V súvislosti s ďalšími opatreniami na sankčné tlaky na Bielorusko, ktoré prijala Európska únia, Vladimír Putin zdôraznil kontraproduktívnosť tohto prístupu, ako aj akékoľvek pokusy o zasahovanie do vnútorných záležitostí tohto suverénneho štátu vo všeobecnosti,“ tlačová služba Kremľa povedal.


Prezident Ruskej federácie v rozhovore s predsedom Európskej rady diskutoval aj o situácii v Náhornom Karabachu a vnútornej ukrajinskej kríze.


„Diskutovalo sa o súčasnej situácii okolo Náhorného Karabachu, pričom sa zohľadnil význam ďalšej dôslednej implementácie vyhlásení vodcov Ruska, Azerbajdžanu a Arménska z 9. novembra 2020 a 11. januára 2021,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení . Politici označili za prioritné úlohy odblokovanie hospodárskych a dopravných spojení v regióne, riešenie humanitárnych problémov obyvateľstva. Ako zároveň poznamenala tlačová služba Kremľa, Michel zároveň vyjadril podporu vykonávaným prácam, a to aj prostredníctvom spolupredsedov Minskej skupiny OBSE (Rusko, USA, Francúzsko).


Prezidentská tlačová služba dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. „Ruský prezident zdôraznil, že je potrebné, aby kyjevské úrady dôsledne implementovali všetky predtým dosiahnuté dohody, predovšetkým o nadviazaní priameho dialógu s Doneckom a Luganskom a legálnej registrácii osobitného štatútu Donbasu,“ uviedla tlačová služba.


Tlačová služba ruského prezidenta dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“.


Putin a predseda Európskej rady vyjadrili podporu prechodným orgánom v Líbyi. „Počas diskusie o situácii v Líbyi sa Putin a Michelle vyjadrili v prospech ďalšej pomoci pri napredovaní politického procesu a podpory formovaných orgánov počas prechodného obdobia,“ uvádza sa vo vyhlásení Kremľa.
https://tass.ru/politika/11589359


Kremeľ zverejnil podrobnosti Putinovho rozhovoru so šéfom Európskej rady Vedúci predstavitelia diskutovali najmä o vyhliadkach na registráciu Sputniku V v EÚ Ruský prezident Vladimir Putin a predseda Európskej rady Charles Michel diskutovali o situácii s pandémiou v telefonickom rozhovore. Diskutovali okrem iného o vyhliadkach na certifikáciu ruskej vakcíny Sputnik V v Európskej únii, informovala v pondelok tlačová služba Kremľa. „Boli dotknuté otázky boja proti šíreniu koronavírusovej infekcie, vrátane vyhliadok na certifikáciu ruského lieku Sputnik V v EÚ a zabezpečenia podmienok pre vzájomné cesty občanov, ktoré sú predmetom protiepidemických obmedzení,“ uvádza sa vo vyhlásení. . Putin poznamenal, že Ruská federácia a Európska únia zostávajú navzájom významnými partnermi, ale súčasný stav ich väzieb nemožno považovať za uspokojivý, uviedol Kremeľ. Je potrebné poznamenať, že v rozhovore Putin a Michel dôkladne zvážili otázky vzťahov medzi Ruskom a Európskou úniou, „ako aj množstvo naliehavých medzinárodných problémov“. „Ako zdôraznil Vladimir Putin, hoci Rusko a Európska únia zostávajú navzájom veľmi významnými partnermi v oblasti obchodu a investícií, súčasný stav vzťahov medzi Ruskom a EÚ nemožno považovať za uspokojivý,“ uviedol Kremeľ. V rozhovore sa poznamenalo, že by bolo v spoločnom záujme vrátiť sa k spolupráci pragmaticky a s rešpektom. „Bol vyjadrený spoločný názor na dôležitosť posilnenia interakcie v takých špecifických oblastiach, ako je zdravotná starostlivosť, klimatická agenda a riešenie regionálnych konfliktov,“ dodala tlačová služba ruského lídra. Medzinárodné otázky Putin považuje tlak sankcií EÚ na Bielorusko za kontraproduktívny, ako uviedol v telefonickom rozhovore s Michelom. „V súvislosti s ďalšími opatreniami na sankčné tlaky na Bielorusko, ktoré prijala Európska únia, Vladimír Putin zdôraznil kontraproduktívnosť tohto prístupu, ako aj akékoľvek pokusy o zasahovanie do vnútorných záležitostí tohto suverénneho štátu vo všeobecnosti,“ tlačová služba Kremľa povedal. Prezident Ruskej federácie v rozhovore s predsedom Európskej rady diskutoval aj o situácii v Náhornom Karabachu a vnútornej ukrajinskej kríze. „Diskutovalo sa o súčasnej situácii okolo Náhorného Karabachu, pričom sa zohľadnil význam ďalšej dôslednej implementácie vyhlásení vodcov Ruska, Azerbajdžanu a Arménska z 9. novembra 2020 a 11. januára 2021,“ uviedol Kremeľ vo vyhlásení . Politici označili za prioritné úlohy odblokovanie hospodárskych a dopravných spojení v regióne, riešenie humanitárnych problémov obyvateľstva. Ako zároveň poznamenala tlačová služba Kremľa, Michel zároveň vyjadril podporu vykonávaným prácam, a to aj prostredníctvom spolupredsedov Minskej skupiny OBSE (Rusko, USA, Francúzsko). Prezidentská tlačová služba dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. „Ruský prezident zdôraznil, že je potrebné, aby kyjevské úrady dôsledne implementovali všetky predtým dosiahnuté dohody, predovšetkým o nadviazaní priameho dialógu s Doneckom a Luganskom a legálnej registrácii osobitného štatútu Donbasu,“ uviedla tlačová služba. Tlačová služba ruského prezidenta dodala, že „počas výmeny názorov na vnútornú ukrajinskú krízu sa na oboch stranách konštatovalo, že minský balík opatrení z roku 2015 zostáva nespochybniteľným základom urovnania“. Putin a predseda Európskej rady vyjadrili podporu prechodným orgánom v Líbyi. „Počas diskusie o situácii v Líbyi sa Putin a Michelle vyjadrili v prospech ďalšej pomoci pri napredovaní politického procesu a podpory formovaných orgánov počas prechodného obdobia,“ uvádza sa vo vyhlásení Kremľa. https://tass.ru/politika/11589359

Peskov vysvetlil, prečo sa Putin chystá do Ženevy


Podľa hovorcu Kremľa sa ruský vodca chystá na stretnutie s americkým prezidentom, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“.
Kremeľ je pripravený na spoločnú tlačovú konferenciu s Joeom Bidenom, o jeho usporiadaní však zatiaľ nebolo rozhodnuté. Uviedol to tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov v rozhovore pre televíziu CNN.


"Počuli sme o takejto možnosti od našich amerických kolegov, ale stále čakáme na konečné potvrdenie. Od samého začiatku bol prezident Putin otvorený rôznym možnostiam," uviedla v piatok Peskovová televízna stanica.


Hovorca ruského prezidenta dodal, že Putin sa chystá do Ženevy, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“, a nie s Bidenom v jednej miestnosti.


Putin a Biden sa stretnú v Ženeve 16. júna. Pôjde o prvý rusko-americký summit od Putinovho stretnutia s Donaldom Trumpom v Helsinkách v júli 2018. Kremeľ uviedol, že lídri Ruska a USA plánujú „diskutovať o stave a vyhliadkach ďalšieho vývoja rusko-amerických vzťahov, otázkach strategickej stability, ako aj o aktuálnych otázkach medzinárodného programu vrátane interakcie v boji proti pandémiu koronavírusov a urovnanie regionálnych konfliktov. ““


https://tass.ru/politika/11630541


Peskov vysvetlil, prečo sa Putin chystá do Ženevy Podľa hovorcu Kremľa sa ruský vodca chystá na stretnutie s americkým prezidentom, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“. Kremeľ je pripravený na spoločnú tlačovú konferenciu s Joeom Bidenom, o jeho usporiadaní však zatiaľ nebolo rozhodnuté. Uviedol to tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov v rozhovore pre televíziu CNN. "Počuli sme o takejto možnosti od našich amerických kolegov, ale stále čakáme na konečné potvrdenie. Od samého začiatku bol prezident Putin otvorený rôznym možnostiam," uviedla v piatok Peskovová televízna stanica. Hovorca ruského prezidenta dodal, že Putin sa chystá do Ženevy, pretože „vzťahy medzi Ruskom a USA sú zlé“, a nie s Bidenom v jednej miestnosti. Putin a Biden sa stretnú v Ženeve 16. júna. Pôjde o prvý rusko-americký summit od Putinovho stretnutia s Donaldom Trumpom v Helsinkách v júli 2018. Kremeľ uviedol, že lídri Ruska a USA plánujú „diskutovať o stave a vyhliadkach ďalšieho vývoja rusko-amerických vzťahov, otázkach strategickej stability, ako aj o aktuálnych otázkach medzinárodného programu vrátane interakcie v boji proti pandémiu koronavírusov a urovnanie regionálnych konfliktov. ““ https://tass.ru/politika/11630541

Peskov vysvetlil,


Pjakin Peskova nesnáší. Nedávno řekl, že se ho zbavit nemohou, ale že by to ani nebylo moudré.
Znamená to, že Peskov zastupuje GP? Nebo je to jen důležitý podpindos?
Jeho dcera například studuje právo a mezinárodní vztahy ve Francii. Pracuje v Evropském parlamentu jako stážistka....
Je to na pohled ukázková zlatomládežnice. V Rusku jí vadí nedostatečná práva homosexuálů a „pekelný“ vzdělávací systém.
"Myslím si, že se obyčejným lidem žije v Evropě lépe než v Rusku."
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/425358/kralovna-selfie-a-dcera-putinovy-prave-ruky-ryje-do-rezimu-evropa-je-lepsi.html


Škoda, je hezká.


[quote="pid:19593, uid:12"]Peskov vysvetlil,[/quote] Pjakin Peskova nesnáší. Nedávno řekl, že se ho zbavit nemohou, ale že by to ani nebylo moudré. Znamená to, že Peskov zastupuje GP? Nebo je to jen důležitý podpindos? Jeho dcera například studuje právo a mezinárodní vztahy ve Francii. Pracuje v Evropském parlamentu jako stážistka.... Je to na pohled ukázková zlatomládežnice. V Rusku jí vadí nedostatečná práva homosexuálů a „pekelný“ vzdělávací systém. "Myslím si, že se obyčejným lidem žije v Evropě lépe než v Rusku." https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-svet/425358/kralovna-selfie-a-dcera-putinovy-prave-ruky-ryje-do-rezimu-evropa-je-lepsi.html Škoda, je hezká.

Putin: Vztahy USA a Ruska jsou na nejnižším bodu za poslední roky
Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americký televizní kanál NBC uvedl, že vztahy Ruska a Spojených států se nacházejí v nejnižším bodu za poslední roky.
Během rozhovoru ruský prezident také porovnal bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa se současným Joem Bidenem. Podle slov Putina se Biden radikálně liší od Trumpa. Biden je podle něj kariérním politikem, který se téměř celý život věnoval politice.
Při porovnávání dvou prezidentů dále Putin uvedl, že Biden je „úplně jiný člověk, to má své výhody i nevýhody, ale doufám, že ze strany současného prezidenta nedojde k žádným impulsivním skutkům“.
https://cz.sputniknews.com/20210612/putin-vztahy-usa-a-ruska-jsou-na-nejnizsim-bodu-za-posledni-roky-14811654.html


Putin: Vztahy USA a Ruska jsou na nejnižším bodu za poslední roky Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovoru pro americký televizní kanál NBC uvedl, že vztahy Ruska a Spojených států se nacházejí v nejnižším bodu za poslední roky. Během rozhovoru ruský prezident také porovnal bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa se současným Joem Bidenem. Podle slov Putina se Biden radikálně liší od Trumpa. Biden je podle něj kariérním politikem, který se téměř celý život věnoval politice. Při porovnávání dvou prezidentů dále Putin uvedl, že Biden je „úplně jiný člověk, to má své výhody i nevýhody, ale doufám, že ze strany současného prezidenta nedojde k žádným impulsivním skutkům“. https://cz.sputniknews.com/20210612/putin-vztahy-usa-a-ruska-jsou-na-nejnizsim-bodu-za-posledni-roky-14811654.html

Kremeľ pripustil možnosť stretnutia Putina a Johnsona
Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov zároveň poznamenal, že takéto stretnutie sa nepripravuje
Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov pripustil možnosť stretnutia ruského vodcu Vladimira Putina s britským premiérom Borisom Johnsonom za predpokladu, že britské úrady budú mať „politickú vôľu“.


"Nie, takéto stretnutie sa nepripravuje, ale je to potenciálne možné. Je možné, ak v Londýne prevládne politická vôľa napraviť naše bilaterálne vzťahy, ktoré boli z iniciatívy Londýna vážne narušené," uviedol v sobotu v tlačovej správe. rozhovor s rozhlasovou stanicou. Moskva “.


Britský minister obrany Ben Wallace už skôr pripustil možnosť stretnutia Johnsona a Putina po americko-ruskom samite 16. júna. V piatok Wallace v rozhovore pre Sky News poznamenal, že šéf britskej vlády je pripravený diskutovať o normalizácii vzťahov s Ruskou federáciou, ak Moskva zmení svoje správanie.


https://tass.ru/politika/11694937


Kremeľ pripustil možnosť stretnutia Putina a Johnsona Tlačový tajomník prezidenta Ruskej federácie Dmitrij Peskov zároveň poznamenal, že takéto stretnutie sa nepripravuje Tlačový tajomník ruského prezidenta Dmitrij Peskov pripustil možnosť stretnutia ruského vodcu Vladimira Putina s britským premiérom Borisom Johnsonom za predpokladu, že britské úrady budú mať „politickú vôľu“. "Nie, takéto stretnutie sa nepripravuje, ale je to potenciálne možné. Je možné, ak v Londýne prevládne politická vôľa napraviť naše bilaterálne vzťahy, ktoré boli z iniciatívy Londýna vážne narušené," uviedol v sobotu v tlačovej správe. rozhovor s rozhlasovou stanicou. Moskva “. Britský minister obrany Ben Wallace už skôr pripustil možnosť stretnutia Johnsona a Putina po americko-ruskom samite 16. júna. V piatok Wallace v rozhovore pre Sky News poznamenal, že šéf britskej vlády je pripravený diskutovať o normalizácii vzťahov s Ruskou federáciou, ak Moskva zmení svoje správanie. https://tass.ru/politika/11694937

Co potom budou u nás dělat šmejdi alá Vrbětice , Navalný , ricinový olej atd .
Poradil bych jim hromadnou rituální sebevraždu , pro větší dobro páníčka .


Co potom budou u nás dělat šmejdi alá Vrbětice , Navalný , ricinový olej atd . Poradil bych jim hromadnou rituální sebevraždu , pro větší dobro páníčka .

Putin prizval udelit' osoboye vnimaniye ochistke rek v Rossii


Navrhujem dodatočne vyčleniť asi 20 miliárd rubľov na čistenie riek a nášho teritoriálneho mora, vnútorného mora Ruska, vrátane zdvíhania potopených lodí, ktoré znečisťujú vody našich riek, “uviedol.


Poznamenal tiež, že zodpovedajúce prostriedky by mali ísť na ochranu a čistenie vyčerpaných polí, starých ropných a plynových vrtov.


Predtým hydrológ a špecialista na využívanie vodných zdrojov Michail Bolgov v rozhovore pre Nation News zhodnotil situáciu s vodnými rezervami v Rusku.


https://russian.rt.com/russia/news/875295-putin-ochistnye-sooruzheniya-chernomorskoe-poberezhe


Putin oznámil potrebu vyvinúť systém liečebnej rehabilitácie v Rusku
V Rusku je potrebné realizovať program na vytvorenie rehabilitačného systému navrhnutého na obdobie do roku 2026 v objeme najmenej 100 miliárd rubľov.
V rámci svojho prejavu na kongrese Jednotné Rusko to uviedol ruský prezident Vladimir Putin.


„Zmierte sa s tým, systém liečebnej rehabilitácie po operáciách, úrazoch, kardiovaskulárnych a onkologických ochoreniach si samozrejme vyžaduje kvalitatívny rozvoj,“ uviedol.


Podľa ruského vodcu je to teraz v boji proti následkom koronavírusovej infekcie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým.


„Žiadam vás a vládu, aby od tohto roku spustili osobitný program rozvoja liečebno-rehabilitačného systému, ktorý sa počíta do roku 2026. Vyčleniť na tento účel, pre tento program, najmenej 100 miliárd rubľov, “nariadil Putin.


https://russian.rt.com/russia/news/875296-putin-medicina-koronavirus


Putin vyzval na zameranie úsilia na prekonanie demografickej diery v Rusku
Ruský vodca Vladimir Putin vyzval na XX. Zjazde strany Jednotné Rusko, aby zameral úsilie na prekonanie demografickej diery v krajine.
"Z mnohých objektívnych dôvodov a vy ste si toho dobre vedomí, že v dôsledku dvoch historických neúspechov teraz padáme do takej demografickej jamy." Všetci vieme, že situácia je zložitá, ale na zvrátenie negatívnych trendov je potrebné zamerať všetko úsilie na tento cieľ, “uviedol Putin.


Predseda poznamenal, že je potrebné zamerať všetko úsilie na rozvoj hospodárstva a regiónov, ako aj sociálnej sféry, zdravotníctva, vzdelávania a posilňovania tradičných hodnôt.


"Budúca Rusko je prosperujúca a silná rodina," zdôraznil.


https://russian.rt.com/russia/news/875294-putin-demografiya-rossiya


vystúpenie VVP na zjazde Jedinoj Rassiii


https://www.facebook.com/watch/live/?v=539771404039517&ref=notif¬if_id=1624101468470067¬if_t=live_video


Putin prizval udelit' osoboye vnimaniye ochistke rek v Rossii Navrhujem dodatočne vyčleniť asi 20 miliárd rubľov na čistenie riek a nášho teritoriálneho mora, vnútorného mora Ruska, vrátane zdvíhania potopených lodí, ktoré znečisťujú vody našich riek, “uviedol. Poznamenal tiež, že zodpovedajúce prostriedky by mali ísť na ochranu a čistenie vyčerpaných polí, starých ropných a plynových vrtov. Predtým hydrológ a špecialista na využívanie vodných zdrojov Michail Bolgov v rozhovore pre Nation News zhodnotil situáciu s vodnými rezervami v Rusku. https://russian.rt.com/russia/news/875295-putin-ochistnye-sooruzheniya-chernomorskoe-poberezhe Putin oznámil potrebu vyvinúť systém liečebnej rehabilitácie v Rusku V Rusku je potrebné realizovať program na vytvorenie rehabilitačného systému navrhnutého na obdobie do roku 2026 v objeme najmenej 100 miliárd rubľov. V rámci svojho prejavu na kongrese Jednotné Rusko to uviedol ruský prezident Vladimir Putin. „Zmierte sa s tým, systém liečebnej rehabilitácie po operáciách, úrazoch, kardiovaskulárnych a onkologických ochoreniach si samozrejme vyžaduje kvalitatívny rozvoj,“ uviedol. Podľa ruského vodcu je to teraz v boji proti následkom koronavírusovej infekcie dôležitejšie ako kedykoľvek predtým. „Žiadam vás a vládu, aby od tohto roku spustili osobitný program rozvoja liečebno-rehabilitačného systému, ktorý sa počíta do roku 2026. Vyčleniť na tento účel, pre tento program, najmenej 100 miliárd rubľov, “nariadil Putin. https://russian.rt.com/russia/news/875296-putin-medicina-koronavirus Putin vyzval na zameranie úsilia na prekonanie demografickej diery v Rusku Ruský vodca Vladimir Putin vyzval na XX. Zjazde strany Jednotné Rusko, aby zameral úsilie na prekonanie demografickej diery v krajine. "Z mnohých objektívnych dôvodov a vy ste si toho dobre vedomí, že v dôsledku dvoch historických neúspechov teraz padáme do takej demografickej jamy." Všetci vieme, že situácia je zložitá, ale na zvrátenie negatívnych trendov je potrebné zamerať všetko úsilie na tento cieľ, “uviedol Putin. Predseda poznamenal, že je potrebné zamerať všetko úsilie na rozvoj hospodárstva a regiónov, ako aj sociálnej sféry, zdravotníctva, vzdelávania a posilňovania tradičných hodnôt. "Budúca Rusko je prosperujúca a silná rodina," zdôraznil. https://russian.rt.com/russia/news/875294-putin-demografiya-rossiya vystúpenie VVP na zjazde Jedinoj Rassiii https://www.facebook.com/watch/live/?v=539771404039517&ref=notif&notif_id=1624101468470067&notif_t=live_video
Upravené 19. 6. 2021 o 17:09

Na podnet francúzskej strany prebehla telefonická konverzácia Vladimíra Putina a prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona.
Zvážila sa široká škála otázok spolupráce medzi Ruskom a Francúzskom v medzinárodných záležitostiach. Špeciálny dôraz kladie na stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente. V tejto súvislosti bolo potrebné poznamenať, že dohody, ktoré v auguste 2019 prijali predsedovia dvoch krajín v Bregansone s cieľom vybudovať novú architektúru bezpečnosti a dôvery v Európe, zostávajú relevantné.
Uskutočnila sa výmena názorov na štát a vyhliadky na rozvoj rusko-európskych vzťahov. Uvádzalo sa, že riešenie naliehavých súčasných problémov ako kybernetická bezpečnosť, boj proti medzinárodnému terorizmu, zdravie, klímu, riešenie regionálnych konfliktov by pomohlo vybudovať konštruktívne a predvídateľné vzťahy medzi Ruskom a EÚ, vrátiť sa k normálnemu a rešpektujúcemu dialógu. Rusko je podľa Vladimíra Putina na to pripravené, ak existuje skutočný protizáujem zo strany Európskej únie.
Počas diskusie o vnútornej ukrajinskej kríze lídri vyjadrili podporu zintenzívneniu rokovacieho procesu s cieľom dôsledne implementovať Minský ′′ Súbor opatrení ′′ z roku 2015, ktorý bol a zostáva neternitívnym základom pre vyrovnanie . Prezident Ruska poukázal na deštrukčné činy Kyjeva, vzhľadom na ktoré sú prijaté akcie - aj vo formáte ′′ Norman ′′ - skutočne sabotujú. Potreba plného plnenia predchádzajúcich záväzkov ukrajinskými orgánmi, predovšetkým nadviazať priamy dialóg s Doneckom a Luganskom a zdôraznila sa právna registrácia osobitného postavenia Donbass.
Vladimír Putin informoval o priebehu realizácie trojstranných dohôd o Náhornom Karabachu z 9 novembra 2020 a 11 januára 2021. Bolo poznamenané, že situácia v regióne zostáva stabilizovaná, veľká vďaka k prítomnosti ruských mierov. Predpoklady boli vytvorené pre bežnú ekonomickú činnosť, odomknutie ekonomických a dopravných spojov. Prezident Ruska upozornil na dopyt po užšom zapojení európskych partnerov, najmä Francúzska pri riešení humanitárnych problémov obyvateľstva oblastí zasiahnutých vojnou. Vzájomná pripravenosť na koordináciu rôznych aspektov osady Náhorného Karabachu bola vyjadrená, aj prostredníctvom skupiny OBSE Minsk.
Predmet líbyjského osídlenia sa zvážil. Na oboch stranách sa zdôrazní nálada na ďalšie presadzovanie politického procesu, ktorý zahŕňa všetky kľúčové líbyjské sily.
V súvislosti so záujmom Emmanuela Macrona Vladimir Putin hovoril o hlavných výsledkoch rusko-amerického summitu, ktorý sa konal v Ženeve 16 júna.
Predsedovia Ruska a Francúzska diskutovali aj o téme bilaterálnej spolupráce, najmä v oblasti obchodu a hospodárstva a v oblasti energetických a kultúrnych a humanitárnych vzťahov.
Podmienené na pokračovanie kontaktov.


🔗 http://kremlin.ru/events/president/news/66055


Na podnet francúzskej strany prebehla telefonická konverzácia Vladimíra Putina a prezidenta Francúzskej republiky Emmanuela Macrona. Zvážila sa široká škála otázok spolupráce medzi Ruskom a Francúzskom v medzinárodných záležitostiach. Špeciálny dôraz kladie na stabilitu a bezpečnosť na európskom kontinente. V tejto súvislosti bolo potrebné poznamenať, že dohody, ktoré v auguste 2019 prijali predsedovia dvoch krajín v Bregansone s cieľom vybudovať novú architektúru bezpečnosti a dôvery v Európe, zostávajú relevantné. Uskutočnila sa výmena názorov na štát a vyhliadky na rozvoj rusko-európskych vzťahov. Uvádzalo sa, že riešenie naliehavých súčasných problémov ako kybernetická bezpečnosť, boj proti medzinárodnému terorizmu, zdravie, klímu, riešenie regionálnych konfliktov by pomohlo vybudovať konštruktívne a predvídateľné vzťahy medzi Ruskom a EÚ, vrátiť sa k normálnemu a rešpektujúcemu dialógu. Rusko je podľa Vladimíra Putina na to pripravené, ak existuje skutočný protizáujem zo strany Európskej únie. Počas diskusie o vnútornej ukrajinskej kríze lídri vyjadrili podporu zintenzívneniu rokovacieho procesu s cieľom dôsledne implementovať Minský ′′ Súbor opatrení ′′ z roku 2015, ktorý bol a zostáva neternitívnym základom pre vyrovnanie . Prezident Ruska poukázal na deštrukčné činy Kyjeva, vzhľadom na ktoré sú prijaté akcie - aj vo formáte ′′ Norman ′′ - skutočne sabotujú. Potreba plného plnenia predchádzajúcich záväzkov ukrajinskými orgánmi, predovšetkým nadviazať priamy dialóg s Doneckom a Luganskom a zdôraznila sa právna registrácia osobitného postavenia Donbass. Vladimír Putin informoval o priebehu realizácie trojstranných dohôd o Náhornom Karabachu z 9 novembra 2020 a 11 januára 2021. Bolo poznamenané, že situácia v regióne zostáva stabilizovaná, veľká vďaka k prítomnosti ruských mierov. Predpoklady boli vytvorené pre bežnú ekonomickú činnosť, odomknutie ekonomických a dopravných spojov. Prezident Ruska upozornil na dopyt po užšom zapojení európskych partnerov, najmä Francúzska pri riešení humanitárnych problémov obyvateľstva oblastí zasiahnutých vojnou. Vzájomná pripravenosť na koordináciu rôznych aspektov osady Náhorného Karabachu bola vyjadrená, aj prostredníctvom skupiny OBSE Minsk. Predmet líbyjského osídlenia sa zvážil. Na oboch stranách sa zdôrazní nálada na ďalšie presadzovanie politického procesu, ktorý zahŕňa všetky kľúčové líbyjské sily. V súvislosti so záujmom Emmanuela Macrona Vladimir Putin hovoril o hlavných výsledkoch rusko-amerického summitu, ktorý sa konal v Ženeve 16 júna. Predsedovia Ruska a Francúzska diskutovali aj o téme bilaterálnej spolupráce, najmä v oblasti obchodu a hospodárstva a v oblasti energetických a kultúrnych a humanitárnych vzťahov. Podmienené na pokračovanie kontaktov.

Putin schválil stratégiu národnej bezpečnosti


Ruský prezident Vladimir Putin schválil Stratégiu národnej bezpečnosti Ruskej federácie. Zodpovedajúca vyhláška bola v sobotu zverejnená na oficiálnom portáli právnych informácií.


„Schváliť priloženú Národnú bezpečnostnú stratégiu Ruskej federácie,“ píše sa v dokumente.


Je potrebné poznamenať, že vyhláška nadobúda účinnosť dňom jej podpísania.


„Realizácia tejto stratégie prispeje k záchrane obyvateľov Ruska, rozvoju ľudského potenciálu, zlepšeniu kvality života a dobrých životných podmienok občanov, posilneniu obranných schopností krajiny, jednote a súdržnosti ruskej spoločnosti, dosiahnutiu národných rozvojových cieľov, zvýšenie konkurencieschopnosti a medzinárodnej prestíže Ruskej federácie, “píše sa v dokumente ...


https://tass.ru/politika/11815767


Putin schválil stratégiu národnej bezpečnosti ============================================= Ruský prezident Vladimir Putin schválil Stratégiu národnej bezpečnosti Ruskej federácie. Zodpovedajúca vyhláška bola v sobotu zverejnená na oficiálnom portáli právnych informácií. „Schváliť priloženú Národnú bezpečnostnú stratégiu Ruskej federácie,“ píše sa v dokumente. Je potrebné poznamenať, že vyhláška nadobúda účinnosť dňom jej podpísania. „Realizácia tejto stratégie prispeje k záchrane obyvateľov Ruska, rozvoju ľudského potenciálu, zlepšeniu kvality života a dobrých životných podmienok občanov, posilneniu obranných schopností krajiny, jednote a súdržnosti ruskej spoločnosti, dosiahnutiu národných rozvojových cieľov, zvýšenie konkurencieschopnosti a medzinárodnej prestíže Ruskej federácie, “píše sa v dokumente ... https://tass.ru/politika/11815767

Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo obsah rozhovoru medzi Putinom a Kerrym


Ruský prezident a osobitný zástupca prezidenta USA zdôraznili význam spolupráce Moskvy a Washingtonu v celej rade klimatických otázok


Ruský prezident Vladimir Putin a osobitný vyslanec amerického prezidenta pre oblasť podnebia John Kerry, ktorí sú v Moskve, v stredu v telefonickom rozhovore zdôraznili dôležitosť spolupráce Washingtonu a Moskvy v rôznych klimatických otázkach. Uvádza sa to vo vyhlásení tlačovej služby ministerstva zahraničia.


„Osobitný vyslanec amerického prezidenta Kerryho zdôraznil, že USA a Rusko majú dôležitú úlohu, a to aj pri znižovaní emisií skleníkových plynov v tomto desaťročí, keď je to kriticky dôležité,“ uvádza sa v dokumente. Kerry podľa týchto údajov tiež zdôraznil, že Moskva a Washington budú musieť „pracovať na riešení klimatických problémov týkajúcich sa Arktídy“.


„Osobitný vyslanec USA Kerry a prezident Putin zdôraznili dôležitosť spolupráce USA a Ruska v rade klimatických otázok,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničia. „Vyjadrili tiež význam práce zameranej na úspešné uskutočnenie 26. zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia v Glasgowe vo Veľkej Británii,“ uvádza sa v dokumente.


Podľa americkej strany ruský vodca tiež „súhlasil s potrebou zdvojnásobiť medzinárodné úsilie v oblasti zmeny podnebia a oznámil zámer Ruska, okrem iných opatrení, vyriešiť problémy s vlastnými emisiami, a to aj v oblasti lesného hospodárstva.“


Ako už skôr informovala tlačová služba Kremľa, Putin v stredu telefonoval s osobitným vyslancom prezidenta USA pre otázky podnebia. Poznamenali, že počas rozhovoru Kerry informoval o minulých stretnutiach s ruskými kolegami. Putin zase zdôraznil, že Ruská federácia „prikladá veľký význam dosiahnutiu cieľov Parížskej dohody a zasadzuje sa za odpolitizovaný a profesionálny dialóg v tejto oblasti“. Tlačová služba dodala, že v tejto súvislosti sa rozhovor dotkol prípravy 26. zasadnutia konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia, ktorá sa bude konať v škótskom Glasgowe od 31. októbra do 12. novembra. Okrem toho sa v súvislosti so súčasným ruským predsedníctvom Arktickej rady uskutočnila výmena názorov o perspektívach bilaterálnej spolupráce v oblasti životného prostredia v Arktíde.


Kerry začal v pondelok svoju trojdňovú návštevu Moskvy a už ho prijal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. 1. júla uskutočnili Lavrov a Kerry telefonický rozhovor, počas ktorého diskutovali o rusko-americkej spolupráci v oblasti klímy a dohodli sa na pokračovaní intenzívnych bilaterálnych kontaktov v tejto oblasti pri vývoji výsledkov samitu 16. júna v Ženeve.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11905877


**Ministerstvo zahraničných vecí zverejnilo obsah rozhovoru medzi Putinom a Kerrym** Ruský prezident a osobitný zástupca prezidenta USA zdôraznili význam spolupráce Moskvy a Washingtonu v celej rade klimatických otázok Ruský prezident Vladimir Putin a osobitný vyslanec amerického prezidenta pre oblasť podnebia John Kerry, ktorí sú v Moskve, v stredu v telefonickom rozhovore zdôraznili dôležitosť spolupráce Washingtonu a Moskvy v rôznych klimatických otázkach. Uvádza sa to vo vyhlásení tlačovej služby ministerstva zahraničia. „Osobitný vyslanec amerického prezidenta Kerryho zdôraznil, že USA a Rusko majú dôležitú úlohu, a to aj pri znižovaní emisií skleníkových plynov v tomto desaťročí, keď je to kriticky dôležité,“ uvádza sa v dokumente. Kerry podľa týchto údajov tiež zdôraznil, že Moskva a Washington budú musieť „pracovať na riešení klimatických problémov týkajúcich sa Arktídy“. „Osobitný vyslanec USA Kerry a prezident Putin zdôraznili dôležitosť spolupráce USA a Ruska v rade klimatických otázok,“ uvádza sa vo vyhlásení amerického ministerstva zahraničia. „Vyjadrili tiež význam práce zameranej na úspešné uskutočnenie 26. zasadnutia Konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia v Glasgowe vo Veľkej Británii,“ uvádza sa v dokumente. Podľa americkej strany ruský vodca tiež „súhlasil s potrebou zdvojnásobiť medzinárodné úsilie v oblasti zmeny podnebia a oznámil zámer Ruska, okrem iných opatrení, vyriešiť problémy s vlastnými emisiami, a to aj v oblasti lesného hospodárstva.“ Ako už skôr informovala tlačová služba Kremľa, Putin v stredu telefonoval s osobitným vyslancom prezidenta USA pre otázky podnebia. Poznamenali, že počas rozhovoru Kerry informoval o minulých stretnutiach s ruskými kolegami. Putin zase zdôraznil, že Ruská federácia „prikladá veľký význam dosiahnutiu cieľov Parížskej dohody a zasadzuje sa za odpolitizovaný a profesionálny dialóg v tejto oblasti“. Tlačová služba dodala, že v tejto súvislosti sa rozhovor dotkol prípravy 26. zasadnutia konferencie zmluvných strán Rámcového dohovoru OSN o zmene podnebia, ktorá sa bude konať v škótskom Glasgowe od 31. októbra do 12. novembra. Okrem toho sa v súvislosti so súčasným ruským predsedníctvom Arktickej rady uskutočnila výmena názorov o perspektívach bilaterálnej spolupráce v oblasti životného prostredia v Arktíde. Kerry začal v pondelok svoju trojdňovú návštevu Moskvy a už ho prijal ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. 1. júla uskutočnili Lavrov a Kerry telefonický rozhovor, počas ktorého diskutovali o rusko-americkej spolupráci v oblasti klímy a dohodli sa na pokračovaní intenzívnych bilaterálnych kontaktov v tejto oblasti pri vývoji výsledkov samitu 16. júna v Ženeve. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11905877

Putin vymenoval Poklonsku veľvyslancom na Kapverdách
Prezident odvolal Vladimíra Sokolenka z tohto postu


Ruský prezident Vladimir Putin vymenoval Natáliu Poklonskú, ktorá slúžila ako podpredsedníčka Výboru pre medzinárodné záležitosti v Štátnej dume siedmeho zvolania, za ruského veľvyslanca v Kapverdskej republike. Zodpovedajúci dekrét hlavy štátu bol v stredu zverejnený na oficiálnom portáli právnych aktov.
„Vymenovať Poklonskaja Natalya Vladimirovna za mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Kapverdskej republike,“ uvádza sa v dokumente. Ďalším výnosom Putin odvolal Vladimíra Sokolenka z tohto postu.


Poklonskaja pre agentúru TASS uviedla, že má v úmysle pomôcť posilniť vzťahy medzi Ruskom a touto krajinou.


"Zhromažďujem potrebné dokumenty a materiály na ministerstve zahraničných vecí, potom [bude] stretnutie s minulým veľvyslancom. Potom pôjdem do hostiteľskej krajiny, zoznámim sa s personálom, vedením krajiny na mieste, my bude fungovať, posilní vzťahy našej krajiny, “uviedla Poklonskaya.


https://tass.ru/politika/12647665


Putin vymenoval Poklonsku veľvyslancom na Kapverdách Prezident odvolal Vladimíra Sokolenka z tohto postu Ruský prezident Vladimir Putin vymenoval Natáliu Poklonskú, ktorá slúžila ako podpredsedníčka Výboru pre medzinárodné záležitosti v Štátnej dume siedmeho zvolania, za ruského veľvyslanca v Kapverdskej republike. Zodpovedajúci dekrét hlavy štátu bol v stredu zverejnený na oficiálnom portáli právnych aktov. „Vymenovať Poklonskaja Natalya Vladimirovna za mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Ruskej federácie v Kapverdskej republike,“ uvádza sa v dokumente. Ďalším výnosom Putin odvolal Vladimíra Sokolenka z tohto postu. Poklonskaja pre agentúru TASS uviedla, že má v úmysle pomôcť posilniť vzťahy medzi Ruskom a touto krajinou. "Zhromažďujem potrebné dokumenty a materiály na ministerstve zahraničných vecí, potom [bude] stretnutie s minulým veľvyslancom. Potom pôjdem do hostiteľskej krajiny, zoznámim sa s personálom, vedením krajiny na mieste, my bude fungovať, posilní vzťahy našej krajiny, “uviedla Poklonskaya. https://tass.ru/politika/12647665
Upravené pred 5 dňami o 18:43

Zelený OPEC + a ropa po 100 dolárov. O čom hovoril Putin na Ruskom týždni energetiky


Rusko si je plne vedomé problému zmeny klímy a má v úmysle dosiahnuť uhlíkovú neutralitu v priebehu niekoľkých desaťročí. Teraz požaduje začatie dialógu o globálnych mechanizmoch stabilizácie trhu s energiou. V stredu to oznámil ruský prezident Vladimir Putin na plenárnom zasadnutí fóra Ruský týždeň energetiky.


Hlava štátu označila obvinenia z používania energie za zbraň za „politicky motivované tlachanie“ a obvinenia, že plynovody boli nedávno postavené na obídenie Ukrajiny - za „nezmyselné hlúposti“, naznačovali, že ceny ropy by sa mohli vrátiť na 100 dolárov značku za barel a povedal, akú novú úlohu môže hrať formát OPEC +.


Agentúra TASS zostavila kľúč toho, čo prezident povedal o ekonomike.


O novej úlohe OPEC


Rusko je „zodpovedným členom OPEC +“ a vychádza z predpokladu, že dohoda bude platná do konca roku 2022. Tento formát môže mať v budúcnosti novú úlohu: „Verím, že keď produkcia dosiahne úroveň spred krízy, budeme schopní pokračovať v tejto práci, a to aj v rámci zelenej agendy.“


O rope za 100 dolárov


„Je to celkom možné. Teraz jeho hodnota rastie.“ Samotné Rusko sa zároveň zaujíma o predvídateľnosť kotácií: "Robíme všetko pre to, aby sa trh s ropou úplne stabilizoval. Nedovoľujeme prudké cenové skoky."

O plynovej kríze v Európe


„Za posledné desaťročie boli v európskom energetickom sektore krok za krokom kladené systémové chyby. Viedli k rozsiahlej kríze trhu v Európe.“ „A nie je potrebné, ako sa hovorí, prechádzať z boľavej hlavy na zdravú 

Rusko však „plne plní svoje zmluvné záväzky“ a „zaisťuje zaručené, neprerušované dodávky plynu“: „Navyše sa vždy stretneme s našimi partnermi na polceste a sme pripravení prediskutovať ďalšie opatrenia“.


O energii ako zbrani


„Kde používame zbrane? Na akých konfliktoch sa zúčastňujeme? Pokiaľ ide o ekonomiku, to spravidla neprichádza do úvahy.“ Obvinenia, že Rusko údajne využíva energiu v tejto funkcii, sú „toto je politicky motivované klebetenie“.
Zásoby amerického LNG, keď sa vytvorila zodpovedajúca cenová konjunktúra, „zároveň plavili z Európy do Ázie“. „Kto teda používa tieto energetické nástroje na akékoľvek svoje účely - my alebo niekto iný?“

O tranzite cez Ukrajinu


Otázka pokračovania tranzitu plynu po roku 2024 je „čisto ekonomická“: „Sme pripravení túto zmluvu dodržať. Navyše, ak sa vytvoria ekonomické a technologické podmienky, dokonca sa zvýši <...> Musíme však pochopiť, koľko sa bude nakupovať od nás “.
Hlavným problémom je zhoršenie ukrajinského systému prepravy plynu, ktorý podľa rôznych odhadov dosahuje 80-85%: vôbec praskne. “
Výčitky, že sa budujú nové ruské plynovody „z politických dôvodov s cieľom obísť Ukrajinu“, sú „len ďalší nezmysel“, ako hovoríme, „mäkké čižmy“.

O globálnom vyvažovaní


„Teraz je potrebné dohodnúť sa na globálnych mechanizmoch na vyváženie trhu s energiou, zahájiť vecný a podrobný dialóg o tejto téme medzi výrobcami a spotrebiteľmi energetických zdrojov, bez politických predsudkov a vnucovaných klišé.“ Rusko je pripravené na takú „konštruktívnu, dôverujúcu a úzku spoluprácu“ vrátane priameho dialógu s partnermi v Európe a Európskou komisiou.

O uhlíkovej dani EÚ


„To, čo teraz vidíme a počujeme v Európskej únii o uhlíkovej dani, samozrejme vyvoláva určité obavy. Ak budú rozhodnutia prijaté jednostranne <...>, potom si myslím, že v tomto prípade bude výsledok podobný tomu, čo sa deje teraz "Ceny pôjdu hore, to je všetko." Rusko zároveň bude zodpovedajúcim spôsobom reagovať na všetky „neadekvátne rozhodnutia“.

O neprofesionáloch a korčuľovaní


Rozhodnutie holandského súdu, ktorý nariadil spoločnosti Shell znížiť emisie o 45%, je „precedens“. „Ak sa ľudia, ktorí sú profesionálne nepripravení, rozhodujú tak, potom sú prudké [ceny] na svetových trhoch nevyhnutné.“
„V stredoveku Holanďania <...> korčuľovali po zamrznutých riekach a kanáloch. Ak to bude pokračovať, potom sa v Holandsku vrátia k takémuto dopravnému prostriedku <...> A budú korčuľovať nielen preto, aby z bodu A do bodu B sa tam dostať, ale aj udržať sa v teple. “

O uhlíkovej neutralite


Rusko si plne uvedomuje problém klimatických zmien - na jeho území priemerná ročná teplota stúpa viac ako 2,5 -krát rýchlejšie ako na celom svete. Moskva preto podporuje medzinárodné dohody o klíme a už koná sama (vláda napríklad predĺži štátny program pre úsporu energie a energetickú účinnosť do roku 2035).
"V nasledujúcich desaťročiach očakávame, že zaistíme kumulovaný objem čistých emisií skleníkových plynov ešte nižší ako v Európskej únii. Vážení kolegovia, nie sú to prázdne slová, ale priamy sprievodca činom."
„V praxi sa Rusko bude snažiť o uhlíkovú neutralitu svojej ekonomiky a my sme tu stanovili konkrétny štandard - najneskôr do roku 2060.“

Na klimatickú agendu


"Klimatická agenda by sa nemala stať nástrojom na podporu hospodárskych a politických záujmov jednotlivých krajín. Spoločne musíme vytvoriť spoločné, zrozumiteľné, spravodlivé a transparentné pravidlá pre reguláciu klímy, ktoré budú fungovať na globálnej úrovni."
Je obzvlášť dôležité „objektívne vziať do úvahy uhlíkovú stopu rôznych typov generácií“: „Málokto o tom vie, ale napríklad uhlíková stopa jadrovej energie je nižšia ako slnečnej energie“. Ruský export jadrových technológií mu preto okrem iného umožní „prispieť k dekarbonizácii svetovej energie“.
Rusko môže navyše ponúknuť „jedinečné príležitosti“ na klimatické projekty vrátane tých, ktoré využívajú potenciál prírodných ekosystémov: „Účinnosť takýchto projektov je v našej krajine výrazne vyššia ako z investícií do rozvoja európskej obnoviteľnej energie.“

O pripravenosti na zmenu


Rusko sa už pripravuje na zníženie úlohy ropy a uhlia (s rastúcim významom zemného plynu): „Do roku 2035 očakávame zvýšenie produkcie LNG v Rusku na 140 miliónov ton ročne, ako aj posilnenie našej pozície v tejto dynamickej situácii. trhu, zaberá asi 20% <...>. Okrem toho v horizonte roku 2035 očakávame zvýšenie nášho podielu na globálnych dodávkach petrochemických výrobkov zo súčasných 1% na 7%.
Moskva tiež očakáva „posilnenie pozícií vodíka a amoniaku“ ako zdrojov energie a Rusko „má vedecké, zdrojové a logistické príležitosti, ako sa významne podieľať na týchto sľubných trhoch“.

O tom, kto sa klaňal Nemcom


Také krajiny <...> ako Nemecko, nech sa hlboko poklonia [bývalému kancelárovi] Gerhardovi Schroederovi v nohách za to, že teraz Nemecko dostáva [ruský plyn] nie vo výške 1-1,5 tisíc [dolárov za tisíc metrov kubických], a po 300. “
Rozhodnutie Berlína opustiť jadrové elektrárne (bolo urobené pod vedením Schroedera a opravené podľa Angely Merkelovej po nehode vo Fukušime - pozn. TASS) je zároveň bezvýznamné, pretože susedné Francúzsko ich naďalej používa: Darí sa jadrovej energii nad vašou susedov plot? "

https://tass.ru/ekonomika/12655073


Zelen&yacute; OPEC + a ropa po 100 dol&aacute;rov. O čom hovoril Putin na Ruskom t&yacute;ždni energetiky Rusko si je plne vedom&eacute; probl&eacute;mu zmeny kl&iacute;my a m&aacute; v &uacute;mysle dosiahnuť uhl&iacute;kov&uacute; neutralitu v priebehu niekoľk&yacute;ch desaťroč&iacute;. Teraz požaduje začatie dial&oacute;gu o glob&aacute;lnych mechanizmoch stabiliz&aacute;cie trhu s energiou. V stredu to ozn&aacute;mil rusk&yacute; prezident Vladimir Putin na plen&aacute;rnom zasadnut&iacute; f&oacute;ra Rusk&yacute; t&yacute;ždeň energetiky. Hlava &scaron;t&aacute;tu označila obvinenia z použ&iacute;vania energie za zbraň za &bdquo;politicky motivovan&eacute; tlachanie&ldquo; a obvinenia, že plynovody boli ned&aacute;vno postaven&eacute; na ob&iacute;denie Ukrajiny - za &bdquo;nezmyseln&eacute; hl&uacute;posti&ldquo;, naznačovali, že ceny ropy by sa mohli vr&aacute;tiť na 100 dol&aacute;rov značku za barel a povedal, ak&uacute; nov&uacute; &uacute;lohu m&ocirc;že hrať form&aacute;t OPEC +. Agent&uacute;ra TASS zostavila kľ&uacute;č toho, čo prezident povedal o ekonomike. O novej &uacute;lohe OPEC Rusko je &bdquo;zodpovedn&yacute;m členom OPEC +&ldquo; a vych&aacute;dza z predpokladu, že dohoda bude platn&aacute; do konca roku 2022. Tento form&aacute;t m&ocirc;že mať v bud&uacute;cnosti nov&uacute; &uacute;lohu: &bdquo;Ver&iacute;m, že keď produkcia dosiahne &uacute;roveň spred kr&iacute;zy, budeme schopn&iacute; pokračovať v tejto pr&aacute;ci, a to aj v r&aacute;mci zelenej agendy.&ldquo; O rope za 100 dol&aacute;rov &bdquo;Je to celkom možn&eacute;. Teraz jeho hodnota rastie.&ldquo; Samotn&eacute; Rusko sa z&aacute;roveň zauj&iacute;ma o predv&iacute;dateľnosť kot&aacute;ci&iacute;: &quot;Rob&iacute;me v&scaron;etko pre to, aby sa trh s ropou &uacute;plne stabilizoval. Nedovoľujeme prudk&eacute; cenov&eacute; skoky.&quot; O plynovej kr&iacute;ze v Eur&oacute;pe &bdquo;Za posledn&eacute; desaťročie boli v eur&oacute;pskom energetickom sektore krok za krokom kladen&eacute; syst&eacute;mov&eacute; chyby. Viedli k rozsiahlej kr&iacute;ze trhu v Eur&oacute;pe.&ldquo; &bdquo;A nie je potrebn&eacute;, ako sa hovor&iacute;, prech&aacute;dzať z boľavej hlavy na zdrav&uacute; Rusko v&scaron;ak &bdquo;plne pln&iacute; svoje zmluvn&eacute; z&aacute;v&auml;zky&ldquo; a &bdquo;zaisťuje zaručen&eacute;, nepreru&scaron;ovan&eacute; dod&aacute;vky plynu&ldquo;: &bdquo;Navy&scaron;e sa vždy stretneme s na&scaron;imi partnermi na polceste a sme pripraven&iacute; prediskutovať ďal&scaron;ie opatrenia&ldquo;. O energii ako zbrani &bdquo;Kde použ&iacute;vame zbrane? Na ak&yacute;ch konfliktoch sa z&uacute;častňujeme? Pokiaľ ide o ekonomiku, to spravidla neprich&aacute;dza do &uacute;vahy.&ldquo; Obvinenia, že Rusko &uacute;dajne využ&iacute;va energiu v tejto funkcii, s&uacute; &bdquo;toto je politicky motivovan&eacute; klebetenie&ldquo;. Z&aacute;soby americk&eacute;ho LNG, keď sa vytvorila zodpovedaj&uacute;ca cenov&aacute; konjunkt&uacute;ra, &bdquo;z&aacute;roveň plavili z Eur&oacute;py do &Aacute;zie&ldquo;. &bdquo;Kto teda použ&iacute;va tieto energetick&eacute; n&aacute;stroje na ak&eacute;koľvek svoje &uacute;čely - my alebo niekto in&yacute;?&ldquo; O tranzite cez Ukrajinu Ot&aacute;zka pokračovania tranzitu plynu po roku 2024 je &bdquo;čisto ekonomick&aacute;&ldquo;: &bdquo;Sme pripraven&iacute; t&uacute;to zmluvu dodržať. Navy&scaron;e, ak sa vytvoria ekonomick&eacute; a technologick&eacute; podmienky, dokonca sa zv&yacute;&scaron;i &lt;...&gt; Mus&iacute;me v&scaron;ak pochopiť, koľko sa bude nakupovať od n&aacute;s &ldquo;. Hlavn&yacute;m probl&eacute;mom je zhor&scaron;enie ukrajinsk&eacute;ho syst&eacute;mu prepravy plynu, ktor&yacute; podľa r&ocirc;znych odhadov dosahuje 80-85%: v&ocirc;bec praskne. &ldquo; V&yacute;čitky, že sa buduj&uacute; nov&eacute; rusk&eacute; plynovody &bdquo;z politick&yacute;ch d&ocirc;vodov s cieľom ob&iacute;sť Ukrajinu&ldquo;, s&uacute; &bdquo;len ďal&scaron;&iacute; nezmysel&ldquo;, ako hovor&iacute;me, &bdquo;m&auml;kk&eacute; čižmy&ldquo;. O glob&aacute;lnom vyvažovan&iacute; &bdquo;Teraz je potrebn&eacute; dohodn&uacute;ť sa na glob&aacute;lnych mechanizmoch na vyv&aacute;ženie trhu s energiou, zah&aacute;jiť vecn&yacute; a podrobn&yacute; dial&oacute;g o tejto t&eacute;me medzi v&yacute;robcami a spotrebiteľmi energetick&yacute;ch zdrojov, bez politick&yacute;ch predsudkov a vnucovan&yacute;ch kli&scaron;&eacute;.&ldquo; Rusko je pripraven&eacute; na tak&uacute; &bdquo;kon&scaron;trukt&iacute;vnu, d&ocirc;veruj&uacute;cu a &uacute;zku spolupr&aacute;cu&ldquo; vr&aacute;tane priameho dial&oacute;gu s partnermi v Eur&oacute;pe a Eur&oacute;pskou komisiou. O uhl&iacute;kovej dani E&Uacute; &bdquo;To, čo teraz vid&iacute;me a počujeme v Eur&oacute;pskej &uacute;nii o uhl&iacute;kovej dani, samozrejme vyvol&aacute;va určit&eacute; obavy. Ak bud&uacute; rozhodnutia prijat&eacute; jednostranne &lt;...&gt;, potom si mysl&iacute;m, že v tomto pr&iacute;pade bude v&yacute;sledok podobn&yacute; tomu, čo sa deje teraz &quot;Ceny p&ocirc;jdu hore, to je v&scaron;etko.&quot; Rusko z&aacute;roveň bude zodpovedaj&uacute;cim sp&ocirc;sobom reagovať na v&scaron;etky &bdquo;neadekv&aacute;tne rozhodnutia&ldquo;. O neprofesion&aacute;loch a korčuľovan&iacute; Rozhodnutie holandsk&eacute;ho s&uacute;du, ktor&yacute; nariadil spoločnosti Shell zn&iacute;žiť emisie o 45%, je &bdquo;precedens&ldquo;. &bdquo;Ak sa ľudia, ktor&iacute; s&uacute; profesion&aacute;lne nepripraven&iacute;, rozhoduj&uacute; tak, potom s&uacute; prudk&eacute; [ceny] na svetov&yacute;ch trhoch nevyhnutn&eacute;.&ldquo; &bdquo;V stredoveku Holanďania &lt;...&gt; korčuľovali po zamrznut&yacute;ch riekach a kan&aacute;loch. Ak to bude pokračovať, potom sa v Holandsku vr&aacute;tia k tak&eacute;muto dopravn&eacute;mu prostriedku &lt;...&gt; A bud&uacute; korčuľovať nielen preto, aby z bodu A do bodu B sa tam dostať, ale aj udržať sa v teple. &ldquo; O uhl&iacute;kovej neutralite Rusko si plne uvedomuje probl&eacute;m klimatick&yacute;ch zmien - na jeho &uacute;zem&iacute; priemern&aacute; ročn&aacute; teplota st&uacute;pa viac ako 2,5 -kr&aacute;t r&yacute;chlej&scaron;ie ako na celom svete. Moskva preto podporuje medzin&aacute;rodn&eacute; dohody o kl&iacute;me a už kon&aacute; sama (vl&aacute;da napr&iacute;klad predĺži &scaron;t&aacute;tny program pre &uacute;sporu energie a energetick&uacute; &uacute;činnosť do roku 2035). &quot;V nasleduj&uacute;cich desaťročiach očak&aacute;vame, že zaist&iacute;me kumulovan&yacute; objem čist&yacute;ch emisi&iacute; sklen&iacute;kov&yacute;ch plynov e&scaron;te niž&scaron;&iacute; ako v Eur&oacute;pskej &uacute;nii. V&aacute;žen&iacute; kolegovia, nie s&uacute; to pr&aacute;zdne slov&aacute;, ale priamy sprievodca činom.&quot; &bdquo;V praxi sa Rusko bude snažiť o uhl&iacute;kov&uacute; neutralitu svojej ekonomiky a my sme tu stanovili konkr&eacute;tny &scaron;tandard - najnesk&ocirc;r do roku 2060.&ldquo; Na klimatick&uacute; agendu &quot;Klimatick&aacute; agenda by sa nemala stať n&aacute;strojom na podporu hospod&aacute;rskych a politick&yacute;ch z&aacute;ujmov jednotliv&yacute;ch kraj&iacute;n. Spoločne mus&iacute;me vytvoriť spoločn&eacute;, zrozumiteľn&eacute;, spravodliv&eacute; a transparentn&eacute; pravidl&aacute; pre regul&aacute;ciu kl&iacute;my, ktor&eacute; bud&uacute; fungovať na glob&aacute;lnej &uacute;rovni.&quot; Je obzvl&aacute;&scaron;ť d&ocirc;ležit&eacute; &bdquo;objekt&iacute;vne vziať do &uacute;vahy uhl&iacute;kov&uacute; stopu r&ocirc;znych typov gener&aacute;ci&iacute;&ldquo;: &bdquo;M&aacute;lokto o tom vie, ale napr&iacute;klad uhl&iacute;kov&aacute; stopa jadrovej energie je niž&scaron;ia ako slnečnej energie&ldquo;. Rusk&yacute; export jadrov&yacute;ch technol&oacute;gi&iacute; mu preto okrem in&eacute;ho umožn&iacute; &bdquo;prispieť k dekarboniz&aacute;cii svetovej energie&ldquo;. Rusko m&ocirc;že navy&scaron;e pon&uacute;knuť &bdquo;jedinečn&eacute; pr&iacute;ležitosti&ldquo; na klimatick&eacute; projekty vr&aacute;tane t&yacute;ch, ktor&eacute; využ&iacute;vaj&uacute; potenci&aacute;l pr&iacute;rodn&yacute;ch ekosyst&eacute;mov: &bdquo;&Uacute;činnosť tak&yacute;chto projektov je v na&scaron;ej krajine v&yacute;razne vy&scaron;&scaron;ia ako z invest&iacute;ci&iacute; do rozvoja eur&oacute;pskej obnoviteľnej energie.&ldquo; O pripravenosti na zmenu Rusko sa už pripravuje na zn&iacute;ženie &uacute;lohy ropy a uhlia (s rast&uacute;cim v&yacute;znamom zemn&eacute;ho plynu): &bdquo;Do roku 2035 očak&aacute;vame zv&yacute;&scaron;enie produkcie LNG v Rusku na 140 mili&oacute;nov ton ročne, ako aj posilnenie na&scaron;ej poz&iacute;cie v tejto dynamickej situ&aacute;cii. trhu, zaber&aacute; asi 20% &lt;...&gt;. Okrem toho v horizonte roku 2035 očak&aacute;vame zv&yacute;&scaron;enie n&aacute;&scaron;ho podielu na glob&aacute;lnych dod&aacute;vkach petrochemick&yacute;ch v&yacute;robkov zo s&uacute;časn&yacute;ch 1% na 7%. &ldquo; Moskva tiež očak&aacute;va &bdquo;posilnenie poz&iacute;ci&iacute; vod&iacute;ka a amoniaku&ldquo; ako zdrojov energie a Rusko &bdquo;m&aacute; vedeck&eacute;, zdrojov&eacute; a logistick&eacute; pr&iacute;ležitosti, ako sa v&yacute;znamne podieľať na t&yacute;chto sľubn&yacute;ch trhoch&ldquo;. O tom, kto sa klaňal Nemcom &bdquo;Tak&eacute; krajiny &lt;...&gt; ako Nemecko, nech sa hlboko poklonia [b&yacute;val&eacute;mu kancel&aacute;rovi] Gerhardovi Schroederovi v noh&aacute;ch za to, že teraz Nemecko dost&aacute;va [rusk&yacute; plyn] nie vo v&yacute;&scaron;ke 1-1,5 tis&iacute;c [dol&aacute;rov za tis&iacute;c metrov kubick&yacute;ch], a po 300. &ldquo; Rozhodnutie Berl&iacute;na opustiť jadrov&eacute; elektr&aacute;rne (bolo uroben&eacute; pod veden&iacute;m Schroedera a opraven&eacute; podľa Angely Merkelovej po nehode vo Fuku&scaron;ime - pozn. TASS) je z&aacute;roveň bezv&yacute;znamn&eacute;, pretože susedn&eacute; Franc&uacute;zsko ich naďalej použ&iacute;va: Dar&iacute; sa jadrovej energii nad va&scaron;ou susedov plot? &quot; https://tass.ru/ekonomika/12655073

Putin oznámil, že je pripravený viesť priamy dialóg s NATO


Rusko je priamo pripravené viesť dialóg s NATO. Na fóre Ruského týždňa energie to uviedol prezident Vladimir Putin.
"Sme pripravení komunikovať aj priamo s NATO," povedal Putin.


NATO sa predtým rozhodlo vyhostiť osem členov ruskej misie do Severoatlantickej aliancie, ako aj obmedziť ďalšie dve pozície.


Ako neskôr vysvetlil generálny tajomník Aliancie Jens Stoltenberg, toto rozhodnutie nebolo prijaté kvôli žiadnej konkrétnej udalosti, ale kvôli „rastúcej aktivite Ruska“, proti ktorej by aliancia mala „byť ostražitá“.


Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov uviedol, že Moskva sformuluje kroky NATO voči Rusku a bude naň reagovať potom, čo sa aliancia rozhodne obmedziť ruskú misiu tejto organizácie.


https://russian.rt.com/world/news/917135-rossiya-nato-dialog


Oficiálne lobovanie v USA Putin nazýva legalizovanou korupciou

„Čo je to oficiálne lobovanie v USA? Toto je leg-alizovaná korupcia, “povedal Putin na fóre Russian Energy Week.


Podľa neho o tom radšej nehovoria.


Dodal, že v USA sa kvôli nepriamej voľbe prezidenta dostali k moci ľudia, za ktorých viackrát hlasovalo menej voličov.
https://russian.rt.com/world/news/917138-lobbizm-ssha-korrupciya


Putin ozn&aacute;mil, že je pripraven&yacute; viesť priamy dial&oacute;g s NATO Rusko je priamo pripraven&eacute; viesť dial&oacute;g s NATO. Na f&oacute;re Rusk&eacute;ho t&yacute;ždňa energie to uviedol prezident Vladimir Putin. &quot;Sme pripraven&iacute; komunikovať aj priamo s NATO,&quot; povedal Putin. NATO sa predt&yacute;m rozhodlo vyhostiť osem členov ruskej misie do Severoatlantickej aliancie, ako aj obmedziť ďal&scaron;ie dve poz&iacute;cie. Ako nesk&ocirc;r vysvetlil gener&aacute;lny tajomn&iacute;k Aliancie Jens Stoltenberg, toto rozhodnutie nebolo prijat&eacute; kv&ocirc;li žiadnej konkr&eacute;tnej udalosti, ale kv&ocirc;li &bdquo;rast&uacute;cej aktivite Ruska&ldquo;, proti ktorej by aliancia mala &bdquo;byť ostražit&aacute;&ldquo;. Hovorca prezidenta Dmitrij Peskov uviedol, že Moskva sformuluje kroky NATO voči Rusku a bude naň reagovať potom, čo sa aliancia rozhodne obmedziť rusk&uacute; misiu tejto organiz&aacute;cie. https://russian.rt.com/world/news/917135-rossiya-nato-dialog **Ofici&aacute;lne lobovanie v USA Putin naz&yacute;va legalizovanou korupciou ** &bdquo;Čo je to ofici&aacute;lne lobovanie v USA? Toto je leg-alizovan&aacute; korupcia, &ldquo;povedal Putin na f&oacute;re Russian Energy Week. Podľa neho o tom rad&scaron;ej nehovoria. Dodal, že v USA sa kv&ocirc;li nepriamej voľbe prezidenta dostali k moci ľudia, za ktor&yacute;ch viackr&aacute;t hlasovalo menej voličov. https://russian.rt.com/world/news/917138-lobbizm-ssha-korrupciya
Upravené pred 5 dňami o 18:55

Také krajiny <...> ako Nemecko, nech sa hlboko poklonia [bývalému kancelárovi] Gerhardovi Schroederovi
Gerharde, už je čas ...


[quote=&quot;pid:37542, uid:12&quot;]Tak&eacute; krajiny &lt;...&gt; ako Nemecko, nech sa hlboko poklonia [b&yacute;val&eacute;mu kancel&aacute;rovi] Gerhardovi Schroederovi[/quote]Gerharde, už je čas ...

Zelený OPEC + a ropa po 100 dolárov. O čom hovoril Putin na Ruskom týždni energetiky

to sa bude zas tesat do kamena , aby si niekto pamatal, čo hovoril Putin


[quote=&quot;pid:37542, uid:12&quot;]Zelen&yacute; OPEC + a ropa po 100 dol&aacute;rov. O čom hovoril Putin na Ruskom t&yacute;ždni energetiky[/quote] to sa bude zas tesat do kamena , aby si niekto pamatal, čo hovoril Putin

Osud dolára a budúcnosť kryptomeny. Hlavné body z rozhovoru Vladimíra Putina pre CNBC


Ruský prezident sa domnieva, že dolár oslabuje jeho pozíciu svetovej rezervnej meny
USA robia veľkú chybu, keď používajú dolár ako sankčný nástroj. Sankcie a rýchly rast amerického vládneho dlhu podkopávajú dolár, a hoci sa Rusko ešte len musí vzdialiť od toho, aby sa v ňom usadilo vo svojom obchode s energiou, je nútené zvážiť rôzne opatrenia na zaistenie stability svojho finančného systému.
Uviedol to ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre americkú televíznu stanicu CNBC, zverejnenom vo štvrtok na webovej stránke Kremľa. Prezident hovoril s novinárom televízneho kanála Headley Gamble, ktorý mu už deň predtým kládol otázky ako moderátor plenárneho zasadnutia Ruského týždňa energetiky.


Agentúra TASS zozbierala to hlavné, čo ruský líder povedal o perspektívach svetovej rezervnej meny a kryptomien ako platobného prostriedku za energetické zdroje, ako aj o niektorých otázkach svetovej a domácej ruskej politiky.


O dolári a sankciách


"Zdá sa mi, že Spojené štáty robia veľmi veľkú chybu, keď používajú dolár ako nástroj sankcií," povedal Putin.


Je jednoducho nemožné, aby sme od zákazníkov dostávali peniaze za dodané výrobky v dolároch. K čomu to vedie? Sme jednoducho nútení, nemáme inú možnosť, sme jednoducho nútení prejsť na osady v iných menách, “dodal ruský líder.


Putin tiež poukázal na to, že „keď ostatné krajiny, ktoré používajú dolár ako rezervnú menu alebo ako nástroj vyrovnania, vidia, čo sa deje, samy majú obavy, že dolár bude možné použiť v ich vzťahu rovnako“. "A aj oni začínajú znižovať svoje dolárové držby a používať ich menej ako účtovnú jednotku. Výsledkom je, že aj najbližší partneri a spojenci USA znižujú podiel dolára na svojich rezervách, toto je štatistický fakt, “povedal.


Podkopávanie dôvery vo svetovú menu


Ruský prezident sa domnieva, že dolár „podkopáva svoju pozíciu svetovej rezervnej meny a zmenšuje sa objem zúčtovaní v dolároch a zmenšuje sa aj objem osobných rezerv svetových krajín v dolároch“.


„Nemáme však záujem úplne sa vyhýbať osadám v dolároch a sme stále spokojní,“ povedal Putin a vysvetlil, že hovoríme najmä o „osadách pre energetické zdroje v dolároch, predovšetkým pre ropu“.


„Ak však politika amerických úradov bude pokračovať tak, ako som už povedal, potom nebudeme musieť nič robiť, USA podlomia dôveru v dolár,“ dodal ruský líder.


Základný problém štátneho dlhu USA

"Štátny dlh USA rastie, Kongres opäť rozhodol, že zvýši strop verejného dlhu. To je, čo to je? Emisie. Čo sú emisie? Toto je nárast inflácie. A prvýkrát, pravdepodobne v r. história, inflácia v USA rastie takým tempom, ako To bolo dávno preč. To sú ekonomické dôvody, ktoré akosi stále podkopávajú dôveru v menu, “povedal Putin.


"Toto je, samozrejme, zásadný problém. Nás sa to netýka, súvisí to s politikou Fedu, súvisí s hospodárskou politikou [americkej] administratívy," dodal.


„Objektívne nás zaujíma, že tu nie sú nepokoje, skoky, ale to nezávisí od nás,“ zhrnul prezident.


"Pozorne sledujeme, čo sa deje, analyzujeme a prijímame potrebné opatrenia na zabezpečenie našich dlhodobých záujmov," zdôraznil.


Vyhliadky na „kryptu“


„Zmluvy o kryptomene? Je príliš skoro hovoriť o tom <...> Na presun finančných prostriedkov z jedného miesta na druhé - áno, ale na obchodovanie, najmä na obchodovanie so zdrojmi energie, je podľa mňa ešte predčasné. A Ako prostriedok výpočtu to možno použiť, samozrejme, áno, ale povedzme, na obchodovanie s ropou alebo inými primárnymi materiálmi a energetickými zdrojmi je podľa mňa ešte priskoro hovoriť, “povedal.


Gamble sa Putina tiež opýtal, či si myslí, že kryptomena je bezcenná. "Prečo? Stojí to za to. Dá sa to len použiť ako účtovná jednotka pri nákupe a predaji ropy? O tom hovorím," odpovedal prezident. Energia. Na to je potrebné použiť <...> tradičné druhy a predovšetkým uhľovodíky “.


**O svetovom trhu s energiou
„Pokiaľ ide o naše úsilie o stabilizáciu globálneho trhu s energiou, áno, všetko sa to deje v dosť tvrdom režime: hádame sa, bránime svoje pozície, ale nachádzame, až doteraz sme našli vyvážené riešenia prijateľné pre všetky strany. , “ - povedala hlava štátu o spolupráci vo formáte OPEC +.


"A čo teraz vidím v Spojených arabských emirátoch aj v Saudskej Arábii - vedenie týchto krajín podniká rázne kroky na diverzifikáciu svojich ekonomík. Vedenie týchto krajín myslí na budúcnosť a som presvedčený, že dosiahnu výsledky." ... pretože sa správajú veľmi účelovo, “zdôraznil Putin.


„A naši partneri, aj keď by sa zdalo, že sú lídrami v oblasti uhľovodíkov, vo výrobe a predaji ropy, stále robia plány pre zelenú energiu, ktorá na prvý pohľad vyzerá veľmi zvláštne, ale v živote sa to skutočne stáva,“ - povedal Putin. „Hovoríme s nimi o možnosti investovať finančné prostriedky, veľké zdroje do nových technológií a nových zdrojov energie,“ poznamenal ruský líder.


AUKUS a ohrozenie stability

„Vytvorenie niektorých blokov, vrátane toho, ktorý ste spomenuli, USA Spojené kráľovstvo Austrálie [AUKUS] nepochybne podkopáva regionálnu stabilitu, pretože podľa mňa je dobré byť medzi sebou priateľmi, ale„ byť priateľmi proti niekomu potom "toto je zlé. Podkopáva to stabilitu, o ktorej všetci hovoríme a na ktorej nám všetkým záleží," povedal.
Volebné plány


„Áno, ústava [Ruska] mi to umožňuje, kandidovať na ďalšie volebné obdobie, ale zatiaľ sme o tomto skóre nerozhodli,“ uviedla hlava štátu.


"Do ďalších volieb je ešte veľa času. Rozhovory na túto tému situáciu destabilizujú," vysvetlila hlava štátu. Podľa jeho názoru „situácia by mala byť pokojná a stabilná, aby všetky vládne orgány, všetky štátne štruktúry pracovali sebavedomo a pokojne hľadeli do budúcnosti“.


Rast príjmu obyvateľov

"Pre nás je najdôležitejším problémom a najdôležitejšou úlohou, ktorú musíme vyriešiť, zvýšenie príjmu občanov krajiny. Je to naša hlavná, hlavná úloha a nechystáme sa to riešiť jednoduchými lineárnymi metódami," hovorí vedúci štátu povedal.


„Je to dlhodobá úloha. Nebudeme konať populistickými metódami, ale práve na základe kvalitatívneho ekonomického rastu sa chystáme vyriešiť hlavné sociálne úlohy vrátane zvýšenia príjmu ruských občanov a riešenia druhý pre nás veľmi dôležitý demografický problém, “zdôraznil Putin.
O podmienkach zadržania Navalného


"Nie sú to najlepšie podmienky, ale nie je jediný. Okrem neho existujú ďalší ľudia, ktorí tiež porušovali ruské zákony, a nebudeme nikoho dávať do žiadnych exkluzívnych podmienok, vrátane tých, ktorí sa skrývajú za politickými aktivitami." - uviedla hlava štátu v odpovedi na otázku o svojej pripravenosti zlepšiť „nie najlepšie životné podmienky“ Alexeja Navalného, ​​ktorý si v kolónii odpykáva trest.


https://tass.ru/ekonomika/12658809


video s VVP


https://russian.rt.com/world/video/917286-intervyu-vladimira-putina-kanalu-cnbc-polnaya-versiya


Osud dol&aacute;ra a bud&uacute;cnosť kryptomeny. Hlavn&eacute; body z rozhovoru Vladim&iacute;ra Putina pre CNBC Rusk&yacute; prezident sa domnieva, že dol&aacute;r oslabuje jeho poz&iacute;ciu svetovej rezervnej meny USA robia veľk&uacute; chybu, keď použ&iacute;vaj&uacute; dol&aacute;r ako sankčn&yacute; n&aacute;stroj. Sankcie a r&yacute;chly rast americk&eacute;ho vl&aacute;dneho dlhu podkop&aacute;vaj&uacute; dol&aacute;r, a hoci sa Rusko e&scaron;te len mus&iacute; vzdialiť od toho, aby sa v ňom usadilo vo svojom obchode s energiou, je n&uacute;ten&eacute; zv&aacute;žiť r&ocirc;zne opatrenia na zaistenie stability svojho finančn&eacute;ho syst&eacute;mu. Uviedol to rusk&yacute; prezident Vladimir Putin v rozhovore pre americk&uacute; telev&iacute;znu stanicu CNBC, zverejnenom vo &scaron;tvrtok na webovej str&aacute;nke Kremľa. Prezident hovoril s novin&aacute;rom telev&iacute;zneho kan&aacute;la Headley Gamble, ktor&yacute; mu už deň predt&yacute;m kl&aacute;dol ot&aacute;zky ako moder&aacute;tor plen&aacute;rneho zasadnutia Rusk&eacute;ho t&yacute;ždňa energetiky. Agent&uacute;ra TASS zozbierala to hlavn&eacute;, čo rusk&yacute; l&iacute;der povedal o perspekt&iacute;vach svetovej rezervnej meny a kryptomien ako platobn&eacute;ho prostriedku za energetick&eacute; zdroje, ako aj o niektor&yacute;ch ot&aacute;zkach svetovej a dom&aacute;cej ruskej politiky. **O dol&aacute;ri a sankci&aacute;ch** &quot;Zd&aacute; sa mi, že Spojen&eacute; &scaron;t&aacute;ty robia veľmi veľk&uacute; chybu, keď použ&iacute;vaj&uacute; dol&aacute;r ako n&aacute;stroj sankci&iacute;,&quot; povedal Putin. Je jednoducho nemožn&eacute;, aby sme od z&aacute;kazn&iacute;kov dost&aacute;vali peniaze za dodan&eacute; v&yacute;robky v dol&aacute;roch. K čomu to vedie? Sme jednoducho n&uacute;ten&iacute;, nem&aacute;me in&uacute; možnosť, sme jednoducho n&uacute;ten&iacute; prejsť na osady v in&yacute;ch men&aacute;ch, &ldquo;dodal rusk&yacute; l&iacute;der. Putin tiež pouk&aacute;zal na to, že &bdquo;keď ostatn&eacute; krajiny, ktor&eacute; použ&iacute;vaj&uacute; dol&aacute;r ako rezervn&uacute; menu alebo ako n&aacute;stroj vyrovnania, vidia, čo sa deje, samy maj&uacute; obavy, že dol&aacute;r bude možn&eacute; použiť v ich vzťahu rovnako&ldquo;. &quot;A aj oni zač&iacute;naj&uacute; znižovať svoje dol&aacute;rov&eacute; držby a použ&iacute;vať ich menej ako &uacute;čtovn&uacute; jednotku. V&yacute;sledkom je, že aj najbliž&scaron;&iacute; partneri a spojenci USA znižuj&uacute; podiel dol&aacute;ra na svojich rezerv&aacute;ch, toto je &scaron;tatistick&yacute; fakt, &ldquo;povedal. **Podkop&aacute;vanie d&ocirc;very vo svetov&uacute; menu** Rusk&yacute; prezident sa domnieva, že dol&aacute;r &bdquo;podkop&aacute;va svoju poz&iacute;ciu svetovej rezervnej meny a zmen&scaron;uje sa objem z&uacute;čtovan&iacute; v dol&aacute;roch a zmen&scaron;uje sa aj objem osobn&yacute;ch rezerv svetov&yacute;ch kraj&iacute;n v dol&aacute;roch&ldquo;. &bdquo;Nem&aacute;me v&scaron;ak z&aacute;ujem &uacute;plne sa vyh&yacute;bať osad&aacute;m v dol&aacute;roch a sme st&aacute;le spokojn&iacute;,&ldquo; povedal Putin a vysvetlil, že hovor&iacute;me najm&auml; o &bdquo;osad&aacute;ch pre energetick&eacute; zdroje v dol&aacute;roch, predov&scaron;etk&yacute;m pre ropu&ldquo;. &bdquo;Ak v&scaron;ak politika americk&yacute;ch &uacute;radov bude pokračovať tak, ako som už povedal, potom nebudeme musieť nič robiť, USA podlomia d&ocirc;veru v dol&aacute;r,&ldquo; dodal rusk&yacute; l&iacute;der. **Z&aacute;kladn&yacute; probl&eacute;m &scaron;t&aacute;tneho dlhu USA ** &quot;&Scaron;t&aacute;tny dlh USA rastie, Kongres op&auml;ť rozhodol, že zv&yacute;&scaron;i strop verejn&eacute;ho dlhu. To je, čo to je? Emisie. Čo s&uacute; emisie? Toto je n&aacute;rast infl&aacute;cie. A prv&yacute;kr&aacute;t, pravdepodobne v r. hist&oacute;ria, infl&aacute;cia v USA rastie tak&yacute;m tempom, ako To bolo d&aacute;vno preč. To s&uacute; ekonomick&eacute; d&ocirc;vody, ktor&eacute; akosi st&aacute;le podkop&aacute;vaj&uacute; d&ocirc;veru v menu, &ldquo;povedal Putin. &quot;Toto je, samozrejme, z&aacute;sadn&yacute; probl&eacute;m. N&aacute;s sa to net&yacute;ka, s&uacute;vis&iacute; to s politikou Fedu, s&uacute;vis&iacute; s hospod&aacute;rskou politikou [americkej] administrat&iacute;vy,&quot; dodal. &bdquo;Objekt&iacute;vne n&aacute;s zauj&iacute;ma, že tu nie s&uacute; nepokoje, skoky, ale to nez&aacute;vis&iacute; od n&aacute;s,&ldquo; zhrnul prezident. &quot;Pozorne sledujeme, čo sa deje, analyzujeme a prij&iacute;mame potrebn&eacute; opatrenia na zabezpečenie na&scaron;ich dlhodob&yacute;ch z&aacute;ujmov,&quot; zd&ocirc;raznil. **Vyhliadky na &bdquo;kryptu&ldquo;** &bdquo;Zmluvy o kryptomene? Je pr&iacute;li&scaron; skoro hovoriť o tom &lt;...&gt; Na presun finančn&yacute;ch prostriedkov z jedn&eacute;ho miesta na druh&eacute; - &aacute;no, ale na obchodovanie, najm&auml; na obchodovanie so zdrojmi energie, je podľa mňa e&scaron;te predčasn&eacute;. A Ako prostriedok v&yacute;počtu to možno použiť, samozrejme, &aacute;no, ale povedzme, na obchodovanie s ropou alebo in&yacute;mi prim&aacute;rnymi materi&aacute;lmi a energetick&yacute;mi zdrojmi je podľa mňa e&scaron;te priskoro hovoriť, &ldquo;povedal. Gamble sa Putina tiež op&yacute;tal, či si mysl&iacute;, že kryptomena je bezcenn&aacute;. &quot;Prečo? Stoj&iacute; to za to. D&aacute; sa to len použiť ako &uacute;čtovn&aacute; jednotka pri n&aacute;kupe a predaji ropy? O tom hovor&iacute;m,&quot; odpovedal prezident. Energia. Na to je potrebn&eacute; použiť &lt;...&gt; tradičn&eacute; druhy a predov&scaron;etk&yacute;m uhľovod&iacute;ky &ldquo;. ****O svetovom trhu s energiou** &bdquo;Pokiaľ ide o na&scaron;e &uacute;silie o stabiliz&aacute;ciu glob&aacute;lneho trhu s energiou, &aacute;no, v&scaron;etko sa to deje v dosť tvrdom režime: h&aacute;dame sa, br&aacute;nime svoje poz&iacute;cie, ale nach&aacute;dzame, až doteraz sme na&scaron;li vyv&aacute;žen&eacute; rie&scaron;enia prijateľn&eacute; pre v&scaron;etky strany. , &ldquo; - povedala hlava &scaron;t&aacute;tu o spolupr&aacute;ci vo form&aacute;te OPEC +. &quot;A čo teraz vid&iacute;m v Spojen&yacute;ch arabsk&yacute;ch emir&aacute;toch aj v Saudskej Ar&aacute;bii - vedenie t&yacute;chto kraj&iacute;n podnik&aacute; r&aacute;zne kroky na diverzifik&aacute;ciu svojich ekonom&iacute;k. Vedenie t&yacute;chto kraj&iacute;n mysl&iacute; na bud&uacute;cnosť a som presvedčen&yacute;, že dosiahnu v&yacute;sledky.&quot; ... pretože sa spr&aacute;vaj&uacute; veľmi &uacute;čelovo, &ldquo;zd&ocirc;raznil Putin. &bdquo;A na&scaron;i partneri, aj keď by sa zdalo, že s&uacute; l&iacute;drami v oblasti uhľovod&iacute;kov, vo v&yacute;robe a predaji ropy, st&aacute;le robia pl&aacute;ny pre zelen&uacute; energiu, ktor&aacute; na prv&yacute; pohľad vyzer&aacute; veľmi zvl&aacute;&scaron;tne, ale v živote sa to skutočne st&aacute;va,&ldquo; - povedal Putin. &bdquo;Hovor&iacute;me s nimi o možnosti investovať finančn&eacute; prostriedky, veľk&eacute; zdroje do nov&yacute;ch technol&oacute;gi&iacute; a nov&yacute;ch zdrojov energie,&ldquo; poznamenal rusk&yacute; l&iacute;der. **AUKUS a ohrozenie stability ** &bdquo;Vytvorenie niektor&yacute;ch blokov, vr&aacute;tane toho, ktor&yacute; ste spomenuli, USA Spojen&eacute; kr&aacute;ľovstvo Austr&aacute;lie [AUKUS] nepochybne podkop&aacute;va region&aacute;lnu stabilitu, pretože podľa mňa je dobr&eacute; byť medzi sebou priateľmi, ale&bdquo; byť priateľmi proti niekomu potom &quot;toto je zl&eacute;. Podkop&aacute;va to stabilitu, o ktorej v&scaron;etci hovor&iacute;me a na ktorej n&aacute;m v&scaron;etk&yacute;m z&aacute;lež&iacute;,&quot; povedal. Volebn&eacute; pl&aacute;ny &bdquo;&Aacute;no, &uacute;stava [Ruska] mi to umožňuje, kandidovať na ďal&scaron;ie volebn&eacute; obdobie, ale zatiaľ sme o tomto sk&oacute;re nerozhodli,&ldquo; uviedla hlava &scaron;t&aacute;tu. &quot;Do ďal&scaron;&iacute;ch volieb je e&scaron;te veľa času. Rozhovory na t&uacute;to t&eacute;mu situ&aacute;ciu destabilizuj&uacute;,&quot; vysvetlila hlava &scaron;t&aacute;tu. Podľa jeho n&aacute;zoru &bdquo;situ&aacute;cia by mala byť pokojn&aacute; a stabiln&aacute;, aby v&scaron;etky vl&aacute;dne org&aacute;ny, v&scaron;etky &scaron;t&aacute;tne &scaron;trukt&uacute;ry pracovali sebavedomo a pokojne hľadeli do bud&uacute;cnosti&ldquo;. **Rast pr&iacute;jmu obyvateľov ** &quot;Pre n&aacute;s je najd&ocirc;ležitej&scaron;&iacute;m probl&eacute;mom a najd&ocirc;ležitej&scaron;ou &uacute;lohou, ktor&uacute; mus&iacute;me vyrie&scaron;iť, zv&yacute;&scaron;enie pr&iacute;jmu občanov krajiny. Je to na&scaron;a hlavn&aacute;, hlavn&aacute; &uacute;loha a nechyst&aacute;me sa to rie&scaron;iť jednoduch&yacute;mi line&aacute;rnymi met&oacute;dami,&quot; hovor&iacute; ved&uacute;ci &scaron;t&aacute;tu povedal. &bdquo;Je to dlhodob&aacute; &uacute;loha. Nebudeme konať populistick&yacute;mi met&oacute;dami, ale pr&aacute;ve na z&aacute;klade kvalitat&iacute;vneho ekonomick&eacute;ho rastu sa chyst&aacute;me vyrie&scaron;iť hlavn&eacute; soci&aacute;lne &uacute;lohy vr&aacute;tane zv&yacute;&scaron;enia pr&iacute;jmu rusk&yacute;ch občanov a rie&scaron;enia druh&yacute; pre n&aacute;s veľmi d&ocirc;ležit&yacute; demografick&yacute; probl&eacute;m, &ldquo;zd&ocirc;raznil Putin. O podmienkach zadržania Navaln&eacute;ho &quot;Nie s&uacute; to najlep&scaron;ie podmienky, ale nie je jedin&yacute;. Okrem neho existuj&uacute; ďal&scaron;&iacute; ľudia, ktor&iacute; tiež poru&scaron;ovali rusk&eacute; z&aacute;kony, a nebudeme nikoho d&aacute;vať do žiadnych exkluz&iacute;vnych podmienok, vr&aacute;tane t&yacute;ch, ktor&iacute; sa skr&yacute;vaj&uacute; za politick&yacute;mi aktivitami.&quot; - uviedla hlava &scaron;t&aacute;tu v odpovedi na ot&aacute;zku o svojej pripravenosti zlep&scaron;iť &bdquo;nie najlep&scaron;ie životn&eacute; podmienky&ldquo; Alexeja Navaln&eacute;ho, ​​ktor&yacute; si v kol&oacute;nii odpyk&aacute;va trest. https://tass.ru/ekonomika/12658809 video s VVP https://russian.rt.com/world/video/917286-intervyu-vladimira-putina-kanalu-cnbc-polnaya-versiya
Upravené pred 4 dňami o 09:55

„Úzko spolupracujeme a dosahujeme výsledky“: Putin - o rozvoji Euroázijskej hospodárskej únie
Ruský prezident Vladimir Putin sa zúčastnil zasadnutia Najvyššej euroázijskej hospodárskej rady prostredníctvom video odkazu. Na programe rokovania boli aktuálne otázky aktivít EAEU, najmä boj proti pandémii COVID-19, spolupráca v energetických otázkach a problém zmeny klímy. Vysielala RT.


https://russian.rt.com/world/article/917302-uchastie-putin-zasedanie-eaes-sovet


&bdquo;&Uacute;zko spolupracujeme a dosahujeme v&yacute;sledky&ldquo;: Putin - o rozvoji Euro&aacute;zijskej hospod&aacute;rskej &uacute;nie Rusk&yacute; prezident Vladimir Putin sa z&uacute;častnil zasadnutia Najvy&scaron;&scaron;ej euro&aacute;zijskej hospod&aacute;rskej rady prostredn&iacute;ctvom video odkazu. Na programe rokovania boli aktu&aacute;lne ot&aacute;zky aktiv&iacute;t EAEU, najm&auml; boj proti pand&eacute;mii COVID-19, spolupr&aacute;ca v energetick&yacute;ch ot&aacute;zkach a probl&eacute;m zmeny kl&iacute;my. Vysielala RT. https://russian.rt.com/world/article/917302-uchastie-putin-zasedanie-eaes-sovet
3.27k
22
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept