Zahraniční analytici
Чехословацкие события 1968 года (Николай Платошкин) - RU

Chtělo by to nějaký komentář k samotné osobě Platoškina, když už se objevil na těchto stránkách.
Co je o něm veřejně známo? Protestun, kritik Putina, odpůrce reformy Ústavy, vůdce hnutí "Za nový socialismus". Byl zatčen za šíření lživých poplašných zpráv, za účelem vyvolání protestních nálad a odsouzen na 5 let podmíněně, s udělením pokuty 700 tis. rublů. Demagog, populista.
Jelikož moc interních informací o něm v internetě nenajdete, částěčně o jeho osobě a klanéch za ním stojících napoví fakt, že lidskoprávní centrum "Memorial" přiznal Platoškina "politicky pronásledovaným" a Amnesty International – "vězněm svědomí".


O mediální stránku jeho "rastkrutky" se starají snad všechny mediální kanály, Echem Moskvy počínaje, Avrorou konče. Před zatčením se objevoval i na federálních TV kanálech.
Svoji ruku k dílu přiložilo i rádio "Svoboda", pobočka CIA
https://www.svoboda.org/a/31231129.html


Tj. technologie je jednoduchá a známá: nejdříve, jako čertík z tabatěrky se vynoří bojovník za všechno dobré proti všemu zlému, který dostane obrovskou mediální podporu. Pak ten bojovník se skandalizuje - poskytne důvod ke stíhání, odsoudí se, jak jinak, než podmíněně, a už je z něho hotový opozicionér, pronásledovaný za názory, který bojuje s režímem.


K samotné informaci, kterou Platoškin poskytl o Pražském jaru. Něco sedí, něco nesedí v detajlech. Ověřit ty detajle zatím není možné. Dost z toho, co řekl, jsme rozebrali ještě na "vodě". Všíml jsem si, že šikovně operuje s pojmy, třeba "stalinské čistky".


Chtělo by to nějaký komentář k samotné osobě Platoškina, když už se objevil na těchto stránkách. Co je o něm veřejně známo? Protestun, kritik Putina, odpůrce reformy Ústavy, vůdce hnutí "Za nový socialismus". Byl zatčen za šíření lživých poplašných zpráv, za účelem vyvolání protestních nálad a odsouzen na 5 let podmíněně, s udělením pokuty 700 tis. rublů. Demagog, populista. Jelikož moc interních informací o něm v internetě nenajdete, částěčně o jeho osobě a klanéch za ním stojících napoví fakt, že lidskoprávní centrum "Memorial" přiznal Platoškina "politicky pronásledovaným" a Amnesty International – "vězněm svědomí". O mediální stránku jeho "rastkrutky" se starají snad všechny mediální kanály, Echem Moskvy počínaje, Avrorou konče. Před zatčením se objevoval i na federálních TV kanálech. Svoji ruku k dílu přiložilo i rádio "Svoboda", pobočka CIA https://www.svoboda.org/a/31231129.html Tj. technologie je jednoduchá a známá: nejdříve, jako čertík z tabatěrky se vynoří bojovník za všechno dobré proti všemu zlému, který dostane obrovskou mediální podporu. Pak ten bojovník se skandalizuje - poskytne důvod ke stíhání, odsoudí se, jak jinak, než podmíněně, a už je z něho hotový opozicionér, pronásledovaný za názory, který bojuje s režímem. K samotné informaci, kterou Platoškin poskytl o Pražském jaru. Něco sedí, něco nesedí v detajlech. Ověřit ty detajle zatím není možné. Dost z toho, co řekl, jsme rozebrali ještě na "vodě". Všíml jsem si, že šikovně operuje s pojmy, třeba "stalinské čistky".
Upravené 30. 5. 2021 o 00:43

Díky Taurusi za upozornění na obraceče kabátů. Vzpomínám si, že Taran na Platoškina a jeho názorové přemety speciálně upozorňoval, jen jsem si nebyl jistý, jestli je to tento komediant.


Díky Taurusi za upozornění na obraceče kabátů. Vzpomínám si, že Taran na Platoškina a jeho názorové přemety speciálně upozorňoval, jen jsem si nebyl jistý, jestli je to tento komediant.

Fidelo

@Fidelo Ten komentář jsem nenapsal proto, abych vás odradil od shlédnutí videa. Platoškin je bohémista, v minulosti byl diplomatem, tudíž nějakou interní kuchyni pozná. Ale přímým svědkem událostí není. V 68. to byl malý kluk. Takže také čerpá z nějakých dokumentů nebo přednášek na VŠ, nebo z toho, kdo mu co pověděl.
Spíše jsem chtěl upozornit, že při sledování videa je třeba mít na zřeteli, co je zač a za koho kope.
A ano, myslím, že na něho Taran upozorňoval.

@Fidelo Ten komentář jsem nenapsal proto, abych vás odradil od shlédnutí videa. Platoškin je bohémista, v minulosti byl diplomatem, tudíž nějakou interní kuchyni pozná. Ale přímým svědkem událostí není. V 68. to byl malý kluk. Takže také čerpá z nějakých dokumentů nebo přednášek na VŠ, nebo z toho, kdo mu co pověděl. Spíše jsem chtěl upozornit, že při sledování videa je třeba mít na zřeteli, co je zač a za koho kope. A ano, myslím, že na něho Taran upozorňoval.
Upravené 30. 5. 2021 o 12:49
601
3
3
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept