Zahraničná politika
Summit Bidena s Putinem

Napjatě očekávané první setkání amerického prezidenta Joea Bidena s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem se odehraje v Ženevě, napsal švýcarský list Tages-Anzeiger s odkazem na „spolehlivé zdroje“. Se stejnou informací přišla rovněž agentura AP, která se odvolává na nejmenované americké činitele.


https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3316771-summit-bidena-s-putinem-se-bude-konat-v-zeneve-pise-svycarsky-denik-ap-spekulaci


Napjatě očekávané první setkání amerického prezidenta Joea Bidena s jeho ruským protějškem Vladimirem Putinem se odehraje v Ženevě, napsal švýcarský list Tages-Anzeiger s odkazem na „spolehlivé zdroje“. Se stejnou informací přišla rovněž agentura AP, která se odvolává na nejmenované americké činitele. https://ct24.ceskatelevize.cz/svet/3316771-summit-bidena-s-putinem-se-bude-konat-v-zeneve-pise-svycarsky-denik-ap-spekulaci

Lavrov: Rusko môže rátať s odstránením určitých dráždivých látok vo vzťahoch s USA
Ruský minister zahraničných vecí verí, že tento proces bude pomalý a ťažký
Ak sa v tomto smere vyvinie úsilie, Moskva môže rátať s odstránením niektorých dráždivých látok v dialógu s Washingtonom, nebude to však ľahké. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii ruský minister zahraničia Sergej Lavrov.


„Verím, že spôsob, akým bolo vyjadrené postavenie americkej strany, bol úctivý a umožňoval nám očakávať, že prostredníctvom seriózneho konkrétneho dialógu o praktických, nie vynájdených hrozbách a rizikách, môžeme počítať, ak bude úsilie oboch strany sú vyrobené, aby sa odstránili určité dráždivé látky. Nebude to rýchle, nebude to ľahké, “uviedol.


Podľa ministra bol rozhovor medzi tajomníkom Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolajom Patruševom a poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom v Ženeve úprimný a zohľadňoval všetky rozdiely, ktoré existujú v bilaterálnych vzťahoch. "Rozhovor, ktorý včera Nikolaj Patrušev viedol s Jakeom Sullivanom, sa dotkol celého spektra našich vzťahov, rovnako ako sme o tom hovorili týždeň predtým na Islande s [americkým] ministrom zahraničných vecí Anthonym Blinkenom. Boli úprimní, nezakrývali naše rozdiely, čo sú vážne a hlboké, “uviedol.


Lavrov poznamenal, že tieto rozdiely sa týkajú medzinárodných aj dvojstranných záležitostí.


Samit Rusko - USA


Ruská pozícia na možnom rusko-americkom summite bude oznámená čoskoro, dodal Lavrov.


"Ako sme už povedali viackrát, pozitívne sme hodnotili návrh prezidenta Spojených štátov Joe Bidena na usporiadanie summitu. Čakanie nie je dlhé. Naše konečné stanovisko bude oznámené čo najskôr," povedal.


13 apríla uskutočnili prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Joe Biden druhý telefonický rozhovor z iniciatívy Washingtonu od nástupu do funkcie hlavy amerického štátu, počas ktorého prezident USA pozval Ruský vodca uskutoční osobné stretnutie v tretej krajine v nasledujúcich mesiacoch.
https://tass.ru/politika/11466773


Lavrov: Rusko môže rátať s odstránením určitých dráždivých látok vo vzťahoch s USA Ruský minister zahraničných vecí verí, že tento proces bude pomalý a ťažký Ak sa v tomto smere vyvinie úsilie, Moskva môže rátať s odstránením niektorých dráždivých látok v dialógu s Washingtonom, nebude to však ľahké. Oznámil to v utorok na tlačovej konferencii ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. „Verím, že spôsob, akým bolo vyjadrené postavenie americkej strany, bol úctivý a umožňoval nám očakávať, že prostredníctvom seriózneho konkrétneho dialógu o praktických, nie vynájdených hrozbách a rizikách, môžeme počítať, ak bude úsilie oboch strany sú vyrobené, aby sa odstránili určité dráždivé látky. Nebude to rýchle, nebude to ľahké, “uviedol. Podľa ministra bol rozhovor medzi tajomníkom Rady bezpečnosti Ruskej federácie Nikolajom Patruševom a poradcom prezidenta USA pre národnú bezpečnosť Jakeom Sullivanom v Ženeve úprimný a zohľadňoval všetky rozdiely, ktoré existujú v bilaterálnych vzťahoch. "Rozhovor, ktorý včera Nikolaj Patrušev viedol s Jakeom Sullivanom, sa dotkol celého spektra našich vzťahov, rovnako ako sme o tom hovorili týždeň predtým na Islande s [americkým] ministrom zahraničných vecí Anthonym Blinkenom. Boli úprimní, nezakrývali naše rozdiely, čo sú vážne a hlboké, “uviedol. Lavrov poznamenal, že tieto rozdiely sa týkajú medzinárodných aj dvojstranných záležitostí. Samit Rusko - USA Ruská pozícia na možnom rusko-americkom summite bude oznámená čoskoro, dodal Lavrov. "Ako sme už povedali viackrát, pozitívne sme hodnotili návrh prezidenta Spojených štátov Joe Bidena na usporiadanie summitu. Čakanie nie je dlhé. Naše konečné stanovisko bude oznámené čo najskôr," povedal. 13 apríla uskutočnili prezidenti Ruska a USA Vladimir Putin a Joe Biden druhý telefonický rozhovor z iniciatívy Washingtonu od nástupu do funkcie hlavy amerického štátu, počas ktorého prezident USA pozval Ruský vodca uskutoční osobné stretnutie v tretej krajine v nasledujúcich mesiacoch. https://tass.ru/politika/11466773

@maros33 Po dlouhé době si myslím, že Putin výsledek setkání zná a má ho už započtený do dalších kroků globálního řízení . Poprvé se odehraje setkání Rusko-USA se sehraným (tedy fiktivním) poměrem sil. Kdo je určitě velmi nervózní, to je Buckinghamský palác a Downing Street. Tolik servisů a na počitadle fiftýnů (Skripalové,Karabach,Ukrajina,Bělorusko,Vrbětice..) to není vidět... Chatham House holt už není, to co býval. A až zdechne Bětulinka - co dál ?

@maros33 Po dlouhé době si myslím, že Putin výsledek setkání zná a má ho už započtený do dalších kroků globálního řízení . Poprvé se odehraje setkání Rusko-USA se sehraným (tedy fiktivním) poměrem sil. Kdo je určitě velmi nervózní, to je Buckinghamský palác a Downing Street. Tolik servisů a na počitadle fiftýnů (Skripalové,Karabach,Ukrajina,Bělorusko,Vrbětice..) to není vidět... Chatham House holt už není, to co býval. A až zdechne Bětulinka - co dál ?

@Boletus prečítal som s porozumením, až na poslednú vetu, nerozumiem slovu Bětulinka.

@Boletus prečítal som s porozumením, až na poslednú vetu, nerozumiem slovu Bětulinka.

@Boletus a žeby predsa sa mi rozsvietilo, máš na mysli Alžbetku?

@Boletus a žeby predsa sa mi rozsvietilo, máš na mysli Alžbetku?

Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým protějškem Joem Bidenem proběhne 16. června v Ženevě.
https://cz.sputniknews.com/20210525/--kreml-prozradil-datum-a-zemi-kde-probehne-summit-putina-a-bidena-14563802.html


Setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s americkým protějškem Joem Bidenem proběhne 16. června v Ženevě. https://cz.sputniknews.com/20210525/--kreml-prozradil-datum-a-zemi-kde-probehne-summit-putina-a-bidena-14563802.html

Biden a Putin sa stretnú v polovici júna v Ženeve


Prvé stretnutie amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského náprotivka Vladimira Putina sa uskutoční 16. júna vo švajčiarskej Ženeve. Oznámil to v utorok Biely dom, informovala agentúra AFP.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/589102-biden-a-putin-sa-stretnu-v-polovici-juna-v-zeneve/


16 juna
https://russian.rt.com/world/news/865764-vstrecha-putin-baiden


http://kremlin.ru/events/president/news/65655


Biden a Putin sa stretnú v polovici júna v Ženeve ------------------------------------------------- Prvé stretnutie amerického prezidenta Joea Bidena a jeho ruského náprotivka Vladimira Putina sa uskutoční 16. júna vo švajčiarskej Ženeve. Oznámil to v utorok Biely dom, informovala agentúra AFP. https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/589102-biden-a-putin-sa-stretnu-v-polovici-juna-v-zeneve/ 16 juna https://russian.rt.com/world/news/865764-vstrecha-putin-baiden http://kremlin.ru/events/president/news/65655
Upravené 25. 5. 2021 o 17:50

@Boletus nedávno jsi uvažoval, že Putin nemá důvod se s Bidenem scházet. Co se od té doby změnilo? Byl dotlačen?

@Boletus nedávno jsi uvažoval, že Putin nemá důvod se s Bidenem scházet. Co se od té doby změnilo? Byl dotlačen?

Ale on pořád nemá důvod se s Bidenem scházet. Setkání si vybrečeli státní elity a určitě ho podpořil i GP. Ta nerovnováha obou stran je už do nebe volající. Putin dává přes Lavrova i Patruševa jasně najevo, kdo z obou figur může a kdo musí.
Směr a kroky americké zahraniční politiky už nějakou dobu určuje na principu reaktivní politiky Putin. No a po jasném ultimátu z 21.dubna ( nepředvídatelná politika červených čar) bude kdokoliv, kdo bude sedět v Bílé chajdě NUCEN se z času na čas sejít alespoň se Serjožou, aby nešlápl dalším krokem do hovna a zůstal na čisté pěšině.
největší nervozita panuje na evropské podpindosnické periferii včetně té naší a potom zejména v Londýně.


Ale on pořád nemá důvod se s Bidenem scházet. Setkání si vybrečeli státní elity a určitě ho podpořil i GP. Ta nerovnováha obou stran je už do nebe volající. Putin dává přes Lavrova i Patruševa jasně najevo, kdo z obou figur může a kdo musí. Směr a kroky americké zahraniční politiky už nějakou dobu určuje na principu reaktivní politiky Putin. No a po jasném ultimátu z 21.dubna ( nepředvídatelná politika červených čar) bude kdokoliv, kdo bude sedět v Bílé chajdě NUCEN se z času na čas sejít alespoň se Serjožou, aby nešlápl dalším krokem do hovna a zůstal na čisté pěšině. největší nervozita panuje na evropské podpindosnické periferii včetně té naší a potom zejména v Londýně.

že Putin nemá důvod se s Bidenem scházet. Co se od té doby změnilo?


Třeba nic, říkám si. Možná tam ani nejede jednat s Bidenem. "Kulisák" je osvědčená činnost různých prezidentů.


[quote="pid:17223, uid:307"]že Putin nemá důvod se s Bidenem scházet. Co se od té doby změnilo?[/quote] Třeba nic, říkám si. Možná tam ani nejede jednat s Bidenem. "Kulisák" je osvědčená činnost různých prezidentů.

Třeba nic, říkám si. Možná tam ani nejede jednat s Bidenem. "Kulisák" je osvědčená činnost různých prezidentů.

Ta Ženeva - taky mě to napadlo, že to bude spíše "trojstranné" jednání. I když Biden už tak úplně nehraje jen za bažinu.


[quote="pid:17266, uid:292"]Třeba nic, říkám si. Možná tam ani nejede jednat s Bidenem. "Kulisák" je osvědčená činnost různých prezidentů.[/quote] Ta Ženeva - taky mě to napadlo, že to bude spíše "trojstranné" jednání. I když Biden už tak úplně nehraje jen za bažinu.

Německo a USA prohlásily, že neexistují žádné důkazy o zapojení Ruska do incidentu v Minsku


https://cz.sputniknews.com/20210525/merkelova-zadne-dukazy-o-zapojeni-ruska-do-incidentu-v-minsku-neexistuji-14618439.html


Hmm, co tak najednou ? Ještě nedávno bylo Rusko zplozencem pekla, který má prsty ve všech neštěstích světa a teď najednou ne ? Nachystá ta sebranka nějakou sviňárnu přímo proti Putinovi ? A proto teď rusům mažou med kolem huby ?


Trochu mě zamrazilo při čtení této statě ...


https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dostane-putin-glejt-na-cestu-do-zenevy-hus-dostal-glejt-a-skoncil/


Německo a USA prohlásily, že neexistují žádné důkazy o zapojení Ruska do incidentu v Minsku https://cz.sputniknews.com/20210525/merkelova-zadne-dukazy-o-zapojeni-ruska-do-incidentu-v-minsku-neexistuji-14618439.html Hmm, co tak najednou ? Ještě nedávno bylo Rusko zplozencem pekla, který má prsty ve všech neštěstích světa a teď najednou ne ? Nachystá ta sebranka nějakou sviňárnu přímo proti Putinovi ? A proto teď rusům mažou med kolem huby ? Trochu mě zamrazilo při čtení této statě ... https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/zpravy/dostane-putin-glejt-na-cestu-do-zenevy-hus-dostal-glejt-a-skoncil/

tak svojho casu ked bolo zasadnutie G8 v Australii, vzal si rusku vojensku lod, ked letel uz neviem kam a mal letiet cez EU, tak to oblietali cez medzinarodne pasma, takze asi aj teraz sa poisti....snad to bude stacit. Ale je divne, ze ho tak velmi tahali na to stretnutie, hlavne ked Biden toho vela sam nevybavi a ostatne sa riesilo uz teraz cez inych, prip. cez videokonferencie


tak svojho casu ked bolo zasadnutie G8 v Australii, vzal si rusku vojensku lod, ked letel uz neviem kam a mal letiet cez EU, tak to oblietali cez medzinarodne pasma, takze asi aj teraz sa poisti....snad to bude stacit. Ale je divne, ze ho tak velmi tahali na to stretnutie, hlavne ked Biden toho vela sam nevybavi a ostatne sa riesilo uz teraz cez inych, prip. cez videokonferencie

Švajčiarsko neakredituje Sputnikom V očkovaných na summit Rusko - USA


Švajčiarsko neprijme očkovací list Sputnik V na akreditáciu na samit Rusko-USA.
Agentúre RIA Novosti to oznámil oficiálny zástupca Federálneho ministerstva pre medzinárodné vzťahy Švajčiarska Pierre-Alain Eltschinger.


„Nie. Uznávané vakcíny sú tie, ktoré boli schválené Federálnym úradom pre verejné zdravie a Európskou agentúrou pre lieky, “uviedol Eltschinger.


Odpovedal tak na otázku, či Švajčiarsko pri akreditácii médií prijme certifikáty úplného očkovania ruským liekom „Sputnik V“.


Predtým Švajčiarsko otvorilo akreditáciu pre novinárov na stretnutie ruských a amerických prezidentov Vladimira Putina a Joea Bidena v Ženeve 16. júna.
https://russian.rt.com/world/news/868857-rossiya-ssha-sammit-akkreditaciya-sputnik-v


Švajčiarsko neakredituje Sputnikom V očkovaných na summit Rusko - USA ===================================================================== Švajčiarsko neprijme očkovací list Sputnik V na akreditáciu na samit Rusko-USA. Agentúre RIA Novosti to oznámil oficiálny zástupca Federálneho ministerstva pre medzinárodné vzťahy Švajčiarska Pierre-Alain Eltschinger. „Nie. Uznávané vakcíny sú tie, ktoré boli schválené Federálnym úradom pre verejné zdravie a Európskou agentúrou pre lieky, “uviedol Eltschinger. Odpovedal tak na otázku, či Švajčiarsko pri akreditácii médií prijme certifikáty úplného očkovania ruským liekom „Sputnik V“. Predtým Švajčiarsko otvorilo akreditáciu pre novinárov na stretnutie ruských a amerických prezidentov Vladimira Putina a Joea Bidena v Ženeve 16. júna. https://russian.rt.com/world/news/868857-rossiya-ssha-sammit-akkreditaciya-sputnik-v

Švajčiarsko neprijme očkovací list Sputnik V na akreditáciu na samit Rusko-USA.
Ale Rusko tu ženevskou schůzku moc nepotřebuje. Kdo další do ní hází vidle?


[quote="pid:18292, uid:12"]Švajčiarsko neprijme očkovací list Sputnik V na akreditáciu na samit Rusko-USA.[/quote]Ale Rusko tu ženevskou schůzku moc nepotřebuje. Kdo další do ní hází vidle?

Biden sa počas zámorského turné stretne s Johnsonom a Erdoganom


10.júna sa americký prezident Joe Biden stretne s britským premiérom Borisom Johnsonom a 14. júna s tureckým vodcom Recepom Tayyipom Erdoganom v rámci svojej prvej zahraničnej cesty ako americký prezident.


https://russian.rt.com/world/news/869144-baiden-dzhonson-erdogan


Biden sa počas zámorského turné stretne s Johnsonom a Erdoganom =============================================================== 10.júna sa americký prezident Joe Biden stretne s britským premiérom Borisom Johnsonom a 14. júna s tureckým vodcom Recepom Tayyipom Erdoganom v rámci svojej prvej zahraničnej cesty ako americký prezident. https://russian.rt.com/world/news/869144-baiden-dzhonson-erdogan
Upravené 4. 6. 2021 o 09:46

prezident Joe Biden stretne s britským premiérom Borisom Johnsonom a 14. júna s tureckým vodcom Recepom Tayyipom Erdoganom
Taková řečnická: "Měl by vůbec někam lítat? Kdo ví, čím seniora naočkovali - krevní sraženina je prevít ..."


[quote="pid:18484, uid:12"]prezident Joe Biden stretne s britským premiérom Borisom Johnsonom a 14. júna s tureckým vodcom Recepom Tayyipom Erdoganom[/quote]Taková řečnická: "Měl by vůbec někam lítat? Kdo ví, čím seniora naočkovali - krevní sraženina je prevít ..."

či Švajčiarsko pri akreditácii médií prijme certifikáty úplného očkovania ruským liekom „Sputnik V“.

Tak v tom případě by neměl být vpuštěn ani Putin, nebo?


[quote="pid:18292, uid:12"]či Švajčiarsko pri akreditácii médií prijme certifikáty úplného očkovania ruským liekom „Sputnik V“.[/quote] Tak v tom případě by neměl být vpuštěn ani Putin, nebo?

Obloha nad Ženevou bude pre stretnutie Putina a Bidena uzavretá
Počas stretnutia prezidentov Ruska a USA sa obloha nad Ženevou uzavrie.


Píše o tom RIA Novosti s tým, že spresňuje, že podrobnosti blokovania vzdušného priestoru sa stále rozpracovávajú.


Je tiež známe, že úrady začali akreditáciu médií pre samit, ktorý sa bude konať 16. júna. K tomu musíte mať osvedčenie o očkovaní alebo negatívny test PCR.


Pripomenieme, 25. mája strany potvrdili, že stretnutie sa uskutoční 16. júna v Ženeve. A vo Švajčiarsku sa pýtajú, kde presne ponúkajú rôzne možnosti.


Zdroj: https://rusvesna.su/news/1622978152


Obloha nad Ženevou bude pre stretnutie Putina a Bidena uzavretá Počas stretnutia prezidentov Ruska a USA sa obloha nad Ženevou uzavrie. Píše o tom RIA Novosti s tým, že spresňuje, že podrobnosti blokovania vzdušného priestoru sa stále rozpracovávajú. Je tiež známe, že úrady začali akreditáciu médií pre samit, ktorý sa bude konať 16. júna. K tomu musíte mať osvedčenie o očkovaní alebo negatívny test PCR. Pripomenieme, 25. mája strany potvrdili, že stretnutie sa uskutoční 16. júna v Ženeve. A vo Švajčiarsku sa pýtajú, kde presne ponúkajú rôzne možnosti. Zdroj: https://rusvesna.su/news/1622978152
1234 ... 5
13.73k
91
32
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept