Politika v SR
Viktor Orbán reaguje . Odpoveď Mikulášovi Dzurindovi
V4

Mikuláš Dzurinda odmietol môj návrh, ktorý som uviedol pre denník Postoj , podľa ktorého by sa krajiny V4 mali snažiť o to, aby Európsku úniu otáčajúcu sa okolo nemecko-francúzskej osi pretransformovali na trojpilierové mocenské centrum Nemecko – Francúzsko – V4.


Toto je, samozrejme, predstaviteľné iba pod poľským vedením V4, ale Mikuláš svoje odmietnutie týmto nezdôvodňuje. Podľa jeho teórie by môj návrh len posilňoval vnútornú roztrieštenosť Európskej únie, nezjednocuje, ale rozloží ju.


Otázka však nemá teoretický charakter. Je až príliš praktická. Je faktom, že krajinám V4 sa v rámci Únie nepodarilo dosiahnuť adekvátne presadenie svojich záujmov. Je faktom, že my Stredoeurópania znášame viditeľnú diskrimináciu. Tvrdím, že keď nevystúpime ráznejšie a spoločne, táto situácia sa ani nezmení.


Dôsledkom súčasného usporiadania vnútorného trhu je, že európsky trh občanovi Francúzska prináša dodatočný príjem v hodnote 1074 eur, občanovi Nemecka 1046 eur, občanovi Slovenskej republiky 537 a občanovi Maďarska 408 eur. To sú údaje z roku 2016.


Ďalej, ak prílev financií do krajín V4 cez transfery EÚ porovnáme zo ziskom z príjmov a dividend vyvezených z našich krajín, ukazuje sa, aké významné straty znášame/utrpíme. V prípade Maďarska rozdiel predstavuje 80 percent a v prípade Slovenskej republiky viac ako 90 percent.


V prípade priamo riadených programov EÚ to predstavuje nielen žalostnú, ale aj ponižujúcu disproporciu (napríklad Horizont 2020). Krajiny, ktoré vstúpili do EÚ po roku 2004, získali 5,1 percenta z pomoci, pričom počet ich obyvateľov predstavuje viac ako 20 percent Únie. Naše návrhy, ktoré by riešili geografickú nerovnováhu, zmietli.


Smernice o vysielaní pracovníkov preformulovali na úkor V4. Prvý balík opatrení v oblasti mobility našich dopravcov urážlivo a škodlivo znevýhodnil. A to som ešte nenapísal o odlive mozgov a povinných kvótach pri prerozdeľovaní migrantov a ani o dvojakom metri uplatňovanom voči nám.


Milý Mikuláš , nemali by sme sa konečne správať ako rovnocenné štáty voči západným členským krajinám? Nie je najvyšší čas, aby sme sa zorganizovali a postavili sa za vlastné záujmy? Prečo by sme mali ostať naďalej naivkami EÚ? Slováci a Maďari si zaslúžia viac.


Mikuláš Dzurinda [odmietol](https://www.postoj.sk/78296/ma-orban-pravdu-ked-hovori-o-eu-a-strednej-europe) môj návrh, [ktorý som uviedol pre denník Postoj](https://www.postoj.sk/78144/dnes-uz-neexistuje-liberalna-demokracia-s-liberalmi-vediem-zapas-o-slobodu) , podľa ktorého by sa krajiny V4 mali snažiť o to, aby Európsku úniu otáčajúcu sa okolo nemecko-francúzskej osi pretransformovali na trojpilierové mocenské centrum Nemecko – Francúzsko – V4. Toto je, samozrejme, predstaviteľné iba pod poľským vedením V4, ale Mikuláš svoje odmietnutie týmto nezdôvodňuje. Podľa jeho teórie by môj návrh len posilňoval vnútornú roztrieštenosť Európskej únie, nezjednocuje, ale rozloží ju. Otázka však nemá teoretický charakter. Je až príliš praktická. Je faktom, že krajinám V4 sa v rámci Únie nepodarilo dosiahnuť adekvátne presadenie svojich záujmov. Je faktom, že my Stredoeurópania znášame viditeľnú diskrimináciu. Tvrdím, že keď nevystúpime ráznejšie a spoločne, táto situácia sa ani nezmení. Dôsledkom súčasného usporiadania vnútorného trhu je, že európsky trh občanovi Francúzska prináša dodatočný príjem v hodnote 1074 eur, občanovi Nemecka 1046 eur, občanovi Slovenskej republiky 537 a občanovi Maďarska 408 eur. To sú údaje z roku 2016. Ďalej, ak prílev financií do krajín V4 cez transfery EÚ porovnáme zo ziskom z príjmov a dividend vyvezených z našich krajín, ukazuje sa, aké významné straty znášame/utrpíme. V prípade Maďarska rozdiel predstavuje 80 percent a v prípade Slovenskej republiky viac ako 90 percent. V prípade priamo riadených programov EÚ to predstavuje nielen žalostnú, ale aj ponižujúcu disproporciu (napríklad Horizont 2020). Krajiny, ktoré vstúpili do EÚ po roku 2004, získali 5,1 percenta z pomoci, pričom počet ich obyvateľov predstavuje viac ako 20 percent Únie. Naše návrhy, ktoré by riešili geografickú nerovnováhu, zmietli. Smernice o vysielaní pracovníkov preformulovali na úkor V4. Prvý balík opatrení v oblasti mobility našich dopravcov urážlivo a škodlivo znevýhodnil. A to som ešte nenapísal o odlive mozgov a povinných kvótach pri prerozdeľovaní migrantov a ani o dvojakom metri uplatňovanom voči nám. [Milý Mikuláš](https://www.postoj.sk/79032/samizdat-c-7-odpoved-mikulasovi-dzurindovi) , nemali by sme sa konečne správať ako rovnocenné štáty voči západným členským krajinám? Nie je najvyšší čas, aby sme sa zorganizovali a postavili sa za vlastné záujmy? Prečo by sme mali ostať naďalej naivkami EÚ? Slováci a Maďari si zaslúžia viac.

JankA

Upravené 20. 5. 2021 o 07:04

Pozrel som si reakcie expremiérov

Ja tiež tak. Sú obaja takí " konzistentní" smile


[quote="pid:16455, uid:127"]Pozrel som si reakcie expremiérov[/quote] Ja tiež tak. Sú obaja takí " konzistentní" :D

JankA

Zbytocne apelovat na potkana dzurindu, ten je isto agent cudzich tajnych sluzieb. Dzuros nedokaze rozmyslal vlasnym rozumom ... to je len somar na voditku.


Zbytocne apelovat na potkana dzurindu, ten je isto agent cudzich tajnych sluzieb. Dzuros nedokaze rozmyslal vlasnym rozumom ... to je len somar na voditku.

Zbytocne apelovat na potkana dzurindu

Počítám s tím, že to nebyl apel na Dzurindu. Ale spíše na voliče a příznivce dzurindujících stran.


[quote="pid:16460, uid:106"]Zbytocne apelovat na potkana dzurindu[/quote] Počítám s tím, že to nebyl apel na Dzurindu. Ale spíše na voliče a příznivce dzurindujících stran.

a všimol som si, ako pekne sa zhodujú Dzurinda s Pellegrinim


Ja tam nejaku velku zhodu nevidim, skor naopak. Dzurinda kope klasicky za zapad a Pellegrini nacrtol formu spoluprace, s ktorou sa ja plne stotoznujem.


Rozpad EU na "patrioticku" cast a divoky zapad je plne v plane GP. Dvojita barikada pre branenie globalizacii ruskej koncepcie.


[quote="pid:16455, uid:127"]a všimol som si, ako pekne sa zhodujú Dzurinda s Pellegrinim[/quote] Ja tam nejaku velku zhodu nevidim, skor naopak. Dzurinda kope klasicky za zapad a Pellegrini nacrtol formu spoluprace, s ktorou sa ja plne stotoznujem. Rozpad EU na "patrioticku" cast a divoky zapad je plne v plane GP. Dvojita barikada pre branenie globalizacii ruskej koncepcie.

Pelle bude do zapadneho scenara urcite tlaceny, ak vytvori koaliciu s liberalmi ale s Dzurindom by som ho zatial nespajal. este som sa tak celkom nezbavil pocitu, ze Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho. Hlas oslovuje aj niektorych liberalnejsich, dokonca aj arpad soltesz - ta cvarga o nom povedal, ze by vedel stabilne udrzat chod statu a ze je celkom iny ako Fico. vid diskusny klub startitup. zaroven sa ale neodklana od narodnej politiky - iste predvolebne sluby sa slubuju a blazni sa po tom raduju ako v pripade Matela, druha vec je nakolko je vydieratelny ale jedna vec je u neho uveritelna - ze skutocne cti dedicstvo SNP a na rozdiel od Dzuridnu sa bude aspon snazit manevrovat medzi fasingtonom, Brusselom, V4 a Moskvou pripadne Pekingom. amozno este dolezitejsi bude mandat Fica, ktory ho bude tvrdo tlacit do pokracovania aspon takej vlady, aku zastaval v 2018-2020.


Pelle bude do zapadneho scenara urcite tlaceny, ak vytvori koaliciu s liberalmi ale s Dzurindom by som ho zatial nespajal. este som sa tak celkom nezbavil pocitu, ze Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho. Hlas oslovuje aj niektorych liberalnejsich, dokonca aj arpad soltesz - ta cvarga o nom povedal, ze by vedel stabilne udrzat chod statu a ze je celkom iny ako Fico. vid diskusny klub startitup. zaroven sa ale neodklana od narodnej politiky - iste predvolebne sluby sa slubuju a blazni sa po tom raduju ako v pripade Matela, druha vec je nakolko je vydieratelny ale jedna vec je u neho uveritelna - ze skutocne cti dedicstvo SNP a na rozdiel od Dzuridnu sa bude aspon snazit manevrovat medzi fasingtonom, Brusselom, V4 a Moskvou pripadne Pekingom. amozno este dolezitejsi bude mandat Fica, ktory ho bude tvrdo tlacit do pokracovania aspon takej vlady, aku zastaval v 2018-2020.

Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho.


Nie je to o dobrom a zlom, ale o oblasti zamerania s naslednymi vacsimi a mensimi prienikmi (podla dolezitosti).


[quote="pid:16507, uid:252"]Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho.[/quote] Nie je to o dobrom a zlom, ale o oblasti zamerania s naslednymi vacsimi a mensimi prienikmi (podla dolezitosti).

Pelle bude do zapadneho scenara urcite tlaceny, ak vytvori koaliciu s liberalmi ale s Dzurindom by som ho zatial nespajal. este som sa tak celkom nezbavil pocitu, ze Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho. Hlas oslovuje aj niektorych liberalnejsich, dokonca aj arpad soltesz - ta cvarga o nom povedal, ze by vedel stabilne udrzat chod statu a ze je celkom iny ako Fico. vid diskusny klub startitup. zaroven sa ale neodklana od narodnej politiky - iste predvolebne sluby sa slubuju a blazni sa po tom raduju ako v pripade Matela, druha vec je nakolko je vydieratelny ale jedna vec je u neho uveritelna - ze skutocne cti dedicstvo SNP a na rozdiel od Dzuridnu sa bude aspon snazit manevrovat medzi fasingtonom, Brusselom, V4 a Moskvou pripadne Pekingom. amozno este dolezitejsi bude mandat Fica, ktory ho bude tvrdo tlacit do pokracovania aspon takej vlady, aku zastaval v 2018-2020.


ci Divadlo to uvidime, mozne je vsetko ale urcite Fico (a v tomto je to spravne) si vytvara priestor pre mozne povolebne spoluprace. Moznosti su obmedzene a v SR o to viac.
Ale Pellegrini si este pred volbami vypocuje a precita vela nepeknych veci.


[quote="pid:16507, uid:252"]Pelle bude do zapadneho scenara urcite tlaceny, ak vytvori koaliciu s liberalmi ale s Dzurindom by som ho zatial nespajal. este som sa tak celkom nezbavil pocitu, ze Fico s Pellem rozohrali divadlo na zleho a dobreho. Hlas oslovuje aj niektorych liberalnejsich, dokonca aj arpad soltesz - ta cvarga o nom povedal, ze by vedel stabilne udrzat chod statu a ze je celkom iny ako Fico. vid diskusny klub startitup. zaroven sa ale neodklana od narodnej politiky - iste predvolebne sluby sa slubuju a blazni sa po tom raduju ako v pripade Matela, druha vec je nakolko je vydieratelny ale jedna vec je u neho uveritelna - ze skutocne cti dedicstvo SNP a na rozdiel od Dzuridnu sa bude aspon snazit manevrovat medzi fasingtonom, Brusselom, V4 a Moskvou pripadne Pekingom. amozno este dolezitejsi bude mandat Fica, ktory ho bude tvrdo tlacit do pokracovania aspon takej vlady, aku zastaval v 2018-2020.[/quote] ci Divadlo to uvidime, mozne je vsetko ale urcite Fico (a v tomto je to spravne) si vytvara priestor pre mozne povolebne spoluprace. Moznosti su obmedzene a v SR o to viac. Ale Pellegrini si este pred volbami vypocuje a precita vela nepeknych veci.

Ja tam nejaku velku zhodu nevidim


Podstatné je, čo ten politik povie na začiatku, zvyšok už človek veľmi nevníma. Prvý dojem je jednoducho prvý dojem. No a Dzurinda aj Pellegrini spomenuli na začiatku, že silnejšia V4 je pre nich rozpad EÚ a že to odmietajú. Môžu potom povedať čo chcú.


[quote="pid:16484, uid:254"]Ja tam nejaku velku zhodu nevidim[/quote] Podstatné je, čo ten politik povie na začiatku, zvyšok už človek veľmi nevníma. Prvý dojem je jednoducho prvý dojem. No a Dzurinda aj Pellegrini spomenuli na začiatku, že silnejšia V4 je pre nich rozpad EÚ a že to odmietajú. Môžu potom povedať čo chcú.

Moderátor

Podstatné je, čo ten politik povie na začiatku


Pellegrini: Toto je cesta k rozpadu EÚ (porcovanie EU = plán GP)


No a Dzurinda aj Pellegrini spomenuli na začiatku, že silnejšia V4 je pre nich rozpad EÚ a že to odmietajú.


Pellegrini: Na druhej strane však podporujeme silnú Vyšehradskú spoluprácu, ktorá je významným nástrojom na presadzovanie našich národných a regionálnych pozícií na európskej úrovni. EÚ a V4 však odmietame stavať do antagonistických pozícií. (prehnane "patriotická" V4 s chuťou oddeliť sa od EU = plán GP)


Môžu potom povedať čo chcú.


Pellegrini: V rámci EÚ však zároveň platí princíp „rozdielni v jednote“. To znamená, že národná a kultúrno-historická identita každého členského štátu je garantovaná v rámci pravidla subsidiarity. Odmietame nanucovanie akýchkoľvek politických, kultúrnych alebo náboženských ideológií zvrchu. (mixovanie EU na rône protichodné regióny = plán GP)


Dosaďme si za EU-OSN, za V4-Rusko a za Pellegriniho-Putina. Ako by človek potom vnímal a chápal uvedené slová?


[quote="pid:16544, uid:127"]Podstatné je, čo ten politik povie na začiatku[/quote] Pellegrini: Toto je cesta k rozpadu EÚ (porcovanie EU = plán GP) [quote="pid:16544, uid:127"]No a Dzurinda aj Pellegrini spomenuli na začiatku, že silnejšia V4 je pre nich rozpad EÚ a že to odmietajú.[/quote] Pellegrini: Na druhej strane však podporujeme silnú Vyšehradskú spoluprácu, ktorá je významným nástrojom na presadzovanie našich národných a regionálnych pozícií na európskej úrovni. EÚ a V4 však odmietame stavať do antagonistických pozícií. (prehnane "patriotická" V4 s chuťou oddeliť sa od EU = plán GP) [quote="pid:16544, uid:127"]Môžu potom povedať čo chcú.[/quote] Pellegrini: V rámci EÚ však zároveň platí princíp „rozdielni v jednote“. To znamená, že národná a kultúrno-historická identita každého členského štátu je garantovaná v rámci pravidla subsidiarity. Odmietame nanucovanie akýchkoľvek politických, kultúrnych alebo náboženských ideológií zvrchu. (mixovanie EU na rône protichodné regióny = plán GP) Dosaďme si za EU-OSN, za V4-Rusko a za Pellegriniho-Putina. Ako by človek potom vnímal a chápal uvedené slová?

Všimol som si, že Dzurinda tam namiesto V4 podsunul (ako relevantnejší) rusofóbny projekt Medzimoria, kde prevažujú rusofóbne krajiny.


Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz. Ak to naozaj hrá, potom dokonale. Ja ho tak-či-tak voliť nebudem, pre mňa je momentálne istota Fico.


V4 neznamená automaticky rozbíjanie EU. Orbán je pod vplyvom Číny, a ani on sa určite nechystá z EU vystúpiť, takto by Čína iba znížila svoj riadiaci vplyv na Západnú Európu.
Taká malá krajina ako Slovensko má jedinú cestu, ako sa postaviť vonkajším aj vnútorným nepriateľom štátu a národa - ísť na to cez zahraničnú politiku (ako Putin), posilňovať efektívne partnerstvá so susednými krajinami. Predovšetkým s Českom a Maďarskom (táto trojka je dokonalá). Spolu sa lepšie môžeme brániť všetkému, čo je v rozpore s národnými záujmami.
Z taktického hľadiska je spojenectvo Maďarska, Česka a Slovenska kľúčové. Spolu máme väčšie slovo pred EU a väčší vplyv na výsledné rozhodnutia. Ako rozdrobené štáty by sme slovo prenechávali Nemcom a Francúzom (a za nimi stojacim anglosasom USA+VB). Treba sa spojiť ako Svätoplukove prúty. Nie nutne na úrovni štátneho útvaru, ale na úrovni veľmi tesnej spolupráce a partnerstva.


Všimol som si, že Dzurinda tam namiesto V4 podsunul (ako relevantnejší) rusofóbny projekt Medzimoria, kde prevažujú rusofóbne krajiny. Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz. Ak to naozaj hrá, potom dokonale. Ja ho tak-či-tak voliť nebudem, pre mňa je momentálne istota Fico. V4 neznamená automaticky rozbíjanie EU. Orbán je pod vplyvom Číny, a ani on sa určite nechystá z EU vystúpiť, takto by Čína iba znížila svoj riadiaci vplyv na Západnú Európu. Taká malá krajina ako Slovensko má jedinú cestu, ako sa postaviť vonkajším aj vnútorným nepriateľom štátu a národa - ísť na to cez zahraničnú politiku (ako Putin), posilňovať efektívne partnerstvá so susednými krajinami. Predovšetkým s Českom a Maďarskom (táto trojka je dokonalá). Spolu sa lepšie môžeme brániť všetkému, čo je v rozpore s národnými záujmami. Z taktického hľadiska je spojenectvo Maďarska, Česka a Slovenska kľúčové. Spolu máme väčšie slovo pred EU a väčší vplyv na výsledné rozhodnutia. Ako rozdrobené štáty by sme slovo prenechávali Nemcom a Francúzom (a za nimi stojacim anglosasom USA+VB). Treba sa spojiť ako Svätoplukove prúty. Nie nutne na úrovni štátneho útvaru, ale na úrovni veľmi tesnej spolupráce a partnerstva.

V4 neznamená automaticky rozbíjanie EU.


Áno, samo o sebe V4 nie je o rozbíjaní EU, ale ide o smer, akou sa bude V4 uberať. Či Orbanovským, či Ficovským.


Orbán je pod vplyvom Číny, a ani on sa určite nechystá z EU vystúpiť, takto by Čína iba znížila svoj riadiaci vplyv na Západnú Európu.


Čína nepotrebuje Orbána, ako nejakého väčšieho lídra aj pre západnú Európu, ale ako korekciu k západu. Orbánová úloha je stred a východ, tzv. R-U, trojmorie a podobne varianty. EU má ako keby dve potenciálne varianty. "Patriotický", ten prináleží bývalému východnému bloku a liberálny, čo je dnešný západ.
Čínsky formát 17+1 pre "patriotický" východ a na druhej strane veľká ekonomická spolupráca s liberálnym západom (Nemecko-Fancúzko), ktorý si stále chce ukrojiť čo najviac pre seba. Čína sa stala najväčším ochodným partnerom EU. Čiže Čína cez seba "ekonomicky" rozvíja dva smery vo vzťahu k EU. Prebieha udržiavanie oddelenosti Nemecka od "patriotickej" časti, lebo kde pôjde Nemecko, tam aj väčší zvyšok západnej EU. Keď sa Nemecko ekonomicky viac naviaže na Čínu, tak už nebude nutne potrebovať montérov z "patriotickej" EU, tam bude záchrancom opäť Čína.


https://euractiv.sk/section/vonkajsie-vztahy/opinion/investicna-dohoda-s-cinou-a-zlate-tela-europskej-jednoty/
V článku: V posledných rokoch sa šíril naratív o nových členských štátoch zo strednej a východnej Európy, ktoré ohrozujú jednotu EÚ voči Číne. Nedávne udalosti, ktoré vyvrcholili unáhleným uzavretím investičnej dohody s Pekingom, však ukazujú, že francúzsko-nemecké spojenectvo je väčšou prekážkou jednotnej reakcie na výzvy, ktoré predstavuje Čína.
Epizóda rokovaní o CAI ukazuje, že pokiaľ ide o Čínu, jednota EÚ nie je nič iné ako zlaté teľa, ľahko použiteľná mantra, ktorá sa však rýchlo obetuje, hneď ako prídu obchodné záujmy.


PS: Jasné, že Rusko, ako kľúčový globálny hráč ide svoje.


Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz.


Nie je to o sedení na viacerých stoličkách a podobne, ale o riešení a smerovaní zjednocujúceho prieniku.


Ako vieme, globalizácia je objektivny proces. V základe globalizácia obsahuje ako keby dva od seba neoddeliteľné prvky.


  • prvok smerujúci = zvislá línia (smer, vektor, atď.)
  • prvok zjednocujúci = vodorovná línia (spev, otvorená náruč, atď.)

Symbolom globalizácie je rovnoramenný kríž. Ďalej rôzne doplnky a verzie krížov môžu poukazovať na formy-procesy globalizácie (subjektívne riadenej).


Základný kresťanský kríž s predĺženou spodnou časťou je symbolom človeka, ktorého úlohou je subjektívne riadiť globalizáciu v rieke Božieho zámeru.


Preto:
Neumieraj na kríži...


Maj v sebe kríž...


PS: Toľko môj pohľad.


[quote="pid:16574, uid:6"]V4 neznamená automaticky rozbíjanie EU.[/quote] Áno, samo o sebe V4 nie je o rozbíjaní EU, ale ide o smer, akou sa bude V4 uberať. Či Orbanovským, či Ficovským. [quote="pid:16574, uid:6"]Orbán je pod vplyvom Číny, a ani on sa určite nechystá z EU vystúpiť, takto by Čína iba znížila svoj riadiaci vplyv na Západnú Európu.[/quote] Čína nepotrebuje Orbána, ako nejakého väčšieho lídra aj pre západnú Európu, ale ako korekciu k západu. Orbánová úloha je stred a východ, tzv. R-U, trojmorie a podobne varianty. EU má ako keby dve potenciálne varianty. "Patriotický", ten prináleží bývalému východnému bloku a liberálny, čo je dnešný západ. Čínsky formát 17+1 pre "patriotický" východ a na druhej strane veľká ekonomická spolupráca s liberálnym západom (Nemecko-Fancúzko), ktorý si stále chce ukrojiť čo najviac pre seba. Čína sa stala najväčším ochodným partnerom EU. Čiže Čína cez seba "ekonomicky" rozvíja dva smery vo vzťahu k EU. Prebieha udržiavanie oddelenosti Nemecka od "patriotickej" časti, lebo kde pôjde Nemecko, tam aj väčší zvyšok západnej EU. Keď sa Nemecko ekonomicky viac naviaže na Čínu, tak už nebude nutne potrebovať montérov z "patriotickej" EU, tam bude záchrancom opäť Čína. https://euractiv.sk/section/vonkajsie-vztahy/opinion/investicna-dohoda-s-cinou-a-zlate-tela-europskej-jednoty/ V článku: V posledných rokoch sa šíril naratív o nových členských štátoch zo strednej a východnej Európy, ktoré ohrozujú jednotu EÚ voči Číne. Nedávne udalosti, ktoré vyvrcholili unáhleným uzavretím investičnej dohody s Pekingom, však ukazujú, že francúzsko-nemecké spojenectvo je väčšou prekážkou jednotnej reakcie na výzvy, ktoré predstavuje Čína. Epizóda rokovaní o CAI ukazuje, že pokiaľ ide o Čínu, jednota EÚ nie je nič iné ako zlaté teľa, ľahko použiteľná mantra, ktorá sa však rýchlo obetuje, hneď ako prídu obchodné záujmy. PS: Jasné, že Rusko, ako kľúčový globálny hráč ide svoje. [quote="pid:16574, uid:6"]Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz.[/quote] Nie je to o sedení na viacerých stoličkách a podobne, ale o riešení a smerovaní zjednocujúceho prieniku. Ako vieme, globalizácia je objektivny proces. V základe globalizácia obsahuje ako keby dva od seba neoddeliteľné prvky. - prvok smerujúci = zvislá línia (smer, vektor, atď.) - prvok zjednocujúci = vodorovná línia (spev, otvorená náruč, atď.) Symbolom globalizácie je rovnoramenný kríž. Ďalej rôzne doplnky a verzie krížov môžu poukazovať na formy-procesy globalizácie (subjektívne riadenej). Základný kresťanský kríž s predĺženou spodnou časťou je symbolom človeka, ktorého úlohou je subjektívne riadiť globalizáciu v rieke Božieho zámeru. Preto: Neumieraj na kríži... https://choralis.art/wp-content/uploads/2019/07/Modern-Crucifix-1.jpg Maj v sebe kríž... https://www.sorger.sk/uploads/images/orava/socha-krista/kristus-klin.jpg PS: Toľko môj pohľad.

Jasné, že Rusko, ako kľúčový globálny hráč ide svoje.


A nie len Rusko smile


[quote="pid:16679, uid:254"]Jasné, že Rusko, ako kľúčový globálny hráč ide svoje.[/quote] A nie len Rusko :)

Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz.


Homosexuál, ak nepriznal farbu, je majster v menení polôh a manévrovaní. Preto vie hrať na všetky strany.


[quote="pid:16574, uid:6"]Ťažko Pellemu čítať v hlave, keď to hrá na úplne všetky strany. Nedá sa sedieť na všetkých stoličkách naraz.[/quote] Homosexuál, ak nepriznal farbu, je majster v menení polôh a manévrovaní. Preto vie hrať na všetky strany.

Moderátor

Nechcem vytvárať novú tému, preto to dávam sem - ako si vysvetliť, že Maďarsko sa rozhodlo utiahnuť šróby neočkovaným - nemajú ich púšťať napríklad do reštaurácii či plavární.


Nechcem vytvárať novú tému, preto to dávam sem - ako si vysvetliť, že Maďarsko sa rozhodlo utiahnuť šróby neočkovaným - nemajú ich púšťať napríklad do reštaurácii či plavární.

Moderátor

na margo tohoto, na Aftershock hovoria, ze v Moskve hlasia rastuci trend covid pozitivnych....zda sa mi to skoro, cakala som to tak na jesen....teraz je otazka, kedze aj Putin propaguje ockovanie, ci tu pojde dalsia verzia vypustena "z jaskyne" podla Pekovej alebo len tlak na ockovanie (nech uz je dovod akykolvek)


na margo tohoto, na Aftershock hovoria, ze v Moskve hlasia rastuci trend covid pozitivnych....zda sa mi to skoro, cakala som to tak na jesen....teraz je otazka, kedze aj Putin propaguje ockovanie, ci tu pojde dalsia verzia vypustena "z jaskyne" podla Pekovej alebo len tlak na ockovanie (nech uz je dovod akykolvek)

Maďarsko sa rozhodlo utiahnuť šróby neočkovaným - nemajú ich púšťať napríklad do reštaurácii či plavární.


Vynútený krok, dobre to ale neskončí, len menej zle...


[quote="pid:19448, uid:127"]Maďarsko sa rozhodlo utiahnuť šróby neočkovaným - nemajú ich púšťať napríklad do reštaurácii či plavární.[/quote] Vynútený krok, dobre to ale neskončí, len menej zle...

Moderátor

I z minulosti byly hlášky o tom, že co se týče očkování, panuje v Maďarsku "teror".
https://www.slobodavockovani.sk/news/totalny-ockovaci-teror-v-madarsku-nasilne-ockovanie-pod-hlavnami-strelnych-zbrani/


I z minulosti byly hlášky o tom, že co se týče očkování, panuje v Maďarsku "teror". https://www.slobodavockovani.sk/news/totalny-ockovaci-teror-v-madarsku-nasilne-ockovanie-pod-hlavnami-strelnych-zbrani/

I z minulosti byly hlášky o tom, že co se týče očkování, panuje v Maďarsku "teror".

Tak tohle mi velice silně připomíná tenhle fejk
Podívejte se, za jakých podmínek se očkování v Rusku provádí.

Zdá se, že 5.kolona se činí.


[quote="pid:19540, uid:101"]I z minulosti byly hlášky o tom, že co se týče očkování, panuje v Maďarsku "teror".[/quote] Tak tohle mi velice silně připomíná tenhle fejk [quote="pid:6437, uid:339"]Podívejte se, za jakých podmínek se očkování v Rusku provádí.[/quote] Zdá se, že 5.kolona se činí.
Upravené 11. 6. 2021 o 19:00

Trump pisal Orbanovi


612fcdb4148c6


Trump pisal Orbanovi ![612fcdb4148c6](serve/attachment&path=612fcdb4148c6)

Moderator

2.16k
21
12
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept