Otázky a odpovede
Počítačové komponenty, čipy, elektronika

Zajímá mě, Váš názor jaké bude řešení této krize s čipy, grafickými kartami atd. Předpokládám, že nedostatek je jednak vytvořen uměle a také za ním i stojí tzv. těžaři bitcoinů, kteří skupují ve velkém paměťové čipsety, procesory a jiné.


Tato situace ukazuje absurditu světa kryptoměn, které nepřímo stojí i za problémy dalších odvětví, jako je automobilový průmysl a domácí spotřební elektronika.


Pokud bude svět kryptoměn postaven na tom, že si ti nejbohatší nakoupí tisíce počítačů a serverů a budou tak zatěžovat i přenosové sítě a atp. V čem je to lepší, než aktuální finanční system? Kde z něj také profituje pouze úzká skupina bankéřů a oligrachů.


Nejsme pak ve slepé uličce...?


Děkuji za Vaše názory a postřehy, věděl jsem že se k tomu zde mnohé dovímsmile


Zajímá mě, Váš názor jaké bude řešení této krize s čipy, grafickými kartami atd. Předpokládám, že nedostatek je jednak vytvořen uměle a také za ním i stojí tzv. těžaři bitcoinů, kteří skupují ve velkém paměťové čipsety, procesory a jiné. Tato situace ukazuje absurditu světa kryptoměn, které nepřímo stojí i za problémy dalších odvětví, jako je automobilový průmysl a domácí spotřební elektronika. Pokud bude svět kryptoměn postaven na tom, že si ti nejbohatší nakoupí tisíce počítačů a serverů a budou tak zatěžovat i přenosové sítě a atp. V čem je to lepší, než aktuální finanční system? Kde z něj také profituje pouze úzká skupina bankéřů a oligrachů. Nejsme pak ve slepé uličce...? Děkuji za Vaše názory a postřehy, věděl jsem že se k tomu zde mnohé dovím:)
Upravené 12. 5. 2021 o 16:29

Otázkou je, jestli jsou tyto skupiny pány těchto systémů? Jestli ne, tak příjde den, kdy dojde v tomto procesu na poslední bod plné funkce řízení.


Otázkou je, jestli jsou tyto skupiny pány těchto systémů? Jestli ne, tak příjde den, kdy dojde v tomto procesu na poslední bod plné funkce řízení.

Čas pro Čínu se přibližuje

Tak tohle stálo za plnou citaci:


"Centrální banky celého světa nemohou tisknout biliony nových dolarů, eur, korun a dalších měn, aniž by nakonec nezapříčinily růst spotřebitelských cen, stejně jako se to stalo s cenami aktiv. Nadprodukce zboží v nízkonákladových zemích může po určitou dobu zakrývat účinek tisku peněz, protože vytváří nadměrnou nabídku, která pomáhá držet ceny zboží na uzdě. Tomu se říká nabídka a poptávka. Číňané zaplavují svět levným zbožím a zároveň ovládají trh tím, že výrobu na Západě činí neekonomickou. Podle klasické teorie monopolu to časem vede ke snížení nabídky, což umožňuje vytvoření tlaku na kupujícího. V jistém smyslu se to už děje s počítačovými čipy. Ve střednědobém horizontu čelí spotřebitelé dosti neradostné cenové situaci. Znehodnocování měn centrálními bankami prosakuje ke spotřebitelským cenám právě ve chvíli, kdy nabídka některých produktů nedokáže udržet krok s poptávkou. Čas pro Čínu se přibližuje."


Že by se z levné "Číny" za chvíli stala předražená?


[quote="pid:15383, uid:307"]Čas pro Čínu se přibližuje[/quote] Tak tohle stálo za plnou citaci: "Centrální banky celého světa nemohou tisknout biliony nových dolarů, eur, korun a dalších měn, aniž by nakonec nezapříčinily růst spotřebitelských cen, stejně jako se to stalo s cenami aktiv. Nadprodukce zboží v nízkonákladových zemích může po určitou dobu zakrývat účinek tisku peněz, protože vytváří nadměrnou nabídku, která pomáhá držet ceny zboží na uzdě. Tomu se říká nabídka a poptávka. **Číňané zaplavují svět levným zbožím a zároveň ovládají trh** tím, že výrobu na Západě činí neekonomickou. **Podle klasické teorie monopolu to časem vede ke snížení nabídky, což umožňuje vytvoření tlaku na kupujícího.** V jistém smyslu se to už děje s počítačovými čipy. Ve střednědobém horizontu čelí spotřebitelé dosti neradostné cenové situaci. Znehodnocování měn centrálními bankami prosakuje ke spotřebitelským cenám právě ve chvíli, kdy nabídka některých produktů nedokáže udržet krok s poptávkou. Čas pro Čínu se přibližuje." Že by se z levné "Číny" za chvíli stala předražená?

Přímo nesouvisí s čipy, ale na Financial Times se již několik dní spekuluje o začátku nového komoditního supercyklu.
Což je označení pro období, kdy ceny komodit rostou nad svůj dlouhodobý trend po dobu 10 až 35 let.


Po vzestupu následuje podobně dlouhý pokles, protože nabídka nakonec vyrovná poptávku. Výsledkem je úplný cyklus, který může trvat 20 až 70 let.


V historii jsme prý zažili 4 komoditní supercykly.


První z nich se shodoval s nástupem USA jako ekonomické velmoci v 80. letech 19. století.


Další doprovázel snahu o zbrojení ve 30. letech 20. století a pokračoval i v období obnovy po druhé světové válce. Třetí supercyklus proběhl během ropných šoků v 70. letech 20. století, které nepřímo zvýšily ceny ostatních komodit tím, že zvýšily výrobní náklady.


Poslední cenový boom nastal během rychlé industrializace Číny, která začala koncem 90. let 20. století. V tomto období došlo také k prudkému nárůstu cen zemědělských komodit, který vyvolal potravinovou krizi v letech 2007-2008.


Současný rychlý růst cen komodit může být dočasný, protože strukturálně pro dlouhodobý růst nemusí být důvod a nebo je to nová realita.


Pro komoditní býky, jako je Goldman Sachs, je odpověď jednoznačná. Tvrdí, že pandemie koronaviru zahájila novou éru růstu založeného na komoditách, protože vlády kladou větší důraz na vytváření pracovních míst a udržitelnost životního prostředí než na finanční stabilitu, která následovala po globální finanční krizi v roce 2009.


Jako důkaz uvádějí Americký plán zaměstnanosti prezidenta Joea Bidena v hodnotě 2,3 bilionu dolarů a evropský Green New Deal, které napumpují obrovské množství investic do surovinově náročné infrastruktury a projektů zaměřených na splnění cílů Pařížské dohody o změně klimatu.


Komoditní býci zároveň zdůrazňují, že roky nízkých cen přiměly producenty omezit výdaje na nové projekty a expanzi, což omezilo nabídku.


To platí nejen pro těžební průmysl, kde se po brutálním propadu trhu v roce 2014 snížily investice, ale také pro ropný průmysl, kde se mnoho společností snaží přejít od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie. Některé banky na Wall Street tvrdí, že poptávka po ropě bude v příštích letech nadále převyšovat růst nabídky, což může způsobit poslední cenový nárůst předtím, než spotřeba dosáhne vrcholu v důsledku používání elektromobilů.


V zemědělství čínská poptávka a biopaliva zvyšují ceny obilovin a olejnatých semen. Zdá se, že čínská poptávka po kukuřici se dostává na novou trajektorii, protože Čína hledá dovoz pro krmení svých hospodářských zvířat. Současně zaměření na obnovitelné zdroje energie v několika zemích staví do popředí zájmu biopaliva vyráběná ze zemědělských zdrojů.


Existují důvody proti novému supercyklu?
Ano. Pro mnoho ekonomů je sychravý výkon komodit z Covidových minim v roce 2020 pouze cyklickým vzestupem, který je způsoben obrovskou fiskální a monetární reakcí na pandemii.


Tvrdí, že postrádá přesvědčivý příběh strukturální poptávky, který byl hnacím motorem předchozích supercyklů, a že globální transformace zelené energie se neobjeví dostatečně rychle na to, aby kompenzovala dopad zpomalení čínského růstu, kde se stimuly z dob pandemie již stahují.


Skeptici se domnívají, že pokud dojde k velkému růstu cen, bude se soustředit na malou skupinu průmyslových kovů, jako je měď, kobalt a nikl, které jsou klíčové pro transformaci energetiky.


Přímo nesouvisí s čipy, ale na Financial Times se již několik dní spekuluje o začátku nového komoditního supercyklu. Což je označení pro období, kdy ceny komodit rostou nad svůj dlouhodobý trend po dobu 10 až 35 let. Po vzestupu následuje podobně dlouhý pokles, protože nabídka nakonec vyrovná poptávku. Výsledkem je úplný cyklus, který může trvat 20 až 70 let. V historii jsme prý zažili 4 komoditní supercykly. První z nich se shodoval s nástupem USA jako ekonomické velmoci v 80. letech 19. století. Další doprovázel snahu o zbrojení ve 30. letech 20. století a pokračoval i v období obnovy po druhé světové válce. Třetí supercyklus proběhl během ropných šoků v 70. letech 20. století, které nepřímo zvýšily ceny ostatních komodit tím, že zvýšily výrobní náklady. Poslední cenový boom nastal během rychlé industrializace Číny, která začala koncem 90. let 20. století. V tomto období došlo také k prudkému nárůstu cen zemědělských komodit, který vyvolal potravinovou krizi v letech 2007-2008. Současný rychlý růst cen komodit může být dočasný, protože strukturálně pro dlouhodobý růst nemusí být důvod a nebo je to nová realita. Pro komoditní býky, jako je Goldman Sachs, je odpověď jednoznačná. Tvrdí, že pandemie koronaviru zahájila novou éru růstu založeného na komoditách, protože vlády kladou větší důraz na vytváření pracovních míst a udržitelnost životního prostředí než na finanční stabilitu, která následovala po globální finanční krizi v roce 2009. Jako důkaz uvádějí Americký plán zaměstnanosti prezidenta Joea Bidena v hodnotě 2,3 bilionu dolarů a evropský Green New Deal, které napumpují obrovské množství investic do surovinově náročné infrastruktury a projektů zaměřených na splnění cílů Pařížské dohody o změně klimatu. Komoditní býci zároveň zdůrazňují, že roky nízkých cen přiměly producenty omezit výdaje na nové projekty a expanzi, což omezilo nabídku. To platí nejen pro těžební průmysl, kde se po brutálním propadu trhu v roce 2014 snížily investice, ale také pro ropný průmysl, kde se mnoho společností snaží přejít od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům energie. Některé banky na Wall Street tvrdí, že poptávka po ropě bude v příštích letech nadále převyšovat růst nabídky, což může způsobit poslední cenový nárůst předtím, než spotřeba dosáhne vrcholu v důsledku používání elektromobilů. V zemědělství čínská poptávka a biopaliva zvyšují ceny obilovin a olejnatých semen. Zdá se, že čínská poptávka po kukuřici se dostává na novou trajektorii, protože Čína hledá dovoz pro krmení svých hospodářských zvířat. Současně zaměření na obnovitelné zdroje energie v několika zemích staví do popředí zájmu biopaliva vyráběná ze zemědělských zdrojů. Existují důvody proti novému supercyklu? Ano. Pro mnoho ekonomů je sychravý výkon komodit z Covidových minim v roce 2020 pouze cyklickým vzestupem, který je způsoben obrovskou fiskální a monetární reakcí na pandemii. Tvrdí, že postrádá přesvědčivý příběh strukturální poptávky, který byl hnacím motorem předchozích supercyklů, a že globální transformace zelené energie se neobjeví dostatečně rychle na to, aby kompenzovala dopad zpomalení čínského růstu, kde se stimuly z dob pandemie již stahují. Skeptici se domnívají, že pokud dojde k velkému růstu cen, bude se soustředit na malou skupinu průmyslových kovů, jako je měď, kobalt a nikl, které jsou klíčové pro transformaci energetiky.

nejde nahodou skor o snahu nalakat hajlov do investicii a potom to vysypat? staci, aby FED potom stiahol cast penazi, ktore dal beznym ludom a vysypu to za lacno.....tyka sa to komodit aj krypto. Jednak toto si pamatam este z obdobia 2014, kedy sa kricalo o hyperinflacii, nakoniec sa to financnym inzinierstvom utriaslo a komodity klesli. Jednak budu mat "dovod" na ochranu dolara....aj Cina stale potrebuje dolare, jednak ich mnoho cisnkych podnikov potrebuje na svoje splatky dlhov, jednak aj budovanie Hodvabnej cesty stoji nemale peniaze.
Nepochybujem, ze USA cakaju velke problemy, ale ludia by podla mna zasa nemali si mysloet, ze to pojde linearne a priamociaro, ako to vyzera, ked si precitaju par webov


nejde nahodou skor o snahu nalakat hajlov do investicii a potom to vysypat? staci, aby FED potom stiahol cast penazi, ktore dal beznym ludom a vysypu to za lacno.....tyka sa to komodit aj krypto. Jednak toto si pamatam este z obdobia 2014, kedy sa kricalo o hyperinflacii, nakoniec sa to financnym inzinierstvom utriaslo a komodity klesli. Jednak budu mat "dovod" na ochranu dolara....aj Cina stale potrebuje dolare, jednak ich mnoho cisnkych podnikov potrebuje na svoje splatky dlhov, jednak aj budovanie Hodvabnej cesty stoji nemale peniaze. Nepochybujem, ze USA cakaju velke problemy, ale ludia by podla mna zasa nemali si mysloet, ze to pojde linearne a priamociaro, ako to vyzera, ked si precitaju par webov

Zdravia všetkým.
Umelý nedostatok čipov môže mať oveľa viac cieľov ako sa javí. Pozastavenie výroby áut. Je tiež zaujímavý faktor. Jedným z cieľov môže byť aj zníženie využitia najmodernejších technológií v bežnom živote. Nájme tam kde je to zbytočne. Napríklad u áut drvivá väčšina systémov môže byť nahradená mechanickými systémami. Príliš sme si zvykli využívať elektrické riadenie aj tam kde to nie je potrebné. V rámci zachovania biosferí je potrebné znížiť spotrebu. Je potrebné vyrábať zariadenia ktoré bude možné využívať desať a viac rokov. No zároveň musia byť jednoducho opraviteľné. Zároveň s tým treba zohľadniť degradáciu vzdelávacieho systému. Mechanické zariadenia vyzerajú komplikovane no su jednoduchšie a odolnejšie ako elektrické s čipom. Moje staršie auto fungovalo perfektne aj bez čipov. Málo všetky moderné vychytávky ako klimatizáciu elektrický ovládanie okien, antény. Dokonca málo aj pneumatický systém ktorý udržiaval správny dotlak ventilov na motore. To uvádzam ako príklad. Mnohé zariadenia ktoré využívame v bežnom živote môžu fungovať aj bez čipov. Kryptomeny sú súčasťou problému, ak ich chcú zaviesť vo veľkom meradle pre väčšinu k dennému využitiu bude to vyžadovať dramatický nárast výkonu globálnej informáčnej siete ktorá musí byť decentralizovana. Ak má byť využívaná miliónmi užívateľov na bežnej báze musí sa navýšiť výpočetný výkon siete inak by hrozil jej kolaps. Tiež sa musí zvýšiť zabezpečenie to tiež vysuje nárok na hardwar. To môže byť dôvodom nedostatku.
S pozdravom Peter.


Zdravia všetkým. Umelý nedostatok čipov môže mať oveľa viac cieľov ako sa javí. Pozastavenie výroby áut. Je tiež zaujímavý faktor. Jedným z cieľov môže byť aj zníženie využitia najmodernejších technológií v bežnom živote. Nájme tam kde je to zbytočne. Napríklad u áut drvivá väčšina systémov môže byť nahradená mechanickými systémami. Príliš sme si zvykli využívať elektrické riadenie aj tam kde to nie je potrebné. V rámci zachovania biosferí je potrebné znížiť spotrebu. Je potrebné vyrábať zariadenia ktoré bude možné využívať desať a viac rokov. No zároveň musia byť jednoducho opraviteľné. Zároveň s tým treba zohľadniť degradáciu vzdelávacieho systému. Mechanické zariadenia vyzerajú komplikovane no su jednoduchšie a odolnejšie ako elektrické s čipom. Moje staršie auto fungovalo perfektne aj bez čipov. Málo všetky moderné vychytávky ako klimatizáciu elektrický ovládanie okien, antény. Dokonca málo aj pneumatický systém ktorý udržiaval správny dotlak ventilov na motore. To uvádzam ako príklad. Mnohé zariadenia ktoré využívame v bežnom živote môžu fungovať aj bez čipov. Kryptomeny sú súčasťou problému, ak ich chcú zaviesť vo veľkom meradle pre väčšinu k dennému využitiu bude to vyžadovať dramatický nárast výkonu globálnej informáčnej siete ktorá musí byť decentralizovana. Ak má byť využívaná miliónmi užívateľov na bežnej báze musí sa navýšiť výpočetný výkon siete inak by hrozil jej kolaps. Tiež sa musí zvýšiť zabezpečenie to tiež vysuje nárok na hardwar. To môže byť dôvodom nedostatku. S pozdravom Peter.

Do auta môžu dávať aj analógové elektrické alebo elektromechanické počítače, mali by funkcie tých mechanických súčiastok, len váha je nižšia.
Čo sa týka kryptomien, nie všetky prežijú nadchádzajúce obdobie, takže záťaž bude prechodná...


Do auta môžu dávať aj analógové elektrické alebo elektromechanické počítače, mali by funkcie tých mechanických súčiastok, len váha je nižšia. Čo sa týka kryptomien, nie všetky prežijú nadchádzajúce obdobie, takže záťaž bude prechodná...

Moderátor

Čo sa týka kryptomien, nie všetky prežijú nadchádzajúce obdobie, takže záťaž bude prechodná...


Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"? A jakým způsobem se emitují ty bitcoiny. Navíc, neexistuje žádná koncese nebo něco podobného. Takže, kryptoměnu si může založit i Franta Omáčka z Horní Dolní a prohlásit, že jedna jednotka má cenu 10 000 euro? např. Nebo jsem úplně mimo mísu a svět kryptoměn má svá "pravidla"?


[quote="pid:15543, uid:7"]Čo sa týka kryptomien, nie všetky prežijú nadchádzajúce obdobie, takže záťaž bude prechodná...[/quote] Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"? A jakým způsobem se emitují ty bitcoiny. Navíc, neexistuje žádná koncese nebo něco podobného. Takže, kryptoměnu si může založit i Franta Omáčka z Horní Dolní a prohlásit, že jedna jednotka má cenu 10 000 euro? např. Nebo jsem úplně mimo mísu a svět kryptoměn má svá "pravidla"?

od čeho je odvozována jejich "hodnota"?


Podle mého názoru jejich hodnota, ostatně stejně jako hodnota mnoha ostatních "cenností" západního světa, spočívá výhradně v naději implantované do hlav "sociálních elit" jejich řízením (o kterém často ani nevědí), že právě takové chování a jednání (v tomto případě nákup nebo "těžba :-) bitcoinu) dokáže zajistit neměnnost postavení ve společenském žebříčku davo-elitářské společnosti jich samotných a případně jejich dětí.
Jejich kurátoři vědí, že ti slaboši za takovou naději prodají vše lidské, co v nich zbylo, budou za ni bez svědomí pracovat na čemkoliv, třeba i na úplném zničení světa a společnosti kolem sebe. A ti kurátoři také dobře vědí, že takovému "materiálu" takto nabyté prostředky kdykoliv zase snadno vezmou. Těm primitivnějším už během jejich života, těm "chytřejším" pak zcela jistě prostřednictvím jejich dětí - zparchantělých, vychovaných v tupém, pyšném "elitarismu".


[quote="pid:15544, uid:149"]od čeho je odvozována jejich "hodnota"?[/quote] Podle mého názoru jejich hodnota, ostatně stejně jako hodnota mnoha ostatních "cenností" západního světa, spočívá výhradně v naději implantované do hlav "sociálních elit" jejich řízením (o kterém často ani nevědí), že právě takové chování a jednání (v tomto případě nákup nebo "těžba :-) bitcoinu) dokáže zajistit neměnnost postavení ve společenském žebříčku davo-elitářské společnosti jich samotných a případně jejich dětí. Jejich kurátoři vědí, že ti slaboši za takovou naději prodají vše lidské, co v nich zbylo, budou za ni bez svědomí pracovat na čemkoliv, třeba i na úplném zničení světa a společnosti kolem sebe. A ti kurátoři také dobře vědí, že takovému "materiálu" takto nabyté prostředky kdykoliv zase snadno vezmou. Těm primitivnějším už během jejich života, těm "chytřejším" pak zcela jistě prostřednictvím jejich dětí - zparchantělých, vychovaných v tupém, pyšném "elitarismu".
Upravené 13. 5. 2021 o 10:43

Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"?


Z toho, že je toho obmedzené množstvo a umožňuje obchádzať systémy bankárskej mafie, ktorá dokáže uvaliť embargo na hocikoho.


[quote="pid:15544, uid:149"]Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"?[/quote] Z toho, že je toho obmedzené množstvo a umožňuje obchádzať systémy bankárskej mafie, ktorá dokáže uvaliť embargo na hocikoho.

Moderátor

Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"?


Z toho, že je toho obmedzené množstvo a umožňuje obchádzať systémy bankárskej mafie, ktorá dokáže uvaliť embargo na hocikoho.


Podle mého názoru jejich hodnota, ostatně stejně jako hodnota mnoha ostatních "cenností" západního světa, spočívá výhradně v naději implantované do hlav "sociálních elit" jejich řízením


A tu je vidieť, že si vôbec neurobil vlastný prieskum...


[quote="pid:15544, uid:149"]Svět kryptoměn mi je cizí, přiznám se znám asi jen ten Bitcoin, stejně nechápu, od čeho je odvozována jejich "hodnota"?[/quote] Z toho, že je toho obmedzené množstvo a umožňuje obchádzať systémy bankárskej mafie, ktorá dokáže uvaliť embargo na hocikoho. [quote="pid:15550, uid:292"]Podle mého názoru jejich hodnota, ostatně stejně jako hodnota mnoha ostatních "cenností" západního světa, spočívá výhradně v naději implantované do hlav "sociálních elit" jejich řízením[/quote] A tu je vidieť, že si vôbec neurobil vlastný prieskum...

Moderátor

Najmenší jednočipový systém na svete sa dá streknúť do tela


https://techpedia.ta3.com/veda-a-vyvoj/novinky/9095/najmensi-jednocipovy-system-na-svete-sa-da-streknut-do-tela?fbclid=IwAR2G6_q_u1GwZQJYkMYfygL0rijwmDWtznoFZIEkOFwNYag9JHJ9dLnbpUQ


Najmenší jednočipový systém na svete sa dá streknúť do tela =========================================================== https://techpedia.ta3.com/veda-a-vyvoj/novinky/9095/najmensi-jednocipovy-system-na-svete-sa-da-streknut-do-tela?fbclid=IwAR2G6_q_u1GwZQJYkMYfygL0rijwmDWtznoFZIEkOFwNYag9JHJ9dLnbpUQ

A tu je vidieť, že si vôbec neurobil vlastný prieskum


To je pravda. Každopádně se snažím systém bitcoinu, jeho emitaci ("těžby"- jak tomu, z mého pohledu komicky, říkají), tedy grunt jeho hodnoty, pochopit - a zatím se mi to nedaří. Zatím nejsem schopen a ochoten přijmout, že pokud někdo nakoupí drahý a výkonný počítač, který nechá běžet bez toho aby byl zřejmý reálný cíl a výsledek jeho práce, že ten za to dostane "odněkud" z virtuálního světa přidělen (jakou vlastně autoritou?) příslušný počet "bitcoinů", které pak může směnit za něco skutečného.
Ta autorita, o které jsem mluvil (internet není ani bezpečný, ani anonymní, už vůbec ne svobodný - to je tak povídačka pro začínajícího Piráta..) - a která za tím stojí jistě není žádný altruista a bojovník proti bankám a jejich majitelům, jistě by se mu rychle přestalo dařit, podobně jako třeba Trumpovu twiterovému účtu.
Zkrátka - z mého pohledu se jedná o investici podobnou, jakou je nákup "moderního umění". Hodnotou je také jen pouze rozhodnutí té příslušné autority o hodnotě věci - netestovatelné a neověřitelné nakupujícím. Nic víc, nic míň.
Ale jsem si samozřejmě vědom možnosti, že věc je jen nad mé chápání.


[quote="pid:15622, uid:7"]A tu je vidieť, že si vôbec neurobil vlastný prieskum[/quote] To je pravda. Každopádně se snažím systém bitcoinu, jeho emitaci ("těžby"- jak tomu, z mého pohledu komicky, říkají), tedy grunt jeho hodnoty, pochopit - a zatím se mi to nedaří. Zatím nejsem schopen a ochoten přijmout, že pokud někdo nakoupí drahý a výkonný počítač, který nechá běžet bez toho aby byl zřejmý reálný cíl a výsledek jeho práce, že ten za to dostane "odněkud" z virtuálního světa přidělen (jakou vlastně autoritou?) příslušný počet "bitcoinů", které pak může směnit za něco skutečného. Ta autorita, o které jsem mluvil (internet není ani bezpečný, ani anonymní, už vůbec ne svobodný - to je tak povídačka pro začínajícího Piráta..) - a která za tím stojí jistě není žádný altruista a bojovník proti bankám a jejich majitelům, jistě by se mu rychle přestalo dařit, podobně jako třeba Trumpovu twiterovému účtu. Zkrátka - z mého pohledu se jedná o investici podobnou, jakou je nákup "moderního umění". Hodnotou je také jen pouze rozhodnutí té příslušné autority o hodnotě věci - netestovatelné a neověřitelné nakupujícím. Nic víc, nic míň. Ale jsem si samozřejmě vědom možnosti, že věc je jen nad mé chápání.

bez toho aby byl zřejmý reálný cíl a výsledek jeho práce


Je to poskytnutí služby, umožňuje v síti bezpečně provádět transakce bez vstupu a možnosti ovlivnění dalšími stranami. Je to "vlastně ruční práce" - decentralizace transakcí, proto je potřeba tolik "horníků". Z mého osobního pohledu je to také totální kravina, kvůli evidenci spotřebovat značnou část vyrobené energie na planetě zemi. Jenže, když se lidé nedokáží dohodnout a každý se snaží toho druhého napálit (myslím hlavně klanové boje), pak se finanční bezpečnost musí zajistit zbytečně velkými zdroji.


Moje vize trochu vzdálenější budoucnosti je, že peníze budou zrušeny. Požadavky a přání obyvatel budou vyřizovány mnohem efektivnějším způsobem než skrze peníze, jejichž hlavním cílem je možnost platit parazity a darebáky a na to byli vymyšleny. Je to vlastně nástroj na vše-dovolování. Svoje požadavky bude muset jedinec plánovat dopředu a domlouvat se s ostatními, ne že si za peníze může dovolit realizovat co ho napadne. Dříve (v trochu hlubší minulosti), když se ve vesnici vzali dva mladí lidé, tak jim celá vesnice pomohla postavit obydlí a peníze nepotřebovali ( něco v tomhle duchu, ale s moderními technologiemi - evidence a kontrola ).


[quote="pid:15634, uid:292"]bez toho aby byl zřejmý reálný cíl a výsledek jeho práce[/quote] Je to poskytnutí služby, umožňuje v síti bezpečně provádět transakce bez vstupu a možnosti ovlivnění dalšími stranami. Je to "vlastně ruční práce" - decentralizace transakcí, proto je potřeba tolik "horníků". Z mého osobního pohledu je to také totální kravina, kvůli evidenci spotřebovat značnou část vyrobené energie na planetě zemi. Jenže, když se lidé nedokáží dohodnout a každý se snaží toho druhého napálit (myslím hlavně klanové boje), pak se finanční bezpečnost musí zajistit zbytečně velkými zdroji. Moje vize trochu vzdálenější budoucnosti je, že peníze budou zrušeny. Požadavky a přání obyvatel budou vyřizovány mnohem efektivnějším způsobem než skrze peníze, jejichž hlavním cílem je možnost platit parazity a darebáky a na to byli vymyšleny. Je to vlastně nástroj na vše-dovolování. Svoje požadavky bude muset jedinec plánovat dopředu a domlouvat se s ostatními, ne že si za peníze může dovolit realizovat co ho napadne. Dříve (v trochu hlubší minulosti), když se ve vesnici vzali dva mladí lidé, tak jim celá vesnice pomohla postavit obydlí a peníze nepotřebovali ( něco v tomhle duchu, ale s moderními technologiemi - evidence a kontrola ).
Upravené 13. 5. 2021 o 20:03

To je pravda.


Tak po tom prečo sa tváriš tak, že to chápeš a prezentuješ svoje dojmy ako fakty?


[quote="pid:15634, uid:292"]To je pravda.[/quote] Tak po tom prečo sa tváriš tak, že to chápeš a prezentuješ svoje dojmy ako fakty?

Moderátor

Moje vize trochu vzdálenější budoucnosti je, že peníze budou zrušeny.


Poriadne hlúpa vízia, lebo obeživo umožňuje jednoducho sledovať a riadiť ekonomiku.


[quote="pid:15649, uid:426"]Moje vize trochu vzdálenější budoucnosti je, že peníze budou zrušeny.[/quote] Poriadne hlúpa vízia, lebo obeživo umožňuje jednoducho sledovať a riadiť ekonomiku.

Moderátor

Tak po tom prečo sa tváriš tak, že to chápeš a prezentuješ svoje dojmy ako fakty?


Průzkum jsem si nedělal. To je pravda.
K věci jsem vyjádřil svůj názor, nejsou to dojmy a neprezentuji je jako fakty. Explicitně jsem na položenou otázku zdůraznil, že se jedná o můj názor. Takže nesouhlasím s předpokladem obsaženým v Tvé otázce - a na takovou se pak těžko smysluplně odpovídá. Tedy alespoň doufám, že šlo o otázku a ne o formu okřikování.


[quote="pid:15660, uid:7"]Tak po tom prečo sa tváriš tak, že to chápeš a prezentuješ svoje dojmy ako fakty?[/quote] Průzkum jsem si nedělal. To je pravda. K věci jsem vyjádřil svůj názor, nejsou to dojmy a neprezentuji je jako fakty. Explicitně jsem na položenou otázku zdůraznil, že se jedná o můj názor. Takže nesouhlasím s předpokladem obsaženým v Tvé otázce - a na takovou se pak těžko smysluplně odpovídá. Tedy alespoň doufám, že šlo o otázku a ne o formu okřikování.

Poriadne hlúpa vízia, lebo obeživo umožňuje jednoducho sledovať a riadiť ekonomiku.


Na první pohled, chystám se k tomu výhledově napsat článek, není to vize úplně blízké budoucnosti, protože systém je v nějakém stavu a to má prioritu, nicméně je dobré pro povzbuzení zkusit nakouknout trochu dále.


Osobně považuji řízení ekonomiky penězi za úplně nejhorší způsob, těsně před hranicí božího dopuštění a praxe mi dává dle mého hodnocení za pravdu - jenže lidé jsou již tolik posedlí penězi, že si nedovedou představit něco jiného jednoduššího a efektivnějšího ( samozřejmě před tímto krokem se musí vyřešit mnoho přednostnějších problémů než k tomu bude možno případně přistoupit - lidstvo bude muset být nějak sjednocené a s jednotnou mravností, která bude na vyšší úrovni než je teď ).


Ještě poznámka - peníze nejsou pouze oběživo je tam sloučeno více funkcí - proto je to tak nefunkční od krize ke krizi, od války k válce, od krachu ke krachu. Když by peníze byli pouze oběživo, tak by to fungovalo dobře - viz. období "černé madony", kdy se na konci roku vyrazila nová ražba a původní ztratila hodnotu (bylo to jenom oběživo, neumožňovalo hromadit na úkor ostatních - Král vyrazil tolik mincí kolik odpovídalo stavu ekonomiky a fungovalo to tak dokonale, že měli třikrát kratší "pracovní dobu" a kosterní pozůstatky odpovídají kvalitě dnešní výživy - pak přišli židé se svým zlatem a "trvalou hodnotou" a výsledkem byli hladomory).


[quote="pid:15661, uid:7"]Poriadne hlúpa vízia, lebo obeživo umožňuje jednoducho sledovať a riadiť ekonomiku.[/quote] Na první pohled, chystám se k tomu výhledově napsat článek, není to vize úplně blízké budoucnosti, protože systém je v nějakém stavu a to má prioritu, nicméně je dobré pro povzbuzení zkusit nakouknout trochu dále. Osobně považuji řízení ekonomiky penězi za úplně nejhorší způsob, těsně před hranicí božího dopuštění a praxe mi dává dle mého hodnocení za pravdu - jenže lidé jsou již tolik posedlí penězi, že si nedovedou představit něco jiného jednoduššího a efektivnějšího ( samozřejmě před tímto krokem se musí vyřešit mnoho přednostnějších problémů než k tomu bude možno případně přistoupit - lidstvo bude muset být nějak sjednocené a s jednotnou mravností, která bude na vyšší úrovni než je teď ). Ještě poznámka - peníze nejsou pouze oběživo je tam sloučeno více funkcí - proto je to tak nefunkční od krize ke krizi, od války k válce, od krachu ke krachu. Když by peníze byli pouze oběživo, tak by to fungovalo dobře - viz. období "černé madony", kdy se na konci roku vyrazila nová ražba a původní ztratila hodnotu (bylo to jenom oběživo, neumožňovalo hromadit na úkor ostatních - Král vyrazil tolik mincí kolik odpovídalo stavu ekonomiky a fungovalo to tak dokonale, že měli třikrát kratší "pracovní dobu" a kosterní pozůstatky odpovídají kvalitě dnešní výživy - pak přišli židé se svým zlatem a "trvalou hodnotou" a výsledkem byli hladomory).
Upravené 13. 5. 2021 o 21:51

Průzkum jsem si nedělal. To je pravda.
K věci jsem vyjádřil svůj názor, nejsou to dojmy a neprezentuji je jako fakty. Explicitně jsem na položenou otázku zdůraznil, že se jedná o můj názor. Takže nesouhlasím s předpokladem obsaženým v Tvé otázce - a na takovou se pak těžko smysluplně odpovídá. Tedy alespoň doufám, že šlo o otázku a ne o formu okřikování.


Vieš to mi nevadí, že stojíš za svojim názorom, ale ja vidím, že tvoje názory stoja na vode a myslíš si pri tom, že máš pravdu...


[quote="pid:15664, uid:292"]Průzkum jsem si nedělal. To je pravda. K věci jsem vyjádřil svůj názor, nejsou to dojmy a neprezentuji je jako fakty. Explicitně jsem na položenou otázku zdůraznil, že se jedná o můj názor. Takže nesouhlasím s předpokladem obsaženým v Tvé otázce - a na takovou se pak těžko smysluplně odpovídá. Tedy alespoň doufám, že šlo o otázku a ne o formu okřikování.[/quote] Vieš to mi nevadí, že stojíš za svojim názorom, ale ja vidím, že tvoje názory stoja na vode a myslíš si pri tom, že máš pravdu...

Moderátor

123
2.99k
43
15
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept