Videá, filmy, knihy
Kniihy k stiahnutiu

Mestská knihovna v Prahe poskytla stiahnutie kníh zdarma...


Sú tam kvalitné knihy od Čapka, Puškina, Bulgakova a iných.
https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni?dle=&gid=&aid=&id=4


Mestská knihovna v Prahe poskytla stiahnutie kníh zdarma... Sú tam kvalitné knihy od Čapka, Puškina, Bulgakova a iných. https://www.databazeknih.cz/eknihy-zdarma-ke-stazeni?dle=&gid=&aid=&id=4

kvalitné knihy

Keď hovoríme o knihách. Pridám osobnú skúsenosť. Preklady. Vydavateľstvá požívajú rôznych prekladateľov. Viac krát sa mi stalo, že vytešený som si kúpil novú knihu a preklad mi nesedel, alebo nebol ten, ktorý som poznal. Knihy nedočítané na polici a postupne som si z antikvariátov zháňal pôvodné verzie.


[quote="pid:1353, uid:94"]kvalitné knihy[/quote] Keď hovoríme o knihách. Pridám osobnú skúsenosť. Preklady. Vydavateľstvá požívajú rôznych prekladateľov. Viac krát sa mi stalo, že vytešený som si kúpil novú knihu a preklad mi nesedel, alebo nebol ten, ktorý som poznal. Knihy nedočítané na polici a postupne som si z antikvariátov zháňal pôvodné verzie.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

ruské knihy čítam len v originály - tie preklady sú des a hrúza
Puškin sa nedá preložiť- my nemáme tak širokú slovnú zásobu


ruské knihy čítam len v originály - tie preklady sú des a hrúza Puškin sa nedá preložiť- my nemáme tak širokú slovnú zásobu

takže si to radši zkontrolujte.

ďakujem za upozornenie..


Keď hovoríme o knihách.


práveže tu sú staré knihy, nie tie nové. Ja kupujem staré knihy tiež z antikvariátov alebo z knižnici, a keď nové, tak staršie vydania a tie sú aj lacnejšie.
Raz keď som bola v knižnici, bola tam vysokoškoláčka, hľadala knihy na bakalárku, no povedala, že nesmie použiť knihy staršie ako 20r., tak formujú našu mládež.
A tie staré knižnice predávajú... aj za 0,10 centov.


[quote="pid:1361, uid:227"]takže si to radši zkontrolujte.[/quote] ďakujem za upozornenie.. [quote="pid:1364, uid:84"]Keď hovoríme o knihách.[/quote] práveže tu sú staré knihy, nie tie nové. Ja kupujem staré knihy tiež z antikvariátov alebo z knižnici, a keď nové, tak staršie vydania a tie sú aj lacnejšie. Raz keď som bola v knižnici, bola tam vysokoškoláčka, hľadala knihy na bakalárku, no povedala, že nesmie použiť knihy staršie ako 20r., tak formujú našu mládež. A tie staré knižnice predávajú... aj za 0,10 centov.

Puškin sa nedá preložiť- my nemáme tak širokú slovnú zásobu

Súhlasím. Pridávam perličku. Osobne som Dostojevského, Tolstého, Puškina, Remarqua, Zelinovú, Kukučina a mnohých ďalších čítal až po maturite, keď už to nebolo povinné čítanie, či odporúčaná literatúra. Asi som potreboval dozrieť.


[quote="pid:1365, uid:12"]Puškin sa nedá preložiť- my nemáme tak širokú slovnú zásobu[/quote] Súhlasím. Pridávam perličku. Osobne som Dostojevského, Tolstého, Puškina, Remarqua, Zelinovú, Kukučina a mnohých ďalších čítal až po maturite, keď už to nebolo povinné čítanie, či odporúčaná literatúra. Asi som potreboval dozrieť.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Raz keď som bola v knižnici, bola tam vysokoškoláčka, hľadala knihy na bakalárku, no povedala, že nesmie použiť knihy staršie ako 20r., tak formujú našu mládež.
A tie staré knižnice predávajú... aj za 0,10 centov.

Ešte nedospeli do štádia páliť knihy. Podobná skúsenosť, dcéra priniesla zo školy domov vyradenú knihu zo školskéj knižnice. Mala priamo do nej napísať poznámky. Odovzdať učiteľke a tá to po skontrolovaní chcela vyhodiť do zberu. Nesúhlasil som, lebo do knihy sa nepíše. Dcéra napísala komentár na papier. Učiteľka ju obrátila na posmech a pred celou triedou adresovala na mňa, ako otca posmešky a urážky. Vraj sabotujem zber papiera. Dnes má dcéra tridsať rokov a z učiteľky sa smeje. Úctu ku knihám asi zdedila.


[quote="pid:1369, uid:94"]Raz keď som bola v knižnici, bola tam vysokoškoláčka, hľadala knihy na bakalárku, no povedala, že nesmie použiť knihy staršie ako 20r., tak formujú našu mládež. A tie staré knižnice predávajú... aj za 0,10 centov.[/quote] Ešte nedospeli do štádia páliť knihy. Podobná skúsenosť, dcéra priniesla zo školy domov vyradenú knihu zo školskéj knižnice. Mala priamo do nej napísať poznámky. Odovzdať učiteľke a tá to po skontrolovaní chcela vyhodiť do zberu. Nesúhlasil som, lebo do knihy sa nepíše. Dcéra napísala komentár na papier. Učiteľka ju obrátila na posmech a pred celou triedou adresovala na mňa, ako otca posmešky a urážky. Vraj sabotujem zber papiera. Dnes má dcéra tridsať rokov a z učiteľky sa smeje. Úctu ku knihám asi zdedila.

Nikto nepríde do raja na cudzom chrbte.

Antikvariáty jsou takových starých vyřazených knih plné.
A to všeho druhu...knihovny se dříve vydaných knih zbavují i přesto, že obsahují stále relevantní a hodnotné informace.


Antikvariáty jsou takových starých vyřazených knih plné. A to všeho druhu...knihovny se dříve vydaných knih zbavují i přesto, že obsahují stále relevantní a hodnotné informace.
480
6
4
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept