Mimo kategórií
Projekt TROJMORIA, ako ho asi nikto nečakal.

Ľudia, ktorí mali dar vidieť možné verzie budúcnosti (ak ľudstvo ostane pasívne k varovaniam), nežili len v minulosti, ale žijú v každej dobe. Podľa profesora Viačeslava Zvonikova a jeho výskumu, ktorý robil v Rusku, tak medzi obyvateľstvom je cca 1,5 percenta ľudí s mimozmyslovými schopnosťami a v niektorých regiónoch aj viac (údajne na Kubani). Paradoxne z tých, čo sami seba označujú za senzibilov, má reálne schopnosti len 5 - 7 percent!!!


Jedným zo súčasných senzibilov je aj Gordon Michael Scallion. Schopnosti sa u neho objavili po ťažkom ochorení. Venoval sa aj diagnostike chorôb, viacero jeho predpovedí ohľadom budúcich prezidentov a ničivých zemetrasení sa splnilo. Neskôr sa zameral na predpovedanie klimatických a geografických zmien na Zemi. To, že USA prídu o Californiu (ocitne sa pod vodou) predpovedal ešte Edgar Cayce. Niečo podobné tvrdí aj Scallion, ale on dokonca vypracoval podrobné geografické mapy budúceho sveta. Tu vôbec nejde len o roztápanie ľadovcov, ale aj sopečnú a tektonickú činnosť Zeme, posun pólov a veľa ďalšieho. Veď Florida, ak sa nemýlim, nie je hornatá, a napriek tomu sa jej veľká časť zachová.


Čo sa týka presného dátumu udalostí, tak v tomto nebol presný ani Cayce, ani Scallion. Budúcnosť je interaktívna. Vplýva na ňu nielen to, že sa ju ľudia dozvedia, ale aj to, aké scenáre budúcnosti si sami vyberú. Mnohé závisí od ich krokov. Tým sa rôzne pohromy odďalujú alebo celkom eliminujú.


PS: osobne si myslím, že klimatické zmeny nemajú na svedomí čisto prírodné a solárne procesy, ale je to tým, že posledných 30-40 rokov sa tajný výskum čoraz viac zameriava na klimatické zbrane a ich testovanie, čo narúša biosférne cykly a počasie "blázni". Veď všetky prevratné objavy vo vede vznikajú najprv vo vojenskej sfére, a až po ich odtajnení sú postúpené na využitie v civilnej sfére. Ale ak má niečo ostať zbraňou, tak to musí ostať utajené a akékoľvek náznaky sú označované za konšpiráciu.
Veď aj Vanga vo svojich predpovediach spomínala používanie klimatických zbraní zo strany USA.


A tu je mapa "trojmoria"


607d9837f41bf


Je to z článku v časopise Forbes, tam sú aj mapy zvyšku sveta:
https://www.forbes.com/sites/jimdobson/2017/06/10/the-shocking-doomsday-maps-of-the-world-and-the-billionaire-escape-plans/
Trochu po slovensky o Scalionovi: https://www.topdesat.sk/2020/01/12/gordon-scallion/


Inak predikcie strategických udalostí budúcnosti mali napr. v Rusku cárovia prakticky po celú dobu. Po celú existenciu Romanových existovali rôzny "jurodiví" (Boží blázni, chránenci), ktorí cárov varovali pred vojnami a pod. V Antických časoch existovali sybily, ktoré plnili podobnú funkciu (pozor, nezamieňať s delfskou veštiarňou, ktorá mala skôr funkciu programovania budúcnosti znacharmi). A podobne aj Británia mala svojich senzibilov, ktorých niektorí panovníci počúvali. Francúzsko malo svoju Janu z Arcu, ktorá ju zachránila pred totálnym záchvatom Angličanov.


Tým chcem len naznačiť, že ak má GP podobné informácie, môže to zohľadniť pri hľadaní miesta svojho prebývania na ďalšie storočia.
Všimnite si, takmer polovica Číny zmizne, ale napr. Nový Zéland sa niekoľkonásobne zväčší a dokonca vznikne pevninský "most" s Austráliou.


607d9e11c29b5


Z tohto pohľadu by mal rozvoj Ďalekého Východu Ruska dvojnásobný význam. Takmer celá časť západného Ruska (s výnimkou Voronežskej oblasti) až po Krasnojarsk by bola pod vodou (vrátane Moskvy a Petrohradu). Pritom Sibír sa má stať veľmi úrodnou krajinou a obilnicou celej Eurázie.


A to už ani nehovorím, že pod vodou sa ocitne všetko, čo v súčasnosti slúži ako centrum ľudskej degradácie alebo vojnového štvania (t.j. problémové oblasti): Kalifornia s Hollywoodom a veľká časť USA a Kanady. Vojnoví trpaslíci ako: Poľsko, Pobaltie, Ukrajina, Rumunsko.
Žiaľ je tam aj Slovensko a viac než polovica Čiech, a naopak Turecko, ktoré zohrávalo úlohu Hitlera 21. storočia tam nie je (no územie bude možno patriť mierumilovnejšej štátnosti)


Ľudia, ktorí mali dar vidieť možné verzie budúcnosti (ak ľudstvo ostane pasívne k varovaniam), nežili len v minulosti, ale žijú v každej dobe. Podľa profesora Viačeslava Zvonikova a jeho výskumu, ktorý robil v Rusku, tak medzi obyvateľstvom je cca 1,5 percenta ľudí s mimozmyslovými schopnosťami a v niektorých regiónoch aj viac (údajne na Kubani). Paradoxne z tých, čo sami seba označujú za senzibilov, má reálne schopnosti len 5 - 7 percent!!! Jedným zo súčasných senzibilov je aj Gordon Michael Scallion. Schopnosti sa u neho objavili po ťažkom ochorení. Venoval sa aj diagnostike chorôb, viacero jeho predpovedí ohľadom budúcich prezidentov a ničivých zemetrasení sa splnilo. Neskôr sa zameral na predpovedanie klimatických a geografických zmien na Zemi. To, že USA prídu o Californiu (ocitne sa pod vodou) predpovedal ešte Edgar Cayce. Niečo podobné tvrdí aj Scallion, ale on dokonca vypracoval podrobné geografické mapy budúceho sveta. Tu vôbec nejde len o roztápanie ľadovcov, ale aj sopečnú a tektonickú činnosť Zeme, posun pólov a veľa ďalšieho. Veď Florida, ak sa nemýlim, nie je hornatá, a napriek tomu sa jej veľká časť zachová. Čo sa týka presného dátumu udalostí, tak v tomto nebol presný ani Cayce, ani Scallion. Budúcnosť je interaktívna. Vplýva na ňu nielen to, že sa ju ľudia dozvedia, ale aj to, aké scenáre budúcnosti si sami vyberú. Mnohé závisí od ich krokov. Tým sa rôzne pohromy odďalujú alebo celkom eliminujú. PS: osobne si myslím, že klimatické zmeny nemajú na svedomí čisto prírodné a solárne procesy, ale je to tým, že posledných 30-40 rokov sa tajný výskum čoraz viac zameriava na klimatické zbrane a ich testovanie, čo narúša biosférne cykly a počasie "blázni". Veď všetky prevratné objavy vo vede vznikajú najprv vo vojenskej sfére, a až po ich odtajnení sú postúpené na využitie v civilnej sfére. Ale ak má niečo ostať zbraňou, tak to musí ostať utajené a akékoľvek náznaky sú označované za konšpiráciu. Veď aj Vanga vo svojich predpovediach spomínala používanie klimatických zbraní zo strany USA. A tu je mapa "trojmoria" ![607d9837f41bf](serve/attachment&path=607d9837f41bf) Je to z článku v časopise Forbes, tam sú aj mapy zvyšku sveta: https://www.forbes.com/sites/jimdobson/2017/06/10/the-shocking-doomsday-maps-of-the-world-and-the-billionaire-escape-plans/ Trochu po slovensky o Scalionovi: https://www.topdesat.sk/2020/01/12/gordon-scallion/ Inak predikcie strategických udalostí budúcnosti mali napr. v Rusku cárovia prakticky po celú dobu. Po celú existenciu Romanových existovali rôzny "jurodiví" (Boží blázni, chránenci), ktorí cárov varovali pred vojnami a pod. V Antických časoch existovali sybily, ktoré plnili podobnú funkciu (pozor, nezamieňať s delfskou veštiarňou, ktorá mala skôr funkciu programovania budúcnosti znacharmi). A podobne aj Británia mala svojich senzibilov, ktorých niektorí panovníci počúvali. Francúzsko malo svoju Janu z Arcu, ktorá ju zachránila pred totálnym záchvatom Angličanov. Tým chcem len naznačiť, že ak má GP podobné informácie, môže to zohľadniť pri hľadaní miesta svojho prebývania na ďalšie storočia. Všimnite si, takmer polovica Číny zmizne, ale napr. Nový Zéland sa niekoľkonásobne zväčší a dokonca vznikne pevninský "most" s Austráliou. ![607d9e11c29b5](serve/attachment&path=607d9e11c29b5) Z tohto pohľadu by mal rozvoj Ďalekého Východu Ruska dvojnásobný význam. Takmer celá časť západného Ruska (s výnimkou Voronežskej oblasti) až po Krasnojarsk by bola pod vodou (vrátane Moskvy a Petrohradu). Pritom Sibír sa má stať veľmi úrodnou krajinou a obilnicou celej Eurázie. A to už ani nehovorím, že pod vodou sa ocitne všetko, čo v súčasnosti slúži ako centrum ľudskej degradácie alebo vojnového štvania (t.j. problémové oblasti): Kalifornia s Hollywoodom a veľká časť USA a Kanady. Vojnoví trpaslíci ako: Poľsko, Pobaltie, Ukrajina, Rumunsko. Žiaľ je tam aj Slovensko a viac než polovica Čiech, a naopak Turecko, ktoré zohrávalo úlohu Hitlera 21. storočia tam nie je (no územie bude možno patriť mierumilovnejšej štátnosti)
Upravené 19. 4. 2021 o 17:36

ak má GP podobné informácie, môže to zohľadniť pri hľadaní miesta svojho prebývania na ďalšie storočia

Takže nejdřív plovoucí města jako novodobá Archa Noemova a potom nový Nový Zéland nebo rovnou nově se vynořivší Pacifiktida?
Či znovuzelené Grónsko (Greenland)?
V případě Grónska by ani nemuseli měnit vlajku...:-)
https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland#/media/File:Flag_of_Greenland.svg


[quote="pid:12266, uid:6"]ak má GP podobné informácie, môže to zohľadniť pri hľadaní miesta svojho prebývania na ďalšie storočia[/quote] Takže nejdřív plovoucí města jako novodobá Archa Noemova a potom nový Nový Zéland nebo rovnou nově se vynořivší Pacifiktida? Či znovuzelené Grónsko (Greenland)? V případě Grónska by ani nemuseli měnit vlajku...:-) https://en.wikipedia.org/wiki/Greenland#/media/File:Flag_of_Greenland.svg
Upravené 19. 4. 2021 o 18:36

no to mi skor pripada, ze USA vyviaznu z toho vcelku dost dobre, ale Europa ma cela smolu a to vratane Ruska. Takze to vyzera na utok zo strany USA.
Na strane druhej Vanga hovorila, ze ona Ameriku nevidi a aj Casey tvrdil, ze okolo roku 2100 uz bude davno New York pod vodou, ze sa medzi mrakodrapmi bude dat len v clnoch.
Celkovo je to divne, to nie je ani o stupani mori (lebo ak ma byt voda na Slovensku, tak Portugalsko musi byt pod vodou cele a ako hovoris, aj Florida), aj to otocenie osi ci polov by podla mna neslo, mozno tak vyprovokovat sopky pod nami, kedze tie uz davno spia, ale este pred nejakymi 200 mil.rokov boli silne aktivne


no to mi skor pripada, ze USA vyviaznu z toho vcelku dost dobre, ale Europa ma cela smolu a to vratane Ruska. Takze to vyzera na utok zo strany USA. Na strane druhej Vanga hovorila, ze ona Ameriku nevidi a aj Casey tvrdil, ze okolo roku 2100 uz bude davno New York pod vodou, ze sa medzi mrakodrapmi bude dat len v clnoch. Celkovo je to divne, to nie je ani o stupani mori (lebo ak ma byt voda na Slovensku, tak Portugalsko musi byt pod vodou cele a ako hovoris, aj Florida), aj to otocenie osi ci polov by podla mna neslo, mozno tak vyprovokovat sopky pod nami, kedze tie uz davno spia, ale este pred nejakymi 200 mil.rokov boli silne aktivne

Není právě tato mapa tím hlavním důvodem, proč mají skopčáci takový enormní zájem o Česko ?


Není právě tato mapa tím hlavním důvodem, proč mají skopčáci takový enormní zájem o Česko ?

Nasredin: to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou


Nasredin: to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou

Nasredin: to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou


Západní a Střední Čechy však nikoliv.


[quote="pid:12309, uid:187"]Nasredin: to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou[/quote] Západní a Střední Čechy však nikoliv.

Ludia neblaznime. Mozno Amikov s takymi mapami odrbu ked veria ze existuje stat Limpopo, no rad by som vedel ako by zostal nezaplaveny zapad Ciech s priemernou vyskou 200-300m.n.m. a Gerlachovsky stit 2655m.n.m. je pod vodou. To vazne? Pripadne komplet pod vodou Rakuske,Slovinske a Talianske Alpy, Kaukaz???? To by ma velmi zaujimalo ako to ten Jim Dobson myslel. Zacne voda tiect hore kopcom? Alebo sa Karpaty s Alpami a Kaukazom vyparia?
Veta hovoriaca za vsetko:"The result, while not based on any science, nonetheless provides a vivid and compelling picture of an Earth ravaged by flooding. - Výsledok, aj keď nie je založený na žiadnej vede, poskytuje živý a presvedčivý obraz o Zemi zničenej povodňami.
Geografia a matematika su jedny z mala vied ktore nie su pavedami,no to co pisu vo forbes-e je priam ukazkova paveda.


Ludia neblaznime. Mozno Amikov s takymi mapami odrbu ked veria ze existuje stat Limpopo, no rad by som vedel ako by zostal nezaplaveny zapad Ciech s priemernou vyskou 200-300m.n.m. a Gerlachovsky stit 2655m.n.m. je pod vodou. To vazne? Pripadne komplet pod vodou Rakuske,Slovinske a Talianske Alpy, Kaukaz???? To by ma velmi zaujimalo ako to ten Jim Dobson myslel. Zacne voda tiect hore kopcom? Alebo sa Karpaty s Alpami a Kaukazom vyparia? Veta hovoriaca za vsetko:"The result, while not based on any science, nonetheless provides a vivid and compelling picture of an Earth ravaged by flooding. - Výsledok, aj keď nie je založený na žiadnej vede, poskytuje živý a presvedčivý obraz o Zemi zničenej povodňami. Geografia a matematika su jedny z mala vied ktore nie su pavedami,no to co pisu vo forbes-e je priam ukazkova paveda.

Není právě tato mapa tím hlavním důvodem, proč mají skopčáci takový enormní zájem o Česko ?
keby sa ta mapa stala skutocnostou, tak by to bolo uplne irelevantne, pretoze by sa zacinalo uplne odznova.


[quote="pid:12301, uid:317"]Není právě tato mapa tím hlavním důvodem, proč mají skopčáci takový enormní zájem o Česko ?[/quote]keby sa ta mapa stala skutocnostou, tak by to bolo uplne irelevantne, pretoze by sa zacinalo uplne odznova.

Moderator

to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou

Janka, pozri si lepšie tú prvú mapu. Západné Čechy a časť Nemecka je tam zachovaná ako ostrov.


[quote="pid:12309, uid:187"]to som nepochopila....vsak by malo byt aj CR aj SR pod vodou[/quote] Janka, pozri si lepšie tú prvú mapu. Západné Čechy a časť Nemecka je tam zachovaná ako ostrov.

Ludia neblaznime.

Ono, tu to očividne nie je o výške hladiny mora. Inak by sa nemohla potopiť EU a zároveň vynoriť z mora Atlantída a Lemuria. Tu by muselo ísť o masívne geologické procesy, ktoré by zmenili pevninský povrch na rôznych miestach. Tibet pred poslednou globálnou katastrofou vraj tiež nebol náhornou plošinou, ale na úrovni mora.
Ja viem, celé to znie fantasticky, ale nevylučoval by som to. Ľudstvo je už v štádiu, keď stále má nízku mravnosť ale už sa rýpe dokonca aj do DNK, vyrába klimatické zbrane, a môže narobiť ešte veľa nezvratných škôd, vrátane globálnej.


[quote="pid:12323, uid:248"]Ludia neblaznime.[/quote] Ono, tu to očividne nie je o výške hladiny mora. Inak by sa nemohla potopiť EU a zároveň vynoriť z mora Atlantída a Lemuria. Tu by muselo ísť o masívne geologické procesy, ktoré by zmenili pevninský povrch na rôznych miestach. Tibet pred poslednou globálnou katastrofou vraj tiež nebol náhornou plošinou, ale na úrovni mora. Ja viem, celé to znie fantasticky, ale nevylučoval by som to. Ľudstvo je už v štádiu, keď stále má nízku mravnosť ale už sa rýpe dokonca aj do DNK, vyrába klimatické zbrane, a môže narobiť ešte veľa nezvratných škôd, vrátane globálnej.

Docela tomu rozumím ... Na "Mystery" jsem nedávno viděl skvělý ruský dokument, který dokazoval, že planeta Země je živý organismus, který i dýchá. Vědci tam ukazovali metody, kterými se vdech a výdech měří a zaznamenává. Z faktů tam uveřejněných bylo zřejmé, že naše lidská činnost a konání planetu "bolí" ... Ve světle těchto faktů mi tyto mapy nepřipadají až tak podivné ....


Docela tomu rozumím ... Na "Mystery" jsem nedávno viděl skvělý ruský dokument, který dokazoval, že planeta Země je živý organismus, který i dýchá. Vědci tam ukazovali metody, kterými se vdech a výdech měří a zaznamenává. Z faktů tam uveřejněných bylo zřejmé, že naše lidská činnost a konání planetu "bolí" ... Ve světle těchto faktů mi tyto mapy nepřipadají až tak podivné ....

Jardob, ja by som im až tak neverila. Zaradila by som také správy k balíku správ, ktoré majú ľudí vystrasit a zamestnať im mysle. V poslednej dobe to strašenie graduje, aby strachom pokryli aj tých, ktorí covid prekukli.
Mam doma tu knihu, ktorú som spomínala - od Hapgooda, Path of the pole. Keď budem mať nejaký čas, môžem z nej trebárs nejaké zaujímavé krátke pasáže odfotit a zhruba preložiť.
K tým mapam: prečo by malo byť zatopene toľko suše? V knihe sú popísané mechanizmy posunu zemskej kôry. Napr. Ak sa nejaké časti ponoria do mora, iné sa objavia nad hladinou. Pri posune pozdĺž nejakého meridianu prezentuje jeho spolupracovník James H. Campbell určite zákonitosti. Od pólu k rovníku sa priemer Zeme zväčšuje, litosfera ma tendenciu poklesnúť, vytvoriť priehlbiny. Naopak na ceste od rovníka k pólu sa priemer zmenšuje, nastáva zhutnovanie a vrasnenie materiálu, zdvíha to aj kontinenty ako napr. oblasť medzi Boliviou a Peru - Titicaca.
Čo sa týka ľadových dôb, spomína vedcov, ktorí zastávajú názor, že neexistuje, aby bola Zem celá pokrytá ľadom, vraj to narušuje fyzikálne zákony. (musela by som to nájsť pre presnejší formuláciu). Uvádza dôkazy, že za posledných 500 mil. rokov na Zemi existovali klimatické pásma a líšili sa medzi sebou len málo, čo sa týka teplôt a rozsahu pásiem.
K zaladneniu - to, že bola doba ľadová stojí na dokazoch, že bol ľad v Európe a na východe Severnej Ameriky - severný pól bol v Hudsonovom zálive, no západná časť aj juh štátu Ohio bol bez ľadu.... Z prístupných dát boli urobené určité uzávery, no nenamahali sa to preveriť v iných oblastiach.
Vyzerá to tak, že tieto myšlienky, ktoré prezentoval Hapgood vo svojej knihe sú minimálne nepohodlné ak nie nežiaduce. Je neskutočné, koľko údajov dokázal k tejto téme pozbierať. Taká pikoska - nejakému korenspondentovi pripravili v Rusku v Akadémii vied v r. 1930 mäso z mamuta. Vraj ho domáci normálne používali, tak bolo perfektne zmrazené. Niektorí síce aj ochoreli, zrejme si nedali pozor, a varili už nevhodné mäso.
Rada by som našla literatúru, ktorá by nadvazovala na jeho zistenia. Od roku 1957 resp. 1970 sa nazbieralo ohromne množstvo dát, ku ktorým oni nemali prístup.
Netvrdím, že všetko, čo je tam uvedené musí byť správne vyhodnotené, no jeho teória je naozaj na slušnej úrovni. Už len s ohľadom na to množstvo rôznych vedcov, ktorí mu pomáhali s rôznymi dátami a upozornením na slabé miesta.

Edgar Cayce.

Jeho predpovede tiež zlyhali. Na základe jeho videní hľadali, a že seriózne, miestnosť pred labami Sfingy a nepotvrdilo sa, čo hovoril. O tom zas písal Hancock buď v knihe Boží magove alebo Zrcadlo Nebes.


Jardob, ja by som im až tak neverila. Zaradila by som také správy k balíku správ, ktoré majú ľudí vystrasit a zamestnať im mysle. V poslednej dobe to strašenie graduje, aby strachom pokryli aj tých, ktorí covid prekukli. Mam doma tu knihu, ktorú som spomínala - od Hapgooda, Path of the pole. Keď budem mať nejaký čas, môžem z nej trebárs nejaké zaujímavé krátke pasáže odfotit a zhruba preložiť. K tým mapam: prečo by malo byť zatopene toľko suše? V knihe sú popísané mechanizmy posunu zemskej kôry. Napr. Ak sa nejaké časti ponoria do mora, iné sa objavia nad hladinou. Pri posune pozdĺž nejakého meridianu prezentuje jeho spolupracovník James H. Campbell určite zákonitosti. Od pólu k rovníku sa priemer Zeme zväčšuje, litosfera ma tendenciu poklesnúť, vytvoriť priehlbiny. Naopak na ceste od rovníka k pólu sa priemer zmenšuje, nastáva zhutnovanie a vrasnenie materiálu, zdvíha to aj kontinenty ako napr. oblasť medzi Boliviou a Peru - Titicaca. Čo sa týka ľadových dôb, spomína vedcov, ktorí zastávajú názor, že neexistuje, aby bola Zem celá pokrytá ľadom, vraj to narušuje fyzikálne zákony. (musela by som to nájsť pre presnejší formuláciu). Uvádza dôkazy, že za posledných 500 mil. rokov na Zemi existovali klimatické pásma a líšili sa medzi sebou len málo, čo sa týka teplôt a rozsahu pásiem. K zaladneniu - to, že bola doba ľadová stojí na dokazoch, že bol ľad v Európe a na východe Severnej Ameriky - severný pól bol v Hudsonovom zálive, no západná časť aj juh štátu Ohio bol bez ľadu.... Z prístupných dát boli urobené určité uzávery, no nenamahali sa to preveriť v iných oblastiach. Vyzerá to tak, že tieto myšlienky, ktoré prezentoval Hapgood vo svojej knihe sú minimálne nepohodlné ak nie nežiaduce. Je neskutočné, koľko údajov dokázal k tejto téme pozbierať. Taká pikoska - nejakému korenspondentovi pripravili v Rusku v Akadémii vied v r. 1930 mäso z mamuta. Vraj ho domáci normálne používali, tak bolo perfektne zmrazené. Niektorí síce aj ochoreli, zrejme si nedali pozor, a varili už nevhodné mäso. Rada by som našla literatúru, ktorá by nadvazovala na jeho zistenia. Od roku 1957 resp. 1970 sa nazbieralo ohromne množstvo dát, ku ktorým oni nemali prístup. Netvrdím, že všetko, čo je tam uvedené musí byť správne vyhodnotené, no jeho teória je naozaj na slušnej úrovni. Už len s ohľadom na to množstvo rôznych vedcov, ktorí mu pomáhali s rôznymi dátami a upozornením na slabé miesta. [quote="pid:12266, uid:6"]Edgar Cayce.[/quote] Jeho predpovede tiež zlyhali. Na základe jeho videní hľadali, a že seriózne, miestnosť pred labami Sfingy a nepotvrdilo sa, čo hovoril. O tom zas písal Hancock buď v knihe Boží magove alebo Zrcadlo Nebes.  

Odhliadnuc od nerealnosti takehoto zaplavenia sveta z pohladu geologickeho je tu este fakt dejepisny a to :
Ked sa pod vodu potopila atlantida tak presne v ten isty cas sa potopila aj Hyperborea (Daria) - kontinent na severe. Avsak ako vidime na "novej mape" Atlantida je spat ale Hyperborea nikde? smile Ta co sa jasnovidec pomylil?
Dalej na zapad od USA sa pise Lemuria ... to je dost nepresne kedze tam sa nachazal kontinet MU, Lemuria sa nachadzala v dnesnom Indickom oceane. Zase sa jasnovidec pomylil? smile Este k tomu kontinentu mu - ten bol podkopany, tjs si predstavte nieco ako hubu .... asi tak bol podkopany kontinent MU. Niekomu bola potrebna zem na ine ucely (viete niekto na ake ? smile ) a vypocitali, ze kontinent moze existovat aj na akejsi "stopke". Az na to, ze ked udrelo vesmirne teleso do zeme, tak ta stopka to nevydrzala a kontinent mu sa zacal postupne potapat pod vodu. Akoby ste stonku na hube pretazili sliapnutim na hubu ... postupom casu sa aj klobucik huby dostane na zem. Takze na pozdvihnutie kontinentu MU je potrebne pozdvihnutie celeho kontinentu ... a to nie len horotvornym procesom, ale realne napchat pod kontinent zem. Prakticky je to nemoze. Teoreticky by bolo mozne na kontinent navozit zem, ktoru by niekde ukradli, jedine tak by sa "znovu objavil" kontinent mu tak ako je na tej kvazi mape.
V poslednom rade je potrebne spomenut, ze naposledy horotvorny proces vznikol narazom dost velkeho objektu do planety. Nieco ako veelky meteorit. V Slovanskych vedach sa pise ze niekedy boli mesiace 3 - tjs jeden nas mesiac a 2 cudzie telesa, ktore boli doslova zhodene na zem - planovali ich zhodit na Dariu ale nakoniec pristali v gobi a na atlantide ci kde. Takze na take podstatne zmeny v zemskej kore je potrebny pad vesmirneho telesa. K tomu je zase potrebne zmienit, ze gravitacia zeme je velmi velka. Zem gravitaciou roztrhne vsetko co vleti do jej atmosfery. Na taketo tuhe bombardovanie planety vonkajsimi telesami su za potreby technologie planetarne, take, ktorymi ludstvo nedisponuje. Planetarna fyzika atd ...
Este z historickych zdrojov vyplyva, ze v minulosti bolo v atmosfere niekolko nasobne viac vody. Bud bola voda v atmosfere drzana umelo alebo to bol prirodny proces. Takze kludne sa moze stat, ze aj po "dvihnuti" hladiny vody v oceanoch (neviem kde by sa tolko vody nabralo, ale nech) sa tiez vysi mnozstvo dovy v atmosfere , takze sa to moze kludne vykompenzovat.
Ako posledna vec, mame tu dost vela pusti. Kolko asi tak vody by zabralo keby sme tie puste zaliali vodou? Viete si predstavit kolko vody v sebe drzi taka dzungla, kolko vody je to na meter stvorcovy zemi? Studie jasne hovoria o tom, ze lesy zadrzuju kvanta vody. Po vyrube lesov dochadza k povodniam. Tak staci sa trosku pohrat s klimou na sahare a v gobi a hned sa voda presunie tam kde je potrebna smile (Ano viem som optimista, ale aj taky musai zit smile )


Takze sumar - ano je to imitacno provokacna cinnost ludi ovladanych duchom, ktory by najradsej vyhubil celu civilizaciu na planete zem, aby mohla potom planeta plnit ten isty ucel ako pred tym ako ju osidlili ludia. Pred nami tato planeta sluzila ako surovinovy privesok pre ine nenazrane, krachujuce vesmirne civilizacie.


Odhliadnuc od nerealnosti takehoto zaplavenia sveta z pohladu geologickeho je tu este fakt dejepisny a to : Ked sa pod vodu potopila atlantida tak presne v ten isty cas sa potopila aj Hyperborea (Daria) - kontinent na severe. Avsak ako vidime na "novej mape" Atlantida je spat ale Hyperborea nikde? :D Ta co sa jasnovidec pomylil? Dalej na zapad od USA sa pise Lemuria ... to je dost nepresne kedze tam sa nachazal kontinet MU, Lemuria sa nachadzala v dnesnom Indickom oceane. Zase sa jasnovidec pomylil? :D Este k tomu kontinentu mu - ten bol podkopany, tjs si predstavte nieco ako hubu .... asi tak bol podkopany kontinent MU. Niekomu bola potrebna zem na ine ucely (viete niekto na ake ? :) ) a vypocitali, ze kontinent moze existovat aj na akejsi "stopke". Az na to, ze ked udrelo vesmirne teleso do zeme, tak ta stopka to nevydrzala a kontinent mu sa zacal postupne potapat pod vodu. Akoby ste stonku na hube pretazili sliapnutim na hubu ... postupom casu sa aj klobucik huby dostane na zem. Takze na pozdvihnutie kontinentu MU je potrebne pozdvihnutie celeho kontinentu ... a to nie len horotvornym procesom, ale realne napchat pod kontinent zem. Prakticky je to nemoze. Teoreticky by bolo mozne na kontinent navozit zem, ktoru by niekde ukradli, jedine tak by sa "znovu objavil" kontinent mu tak ako je na tej kvazi mape. V poslednom rade je potrebne spomenut, ze naposledy horotvorny proces vznikol narazom dost velkeho objektu do planety. Nieco ako veelky meteorit. V Slovanskych vedach sa pise ze niekedy boli mesiace 3 - tjs jeden nas mesiac a 2 cudzie telesa, ktore boli doslova zhodene na zem - planovali ich zhodit na Dariu ale nakoniec pristali v gobi a na atlantide ci kde. Takze na take podstatne zmeny v zemskej kore je potrebny pad vesmirneho telesa. K tomu je zase potrebne zmienit, ze gravitacia zeme je velmi velka. Zem gravitaciou roztrhne vsetko co vleti do jej atmosfery. Na taketo tuhe bombardovanie planety vonkajsimi telesami su za potreby technologie planetarne, take, ktorymi ludstvo nedisponuje. Planetarna fyzika atd ... Este z historickych zdrojov vyplyva, ze v minulosti bolo v atmosfere niekolko nasobne viac vody. Bud bola voda v atmosfere drzana umelo alebo to bol prirodny proces. Takze kludne sa moze stat, ze aj po "dvihnuti" hladiny vody v oceanoch (neviem kde by sa tolko vody nabralo, ale nech) sa tiez vysi mnozstvo dovy v atmosfere , takze sa to moze kludne vykompenzovat. Ako posledna vec, mame tu dost vela pusti. Kolko asi tak vody by zabralo keby sme tie puste zaliali vodou? Viete si predstavit kolko vody v sebe drzi taka dzungla, kolko vody je to na meter stvorcovy zemi? Studie jasne hovoria o tom, ze lesy zadrzuju kvanta vody. Po vyrube lesov dochadza k povodniam. Tak staci sa trosku pohrat s klimou na sahare a v gobi a hned sa voda presunie tam kde je potrebna :) (Ano viem som optimista, ale aj taky musai zit :D ) Takze sumar - ano je to imitacno provokacna cinnost ludi ovladanych duchom, ktory by najradsej vyhubil celu civilizaciu na planete zem, aby mohla potom planeta plnit ten isty ucel ako pred tym ako ju osidlili ludia. Pred nami tato planeta sluzila ako surovinovy privesok pre ine nenazrane, krachujuce vesmirne civilizacie.
Upravené 19. 4. 2021 o 21:56

Jardob, ja by som im až tak neverila. Zaradila by som také správy k balíku správ, ktoré majú ľudí vystrasit a zamestnať im mysle.

KL1, nikto predsa nehovorí, že tieto predpovede musia byť pravdivé. Ale podceňovať ich by som považoval za chybu. Varovania sú klasický Jazyk životných okolností, a každý kto vo svojom živote ignoruje svoj JŽO tak dosť často naráža na závažné problémy.


Žijeme v dobe jadrovej, keď sa už nedajú ľahko viesť konvenčné vojny medzi jadrovými mocnosťami. Tak si vymysleli terorizmus, kde ak jedného obviníš, že teroristi sú armáda nejakého konkrétneho štátu, tak ťa obvinia z konšpirativizmu. Podobne sa dá útočiť aj biologickými zbraňami, čo momentálne prežívame s Covidom. Jadrová vojna nemusí znamenať iba to, že budú medzi kontinentami lietať balistické nukleárne rakety. Môže to mať rovnako skrytú formu ako v prípade teroristov a kovidu a skrývať sa za ničivý živel: pravdepodobne to bol aj prípad Fukušimi. Jadrové bomby môžu začať vybuchovať pod morom a spôsobovať ničivé cunami. Chápeš, nejaký psychopat bude chcieť uškodiť inej mocnosti a spôsobí masívne cunami jadrovými výbuchmi. Ten nebude obviňovať cez médiá, že to bol protivník a použil na to jadrové zbrane, ale spôsobí mu ničivé cunami tiež u jeho pobrežia. Médiá to možno podajú ako zhoršujúce sa klimatické katastrofy.
To, čo je zobrazené na tej mape môže byť kľudne výsledok globálnych podmorských jadrových útokov, ktoré navyše mohli ešte rozpútať následnú sopečnú činnosť a pohyb zemských dosiek.
Pri súčasnej mravnosti ľudstva a globálnych a štátnych elitách aké sú pri moci, najmä v USA, to nie je úplne vylúčené. Treba skrátka zastaviť každú eskaláciu napätia medzi mocnosťami. Zastaviť šialenstvo. Ľudia nesmú byť ku globálnej politike ľahostajní.


Takéto predpovede by ľudí nemali ľakať, ale mali by ich nakopnúť v tom, aby posúdili tendencie vývoja situácie v ľudstve, prehodnotili svoje postoje a aktívne robili, čo sa dá, aby situácie nabrali bezpečné tendencie. V takom prípade sa predpovede nenaplnia.


[quote="pid:12337, uid:113"]Jardob, ja by som im až tak neverila. Zaradila by som také správy k balíku správ, ktoré majú ľudí vystrasit a zamestnať im mysle.[/quote] KL1, nikto predsa nehovorí, že tieto predpovede musia byť pravdivé. Ale podceňovať ich by som považoval za chybu. Varovania sú klasický Jazyk životných okolností, a každý kto vo svojom živote ignoruje svoj JŽO tak dosť často naráža na závažné problémy. Žijeme v dobe jadrovej, keď sa už nedajú ľahko viesť konvenčné vojny medzi jadrovými mocnosťami. Tak si vymysleli terorizmus, kde ak jedného obviníš, že teroristi sú armáda nejakého konkrétneho štátu, tak ťa obvinia z konšpirativizmu. Podobne sa dá útočiť aj biologickými zbraňami, čo momentálne prežívame s Covidom. Jadrová vojna nemusí znamenať iba to, že budú medzi kontinentami lietať balistické nukleárne rakety. Môže to mať rovnako skrytú formu ako v prípade teroristov a kovidu a skrývať sa za ničivý živel: pravdepodobne to bol aj prípad Fukušimi. Jadrové bomby môžu začať vybuchovať pod morom a spôsobovať ničivé cunami. Chápeš, nejaký psychopat bude chcieť uškodiť inej mocnosti a spôsobí masívne cunami jadrovými výbuchmi. Ten nebude obviňovať cez médiá, že to bol protivník a použil na to jadrové zbrane, ale spôsobí mu ničivé cunami tiež u jeho pobrežia. Médiá to možno podajú ako zhoršujúce sa klimatické katastrofy. To, čo je zobrazené na tej mape môže byť kľudne výsledok globálnych podmorských jadrových útokov, ktoré navyše mohli ešte rozpútať následnú sopečnú činnosť a pohyb zemských dosiek. Pri súčasnej mravnosti ľudstva a globálnych a štátnych elitách aké sú pri moci, najmä v USA, to nie je úplne vylúčené. Treba skrátka zastaviť každú eskaláciu napätia medzi mocnosťami. Zastaviť šialenstvo. Ľudia nesmú byť ku globálnej politike ľahostajní. Takéto predpovede by ľudí nemali ľakať, ale mali by ich nakopnúť v tom, aby posúdili tendencie vývoja situácie v ľudstve, prehodnotili svoje postoje a aktívne robili, čo sa dá, aby situácie nabrali bezpečné tendencie. V takom prípade sa predpovede nenaplnia.
Upravené 19. 4. 2021 o 21:59

@jardob nechcem sa tu nejako vyvysovat nad ostatnymi,ale studoval som Geografiu na vyske. a to co tam je v tej mape je znozka vymyslov a blbosti. Napr. Atlantida..akoze s cista jasna sa porusia vsetky principy tektoniky a zem vystupi z oceanu o rozlohe ako Francuzsko len v jednom mieste? Atlaticky chrbat,co sa tiahne napriec celym atlantikom? Ten co,zmizne? Pride niekto a natiahne/vyrovna ho? Tam sa uz neobjavi zem? Alebo priklad u nas. Nizke Tatry su nizke preto lebo lokalna litosfericka doska na ktorej su NT sa podsuva pod Vysoke Tatry, tym tlaci na Vysoke Tatry aby boli v buducnosti este vyssie. Pri nich sa co zastavi zrazu geologicky proces ktory tu je od nepamati?

@jardob nechcem sa tu nejako vyvysovat nad ostatnymi,ale studoval som Geografiu na vyske. a to co tam je v tej mape je znozka vymyslov a blbosti. Napr. Atlantida..akoze s cista jasna sa porusia vsetky principy tektoniky a zem vystupi z oceanu o rozlohe ako Francuzsko len v jednom mieste? Atlaticky chrbat,co sa tiahne napriec celym atlantikom? Ten co,zmizne? Pride niekto a natiahne/vyrovna ho? Tam sa uz neobjavi zem? Alebo priklad u nas. Nizke Tatry su nizke preto lebo lokalna litosfericka doska na ktorej su NT sa podsuva pod Vysoke Tatry, tym tlaci na Vysoke Tatry aby boli v buducnosti este vyssie. Pri nich sa co zastavi zrazu geologicky proces ktory tu je od nepamati?

@jelenovipivonelej História vedy sama svedčí o tom, že nejedenkrát označovala informácie za nezmysel, a neskôr sa z nich stal nový vedný odbor. Sú veci, ktoré sa nám z dnešného pohľadu môžu zdať ako nezmysel, a predsa nemusia byť nezmyslom, ale omylom samotných vedcov. Také veci sa v histórii vedy stali veľakrát.
Aj keby tá výsledná mapa vyzerala ináč, a bol by to nejaký iný "náhodný" tvar súše, viac vyhovujúci dnešnej vede, na veci by to nič nezmenilo. Z pohľadu JŽO by to bolo stále varovaním, že ďalší rozvoj vedy bez rozvoja mravnosti môže spôsobiť obrovské globálne škody, a blížime sa k hranici, keď sa spustí lavína.

@jelenovipivonelej História vedy sama svedčí o tom, že nejedenkrát označovala informácie za nezmysel, a neskôr sa z nich stal nový vedný odbor. Sú veci, ktoré sa nám z dnešného pohľadu môžu zdať ako nezmysel, a predsa nemusia byť nezmyslom, ale omylom samotných vedcov. Také veci sa v histórii vedy stali veľakrát. Aj keby tá výsledná mapa vyzerala ináč, a bol by to nejaký iný "náhodný" tvar súše, viac vyhovujúci dnešnej vede, na veci by to nič nezmenilo. Z pohľadu JŽO by to bolo stále varovaním, že ďalší rozvoj vedy bez rozvoja mravnosti môže spôsobiť obrovské globálne škody, a blížime sa k hranici, keď sa spustí lavína.

A to už ani nehovorím, že pod vodou sa ocitne všetko, čo v súčasnosti slúži ako centrum ľudskej degradácie alebo vojnového štvania (t.j. problémové oblasti): Kalifornia s Hollywoodom a veľká časť USA a Kanady. Vojnoví trpaslíci ako: Poľsko, Pobaltie, Ukrajina, Rumunsko.
Žiaľ je tam aj Slovensko a viac než polovica Čiech, a naopak Turecko, ktoré zohrávalo úlohu Hitlera 21. storočia tam nie je (no územie bude možno patriť mierumilovnejšej štátnosti)


Skôr to vyzerá ako mapa minulosti...


[quote="pid:12266, uid:6"]A to už ani nehovorím, že pod vodou sa ocitne všetko, čo v súčasnosti slúži ako centrum ľudskej degradácie alebo vojnového štvania (t.j. problémové oblasti): Kalifornia s Hollywoodom a veľká časť USA a Kanady. Vojnoví trpaslíci ako: Poľsko, Pobaltie, Ukrajina, Rumunsko. Žiaľ je tam aj Slovensko a viac než polovica Čiech, a naopak Turecko, ktoré zohrávalo úlohu Hitlera 21. storočia tam nie je (no územie bude možno patriť mierumilovnejšej štátnosti)[/quote] Skôr to vyzerá ako mapa minulosti...

Moderátor

masívne cunami jadrovými výbuchmi


tie mapy mi, samozrejme, na prvý pohľad prišli akési divné ... pred malým momentom som dopočúval správy na Cargrade, konkrétne o torpéde Poseidon, ktorý dokáže výbuchom spôsobiť supercunami. Potom tá mapa - ako možný variant veľmi zlého vývoja - pôsobí už ináč...


[quote="pid:12344, uid:6"]masívne cunami jadrovými výbuchmi[/quote] tie mapy mi, samozrejme, na prvý pohľad prišli akési divné ... pred malým momentom som dopočúval správy na Cargrade, konkrétne o torpéde Poseidon, ktorý dokáže výbuchom spôsobiť supercunami. Potom tá mapa - ako možný variant veľmi zlého vývoja - pôsobí už ináč...

História vedy sama svedčí o tom, že nejedenkrát označovala informácie za nezmysel, a neskôr sa z nich stal nový vedný odbor.
samozrejme, to je predsa Kuhn: https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/struktura-vedeckych-revolucii-320901?lang=sk


[quote="pid:12350, uid:6"]História vedy sama svedčí o tom, že nejedenkrát označovala informácie za nezmysel, a neskôr sa z nich stal nový vedný odbor.[/quote] samozrejme, to je predsa Kuhn: https://www.databazeknih.cz/dalsi-vydani/struktura-vedeckych-revolucii-320901?lang=sk

@jardob ano mas pravdu,ze v minulosti boli kadejake vymysly o plochej Zemi a pod. No netreba zabudat,ze sa to vyvratilo, presnou a exaktnou vedou ako kartografia,telemetria,dialkovy prieskum Zeme, matematika atp. Nepopieram ze zaplavy planetarneho vyznamu nemozu nastat. Ale myslis ze takto? Nejaky senzibil si to vycucne z prsta a este to prezentuje na mapach,ktore su z geografickeho-kartografickeho hladiska nezmyslom? Na vierohodnosti to veru nepridava.

@jardob ano mas pravdu,ze v minulosti boli kadejake vymysly o plochej Zemi a pod. No netreba zabudat,ze sa to vyvratilo, presnou a exaktnou vedou ako kartografia,telemetria,dialkovy prieskum Zeme, matematika atp. Nepopieram ze zaplavy planetarneho vyznamu nemozu nastat. Ale myslis ze takto? Nejaky senzibil si to vycucne z prsta a este to prezentuje na mapach,ktore su z geografickeho-kartografickeho hladiska nezmyslom? Na vierohodnosti to veru nepridava.

@jelenovipivonelej nemyslel som len plochú zem, ale aj kopu iného. Kedysi verili, že kvasenie je čisto chemický proces a Pasteurovi, ktorý hovoril o mikróboch sa dlho vysmievali. Rovnako nedôverčivo sa stavali ku kvantovej mechanike, ktorá zdanlivo stavia naruby Newtonovskú fyziku. A čo sa týka geologických procesov, tam tiež existujú skupiny vedcov, ktoré obracajú naruby súčasné vedecké paradigmy a označujú ich len za vieru. Prehliadame množstvo dôležitých parametrov. Chcem len povedať, že ako ľudstvo nie sme v objavovaní ešte na konci, a možno ani v polceste. Nehovoriac už o tom, že do vedy silno zasahuje globálna politika so svojimi cieľmi.

Tu si všímam, že len málokto chápe, k čomu sú takéto informácie vôbec dobré. Niekomu to naháňa strach a tak v podvedomí vznikne automatická reakcia, ktorá to vysvetlí ako podvod a provokáciu. Niekto sa zasekne vo vedeckých nezrovnalostiach. Ale na každú predikciu sa má zmysel pozerať iba (!) v tom zmysle, aby sme posúdili, či existujú tendencie, ktoré by k takémuto výsledku mohli viesť... A ak áno, tak im máme zabrániť; zmeniť škodlivé kultúrno-informačné stereotypy v spoločnosti. A ak takúto spojitosť nedokážeme nájsť, tak potom môžeme takúto informáciu odložiť do "mentálnej virusovej karantény" alebo zahodiť do koša.


Dostať strach z informácie, to je tá najhoršia varianta. Je to ako keby sa vojak zľakol, našiel si výhovorku a dezertoval. Pritom ignorovanie tendencií iba napomáha ich naplneniu, ak im nikto nebráni a majú voľnú cestu k realizácii.


Je to ako v tej rozprávke o kocúrkove (parafrázujem, už si detaily presne nepamätám), kde prišiel Jurko na návštevu do jednoho domčeka. Gazda poslal dcéru do komory, aby priniesla niečo zajesť. Tá odišla, ale dlho sa nevracala. Tak za ňou šla pozrieť matka, ale ani tá sa nevracala. Tak ich šiel pozrieť gazda-otec. Aj ten sa dlho nevracal. A tak sa Jurko vybral pozrieť vedľa za nimi, kde tak dlho sú. Našiel ich všetkých pri kolíske s dieťaťom v izbe, ako nad ním bedákajú. Tak sa spýtal, čo sa stalo. Oni: Nad kolískou v tráme je zaseknutá sekera. Tá sekera časom spadne a bábätku rovno na hlavu, a zabije ho. Preto tu nariekame. Jurko pokrútil nechápavo hlavou, vytiahol sekeru z trámu, a všetci na neho iba hľadeli ako vyorané myši. Bolo po probléme...


@jelenovipivonelej nemyslel som len plochú zem, ale aj kopu iného. Kedysi verili, že kvasenie je čisto chemický proces a Pasteurovi, ktorý hovoril o mikróboch sa dlho vysmievali. Rovnako nedôverčivo sa stavali ku kvantovej mechanike, ktorá zdanlivo stavia naruby Newtonovskú fyziku. A čo sa týka geologických procesov, tam tiež existujú skupiny vedcov, ktoré obracajú naruby súčasné vedecké paradigmy a označujú ich len za vieru. Prehliadame množstvo dôležitých parametrov. Chcem len povedať, že ako ľudstvo nie sme v objavovaní ešte na konci, a možno ani v polceste. Nehovoriac už o tom, že do vedy silno zasahuje globálna politika so svojimi cieľmi. Tu si všímam, že len málokto chápe, k čomu sú takéto informácie vôbec dobré. Niekomu to naháňa strach a tak v podvedomí vznikne automatická reakcia, ktorá to vysvetlí ako podvod a provokáciu. Niekto sa zasekne vo vedeckých nezrovnalostiach. Ale na každú predikciu sa má zmysel pozerať iba (!) v tom zmysle, aby sme posúdili, či existujú tendencie, ktoré by k takémuto výsledku mohli viesť... A ak áno, tak im máme zabrániť; zmeniť škodlivé kultúrno-informačné stereotypy v spoločnosti. A ak takúto spojitosť nedokážeme nájsť, tak potom môžeme takúto informáciu odložiť do "mentálnej virusovej karantény" alebo zahodiť do koša. Dostať strach z informácie, to je tá najhoršia varianta. Je to ako keby sa vojak zľakol, našiel si výhovorku a dezertoval. Pritom ignorovanie tendencií iba napomáha ich naplneniu, ak im nikto nebráni a majú voľnú cestu k realizácii. Je to ako v tej rozprávke o kocúrkove (parafrázujem, už si detaily presne nepamätám), kde prišiel Jurko na návštevu do jednoho domčeka. Gazda poslal dcéru do komory, aby priniesla niečo zajesť. Tá odišla, ale dlho sa nevracala. Tak za ňou šla pozrieť matka, ale ani tá sa nevracala. Tak ich šiel pozrieť gazda-otec. Aj ten sa dlho nevracal. A tak sa Jurko vybral pozrieť vedľa za nimi, kde tak dlho sú. Našiel ich všetkých pri kolíske s dieťaťom v izbe, ako nad ním bedákajú. Tak sa spýtal, čo sa stalo. Oni: Nad kolískou v tráme je zaseknutá sekera. Tá sekera časom spadne a bábätku rovno na hlavu, a zabije ho. Preto tu nariekame. Jurko pokrútil nechápavo hlavou, vytiahol sekeru z trámu, a všetci na neho iba hľadeli ako vyorané myši. Bolo po probléme...

Prehliadame množstvo dôležitých parametrov.

Geografia je veda ktora ma presne stanoveny objekt poznania. V globalnom meradle je nim Zemegula a v lokalnom rozne dielcie vedne odbory ako hydrologia,meteorologia, kartografia, geologia... Vsetky tieto odbory maju spolocne pojitko a tym je matematika. Jednotlive dielcie procesy sa daju merat,pozorovat,porovnavat (cykly zrazok,ich mnozstvo,prudenie v atmosfere,morske prudy, kolobeh vody atd atp.) Z toho usudzujem,ze aj pohyb litosferickych dosiek nie je vycucnuty z prsta ale presnymi meratelnymi metodami bol dokazany pohyb. Preto som skepticky voci interpretacii moznych buducich stavov na planete ako to opisal Scallion.
A aj keby ze pripustime to co opisuje vyssie Scallion. Ak k tomu pride nahle tak nikomu(ani GP) nepomoze ani svätená voda a ak pride postupne tak za nasho pobytu na Zemi to nepocitime nijako.
Niekto sa zasekne vo vedeckých nezrovnalostiach.

Myslim si ,ze je vhodne poukazat na to ak niekto popiera zakladne principy bytia na Zemi.(voda zaplavi vyssie polozene miesta a nizsie zostanu nedotknute a aj to nie vsade)
tendencie, ktoré by k takémuto výsledku mohli viesť

Tendencie k tomu ze moze zaniknut zivot na planete su. To nepopieram.Na to ani nemusi mat clovek speci vzdelanie. Moj 86-rocny dedo ked bol mladsi vzdy hovoril. "Švet tak daľej nemože isc,daco še muši stac". Staci sa pozriet okolo seba a kazdy vidi tu Sodomu a Gomoru.
A inac podla mna "Jurkom" je KSB. smile
Snad si pochopil moj pohlad na tvoj uvodny prispevok. Netvrdim ze mam neomylnu pravdu,ale ta sa mi javi zatial tak ako som ju opisal.


[quote="pid:12358, uid:6"]Prehliadame množstvo dôležitých parametrov.[/quote] Geografia je veda ktora ma presne stanoveny objekt poznania. V globalnom meradle je nim Zemegula a v lokalnom rozne dielcie vedne odbory ako hydrologia,meteorologia, kartografia, geologia... Vsetky tieto odbory maju spolocne pojitko a tym je matematika. Jednotlive dielcie procesy sa daju merat,pozorovat,porovnavat (cykly zrazok,ich mnozstvo,prudenie v atmosfere,morske prudy, kolobeh vody atd atp.) Z toho usudzujem,ze aj pohyb litosferickych dosiek nie je vycucnuty z prsta ale presnymi meratelnymi metodami bol dokazany pohyb. Preto som skepticky voci interpretacii moznych buducich stavov na planete ako to opisal Scallion. A aj keby ze pripustime to co opisuje vyssie Scallion. Ak k tomu pride nahle tak nikomu(ani GP) nepomoze ani svätená voda a ak pride postupne tak za nasho pobytu na Zemi to nepocitime nijako. [quote="pid:12358, uid:6"]Niekto sa zasekne vo vedeckých nezrovnalostiach.[/quote] Myslim si ,ze je vhodne poukazat na to ak niekto popiera zakladne principy bytia na Zemi.(voda zaplavi vyssie polozene miesta a nizsie zostanu nedotknute a aj to nie vsade) [quote="pid:12358, uid:6"]tendencie, ktoré by k takémuto výsledku mohli viesť[/quote] Tendencie k tomu ze moze zaniknut zivot na planete su. To nepopieram.Na to ani nemusi mat clovek speci vzdelanie. Moj 86-rocny dedo ked bol mladsi vzdy hovoril. "Švet tak daľej nemože isc,daco še muši stac". Staci sa pozriet okolo seba a kazdy vidi tu Sodomu a Gomoru. A inac podla mna "Jurkom" je KSB. :) Snad si pochopil moj pohlad na tvoj uvodny prispevok. Netvrdim ze mam neomylnu pravdu,ale ta sa mi javi zatial tak ako som ju opisal.

Jardob ja na tej mape žiadne trojmorie nevidím.
Inak možno to, ako to bude vypadať je len mokrý sen GP. Ale dobrá poznámka Oriho, že možno takto vypadala pradávna mapa.


V škole nás učili, že geo procesy trvajú storočia, tisícky a milióny rokov. Že ropa je obmedzený fosílny zdroj ale vrty na mnohých miestach zeme sa po uspaní ťažby obnovujú a matematicky sme už tento akože anorganický zdroj dávno spotrebovali. Tie geo procesy porovnávame s históriou života našej 2000 rokov starej civilizácie. Ako sa mohla zaužívať a prijať dogma, že behom posledných 200 000 rokov išlo všetko pomaly a postupne?


Našlo sa množstvo perfektne zakonzervovaných mamutov ešte z nestrávenou stravou v žalúdkoch. Keď si zoberiete, že ten mamut sa utopil a nemal čas ani sa rozkladať, pretože ta voda zmrzla, aký pomalý proces to musel byť? Roky? Prd, skôr dni. A ak to bola prívalová voda nového mora, tak mohol žiť i tisíce km inde ako ho našli.


Ja v prírode i v ľudskej činnosti vidím častejšie proces akumulácie. Ak sa vektor hocičoho nezmení, proces akumuluje až exploduje.


Muž a žena flirtujú, akumulujú sexuálnu energiu až vznikne pár. Národy si nezdravo konkurujú až sa naakumuluje nevraživosť a vypukne vojna. To isté teraz vidíme u koncepcií.


Tektonické dosky sa do seba trú dokedy to niekde nesekne a exploduje energia z uvolnenia.
Slnko keď rastie, tak sa mení v plynného obra ktorý pohlcuje okolité planéty a až nakoniec v jeden moment to milióny rokov staré slnko behom pár sekúnd exploduje.


Ak berieme v potaz, že zemská osa je voči slnku a iným planétam o niekoľko stupňov vychýlená, tak keby sa napraví, tak kde berú vedci istotu, že to nepríde náhle? Potom by sa voda vďaka novej gravitácii a rotácii prelievala a pevnina by sa podľa pozície vynárala alebo sa prepadala. A to nehovorím koľko vody drží pórovitá kôra zeme, ktorá aby sa pri krátke oslabení gravitácie uvolnila.


Takže prečo je zaužívaná dogma, že Prírode všetko trvá? Keby sa prijalo, že väčšina pre nás nebezpečných prírodných procesov sa môže akumulovať a potom účinok sa prejaví ihneď, tak by sa zmenil i náš pohľad, že je potrebná neustála malá údržba alebo sústavná prevencia (ako o železnicu inak pridé k náhlej a rýchlej nehode). Nebol by pohľad na vec "bože veď to bude trvať desaťročia, toho sa ani nedožijem".


Ok, tak nás možno zatopí, čo teraz? To by som nedokázal ovplyvniť.
A.) Strach, narušenie môjho obrazu o svete = to moja psychika odmietne lebo by usúdila, že žijem zbytočne.
B.) Prijať, že sa niečo také môže stať = zmením svoj rebríček hodnôt, tak aby som zaspával každý deň s dobrým pocitom preŽIŤého dňa. Zmieriť sa zo smrťou a snažiť sa žiť tvorivo.


Jardob ja na tej mape žiadne trojmorie nevidím. Inak možno to, ako to bude vypadať je len mokrý sen GP. Ale dobrá poznámka Oriho, že možno takto vypadala pradávna mapa. V škole nás učili, že geo procesy trvajú storočia, tisícky a milióny rokov. Že ropa je obmedzený fosílny zdroj ale vrty na mnohých miestach zeme sa po uspaní ťažby obnovujú a matematicky sme už tento akože anorganický zdroj dávno spotrebovali. Tie geo procesy porovnávame s históriou života našej 2000 rokov starej civilizácie. Ako sa mohla zaužívať a prijať dogma, že behom posledných 200 000 rokov išlo všetko pomaly a postupne? Našlo sa množstvo perfektne zakonzervovaných mamutov ešte z nestrávenou stravou v žalúdkoch. Keď si zoberiete, že ten mamut sa utopil a nemal čas ani sa rozkladať, pretože ta voda zmrzla, aký pomalý proces to musel byť? Roky? Prd, skôr dni. A ak to bola prívalová voda nového mora, tak mohol žiť i tisíce km inde ako ho našli. **Ja v prírode i v ľudskej činnosti vidím častejšie proces akumulácie. Ak sa vektor hocičoho nezmení, proces akumuluje až exploduje.** Muž a žena flirtujú, akumulujú sexuálnu energiu až vznikne pár. Národy si nezdravo konkurujú až sa naakumuluje nevraživosť a vypukne vojna. To isté teraz vidíme u koncepcií. Tektonické dosky sa do seba trú dokedy to niekde nesekne a exploduje energia z uvolnenia. Slnko keď rastie, tak sa mení v plynného obra ktorý pohlcuje okolité planéty a až nakoniec v jeden moment to milióny rokov staré slnko behom pár sekúnd exploduje. Ak berieme v potaz, že zemská osa je voči slnku a iným planétam o niekoľko stupňov vychýlená, tak keby sa napraví, tak kde berú vedci istotu, že to nepríde náhle? Potom by sa voda vďaka novej gravitácii a rotácii prelievala a pevnina by sa podľa pozície vynárala alebo sa prepadala. A to nehovorím koľko vody drží pórovitá kôra zeme, ktorá aby sa pri krátke oslabení gravitácie uvolnila. Takže prečo je zaužívaná dogma, že Prírode všetko trvá? Keby sa prijalo, že väčšina pre nás nebezpečných prírodných procesov sa môže akumulovať a potom účinok sa prejaví ihneď, tak by sa zmenil i náš pohľad, že je potrebná neustála malá údržba alebo sústavná prevencia (ako o železnicu inak pridé k náhlej a rýchlej nehode). Nebol by pohľad na vec "bože veď to bude trvať desaťročia, toho sa ani nedožijem". Ok, tak nás možno zatopí, čo teraz? To by som nedokázal ovplyvniť. A.) Strach, narušenie môjho obrazu o svete = to moja psychika odmietne lebo by usúdila, že žijem zbytočne. B.) Prijať, že sa niečo také môže stať = zmením svoj rebríček hodnôt, tak aby som zaspával každý deň s dobrým pocitom preŽIŤého dňa. Zmieriť sa zo smrťou a snažiť sa žiť tvorivo.

Varovania sú klasický Jazyk životných okolností,

Neviem, či by som tieto ich predpovede zaradila medzi proroctvá - varovania.
Netvrdím, že tieto osoby nemali ten dar. No problém je v tom, že sa stali populárnymi a sledovalo ich už veľké množstvo ľudí. Ich predpovede mohli byť do určitého bodu ničím nerušené, originálne. No myslíš si, že GP nebude chcieť využiť túto popularitu a vplyv vo svoj prospech? Myslíš, že nie je schopný nabúrať sa do ich myslí, egregorov? Je plne pochopiteľné napríklad, že GP bráni najdeniu skrytej miestnosti kdesi v Gize, v ktorej by boli sústredené vedomosti predchádzajúcej civilizácie.
Nepovažujem za náhodu, že ich predpovede sú v súlade plánovanou klimatickou "katastrofou" spojenou s globálnym otepľovaním a zaplavenim veľkých území, zmiznutim Kalifornie a pod., plne v súlade s katastrofickými filmami z dielne Hollywoodu. Cunami nikdy natrvalo nezaplavia toľké územie. To potom je tu teória o zväčšujúcej sa Zemi, kedy sa voda uvoľní z vnútra Zeme, kde vraj tvori väzby s kovmi ako nikel... nespomeniem si teraz na tú väzbu, no toto sa vo veľkom rozmere a s takými dosledkami môže udiať len pri niečom veľkom ako napr. naraz asteroidu slušnej veľkosti, a to by už ohrozilo aj GP. GP sa kozmických telies bojí rovnako ako jadrovej vojny. Celý svet monitoruje ich pohyb.


[quote="pid:12344, uid:6"]Varovania sú klasický Jazyk životných okolností,[/quote] Neviem, či by som tieto ich predpovede zaradila medzi proroctvá - varovania. Netvrdím, že tieto osoby nemali ten dar. No problém je v tom, že sa stali populárnymi a sledovalo ich už veľké množstvo ľudí. Ich predpovede mohli byť do určitého bodu ničím nerušené, originálne. No myslíš si, že GP nebude chcieť využiť túto popularitu a vplyv vo svoj prospech? Myslíš, že nie je schopný nabúrať sa do ich myslí, egregorov? Je plne pochopiteľné napríklad, že GP bráni najdeniu skrytej miestnosti kdesi v Gize, v ktorej by boli sústredené vedomosti predchádzajúcej civilizácie. Nepovažujem za náhodu, že ich predpovede sú v súlade plánovanou klimatickou "katastrofou" spojenou s globálnym otepľovaním a zaplavenim veľkých území, zmiznutim Kalifornie a pod., plne v súlade s katastrofickými filmami z dielne Hollywoodu. Cunami nikdy natrvalo nezaplavia toľké územie. To potom je tu teória o zväčšujúcej sa Zemi, kedy sa voda uvoľní z vnútra Zeme, kde vraj tvori väzby s kovmi ako nikel... nespomeniem si teraz na tú väzbu, no toto sa vo veľkom rozmere a s takými dosledkami môže udiať len pri niečom veľkom ako napr. naraz asteroidu slušnej veľkosti, a to by už ohrozilo aj GP. GP sa kozmických telies bojí rovnako ako jadrovej vojny. Celý svet monitoruje ich pohyb.

takato mapa Zeme by mohla byt ale po totalnej celosvetovej kataklyzme, ktoru by pravdepodobne mohol sposobit stret Zeme s nejakym asteroidom, dost velkym na to, aby sa vytvorilo take mnozstvo energie, ktore by bolo schopne po sebe zanechat takuto spust


inac to nie je realne, geologicke procesy, ktore na Zemi prebiehali a prebiehaju netrvali 2000 alebo 200000 rokov, prebiehaju tu od vzniku Zeme ako planety (najstarsie zmerane horniny na Zemi su stare okolo 4mld. rokov), tuto by som doporucil nastudovat si metody merania veku hornin pomocou rozpadu radioaktivnych prvkov, tvz. rozpadove rady, nie je to nic jednoduche, kopec vzorcov ;-)


a dalsia velmi dolezita vec na ktoru zabudate, keby sa nieco taketo udialo v kratkom case, dajme tomu v priebehu par rokov, tak vam garantujem, ze na Zemi by prezilo max. 1% obyvatelov a aj to som optimista, v podstate cela biosfera by bola v...


takato mapa Zeme by mohla byt ale po totalnej celosvetovej kataklyzme, ktoru by pravdepodobne mohol sposobit stret Zeme s nejakym asteroidom, dost velkym na to, aby sa vytvorilo take mnozstvo energie, ktore by bolo schopne po sebe zanechat takuto spust inac to nie je realne, geologicke procesy, ktore na Zemi prebiehali a prebiehaju netrvali 2000 alebo 200000 rokov, prebiehaju tu od vzniku Zeme ako planety (najstarsie zmerane horniny na Zemi su stare okolo 4mld. rokov), tuto by som doporucil nastudovat si metody merania veku hornin pomocou rozpadu radioaktivnych prvkov, tvz. rozpadove rady, nie je to nic jednoduche, kopec vzorcov ;-) a dalsia velmi dolezita vec na ktoru zabudate, keby sa nieco taketo udialo v kratkom case, dajme tomu v priebehu par rokov, tak vam garantujem, ze na Zemi by prezilo max. 1% obyvatelov a aj to som optimista, v podstate cela biosfera by bola v...

@Um Ja tiež fyzikálne a geologické procesy vnímam s určitou pokorou a rezervou v tom zmysle, že to čo pokladáme za vedecké dogmy a matematicko-fyzikálne konštanty, tak vôbec konštantami nemusia byť. Dlho sa rýchlosť plynutia času považovala za konštantnú, hoci čas nie je konštantný ale relatívny. To isté platí pre priestor. Dnes sa za konštantu oficiálne považuje rýchlosť svetla alebo polčas rozpadu, pričom v skutočnosti nemusí ísť o konštantu a rýchlosť týchto procesov sa mohla počas tisícok rokov meniť. Ale nechcem túto tému viesť týmto smerom, lebo by to celú debatu zaviedlo do ideologickej slepej uličky.

Máš pravdu, strach je naozaj nanič (dobrý sluha (ak ťa varuje), ale zlý pán (ak zotročuje)). Tendencie, kam sa rúti človek alebo ľudstvo sa dajú zmeniť len zmenou mravnosti. Žiadnou inou zmenou sa "osudu" vyhnúť nedá.
Človek môže pracovať na sebe, ale môže pomôcť aj spoločnosti. Napr. teraz je to krásne vidieť. V USA sa dostali k moci vojnoví štváči: Biden uvalil sankcie na Rusko, krátko na to sa po nich začali opičiť Poliaci s odvolávaním diplomatov, a krátko na to urobila podobný krok aj česká diplomacia (zámienka nie je podstatná) T.j. tlak USA na svoje satelity, aby ich podporil v postoji proti Rusku. A toto všetko sa deje za situácie, keď Ukrajina má na svojom území vojnový konflikt s ruskojazyčným regiónom. A USA na drzovku robia obrovské vojenské cvičenia s jednou zo strán otvoreného vojenského konfliktu. To je vyložená eskalácia situácie. Rusko na to reaguje uvedením svojich vojsk do pohotovosti a USA s EU obviňujú Rusko z eskalácie napätia, čo je nonsens.
Čo môže urobiť bežný človek? V podstate to, čo robí každý študent KSB. Vytvára informačné pole, ktoré vnáša viac pravdy medzi bežných ľudí a znižuje napätie, ktoré by mohlo viesť k nejakej vojenskej katastrofe.


Tu sa ani netreba zmierovať s myšlienkou, že sa proroctvo (alebo len prognóza) splní. Ja sa práveže dívam na vec optimisticky. Hľadám spôsoby, čo môžem urobiť, aby som takému scenáru predišiel? čo môžem urobiť dobré pre seba, pre ľudstvo? Verím Bohu, že ma vypočuje... A pri takomto nastavení mysle prichádzajú na um tie správne nápady Zhora.


A čo sa týka toho trojmoria, to bolo myslené ironicky. Krajiny, väčšinou rusofóbne, ktoré chceli uzavrieť alianciu (a v skutočnosti blokádu medzi EU a Ruskom) od mora k moru, sú pod vodou... Spojili tri moria dohromady, ale nie politicky, ale fyzicky (zliatim morí do jedného).


@Um Ja tiež fyzikálne a geologické procesy vnímam s určitou pokorou a rezervou v tom zmysle, že to čo pokladáme za vedecké dogmy a matematicko-fyzikálne konštanty, tak vôbec konštantami nemusia byť. Dlho sa rýchlosť plynutia času považovala za konštantnú, hoci čas nie je konštantný ale relatívny. To isté platí pre priestor. Dnes sa za konštantu oficiálne považuje rýchlosť svetla alebo polčas rozpadu, pričom v skutočnosti nemusí ísť o konštantu a rýchlosť týchto procesov sa mohla počas tisícok rokov meniť. Ale nechcem túto tému viesť týmto smerom, lebo by to celú debatu zaviedlo do ideologickej slepej uličky. Máš pravdu, strach je naozaj nanič (dobrý sluha (ak ťa varuje), ale zlý pán (ak zotročuje)). Tendencie, kam sa rúti človek alebo ľudstvo sa dajú zmeniť len zmenou mravnosti. Žiadnou inou zmenou sa "osudu" vyhnúť nedá. Človek môže pracovať na sebe, ale môže pomôcť aj spoločnosti. Napr. teraz je to krásne vidieť. V USA sa dostali k moci vojnoví štváči: Biden uvalil sankcie na Rusko, krátko na to sa po nich začali opičiť Poliaci s odvolávaním diplomatov, a krátko na to urobila podobný krok aj česká diplomacia (zámienka nie je podstatná) T.j. tlak USA na svoje satelity, aby ich podporil v postoji proti Rusku. A toto všetko sa deje za situácie, keď Ukrajina má na svojom území vojnový konflikt s ruskojazyčným regiónom. A USA na drzovku robia obrovské vojenské cvičenia s jednou zo strán otvoreného vojenského konfliktu. To je vyložená eskalácia situácie. Rusko na to reaguje uvedením svojich vojsk do pohotovosti a USA s EU obviňujú Rusko z eskalácie napätia, čo je nonsens. Čo môže urobiť bežný človek? V podstate to, čo robí každý študent KSB. Vytvára informačné pole, ktoré vnáša viac pravdy medzi bežných ľudí a znižuje napätie, ktoré by mohlo viesť k nejakej vojenskej katastrofe. Tu sa ani netreba zmierovať s myšlienkou, že sa proroctvo (alebo len prognóza) splní. Ja sa práveže dívam na vec optimisticky. Hľadám spôsoby, čo môžem urobiť, aby som takému scenáru predišiel? čo môžem urobiť dobré pre seba, pre ľudstvo? Verím Bohu, že ma vypočuje... A pri takomto nastavení mysle prichádzajú na um tie správne nápady Zhora. A čo sa týka toho trojmoria, to bolo myslené ironicky. Krajiny, väčšinou rusofóbne, ktoré chceli uzavrieť alianciu (a v skutočnosti blokádu medzi EU a Ruskom) od mora k moru, sú pod vodou... Spojili tri moria dohromady, ale nie politicky, ale fyzicky (zliatim morí do jedného).
Upravené 20. 4. 2021 o 13:33

@KL1 Aj GP sa vždy zaujímal o budúcnosť, aby mohol riadiť procesy podľa schémy prediktor-korektor. V minulosti to robil systémom, že vyhľadával mladé panny - pýthie s touto schopnosťou a zakladal orákuly, kde získaval podstatnú informáciu pre seba, a čo sa týka verejnosti, tak veštiareň využíval pre potreby programovania kľúčových osobností na želané tendencie.
Neskôr si sám osvojil techniky snímania informácie z noosféry a pýthie už nepotreboval. Nie je to nič zvláštne. USA aj Sovieti mali (a verím že stále majú) svoje tímy, ktoré sa venovali predpovedaniu vážnych udalostí. generál Savin dokonca vyvinul metodiku rozvoja týchto schopností v človeku (a nielen predpovedania, ale aj mnoho iného). Ale čo som zistil z prečítaného, tak predpovedanie je určitá forma Rozlíšenia, ktoré niekto tam hore riadi. A určité veci je osobe, ktorá sa pýta povolené vedieť, iné veci len v symbolickej forme a niektoré veci sú odopreté. Tento druh rozlíšenia sa dáva v súvislosti od dopadu na svet, aký by táto informácia mohla mať. Napr. Cayce vedel o blížiacej sa vojne, ale netušil o útoku na Pearl Harbor. Ruský tím vedel v náznakoch o blížiacej sa zmene, ale netušili o rozpade ZSSR ani o presnom čase a podrobnostiach.

Podľa mňa žiadna katastrofická situácia GP prekážať nebude. Problém je v spôsobe vytvárania informačného poľa. GP sa tým bude snažiť iba desiť ľudí, v zmysle že je to dané a nič s tým neurobia. Čím len posilnia túto matricu. V skutočnosti je správne sa ku každej prognóze stavať v zmysle, čo môžeme urobiť pre zlepšenie mravnosti spoločnosti, aby sme podobným scenárom predišli? Iný prístup nemá zmysel.
Rovnako aj keby šlo o pozitívnu prognózu, tak aj tú môže GP zneužiť nato, aby u ľudí učičíkal ostražitosť, oslabil ich vojenskú, ekonomickú a ďalšiu schopnosť čeliť nebezpečenstvu (veď načo, keď nám predpovedajú úspech), a potom môže prísť trpké sklamanie.
Skrátka vždy sa treba usilovať o dobro. A občas sa spätná väzba prichádzajúca z "potenciálnej budúcnosti" môže hodiť. Ak nepomôže, tak neuškodí. Len človek musí vedieť, ako sa k takýmto informáciám stavať, aby nesadol na lep GP a nepritiahol si problémy.


@KL1 Aj GP sa vždy zaujímal o budúcnosť, aby mohol riadiť procesy podľa schémy prediktor-korektor. V minulosti to robil systémom, že vyhľadával mladé panny - pýthie s touto schopnosťou a zakladal orákuly, kde získaval podstatnú informáciu pre seba, a čo sa týka verejnosti, tak veštiareň využíval pre potreby programovania kľúčových osobností na želané tendencie. Neskôr si sám osvojil techniky snímania informácie z noosféry a pýthie už nepotreboval. Nie je to nič zvláštne. USA aj Sovieti mali (a verím že stále majú) svoje tímy, ktoré sa venovali predpovedaniu vážnych udalostí. generál Savin dokonca vyvinul metodiku rozvoja týchto schopností v človeku (a nielen predpovedania, ale aj mnoho iného). Ale čo som zistil z prečítaného, tak predpovedanie je určitá forma Rozlíšenia, ktoré niekto tam hore riadi. A určité veci je osobe, ktorá sa pýta povolené vedieť, iné veci len v symbolickej forme a niektoré veci sú odopreté. Tento druh rozlíšenia sa dáva v súvislosti od dopadu na svet, aký by táto informácia mohla mať. Napr. Cayce vedel o blížiacej sa vojne, ale netušil o útoku na Pearl Harbor. Ruský tím vedel v náznakoch o blížiacej sa zmene, ale netušili o rozpade ZSSR ani o presnom čase a podrobnostiach. Podľa mňa žiadna katastrofická situácia GP prekážať nebude. Problém je v spôsobe vytvárania informačného poľa. GP sa tým bude snažiť iba desiť ľudí, v zmysle že je to dané a nič s tým neurobia. Čím len posilnia túto matricu. V skutočnosti je správne sa ku každej prognóze stavať v zmysle, čo môžeme urobiť pre zlepšenie mravnosti spoločnosti, aby sme podobným scenárom predišli? Iný prístup nemá zmysel. Rovnako aj keby šlo o pozitívnu prognózu, tak aj tú môže GP zneužiť nato, aby u ľudí učičíkal ostražitosť, oslabil ich vojenskú, ekonomickú a ďalšiu schopnosť čeliť nebezpečenstvu (veď načo, keď nám predpovedajú úspech), a potom môže prísť trpké sklamanie. Skrátka vždy sa treba usilovať o dobro. A občas sa spätná väzba prichádzajúca z "potenciálnej budúcnosti" môže hodiť. Ak nepomôže, tak neuškodí. Len človek musí vedieť, ako sa k takýmto informáciám stavať, aby nesadol na lep GP a nepritiahol si problémy.

@jelenovipivonelej
OK, akceptujem tvoj pohľad na vec aj skepsu. Osobne sa na otázku "možného" vo vede dívam trochu inak, ale nechcem hlbšie rozoberať diskusiu týmto smerom. Chcel som hlavne poukázať, ako treba pristupovať k prognózam a proroctvám, nech už vyzerajú uveriteľne alebo málo uveriteľne. Ide o to, že na prognózy a proroctvá bude ľudstvo narážať vo všetkých časoch, a treba vedieť, na čo si dať pozor, a tiež to, ako túto informáciu čo najlepšie využiť pre dobro všetkých.

@jelenovipivonelej OK, akceptujem tvoj pohľad na vec aj skepsu. Osobne sa na otázku "možného" vo vede dívam trochu inak, ale nechcem hlbšie rozoberať diskusiu týmto smerom. Chcel som hlavne poukázať, ako treba pristupovať k prognózam a proroctvám, nech už vyzerajú uveriteľne alebo málo uveriteľne. Ide o to, že na prognózy a proroctvá bude ľudstvo narážať vo všetkých časoch, a treba vedieť, na čo si dať pozor, a tiež to, ako túto informáciu čo najlepšie využiť pre dobro všetkých.

Niekto to tu už písal ... západné česko je v pohode ale Tatry sú pod vodou , no dobre heh.


Niekto to tu už písal ... západné česko je v pohode ale Tatry sú pod vodou , no dobre heh.
2.24k
28
13
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept