Politika v SR
Kto nesie zodpovednosť za prepúšťanie

Dnes ma čakal kuriér pošty s balíkom pred pobočkou asi pol hodiny po pracovnej dobe. Cestou tam mi na um prišla otázka. Ako je možné, že v čase, kedy kuriérske prepravné spoločnosti nestíhajú, naša pošta prepúšťa viac ako 700 zamestnancov ?
Následne mi napadlo, koľko z tých prepustených ľudí sú ľudia z vedenia spoločnosti, ktorí tento stav zapríčinili? U nás sa tiež prepúšťa, tiež sú to počty rádovo v stovkách ľudí, ale vedenie zostáva v rovnakom počte. Môj názor je, že vedenie určuje smer a pokiaľ bol tento smer zlý, malo by ono prvé znášať dôsledky svojich rozhodnutí.
Kto podľa Vás nesie zodpovednosť za hromadné prepúšťanie? Vedenie, zamestnanci, alebo všetci spoločne?


Dnes ma čakal kuriér pošty s balíkom pred pobočkou asi pol hodiny po pracovnej dobe. Cestou tam mi na um prišla otázka. Ako je možné, že v čase, kedy kuriérske prepravné spoločnosti nestíhajú, naša pošta prepúšťa viac ako 700 zamestnancov ? Následne mi napadlo, koľko z tých prepustených ľudí sú ľudia z vedenia spoločnosti, ktorí tento stav zapríčinili? U nás sa tiež prepúšťa, tiež sú to počty rádovo v stovkách ľudí, ale vedenie zostáva v rovnakom počte. Môj názor je, že vedenie určuje smer a pokiaľ bol tento smer zlý, malo by ono prvé znášať dôsledky svojich rozhodnutí. Kto podľa Vás nesie zodpovednosť za hromadné prepúšťanie? Vedenie, zamestnanci, alebo všetci spoločne?

V statnej sfere? Myslim, ze volici, tieto strany to mali v programe zostihlit statnu sferu.


V statnej sfere? Myslim, ze volici, tieto strany to mali v programe zostihlit statnu sferu.

Moderator

Kto podľa Vás nesie zodpovednosť za hromadné prepúšťanie? Vedenie, zamestnanci, alebo všetci spoločne?


Hromadné prepúšťanie je chyba vedenia firmy.


[quote="pid:1046, uid:256"]Kto podľa Vás nesie zodpovednosť za hromadné prepúšťanie? Vedenie, zamestnanci, alebo všetci spoločne?[/quote] Hromadné prepúšťanie je chyba vedenia firmy.

Moderátor

Ja si myslím, že to smeruje k privatizácii pošty. Rozbiť, rozmrdať, zničiť a lacno predať. Kupcu pritom vyhlásia za záchrancu a lacný predaj odôvodnia zlou ekonomickou kondíciou pošty. Po čase vyjde najavo, že podnik kúpili bez dlhov a tie pred predajom zobral na seba štát. Zažil som privatizáciu bánk. Práve počas privatizácie bánk som v jednej pracoval. Banky boli predané vyložene za facku, očistené od nedobytných aktív. Miklošova privatizácia. Z môjho laického pohľadu mi to prišlo, že len hodnota budov, ktoré banky vtedy banky vlastnili bola vyššia ako suma, za ktorú boli banky predané. Detto predaj telekomunikácií Nemcom. To nehovorím o strategických podnikoch. Vyložene odovzdanie odovzdanie ekonomických a ľudských zdrojov. Západ sa ich zmocnil bez boja. To bola aj jedna z mnohých príčin, prečo bol bol Mečiar nepohodlný. Lebo tieto zdroje jednoducho nechcel odovzdať. Ktovie čomu papa rimsky nasľuboval, keď odobril vznik slovenského štátu.


Ja si myslím, že to smeruje k privatizácii pošty. Rozbiť, rozmrdať, zničiť a lacno predať. Kupcu pritom vyhlásia za záchrancu a lacný predaj odôvodnia zlou ekonomickou kondíciou pošty. Po čase vyjde najavo, že podnik kúpili bez dlhov a tie pred predajom zobral na seba štát. Zažil som privatizáciu bánk. Práve počas privatizácie bánk som v jednej pracoval. Banky boli predané vyložene za facku, očistené od nedobytných aktív. Miklošova privatizácia. Z môjho laického pohľadu mi to prišlo, že len hodnota budov, ktoré banky vtedy banky vlastnili bola vyššia ako suma, za ktorú boli banky predané. Detto predaj telekomunikácií Nemcom. To nehovorím o strategických podnikoch. Vyložene odovzdanie odovzdanie ekonomických a ľudských zdrojov. Západ sa ich zmocnil bez boja. To bola aj jedna z mnohých príčin, prečo bol bol Mečiar nepohodlný. Lebo tieto zdroje jednoducho nechcel odovzdať. Ktovie čomu papa rimsky nasľuboval, keď odobril vznik slovenského štátu.

Mirec D.
Myslím že si trafil klinec po hlavičke.
Vedenie pošty je už dávno kúpené a pracujú ako včeličky pre budúceho majiteľa.


Mirec D. Myslím že si trafil klinec po hlavičke. Vedenie pošty je už dávno kúpené a pracujú ako včeličky pre budúceho majiteľa.

Vedenie pošty je už dávno kúpené a pracujú ako včeličky pre budúceho majiteľa.

Podobné indicie sleduji v ČR ohledně České pošty.
Už cca 3 roky, možná o něco více.
Je to hodně roztažené v čase, takže je to málo viditelné.


[quote="pid:1056, uid:138"]Vedenie pošty je už dávno kúpené a pracujú ako včeličky pre budúceho majiteľa.[/quote] Podobné indicie sleduji v ČR ohledně České pošty. Už cca 3 roky, možná o něco více. Je to hodně roztažené v čase, takže je to málo viditelné.

Myslím že táto technológia je použitá aj v Slovenskom zdravotníctve.
Vedenie nemocníc je tiež pravdepodobne kúpené Pentou.
Takýto zlý stav nemocníc nie je náhoda.



Čo sa pre niekoho javí ako chyba riadenia, môže byť pre niekoho iného cieľom



Myslím že táto technológia je použitá aj v Slovenskom zdravotníctve. Vedenie nemocníc je tiež pravdepodobne kúpené Pentou. Takýto zlý stav nemocníc nie je náhoda. > Čo sa pre niekoho javí ako chyba riadenia, môže byť pre niekoho iného cieľom
681
7
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept