Zdravie a záhrada
Covid-19

Vie niekto viac informácií?

Ja od začiatkov(roky) sledujem skupinu p.Černohorského na fb.Je už silne obmedzovaný aj blokovaný na fb.Točí videá a organizuje aj s ľuďmi okolo neho protesty(s väčším či menším úspechom) často.Na ich protestoch vždy zaznieva aj Slov.hymna lebo on aj ľudia okolo neho zastávajú názor že ČSSR právne nezaniklo a stále trvá lebo zamädzili referendu,ktoré bolo v zmluve podmienkou rozluky.

[quote="pid:19177, uid:127"]Vie niekto viac informácií?[/quote] Ja od začiatkov(roky) sledujem skupinu p.Černohorského na fb.Je už silne obmedzovaný aj blokovaný na fb.Točí videá a organizuje aj s ľuďmi okolo neho protesty(s väčším či menším úspechom) často.Na ich protestoch vždy zaznieva aj Slov.hymna lebo on aj ľudia okolo neho zastávajú názor že ČSSR právne nezaniklo a stále trvá lebo zamädzili referendu,ktoré bolo v zmluve podmienkou rozluky.

Sám neplnoletý záujemca môže dať informovaný súhlas s očkovaním (výnimku tvorí iba osoby so zníženým intelektom). Súhlas nemusí byť písomný , očkovacie miesto si jeho písomnú formu však môže vyžiadať. ""

nepoznám právnu úpravu v CR, ale toto je hodne na tenkom ľade, kedze je to klinická studia, ktorá sa nesmie robiť na deťoch. Podľa Dohovoru OSN je dieťa každý do 18 rokov. Tak ja by som sa pod toto podpísať nechcela ako lekár ktorý ockuje.

[quote="pid:19156, uid:240"]Sám neplnoletý záujemca môže dať informovaný súhlas s očkovaním (výnimku tvorí iba osoby so zníženým intelektom). Súhlas nemusí byť písomný , očkovacie miesto si jeho písomnú formu však môže vyžiadať. ""[/quote] nepoznám právnu úpravu v CR, ale toto je hodne na tenkom ľade, kedze je to klinická studia, ktorá sa nesmie robiť na deťoch. Podľa Dohovoru OSN je dieťa každý do 18 rokov. Tak ja by som sa pod toto podpísať nechcela ako lekár ktorý ockuje.

Ja od začiatkov(roky) sledujem skupinu p.Černohorského na fb.

Jak sleduji činnost Černohorského a Raptor TV v poslední době, tak bych se nedivila, kdyby někdo z nich poslal na sebe udání na policii, aby taková situace mohla vzniknout a tyto záběry mohly být natočeny.
Raptor TV se před pár měsíci ostře pustil do Okamury a SPD.

Sleduji činnost projektu “lidový řečník Jirka Černohorský” od roku 2015.

Zrovna k Černohorskému tam zatím moc detailních informací nemám, časem ale doplním... A nejsem jediný, komu jeho činnost připadá jako řízená službami...

[quote="pid:19183, uid:109"]Ja od začiatkov(roky) sledujem skupinu p.Černohorského na fb.[/quote] [quote="pid:9132, uid:101"]Jak sleduji činnost Černohorského a Raptor TV v poslední době, tak bych se nedivila, kdyby někdo z nich poslal na sebe udání na policii, aby taková situace mohla vzniknout a tyto záběry mohly být natočeny. Raptor TV se před pár měsíci ostře pustil do Okamury a SPD.[/quote] [quote="pid:9264, uid:240"]Sleduji činnost projektu “lidový řečník Jirka Černohorský” od roku 2015.[/quote] Zrovna k Černohorskému tam zatím moc detailních informací nemám, časem ale doplním... A nejsem jediný, komu jeho činnost připadá jako řízená službami...
Upravené 9. 6. 2021 o 18:26

a začíná nám hon na neočkované..myslím na onu pracovnici, at ten tlak ustojí...
Kvůli koronaviru museli uzavřít Domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Jeden z klientů už nemoci podlehl, přestože byl počátkem roku proti viru očkovaný. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče.
Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila. Ukazuje se, že neočkovaní pracovníci jsou v sociálních a také zdravotnických zařízeních největším rizikem.
https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/koronavirus-velke-hamry-domov-duchodcu-klient-zemrel.A210610_155655_liberec-zpravy_jape

_a začíná nám hon na neočkované..myslím na onu pracovnici, at ten tlak ustojí..._ Kvůli koronaviru museli uzavřít Domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Jeden z klientů už nemoci podlehl, přestože byl počátkem roku proti viru očkovaný. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče. Ta očkování odmítla a právě ona **zřejmě** klienty nakazila. Ukazuje se, že neočkovaní pracovníci jsou v sociálních a také zdravotnických zařízeních největším rizikem. https://www.idnes.cz/liberec/zpravy/koronavirus-velke-hamry-domov-duchodcu-klient-zemrel.A210610_155655_liberec-zpravy_jape
Upravené 10. 6. 2021 o 17:24

Hmm. ZREJME je nakazila neockovana pracovnice. Duvod pro takove podezreni neni uveden. A jakto, ze dotycneho neboztika ockovani neuchranilo? Hm?

Hmm. ZREJME je nakazila neockovana pracovnice. Duvod pro takove podezreni neni uveden. A jakto, ze dotycneho neboztika ockovani neuchranilo? Hm?

je to zle, toto je zaciatok kampane povinneho ockovania v praci.

ne

[quote="pid:19382, uid:10"]je to zle, toto je zaciatok kampane povinneho ockovania v praci.[/quote] ne

toto vyzerá asi niečo ako začiatok bojkotu tej očakávateľnej globálnej kampane povinného očkovania v práci

Eva Herzigová odmietla vakcínu napriek tomu, že „predbežne“ preto stratila prácu.

článok: Jedna z najobľúbenejších rakúskych herečiek Eva Herzigová odmietla očkovanie
https://www.hlavnespravy.sk/jedna-z-najoblubenejsich-rakuskych-hereciek-eva-herzigova-odmietla-ockovanie/2569722

toto vyzerá asi niečo ako začiatok bojkotu tej očakávateľnej globálnej kampane povinného očkovania v práci _Eva Herzigová odmietla vakcínu napriek tomu, že „predbežne“ preto stratila prácu._ **článok**: Jedna z najobľúbenejších rakúskych herečiek Eva Herzigová odmietla očkovanie https://www.hlavnespravy.sk/jedna-z-najoblubenejsich-rakuskych-hereciek-eva-herzigova-odmietla-ockovanie/2569722

Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila.

A toto ako chcú dokázať? Toto mňa neprestáva udivovať, prečo sa očkovaní boja neočkovaných?! Tak sa potom načo očkujú, keď ich to nechráni?!

[quote="pid:19375, uid:163"]Ta očkování odmítla a právě ona zřejmě klienty nakazila.[/quote] A toto ako chcú dokázať? Toto mňa neprestáva udivovať, prečo sa očkovaní boja neočkovaných?! Tak sa potom načo očkujú, keď ich to nechráni?!

tak toto je zaujimave:

60c25e4a61c5b

tak toto je zaujimave: ![60c25e4a61c5b](serve/attachment&path=60c25e4a61c5b)

Duvod pro takove podezreni neni uveden.

Ale je uveden. A když ne v tom konkrétním článku, tak všude jinde, kde propagují očkování.
Očkovaný je “chráněný”, má “výhody”, nemusí se testovat, tudíž “nemůže” přenášet. Protože kdyby mohl přenášet, musel by se testovat. Logické, ne? Ale někdo přenášet musí, jinak by nebyla potřeba se “chránit”, tj. přenáší neočkovaní.

Stejná logika, jako tvrdit, že když mám neoprén, vlezu do vody a zase vylezu, tak budu suchý.

[quote="pid:19377, uid:306"]Duvod pro takove podezreni neni uveden.[/quote] Ale je uveden. A když ne v tom konkrétním článku, tak všude jinde, kde propagují očkování. Očkovaný je “chráněný”, má “výhody”, nemusí se testovat, tudíž “nemůže” přenášet. Protože kdyby mohl přenášet, musel by se testovat. Logické, ne? Ale někdo přenášet musí, jinak by nebyla potřeba se “chránit”, tj. přenáší neočkovaní. Stejná logika, jako tvrdit, že když mám neoprén, vlezu do vody a zase vylezu, tak budu suchý.

mozes to rozvinut?

Skúsim odpovedať ja. Tu sa vyjadruje právnik, síce je to nový čas, ale nevadí.
Isté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov. A to nejaký čas trvá.
https://www.cas.sk/clanok/2538947/ockovanie-vo-firmach-je-za-dverami-pravnik-opisal-v-com-vidi-slabe-miesta/

[quote="pid:19401, uid:10"]mozes to rozvinut?[/quote] Skúsim odpovedať ja. Tu sa vyjadruje právnik, síce je to nový čas, ale nevadí. Isté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov. A to nejaký čas trvá. https://www.cas.sk/clanok/2538947/ockovanie-vo-firmach-je-za-dverami-pravnik-opisal-v-com-vidi-slabe-miesta/

Ale je uveden. A když ne v tom konkrétním článku, tak všude jinde, kde propagují očkování.
Očkovaný je “chráněný”, má “výhody”, nemusí se testovat, tudíž “nemůže” přenášet. Protože kdyby mohl přenášet, musel by se testovat. Logické, ne? Ale někdo přenášet musí, jinak by nebyla potřeba se “chránit”, tj. přenáší neočkovaní.

Ja o voze, ty o koze. Ja jsem se vyjadroval ciste k tomu, co je v clanku napsane. To,co uvadis ty, je uz dedukce a v clanku o nicem takovem neni ani slovo. Ale asi te chapu - jenom uvadis zaver, k jakemu by poslusna ovce mela dojit a ve vetsine pripadu asi i dojde.

[quote="pid:19435, uid:240"]Ale je uveden. A když ne v tom konkrétním článku, tak všude jinde, kde propagují očkování. Očkovaný je “chráněný”, má “výhody”, nemusí se testovat, tudíž “nemůže” přenášet. Protože kdyby mohl přenášet, musel by se testovat. Logické, ne? Ale někdo přenášet musí, jinak by nebyla potřeba se “chránit”, tj. přenáší neočkovaní.[/quote] Ja o voze, ty o koze. Ja jsem se vyjadroval ciste k tomu, co je v clanku napsane. To,co uvadis ty, je uz dedukce a v clanku o nicem takovem neni ani slovo. Ale asi te chapu - jenom uvadis zaver, k jakemu by poslusna ovce mela dojit a ve vetsine pripadu asi i dojde.

Ale asi te chapu - jenom uvadis zaver, k jakemu by poslusna ovce mela dojit a ve vetsine pripadu asi i dojde.

Tak jest.
(ano bylo to trošku o koze a voze)

[quote="pid:19471, uid:306"]Ale asi te chapu - jenom uvadis zaver, k jakemu by poslusna ovce mela dojit a ve vetsine pripadu asi i dojde.[/quote] Tak jest. (ano bylo to trošku o koze a voze)

Isté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov. A to nejaký čas trvá.

áno, to je síce pravda ale

1. netreba podceňovať osoby v NR SR, ktoré sú schopné schváliť čokoľvek a za akýkoľvek čas, veď skoro všetko doteraz bez problémov schválili a išlo to cez skrátené legislatívne konanie
  2. právne povedomie väčšiny ľudí je dosť slabé a z toho potom pramení strach nie z covidu ale zo straty zamestnanie a príjmu. Takýmto ľuďom stačí slovne "pohroziť" a podvolia sa... Napr. v mojom okolí sa kvôli strate zamestnania dali zaočkovať - pani pár rokov pred dôchodkom pracujúca v DSS (musia sa dať všetci zamestnanci, nakazia klientov atď. a kde by si už ona potom v tomto veku našla prácu) a mladá baba pár rokov po VŠ pracujúca na OÚ (je v kontakte s ľuďmi, atď.)...

[quote="pid:19459, uid:210"]Isté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov. A to nejaký čas trvá.[/quote] áno, to je síce pravda ale 1. netreba podceňovať osoby v NR SR, ktoré sú schopné schváliť čokoľvek a za akýkoľvek čas, veď skoro všetko doteraz bez problémov schválili a išlo to cez skrátené legislatívne konanie 2. právne povedomie väčšiny ľudí je dosť slabé a z toho potom pramení strach nie z covidu ale zo straty zamestnanie a príjmu. Takýmto ľuďom stačí slovne "pohroziť" a podvolia sa... Napr. v mojom okolí sa kvôli strate zamestnania dali zaočkovať - pani pár rokov pred dôchodkom pracujúca v DSS (musia sa dať všetci zamestnanci, nakazia klientov atď. a kde by si už ona potom v tomto veku našla prácu) a mladá baba pár rokov po VŠ pracujúca na OÚ (je v kontakte s ľuďmi, atď.)...

netreba podceňovať osoby v NR SR, ktoré sú schopné schváliť čokoľvek

Áno, to máš pravdu, ja si nerobím o našej vláde žiadne ilúzie, no rátam s tým že podliehajú nejakému nadnárodnému riadeniu. A tam niesom presvedčený o tom, že izraelská cesta je pre Slovensko tým vybratým produktom.
Vyčíňanie Matelka ohľadom Sputniku a iných vecí tomu nasvedčuje.

Napr. v mojom okolí sa kvôli strate zamestnania dali zaočkovať

To potvrdzujem, väščina zrdavotníiov a učiteľov tomu naletela.

[quote="pid:19495, uid:469"]netreba podceňovať osoby v NR SR, ktoré sú schopné schváliť čokoľvek[/quote] Áno, to máš pravdu, ja si nerobím o našej vláde žiadne ilúzie, no rátam s tým že podliehajú nejakému nadnárodnému riadeniu. A tam niesom presvedčený o tom, že izraelská cesta je pre Slovensko tým vybratým produktom. Vyčíňanie Matelka ohľadom Sputniku a iných vecí tomu nasvedčuje. [quote="pid:19495, uid:469"]Napr. v mojom okolí sa kvôli strate zamestnania dali zaočkovať[/quote] To potvrdzujem, väščina zrdavotníiov a učiteľov tomu naletela.

S tím přenášením- vzhledem k tomu že se jedná o studii a část očkovanců má v sobě jen placebo, se otevírají další možnosti...jak přenášení, tak samotného nakažení

S tím přenášením- vzhledem k tomu že se jedná o studii a část očkovanců má v sobě jen placebo, se otevírají další možnosti...jak přenášení, tak samotného nakažení

sté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov.

Na internete koluje právny dokument podľa ktorého ak Američanovi zamestnávateľ prinúti zamestnanca zaočkovať, tak po podpísaní toho dokumentu zodpovedným za všetky ujmy z očkovania sa automaticky stáva zamestnávateľ...

[quote="pid:19459, uid:210"]sté je, že momentalne na to páky nemajú, no ak to budú chciet zaviesť, musia zabrať v zmenách zákonov.[/quote] Na internete koluje právny dokument podľa ktorého ak Američanovi zamestnávateľ prinúti zamestnanca zaočkovať, tak po podpísaní toho dokumentu zodpovedným za všetky ujmy z očkovania sa automaticky stáva zamestnávateľ...

Moderátor

Kvůli koronaviru museli uzavřít Domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Jeden z klientů už nemoci podlehl, přestože byl počátkem roku proti viru očkovaný. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče.

Kauza pokračuje:
“V domově, kde zemřel nakažený senior, dostali covid další dva proočkovaní”
12.6.2021
https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-domove-kde-zemrel-nakazeny-senior-dostali-covid-dalsi-dva-proockovani-40363101
“Hromadné PCR testování šedesáti vytipovaných osob, které provedli ve čtvrtek v Domově důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku liberečtí hygienici, potvrdilo onemocnění covid-19 u dvou seniorů. Oba už přitom byli proočkovaní.”

Má 2 aspekty:
i. nakazit se (a tedy přenášet) může i očkovaný
ii. museli mít velmi “těžký” průběh, když si všimli až pcr-testem, že jsou “nemocní”

Dodatek: diskutující často poukazují na nesmyslnost vydání kovid-pasu očkovaným, protože přenáší.

Dodatek2: někdo dokonce poukazuje, že je možné, že neočkovaná pečovatelka (obviňovaná, že to přinesla), se mohla nakazit od očkovaných, kteří nyní byli pozitivní z pcr-testu...

[quote="pid:19375, uid:163"]Kvůli koronaviru museli uzavřít Domov důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku. Jeden z klientů už nemoci podlehl, přestože byl počátkem roku proti viru očkovaný. Nákaza se prokázala také u dalšího klienta, nakažená je i pracovnice z přímé péče.[/quote] Kauza pokračuje: “V domově, kde zemřel nakažený senior, dostali covid další dva proočkovaní” 12.6.2021 https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/v-domove-kde-zemrel-nakazeny-senior-dostali-covid-dalsi-dva-proockovani-40363101 “Hromadné PCR testování šedesáti vytipovaných osob, které provedli ve čtvrtek v Domově důchodců ve Velkých Hamrech na Jablonecku liberečtí hygienici, potvrdilo onemocnění covid-19 u dvou seniorů. Oba už přitom byli proočkovaní.” Má 2 aspekty: i. nakazit se (a tedy přenášet) může i očkovaný ii. museli mít velmi “těžký” průběh, když si všimli až pcr-testem, že jsou “nemocní” Dodatek: diskutující často poukazují na nesmyslnost vydání kovid-pasu očkovaným, protože přenáší. Dodatek2: někdo dokonce poukazuje, že je možné, že neočkovaná pečovatelka (obviňovaná, že to přinesla), se mohla nakazit od očkovaných, kteří nyní byli pozitivní z pcr-testu...
Upravené 12. 6. 2021 o 11:27
63.48k
562
77
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept