Politika v SR
Informace o vývoji kovid-fašozmu v Igorstánu

Sprava, ktora mozno zapadla: https://plus7dni.pluska.sk/domov/slovensko-zelenej-farbe-rezim-hraniciach-pondelka-uvolnuje-kontroly-budu-nahodne

no ja si zase myslím, že dovolenková sezóna skončila, treba presunúť sily do vnútrozemia a tam šikanovať domorodcov. Takéto kontroly nemal nikto, myslím takto prísne, asi to stalo aj kopec peňazí a nemalo to efekt. Ľudia sa nerozbehli na ockovanie.

A potom ktovie čo sa chystá. Oni už kopu z posledného…

[quote="pid:33480, uid:10"]Sprava, ktora mozno zapadla: https://plus7dni.pluska.sk/domov/slovensko-zelenej-farbe-rezim-hraniciach-pondelka-uvolnuje-kontroly-budu-nahodne[/quote] no ja si zase myslím, že dovolenková sezóna skončila, treba presunúť sily do vnútrozemia a tam šikanovať domorodcov. Takéto kontroly nemal nikto, myslím takto prísne, asi to stalo aj kopec peňazí a nemalo to efekt. Ľudia sa nerozbehli na ockovanie. A potom ktovie čo sa chystá. Oni už kopu z posledného…

A už to aj začína. Dnes mi došla takáto SMS, komu ešte?
6144c758ad9cc

A už to aj začína. Dnes mi došla takáto SMS, komu ešte? ![6144c758ad9cc](serve/attachment&path=6144c758ad9cc)

A už to aj začína. Dnes mi došla takáto SMS, komu ešte?

Ignorovať a správať sa normálne.

[quote="pid:33535, uid:273"]A už to aj začína. Dnes mi došla takáto SMS, komu ešte?[/quote] Ignorovať a správať sa normálne.

„Meniť sa nie je potrebné, prežitie nie je povinné.“ William Edwards Deming

Upravené pred 4 dňami o 18:51

Odkaz znie - pripravte si rúška a nos.... teror sa začína

Odkaz znie - pripravte si rúška a nos.... teror sa začína

Váhala som, či to dať sem alebo do rubriky To neni vtip.
https://www.cas.sk/clanok/2588679/zaockovanych-v-nemocniciach-pribuda-su-vakciny-efektivne-analytik-smatana-ma-pre-slovakov-dolezity-odkaz/

Otváram oči, z článku:

Prvé údaje sa pohybovali okolo 91 percent, v súčasnosti nezaočkovaní tvoria 86 percent všetkých hospitalizácií. Ako však zdravotnícky analytik Martin Smatana na sociálnej sieti vysvetľuje, neznamená to, že efektivita vakcíny klesá. Nedá sa totiž odôvodňovať od štatistík, ktoré zverejňuje ministerstvo. „Efektivita sa dá buď dopočítať matematickými modelmi alebo klinickými štúdiami, kde sa sledujú dve populácie, a to jedna očkovaná a druhá nie,” doplnil analytik.

Navyše, percento zaočkovaných medzi hospitalizovanými bude ďalej rásť. Je to z logického dôvodu. „Čím viac očkovaných bude krajina mať, tým viac bude rásť aj percento hospitalizovaných, ktorí dostali obe dávky. Ak by krajina mala zaočkovaných každého obyvateľa a mala len jedného hospitalizovaného, tak očkovaní tvoria 100 percent hospitalizovaných,” dodal Smatana.

• čítam dobre!?!!? Takze efektivita vakcin sa dá merať klinickými štúdiami? A oni veselo vytrubuju, že vakcina je sloboda, že ľahší priebeh a podobne. Bez štúdii.
  • lenže číslo hospitalizovaných zaočkovaných rastie, a to je ako možné?! Veď ľahší priebeh by mal byt bez hospitalizácie.
  • tých 91% spochybnil aj Matovic, teraz je to 86%, takze proporčne rýchlejšie rastu ockovani ako neočkovaní. Radšej by mali byt ticho.

Váhala som, či to dať sem alebo do rubriky To neni vtip. https://www.cas.sk/clanok/2588679/zaockovanych-v-nemocniciach-pribuda-su-vakciny-efektivne-analytik-smatana-ma-pre-slovakov-dolezity-odkaz/ Otváram oči, z článku: Prvé údaje sa pohybovali okolo 91 percent, v súčasnosti nezaočkovaní tvoria 86 percent všetkých hospitalizácií. Ako však zdravotnícky analytik Martin Smatana na sociálnej sieti vysvetľuje, neznamená to, že efektivita vakcíny klesá. Nedá sa totiž odôvodňovať od štatistík, ktoré zverejňuje ministerstvo. „Efektivita sa dá buď dopočítať matematickými modelmi alebo klinickými štúdiami, kde sa sledujú dve populácie, a to jedna očkovaná a druhá nie,” doplnil analytik. Navyše, percento zaočkovaných medzi hospitalizovanými bude ďalej rásť. Je to z logického dôvodu. „Čím viac očkovaných bude krajina mať, tým viac bude rásť aj percento hospitalizovaných, ktorí dostali obe dávky. Ak by krajina mala zaočkovaných každého obyvateľa a mala len jedného hospitalizovaného, tak očkovaní tvoria 100 percent hospitalizovaných,” dodal Smatana. - čítam dobre!?!!? Takze efektivita vakcin sa dá merať klinickými štúdiami? A oni veselo vytrubuju, že vakcina je sloboda, že ľahší priebeh a podobne. Bez štúdii. - lenže číslo hospitalizovaných zaočkovaných rastie, a to je ako možné?! Veď ľahší priebeh by mal byt bez hospitalizácie. - tých 91% spochybnil aj Matovic, teraz je to 86%, takze proporčne rýchlejšie rastu ockovani ako neočkovaní. Radšej by mali byt ticho.

„Čím viac očkovaných bude krajina mať, tým viac bude rásť aj percento hospitalizovaných, ktorí dostali obe dávky. Ak by krajina mala zaočkovaných každého obyvateľa a mala len jedného hospitalizovaného, tak očkovaní tvoria 100 percent hospitalizovaných,”

V podstate potopil celú naratívu s tým, že za neočkovaného považujú v Amerike aj toho, kto dostal covid alebo mu dačo stalo aj 14 dní po očkovaní (ako je to u nás, to neviem).

[quote="pid:33853, uid:273"]„Čím viac očkovaných bude krajina mať, tým viac bude rásť aj percento hospitalizovaných, ktorí dostali obe dávky. Ak by krajina mala zaočkovaných každého obyvateľa a mala len jedného hospitalizovaného, tak očkovaní tvoria 100 percent hospitalizovaných,”[/quote] V podstate potopil celú naratívu s tým, že za neočkovaného považujú v Amerike aj toho, kto dostal covid alebo mu dačo stalo aj 14 dní po očkovaní (ako je to u nás, to neviem).

Moderátor

Dnes okolo 13tej v slovenskom rozhlase bola jedna pneumológička. Počúval som to v aute, krátko, asi posledných 5-8minút.
Čiže pani MUDr. , staršia, vzdelaná, doslova odporúčala očkovanie aj deťom mladším ako 12 rokov. Tým rizikovým, chorým a bla, bla. Spomenula aj svoju dcéru, pracujúcu v Rajchu, kďe pracuje ako managérka v banke("elita"smile :-) a povedal, že jej dcéra ma 2 alebo 1 dieťa, ktoré sú nad 12 rokov. Obe ich dala zaočkovať. Tam proste v Rajchu, vo Viedni žiadny antivoxer nemá šancu smile, tam je to proste "pecka:-)

Ale skrátim to. Pani pneumológička povedala, že akonáhle dá európska lieková agentúra, či ktorý "boh" pokyn, že sa môže ďobať aj do mladších ako 125 rokov, ona je ZA. Aj svoje vnúčatá bude odporúčať(tie mladšie, alebo to mladšie)
Čiže, žiadne jej rozhodnutie ako odborníka. Chápete? nejaká poj... agentúra povie, že je to ok a ona, ako MUDr si povie samozrejme.

Dnes okolo 13tej v slovenskom rozhlase bola jedna pneumológička. Počúval som to v aute, krátko, asi posledných 5-8minút. Čiže pani MUDr. , staršia, vzdelaná, doslova odporúčala očkovanie aj deťom mladším ako 12 rokov. Tým rizikovým, chorým a bla, bla. Spomenula aj svoju dcéru, pracujúcu v Rajchu, kďe pracuje ako managérka v banke("elita") :-) a povedal, že jej dcéra ma 2 alebo 1 dieťa, ktoré sú nad 12 rokov. Obe ich dala zaočkovať. Tam proste v Rajchu, vo Viedni žiadny antivoxer nemá šancu :D, tam je to proste "pecka:-) Ale skrátim to. Pani pneumológička povedala, že akonáhle dá európska lieková agentúra, či ktorý "boh" pokyn, že sa môže ďobať aj do mladších ako 125 rokov, ona je ZA. Aj svoje vnúčatá bude odporúčať(tie mladšie, alebo to mladšie) Čiže, žiadne jej rozhodnutie ako odborníka. Chápete? nejaká poj... agentúra povie, že je to ok a ona, ako MUDr si povie samozrejme.
Upravené pred 1 dňom o 15:07

ked tlacia na tehotne, aby sa dali ockovat, pricom je problem, aby si dala kvapky do nosa alebo nieco od bolesti hlavy, tak je vidno, co je to za lekar.....pretoze ti sa urcite ucili o roznych liekoch a vakcinach, kde to nebolo osetrene na zaciatku a casom zistili, ze sa zacali rodit postihnute deti. Tragediou v SR je to, ze inde to aspon niekto riesi, hlada data, snazi sa najst dovody, kedy ano, kedy nie a kolko je toho aby to znamenalo ohrozenie, u nas povie Sabaka, ze aj tak by zomreli, aj tak by boli postihnute deti, aj tak by sa nenarodili, tak co....a este budu takych ako on blahoslavit v novinach. Takze USA priznaju 15000 (teraz uz mozno ine cislo ale aj toto je mozno 1 promile realnych) mrtvych na vakcinu a u nas 4 a to je nas cca 60x menej, co uz lepsie dokazuje evidenciu a moralnu kvalitu lekarov

ked tlacia na tehotne, aby sa dali ockovat, pricom je problem, aby si dala kvapky do nosa alebo nieco od bolesti hlavy, tak je vidno, co je to za lekar.....pretoze ti sa urcite ucili o roznych liekoch a vakcinach, kde to nebolo osetrene na zaciatku a casom zistili, ze sa zacali rodit postihnute deti. Tragediou v SR je to, ze inde to aspon niekto riesi, hlada data, snazi sa najst dovody, kedy ano, kedy nie a kolko je toho aby to znamenalo ohrozenie, u nas povie Sabaka, ze aj tak by zomreli, aj tak by boli postihnute deti, aj tak by sa nenarodili, tak co....a este budu takych ako on blahoslavit v novinach. Takze USA priznaju 15000 (teraz uz mozno ine cislo ale aj toto je mozno 1 promile realnych) mrtvych na vakcinu a u nas 4 a to je nas cca 60x menej, co uz lepsie dokazuje evidenciu a moralnu kvalitu lekarov
Upravené pred 1 dňom o 16:55

tých 91% spochybnil aj Matovic, teraz je to 86%, takze proporčne rýchlejšie rastu ockovani ako neočkovaní. Radšej by mali byt ticho.

Ja tým 86 percentám neverím. To môže platiť, len ak to počítajú kumulatívne niekedy od januára. No ak by rátali okamžitý stav v tento deň, alebo stav za tento týždeň, tak očkovaných v nemocniciach by bolo istotne viac.

[quote="pid:33853, uid:273"]tých 91% spochybnil aj Matovic, teraz je to 86%, takze proporčne rýchlejšie rastu ockovani ako neočkovaní. Radšej by mali byt ticho.[/quote] Ja tým 86 percentám neverím. To môže platiť, len ak to počítajú kumulatívne niekedy od januára. No ak by rátali okamžitý stav v tento deň, alebo stav za tento týždeň, tak očkovaných v nemocniciach by bolo istotne viac.

komu ešte?
Prišla nám tiež - nevymazala som, odkladám pre prípad, ak by začalo vyšetrovanie v podaní do Haagu.

[quote="pid:33535, uid:273"]komu ešte?[/quote]Prišla nám tiež - nevymazala som, odkladám pre prípad, ak by začalo vyšetrovanie v podaní do Haagu.

Ja tým 86 percentám neverím. To môže platiť, len ak to počítajú kumulatívne niekedy od januára

áno, to číslo môže byt “správne”, jedine ako kumulatívne. Nato poukazujem. Je rovnako zle ako tých 91%, aké ukazuje trend, že pribúda rýchlejšie ockovanych. Uložím deti, doplním príklad:-) takze sám odstrelil tu ich propagandu, ako už konštatoval Ori, @Oracle_911.

Prišla nám tiež - nevymazala som, odkladám pre prípad, ak by začalo vyšetrovanie v podaní do Haagu.

ani ja, pre istotu mám aj printscreen a zavesila som to aj sem:-)

[quote="pid:33906, uid:6"]Ja tým 86 percentám neverím. To môže platiť, len ak to počítajú kumulatívne niekedy od januára[/quote] áno, to číslo môže byt “správne”, jedine ako kumulatívne. Nato poukazujem. Je rovnako zle ako tých 91%, aké ukazuje trend, že pribúda rýchlejšie ockovanych. Uložím deti, doplním príklad:-) takze sám odstrelil tu ich propagandu, ako už konštatoval Ori, @Oracle_911. [quote="pid:33907, uid:111"]Prišla nám tiež - nevymazala som, odkladám pre prípad, ak by začalo vyšetrovanie v podaní do Haagu.[/quote] ani ja, pre istotu mám aj printscreen a zavesila som to aj sem:-)

, komu ešte?

Aj mne prišla včera.Ja som však vymazala.Vždy všetko mažem od každého aj tie čo posielam(z archívu).Už roky...

[quote="pid:33535, uid:273"], komu ešte?[/quote] Aj mne prišla včera.Ja som však vymazala.Vždy všetko mažem od každého aj tie čo posielam(z archívu).Už roky...

Čiže pani MUDr. , staršia, vzdelaná, doslova odporúčala očkovanie aj deťom mladším ako 12 rokov

Nie je lekár ako lekár, top slovenskí lekári nedosahujú ani 10% špičky západných lekárov a to sa bavíme o špička vs západná špička (píšem o reálnej špičke, nie mediálnej). Zopár odborníkov máme ale na každú špecifikáciu brandže to vidím tak max 3-4 kusy. Väčšina je totálny odpad a človek má väčšie šance s googlením príznakov a nechať sa len preposielať na konkrétne vyšetrenia.

Práve mnohí "starší" lekári sú mylne považovaní za niečo lepšie (socíkové ružové okuliare) ale väčšina z nich nikdy nevidela vedecký článok a aby bol lekár nejaký odborník na niečo mal by priamo výskum aj realizovať, čo sa tiež bohužiaľ veľmi nedeje.

[quote="pid:33880, uid:394"]Čiže pani MUDr. , staršia, vzdelaná, doslova odporúčala očkovanie aj deťom mladším ako 12 rokov[/quote] Nie je lekár ako lekár, top slovenskí lekári nedosahujú ani 10% špičky západných lekárov a to sa bavíme o špička vs západná špička (píšem o reálnej špičke, nie mediálnej). Zopár odborníkov máme ale na každú špecifikáciu brandže to vidím tak max 3-4 kusy. Väčšina je totálny odpad a človek má väčšie šance s googlením príznakov a nechať sa len preposielať na konkrétne vyšetrenia. Práve mnohí "starší" lekári sú mylne považovaní za niečo lepšie (socíkové ružové okuliare) ale väčšina z nich nikdy nevidela vedecký článok a aby bol lekár nejaký odborník na niečo mal by priamo výskum aj realizovať, čo sa tiež bohužiaľ veľmi nedeje.

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách

https://www.hlavnespravy.sk/zaockovany-arcibiskup-babjak-sa-pocas-navstevy-papeza-nakazil-covidom-19-hovori-sa-aj-o-dalsich-menach/2683672

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách https://www.hlavnespravy.sk/zaockovany-arcibiskup-babjak-sa-pocas-navstevy-papeza-nakazil-covidom-19-hovori-sa-aj-o-dalsich-menach/2683672

Aktivistom z Martina sa podarilo zablokovať očkovanie v obci Podbieľ na Orave. Svojou prítomnosťou a vhodne zvolenými argumentami dostali do úzkych nie len prítomný zdravotnícky personál, ale aj privolanú policajnú hliadku. Ich zámer nakoniec vyšiel v ich prospech. Župa očkovaciu jednotku stiahla.

Za prerušením očkovania stoja aktivisti, ktorí si hovoria Martinskí povstalci a nie je to ich prvá akcia. Začiatkom mesiaca sa postarali o prerušenie očkovania priamo na námestí v Martine.

https://www.hlavnespravy.sk/martinskym-aktivistom-sa-podarilo-zablokovat-ockovanie-v-obci-podbiel-dalsi-protest-proti-ockovaniu-sa-organizuje-uz-vo-stvrtok-v-cadci-o-8-30-pred-kulturnym-domom/2685114

Aktivistom z Martina sa podarilo zablokovať očkovanie v obci Podbieľ na Orave. Svojou prítomnosťou a vhodne zvolenými argumentami dostali do úzkych nie len prítomný zdravotnícky personál, ale aj privolanú policajnú hliadku. Ich zámer nakoniec vyšiel v ich prospech. Župa očkovaciu jednotku stiahla. Za prerušením očkovania stoja aktivisti, ktorí si hovoria **Martinskí povstalci** a nie je to ich prvá akcia. Začiatkom mesiaca sa postarali o prerušenie očkovania priamo na námestí v Martine. https://www.hlavnespravy.sk/martinskym-aktivistom-sa-podarilo-zablokovat-ockovanie-v-obci-podbiel-dalsi-protest-proti-ockovaniu-sa-organizuje-uz-vo-stvrtok-v-cadci-o-8-30-pred-kulturnym-domom/2685114
1 ... 5678
79.25k
539
66
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept