Politika v SR
Informace o vývoji kovid-fašozmu v Igorstánu

https://www.teraz.sk/regiony/policajni-potapaci-nasli-v-rieke-nit/534769-clanok.html


Policajní potápači našli v rieke Nitra zbrane


Topoľčany 14. marca (TASR) – Polícia našla na dne rieky Nitra zbrane, rôzne druhy munície i granát. K nálezu došlo pri výcviku potápačov poriečneho oddelenia.


Zbrane našli pomocou detektoru kovov. Z vody ich vytiahli za asistencie policajného pyrotechnika. „Bola medzi nimi krátka strelná zbraň, šesť kusov nábojov, zbraň neznámej výroby a bez výrobného čísla, zásobník Sa vzor 58 a ručný granát RG F1 bez výbušnej zlože. Predmety boli na mieste zaistené a prevzaté vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva policajného zboru v Topoľčanoch,“ informovala v nedeľu polícia.


Určite to našli pri výcviku, "náhodou".


https://www.teraz.sk/regiony/policajni-potapaci-nasli-v-rieke-nit/534769-clanok.html Policajní potápači našli v rieke Nitra zbrane --------------------------------------------- Topoľčany 14. marca (TASR) – Polícia našla na dne rieky Nitra zbrane, rôzne druhy munície i granát. K nálezu došlo pri výcviku potápačov poriečneho oddelenia. Zbrane našli pomocou detektoru kovov. Z vody ich vytiahli za asistencie policajného pyrotechnika. „Bola medzi nimi krátka strelná zbraň, šesť kusov nábojov, zbraň neznámej výroby a bez výrobného čísla, zásobník Sa vzor 58 a ručný granát RG F1 bez výbušnej zlože. Predmety boli na mieste zaistené a prevzaté vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva policajného zboru v Topoľčanoch,“ informovala v nedeľu polícia. Určite to našli pri výcviku, "náhodou".

https://davdva.sk/zilinka-podal-na-us-sr-navrh-na-zacatie-konania-v-suvislosti-s-vyhlaskami/


Žilinka podal na Ústavný súd SR návrh na začatie konania v súvislosti s vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva


Bratislava 18. marca (TASR) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka podal Ústavnému súdu (ÚS) SR návrh na začatie konania v súvislosti s napadnutými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan.


Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka podal Ústavnému súdu Slovenskej republiky návrh na začatie konania podľa čl. 125 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky o súlade § 58 ods. 5, § 59b a § 63l zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony.


Cieľom podaného návrhu je predovšetkým odstrániť pochybnosti o súlade oprávnenia Úradu verejného zdravotníctva vydávať vyhlášky ako všeobecné záväzné právne predpisy, s Ústavou Slovenskej republiky a ústavným zákonom č. 227/2007 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu, z hľadiska formálnej publicity (proces tvorby a zverejnenia) a materiálnej publicity (účinnosť a záväznosť) týchto vyhlášok, ako požiadavky princípov právneho štátu.


V nadväznosti na uvedené generálny prokurátor žiada aj o odstránenie ústavných pochybností o spôsobe vykonania retroaktívnej zmeny povahy opatrení vydávaných Úradom verejného zdravotníctva pred účinnosťou ustanovenia § 59b zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia na vyhlášky, prechodným ustanovením uvedeného zákona. Tým sa podľa názoru generálneho prokurátora odňala možnosť účinnej súdnej ochrany proti aktom Úradu verejného zdravotníctva, garantovanej článkom 46 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky.


Ďalej generálny prokurátor v podanom návrhu žiada aj o odstránenie ústavných pochybností o vylúčení nároku na náhradu škody a úšlého zisku z dôvodu vykonávania opatrení podľa zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktoré sa týkajú neurčitého počtu osôb, čím sa pripojil k už podanému návrhu prezidentky Slovenskej republiky.


Generálny prokurátor zároveň navrhuje pozastavenie účinnosti ustanovení, na základe ktorých sú vydávané vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva ako všeobecné záväzné právne predpisy vyhlasované vo Vestníku vlády Slovenskej republiky.Predmetný návrh na začatie konania nájdete tu:


https://www.genpro.gov.sk/spravy-2ed7.html?id=2908&fbclid=IwAR0qt55bEfAQZ3S0LppN1ZOLB9NIoYzB12MHctdavEoSAsSGeBmGTUMDPEs


https://davdva.sk/zilinka-podal-na-us-sr-navrh-na-zacatie-konania-v-suvislosti-s-vyhlaskami/ Žilinka podal na Ústavný súd SR návrh na začatie konania v súvislosti s vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Bratislava 18. marca (TASR) – Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka podal Ústavnému súdu (ÚS) SR návrh na začatie konania v súvislosti s napadnutými vyhláškami Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. TASR o tom informoval hovorca Generálnej prokuratúry (GP) SR Dalibor Skladan. Generálny prokurátor Slovenskej republiky Maroš Žilinka podal Ústavnému súdu Slovenskej republiky návrh na začatie konania podľa čl. 125 ods. 1 písm. a) Ústavy Slovenskej republiky o súlade § 58 ods. 5, § 59b a § 63l zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov a ktorým sa menia a dopĺňajú niektoré zákony. Cieľom podaného návrhu je predovšetkým odstrániť pochybnosti o súlade oprávnenia Úradu verejného zdravotníctva vydávať vyhlášky ako všeobecné záväzné právne predpisy, s Ústavou Slovenskej republiky a ústavným zákonom č. 227/2007 Z. z. o bezpečnosti štátu v čase vojny, vojnového stavu, výnimočného stavu a núdzového stavu, z hľadiska formálnej publicity (proces tvorby a zverejnenia) a materiálnej publicity (účinnosť a záväznosť) týchto vyhlášok, ako požiadavky princípov právneho štátu. V nadväznosti na uvedené generálny prokurátor žiada aj o odstránenie ústavných pochybností o spôsobe vykonania retroaktívnej zmeny povahy opatrení vydávaných Úradom verejného zdravotníctva pred účinnosťou ustanovenia § 59b zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia na vyhlášky, prechodným ustanovením uvedeného zákona. Tým sa podľa názoru generálneho prokurátora odňala možnosť účinnej súdnej ochrany proti aktom Úradu verejného zdravotníctva, garantovanej článkom 46 ods. 2 Ústavy Slovenskej republiky. Ďalej generálny prokurátor v podanom návrhu žiada aj o odstránenie ústavných pochybností o vylúčení nároku na náhradu škody a úšlého zisku z dôvodu vykonávania opatrení podľa zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, ktoré sa týkajú neurčitého počtu osôb, čím sa pripojil k už podanému návrhu prezidentky Slovenskej republiky. Generálny prokurátor zároveň navrhuje pozastavenie účinnosti ustanovení, na základe ktorých sú vydávané vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva ako všeobecné záväzné právne predpisy vyhlasované vo Vestníku vlády Slovenskej republiky.Predmetný návrh na začatie konania nájdete tu: https://www.genpro.gov.sk/spravy-2ed7.html?id=2908&fbclid=IwAR0qt55bEfAQZ3S0LppN1ZOLB9NIoYzB12MHctdavEoSAsSGeBmGTUMDPEs

https://www.aktuality.sk/clanok/875831/rodna-obec-byvaleho-sefa-sis-dostala-dotaciu-od-premiera-matovicov-urad-tvrdi-ze-bola-od-pellegriniho/


Na Slovensku existuje zhruba tristo sociálnych obecných podnikov, ale len jeden dostal vlani od premiéra dotáciu, informovala Transparency International Slovensko. Na správu následne zareagoval Úrad vlády SR
Na dotáciu na sociálnej sieti na to upozornila Transparency International Slovensko. Z premiérovej rezervy malo ísť koncom novembra 15-tisíc eur na prevádzku výrobne cestovín a pečiva do zemplínskej obce Nižný Hrabovec. Zverejnili aj zmluvu.


„Starostkou dediny s 1600 obyvateľmi je Marcela Pčolinská, matka bratov Pčolinských. Najstarší Vladimír bol v čase poskytnutia dotácie šéfom tajnej služby, dnes je obvinený z korupcie. Jeho manželka Andrea, ako aj brat Peter sú poslancami za hnutie Sme Rodina v národnom parlamente," uvádza organizácia.


https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/posts/3649196358526713
☝️ ZISTENIE TRANSPARENCY INTERNATIONAL JE HOAX
👉 Ide o prostriedky, ktoré rozdelil ešte predchádzajúci premiér Peter Pellegrini. Tieto záväzky z predošlej vlády musí Úrad vlády SR uvoľniť, pretože mal na to predošlý premiér mandát.
👉 Súčasný premiér Igor Matovič nemôže už do rezerv udelených predošlým premiérom vstupovať, sú spracovávané a podpisované v gescii vedúceho Úradu vlády, ktorý je povinný ich podpísať.
✅ Premiér Igor Matovič uvoľnil prostriedky zatiaľ len pre obce zasiahnuté povodňami 🌊.


to nevymyslíš smile
6058d217b92c7


https://www.aktuality.sk/clanok/875831/rodna-obec-byvaleho-sefa-sis-dostala-dotaciu-od-premiera-matovicov-urad-tvrdi-ze-bola-od-pellegriniho/ Na Slovensku existuje zhruba tristo sociálnych obecných podnikov, ale len jeden dostal vlani od premiéra dotáciu, informovala Transparency International Slovensko. Na správu následne zareagoval Úrad vlády SR Na dotáciu na sociálnej sieti na to upozornila Transparency International Slovensko. Z premiérovej rezervy malo ísť koncom novembra 15-tisíc eur na prevádzku výrobne cestovín a pečiva do zemplínskej obce Nižný Hrabovec. Zverejnili aj zmluvu. „Starostkou dediny s 1600 obyvateľmi je Marcela Pčolinská, matka bratov Pčolinských. Najstarší Vladimír bol v čase poskytnutia dotácie šéfom tajnej služby, dnes je obvinený z korupcie. Jeho manželka Andrea, ako aj brat Peter sú poslancami za hnutie Sme Rodina v národnom parlamente," uvádza organizácia. https://www.facebook.com/obycajni.ludia.a.nezavisle.osobnosti/posts/3649196358526713 ☝️ ZISTENIE TRANSPARENCY INTERNATIONAL JE HOAX
Upravené 22. 3. 2021 o 18:24

Respirátory horšie ako rúška


Rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, píše vo svojom blogu lekár MUDr. Peter Lipták s poukázaním na štúdiu Univerzity v Lipsku.


Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich nositeľov, fyzické a ja dopĺňam, že samozrejme aj ich mentálne schopnosti.
https://www.infovojna.sk/article/respiratory-horsie-ako-ruska


**Respirátory horšie ako rúška** Rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, píše vo svojom blogu lekár MUDr. Peter Lipták s poukázaním na štúdiu Univerzity v Lipsku. Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich nositeľov, fyzické a ja dopĺňam, že samozrejme aj ich mentálne schopnosti. https://www.infovojna.sk/article/respiratory-horsie-ako-ruska

Dopoludnie na InfoVojne s Adrianom 22.3.2021
Téma: Dve tretiny a Výnimočná planéta
Hosť: Marian Svinčiak
Téma: Nefungujúce krematóriá
Hosť: Vladimír Ecker
https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-2232021/?m=1


**Dopoludnie na InfoVojne s Adrianom 22.3.2021** Téma: Dve tretiny a Výnimočná planéta Hosť: Marian Svinčiak Téma:** Nefungujúce krematóriá** Hosť: Vladimír Ecker https://www.infovojna.sk/prehravac/dopoludnie-na-infovojne-s-adrianom-2232021/?m=1

https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/583642-v-kosiciach-nie-je-zaujem-o-ockovanie-vychodniari-sa-vyhli-aj-moderne/


V Košiciach nie je záujem o očkovanie, východniari sa vyhli aj Moderne.


„V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do utorkového rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra. Radi by sme čím skôr zaočkovali čo najväčšie množstvo východniarov, ktorí majú záujem o vakcínu,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka.


Očkovacia látka Moderna je podľa aktuálnej očkovacej stratégie určená ľuďom nad 60 rokov. Trnka apeluje aj na to, aby sa do Čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Myslí si, že by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni.


„Evidujeme tiež viacero prípadov, keď sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom Čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z Čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ hovorí župan.


Verím, že takých správ bude viac a viac ľudí sa prebudí, že vakcína nie je sloboda.


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/583642-v-kosiciach-nie-je-zaujem-o-ockovanie-vychodniari-sa-vyhli-aj-moderne/ V Košiciach nie je záujem o očkovanie, východniari sa vyhli aj Moderne. „V stredu sme **chceli zaočkovať 1 500 ľudí** vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do utorkového rána **prihlásilo** na očkovanie touto očkovacou látkou **iba 170 ľudí**. Vakcín máme dostatok, prosíme preto záujemcov, ktorí spĺňajú podmienky na očkovanie, aby sa registrovali do nášho očkovacieho centra. Radi by sme čím skôr zaočkovali čo najväčšie množstvo východniarov, ktorí majú záujem o vakcínu,“ uviedol košický župan Rastislav Trnka. Očkovacia látka Moderna je podľa aktuálnej očkovacej stratégie určená ľuďom nad 60 rokov. Trnka apeluje aj na to, aby sa do Čakárne mohli registrovať ľudia bez obmedzenia veku. Myslí si, že by tak bolo jednoduchšie naplniť kapacity, ktoré má kraj k dispozícii. V prípade, ak by na daný deň bolo prihlásených menej ľudí, termín na očkovanie by získali ľudia registrovaní ako náhradníci v čakárni. „Evidujeme tiež viacero prípadov, keď sa ľudia prihlásili na očkovanie prostredníctvom Čakárne, no termín už niekoľko týždňov nedostali. V takých prípadoch im odporúčame, aby sa odhlásili z Čakárne a zaregistrovali sa nanovo. Máme skúsenosti, že pri opätovnej registrácii ich už systém zaevidoval a dostali termín na očkovanie veľmi rýchlo,“ hovorí župan. Verím, že takých správ bude viac a viac ľudí sa prebudí, že vakcína nie je sloboda.

K tomu doplnim, ze asi tak 3 tyzdne dozadu som sa bavil s kolegom v praci a ten sa mi satiricky stazoval, ze ludia sa hufne odhlasuju z ockovani v KE. Ze z troch ockvacich centier len jedno ako tak daco ockuje a zbytok nic. Ze uz dokonca aj ockovaci zaloznici (nahrada na ockovanie ak by sa objednany nedostavil) sa odhlasuju. Takze ti co boli zmagoreni sa uz ockovali a koniec. Skoncila zabavka. Ku korone len dodam, ze sa rosirilo nosenie rusok v ruke a nie na ustach. Tjs zastavi ta policia das si na usta rusko, policia odide rusko ide dole (a niektori ani vtedy si nedavaju).


K tomu doplnim, ze asi tak 3 tyzdne dozadu som sa bavil s kolegom v praci a ten sa mi satiricky stazoval, ze ludia sa hufne odhlasuju z ockovani v KE. Ze z troch ockvacich centier len jedno ako tak daco ockuje a zbytok nic. Ze uz dokonca aj ockovaci zaloznici (nahrada na ockovanie ak by sa objednany nedostavil) sa odhlasuju. Takze ti co boli zmagoreni sa uz ockovali a koniec. Skoncila zabavka. Ku korone len dodam, ze sa rosirilo nosenie rusok v ruke a nie na ustach. Tjs zastavi ta policia das si na usta rusko, policia odide rusko ide dole (a niektori ani vtedy si nedavaju).

Neviem či to niekto už sem dal ale je to nádhera. Česká hlavná hygienička ktorá vyžadovala tvrdé tresty pre odmietačov respiratorov skolabovala s respiratorom na hube. https://www.ta3.com/clanok/1207500/na-rokovani-vlady-skolabovala-ceska-hlavna-hygienicka.html
Tomu sa povie otvorenie okienka.


Neviem či to niekto už sem dal ale je to nádhera. Česká hlavná hygienička ktorá vyžadovala tvrdé tresty pre odmietačov respiratorov skolabovala s respiratorom na hube. https://www.ta3.com/clanok/1207500/na-rokovani-vlady-skolabovala-ceska-hlavna-hygienicka.html Tomu sa povie otvorenie okienka.

Česká hlavná hygienička ktorá vyžadovala tvrdé tresty pre odmietačov respiratorov skolabovala s respiratorom na hube.

Karma nepustí, hovorí sa.
Žiaľ o egregoroch ešte nemám dosť naštudované.


[quote="pid:10331, uid:14"]Česká hlavná hygienička ktorá vyžadovala tvrdé tresty pre odmietačov respiratorov skolabovala s respiratorom na hube.[/quote] Karma nepustí, hovorí sa. Žiaľ o egregoroch ešte nemám dosť naštudované.

„V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do utorkového rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí.


Opravujem správu smile
Na želanie sa správa upravuje, ako Pán Veľkomožný kázal. Vo večerný správach :
https://spravy.rtvs.sk/2021/04/zaujem-o-ockovanie-v-kosiciach-bol-velky-ockovali-o-hodinu-dlhsie/
Záujem o očkovanie v Košiciach bol veľký, očkovali o hodinu dlhšie.
Záujem o očkovanie vo veľkokapacitnom centre Košického samosprávneho kraja v stredu (7. 4.) prudko stúpol. Očkovali vakcínou Moderna, dostali ju aj ľudia z čakárne na očkovanie v košickej univerzitnej nemocnici. Zdravotníci pracovali o hodinu dlhšie, ako pôvodne plánovali.
Zaočkovali viac ako 1 800 záujemcov.


[quote="pid:10223, uid:94"]„V stredu sme chceli zaočkovať 1 500 ľudí vakcínou od Moderny, ktorá je zložením podobná Pfizeru a jej účinnosť sa pohybuje na úrovni 94 percent. Aj napriek vysokej účinnosti tejto vakcíny sa do utorkového rána prihlásilo na očkovanie touto očkovacou látkou iba 170 ľudí.[/quote] Opravujem správu :D Na želanie sa správa upravuje, ako Pán Veľkomožný kázal. Vo večerný správach : https://spravy.rtvs.sk/2021/04/zaujem-o-ockovanie-v-kosiciach-bol-velky-ockovali-o-hodinu-dlhsie/ Záujem o očkovanie v Košiciach bol veľký, očkovali o hodinu dlhšie. Záujem o očkovanie vo veľkokapacitnom centre Košického samosprávneho kraja v stredu (7. 4.) prudko stúpol. Očkovali vakcínou Moderna, dostali ju aj ľudia z čakárne na očkovanie v košickej univerzitnej nemocnici. Zdravotníci pracovali o hodinu dlhšie, ako pôvodne plánovali. Zaočkovali viac ako 1 800 záujemcov.

Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich nositeľov, fyzické a ja dopĺňam, že samozrejme aj ich mentálne schopnosti.

Tiež som mal problém problém s respirátormi kvôli dýchaniu.
Rúška som bol ochotný nosiť kvôli nestresovaniu predavačiek. Oni predsa túto somarinu nevymysleli. Ale v respirátore som nedokázal dýchať. Riešenie, respirátor XXL. Zdanlivo mám na hube to, čo treba. Keď vidia FFP2, mám pokoj. nikoho nezaujíma, že horný oblúk je centimeter od tváre. Dýcham ako Fico so štítom. V obchodoch, kde im to nevadí, nosím naďalej rúško. Príde mi to férovejšie. Asi ma už tiež zblbli propagandou.
Inak o svoje zdravie a vlastnej rodiny sa má každý starať trvale. Nielen, keď to nariadia tlstý hygienik.


[quote="pid:8447, uid:17"]Ako preukázala štúdia vedcov z Lipskej univerzity rúška a ešte horšie respirátory FFP2/N95, majú výrazne negatívny vplyv na funkciu srdca a pľúc, čo významne znižuje schopnosť vykonávať fyzicky namáhavé pracovné činnosti. Celkovo tieto spôsoby upchávania dýchacích ciest znižujú dostupnosť kyslíka a to je hlavný faktor, ktorý výrazne zhoršuje kvalitu života ich nositeľov, fyzické a ja dopĺňam, že samozrejme aj ich mentálne schopnosti.[/quote] Tiež som mal problém problém s respirátormi kvôli dýchaniu. Rúška som bol ochotný nosiť kvôli nestresovaniu predavačiek. Oni predsa túto somarinu nevymysleli. Ale v respirátore som nedokázal dýchať. Riešenie, respirátor XXL. Zdanlivo mám na hube to, čo treba. Keď vidia FFP2, mám pokoj. nikoho nezaujíma, že horný oblúk je centimeter od tváre. Dýcham ako Fico so štítom. V obchodoch, kde im to nevadí, nosím naďalej rúško. Príde mi to férovejšie. Asi ma už tiež zblbli propagandou. Inak o svoje zdravie a vlastnej rodiny sa má každý starať trvale. Nielen, keď to nariadia tlstý hygienik.

Ako sesternica exministra zdravotníctva Krajčího prispela ku krachu a likvidácii liečebného ústavu pre postihnuté deti v Šamoríne


Šéf lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco v marci poukázal na to, ako súčasní predstavitelia VšZP môžu cielene likvidovať slovenské zdravotníctvo.
Prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco v marci najskôr poskytol rozhovor pre TV Slovan a potom aj zverejnil video na Facebooku, v ktorom poukázal na to, ako súčasní predstavitelia Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) môžu cielene likvidovať slovenské zdravotníctvo a neoprávnenou revíznou činnosťou a jednostrannými likvidačnými zmluvnými podmienkami tlačiť poskytovateľov do krachu.


https://www.infovojna.sk/article/video-ako-sesternica-exministra-zdravotnictva-krajciho-prispela-ku-krachu-a-likvidacii-liecebneho-ustavu-pre-postihnute-deti-v-samorine


Ako sesternica exministra zdravotníctva Krajčího prispela ku krachu a likvidácii liečebného ústavu pre postihnuté deti v Šamoríne Šéf lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco v marci poukázal na to, ako súčasní predstavitelia VšZP môžu cielene likvidovať slovenské zdravotníctvo. Prezident Slovenskej lekárskej únie špecialistov MUDr. Andrej Janco v marci najskôr poskytol rozhovor pre TV Slovan a potom aj zverejnil video na Facebooku, v ktorom poukázal na to, ako súčasní predstavitelia Všeobecnej zdravotnej poisťovne (VšZP) môžu cielene likvidovať slovenské zdravotníctvo a neoprávnenou revíznou činnosťou a jednostrannými likvidačnými zmluvnými podmienkami tlačiť poskytovateľov do krachu. https://www.infovojna.sk/article/video-ako-sesternica-exministra-zdravotnictva-krajciho-prispela-ku-krachu-a-likvidacii-liecebneho-ustavu-pre-postihnute-deti-v-samorine

tak budova sa hodi....a kedze urcite je schatrala, tak sa moze predat za lacno:-) (ved kto by ju chcel:-))


tak budova sa hodi....a kedze urcite je schatrala, tak sa moze predat za lacno:-) (ved kto by ju chcel:-))

https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/3755958457792701


Ministerstvo vnútra SR
46 min ·
ŠKOLSTVO BUDE POD JEDNOU STRECHOU
Vláda dnes schválila zmeny týkajúce sa fungovania regionálneho školstva. O čo ide?
✅ Odbory školstva na okresných úradoch v sídle kraja prejdú pod riadenie Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z Ministerstva vnútra SR.
✅ Cieľom je plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády SR na roky 2020 – 2024, ktorého zámerom je zjednotenie financovania škôl a školských zariadení pod ministerstvom školstva.
✅ Návrat k modelu miestnej štátnej správy v školstve v pôsobnosti ministerstva školstva zabezpečí prevzatie súčasnej agendy odborov školstva okresných úradov v sídle kraja bez zmien v jej obsahu, ako aj prevzatie zriaďovateľských pôsobností pri školách a školských zariadeniach, a to najmä vo vzťahu k deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.
✅ V súčasnosti je financovanie v oblasti školstva predmetom dvoch rozpočtových kapitol, dvoch rezortných informačných systémov a často aj dvojitej administratívy.
✅ Účinnosť návrhu novely zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve sa navrhuje k 1. januáru 2022.


https://www.facebook.com/ministerstvovnutraSR/posts/3755958457792701 Ministerstvo vnútra SR 46 min · ŠKOLSTVO BUDE POD JEDNOU STRECHOU Vláda dnes schválila zmeny týkajúce sa fungovania regionálneho školstva. O čo ide? ✅ Odbory školstva na okresných úradoch v sídle kraja prejdú pod riadenie Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z Ministerstva vnútra SR. ✅ Cieľom je plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády SR na roky 2020 – 2024, ktorého zámerom je zjednotenie financovania škôl a školských zariadení pod ministerstvom školstva. ✅ Návrat k modelu miestnej štátnej správy v školstve v pôsobnosti ministerstva školstva zabezpečí prevzatie súčasnej agendy odborov školstva okresných úradov v sídle kraja bez zmien v jej obsahu, ako aj prevzatie zriaďovateľských pôsobností pri školách a školských zariadeniach, a to najmä vo vzťahu k deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami. ✅ V súčasnosti je financovanie v oblasti školstva predmetom dvoch rozpočtových kapitol, dvoch rezortných informačných systémov a často aj dvojitej administratívy. ✅ Účinnosť návrhu novely zákona o štátnej správe v školstve a školskej samospráve sa navrhuje k 1. januáru 2022.

https://www.facebook.com/narodnybezpecnostnyurad/posts/291646509204734


MIMORIADNE VAROVANIE NBÚ❗❗❗
Národný bezpečnostný úrad zaznamenal sériu významných ransomvérových útokov na slovenské ciele🎯
Chceme upozorniť všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a ZÁLOHOVALI svoje systémy proti potenciálnemu útoku.
Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT momentálne nemôže pre citlivosť témy poskytnúť verejne viac podrobností.
NBÚ bude v nadchádzajúcich hodinách priebežne zverejňovať k situácii informácie na svojom Facebooku, webstránke aj s pomocou ďalších štátnych orgánov✍️


https://www.facebook.com/narodnybezpecnostnyurad/posts/291646509204734 MIMORIADNE VAROVANIE NBÚ❗❗❗ Národný bezpečnostný úrad zaznamenal sériu významných ransomvérových útokov na slovenské ciele

Grohling neurobil nič iné len to, že sa budu statne peniaze nalievat do liberálne ladených škôl, socialne slabych-romskych komunit, znevyhodnených a pod....či sukromnych škôl ktoré neboli pod zástitou statu...a .takto si pekne prerozdelí peniaze svojim mimovladnym parazitom, ktorí pod strechou statu budú pachat zvratenosti na nasich detoch....a rozkradať čo sa dá....čierna diera prerazila svoje dno

ŠKOLSTVO BUDE POD JEDNOU STRECHOU
Vláda dnes schválila zmeny týkajúce sa fungovania regionálneho školstva. O čo ide?
✅ Odbory školstva na okresných úradoch v sídle kraja prejdú pod riadenie Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z Ministerstva vnútra SR.
✅ Cieľom je plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády SR na roky 2020 – 2024, ktorého zámerom je zjednotenie financovania škôl a školských zariadení pod ministerstvom školstva.
✅ Návrat k modelu miestnej štátnej správy v školstve v pôsobnosti ministerstva školstva zabezpečí prevzatie súčasnej agendy odborov školstva okresných úradov v sídle kraja bez zmien v jej obsahu, ako aj prevzatie zriaďovateľských pôsobností pri školách a školských zariadeniach, a to najmä vo vzťahu k deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.


Grohling neurobil nič iné len to, že sa budu statne peniaze nalievat do liberálne ladených škôl, socialne slabych-romskych komunit, znevyhodnených a pod....či sukromnych škôl ktoré neboli pod zástitou statu...a .takto si pekne prerozdelí peniaze svojim mimovladnym parazitom, ktorí pod strechou statu budú pachat zvratenosti na nasich detoch....a rozkradať čo sa dá....čierna diera prerazila svoje dno [quote="pid:11332, uid:94"]ŠKOLSTVO BUDE POD JEDNOU STRECHOU Vláda dnes schválila zmeny týkajúce sa fungovania regionálneho školstva. O čo ide? ✅ Odbory školstva na okresných úradoch v sídle kraja prejdú pod riadenie Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR z Ministerstva vnútra SR. ✅ Cieľom je plnenie záväzku z Programového vyhlásenia vlády SR na roky 2020 – 2024, ktorého zámerom je zjednotenie financovania škôl a školských zariadení pod ministerstvom školstva. ✅ Návrat k modelu miestnej štátnej správy v školstve v pôsobnosti ministerstva školstva zabezpečí prevzatie súčasnej agendy odborov školstva okresných úradov v sídle kraja bez zmien v jej obsahu, ako aj prevzatie zriaďovateľských pôsobností pri školách a školských zariadeniach, a to najmä vo vzťahu k deťom a žiakom so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami.[/quote]
Upravené pred 3 dňami o 15:28

@zuzka v Nitre je napríklad jeden gympel pod Ministerstvom vnútra a navonok nie je žiaden dôvod, aby to tak bolo. Čo tam chodí mládež právnikov alebo policajných funkcionárov? Alebo si tam pestujú kádre spravodajské služby?

Rúška
Celkom dobre funguje nosenie bežného chirurgického rúška namiesto respirátora. SBSkári to už veľmi neriešia. Nedávno ma jeden upozornil, na čo som mu odpovedal, že mi lekár zakázal nosiť respirátor. Nasledovala otázka, či mám na to potvrdenie. Na moju kladnú odpoveď sa stiahol a daj pokoj.


Ďalšia čerstvá skúsenosť z môjho blízkeho okolia - pľúcny lekár, sám bez rúška, povedal pacientovi, ktorý sa sťažuje na postcovid stavy, že v prvom rade si má dať dole z tlamy ten kus plastu, a potom nájsť v garáži bicykel a začať ho používať. Že problémy sú psychického rázu, pretože nie je žiaden nález. Nie je to jediný pľúcny, o ktorom som počul podobnú skúsenosť.


@zuzka v Nitre je napríklad jeden gympel pod Ministerstvom vnútra a navonok nie je žiaden dôvod, aby to tak bolo. Čo tam chodí mládež právnikov alebo policajných funkcionárov? Alebo si tam pestujú kádre spravodajské služby? **Rúška** Celkom dobre funguje nosenie bežného chirurgického rúška namiesto respirátora. SBSkári to už veľmi neriešia. Nedávno ma jeden upozornil, na čo som mu odpovedal, že mi lekár zakázal nosiť respirátor. Nasledovala otázka, či mám na to potvrdenie. Na moju kladnú odpoveď sa stiahol a daj pokoj. Ďalšia čerstvá skúsenosť z môjho blízkeho okolia - pľúcny lekár, sám bez rúška, povedal pacientovi, ktorý sa sťažuje na postcovid stavy, že v prvom rade si má dať dole z tlamy ten kus plastu, a potom nájsť v garáži bicykel a začať ho používať. Že problémy sú psychického rázu, pretože nie je žiaden nález. Nie je to jediný pľúcny, o ktorom som počul podobnú skúsenosť.

Chceme upozorniť všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a ZÁLOHOVALI svoje systémy proti potenciálnemu útoku.
Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT momentálne nemôže pre citlivosť témy poskytnúť verejne viac podrobností.
NBÚ bude v nadchádzajúcich hodinách priebežne zverejňovať k situácii informácie na svojom Facebooku, webstránke aj s pomocou ďalších štátnych orgáno


to znamena konkrétne čo? Niekto od fachu vysvetlí? Ďakujem


[quote="pid:11658, uid:94"]Chceme upozorniť všetky firmy a inštitúcie v krajine, aby okamžite zabezpečili a ZÁLOHOVALI svoje systémy proti potenciálnemu útoku. Národné centrum kybernetickej bezpečnosti SK-CERT momentálne nemôže pre citlivosť témy poskytnúť verejne viac podrobností. NBÚ bude v nadchádzajúcich hodinách priebežne zverejňovať k situácii informácie na svojom Facebooku, webstránke aj s pomocou ďalších štátnych orgáno[/quote] to znamena konkrétne čo? Niekto od fachu vysvetlí? Ďakujem

KDH do parlamentu
Zdravím som tu nový. Chcem prispieť svojou analýzou do ksb fóra v našom "igorstáne". Sledujem to už dlhšiu dobu, ale neviem, či si niekto všimol, ako si GP pomaly a potichu pripravuje vstup KDH do parlamentu a možno aj do novej vlády. Hlina ako predseda KDH (človek GP) pred voľbami 2020 neuspel, zjavne sa o to zapríčinilo hlavne spojenie s Progresívnymi, ktorý riešili témy LGBTI, marihuanu atd. Od snemu, ktorý sa konal 22. augusta bol zvolený Majerský, ktorý začal s redizajnom loga a novou víziou v riadenie štátu. V Matovičovej ročnej vláde sa dialo niekoľko zaujímavých udalostí, ako sú téma potraty (vojna medzi Záborskou a Cigánikovou) a Krajčího vyhláškou o potratoch pre ženy nad 40 rokov. Ďalej Čaputová navštívila pred Vianocami 14.12. Pápeža a ten len pred nedávnom prisľúbil, že príde na krátku návštevu do Bratislavy 12.9. Keď sa pred nedávnom stal premiérom Heger, ktorý sa stretol so Zvolenským sa vzápätí začali otvárať ako prvé kostoly a samozrejme od pondelka sa do kostolov môže ísť bez testu. Tu je vidieť ako zasahuje cirkev do riadenia štátu. Sledujem aj, čo sa deje v bašte KDH v Prešove a Prešovskom kraji. Začínajú s rekonštrukciou Divadla Jonáša Záborského a stava sa aj diaľničný obchvat s tunelom, ktorý má byť otvorený v roku 2024. V športe sa toho deje dosť. Po všetkých naťahovačkách konečne schválili stavbu futbalového štadióna a nezabudlo sa aj na hokej. Do našej hokejovej extraligy sa po 22 rokoch vracia pod novým názvom HC Slavia Prešov (včera postúpila aj Spišská Nová Ves !!!). Všetko čo sa deje okolo cirkvi, kostolov a Prešova pozorne sledujem a je vidieť, že informácie nahrávajú práve KDH.


**KDH do parlamentu** Zdravím som tu nový. Chcem prispieť svojou analýzou do ksb fóra v našom "igorstáne". Sledujem to už dlhšiu dobu, ale neviem, či si niekto všimol, ako si GP pomaly a potichu pripravuje vstup KDH do parlamentu a možno aj do novej vlády. Hlina ako predseda KDH (človek GP) pred voľbami 2020 neuspel, zjavne sa o to zapríčinilo hlavne spojenie s Progresívnymi, ktorý riešili témy LGBTI, marihuanu atd. Od snemu, ktorý sa konal 22. augusta bol zvolený Majerský, ktorý začal s redizajnom loga a novou víziou v riadenie štátu. V Matovičovej ročnej vláde sa dialo niekoľko zaujímavých udalostí, ako sú téma potraty (vojna medzi Záborskou a Cigánikovou) a Krajčího vyhláškou o potratoch pre ženy nad 40 rokov. Ďalej Čaputová navštívila pred Vianocami 14.12. Pápeža a ten len pred nedávnom prisľúbil, že príde na krátku návštevu do Bratislavy 12.9. Keď sa pred nedávnom stal premiérom Heger, ktorý sa stretol so Zvolenským sa vzápätí začali otvárať ako prvé kostoly a samozrejme od pondelka sa do kostolov môže ísť bez testu. Tu je vidieť ako zasahuje cirkev do riadenia štátu. Sledujem aj, čo sa deje v bašte KDH v Prešove a Prešovskom kraji. Začínajú s rekonštrukciou Divadla Jonáša Záborského a stava sa aj diaľničný obchvat s tunelom, ktorý má byť otvorený v roku 2024. V športe sa toho deje dosť. Po všetkých naťahovačkách konečne schválili stavbu futbalového štadióna a nezabudlo sa aj na hokej. Do našej hokejovej extraligy sa po 22 rokoch vracia pod novým názvom HC Slavia Prešov (včera postúpila aj Spišská Nová Ves !!!). Všetko čo sa deje okolo cirkvi, kostolov a Prešova pozorne sledujem a je vidieť, že informácie nahrávajú práve KDH.
12.11k
78
28
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept