Mimo kategórií
Slinové AG testy

Lekáreň Schneider, ako už bolo na fóre spomenuté, ponúka slinové AG testy a poskytuje návod, ako získať certifikát.

https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov

Ak sa nič nezmení, tak od pondelka 12.4.2021 sa majú otvárať škôlky a prvý stupeň základných škol, ale podmienka návštevy je test jedného z rodičov. Oslovil som svoju všeobecnú lekárku, ale tá tieto testy nevykonáva.
Máte už niekto pozitívnu skúsenosť s lekárom vo svojom okolí, ktorý je ochotný vykonať a potvrdiť takýto test? Ja som z Košíc, ale ak ma niekto pozitívnu skúsenosť aj z iných miest, tak by sa to mohlo hodiť aj ostatným, ak potrebujú oficiálny certifikát.

Lekáreň Schneider, ako už bolo na fóre spomenuté, ponúka slinové AG testy a poskytuje návod, ako získať certifikát. https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov Ak sa nič nezmení, tak od pondelka 12.4.2021 sa majú otvárať škôlky a prvý stupeň základných škol, ale podmienka návštevy je test jedného z rodičov. Oslovil som svoju všeobecnú lekárku, ale tá tieto testy nevykonáva. Máte už niekto pozitívnu skúsenosť s lekárom vo svojom okolí, ktorý je ochotný vykonať a potvrdiť takýto test? Ja som z Košíc, ale ak ma niekto pozitívnu skúsenosť aj z iných miest, tak by sa to mohlo hodiť aj ostatným, ak potrebujú oficiálny certifikát.

Existuje výzva o.z. Lekár pre pacienta: https://www.lekarprepacienta.sk/index.php/2021/02/10/vyzva-vseobecnym-lekarom-na-pouzivanie-slinovych-antigennych-testov-v-ambulanciach/

Keď sa plošné testovanie zmenilo na trvalý skríning a začali obmedzenia, s tou výzvou som oslovil svojho všeobecného lekára a ten nemal problém. S tým, že poisťovňa mu hradí materiál len na výterové testy a nemá ďalších záujemcov o slinové testy, takže si ich budem musieť zohnať sám, lebo jemu sa to skrátka kupovať neoplatí.
Asi po dvoch mesiacoch som našu dohodu nedávno aj využil (potreboval som niečo riešiť na dopravnom inšpektoráte a nemal som chuť sa naťahovať priamo vo vlčom dúpätí - nakoniec však test odomňa nikto nepýtal). A pán doktor bol zvedavý, kde čo a za koľko som kúpil, lebo oni už s nejakým kolegom čosi skúšali... smile

Existuje výzva o.z. Lekár pre pacienta: https://www.lekarprepacienta.sk/index.php/2021/02/10/vyzva-vseobecnym-lekarom-na-pouzivanie-slinovych-antigennych-testov-v-ambulanciach/ Keď sa plošné testovanie zmenilo na trvalý skríning a začali obmedzenia, s tou výzvou som oslovil svojho všeobecného lekára a ten nemal problém. S tým, že poisťovňa mu hradí materiál len na výterové testy a nemá ďalších záujemcov o slinové testy, takže si ich budem musieť zohnať sám, lebo jemu sa to skrátka kupovať neoplatí. Asi po dvoch mesiacoch som našu dohodu nedávno aj využil (potreboval som niečo riešiť na dopravnom inšpektoráte a nemal som chuť sa naťahovať priamo vo vlčom dúpätí - nakoniec však test odomňa nikto nepýtal). A pán doktor bol zvedavý, kde čo a za koľko som kúpil, lebo oni už s nejakým kolegom čosi skúšali... :)

tak moja skusenosť, je zatiaľ bez odpovede, lebo som oslovila školu kde chodi syn, že či sa vôbec zaujmali o avizovane slinove testy, ktoré Grohling hovoril, že zoženie ešte asi pred 4. mesiacmi....škola sa mi zatial nevyjadrila a dokonca ani k tomu ako poriešia GDPR......len pisali, že budu kloktacie testy a ja som sa nakoniec rozhodla a syn suhlasil na AG testy....pričom najskor som suhlasila s kloktacími....no neskôr som nad tým premyslala, aj ked je to jedna mačka vo vreci...nemam dôveru v to kloktanie....takže čakam na odpoveď zo školy....predpokladam, že mi tam budu predkladať tie tuposti od Mikasa...čo som aj hneď uviedla, že ma Mikasove vyhlašky nezaujmaju....my sa riadime zakonom a tým vyhlaška nie je....asi oslovim dr ......vďaka za tip....PS: v sprave pre rodičov boli len dve možnosti, pričom vieme aj o PCR testoch....taketo vydieračky su proste bežne....

tak moja skusenosť, je zatiaľ bez odpovede, lebo som oslovila školu kde chodi syn, že či sa vôbec zaujmali o avizovane slinove testy, ktoré Grohling hovoril, že zoženie ešte asi pred 4. mesiacmi....škola sa mi zatial nevyjadrila a dokonca ani k tomu ako poriešia GDPR......len pisali, že budu kloktacie testy a ja som sa nakoniec rozhodla a syn suhlasil na AG testy....pričom najskor som suhlasila s kloktacími....no neskôr som nad tým premyslala, aj ked je to jedna mačka vo vreci...nemam dôveru v to kloktanie....takže čakam na odpoveď zo školy....predpokladam, že mi tam budu predkladať tie tuposti od Mikasa...čo som aj hneď uviedla, že ma Mikasove vyhlašky nezaujmaju....my sa riadime zakonom a tým vyhlaška nie je....asi oslovim dr ......vďaka za tip....PS: v sprave pre rodičov boli len dve možnosti, pričom vieme aj o PCR testoch....taketo vydieračky su proste bežne....

[quote="pid:10485, uid:17"]asi oslovim dr ......vďaka za

Zuzka, ja mám menšie deti, ale potrebujem test kvoli cestovaniu do cr. Moju pedinu som presvedčila.

Riesila som toto s právnikom, ja ako rodič tiež potrebujem test do školy. Takze osloviť ich a skúsiť sa dohodnúť. Možnosti, otestujeme doma, môžeš odfotiť, spises cestné vyhlásenie. Možnosť 2 otestuje ho v prítomnosti zástupcu školy týmto testom. Nemozu to odmietnuť, pokial ide o Mikas alebo Grohling vyhlášku, píše sa tam antigen teste certifikovaným v Eu. Ešte má napadla možnosť, chceknut miestne MOMky a poprosiť ich o stempel. K tomuto kroku som zatiaľ nepristúpila.

Ak nič z toho by sa nepodarilo, už by som nechala právnika riešiť. Takze treba mysliet pozitívne. A ist prkne za nimi s pokorou (pozor to neznamená sklopené uši) a vysvetlit. Držím palčeky!

[quote="pid:10485, uid:17"]asi oslovim dr ......vďaka za Zuzka, ja mám menšie deti, ale potrebujem test kvoli cestovaniu do cr. Moju pedinu som presvedčila. Riesila som toto s právnikom, ja ako rodič tiež potrebujem test do školy. Takze osloviť ich a skúsiť sa dohodnúť. Možnosti, otestujeme doma, môžeš odfotiť, spises cestné vyhlásenie. Možnosť 2 otestuje ho v prítomnosti zástupcu školy týmto testom. Nemozu to odmietnuť, pokial ide o Mikas alebo Grohling vyhlášku, píše sa tam antigen teste certifikovaným v Eu. Ešte má napadla možnosť, chceknut miestne MOMky a poprosiť ich o stempel. K tomuto kroku som zatiaľ nepristúpila. Ak nič z toho by sa nepodarilo, už by som nechala právnika riešiť. Takze treba mysliet pozitívne. A ist prkne za nimi s pokorou (pozor to neznamená sklopené uši) a vysvetlit. Držím palčeky!
Upravené 8. 4. 2021 o 22:01

Tak ja mám pro ČR tyto https://www.pracovniochrana.cz/realy-tech-novel-antigen-rychlotest-na-koronavirus

Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jsou tyto testy schváleny k sebetestování - udělena výjimka pro antigenní testy, vydaná MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.

dnes jsem psala ředitelce školy, zda si je dítě nemůže donést jako alternativu a otestovat se pod jejich dozorem, + další otázky, jsem zvědavá na odpoved....
u nás je střídavá docházka, týden doma, týden ve škole, už máme rozpis, podle tříd, známých holky- 1 a 4 třída- budou chodit na střídačku, takže maminka bude nonstop s jednou doma..
to se fakt povedlo..

Tak ja mám pro ČR tyto https://www.pracovniochrana.cz/realy-tech-novel-antigen-rychlotest-na-koronavirus _Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jsou tyto testy schváleny k sebetestování - **udělena výjimka pro antigenní testy, vydaná MZČR** podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb._ dnes jsem psala ředitelce školy, zda si je dítě nemůže donést jako alternativu a otestovat se pod jejich dozorem, + další otázky, jsem zvědavá na odpoved.... u nás je střídavá docházka, týden doma, týden ve škole, už máme rozpis, podle tříd, známých holky- 1 a 4 třída- budou chodit na střídačku, takže maminka bude nonstop s jednou doma.. to se fakt povedlo..

dievčatá držme si palce, ja sa nevzdám... neskôr napíšem ako to dopadlo

dievčatá držme si palce, ja sa nevzdám... neskôr napíšem ako to dopadlo

Zdravíčko.Rovnaký postup som skúšal aj ja.Bol som na teste zo slín .Daná nemocnica si ho nazvala PCR ,pričom nevidím rozdiel v ich a v testoch z lekárne(nemocnica výsledok do 24hod no pani s ktorou som volal sa asi preriekla a povedala ,že vzorky robia až na druhý deň o 9tej hod - výsledok 9:14 som už mal...testy z lekárne výsledok do 15 minút rovnako,rozdiel vidím len a len v cene...)Obvolal som kadekoho či sú ochotní mi spraviť test,ktorý si zakúpim no nenašiel sa ani jeden.MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a nebol ochotný dať potvrdenie na môj certifikát, lebo majú svoje pravidlá...každopádne netreba to vzdávať a treba tlačiť na testy zo slín aspoň u svojich lekárov.Držím palce.

Zdravíčko.Rovnaký postup som skúšal aj ja.Bol som na teste zo slín .Daná nemocnica si ho nazvala PCR ,pričom nevidím rozdiel v ich a v testoch z lekárne(nemocnica výsledok do 24hod no pani s ktorou som volal sa asi preriekla a povedala ,že vzorky robia až na druhý deň o 9tej hod - výsledok 9:14 som už mal...testy z lekárne výsledok do 15 minút rovnako,rozdiel vidím len a len v cene...)Obvolal som kadekoho či sú ochotní mi spraviť test,ktorý si zakúpim no nenašiel sa ani jeden.MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a nebol ochotný dať potvrdenie na môj certifikát, lebo majú svoje pravidlá...každopádne netreba to vzdávať a treba tlačiť na testy zo slín aspoň u svojich lekárov.Držím palce.

MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a

Preto som to aj neskúšala. Oni sú zanietení testovači. Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba). Ale tu skolu ešte vymyslím nejako.

Ešte začiatkom týždňa som začula v správach niečo o samotestovani. Tak nechajme sa prekvapiť:-)

[quote="pid:10536, uid:222"]MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a[/quote] Preto som to aj neskúšala. Oni sú zanietení testovači. Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba). Ale tu skolu ešte vymyslím nejako. Ešte začiatkom týždňa som začula v správach niečo o samotestovani. Tak nechajme sa prekvapiť:-)
Upravené 9. 4. 2021 o 09:15

Kupil som test online, siel za doktorkou, urobil si ho u nej, dala mi papier. Podotykam, ze to nebola moja obvodna, ale mojej manzelky. Samozrejme za poplatok 15 Euro.

Kupil som test online, siel za doktorkou, urobil si ho u nej, dala mi papier. Podotykam, ze to nebola moja obvodna, ale mojej manzelky. Samozrejme za poplatok 15 Euro.

Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.

Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba)

No toto neviem lebo tento týždeň som sa dostal na hranicu s Maďarskom pri BA (nechtiac) a potreboval som sa len otočiť naspäť na BA,tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo som videl tak kontrolovali každé auto a ľudia ukazovali nejáké papiere ale neviem či testy alebo pracovné povolenia..toto si treba zistiť.

[quote="pid:10540, uid:273"]Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba)[/quote] No toto neviem lebo tento týždeň som sa dostal na hranicu s Maďarskom pri BA (nechtiac) a potreboval som sa len otočiť naspäť na BA,tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo som videl tak kontrolovali každé auto a ľudia ukazovali nejáké papiere ale neviem či testy alebo pracovné povolenia..toto si treba zistiť.
Upravené 9. 4. 2021 o 10:25

Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.

[quote="pid:10549, uid:17"]Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.[/quote] Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.

Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.

Toľko, čo bolo v návode - 15 minút.

[quote="pid:10554, uid:222"]Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.[/quote] Toľko, čo bolo v návode - 15 minút.

tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo

no veď hovorím. Že na hranice by som šla s papierom od lekára. Do nákupného centra so svojim:-)

[quote="pid:10552, uid:222"]tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo[/quote] no veď hovorím. Že na hranice by som šla s papierom od lekára. Do nákupného centra so svojim:-)

Vďaka Kulich aj Sova .... Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?
@Lavazza a @rybana Mám zatiaľ odpoved od triedneho, ktorý mi poskytol dôležitú info, že môžem syna testovať akokoľvek..... neskutočne mi odľahlo....čakám odpoveď od Dr....písala som mail či bude ochotná otestovat syna slinovym testom....dúfam, že áno.

Vďaka Kulich aj Sova .... Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval? @Lavazza a @rybana Mám zatiaľ odpoved od triedneho, ktorý mi poskytol dôležitú info, že môžem syna testovať akokoľvek..... neskutočne mi odľahlo....čakám odpoveď od Dr....písala som mail či bude ochotná otestovat syna slinovym testom....dúfam, že áno.

Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?

Bolo to davnejsie, bol to prvy, ktory som nasiel na webe a ktory mal napisane, ze je na sklade. Nakoniec som nan cakal 3 tyzdne. Oplati sa ich prezvonit a zistit skutocny stav.
Ked sa dostanem k mailom, napisem presne adresu webu.

[quote="pid:10578, uid:17"]Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?[/quote] Bolo to davnejsie, bol to prvy, ktory som nasiel na webe a ktory mal napisane, ze je na sklade. Nakoniec som nan cakal 3 tyzdne. Oplati sa ich prezvonit a zistit skutocny stav. Ked sa dostanem k mailom, napisem presne adresu webu.

Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma

Schneider...je tam 5 ks za 39,50

tieto mám aj, narába sa s tým podobne ako s tehotenským testom. Odoberieš sliny, dáš do malej nádobky, prileješ zmes na testovanie, zatrepať, odoberieš pipetou 3 kvapky na testovaciu kazetu. Easy. Výsledok za 10 min.

Ja by som už Zuzka lekárku nekontaktovala. Natočiť na kameru, odfotiť výsledok a napíšeš cestné vyhlásenie. Keď akokoľvek, akokoľvek. Fotky a video by som ukázala. Lekárku by som si nechala pre prípady, keď treba ist na Kramáre. Predsa.... ale je to na tebe, držím palčeky!

ja mám tie, akurát ja som ich vo februári kupovala za 70 EUR 5 ks, ale hocičo, len nie tie bodové testy.

ináč zaujímavá iniciatíva:

http://www.inenoviny.sk/viacere-obce-na-liptove-sa-spojili-a-zacali-bojovat-voci-statnej-sikane/?fbclid=IwAR1zR8HONjhf4oRLGVgsD36m5jhqMmWEszZ9z6NVMNHvtNQgFe_3NoaV4mU

[quote="pid:10587, uid:17"]Schneider...je tam 5 ks za 39,50[/quote] tieto mám aj, narába sa s tým podobne ako s tehotenským testom. Odoberieš sliny, dáš do malej nádobky, prileješ zmes na testovanie, zatrepať, odoberieš pipetou 3 kvapky na testovaciu kazetu. Easy. Výsledok za 10 min. Ja by som už Zuzka lekárku nekontaktovala. Natočiť na kameru, odfotiť výsledok a napíšeš cestné vyhlásenie. Keď akokoľvek, akokoľvek. Fotky a video by som ukázala. Lekárku by som si nechala pre prípady, keď treba ist na Kramáre. Predsa.... ale je to na tebe, držím palčeky! ja mám tie, akurát ja som ich vo februári kupovala za 70 EUR 5 ks, ale hocičo, len nie tie bodové testy. ináč zaujímavá iniciatíva: http://www.inenoviny.sk/viacere-obce-na-liptove-sa-spojili-a-zacali-bojovat-voci-statnej-sikane/?fbclid=IwAR1zR8HONjhf4oRLGVgsD36m5jhqMmWEszZ9z6NVMNHvtNQgFe_3NoaV4mU
Upravené 9. 4. 2021 o 14:37

Zuzka ja som objednával tieto https://www.drprotect.sk/diagnosticke-testy/certifikovany-kanadsky-antigenovy-rychlotest-na-covid-19-zo-slin-rapid-response-ag-s-presnostou-99-5--2-ks , ale je to v zásade jedno - všetky slinové s certifikátom plnia účel, na ktorý to potrebuješ. Aj tak je to skoro všetko Čína.

Ja som na detskú doktorku išiel tak, že mám strach o zdravie rodiny, lebo mi nestačí, že ostatné deti nie sú testované a chcem mať každý týždeň istotu, že mi dieťa domov neprinesie Covid. To asi zabralo a teraz sa chodíme testovať každý týždeň a prekladám potvrdenie do školy.

[quote="pid:10587, uid:17"]Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma[/quote] Zuzka ja som objednával tieto https://www.drprotect.sk/diagnosticke-testy/certifikovany-kanadsky-antigenovy-rychlotest-na-covid-19-zo-slin-rapid-response-ag-s-presnostou-99-5--2-ks , ale je to v zásade jedno - všetky slinové s certifikátom plnia účel, na ktorý to potrebuješ. Aj tak je to skoro všetko Čína. Ja som na detskú doktorku išiel tak, že mám strach o zdravie rodiny, lebo mi nestačí, že ostatné deti nie sú testované a chcem mať každý týždeň istotu, že mi dieťa domov neprinesie Covid. To asi zabralo a teraz sa chodíme testovať každý týždeň a prekladám potvrdenie do školy.
Upravené 9. 4. 2021 o 15:59

Vďaka Milan.... tých 5ks čo som pozerala sa asi viac oplatia...ešte budem hľadať....

Vďaka Milan.... tých 5ks čo som pozerala sa asi viac oplatia...ešte budem hľadať....
123
3.74k
52
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept