Mimo kategórií
Slinové AG testy

Lekáreň Schneider, ako už bolo na fóre spomenuté, ponúka slinové AG testy a poskytuje návod, ako získať certifikát.


https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov


Ak sa nič nezmení, tak od pondelka 12.4.2021 sa majú otvárať škôlky a prvý stupeň základných škol, ale podmienka návštevy je test jedného z rodičov. Oslovil som svoju všeobecnú lekárku, ale tá tieto testy nevykonáva.
Máte už niekto pozitívnu skúsenosť s lekárom vo svojom okolí, ktorý je ochotný vykonať a potvrdiť takýto test? Ja som z Košíc, ale ak ma niekto pozitívnu skúsenosť aj z iných miest, tak by sa to mohlo hodiť aj ostatným, ak potrebujú oficiálny certifikát.


Lekáreň Schneider, ako už bolo na fóre spomenuté, ponúka slinové AG testy a poskytuje návod, ako získať certifikát. https://www.schneider-lekaren.sk/tovar/45107/novinka-antigenove-testy-zo-sliny-vhodne-pre-skolakov Ak sa nič nezmení, tak od pondelka 12.4.2021 sa majú otvárať škôlky a prvý stupeň základných škol, ale podmienka návštevy je test jedného z rodičov. Oslovil som svoju všeobecnú lekárku, ale tá tieto testy nevykonáva. Máte už niekto pozitívnu skúsenosť s lekárom vo svojom okolí, ktorý je ochotný vykonať a potvrdiť takýto test? Ja som z Košíc, ale ak ma niekto pozitívnu skúsenosť aj z iných miest, tak by sa to mohlo hodiť aj ostatným, ak potrebujú oficiálny certifikát.

Existuje výzva o.z. Lekár pre pacienta: https://www.lekarprepacienta.sk/index.php/2021/02/10/vyzva-vseobecnym-lekarom-na-pouzivanie-slinovych-antigennych-testov-v-ambulanciach/


Keď sa plošné testovanie zmenilo na trvalý skríning a začali obmedzenia, s tou výzvou som oslovil svojho všeobecného lekára a ten nemal problém. S tým, že poisťovňa mu hradí materiál len na výterové testy a nemá ďalších záujemcov o slinové testy, takže si ich budem musieť zohnať sám, lebo jemu sa to skrátka kupovať neoplatí.
Asi po dvoch mesiacoch som našu dohodu nedávno aj využil (potreboval som niečo riešiť na dopravnom inšpektoráte a nemal som chuť sa naťahovať priamo vo vlčom dúpätí - nakoniec však test odomňa nikto nepýtal). A pán doktor bol zvedavý, kde čo a za koľko som kúpil, lebo oni už s nejakým kolegom čosi skúšali... smile


Existuje výzva o.z. Lekár pre pacienta: https://www.lekarprepacienta.sk/index.php/2021/02/10/vyzva-vseobecnym-lekarom-na-pouzivanie-slinovych-antigennych-testov-v-ambulanciach/ Keď sa plošné testovanie zmenilo na trvalý skríning a začali obmedzenia, s tou výzvou som oslovil svojho všeobecného lekára a ten nemal problém. S tým, že poisťovňa mu hradí materiál len na výterové testy a nemá ďalších záujemcov o slinové testy, takže si ich budem musieť zohnať sám, lebo jemu sa to skrátka kupovať neoplatí. Asi po dvoch mesiacoch som našu dohodu nedávno aj využil (potreboval som niečo riešiť na dopravnom inšpektoráte a nemal som chuť sa naťahovať priamo vo vlčom dúpätí - nakoniec však test odomňa nikto nepýtal). A pán doktor bol zvedavý, kde čo a za koľko som kúpil, lebo oni už s nejakým kolegom čosi skúšali... :)

tak moja skusenosť, je zatiaľ bez odpovede, lebo som oslovila školu kde chodi syn, že či sa vôbec zaujmali o avizovane slinove testy, ktoré Grohling hovoril, že zoženie ešte asi pred 4. mesiacmi....škola sa mi zatial nevyjadrila a dokonca ani k tomu ako poriešia GDPR......len pisali, že budu kloktacie testy a ja som sa nakoniec rozhodla a syn suhlasil na AG testy....pričom najskor som suhlasila s kloktacími....no neskôr som nad tým premyslala, aj ked je to jedna mačka vo vreci...nemam dôveru v to kloktanie....takže čakam na odpoveď zo školy....predpokladam, že mi tam budu predkladať tie tuposti od Mikasa...čo som aj hneď uviedla, že ma Mikasove vyhlašky nezaujmaju....my sa riadime zakonom a tým vyhlaška nie je....asi oslovim dr ......vďaka za tip....PS: v sprave pre rodičov boli len dve možnosti, pričom vieme aj o PCR testoch....taketo vydieračky su proste bežne....


tak moja skusenosť, je zatiaľ bez odpovede, lebo som oslovila školu kde chodi syn, že či sa vôbec zaujmali o avizovane slinove testy, ktoré Grohling hovoril, že zoženie ešte asi pred 4. mesiacmi....škola sa mi zatial nevyjadrila a dokonca ani k tomu ako poriešia GDPR......len pisali, že budu kloktacie testy a ja som sa nakoniec rozhodla a syn suhlasil na AG testy....pričom najskor som suhlasila s kloktacími....no neskôr som nad tým premyslala, aj ked je to jedna mačka vo vreci...nemam dôveru v to kloktanie....takže čakam na odpoveď zo školy....predpokladam, že mi tam budu predkladať tie tuposti od Mikasa...čo som aj hneď uviedla, že ma Mikasove vyhlašky nezaujmaju....my sa riadime zakonom a tým vyhlaška nie je....asi oslovim dr ......vďaka za tip....PS: v sprave pre rodičov boli len dve možnosti, pričom vieme aj o PCR testoch....taketo vydieračky su proste bežne....

[quote="pid:10485, uid:17"]asi oslovim dr ......vďaka za


Zuzka, ja mám menšie deti, ale potrebujem test kvoli cestovaniu do cr. Moju pedinu som presvedčila.


Riesila som toto s právnikom, ja ako rodič tiež potrebujem test do školy. Takze osloviť ich a skúsiť sa dohodnúť. Možnosti, otestujeme doma, môžeš odfotiť, spises cestné vyhlásenie. Možnosť 2 otestuje ho v prítomnosti zástupcu školy týmto testom. Nemozu to odmietnuť, pokial ide o Mikas alebo Grohling vyhlášku, píše sa tam antigen teste certifikovaným v Eu. Ešte má napadla možnosť, chceknut miestne MOMky a poprosiť ich o stempel. K tomuto kroku som zatiaľ nepristúpila.


Ak nič z toho by sa nepodarilo, už by som nechala právnika riešiť. Takze treba mysliet pozitívne. A ist prkne za nimi s pokorou (pozor to neznamená sklopené uši) a vysvetlit. Držím palčeky!


[quote="pid:10485, uid:17"]asi oslovim dr ......vďaka za Zuzka, ja mám menšie deti, ale potrebujem test kvoli cestovaniu do cr. Moju pedinu som presvedčila. Riesila som toto s právnikom, ja ako rodič tiež potrebujem test do školy. Takze osloviť ich a skúsiť sa dohodnúť. Možnosti, otestujeme doma, môžeš odfotiť, spises cestné vyhlásenie. Možnosť 2 otestuje ho v prítomnosti zástupcu školy týmto testom. Nemozu to odmietnuť, pokial ide o Mikas alebo Grohling vyhlášku, píše sa tam antigen teste certifikovaným v Eu. Ešte má napadla možnosť, chceknut miestne MOMky a poprosiť ich o stempel. K tomuto kroku som zatiaľ nepristúpila. Ak nič z toho by sa nepodarilo, už by som nechala právnika riešiť. Takze treba mysliet pozitívne. A ist prkne za nimi s pokorou (pozor to neznamená sklopené uši) a vysvetlit. Držím palčeky!
Upravené 8. 4. 2021 o 22:01

Tak ja mám pro ČR tyto https://www.pracovniochrana.cz/realy-tech-novel-antigen-rychlotest-na-koronavirus


Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jsou tyto testy schváleny k sebetestování - udělena výjimka pro antigenní testy, vydaná MZČR podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb.


dnes jsem psala ředitelce školy, zda si je dítě nemůže donést jako alternativu a otestovat se pod jejich dozorem, + další otázky, jsem zvědavá na odpoved....
u nás je střídavá docházka, týden doma, týden ve škole, už máme rozpis, podle tříd, známých holky- 1 a 4 třída- budou chodit na střídačku, takže maminka bude nonstop s jednou doma..
to se fakt povedlo..


Tak ja mám pro ČR tyto https://www.pracovniochrana.cz/realy-tech-novel-antigen-rychlotest-na-koronavirus _Dle rozhodnutí Ministerstva zdravotnictví jsou tyto testy schváleny k sebetestování - **udělena výjimka pro antigenní testy, vydaná MZČR** podle § 4 odst. 8 nařízení vlády č. 56/2015 Sb._ dnes jsem psala ředitelce školy, zda si je dítě nemůže donést jako alternativu a otestovat se pod jejich dozorem, + další otázky, jsem zvědavá na odpoved.... u nás je střídavá docházka, týden doma, týden ve škole, už máme rozpis, podle tříd, známých holky- 1 a 4 třída- budou chodit na střídačku, takže maminka bude nonstop s jednou doma.. to se fakt povedlo..

dievčatá držme si palce, ja sa nevzdám... neskôr napíšem ako to dopadlo


dievčatá držme si palce, ja sa nevzdám... neskôr napíšem ako to dopadlo

Zdravíčko.Rovnaký postup som skúšal aj ja.Bol som na teste zo slín .Daná nemocnica si ho nazvala PCR ,pričom nevidím rozdiel v ich a v testoch z lekárne(nemocnica výsledok do 24hod no pani s ktorou som volal sa asi preriekla a povedala ,že vzorky robia až na druhý deň o 9tej hod - výsledok 9:14 som už mal...testy z lekárne výsledok do 15 minút rovnako,rozdiel vidím len a len v cene...)Obvolal som kadekoho či sú ochotní mi spraviť test,ktorý si zakúpim no nenašiel sa ani jeden.MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a nebol ochotný dať potvrdenie na môj certifikát, lebo majú svoje pravidlá...každopádne netreba to vzdávať a treba tlačiť na testy zo slín aspoň u svojich lekárov.Držím palce.


Zdravíčko.Rovnaký postup som skúšal aj ja.Bol som na teste zo slín .Daná nemocnica si ho nazvala PCR ,pričom nevidím rozdiel v ich a v testoch z lekárne(nemocnica výsledok do 24hod no pani s ktorou som volal sa asi preriekla a povedala ,že vzorky robia až na druhý deň o 9tej hod - výsledok 9:14 som už mal...testy z lekárne výsledok do 15 minút rovnako,rozdiel vidím len a len v cene...)Obvolal som kadekoho či sú ochotní mi spraviť test,ktorý si zakúpim no nenašiel sa ani jeden.MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a nebol ochotný dať potvrdenie na môj certifikát, lebo majú svoje pravidlá...každopádne netreba to vzdávať a treba tlačiť na testy zo slín aspoň u svojich lekárov.Držím palce.

MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a


Preto som to aj neskúšala. Oni sú zanietení testovači. Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba). Ale tu skolu ešte vymyslím nejako.


Ešte začiatkom týždňa som začula v správach niečo o samotestovani. Tak nechajme sa prekvapiť:-)


[quote="pid:10536, uid:222"]MOM môj názor zbytočné aj skúšat nakoľko som aj to riešil cez známeho a[/quote] Preto som to aj neskúšala. Oni sú zanietení testovači. Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba). Ale tu skolu ešte vymyslím nejako. Ešte začiatkom týždňa som začula v správach niečo o samotestovani. Tak nechajme sa prekvapiť:-)
Upravené 9. 4. 2021 o 09:15

Kupil som test online, siel za doktorkou, urobil si ho u nej, dala mi papier. Podotykam, ze to nebola moja obvodna, ale mojej manzelky. Samozrejme za poplatok 15 Euro.


Kupil som test online, siel za doktorkou, urobil si ho u nej, dala mi papier. Podotykam, ze to nebola moja obvodna, ale mojej manzelky. Samozrejme za poplatok 15 Euro.

Moderátor

Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.


Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.

Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba)

No toto neviem lebo tento týždeň som sa dostal na hranicu s Maďarskom pri BA (nechtiac) a potreboval som sa len otočiť naspäť na BA,tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo som videl tak kontrolovali každé auto a ľudia ukazovali nejáké papiere ale neviem či testy alebo pracovné povolenia..toto si treba zistiť.


[quote="pid:10540, uid:273"]Ináč pokial ten test netreba na prechod hraníc, ja si ten papier opeciatkujem svojou firemnou pečiatkou, že som zamestnanca otestovala (teda seba)[/quote] No toto neviem lebo tento týždeň som sa dostal na hranicu s Maďarskom pri BA (nechtiac) a potreboval som sa len otočiť naspäť na BA,tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo som videl tak kontrolovali každé auto a ľudia ukazovali nejáké papiere ale neviem či testy alebo pracovné povolenia..toto si treba zistiť.
Upravené 9. 4. 2021 o 10:25

Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.
Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.


[quote="pid:10549, uid:17"]Kulich a kolko si čakal na vysledok?Sova písal, že v nemocnici 24h.[/quote] Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.

Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.


Toľko, čo bolo v návode - 15 minút.


[quote="pid:10554, uid:222"]Keď si ich kupoval sám ,tak ja predpokladám že nie viac ako dvadsať minút.[/quote] Toľko, čo bolo v návode - 15 minút.

Moderátor

tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo


no veď hovorím. Že na hranice by som šla s papierom od lekára. Do nákupného centra so svojim:-)


[quote="pid:10552, uid:222"]tak som šiel za príslušnikmi plus vojaci či môžem prejsť bez problémov( len sa otočiť) a riešili či sa testujeme.Čo[/quote] no veď hovorím. Že na hranice by som šla s papierom od lekára. Do nákupného centra so svojim:-)

Vďaka Kulich aj Sova .... Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?
@Lavazza a @rybana Mám zatiaľ odpoved od triedneho, ktorý mi poskytol dôležitú info, že môžem syna testovať akokoľvek..... neskutočne mi odľahlo....čakám odpoveď od Dr....písala som mail či bude ochotná otestovat syna slinovym testom....dúfam, že áno.

Vďaka Kulich aj Sova .... Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval? @Lavazza a @rybana Mám zatiaľ odpoved od triedneho, ktorý mi poskytol dôležitú info, že môžem syna testovať akokoľvek..... neskutočne mi odľahlo....čakám odpoveď od Dr....písala som mail či bude ochotná otestovat syna slinovym testom....dúfam, že áno.

Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?


Bolo to davnejsie, bol to prvy, ktory som nasiel na webe a ktory mal napisane, ze je na sklade. Nakoniec som nan cakal 3 tyzdne. Oplati sa ich prezvonit a zistit skutocny stav.
Ked sa dostanem k mailom, napisem presne adresu webu.


[quote="pid:10578, uid:17"]Kulich odporučíš mi test ktorý si kupoval?[/quote] Bolo to davnejsie, bol to prvy, ktory som nasiel na webe a ktory mal napisane, ze je na sklade. Nakoniec som nan cakal 3 tyzdne. Oplati sa ich prezvonit a zistit skutocny stav. Ked sa dostanem k mailom, napisem presne adresu webu.

Moderátor

Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma


Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma

Schneider...je tam 5 ks za 39,50


tieto mám aj, narába sa s tým podobne ako s tehotenským testom. Odoberieš sliny, dáš do malej nádobky, prileješ zmes na testovanie, zatrepať, odoberieš pipetou 3 kvapky na testovaciu kazetu. Easy. Výsledok za 10 min.


Ja by som už Zuzka lekárku nekontaktovala. Natočiť na kameru, odfotiť výsledok a napíšeš cestné vyhlásenie. Keď akokoľvek, akokoľvek. Fotky a video by som ukázala. Lekárku by som si nechala pre prípady, keď treba ist na Kramáre. Predsa.... ale je to na tebe, držím palčeky!


ja mám tie, akurát ja som ich vo februári kupovala za 70 EUR 5 ks, ale hocičo, len nie tie bodové testy.


ináč zaujímavá iniciatíva:


http://www.inenoviny.sk/viacere-obce-na-liptove-sa-spojili-a-zacali-bojovat-voci-statnej-sikane/?fbclid=IwAR1zR8HONjhf4oRLGVgsD36m5jhqMmWEszZ9z6NVMNHvtNQgFe_3NoaV4mU


[quote="pid:10587, uid:17"]Schneider...je tam 5 ks za 39,50[/quote] tieto mám aj, narába sa s tým podobne ako s tehotenským testom. Odoberieš sliny, dáš do malej nádobky, prileješ zmes na testovanie, zatrepať, odoberieš pipetou 3 kvapky na testovaciu kazetu. Easy. Výsledok za 10 min. Ja by som už Zuzka lekárku nekontaktovala. Natočiť na kameru, odfotiť výsledok a napíšeš cestné vyhlásenie. Keď akokoľvek, akokoľvek. Fotky a video by som ukázala. Lekárku by som si nechala pre prípady, keď treba ist na Kramáre. Predsa.... ale je to na tebe, držím palčeky! ja mám tie, akurát ja som ich vo februári kupovala za 70 EUR 5 ks, ale hocičo, len nie tie bodové testy. ináč zaujímavá iniciatíva: http://www.inenoviny.sk/viacere-obce-na-liptove-sa-spojili-a-zacali-bojovat-voci-statnej-sikane/?fbclid=IwAR1zR8HONjhf4oRLGVgsD36m5jhqMmWEszZ9z6NVMNHvtNQgFe_3NoaV4mU
Upravené 9. 4. 2021 o 14:37

Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma


Zuzka ja som objednával tieto https://www.drprotect.sk/diagnosticke-testy/certifikovany-kanadsky-antigenovy-rychlotest-na-covid-19-zo-slin-rapid-response-ag-s-presnostou-99-5--2-ks , ale je to v zásade jedno - všetky slinové s certifikátom plnia účel, na ktorý to potrebuješ. Aj tak je to skoro všetko Čína.


Ja som na detskú doktorku išiel tak, že mám strach o zdravie rodiny, lebo mi nestačí, že ostatné deti nie sú testované a chcem mať každý týždeň istotu, že mi dieťa domov neprinesie Covid. To asi zabralo a teraz sa chodíme testovať každý týždeň a prekladám potvrdenie do školy.


[quote="pid:10587, uid:17"]Ja som pozerala ten od lekarne Schneider...je tam 5 ks za 39,50 pošta zdarma[/quote] Zuzka ja som objednával tieto https://www.drprotect.sk/diagnosticke-testy/certifikovany-kanadsky-antigenovy-rychlotest-na-covid-19-zo-slin-rapid-response-ag-s-presnostou-99-5--2-ks , ale je to v zásade jedno - všetky slinové s certifikátom plnia účel, na ktorý to potrebuješ. Aj tak je to skoro všetko Čína. Ja som na detskú doktorku išiel tak, že mám strach o zdravie rodiny, lebo mi nestačí, že ostatné deti nie sú testované a chcem mať každý týždeň istotu, že mi dieťa domov neprinesie Covid. To asi zabralo a teraz sa chodíme testovať každý týždeň a prekladám potvrdenie do školy.
Upravené 9. 4. 2021 o 15:59

Vďaka Milan.... tých 5ks čo som pozerala sa asi viac oplatia...ešte budem hľadať....


Vďaka Milan.... tých 5ks čo som pozerala sa asi viac oplatia...ešte budem hľadať....

Dnes som v Košiciach kupoval tie z lekárne Schneider po 5ks. Na ich e-shope majú uvedenú cenu 39,50 , ale v lekárni ich mali po 34,50.
Nemal som ani respirátor, iba šatku, že skúsim reakcie a pani lekárnička sa nesťažovala a dala mi aj zľavu, čiže to bolo za 32,78 Eur.


Dnes som v Košiciach kupoval tie z lekárne Schneider po 5ks. Na ich e-shope majú uvedenú cenu 39,50 , ale v lekárni ich mali po 34,50. Nemal som ani respirátor, iba šatku, že skúsim reakcie a pani lekárnička sa nesťažovala a dala mi aj zľavu, čiže to bolo za 32,78 Eur.
Upravené 9. 4. 2021 o 19:14

a ja uz to az tak nesledujem, je mozne, aby tie slinove testy akceptovali ako potvrdenie o negativite a clovek nemusel chodit na testovanie,


a ja uz to az tak nesledujem, je mozne, aby tie slinove testy akceptovali ako potvrdenie o negativite a clovek nemusel chodit na testovanie,

Je k tomu certifikat...takže mal by byť relevantný


Je k tomu certifikat...takže mal by byť relevantný

dnešná skúsenosť s detskou dr.
kontaktovala som ju v piatok...či by bola ochotná otestovať syna slinovým testom....dnes čakám, pozerám mail a nič...žiadna odpoveď....tak som zavolala dr. či jej prišiel mail.....išla skontrolovať mail...cez telefon som počula, že vraví sestričke...."vieš to je ten mail čo sme dali bokom"....neviem ako to myslela.....ale neskôr mi to došlo
Ona ani nevedela, že dake slinové testy sa predávajú a ona nič také nevykonáva, tak sa mám v škole informovať či treba na to potvrdenie....ale zopakovala, že nič také nerobia.....začala operovať tým, že tie kloktacie testy sú dobré....ja jej hovorím, že ja v nich nemám dôveru, lebo neviem čo obsahujú a nikto ma o nich neinformoval, pričom nemôžem byť ani prítomná ked sa vykonáva test....to ju celkom prekvapilo....ale vraj naši vedci a odborníci ich odporučili a oni sú teda dáke kapacity.....prišla reč na respirátor a rúška počas vyučovania....dnes Grohling povedal...od pondelka sa ide do školy, ale v respirátore....hovrím jej, že proste s tým nesúhlasím, aby7h. sedel s respirátorom na ustach...jej odpoved bola ved na obed si ho dá dole.....!!!!...ja hovorím, že to nemyslí vážne....vraj áno, to vydrží---ved oni chodia za detmi čo majú rakovinu a maju ruška aj deti aj doktorky.....že to je len mýtus, že sa ľudia dusia.....vraj neohrozujeme tak nikoho, na to som jej povedala, že ok a načo sa teda mám testovať, ked aj tak musím mať ruško....ktoré sposobuje rôzne ťažkosti.....ona nepozná nikoho komu by to vadilo,......ešte stále som bola v klude......na to jej hovorím, že ja nemám dôveru v tieto rúška a ani inštitúcie ktoré mi to prikazujú, alebo zakazujú....jej odpoveď....sú to predsa odborníci, mala by ste im veriť, oni chcú len dobre ľudom...a vraj to mám ťažké keď nikomu neverím.....to mi už pretiekol pohár trpezlivosti a povedala som jej, že ma nemusí presviedčať o svojej pravde, pričom jej nezazlievam jej názor, no ja ho mám diametrálne odlišný. Ešte na záver som sa jej opýtala, či ju kontaktovali aj iní rodičia pre slinové testy .....vraj nie, ja som zatial prvá.....ona totiž slinové testy neriešila, a ani nevie aké sú na trhu, no jednoznačne vie, že kloktacie sú tie najlepšie ....
takže toto je moja skúsenosť. Po tom telefonáte som mala slzy na krajíčku, pripadala som si ako úplný idiot, čo vlastne škodí spoločnosti a najmä svojmu dieťaťu..... lebo mám opačný názor a nie som ovca....smile


dnešná skúsenosť s detskou dr. kontaktovala som ju v piatok...či by bola ochotná otestovať syna slinovým testom....dnes čakám, pozerám mail a nič...žiadna odpoveď....tak som zavolala dr. či jej prišiel mail.....išla skontrolovať mail...cez telefon som počula, že vraví sestričke...."vieš to je ten mail čo sme dali bokom"....neviem ako to myslela.....ale neskôr mi to došlo Ona ani nevedela, že dake slinové testy sa predávajú a ona nič také nevykonáva, tak sa mám v škole informovať či treba na to potvrdenie....ale zopakovala, že nič také nerobia.....začala operovať tým, že tie kloktacie testy sú dobré....ja jej hovorím, že ja v nich nemám dôveru, lebo neviem čo obsahujú a nikto ma o nich neinformoval, pričom nemôžem byť ani prítomná ked sa vykonáva test....to ju celkom prekvapilo....ale vraj naši vedci a odborníci ich odporučili a oni sú teda dáke kapacity.....prišla reč na respirátor a rúška počas vyučovania....dnes Grohling povedal...od pondelka sa ide do školy, ale v respirátore....hovrím jej, že proste s tým nesúhlasím, aby7h. sedel s respirátorom na ustach...jej odpoved bola ved na obed si ho dá dole.....!!!!...ja hovorím, že to nemyslí vážne....vraj áno, to vydrží---ved oni chodia za detmi čo majú rakovinu a maju ruška aj deti aj doktorky.....že to je len mýtus, že sa ľudia dusia.....vraj neohrozujeme tak nikoho, na to som jej povedala, že ok a načo sa teda mám testovať, ked aj tak musím mať ruško....ktoré sposobuje rôzne ťažkosti.....ona nepozná nikoho komu by to vadilo,......ešte stále som bola v klude......na to jej hovorím, že ja nemám dôveru v tieto rúška a ani inštitúcie ktoré mi to prikazujú, alebo zakazujú....jej odpoveď....sú to predsa odborníci, mala by ste im veriť, oni chcú len dobre ľudom...a vraj to mám ťažké keď nikomu neverím.....to mi už pretiekol pohár trpezlivosti a povedala som jej, že ma nemusí presviedčať o svojej pravde, pričom jej nezazlievam jej názor, no ja ho mám diametrálne odlišný. Ešte na záver som sa jej opýtala, či ju kontaktovali aj iní rodičia pre slinové testy .....vraj nie, ja som zatial prvá.....ona totiž slinové testy neriešila, a ani nevie aké sú na trhu, no jednoznačne vie, že kloktacie sú tie najlepšie .... takže toto je moja skúsenosť. Po tom telefonáte som mala slzy na krajíčku, pripadala som si ako úplný idiot, čo vlastne škodí spoločnosti a najmä svojmu dieťaťu..... lebo mám opačný názor a nie som ovca....;(

lebo mám opačný názor a nie som ovca.

viem ako sa cítiš Zuzka, ale je to tak. U nás v škole kloktacie testy, a keď som sa pýtala, či syn nemôže mať namiesto respirátora rúško, tak nik nevie, ale asi nie. Tak som povedala, že syn do školy tým pádom nepôjde.
Toto je ako sám ísť proti múru, tu rodičia aj 1-2.ročník dajú deťom respirátor, a niektorí ani nevedia, že vonku respirátor nemusia a nosia ho.
Strašné... a 90% súhlasí s testovaní, len aby už išli do školy. Tiež som bezradná.


[quote="pid:11003, uid:17"]lebo mám opačný názor a nie som ovca.[/quote] viem ako sa cítiš Zuzka, ale je to tak. U nás v škole kloktacie testy, a keď som sa pýtala, či syn nemôže mať namiesto respirátora rúško, tak nik nevie, ale asi nie. Tak som povedala, že syn do školy tým pádom nepôjde. Toto je ako sám ísť proti múru, tu rodičia aj 1-2.ročník dajú deťom respirátor, a niektorí ani nevedia, že vonku respirátor nemusia a nosia ho. Strašné... a 90% súhlasí s testovaní, len aby už išli do školy. Tiež som bezradná.
Upravené 12. 4. 2021 o 17:55

dnešná skúsenosť s detskou dr.


Podľa mňa máš 3 možnosti:


  1. nedáš syna zatiaľ do školy a počkáš, kým sa všetci ostatní z toho šialenstva prebudia,
  2. budeš to riešiť právnou cestou a tak ho do školy dostaneš,
  3. hľadať ako tie nezmysly elegantne obísť.

K trojke pár praktických rád.


Skúšala si nájsť iného lekára, ktorý by bol ochotný slinový test urobiť? Zoznam lekárov je na https://www.lekarprepacienta.sk


Na FB existuje skupina Do školy bez podmienok! https://www.facebook.com/groups/397686698318771/, kde by si mohla nájsť rodičov s podobnými problémami aj tam, kde bývaš.


Pozri si tento odkaz na MINEDU https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/ "Žiak na II. stupni základnej školy môže byť v prípade nezáujmu o kloktacie testy naďalej testovaný antigénovými testami a tak preukazovať platný výsledok testu." Nepíše sa akým antigénovým, čiže aj slinovým. Len treba nájsť lekára...


S FFP2 je to horšie, ale aspoň tento aktuálny článok ako argument prečo to synovi za žiadnu cenu nedáš. https://www.biosferaklub.info/dlhodobe-pouzivanie-ochrannych-masiek-na-tvari-moze-prispiet-k-pokrocilemu-stadiu-rakoviny-pluc/
Argumentuj tiež, že na každom FFP2 je v návode napísané, že sa môže max. nosiť 1,5 - 2 hod., je to stavebný respirátor a nie proti vírusom.


[quote="pid:11003, uid:17"]dnešná skúsenosť s detskou dr.[/quote] Podľa mňa máš 3 možnosti: 1. nedáš syna zatiaľ do školy a počkáš, kým sa všetci ostatní z toho šialenstva prebudia, 2. budeš to riešiť právnou cestou a tak ho do školy dostaneš, 3. hľadať ako tie nezmysly elegantne obísť. K trojke pár praktických rád. Skúšala si nájsť iného lekára, ktorý by bol ochotný slinový test urobiť? Zoznam lekárov je na [https://www.lekarprepacienta.sk](https://www.lekarprepacienta.sk) Na FB existuje skupina Do školy bez podmienok! https://www.facebook.com/groups/397686698318771/, kde by si mohla nájsť rodičov s podobnými problémami aj tam, kde bývaš. Pozri si tento odkaz na MINEDU [https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/](https://www.minedu.sk/kloktacie-testy-na-skolach/) "Žiak na II. stupni základnej školy môže byť v prípade nezáujmu o kloktacie testy naďalej testovaný antigénovými testami a tak preukazovať platný výsledok testu." Nepíše sa akým antigénovým, čiže aj slinovým. Len treba nájsť lekára... S FFP2 je to horšie, ale aspoň tento aktuálny článok ako argument prečo to synovi za žiadnu cenu nedáš. [https://www.biosferaklub.info/dlhodobe-pouzivanie-ochrannych-masiek-na-tvari-moze-prispiet-k-pokrocilemu-stadiu-rakoviny-pluc/](https://www.biosferaklub.info/dlhodobe-pouzivanie-ochrannych-masiek-na-tvari-moze-prispiet-k-pokrocilemu-stadiu-rakoviny-pluc/) Argumentuj tiež, že na každom FFP2 je v návode napísané, že sa môže max. nosiť 1,5 - 2 hod., je to stavebný respirátor a nie proti vírusom.
Upravené 12. 4. 2021 o 21:59

opět vynikající p. Zwyrtek Hamplová
https://www.youtube.com/watch?v=5QPPTkKU4P8


já mám předběžně povolené slinové testy, jen ředitelka ověří zda je má v seznamu...jede podle manuálu, prostě musí plnit nařízení a basta..argument proč má být v den testu negativní dítě v roučce ji překvapil, nepřišlo ji to divné, prostě tak to je, nařízení.... takže já půjdu zadním vchodem do zvláštní místnosti a vytestuji si dítě..v týdnu máme online schůzku s třídní, tak uvidím co ostatní rodiče..


opět vynikající p. Zwyrtek Hamplová https://www.youtube.com/watch?v=5QPPTkKU4P8 já mám předběžně povolené slinové testy, jen ředitelka ověří zda je má v seznamu...jede podle manuálu, prostě musí plnit nařízení a basta..argument proč má být v den testu negativní dítě v roučce ji překvapil, nepřišlo ji to divné, prostě tak to je, nařízení.... takže já půjdu zadním vchodem do zvláštní místnosti a vytestuji si dítě..v týdnu máme online schůzku s třídní, tak uvidím co ostatní rodiče..

Vďaka MilanS...minedu som pozerala.....tie kloktacie testy som čítala aj video videla, tam píšu, že je to slaný roztok, dokonca mi volala dr podvečer, že tie kloktacie testy su čistá voda so soľou....to ma teda upokojilo smile ....aj keby to bola slaná voda, čo GDPR...na to ti nikto nedá odpoveď, lebo ak súhlasíš s kloktaním , tak tam podpisuje infosuhlas dotknutej osoby....proste si to poistili, taký leukoplast pre ovce....môže mi tvrdiť, že test sa odovzdáva pod číslom dieťaťa...žiadne meno ani rodne číslo sa vraj nedáva....a ja tvrdím, že po tom čo viem, že Remišová narobila na svojom ministerstve neverím ani svojmu počítaču.....že sa nikam nedostanú bioúdaje môjho dieťaťa...toto im môže zožrať ozaj len 50%rodičov, čo sa chcú skutočne konečne zbaviť svojich detí....., do tej skupiny som sa pridala, čakám na schválenie, no v BA ani TT žiaden lekár nie je zobrazený.... uvidím čo bude v skupine...možno tam niekoho nájdem.


Vďaka MilanS...minedu som pozerala.....tie kloktacie testy som čítala aj video videla, tam píšu, že je to slaný roztok, dokonca mi volala dr podvečer, že tie kloktacie testy su čistá voda so soľou....to ma teda upokojilo :D ....aj keby to bola slaná voda, čo GDPR...na to ti nikto nedá odpoveď, lebo ak súhlasíš s kloktaním , tak tam podpisuje infosuhlas dotknutej osoby....proste si to poistili, taký leukoplast pre ovce....môže mi tvrdiť, že test sa odovzdáva pod číslom dieťaťa...žiadne meno ani rodne číslo sa vraj nedáva....a ja tvrdím, že po tom čo viem, že Remišová narobila na svojom ministerstve neverím ani svojmu počítaču.....že sa nikam nedostanú bioúdaje môjho dieťaťa...toto im môže zožrať ozaj len 50%rodičov, čo sa chcú skutočne konečne zbaviť svojich detí....., do tej skupiny som sa pridala, čakám na schválenie, no v BA ani TT žiaden lekár nie je zobrazený.... uvidím čo bude v skupine...možno tam niekoho nájdem.

uvidím čo bude v skupine

“Jana Zwyrtek Hamplová: Navrhovaná opatření ve školách jsou neobhajitelná” – vyčerpávající právní analýza, link na text je k dispozici v článku zde
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jana-Zwyrtek-Hamplova-Navrhovana-opatreni-ve-skolach-jsou-neobhajitelna-659650


Obsahuje praktické rady jak právně argumentovat ve škole proti testování dětí. - sice rozbor je v rámci českého práva, ale třeba Ti to k něčemu bude...


[quote="pid:11082, uid:17"]uvidím čo bude v skupine[/quote] “Jana Zwyrtek Hamplová: Navrhovaná opatření ve školách jsou neobhajitelná” – **vyčerpávající právní analýza**, link na text je k dispozici v článku zde https://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/Jana-Zwyrtek-Hamplova-Navrhovana-opatreni-ve-skolach-jsou-neobhajitelna-659650 **Obsahuje praktické rady jak právně argumentovat ve škole proti testování dětí.** - sice rozbor je v rámci českého práva, ale třeba Ti to k něčemu bude...
Upravené 13. 4. 2021 o 02:19

S FFP2 je to horšie

Na některých jsou takové “přerušované čáry” obdélníčků. V místech těch obdélníčků by šlo možná vyrobit nenápadné otvory ve tvaru těch obdélníčků. K tomu větší rozměr a správné tvarování respirátoru, mohlo by situaci zlepšit...


[quote="pid:11064, uid:37"]S FFP2 je to horšie[/quote] Na některých jsou takové “přerušované čáry” obdélníčků. V místech těch obdélníčků by šlo možná vyrobit nenápadné otvory ve tvaru těch obdélníčků. K tomu větší rozměr a správné tvarování respirátoru, mohlo by situaci zlepšit...

Krátke hlásenie, ktoré ma potešilo...u nás v Mš....sa naša premotivovaná riaditeľka rozhodla, že na vysoko odporúčané nosenie rúšok zasiahne tak, že nám to prikázala a musia ich mať všetky deti....rodičia sa búria a dokonca hrozia hromadnou žalobou....dnes som to tiež uz nevydržala a vyzvala som rodičov, aby sa isli sťažovať keď s tým nesuhlasia. Ja môžem maximalne deťom rúška zobrať ....aj tak robím pokiaľ si rodič nevyžiada, no je to ojedinelé. Dokonca uz zriadovateľ čelí na pravnickom oddelení niekoľkým sťažnostiam....a verím, že dnešné konzilium tie ruška a respirátory prerokuje k spokojnosti.... tlak rodičov sa zvyšuje každým dňom....NIE SME VSETCI OVCE....som veľmi rada, lebo hádať sa s riaditeľkou, ktorú mám rada je ťažké.....a nie som jediná.


Krátke hlásenie, ktoré ma potešilo...u nás v Mš....sa naša premotivovaná riaditeľka rozhodla, že na vysoko odporúčané nosenie rúšok zasiahne tak, že nám to prikázala a musia ich mať všetky deti....rodičia sa búria a dokonca hrozia hromadnou žalobou....dnes som to tiež uz nevydržala a vyzvala som rodičov, aby sa isli sťažovať keď s tým nesuhlasia. Ja môžem maximalne deťom rúška zobrať ....aj tak robím pokiaľ si rodič nevyžiada, no je to ojedinelé. Dokonca uz zriadovateľ čelí na pravnickom oddelení niekoľkým sťažnostiam....a verím, že dnešné konzilium tie ruška a respirátory prerokuje k spokojnosti.... tlak rodičov sa zvyšuje každým dňom....NIE SME VSETCI OVCE....som veľmi rada, lebo hádať sa s riaditeľkou, ktorú mám rada je ťažké.....a nie som jediná.
Upravené 13. 4. 2021 o 10:48

vie mi niekto poradiť ako postupovať ak škola žiada kópiu testu dieťaťa aj rodiča?...nie je to náhodou protizákonné?....je to zdravotný záznam, ktorý môžem dať tak max. k nahliadnutiu....ale, aby ich zbierali?....viete ma odkázať na nejaký link paragraf, hocičo?


vie mi niekto poradiť ako postupovať ak škola žiada kópiu testu dieťaťa aj rodiča?...nie je to náhodou protizákonné?....je to zdravotný záznam, ktorý môžem dať tak max. k nahliadnutiu....ale, aby ich zbierali?....viete ma odkázať na nejaký link paragraf, hocičo?

nahliadnutiu....ale, aby ich zbierali?....viete ma odkázať na nejaký link paragraf, hocičo?


no tiež pozerala ako puk, keď som videla o vyhlásenie o bezinfekcnosti spojené gdpr súhlasom, že triedny učiteľ môže nakladať do výsledku testu.


pytala som sa právnika, nič extra s tým nemozem, škola môže spracovať moje osobne údaje, už keď som tam dieťa prihlásila. Niekto, predpokladám ministerstvu musel poradiť. No nič, ja sa testovat kvoli školskej dochádzke momkovymi testami testovat nebudem. Včera som bola na pcr teste zo slín, ak to musíme absolvovať, odporucam, agelclinic, registrovala som sa vez nich, nie Nczi, ktorý nemá dáta chránené.


napisem ako som dopadla so školou ja, začnem týmto testom.


[quote="pid:11213, uid:17"]nahliadnutiu....ale, aby ich zbierali?....viete ma odkázať na nejaký link paragraf, hocičo?[/quote] no tiež pozerala ako puk, keď som videla o vyhlásenie o bezinfekcnosti spojené gdpr súhlasom, že triedny učiteľ môže nakladať do výsledku testu. pytala som sa právnika, nič extra s tým nemozem, škola môže spracovať moje osobne údaje, už keď som tam dieťa prihlásila. Niekto, predpokladám ministerstvu musel poradiť. No nič, ja sa testovat kvoli školskej dochádzke momkovymi testami testovat nebudem. Včera som bola na pcr teste zo slín, ak to musíme absolvovať, odporucam, agelclinic, registrovala som sa vez nich, nie Nczi, ktorý nemá dáta chránené. napisem ako som dopadla so školou ja, začnem týmto testom.

mohlo by situaci zlepšit

nemohlo. My dovážame FFP2 z Číny a tie obsahujú vo vnútri pod tou vrchnou vrstvou z tvárovej strany podobné svinstvo, ako vatičky na antigén testoch. Podsávaním pri sťaženom dýchaní ich podtlakom vťahuješ do nosohltanu.
V žiadnom prípade decko do školy, ak tam má sedieť v FFP2 maske. To radšej nech opakuje ročník. Nechceš ho mať teraz dobrovoľne doma zdravého, riskuješ, že budeš mať potom nútene zdravotne postihnutého. Nežartujem.
Preto som nikdy cez FFP2 nedýchal. Mal som to len nevyhnutne nutný čas pod nosom a zatvorené ústa. Odkedy som dostal info, čo za svinstvo je v nich, nosím len biele rúško. Len raz ma zasran v Tescu nepustil bez FFP2 do vnútra. Nemal som čas sa s ním naťahovať, tak som sa otočil na päte a môžem celé Tesco osr.ť. Viac tam nevkročím.


[quote="pid:11096, uid:240"]mohlo by situaci zlepšit[/quote] nemohlo. My dovážame FFP2 z Číny a tie obsahujú vo vnútri pod tou vrchnou vrstvou z tvárovej strany podobné svinstvo, ako vatičky na antigén testoch. Podsávaním pri sťaženom dýchaní ich podtlakom vťahuješ do nosohltanu. V žiadnom prípade decko do školy, ak tam má sedieť v FFP2 maske. To radšej nech opakuje ročník. Nechceš ho mať teraz dobrovoľne doma zdravého, riskuješ, že budeš mať potom nútene zdravotne postihnutého. Nežartujem. Preto som nikdy cez FFP2 nedýchal. Mal som to len nevyhnutne nutný čas pod nosom a zatvorené ústa. Odkedy som dostal info, čo za svinstvo je v nich, nosím len biele rúško. Len raz ma zasran v Tescu nepustil bez FFP2 do vnútra. Nemal som čas sa s ním naťahovať, tak som sa otočil na päte a môžem celé Tesco osr.ť. Viac tam nevkročím.

ja som objednala toto
https://shop.respilon.sk/nano-respiratory/samosterilizacni-nano-respirator-vk-respipro/


syn ten štít nechce ani za boha, a maju mať respirator...tak aspon takto, kolegyna ho má a povedala, že to sa nedá porovnať s respiratorom ffp2...


ja som objednala toto https://shop.respilon.sk/nano-respiratory/samosterilizacni-nano-respirator-vk-respipro/ syn ten štít nechce ani za boha, a maju mať respirator...tak aspon takto, kolegyna ho má a povedala, že to sa nedá porovnať s respiratorom ffp2...

Dá se jen uvažovat nad tím , jak se ty umělohmotná vlákna vdechnutá do organismu budou dále projevovat , vzhledem k tomu , že nepodléhají biologickému rozkladu.


Dá se jen uvažovat nad tím , jak se ty umělohmotná vlákna vdechnutá do organismu budou dále projevovat , vzhledem k tomu , že nepodléhají biologickému rozkladu.

Dobré ráno,
@zuzka úplně vás chápu, minulý týden jsme řešili to stejné.
Psala jsem do téma https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/440/n%C3%A1vrat-maturant%C5%AF-do-%C5%A1koly

Syn první den testování, u nás v ČR 12/04 otevřen rotačně první stupeň ZŠ, do školy nešel s omluvenkou - omluven z důvodu testování.
Druhý den jsme přišli s vlastním testem, test ze slin (novel antigen, stejný jak jsem dávala @rybana ((děkuji)), otestováno před školním dozorem. Vlastní test jsem diskutovala předem s jeho třídní učitelkou a ředitelem školy.
Byl ze třídy jediný, ostatní nastoupili za daných podmínek...
Ostatní rodiče to neřeší smile

Vlastní test + testování ve škole je možnost, kterou může rodič využít, pokud škola souhlasí, tj. je to na i na škole (souhlasit nemusí).


V ČR mají do škol dané jednorázové roušky. Striktně nejsou vyžadovány, na požádání si ji nasadí, otočí se a sundá si ji, případně ji nosí na styl bryndák tedy na bradě/krku.
Učitel může dítě pouze upozornit a to je vše. Škola pak může pouze zavolat Policii ČR – což je extrém. Ale i tak Policie přestupek odloží, protože dítě do 15ti let není zodpovědné za přestupky. Právní rozbor zde:
https://llp.cz/blog/co-delat-kdyz-rodice-nesouhlasi-s-navratem-ditete-do-skoly-nebo-se-vzdelavanim-v-rousce/


Vybrali jsme si vzdělávání za těchto podmínek, jak psal @MilanS možnost tři, hľadať ako tie nezmysly elegantne obísť....Aby mohl být v kolektivu a konečně se pořádně učit.

Dobré ráno, @zuzka úplně vás chápu, minulý týden jsme řešili to stejné. Psala jsem do téma https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/440/n%C3%A1vrat-maturant%C5%AF-do-%C5%A1koly Syn první den testování, u nás v ČR 12/04 otevřen rotačně první stupeň ZŠ, do školy nešel s omluvenkou - omluven z důvodu testování. Druhý den jsme přišli s vlastním testem, test ze slin (novel antigen, stejný jak jsem dávala @rybana ((děkuji)), otestováno před školním dozorem. Vlastní test jsem diskutovala předem s jeho třídní učitelkou a ředitelem školy. Byl ze třídy jediný, ostatní nastoupili za daných podmínek... Ostatní rodiče to neřeší :( Vlastní test + testování ve škole je možnost, kterou může rodič využít, pokud škola souhlasí, tj. je to na i na škole (souhlasit nemusí). V ČR mají do škol dané jednorázové roušky. Striktně nejsou vyžadovány, na požádání si ji nasadí, otočí se a sundá si ji, případně ji nosí na styl bryndák tedy na bradě/krku. Učitel může dítě pouze upozornit a to je vše. Škola pak může pouze zavolat Policii ČR – což je extrém. Ale i tak Policie přestupek odloží, protože dítě do 15ti let není zodpovědné za přestupky. Právní rozbor zde: https://llp.cz/blog/co-delat-kdyz-rodice-nesouhlasi-s-navratem-ditete-do-skoly-nebo-se-vzdelavanim-v-rousce/ Vybrali jsme si vzdělávání za těchto podmínek, jak psal @MilanS možnost tři, hľadať ako tie nezmysly elegantne obísť....Aby mohl být v kolektivu a konečně se pořádně učit.

ještě připomínám otevřenou skupinu na fb, kde odpovídá paní Zuzana Candigliota:
Práva dětí a rodičů v kontaktu se zdravotnictvím, školstvím a státem


a skupinu:
Vaše práva ve škole


Dále stránku
https://www.zdraveforum.cz/zdrave-forum-navody.html


ještě připomínám otevřenou skupinu na fb, kde odpovídá paní Zuzana Candigliota: Práva dětí a rodičů v kontaktu se zdravotnictvím, školstvím a státem a skupinu: Vaše práva ve škole Dále stránku https://www.zdraveforum.cz/zdrave-forum-navody.html

ja som objednala toto

@zuzka rozhodnutie je na tebe, píšem iba môj názor a určite ťa nechcem vystrašiť.

Ak ti ide o zdravie syna, tak DLHODOBO a DENNE ŽIADNY respirátor (akýkoľvek) ani prekrytie dýchacích ciest. Dúfam, že si mu aspoň objednala najväčšiu veľkosť, aby mu mohol trochu obtekať vzduch okolo nosa.
Respirátor môže byť aj z nano, pikomateriálu a na samosterilizáciu zabudni... To všetko sú len marketingové oblbováky a všetko sa to vyrába z rovnako nebezpečných plastov. Okrem toho už po niekoľkých hodinách, ak dýchaš do akéhokoľvek prekrytia dýchacích ciest, sa vplyvom tepla a vlhka začnú vytvárať kolónie nebezpečných baktérií, ktoré každý vydychujeme a prekrytím sa znovu dostávajú späť so pľúc. To platí aj pre látkové rúška, ak ich počas dňa nevymeníš za sterilné.
Ako píše @Maja, skús hľadať iné cesty. Z mojej skúsenosti sa vždy a všade nájde aspoň 1 rozumný (riaditeľ, triedna) s kým sa dajú riešiť veci normálne - ľudsky a argumentovať za synove zdravie, hľadať kompromisy... Niekto tú cestu musí ako prvý vždy prešľapať a potom sa pridajú aj ostatní.

[quote="pid:11265, uid:17"]ja som objednala toto[/quote] @zuzka rozhodnutie je na tebe, píšem iba môj názor a určite ťa nechcem vystrašiť. Ak ti ide o zdravie syna, tak DLHODOBO a DENNE ŽIADNY respirátor (akýkoľvek) ani prekrytie dýchacích ciest. Dúfam, že si mu aspoň objednala najväčšiu veľkosť, aby mu mohol trochu obtekať vzduch okolo nosa. Respirátor môže byť aj z nano, pikomateriálu a na samosterilizáciu zabudni... To všetko sú len marketingové oblbováky a všetko sa to vyrába z rovnako nebezpečných plastov. Okrem toho už po niekoľkých hodinách, ak dýchaš do akéhokoľvek prekrytia dýchacích ciest, sa vplyvom tepla a vlhka začnú vytvárať kolónie nebezpečných baktérií, ktoré každý vydychujeme a prekrytím sa znovu dostávajú späť so pľúc. To platí aj pre látkové rúška, ak ich počas dňa nevymeníš za sterilné. Ako píše @Maja, skús hľadať iné cesty. Z mojej skúsenosti sa vždy a všade nájde aspoň 1 rozumný (riaditeľ, triedna) s kým sa dajú riešiť veci normálne - ľudsky a argumentovať za synove zdravie, hľadať kompromisy... Niekto tú cestu musí ako prvý vždy prešľapať a potom sa pridajú aj ostatní.
Upravené 14. 4. 2021 o 12:45

ja som objednala toto

Zuzka ďakujem za tip.


[quote="pid:11265, uid:17"]ja som objednala toto[/quote] Zuzka ďakujem za tip.

ľudsky a argumentovať za synove zdravie, hľadať kompromisy... Niekto tú cestu musí ako prvý vždy prešľapať a potom sa pridajú aj ostatní.


Ja som to riešila, ale argumenty, že ak bude mať jeden rúško a nie respirátor, budú chcieť aj ostatní a prečo on môže mať a iní nie. To sú deti, tak kôli tomu nie. Čo sa týka rodičov, to neporiešim, že by sa pridali, lebo sú medzi nimi zaryté matky Coviďačky, kt. veria vláde a médiaám/ešte k tomu sestričky v nemocnici!!!/ takže tie by zas riešili, prečo nemá respirátor. A zas škola by riešila spory dvoch táborov. Takže ja ich chápem, že je to ťažké aj pre nich. Teda len my rodičia musíme hľadať iné cesty, alebo nedať dieťa do školy, kým toto divadlo neskončí.


[quote="pid:11322, uid:37"]ľudsky a argumentovať za synove zdravie, hľadať kompromisy... Niekto tú cestu musí ako prvý vždy prešľapať a potom sa pridajú aj ostatní.[/quote] Ja som to riešila, ale argumenty, že ak bude mať jeden rúško a nie respirátor, budú chcieť aj ostatní a prečo on môže mať a iní nie. To sú deti, tak kôli tomu nie. Čo sa týka rodičov, to neporiešim, že by sa pridali, lebo sú medzi nimi zaryté matky Coviďačky, kt. veria vláde a médiaám/ešte k tomu sestričky v nemocnici!!!/ takže tie by zas riešili, prečo nemá respirátor. A zas škola by riešila spory dvoch táborov. Takže ja ich chápem, že je to ťažké aj pre nich. Teda len my rodičia musíme hľadať iné cesty, alebo nedať dieťa do školy, kým toto divadlo neskončí.

ďakujem za vaše reakcie, no už somnou nikto nekomunikuje...písala som do školy, nič, písala som učiteľovi včera pre tie kopie, že je to protizákonné, nemôžu zbierať kopie testov, na druhý deň poslali nove čestne vyhlásenie, opravene s dodatkom o dotknutej osobe, kde je uvedene , že kopie su k nahliadnutiu, tak ma to potešilo, že aspoň takto to vyriešili, zjavne som nebola jediná ktorá sa ohradila a pohrozila TO. No s tým, že po mojich reakciach somnou nikto nekomunikuje....neodpovedajú..proste mrtvy chrobák, ja tomu nerozumiem.


ďakujem za vaše reakcie, no už somnou nikto nekomunikuje...písala som do školy, nič, písala som učiteľovi včera pre tie kopie, že je to protizákonné, nemôžu zbierať kopie testov, na druhý deň poslali nove čestne vyhlásenie, opravene s dodatkom o dotknutej osobe, kde je uvedene , že kopie su k nahliadnutiu, tak ma to potešilo, že aspoň takto to vyriešili, zjavne som nebola jediná ktorá sa ohradila a pohrozila TO. No s tým, že po mojich reakciach somnou nikto nekomunikuje....neodpovedajú..proste mrtvy chrobák, ja tomu nerozumiem.

Nakoniec mi pán učiteľ telefonoval, veľmi príjemný človek, všetko sme si vykonzultovali a musím dodať, že všetko záleží na vedení školy, učiteľ mi povedal, že z triedy som bola jediná ktorá sa ozvala, že je to protiprávne vyžadovať kópie testov na zber....chápete?....že ani on sám netušil, že sa porušuje právo....tak na základe môjho podnetu a nechcel povedať, či aj iní sa ozvali, ale zjavne áno, kedže dnes poslali opravené čestné prehlásenie s dodatkom o dotknutej osobe a test je k nahliadnutiu ( pričom táto skutočnosť o dotknutej osobe a testoch je na stránke minedu.sk vo vyhláške od Mikasa). Som maximálne znechutená ako sú rodičia totálne laicky právne nevzdelaní. Oni by snáď aj dobrovoľne svojim deťom ruky urezali, ak by bola táká podmienka....no fuj....
ešte dodám, pán učiteľ je učiteľ TV...je protirúškar a tvrdil, že ešte na začiatku roka keď deti chodili do školy a nechceli mať rúško, ostatné učiteľky chodili za ním, že deti porušujú pravidlá a má ich napomenúť...nadávali deťom a hrozili im, pričom on bol jediný ktorý im dovoli rúška dole.
Kde to žijeme a prečo dovolíme svojim deťom ubližovať?


Nakoniec mi pán učiteľ telefonoval, veľmi príjemný človek, všetko sme si vykonzultovali a musím dodať, že všetko záleží na vedení školy, učiteľ mi povedal, že z triedy som bola jediná ktorá sa ozvala, že je to protiprávne vyžadovať kópie testov na zber....chápete?....že ani on sám netušil, že sa porušuje právo....tak na základe môjho podnetu a nechcel povedať, či aj iní sa ozvali, ale zjavne áno, kedže dnes poslali opravené čestné prehlásenie s dodatkom o dotknutej osobe a test je k nahliadnutiu ( pričom táto skutočnosť o dotknutej osobe a testoch je na stránke minedu.sk vo vyhláške od Mikasa). Som maximálne znechutená ako sú rodičia totálne laicky právne nevzdelaní. Oni by snáď aj dobrovoľne svojim deťom ruky urezali, ak by bola táká podmienka....no fuj.... ešte dodám, pán učiteľ je učiteľ TV...je protirúškar a tvrdil, že ešte na začiatku roka keď deti chodili do školy a nechceli mať rúško, ostatné učiteľky chodili za ním, že deti porušujú pravidlá a má ich napomenúť...nadávali deťom a hrozili im, pričom on bol jediný ktorý im dovoli rúška dole. Kde to žijeme a prečo dovolíme svojim deťom ubližovať?
Upravené 14. 4. 2021 o 17:37

Výzva Slovenskej komory učiteľov k ochrane zdravia pri návrate žiakov do škôl
. So znepokojením však sledujeme snahu kompetentných, preniesť testovanie žiakov na zamestnancov škôl. Škola ako organizácia nie je zriadená za účelom poskytovania služby spojenej so zdravotníckymi úkonmi. Domnievame sa, že jej zamestnanci nemôžu takéto úkony legálne vykonávať bez toho, aby porušili zákony SR. Rovnako zamestnanci škôl a školských zariadení nemajú žiadnu právnu ochranu, pri prípadnom prenose nákazy pri testovaní, či manipulácii s biologicky kontaminovanou vzorkou. Zamestnanec školy nie je zákonným zástupcom žiaka, aby mohol asistovať žiakovi pri odbere biologickej vzorky.
https://sku.sk/vyzva-slovenskej-komory-ucitelov-k-ochrane-zdravia-pri-navrate-ziakov-do-skol/


Výzva Slovenskej komory učiteľov k ochrane zdravia pri návrate žiakov do škôl . So znepokojením však sledujeme snahu kompetentných, preniesť testovanie žiakov na zamestnancov škôl. Škola ako organizácia nie je zriadená za účelom poskytovania služby spojenej so zdravotníckymi úkonmi. Domnievame sa, že jej zamestnanci nemôžu takéto úkony legálne vykonávať bez toho, aby porušili zákony SR. Rovnako zamestnanci škôl a školských zariadení nemajú žiadnu právnu ochranu, pri prípadnom prenose nákazy pri testovaní, či manipulácii s biologicky kontaminovanou vzorkou. Zamestnanec školy nie je zákonným zástupcom žiaka, aby mohol asistovať žiakovi pri odbere biologickej vzorky. https://sku.sk/vyzva-slovenskej-komory-ucitelov-k-ochrane-zdravia-pri-navrate-ziakov-do-skol/

https://spravy.rtvs.sk/2021/04/zmiernuju-sa-podmienky-pre-nosenie-rusok-a-respiratorov-v-exterieri-nebudu-povinne-vzdy/


Zmiernia sa podmienky pre nosenie rúšok a respirátorov: V exteriéri nebudú povinné vždy.
Niektoré osoby tiež budú môcť mať v interiéri verejných budov namiesto respirátorov rúška. Výnimka sa týka konkrétne:


všetkých žiakov v škole alebo školskom zariadení,
pedagogických a odborných zamestnancov počas vyučovania,

na pracovisku: zamestnancov, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu.


Aspoň niečo sme protestom vybojovali, či na FB, či podnetami riaditeľom, triednym učiteľom, zriaďovateľom. Prispeli aj zamestnávatelia.


https://spravy.rtvs.sk/2021/04/zmiernuju-sa-podmienky-pre-nosenie-rusok-a-respiratorov-v-exterieri-nebudu-povinne-vzdy/ Zmiernia sa podmienky pre nosenie rúšok a respirátorov: V exteriéri nebudú povinné vždy. Niektoré osoby tiež budú môcť mať v interiéri verejných budov namiesto respirátorov rúška. Výnimka sa týka konkrétne: **všetkých žiakov v škole alebo školskom zariadení, pedagogických a odborných zamestnancov počas vyučovania,** na pracovisku: zamestnancov, ktorí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu. Aspoň niečo sme protestom vybojovali, či na FB, či podnetami riaditeľom, triednym učiteľom, zriaďovateľom. Prispeli aj zamestnávatelia.

torí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu.


v celku pozitívne. Pod sa dá zahrnúť, kde čo. Super.


este update z hraníc, včera som dala Ba - Brno - Ba, návšteva lekára. Na hraniciach do Čiech má nikto nekontroloval.


Cestou spať na sk, nás zastavil policajt asi (voľakedy sme to volali colník), spYtal sa na účel cesty, ukázala som mu papier od lekára, deti a muž mali antigen, 24 hodín, deti na výmennom lístku od lekára z tých slinovych antigen testov, a muž na papieri čo bola príloha k vyhláške. Prišlo mi to ako formálna kontrola, bol slušný pán policajt. Tak snad to niekomu pomôže:-)


[quote="pid:11501, uid:94"]torí majú chronické ochorenia dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou alebo kožné ochorenia tváre, u ktorých by nosenie respirátora mohli viesť k zhoršeniu stavu.[/quote] v celku pozitívne. Pod sa dá zahrnúť, kde čo. Super. este update z hraníc, včera som dala Ba - Brno - Ba, návšteva lekára. Na hraniciach do Čiech má nikto nekontroloval. Cestou spať na sk, nás zastavil policajt asi (voľakedy sme to volali colník), spYtal sa na účel cesty, ukázala som mu papier od lekára, deti a muž mali antigen, 24 hodín, deti na výmennom lístku od lekára z tých slinovych antigen testov, a muž na papieri čo bola príloha k vyhláške. Prišlo mi to ako formálna kontrola, bol slušný pán policajt. Tak snad to niekomu pomôže:-)

Ministerstvo školstva pekne zavádza školy!!! Čakajú, že nebudú čítať vyhlášku, alebo len "chyba". Tretí bod je vo vyhláške vo výnimkách. A v nich je, že rúško nemusia mať ani deti do 6 rokov a to ani v škôlkach!!!
https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_175.pdf
https://www.facebook.com/minedu.sk/posts/4023136787724512
RÚŠKA NA ŠKOLÁCH
Podľa novej vyhlášky ÚVZ SR majú mať od pondelka 19. apríla v interiéri rúško:
🔹 žiaci v škole alebo v školskom zariadení,
🔹 pedagogickí zamestnanci a odborní zamestnanci v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu,
🔹 osoby pri výkone športu na interiérových aj exteriérových športoviskách.


Vyhláška:
Prekrytie horných dýchacích ciest v interiéri
(1) Podľa § 48 ods. 4 písm. r) zákona sa všetkým osobám nariaďuje riadne prekrytie horných dýchacích
ciest (nos a ústa) použitím respirátora na verejnosti vo všetkých priestoroch interiérov budov a prostriedkoch
verejnej dopravy.
(2) Povinnosť podľa odseku 1 sa nevzťahuje na:
a) deti do 6 rokov veku,
b) deti v materskej škole, v inom obdobnom zariadení pre deti alebo v školskom zariadení,
c) osoby so závažnými poruchami autistického spektra,
d) osoby so stredným a ťažkým mentálnym alebo sluchovým postihnutím,
e) osoby pri výkone športu na interiérových športoviskách,
f) fotografované osoby na čas nevyhnutný pre výkon procesu fotografovania,
g) osoby nevesty a ženícha pri sobáši,
h) výkonných umelcov pri podávaní umeleckého výkonu a účinkujúcich pri nakrúcaní dokumentárneho filmu,
i) tlmočníkov do posunkovej reči v rámci výkonu povolania,
j) zamestnanca, ktorý sa nachádza na vnútornom pracovisku sám.
(3) Použitie respirátora podľa odseku 1 možno nahradiť použitím inej preventívnej ochrannej pomôcky,
a to použitím rúška, šálu alebo šatky v prípade:
a) žiakov v škole alebo v školskom zariadení,
b) pedagogických zamestnancov a odborných zamestnancov v rámci výchovno-vzdelávacieho procesu,
c) osôb vo výkone väzby alebo vo výkone trestu odňatia slobody, pokiaľ sú umiestnené v objekte určenom na
výkon väzby alebo trestu odňatia slobody,
d) zamestnancov vykonávajúcich rizikovú prácu, pri ktorej sú vystavení záťaži teplom alebo fyzickej záťaži,


Ministerstvo školstva pekne zavádza školy!!! Čakajú, že nebudú čítať vyhlášku, alebo len "chyba". Tretí bod je vo vyhláške vo výnimkách. A v nich je, že rúško nemusia mať ani deti do 6 rokov a to ani v škôlkach!!! https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_rok_2021/vyhlaska_175.pdf https://www.facebook.com/minedu.sk/posts/4023136787724512 RÚŠKA NA ŠKOLÁCH Podľa novej vyhlášky ÚVZ SR majú mať od pondelka 19. apríla v interiéri rúško:
Upravené 16. 4. 2021 o 13:35

Toto mysli niekto vazne? Z diskusie na fb ministra skolstva, potom čo oznámil že ti čo sú ockovani, nemusia na testy:
6079d1cb19cb2


ja pozerám na to ako puk, že ľuďom už niektorým fakt .... doplňte si, čo Vám slušnosť dovolí.


Toto mysli niekto vazne? Z diskusie na fb ministra skolstva, potom čo oznámil že ti čo sú ockovani, nemusia na testy: ![6079d1cb19cb2](serve/attachment&path=6079d1cb19cb2) ja pozerám na to ako puk, že ľuďom už niektorým fakt .... doplňte si, čo Vám slušnosť dovolí.

Lavazza, lidi jsou zmasírovaní neskutečně...já po třídní online schůzce s rodiči, už nemám iluze..myslím, že z celé školy /5 tříd/, jsem se ozvala jediná, p.učitelkou i z okolí jsem neustále přesvědčována, že je to jen "polechtání", čistou vatovou tyčinkou..
na dotaz jedné maminky, zda musí být rodiče u testování p.uč. mírně razantně sdělila, že ne, oni /škola/ si to zařídí sami...ha, ještě by tam otravovali rodiče..malou jsem tímto vlastně vyřadila z kolektivního zážitku s testováním..
prostě nikomu z rodičů to nedojde divné, to mě opravdu překvapilo....já jsem za podivína..


jinak dnes jsem ty slinové testy zahlédla v Hobby marketu - odd.zahrady, v regálu s dezinfekcemi mezi muškáty smile


Lavazza, lidi jsou zmasírovaní neskutečně...já po třídní online schůzce s rodiči, už nemám iluze..myslím, že z celé školy /5 tříd/, jsem se ozvala jediná, p.učitelkou i z okolí jsem neustále přesvědčována, že je to jen "polechtání", čistou vatovou tyčinkou.. na dotaz jedné maminky, zda musí být rodiče u testování p.uč. mírně razantně sdělila, že ne, oni /škola/ si to zařídí sami...ha, ještě by tam otravovali rodiče..malou jsem tímto vlastně vyřadila z kolektivního zážitku s testováním.. prostě nikomu z rodičů to nedojde divné, to mě opravdu překvapilo....já jsem za podivína.. jinak dnes jsem ty slinové testy zahlédla v Hobby marketu - odd.zahrady, v regálu s dezinfekcemi mezi muškáty :D
Upravené 16. 4. 2021 o 22:40

607c72f2860e8
správa z petície.


![607c72f2860e8](serve/attachment&path=607c72f2860e8) správa z petície.
3.82k
52
14
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept