Politika v ČR
komerční banka v rukou státu

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-dal-komunistum-navrh-na-vznik-komercni-banky-v-rukou-statu-40356302#seq_no=2&source=hp&dop_id=40356302&dop_ab_variant=444100&dop_req_id=O6vFEHRip6j-202104071919&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz
Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer předal komunistům návrh na zřízení komerční banky v rukou státu. Jde o jednu z podmínek KSČM pro podporu menšinového kabinetu. Mezi stranami v době boje s pandemií koronaviru probíhá dohodovací řízení, kromě vzniku banky řeší například i možné spojení zdravotních pojišťoven. Řízení bylo na týden přerušeno.


Ovšem tohle považuji za BOMBU, páč jiný výraz proto nemám, to vzbudí takový kvikot opozice a pindosů. Kde mám pop-corn? (ne dělám si legraci, to bych nepozřel)


Možná to špatně analyzuji, ale z mého pohledu se jedná o něco podobného co řeší Putin v Rusku. Tedy vymanění se z pod jha zahraničních bank. První krok k suverenitě státu? K znovu nabití. Tedy nechci být přílišný optimista. Jediné co mi tam neštimuje jsou komunisté. Páč, vrcholové vedení dle mého nepracuje v zájmu ČR...


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-dal-komunistum-navrh-na-vznik-komercni-banky-v-rukou-statu-40356302#seq_no=2&source=hp&dop_id=40356302&dop_ab_variant=444100&dop_req_id=O6vFEHRip6j-202104071919&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz Premiér Andrej Babiš (ANO) ve středu večer předal komunistům návrh na zřízení komerční banky v rukou státu. Jde o jednu z podmínek KSČM pro podporu menšinového kabinetu. Mezi stranami v době boje s pandemií koronaviru probíhá dohodovací řízení, kromě vzniku banky řeší například i možné spojení zdravotních pojišťoven. Řízení bylo na týden přerušeno. Ovšem tohle považuji za BOMBU, páč jiný výraz proto nemám, to vzbudí takový kvikot opozice a pindosů. Kde mám pop-corn? (ne dělám si legraci, to bych nepozřel) Možná to špatně analyzuji, ale z mého pohledu se jedná o něco podobného co řeší Putin v Rusku. Tedy vymanění se z pod jha zahraničních bank. První krok k suverenitě státu? K znovu nabití. Tedy nechci být přílišný optimista. Jediné co mi tam neštimuje jsou komunisté. Páč, vrcholové vedení dle mého nepracuje v zájmu ČR...
Upravené 7. 4. 2021 o 21:45

Možná to špatně analyzuji, ale z mého pohledu se jedná o něco podobného co řeší Putin v Rusku. Tedy vymanění se z pod jha zahraničních bank. První krok k suverenitě státu? K znovu nabití. Tedy nechci být přílišný optimista. Jediné co mi tam neštimuje jsou komunisté. Páč, vrcholové vedení dle mého nepracuje v zájmu ČR...


Povedia nie, je zle, povedia áno je tiež zle (v oboch prípadoch inak) a pri tom čakám, že čo povie Okamura a kto ešte využije túto silnú kartu...


[quote="pid:10320, uid:149"]Možná to špatně analyzuji, ale z mého pohledu se jedná o něco podobného co řeší Putin v Rusku. Tedy vymanění se z pod jha zahraničních bank. První krok k suverenitě státu? K znovu nabití. Tedy nechci být přílišný optimista. Jediné co mi tam neštimuje jsou komunisté. Páč, vrcholové vedení dle mého nepracuje v zájmu ČR...[/quote] Povedia nie, je zle, povedia áno je tiež zle (v oboch prípadoch inak) a pri tom čakám, že čo povie Okamura a kto ešte využije túto silnú kartu...

Moderátor

Je jasné, že se ukáže kdo je kdo, chytrý tah, jak říkáš:


povie ano - zprotiví se svému "páníčkovy" (nadnárodní řízení) a ten s nimi zamete po svém.


povie ne - jsme proti zřízení "státní banky"
ukáže se, že to jsou pindosi a jako s takovými s nimi bude zacházeno,
ukáže se, že zastupují zájmy nadnárodních subjektů řízení.


Kam se zařadí Tomio je otazné.


Ať tak či onak je to "win-win"


Ještě takovou poznámku, teď byt Babišem, tak bych se asi o sebe a své blízké bál více, než skrze covid opatření a jejich dopadů.


Je jasné, že se ukáže kdo je kdo, chytrý tah, jak říkáš: povie ano - zprotiví se svému "páníčkovy" (nadnárodní řízení) a ten s nimi zamete po svém. povie ne - jsme proti zřízení "státní banky" ukáže se, že to jsou pindosi a jako s takovými s nimi bude zacházeno, ukáže se, že zastupují zájmy nadnárodních subjektů řízení. Kam se zařadí Tomio je otazné. Ať tak či onak je to "win-win" Ještě takovou poznámku, teď byt Babišem, tak bych se asi o sebe a své blízké bál více, než skrze covid opatření a jejich dopadů.
Upravené 8. 4. 2021 o 10:07

ked ono to skor zavisi na systeme.....teraz bol zverejneny pripad
https://index.sme.sk/c/22597583/fond-seed-capital-skoncil-v-konkurze-trva-doteraz.html
stat musel vlozit spolu s EU peniaze do fondu na "podporu" inovativnych technologii (velmi mi to pripomina nedavne clanky, kde ziadali "startupy" a "inkubatory" pre nove technologie podiely na fonde rozvoja ako nutnosti, aby stat mal z coho splacat potom dlhy), tie sa samozrejme stratili a bez zodpovednosti niekoho dostali inam. Takze statna komercni banka moze byt tiez len zdrojom penazi pre sukromnikov a ked bude treba splacat, tak sa povie, ze stat zaplat znovu, inak sa polozime


ked ono to skor zavisi na systeme.....teraz bol zverejneny pripad https://index.sme.sk/c/22597583/fond-seed-capital-skoncil-v-konkurze-trva-doteraz.html stat musel vlozit spolu s EU peniaze do fondu na "podporu" inovativnych technologii (velmi mi to pripomina nedavne clanky, kde ziadali "startupy" a "inkubatory" pre nove technologie podiely na fonde rozvoja ako nutnosti, aby stat mal z coho splacat potom dlhy), tie sa samozrejme stratili a bez zodpovednosti niekoho dostali inam. Takze statna komercni banka moze byt tiez len zdrojom penazi pre sukromnikov a ked bude treba splacat, tak sa povie, ze stat zaplat znovu, inak sa polozime

Myslím si, že se jedná o Poštovní spořitelnu, již před několika lety KSČM chtěla, aby ji stát přestal pronajímat ČSOB.


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podrzime-babisovu-vladu-kdyz-komuniste-prisli-s-novymi-pozadavky-112010


Interpelace Iva Pojezného (KSČM) ke smlouvě mezi Poštovní spořitelnou a ČSOB
https://www.youtube.com/watch?v=PHjTBuHEi6c


https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-posta-jako-banka-uvazuje-o-licenci-primo-pro-sebe/r~3b3dbf76f85a11e3a30b0025900fea04/


Myslím si, že se jedná o Poštovní spořitelnu, již před několika lety KSČM chtěla, aby ji stát přestal pronajímat ČSOB. https://www.seznamzpravy.cz/clanek/podrzime-babisovu-vladu-kdyz-komuniste-prisli-s-novymi-pozadavky-112010 Interpelace Iva Pojezného (KSČM) ke smlouvě mezi Poštovní spořitelnou a ČSOB https://www.youtube.com/watch?v=PHjTBuHEi6c https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-posta-jako-banka-uvazuje-o-licenci-primo-pro-sebe/r~3b3dbf76f85a11e3a30b0025900fea04/

Ovšem tohle považuji za BOMBU, páč jiný výraz proto nemám, to vzbudí takový kvikot opozice a pindosů. Kde mám pop-corn? (ne dělám si legraci, to bych nepozřel)

To není bomba. To je hotová ATOMOVKA...co atomovka, to je přímo děsivá triumfální učebnicová termojaderná fúze vyšších procesů okultního řízení božstva Zeman-Ra. (jak by napsal jeden tzv. šéfredaktor jednoho taky-alternativního serveru :-)
Teda kdyby to prošlo...


[quote="pid:10320, uid:149"]Ovšem tohle považuji za BOMBU, páč jiný výraz proto nemám, to vzbudí takový kvikot opozice a pindosů. Kde mám pop-corn? (ne dělám si legraci, to bych nepozřel)[/quote] To není bomba. To je hotová ATOMOVKA...co atomovka, to je přímo děsivá triumfální učebnicová termojaderná fúze vyšších procesů okultního řízení božstva Zeman-Ra. (jak by napsal jeden tzv. šéfredaktor jednoho taky-alternativního serveru :-) Teda kdyby to prošlo...

To je hotová ATOMOVKA.
Ironie?


[quote="pid:10450, uid:240"]To je hotová ATOMOVKA.[/quote] Ironie?

že se jedná o Poštovní spořitelnu
Ve skupině ČSOB vlastněné belgickou bankou KBC ji už berou skoro za vlastní. Nicméně smlouva o spolupráci vyprší až v roce 2027.


[quote="pid:10428, uid:207"]že se jedná o Poštovní spořitelnu[/quote]Ve skupině ČSOB vlastněné belgickou bankou KBC ji už berou skoro za vlastní. Nicméně smlouva o spolupráci vyprší až v roce 2027.

Ironie?

Není, proto jsem dal na závěr
Teda kdyby to prošlo...

Přišlo mi to fakt tak bombastické, že jsem se neudržel a odletěl jsem. Prostě po všech těch zběsilých privatizacích finančních institucí do západních rukou přijít s tímto bodem obratu...
Pokud jsem to přehnal, tak se @Tristan omlouvám.

[quote="pid:10452, uid:149"]Ironie?[/quote] Není, proto jsem dal na závěr [quote="pid:10450, uid:240"]Teda kdyby to prošlo...[/quote] Přišlo mi to fakt tak bombastické, že** jsem se neudržel a odletěl jsem**. Prostě po všech těch zběsilých privatizacích finančních institucí do západních rukou přijít s tímto bodem obratu... **Pokud jsem to přehnal, tak se @Tristan omlouvám.**
Upravené 8. 4. 2021 o 20:19

Pokud jsem to přehnal, tak se @Tristan omlouvám.
Není na místě se omlouvat, je má chyba že jsem nevyhodnotil správně co jsi napsal. Jak říkám, mohu se plést a pak ta ironická poznámka by i byla na místě, něco ve smyslu "no to je fakt BOMBA, ATOMOVKA, ... další tunel".Rozumíme si... Jsem rád, že jsem se mýlil. Počtáři, čekám zase na nějaký tvůj - matriční rozbor. Jsi v tom dobrý.

[quote="pid:10466, uid:240"]Pokud jsem to přehnal, tak se @Tristan omlouvám.[/quote]Není na místě se omlouvat, je má chyba že jsem nevyhodnotil správně co jsi napsal. Jak říkám, mohu se plést a pak ta ironická poznámka by i byla na místě, něco ve smyslu "no to je fakt BOMBA, ATOMOVKA, ... další tunel".Rozumíme si... Jsem rád, že jsem se mýlil. Počtáři, čekám zase na nějaký tvůj - matriční rozbor. Jsi v tom dobrý.

@Tristan

Počtáři, čekám zase na nějaký tvůj - matriční rozbor. Jsi v tom dobrý.


Dobrý?? To je slabé, příteli, je v tom skvělý!


@Tristan [quote="pid:10469, uid:149"]Počtáři, čekám zase na nějaký tvůj - matriční rozbor. Jsi v tom dobrý.[/quote] Dobrý?? To je slabé, příteli, je v tom skvělý!

na místě se omlouvat, je

Nejraději bych ten svůj příspěvek smazal, ale už's ho linkoval, tak bych tomu nasadil korunu.
No nic, příště se musím víc krotit, práce kvapná xxxxx platná.


Tunel - nestraš, tohle mi nedošlo. Pokud Tě to napadlo až po mé přepálené poznámce, tak možná přece jen k něčemu byla ;-)
Ale je pravda, že je tunel a tunel. Pokud si někdo nakrade při práci na suverenitě ČR a tu suverenitu to posílí, počítám s tím, že jsme v situaci, kdy nemáme moc na výběr. Když se topím a nemohu se zachránit sám, nepohrdnu ani pomocnou rukou zloděje...


P.S.: Jejda teď jsem to zvojtil, místo přidání nového jsem zeditoval/smazal původní omluvný příspěvek...ale díky historii fóra jsem to zase zrekonstruoval.


[quote="pid:10469, uid:149"]na místě se omlouvat, je[/quote] Nejraději bych ten svůj příspěvek smazal, ale už's ho linkoval, tak bych tomu nasadil korunu. No nic, příště se musím víc krotit, práce kvapná xxxxx platná. Tunel - nestraš, tohle mi nedošlo. Pokud Tě to napadlo **až po** mé přepálené poznámce, tak možná přece jen k něčemu byla ;-) Ale je pravda, že je tunel a tunel. Pokud si někdo nakrade při práci na suverenitě ČR a tu suverenitu to posílí, počítám s tím, že jsme v situaci, kdy nemáme moc na výběr. Když se topím a nemohu se zachránit sám, nepohrdnu ani pomocnou rukou zloděje... P.S.: Jejda teď jsem to zvojtil, místo přidání nového jsem zeditoval/smazal původní omluvný příspěvek...ale díky historii fóra jsem to zase zrekonstruoval.

??

@karlos to už je podruhé, tohle mi pls nedělej... kdo má pak se mou vydržet...?

[quote="pid:10471, uid:311"]??[/quote] @karlos to už je podruhé, tohle mi pls nedělej... kdo má pak se mou vydržet...?
1k
12
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept