Politika v ČR
Šmejdi usilovně "pracují"...

Ministr Petříček: V zahraničí žije zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem
07.04.2021 16:57
https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Petricek-V-zahranici-zije-zhruba-pul-milionu-ceskych-obcanu-s-aktivnim-volebnim-pravem-659806


"Podle našich odhadů žije v zahraničí v současné době zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem."


"Zavedení možnosti hlasovat korespondenčně proto považuji za dobré řešení, které přispěje ke všeobecnosti a rovnosti volebního práva v České republice a občanů České republiky."


"...vyslovil bych se jednoznačně ve prospěch návrhu paní poslankyně Šlechtové. Současně jsem přesvědčen, a to tady mohu také zdůraznit, že pozměňovací návrh je koncipován tak, aby Ministerstvo zahraničních věcí bylo schopno zajistit realizaci korespondenční volby již ve volbách do Poslanecké sněmovny v letošním roce."


Ministr Petříček: V zahraničí žije zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem 07.04.2021 16:57 https://www.parlamentnilisty.cz/politika/politici-volicum/Ministr-Petricek-V-zahranici-zije-zhruba-pul-milionu-ceskych-obcanu-s-aktivnim-volebnim-pravem-659806 "Podle našich odhadů žije v zahraničí v současné době zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem." "Zavedení možnosti hlasovat korespondenčně proto považuji za dobré řešení, které přispěje ke všeobecnosti a rovnosti volebního práva v České republice a občanů České republiky." "...vyslovil bych se jednoznačně ve prospěch návrhu paní poslankyně Šlechtové. Současně jsem přesvědčen, a to tady mohu také zdůraznit, že pozměňovací návrh je koncipován tak, aby Ministerstvo zahraničních věcí bylo schopno zajistit realizaci korespondenční volby již ve volbách do Poslanecké sněmovny v letošním roce."

Možná za tento názor budu osočen, ale ten kdo dlouhodobě více než 10 let, pobývá v zahraničí a de facto již v ČR přestal žít, by neměl mít možnost ze zahraničí volit. Nebavím se o lidech na služebních cestách, dovolených apod.


Stejně víme, proč to p. Petříček říká - buduje předmostí pro akci, kterou jsme mohli nedávno vidět ve Srocených Státech Amerických v případě voleb prezidenta.


Možná za tento názor budu osočen, ale ten kdo dlouhodobě více než 10 let, pobývá v zahraničí a de facto již v ČR přestal žít, by neměl mít možnost ze zahraničí volit. Nebavím se o lidech na služebních cestách, dovolených apod. Stejně víme, proč to p. Petříček říká - buduje předmostí pro akci, kterou jsme mohli nedávno vidět ve Srocených Státech Amerických v případě voleb prezidenta.

@Tristan
V zásadě s Tebou souhlasím protože je to i můj případ (Déle než 15 let a mám dvě občanství). Při parlamentních i presidentských volbách by mělo dle mého názoru docházet ke ztotožnění osob zcela jednoznačným způsobem. Jakýkoliv jiný způsob je nepřijatelný z důvodu zvýšeného rizika podvodů a nemožnosti ověření totožnosti. Stejně tak by volební lístky měly být archivovány po celé volební období, aby byla možná kontrola.

Příklad referendum o vstupu do EU nebylo již den po referendu možné kontrolovat! Lístky se po sečtení likvidovaly.


Asi bude platit, že je jedno kdo koho volí, ale podstatné je, kdo sčítá hlasy.


@Tristan V zásadě s Tebou souhlasím protože je to i můj případ (Déle než 15 let a mám dvě občanství). Při parlamentních i presidentských volbách by mělo dle mého názoru docházet ke ztotožnění osob zcela jednoznačným způsobem. Jakýkoliv jiný způsob je nepřijatelný z důvodu zvýšeného rizika podvodů a nemožnosti ověření totožnosti. Stejně tak by volební lístky měly být archivovány po celé volební období, aby byla možná kontrola. Příklad referendum o vstupu do EU nebylo již den po referendu možné kontrolovat! Lístky se po sečtení likvidovaly. Asi bude platit, že je jedno kdo koho volí, ale podstatné je, kdo sčítá hlasy.

Možná za tento názor budu osočen, ale ten kdo dlouhodobě více než 10 let, pobývá v zahraničí a de facto již v ČR přestal žít, by neměl mít možnost ze zahraničí volit. Nebavím se o lidech na služebních cestách, dovolených apod.

Takže těm lidem jen vzít občanství pak???
Pokud ten člověk má České občanství tak by v zásadě mohl volit,to co vám teď přijde nefer pak jednou muže byt problem.
Ten Česky občan nemůže volt v zahraničí a ještě mu vezmete možnost volit pro svoji vlastní stát.?!?
Trošku zvláštní uvažování :-)


[quote="pid:10270, uid:149"]Možná za tento názor budu osočen, ale ten kdo dlouhodobě více než 10 let, pobývá v zahraničí a de facto již v ČR přestal žít, by neměl mít možnost ze zahraničí volit. Nebavím se o lidech na služebních cestách, dovolených apod.[/quote] Takže těm lidem jen vzít občanství pak??? Pokud ten člověk má České občanství tak by v zásadě mohl volit,to co vám teď přijde nefer pak jednou muže byt problem. Ten Česky občan nemůže volt v zahraničí a ještě mu vezmete možnost volit pro svoji vlastní stát.?!? Trošku zvláštní uvažování :-)

V zásadě s Tebou souhlasím protože je to i můj případ (Déle než 15 let a mám dvě občanství)


Uvědomuji si kontroverzi tohoto názoru, ale v době, kdy se hraje o přežití národa, udržení si, nebo spíše vybudování si suverenity, mi je jasné, že hlasy ze zahraničí zafungují stejně, jako před čtyřmi lety, kdy se s odřenýma ušima do sněmovny dostala TOP09.


[quote="pid:10273, uid:311"]V zásadě s Tebou souhlasím protože je to i můj případ (Déle než 15 let a mám dvě občanství)[/quote] Uvědomuji si kontroverzi tohoto názoru, ale v době, kdy se hraje o přežití národa, udržení si, nebo spíše vybudování si suverenity, mi je jasné, že hlasy ze zahraničí zafungují stejně, jako před čtyřmi lety, kdy se s odřenýma ušima do sněmovny dostala TOP09.

to co vám teď přijde nefer pak jednou muže byt problem.
Jaký problém to může být? Myslím si, že ovlivňovat poměry v zemi, kde trvale nežiji a jsem např. v Australii, co mi dává morální právo volit si vládu? Jak mě ovlivní v Austrálii politika nějakého Bartoše a pirátů např.? A jak ovlivní těch "půl milionu" emigrantů volební výsledek? A tedy i život v ČR... né v Australii, Kanadě nebo Kde...


[quote="pid:10276, uid:70"]to co vám teď přijde nefer pak jednou muže byt problem.[/quote]Jaký problém to může být? Myslím si, že ovlivňovat poměry v zemi, kde trvale nežiji a jsem např. v Australii, co mi dává morální právo volit si vládu? Jak mě ovlivní v Austrálii politika nějakého Bartoše a pirátů např.? A jak ovlivní těch "půl milionu" emigrantů volební výsledek? A tedy i život v ČR... né v Australii, Kanadě nebo Kde...

Příteli, něco jiného je právo a něco jiného morálka. A nakonec něco úplně jiného je příprava volebního podvodu.


Tedy nemyslím si, že by bylo třeba kohokoliv zbavovat občanství, ale z druhé strany se domnívám, že omezení volebního práva by v tomto případě mohlo být řešením. Hypoteticky - nebyl jsi 4 roky doma (jedno volební období) - nemáš nárok se účastnit. Nevidím v tom vůbec nic diskriminačního, žiješ dlouhodobě v zahraničí, nepřispíváš na daních ani do systému sociálního zabezpečení, tak nám, co jsme tady do toho "nekybicuj". V Čechách ani na Slovensku nejsou volby povinné, jako v některých jiných státech. Takže proč honit hlasy, které mají jiný (zahraniční) pohled na dění.


A volební průkazy pro krátkodobě nepřítomné je další blamáž.


Uvedu dva příklady, které mají vypovídací hodnotu z druhé strany:
1) Studenti universit v Čechách, kteří jsou Řeckého původu, jsou stranami obvolávány a jsou jim nabízeny letenky zdarma, pokud se dostaví k volbám. Mají ambasádu v Praze 6, Na Ořechovce, takže žádný problém,že? Nene, musí domů, do místa kam spádově patří a tam si jít odvolit. Volební účast je v Řecku povinná, ale studium v zahraničí je omluvenka!
2) Kypr obecně platí to samé s tím rozdílem, že student informuje osobu, kterou bude volit a strana pak proplatí letenku. Protože se všichni znají a celá rodina volí toho samého není v tom žádný problém. Nevím jak dnes, ale dříve ambasáda vydávala potvrzení o tom, že ve dnech voleb jmenovaný byl na území jiného státu. Razitko a podpis. Podpisové vzory se odesílaly cca 3 měsíce předem.


Příteli, něco jiného je právo a něco jiného morálka. A nakonec něco úplně jiného je příprava volebního podvodu. Tedy nemyslím si, že by bylo třeba kohokoliv zbavovat občanství, ale z druhé strany se domnívám, že omezení volebního práva by v tomto případě mohlo být řešením. Hypoteticky - nebyl jsi 4 roky doma (jedno volební období) - nemáš nárok se účastnit. Nevidím v tom vůbec nic diskriminačního, žiješ dlouhodobě v zahraničí, nepřispíváš na daních ani do systému sociálního zabezpečení, tak nám, co jsme tady do toho "nekybicuj". V Čechách ani na Slovensku nejsou volby povinné, jako v některých jiných státech. Takže proč honit hlasy, které mají jiný (zahraniční) pohled na dění. A volební průkazy pro krátkodobě nepřítomné je další blamáž. Uvedu dva příklady, které mají vypovídací hodnotu z druhé strany: 1) Studenti universit v Čechách, kteří jsou Řeckého původu, jsou stranami obvolávány a jsou jim nabízeny letenky zdarma, pokud se dostaví k volbám. Mají ambasádu v Praze 6, Na Ořechovce, takže žádný problém,že? Nene, musí domů, do místa kam spádově patří a tam si jít odvolit. Volební účast je v Řecku povinná, ale studium v zahraničí je omluvenka! 2) Kypr obecně platí to samé s tím rozdílem, že student informuje osobu, kterou bude volit a strana pak proplatí letenku. Protože se všichni znají a celá rodina volí toho samého není v tom žádný problém. Nevím jak dnes, ale dříve ambasáda vydávala potvrzení o tom, že ve dnech voleb jmenovaný byl na území jiného státu. Razitko a podpis. Podpisové vzory se odesílaly cca 3 měsíce předem.

Jaký problém to může být? Myslím si, že ovlivňovat poměry v zemi, kde trvale nežiji a jsem např. v Australii, co mi dává morální právo volit si vládu?
A co vám dává morální právo odebrat těm lidem který mají České občanství aby nemohly volit?
To je automaticky házíte do voličů opozice?
Když to navrhl Petříček ?
Já znam aspoň 5 lidi který žijí už 15 let v zahraničí (Rakousko,Německo,Itálie,Černá Horá) a jsou voliči byli jak Zemana nebo npř Babiše a taky ODS ale myslím že její vlastní stát by to neměl dělat.
Protože pokud mají České občanství tak v dnešní informační době je blbost říct že nejsou informovaný.


[quote="pid:10279, uid:149"]Jaký problém to může být? Myslím si, že ovlivňovat poměry v zemi, kde trvale nežiji a jsem např. v Australii, co mi dává morální právo volit si vládu?[/quote]A co vám dává morální právo odebrat těm lidem který mají České občanství aby nemohly volit? To je automaticky házíte do voličů opozice? Když to navrhl Petříček ? Já znam aspoň 5 lidi který žijí už 15 let v zahraničí (Rakousko,Německo,Itálie,Černá Horá) a jsou voliči byli jak Zemana nebo npř Babiše a taky ODS ale myslím že její vlastní stát by to neměl dělat. Protože pokud mají České občanství tak v dnešní informační době je blbost říct že nejsou informovaný.

@Bajo, uvedl jsem zhruba to co mě k té úvaze vede. Znova se opírám o to, co jsme tu viděli při volbách 2017. To si to jen asi testovali, že pár těch hlasů nikdo nepozná, to že TOP09 byla mrtvá (tedy pod 5%) víme. Zachránil je "podivný" výpadek a po znovu naskočení, ejhle jsme tam. A já Vám říkám, že teď se chystá mnohem brutálnější podvod a budou hlavní roli hrát opět ty slavné hlasy ze zahraničí. Ať už to reálně hodily komukoliv. 500 000 je síla, kterou si nenechají vzít.

@Bajo, uvedl jsem zhruba to co mě k té úvaze vede. Znova se opírám o to, co jsme tu viděli při volbách 2017. To si to jen asi testovali, že pár těch hlasů nikdo nepozná, to že TOP09 byla mrtvá (tedy pod 5%) víme. Zachránil je "podivný" výpadek a po znovu naskočení, ejhle jsme tam. A já Vám říkám, že teď se chystá mnohem brutálnější podvod a budou hlavní roli hrát opět ty slavné hlasy ze zahraničí. Ať už to reálně hodily komukoliv. 500 000 je síla, kterou si nenechají vzít.
Upravené 7. 4. 2021 o 19:13

"Podle našich odhadů žije v zahraničí v současné době zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem."


Takže jich budou hlasovat dva miliony nebo zde budou strůjci volebního podvodu skromnější?


Ten Česky občan nemůže volt v zahraničí a ještě mu vezmete možnost volit pro svoji vlastní stát.?!?
Trošku zvláštní uvažování :-)


Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.


[quote="pid:10261, uid:270"]"Podle našich odhadů žije v zahraničí v současné době zhruba půl milionů českých občanů s aktivním volebním právem."[/quote] Takže jich budou hlasovat dva miliony nebo zde budou strůjci volebního podvodu skromnější? [quote="pid:10276, uid:70"]Ten Česky občan nemůže volt v zahraničí a ještě mu vezmete možnost volit pro svoji vlastní stát.?!? Trošku zvláštní uvažování :-)[/quote] Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.

Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.
Přesně, tak jsem to myslel, s tím morálním právem. Pokud mám morálku nechám rozhodovat pouze obyvatele trvale žijící v ČR či krátkodobě žijící v zahraničí. Proto by měla existovat např. v ústavě klauzule, že pokud žiji víc jak 10 let mimo ČR neměl bych právo volit. Ať je to tvrdé jak chce.


[quote="pid:10288, uid:181"]Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.[/quote] Přesně, tak jsem to myslel, s tím morálním právem. Pokud mám morálku nechám rozhodovat pouze obyvatele trvale žijící v ČR či krátkodobě žijící v zahraničí. Proto by měla existovat např. v ústavě klauzule, že pokud žiji víc jak 10 let mimo ČR neměl bych právo volit. Ať je to tvrdé jak chce.
Upravené 7. 4. 2021 o 19:22

uvedl jsem zhruba to co mě k té úvaze vede. Znova se opírám o to, co jsme tu viděli při volbách 2017.
Já ti rozumím,ale můj osobní názor je že bi vlastní stát neměl odpírat možnost voleb vlastnímu občanovi.
Jak říká kolega Karlos,důležitější bude kdo počítá než kdo volí.


[quote="pid:10284, uid:149"]uvedl jsem zhruba to co mě k té úvaze vede. Znova se opírám o to, co jsme tu viděli při volbách 2017.[/quote]Já ti rozumím,ale můj osobní názor je že bi vlastní stát neměl odpírat možnost voleb vlastnímu občanovi. Jak říká kolega Karlos,důležitější bude kdo počítá než kdo volí.

Já ti rozumím,ale můj osobní názor je že bi vlastní stát neměl odpírat možnost voleb vlastnímu občanovi.


Jenže jak pak takové právo volby pro všechny dopadá...? Kdybychom neměli příklad z USA, tak chápu, ale podívej se na situaci z pohledu bezpečnosti státu.


Korporace basebalové ligy teď dokonce trestá v USA Georgii za to, že si dovolili požadovat dle nového volebního zákona po voličích průkaz totožnosti s fotkou...je to prý rasistické a Coca Cola je též pobouřena, jako by korporace nápojařů měla co kecat do volebních zákonů.


Tohle chceme i v ČR?


[quote="pid:10291, uid:70"]Já ti rozumím,ale můj osobní názor je že bi vlastní stát neměl odpírat možnost voleb vlastnímu občanovi.[/quote] Jenže jak pak takové právo volby pro všechny dopadá...? Kdybychom neměli příklad z USA, tak chápu, ale podívej se na situaci z pohledu bezpečnosti státu. Korporace basebalové ligy teď dokonce trestá v USA Georgii za to, že si dovolili požadovat dle nového volebního zákona po voličích průkaz totožnosti s fotkou...je to prý rasistické a Coca Cola je též pobouřena, jako by korporace nápojařů měla co kecat do volebních zákonů. Tohle chceme i v ČR?

Jak říká kolega Karlos,důležitější bude kdo počítá než kdo volí.
Bohužel, stát neumí zajistit čisté elektronické volby, páč technologie, které volby zajišťují nemají v rukách, vždy to bude možné napadnout hackery z venčí a já nevím co. Prostě papír, tužka, urna nejistější věc. Pominu-li počtáře, ale na to jsou také mechanismy. Jak to kontrolovat.


[quote="pid:10291, uid:70"]Jak říká kolega Karlos,důležitější bude kdo počítá než kdo volí.[/quote] Bohužel, stát neumí zajistit čisté elektronické volby, páč technologie, které volby zajišťují nemají v rukách, vždy to bude možné napadnout hackery z venčí a já nevím co. Prostě papír, tužka, urna nejistější věc. Pominu-li počtáře, ale na to jsou také mechanismy. Jak to kontrolovat.
Upravené 7. 4. 2021 o 19:37

Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.
A co pak npř tisíce Slováků,Ukrajinců Poláků atd co tady žijí v ČR?
Myslím že když někdo nechce tak nepůjde k volbám,ale odebírat mu volební právo je blbost,a tím tlačit svého občana aby se ceníl méně ceny že žije v zahraničí tam nemůže volit pokud není občan,a pak přijde a i o možnost volit ve sve vlastní zemi.
To je můj osobní názor a myslím že už nema smysl s moje strany pořad do kola něco opakovat a rozebírat,je to vaš názor.


[quote="pid:10288, uid:181"]Sice nežiji v zahraničí, ale kdybych v zahraničí jednoho dne dlouhodobě žil, rád se svého volebního hlasu vzdám, pokud by korespondenční hlasování bylo zcela zakázáno a zajistila se tím větší průhlednost a čestnost voleb.[/quote]A co pak npř tisíce Slováků,Ukrajinců Poláků atd co tady žijí v ČR? Myslím že když někdo nechce tak nepůjde k volbám,ale odebírat mu volební právo je blbost,a tím tlačit svého občana aby se ceníl méně ceny že žije v zahraničí tam nemůže volit pokud není občan,a pak přijde a i o možnost volit ve sve vlastní zemi. To je můj osobní názor a myslím že už nema smysl s moje strany pořad do kola něco opakovat a rozebírat,je to vaš názor.

@Bajo, já tvůj názor respektuji, a neberu ti jej.

@Bajo, já tvůj názor respektuji, a neberu ti jej.

@Tristan,já taky tvůj a proto nemá smysl dal pořad dokola něco opakovat:-)

@Tristan,já taky tvůj a proto nemá smysl dal pořad dokola něco opakovat:-)

Příklad referendum o vstupu do EU nebylo již den po referendu možné kontrolovat! Lístky se po sečtení likvidovaly.
Stejně si myslím, že ty volby byly v pořádku a lidé do EU chtěli, pod tou masírkou co tomu předcházela všude v médiích apod. Dokonce si pamatuji, jak mi Rodiče říkali, Synku mi to děláme pro tvou budoucnost. Tak najivní a zmasírovaní byly, dnes mi je 35. A na návštěvě u rodičů se zasmějeme, s hořkostí na rtech, tomu jak ta slavná EU ve skutečnosti funguje a vypadá. Resp. nefunguje a nevypadá. Dneska si pamatuji jak v TV tvrdili, že vstupem do EU se budeme mít jako prasátka v žitě, auta, domy, byty, dovolené, že budeme konečně ti pravý EVROPANÉ a né plebs z východu. No nikdo neřekl, že na to budeme mít platy, ale půjčky a úvěry a hypotéky. smile


[quote="pid:10273, uid:311"]Příklad referendum o vstupu do EU nebylo již den po referendu možné kontrolovat! Lístky se po sečtení likvidovaly.[/quote] Stejně si myslím, že ty volby byly v pořádku a lidé do EU chtěli, pod tou masírkou co tomu předcházela všude v médiích apod. Dokonce si pamatuji, jak mi Rodiče říkali, Synku mi to děláme pro tvou budoucnost. Tak najivní a zmasírovaní byly, dnes mi je 35. A na návštěvě u rodičů se zasmějeme, s hořkostí na rtech, tomu jak ta slavná EU ve skutečnosti funguje a vypadá. Resp. nefunguje a nevypadá. Dneska si pamatuji jak v TV tvrdili, že vstupem do EU se budeme mít jako prasátka v žitě, auta, domy, byty, dovolené, že budeme konečně ti pravý EVROPANÉ a né plebs z východu. No nikdo neřekl, že na to budeme mít platy, ale půjčky a úvěry a hypotéky. :D

Navíc, trochu to rozvedu, když dovolíte.


Pokud se někdo domnívá, že stát nemá možnosti to zajistit na 100% čestně, tak si myslím, že je na omylu, ale budiž. Každá ambasáda má své kanály na komunikaci s ministerstvem své země, podle stupně utajení komunikace. Sice v nejvyšším utajení (z ruky do ruky) je to velmi nákladné, ale funguje to. Tady problém nevidím. Spíš je tu problém s časovou prodlevou.


Osobní názor na omezení volebního práva - viděl bych to jako reálné s tím, že v případě návratu natrvalo, by opět volební právo nabyl. To by šlo velmi lehce kontrolovat.


Možná někdo z vás řekne: "Co do toho kecá, zvenku.". Ale volil jsem jak v parlamentních tak i v presidentských. Dnes to zveřejním, zakroužkoval jsem Okamuru. V presidentských jsem volil Ing Miloše Zemana. Celkem třikrát jsem si musel změnit osobní program a tudiž program dalších cca 30 osob a cestovat cca 340 kilometrů na ambasadu.


V případě presidentských voleb (Ještě, že existuje BnB.) jsem financoval videomonitoring vstupů do budovy, protože jsem čekal "prasárnu". Ještě, že chtějí šetřit a přestěhovali se do centra města, ve vilové čtvrti by něco podobného bylo prakticky nemožné.


Navíc, trochu to rozvedu, když dovolíte. Pokud se někdo domnívá, že stát nemá možnosti to zajistit na 100% čestně, tak si myslím, že je na omylu, ale budiž. Každá ambasáda má své kanály na komunikaci s ministerstvem své země, podle stupně utajení komunikace. Sice v nejvyšším utajení (z ruky do ruky) je to velmi nákladné, ale funguje to. Tady problém nevidím. Spíš je tu problém s časovou prodlevou. Osobní názor na omezení volebního práva - viděl bych to jako reálné s tím, že v případě návratu natrvalo, by opět volební právo nabyl. To by šlo velmi lehce kontrolovat. Možná někdo z vás řekne: "Co do toho kecá, zvenku.". Ale volil jsem jak v parlamentních tak i v presidentských. Dnes to zveřejním, zakroužkoval jsem Okamuru. V presidentských jsem volil Ing Miloše Zemana. Celkem třikrát jsem si musel změnit osobní program a tudiž program dalších cca 30 osob a cestovat cca 340 kilometrů na ambasadu. V případě presidentských voleb (Ještě, že existuje BnB.) jsem financoval videomonitoring vstupů do budovy, protože jsem čekal "prasárnu". Ještě, že chtějí šetřit a přestěhovali se do centra města, ve vilové čtvrti by něco podobného bylo prakticky nemožné.

@Tristan

lidé do EU chtěli

Žil jsem v té době v Praze. Volil jsem "NE". V mém okruhu cca 3000 slovy třech tisíc osob, jsem poznal dva, kteří byli "ANO". Dobře nejsem vzorek ke zhodnocení. Souhlas. Hodně lidí bylo zblázněno propagandou, dávka entusiasmu a další.
Nikdy a to podotýkám NIKDY nezapomenu pondělí po referendu, když jsem přišel do práce a pan velvyslanec si mě pozval do kanceláře a položil mi otázku: "Jak jsi volil?" Po pravdě jsem mu odpověděl. Na to se zamyslel a pravil: "Jako velvyslanec ti musím říci, že jsi udělal velkou chybu... odmlčel se a pak pokračoval ... ale jako Christoforos ti říkám, že jsi udělal dobře!"
Měl rok před důchodem a náš vztah byl skvělý. Velmi moudrý člověk, dvě university, dodnes s ním chodím na kafíčko, už je mu 80 let, ale myslí mu to skvěle.
Na moji otázku ohledně EU mi kdysi řekl: Chtěli jsme tam, aby nám pomohli politicky, ale že to zaplatíme krví a potem ekonomicky, to jsme věděli už v roce 1990.
Karty byly rozdány velmi dávno!


@Tristan [quote="pid:10301, uid:149"]lidé do EU chtěli[/quote] Žil jsem v té době v Praze. Volil jsem "NE". V mém okruhu cca 3000 slovy třech tisíc osob, jsem poznal dva, kteří byli "ANO". Dobře nejsem vzorek ke zhodnocení. Souhlas. Hodně lidí bylo zblázněno propagandou, dávka entusiasmu a další. Nikdy a to podotýkám NIKDY nezapomenu pondělí po referendu, když jsem přišel do práce a pan velvyslanec si mě pozval do kanceláře a položil mi otázku: "Jak jsi volil?" Po pravdě jsem mu odpověděl. Na to se zamyslel a pravil: "Jako velvyslanec ti musím říci, že jsi udělal velkou chybu... odmlčel se a pak pokračoval ... ale jako Christoforos ti říkám, že jsi udělal dobře!" Měl rok před důchodem a náš vztah byl skvělý. Velmi moudrý člověk, dvě university, dodnes s ním chodím na kafíčko, už je mu 80 let, ale myslí mu to skvěle. Na moji otázku ohledně EU mi kdysi řekl: Chtěli jsme tam, aby nám pomohli politicky, ale že to zaplatíme krví a potem ekonomicky, to jsme věděli už v roce 1990. Karty byly rozdány velmi dávno!
12
1.18k
34
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept