Politika v ČR
Šmejdi usilovně "pracují"...

@Karlosi, víš, spoustu lidí ti neřekne pravdu, koho volil, mám v práci spoustu lidí, co se tváří, že Zemana NE, páč pracuji v Korporátu, ale když poznají, že nejsi "sluníčko" nebojí se ti otevřít a říct. Víš, já sice u oběda či společné kávy se tvářím, že Zeman ne, ale Vím že kdyby vyhrál Drahoš, tak jsme dneska v úplné zádeli, podobně jako Slovensko se Zuzkou. Takže je otazné, kolik z těch 3000 ti řeklo pravdu. Mi se to špatně hodnotí, já byl v té době bez volebního práva a defacto Teenager.

Karty byly rozdány velmi dávno! Ano, stejně jako v případě našeho vstupu do NATO, s EU to bylo stejné. Výsledek byl determinován, ať by se "lid" rozhodl jakkoliv.

@Karlosi, víš, spoustu lidí ti neřekne pravdu, koho volil, mám v práci spoustu lidí, co se tváří, že Zemana NE, páč pracuji v Korporátu, ale když poznají, že nejsi "sluníčko" nebojí se ti otevřít a říct. Víš, já sice u oběda či společné kávy se tvářím, že Zeman ne, ale Vím že kdyby vyhrál Drahoš, tak jsme dneska v úplné zádeli, podobně jako Slovensko se Zuzkou. Takže je otazné, kolik z těch 3000 ti řeklo pravdu. Mi se to špatně hodnotí, já byl v té době bez volebního práva a defacto Teenager. Karty byly rozdány velmi dávno! Ano, stejně jako v případě našeho vstupu do NATO, s EU to bylo stejné. Výsledek byl determinován, ať by se "lid" rozhodl jakkoliv.

@Tristan
Máš moji podporu v tom co píšeš. Jenže v té době celková situace nebyla na dnešní úrovni (to Ti myslím potvrdí nejeden ze zdejšího fora), vztahy byly mnohem lepší. Jinak, teoreticky, i kdyby z těch 3000 řekněme 10-15% zalhalo, tak je to stejně nepoměr. Jinak Tě ujišťuji, že v některých věcech jsem velmi zásadový a lež odsuzuji více než cokoliv jiného. A ptal jsem se předem, po už ani jednoho, byl jsem tak zdecimován výsledkem, že...

A důvod, proč jsem volil jak jsem volil?

Za svůj život jsem žil celkem ve 12 různých zemích (více jak jeden rok hodnotím jako žití v jiné zemi) a zažil různé systémy jak ekonomické tak i politické. Zařil jsem Strausse v Německu, zažil jsem Kadáfího v Lýbii a další. Tedy měl jsem nějaký pohled na "brutální predátorský kapitalismus" a bylo mi jasné, že český národ, až na pár jedinců nebyl tak bezohledný a bezcharakterní, jak to nakonec žijete i vy dnes. Proto mi bylo jasné, že pokud se tak stane, logicky do republiky dorazí pár predátorů a proti nim, s těmi mezerami v právním systému, nebude šance. Pokud by byla položena otázka jinak, třeba bych souhlasil i s EU, ale..
Podívej, mělo se počkat, nemělo se tak spěchat. Nakonec dnes je to jiná EU než do které jsme vstupovali a "prakticky" není cesty ven. Já vím, je, ale ta bude velmi moc drahá a tomu se dalo předejít.
Můžeš si myslet, že to je projev senilního dědka, možná ... začínám být sentimentální, ale země potřebuje dneska takového vládce jako byl Karel IV. Při současném rozdělení sil budeme přešlapovat na místě ještě dlouho.

@Tristan Máš moji podporu v tom co píšeš. Jenže v té době celková situace nebyla na dnešní úrovni (to Ti myslím potvrdí nejeden ze zdejšího fora), vztahy byly mnohem lepší. Jinak, teoreticky, i kdyby z těch 3000 řekněme 10-15% zalhalo, tak je to stejně nepoměr. Jinak Tě ujišťuji, že v některých věcech jsem velmi zásadový a lež odsuzuji více než cokoliv jiného. A ptal jsem se předem, po už ani jednoho, byl jsem tak zdecimován výsledkem, že... A důvod, proč jsem volil jak jsem volil? Za svůj život jsem žil celkem ve 12 různých zemích (více jak jeden rok hodnotím jako žití v jiné zemi) a zažil různé systémy jak ekonomické tak i politické. Zařil jsem Strausse v Německu, zažil jsem Kadáfího v Lýbii a další. Tedy měl jsem nějaký pohled na "brutální predátorský kapitalismus" a bylo mi jasné, že český národ, až na pár jedinců nebyl tak bezohledný a bezcharakterní, jak to nakonec žijete i vy dnes. Proto mi bylo jasné, že pokud se tak stane, logicky do republiky dorazí pár predátorů a proti nim, s těmi mezerami v právním systému, nebude šance. Pokud by byla položena otázka jinak, třeba bych souhlasil i s EU, ale.. Podívej, mělo se počkat, nemělo se tak spěchat. Nakonec dnes je to jiná EU než do které jsme vstupovali a "prakticky" není cesty ven. Já vím, je, ale ta bude velmi moc drahá a tomu se dalo předejít. Můžeš si myslet, že to je projev senilního dědka, možná ... začínám být sentimentální, ale země potřebuje dneska takového vládce jako byl Karel IV. Při současném rozdělení sil budeme přešlapovat na místě ještě dlouho.

Můžeš si myslet, že to je projev senilního dědka, možná ... začínám být sentimentální, ale země potřebuje dneska takového vládce jako byl Karel IV. Při současném rozdělení sil budeme přešlapovat na místě ještě dlouho.

Mám od rodičů vštěpenou úctu ke starším, i v práci jí mám, obvzláště ke starším kolegům. Takže "senilní dědek" mi je cizí. Nopak, vnímám tu zkušenost a nadhled starších. Nemusím s nimi ve všem souhlasit, ale snažím se je pochopit. Já měl vždy blízko k vlastenectví, i když byly doby, kdy jsem uvažoval o odchodu do Anglie, cca v 18-19 letech. Dnes jsem rád, že jsem tak neučnil a zůstal v ČR. Na blízku rodině.

Co se týče Karla IV. Ano, osobnost tohoto formátu tady není, Ani nemůže být, není na to doba není tu ani ten národ, který by dokázal někoho takového ze svých "útrob" pozvednout. Je třeba si přiznat, že Češi jsou jiní, než si možná malujeme. Ano, přežili jsme tažení Hitlera a spol. Ale zaplatili jsme za to vysokou cenu. EU není nic jiného než pokračování třetí říse, stačí se podívat na její historii, zakladatele. Bývalý členové Hitlerova aparátu.

O tom jak z EU, píše mnoho moudrých lidí, takže nebudu je zde papouškovat. I zde na fóru toho padlo mnoho. Já jen řeknu, že z EU budeme moci, až si vybudujeme patřičné vztahy, patřičnou soběstačnost a nezávislost, kdy a jak k tomu dojde, netroufám si říct. Ale doufám, že se toho dožiju! smile

[quote="pid:10309, uid:311"]Můžeš si myslet, že to je projev senilního dědka, možná ... začínám být sentimentální, ale země potřebuje dneska takového vládce jako byl Karel IV. Při současném rozdělení sil budeme přešlapovat na místě ještě dlouho.[/quote] Mám od rodičů vštěpenou úctu ke starším, i v práci jí mám, obvzláště ke starším kolegům. Takže "senilní dědek" mi je cizí. Nopak, vnímám tu zkušenost a nadhled starších. Nemusím s nimi ve všem souhlasit, ale snažím se je pochopit. Já měl vždy blízko k vlastenectví, i když byly doby, kdy jsem uvažoval o odchodu do Anglie, cca v 18-19 letech. Dnes jsem rád, že jsem tak neučnil a zůstal v ČR. Na blízku rodině. Co se týče Karla IV. Ano, osobnost tohoto formátu tady není, Ani nemůže být, není na to doba není tu ani ten národ, který by dokázal někoho takového ze svých "útrob" pozvednout. Je třeba si přiznat, že Češi jsou jiní, než si možná malujeme. Ano, přežili jsme tažení Hitlera a spol. Ale zaplatili jsme za to vysokou cenu. EU není nic jiného než pokračování třetí říse, stačí se podívat na její historii, zakladatele. Bývalý členové Hitlerova aparátu. O tom jak z EU, píše mnoho moudrých lidí, takže nebudu je zde papouškovat. I zde na fóru toho padlo mnoho. Já jen řeknu, že z EU budeme moci, až si vybudujeme patřičné vztahy, patřičnou soběstačnost a nezávislost, kdy a jak k tomu dojde, netroufám si říct. Ale doufám, že se toho dožiju! :)

Podle našich odhadů

Klíčové slovo malopetrova sdělení: odhad.
Odhad chtějí “upřesnit” během voleb...
;-)

[quote="pid:10261, uid:270"]Podle našich odhadů[/quote] Klíčové slovo malopetrova sdělení: odhad. Odhad chtějí “upřesnit” během voleb... ;-)
Upravené 7. 4. 2021 o 23:52

Víš, já sice u oběda či společné kávy se tvářím, že Zeman ne

Tohle by mě asi nebavilo...Když na tohle téma přijde řeč, tak pokud vím, že mluvím s blbcem a diskuse nemá smysl, tak balón zakopnu do outu a je to. Radši se tvářím, že tomu zase tak nerozumím a blbec je rád.

Když se kolegové vysmívají SPD a notují si, jak by volili Piráty, co jim na to říct?

Kamarád se pozná tak, že když mi pošle nějaké hloupé video zesměšňující Babiše, jakožto příčinu všeho zla v naší zemi, tak mu řeknu, že to video je pořádná s*ačka a vše je v pořádku. smile

I když naštěstí něco takového obdržím opravdu velice zřídka, i díky tomu, že, jak myslím Karlos to nazval, Fecebook nepoužívám.

[quote="pid:10306, uid:149"]Víš, já sice u oběda či společné kávy se tvářím, že Zeman ne[/quote] Tohle by mě asi nebavilo...Když na tohle téma přijde řeč, tak pokud vím, že mluvím s blbcem a diskuse nemá smysl, tak balón zakopnu do outu a je to. Radši se tvářím, že tomu zase tak nerozumím a blbec je rád. Když se kolegové vysmívají SPD a notují si, jak by volili Piráty, co jim na to říct? Kamarád se pozná tak, že když mi pošle nějaké hloupé video zesměšňující Babiše, jakožto příčinu všeho zla v naší zemi, tak mu řeknu, že to video je pořádná s*ačka a vše je v pořádku. :) I když naštěstí něco takového obdržím opravdu velice zřídka, i díky tomu, že, jak myslím Karlos to nazval, Fecebook nepoužívám.

Takže těm lidem jen vzít občanství pak???

Jeden člověk, jedno občanství.
Liberální technika více občanství je cestou do liberálních pekel - viz SlužebníPivo s americkým občanstvím v tehdejší vládě ČR, viz podobné problémy v Rusku.

[quote="pid:10276, uid:70"]Takže těm lidem jen vzít občanství pak???[/quote] Jeden člověk, jedno občanství. Liberální technika více občanství je cestou do liberálních pekel - viz SlužebníPivo s americkým občanstvím v tehdejší vládě ČR, viz podobné problémy v Rusku.
Upravené 7. 4. 2021 o 21:35

Radši se tvářím, že tomu zase tak nerozumím a blbec je rád.
Ano tuto strategii, ve většině případů zaujímám taky. Blbce nikdo nebere jako hrozbu smile

[quote="pid:10318, uid:181"]Radši se tvářím, že tomu zase tak nerozumím a blbec je rád.[/quote] Ano tuto strategii, ve většině případů zaujímám taky. Blbce nikdo nebere jako hrozbu :)

Jeden člověk, jedno občanství.
Já jsem někde napsal že každý má dva občanství ???
Říkal jsem když ho zbavíte možnost voleb tak mu rovnou vezmete a i občanství.
Každý stát má zákon jestli povoluje dva a nebo více občanství,ale jak říkám je to MŮJ osobní názor,ale v tom případě když člověk který tady nebydlí tak nebude volit,tak potom ten Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.

[quote="pid:10321, uid:240"]Jeden člověk, jedno občanství.[/quote]Já jsem někde napsal že každý má dva občanství ??? Říkal jsem když ho zbavíte možnost voleb tak mu rovnou vezmete a i občanství. Každý stát má zákon jestli povoluje dva a nebo více občanství,ale jak říkám je to MŮJ osobní názor,ale v tom případě když člověk který tady nebydlí tak nebude volit,tak potom ten Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.

Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.

Ano, to bych podpořil, ale pouze zase pod podmínkou, že tu žiji a pracuji delší dobu. Prokazatelně. Ale stejně to je na dlouhou debatu. A vím, že to není černo-bílé.

[quote="pid:10325, uid:70"]Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.[/quote] Ano, to bych podpořil, ale pouze zase pod podmínkou, že tu žiji a pracuji delší dobu. Prokazatelně. Ale stejně to je na dlouhou debatu. A vím, že to není černo-bílé.

Já jsem někde napsal že každý má dva občanství ???

Však já jsem neútočil. Jen jsem chtěl poukázat, že je s tím spjatý i tento problém.

[quote="pid:10325, uid:70"]Já jsem někde napsal že každý má dva občanství ???[/quote] Však já jsem neútočil. Jen jsem chtěl poukázat, že je s tím spjatý i tento problém.

tak potom ten Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.

Slovák ok, Ukrajinec asi taky ok. Ale z tohoto principu obecně bych měl strach, aby nám sem někdo nenavezl nějaké “pracovníky”, kteří by pak volili občanství neobčanství.

Mé výpočty jsou konzervatvní: jeden člověk, jedno občanství a volí jen občan.

[quote="pid:10325, uid:70"]tak potom ten Slovák a nebo Ukrajinec který tady bydlí a platí daně atd at mají možnost volit.[/quote] Slovák ok, Ukrajinec asi taky ok. Ale z tohoto principu obecně bych měl strach, aby nám sem někdo nenavezl nějaké “pracovníky”, kteří by pak volili občanství neobčanství. Mé výpočty jsou konzervatvní: jeden člověk, jedno občanství a volí jen občan.

Dvě občanství

K tomu se ovšem vztahuje jeden problém. Jsou zemš, které dávají švé občanství "povinnš" při narození. Pokud jeden z rodičů je občanem státu i když druhý není, jejich potomek se automaticky státvá občanem. Občanství dědičné a pak občanství skutečné, kde se narodil. JInak je to pokud jsou oba cizinci.

Příklad je jedna Miss ČR, která takto získala i americké občanství.

Nejenom Dienstbier (služební pivo) ale i Jorgos Papandreu (třetí) syn Andrease a dotáhl to na předsedu vlády v Řecku. A chování stejné jako u služebního piva.

Dvě občanství K tomu se ovšem vztahuje jeden problém. Jsou zemš, které dávají švé občanství "povinnš" při narození. Pokud jeden z rodičů je občanem státu i když druhý není, jejich potomek se automaticky státvá občanem. Občanství dědičné a pak občanství skutečné, kde se narodil. JInak je to pokud jsou oba cizinci. Příklad je jedna Miss ČR, která takto získala i americké občanství. Nejenom Dienstbier (služební pivo) ale i Jorgos Papandreu (třetí) syn Andrease a dotáhl to na předsedu vlády v Řecku. A chování stejné jako u služebního piva.
Upravené 8. 4. 2021 o 05:27

Však já jsem neútočil. Jen jsem chtěl poukázat, že je s tím spjatý i tento problém.

Já taky ne,i když to možno tak vypadalo.
Myslím že tudy cesta nevede,jak říkám je to můj osobní názor.
Jen říkám že pokud se nějaký jouda z Prahy rozhodne tak polepšit ve volbách,nemůžete vlastního občana kvůli toho trestat a odebrat mu ústavní právo (právo volit)
Potom nějaký jiní Jouda se rozhodne že je dobrý být naočkovan 10 vakcinami aby vypadal jako ježek,tak ten který nebude chtít tak ho taky budu trestat?
Tudy cesta nevede,ale vede udělat všechno aby sytém byl v pořádku a fér a ne okamžitě trestat občana.
A ano taky jsem konzervativní, jeden člověk jedno občanství (narodil jsem se jako Srb a tak a i odejdou z toho světa)
Česko mi asi dalo víc než vlastní stát,ale občanství beru jako uctu vlastního,ale taky budu bojovat pro stát ve kterém žiju já a moje rodina.

[quote="pid:10338, uid:240"]Však já jsem neútočil. Jen jsem chtěl poukázat, že je s tím spjatý i tento problém.[/quote] Já taky ne,i když to možno tak vypadalo. Myslím že tudy cesta nevede,jak říkám je to můj osobní názor. Jen říkám že pokud se nějaký jouda z Prahy rozhodne tak polepšit ve volbách,nemůžete vlastního občana kvůli toho trestat a odebrat mu ústavní právo (právo volit) Potom nějaký jiní Jouda se rozhodne že je dobrý být naočkovan 10 vakcinami aby vypadal jako ježek,tak ten který nebude chtít tak ho taky budu trestat? Tudy cesta nevede,ale vede udělat všechno aby sytém byl v pořádku a fér a ne okamžitě trestat občana. A ano taky jsem konzervativní, jeden člověk jedno občanství (narodil jsem se jako Srb a tak a i odejdou z toho světa) Česko mi asi dalo víc než vlastní stát,ale občanství beru jako uctu vlastního,ale taky budu bojovat pro stát ve kterém žiju já a moje rodina.
Upravené 8. 4. 2021 o 10:23

Mé výpočty jsou konzervatvní: jeden člověk, jedno občanství a volí jen občan

Ale když vlastnímu občanovi to právo odeberete jako jedenu z podmínek protože nebydlí v ČR,tak co potom bude bránit tomu cizímu aby mohl volit?
Občanství nepotřebuje protože přece tady bydlí x let(klidně a i rok) ale má trvale bydliště.

[quote="pid:10340, uid:240"]Mé výpočty jsou konzervatvní: jeden člověk, jedno občanství a volí jen občan[/quote] Ale když vlastnímu občanovi to právo odeberete jako jedenu z podmínek protože nebydlí v ČR,tak co potom bude bránit tomu cizímu aby mohl volit? Občanství nepotřebuje protože přece tady bydlí x let(klidně a i rok) ale má trvale bydliště.
12
1.18k
34
7
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept