Politika v ČR
Staronoví ministri a ústavne pravo

Jana Teleki dala zaujímavý post na fb:


60677374cd156


Zaujímavé, sa čudujem že to zatiaľ iný neozvucil. Idem pozrieť zákony, toto je veľmi zaujímavé.


Jana Teleki dala zaujímavý post na fb: ![60677374cd156](serve/attachment&path=60677374cd156) Zaujímavé, sa čudujem že to zatiaľ iný neozvucil. Idem pozrieť zákony, toto je veľmi zaujímavé.
Upravené 2. 4. 2021 o 21:43

Už sa to šíri


6067f600cd949


**_Už sa to šíri_** ![6067f600cd949](serve/attachment&path=6067f600cd949)

JankA

Neznám tak dokonale Slovenskou Ústavu a zákon, ale z logiky věci by mohla, avšak nikoliv do stejné funkce. Tedy do jiné by teoreticky mohla, morálně je to i tak špatně!


Neznám tak dokonale Slovenskou Ústavu a zákon, ale z logiky věci by mohla, avšak nikoliv do stejné funkce. Tedy do jiné by teoreticky mohla, morálně je to i tak špatně!

Slovenskou Ústavu a zákon, ale z logiky věci by mohla, avšak nikoliv do stejné funkce


suhlasim. Ja sim včera si študovala ústavu, ale priamo tam som to nenasla. Vo štvrtok alebo v stredu bol na IV doc Drgonec. Začala som to pocuvat, ale potom som zaspala. Skúsim dnes, či to nezmieňuje.


ale to je presne logika veci - ak teda pôda niekto demisiu už z akýchkoľvek príčin, tak asi má na to svoje dôvody. Ak to berie ako frašku, tak potom tým skôr ho na taký post nevymenujem znovu. Veď v inom zamestnaní keď príde nejaký manažér že niečo nechce robiť, napr projekt, tak ho tým nepoverim znovu. Je možné, že to robiť nechce, tak potom je to jasne. A keď chce niečo demonštrovať, to podľa mna patrí do “skolky”Fico to vtedy odhadol správne:-).


[quote="pid:9822, uid:311"]Slovenskou Ústavu a zákon, ale z logiky věci by mohla, avšak nikoliv do stejné funkce[/quote] suhlasim. Ja sim včera si študovala ústavu, ale priamo tam som to nenasla. Vo štvrtok alebo v stredu bol na IV doc Drgonec. Začala som to pocuvat, ale potom som zaspala. Skúsim dnes, či to nezmieňuje. ale to je presne logika veci - ak teda pôda niekto demisiu už z akýchkoľvek príčin, tak asi má na to svoje dôvody. Ak to berie ako frašku, tak potom tým skôr ho na taký post nevymenujem znovu. Veď v inom zamestnaní keď príde nejaký manažér že niečo nechce robiť, napr projekt, tak ho tým nepoverim znovu. Je možné, že to robiť nechce, tak potom je to jasne. A keď chce niečo demonštrovať, to podľa mna patrí do “skolky”Fico to vtedy odhadol správne:-).

@Lavazza

Ze sledování Slovenské politické scény a právního prostředí, (tedy díky Vám všem zde přítomným), se osobně domnívám, že nejkvalifikovanější k vysvětlení tohoto tématu by byl JUDr Harabín. (Co do kvalifikace, ostatní pohledy nejsem schopen zhodnotit - čestnost, politický vztah k tématu a podobně). Možná jsem v tom člověku v omylu, Dr Drgonec je mi neznámý a to jak profesně tak i politicky, což ovšem samozřejmě neznamená, že to nemůže být nakonec lépe"!


@Lavazza Ze sledování Slovenské politické scény a právního prostředí, (tedy díky Vám všem zde přítomným), se osobně domnívám, že nejkvalifikovanější k vysvětlení tohoto tématu by byl JUDr Harabín. (Co do kvalifikace, ostatní pohledy nejsem schopen zhodnotit - čestnost, politický vztah k tématu a podobně). Možná jsem v tom člověku v omylu, Dr Drgonec je mi neznámý a to jak profesně tak i politicky, což ovšem samozřejmě neznamená, že to nemůže být nakonec lépe"!

Dr Drgonec je mi neznámý a to jak profesně tak i politicky, což


Dr Drgonec je ústavný právnik, asi už aj na dôchodku. Je to veľmi seriózny pán, myslím že bol tvorcom Ústavy Sr. Na infovojne nájdete veľa relácii s ním, vysvetľuje ako covid v Sr poslúžil na obmedzenie ľudských práv. Navyše má zmysel pre humor, Sr v súvislosti s vyhláškami šéfa hygieny Mikasa označil ako hygienokraciu. Vydal teraz knihu.


Poznám ho aj osobne, riesila som s ním voľakedy dávno “ povinne ockovanie”. Na ústavne právo je top odborník.


toto je jedna zo starších relácii


https://www.infovojna.sk/article/video-doc-judr-jan-drgonec-drsc-obcan-mal-covid-vzal z januára. Odporucam Vám to, urobíte si o ňom obraz.


[quote="pid:9841, uid:311"]Dr Drgonec je mi neznámý a to jak profesně tak i politicky, což[/quote] Dr Drgonec je ústavný právnik, asi už aj na dôchodku. Je to veľmi seriózny pán, myslím že bol tvorcom Ústavy Sr. Na infovojne nájdete veľa relácii s ním, vysvetľuje ako covid v Sr poslúžil na obmedzenie ľudských práv. Navyše má zmysel pre humor, Sr v súvislosti s vyhláškami šéfa hygieny Mikasa označil ako hygienokraciu. Vydal teraz knihu. Poznám ho aj osobne, riesila som s ním voľakedy dávno “ povinne ockovanie”. Na ústavne právo je top odborník. toto je jedna zo starších relácii https://www.infovojna.sk/article/video-doc-judr-jan-drgonec-drsc-obcan-mal-covid-vzal z januára. Odporucam Vám to, urobíte si o ňom obraz.
Upravené 3. 4. 2021 o 15:45

Navyše má zmysel pre humor


Děkuji za informaci, podle toho, co píšete bych soudil, že může být skutečně nezaujatý. Pročtu, děkuji. I přes svůj věk a právní vzdělání, je dobrě se něco přiučit.


[quote="pid:9849, uid:273"]Navyše má zmysel pre humor[/quote] Děkuji za informaci, podle toho, co píšete bych soudil, že může být skutečně nezaujatý. Pročtu, děkuji. I přes svůj věk a právní vzdělání, je dobrě se něco přiučit.

děkuji. I přes svůj věk a pr


tak toto je aktuálne k rozhodnutiu US. Myslím, že naozaj dobre, aj by som sa zasmiala, keby to s politickou situáciou nebola taka tragédia:


https://www.infovojna.sk/article/video-doc-drgonec-o-mizernej-pravnej-vybave-sudcov-ustavneho-sudu-sr-a-ich-politicko-servilnom-rozhodnuti-o-ustavnosti-nudzoveho-stavu


[quote="pid:9855, uid:311"]děkuji. I přes svůj věk a pr[/quote] tak toto je aktuálne k rozhodnutiu US. Myslím, že naozaj dobre, aj by som sa zasmiala, keby to s politickou situáciou nebola taka tragédia: https://www.infovojna.sk/article/video-doc-drgonec-o-mizernej-pravnej-vybave-sudcov-ustavneho-sudu-sr-a-ich-politicko-servilnom-rozhodnuti-o-ustavnosti-nudzoveho-stavu

keby to bolo tak ako hovorite, mohol by Pelegriny viest vladu, kde bola tiez vacsina ministrov rovnaka? v com je rozdiel oproti Hegerovi?


keby to bolo tak ako hovorite, mohol by Pelegriny viest vladu, kde bola tiez vacsina ministrov rovnaka? v com je rozdiel oproti Hegerovi?

Pokiaľ si dobre spomínam, tak demisiu podal Lajčák ako MZV a svoju funkciu si odkrútil ako "minister v demisii". Robert Fico a Robert Kaliňák boli po demisii vymenení.


Pokiaľ si dobre spomínam, tak demisiu podal Lajčák ako MZV a svoju funkciu si odkrútil ako "minister v demisii". Robert Fico a Robert Kaliňák boli po demisii vymenení.

ale Fico odstupil ako predseda vlady a rekonstrukciu vykonal Pelegriny...ostatni ministri viac menej ostali (teda minister financii, socialnych veci a rodiny apod). Podla mna keby to nebolo ustavne teraz, nemohlo by byt ustavne ani vtedy


ale Fico odstupil ako predseda vlady a rekonstrukciu vykonal Pelegriny...ostatni ministri viac menej ostali (teda minister financii, socialnych veci a rodiny apod). Podla mna keby to nebolo ustavne teraz, nemohlo by byt ustavne ani vtedy

To áno, ale tí, ktorí podali demisiu, neboli opätovne vybraní do tej istej alebo inej ministerskej funkcie. Ministri, ktorí demisiu nepodali, nemali dôvod byť vymenení.


To áno, ale tí, ktorí **podali demisiu**, neboli opätovne vybraní do tej istej alebo inej ministerskej funkcie. Ministri, ktorí demisiu nepodali, nemali dôvod byť vymenení.

To áno, ale tí, ktorí podali demisiu, neboli opätovne vybraní do tej istej alebo inej ministerskej funkcie. Ministri, ktorí demisiu nepodali, nemali dôvod byť vymenení.


Presne tak. Ale veď nie sme ústavní právnici. Ja vidím rozdiel v tom, že napr. Groehling demisiu podal, tak prečo je znova?


Pri Ficovi, išlo o to, že on podal demisiu, tým pádom padla celá vláda. Takže okrem Lajčáka nikto iný demisiu nepodal. Títo ministri podali demisie už predtým, než Igor Matovič. Tu vidím ten rozdiel.


[quote="pid:10008, uid:48"]To áno, ale tí, ktorí podali demisiu, neboli opätovne vybraní do tej istej alebo inej ministerskej funkcie. Ministri, ktorí demisiu nepodali, nemali dôvod byť vymenení.[/quote] Presne tak. Ale veď nie sme ústavní právnici. Ja vidím rozdiel v tom, že napr. Groehling demisiu podal, tak prečo je znova? Pri Ficovi, išlo o to, že on podal demisiu, tým pádom padla celá vláda. Takže okrem Lajčáka nikto iný demisiu nepodal. Títo ministri podali demisie už predtým, než Igor Matovič. Tu vidím ten rozdiel.
1.14k
12
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept