Politika v ČR
Převolební boj v ČR započal

Bolete, jaké tedy máš řešení této krize levicových stran? Vím, že mi asi neodpovíš. Jsem emotivní člověk, nejsem robot, když diskutuji, je to většinou živelné, ale vždy s respektem a úctou, bez osobních výpadů. Ale vím, že s tím má více lídí problém.

Proč došlo k rozpadu KSSS? Protože, nečině přihlíželi tomu, jak je jejich strana a stát přebirána vnějším řízením.
Neměli odvahu a kádry, kteří by se tomu postavili a samozřejmě vnější i vnitřní tlak hlavně na periferiich byl nesnesitelný.

Tato formulace je značně zjednodušená, defacto prohráli na všech prioritách řízení, tedy né na té 6. ale jinak na všech.

Bolete, jaké tedy máš řešení této krize levicových stran? Vím, že mi asi neodpovíš. Jsem emotivní člověk, nejsem robot, když diskutuji, je to většinou živelné, ale vždy s respektem a úctou, bez osobních výpadů. Ale vím, že s tím má více lídí problém. Proč došlo k rozpadu KSSS? Protože, nečině přihlíželi tomu, jak je jejich strana a stát přebirána vnějším řízením. Neměli odvahu a kádry, kteří by se tomu postavili a samozřejmě vnější i vnitřní tlak hlavně na periferiich byl nesnesitelný. Tato formulace je značně zjednodušená, defacto prohráli na všech prioritách řízení, tedy né na té 6. ale jinak na všech.
Upravené 1. 4. 2021 o 22:28

Odstraněním Stalina odstranili vnější protivníci i jeho koncepci tvorby a řízení státu a přes svoji agenturu postupně implementovali DE koncepci v marxistickém hávu. To je jen otázka času, kdy systém klekne a dá hlavu na špalek.

Odstraněním Stalina odstranili vnější protivníci i jeho koncepci tvorby a řízení státu a přes svoji agenturu postupně implementovali DE koncepci v marxistickém hávu. To je jen otázka času, kdy systém klekne a dá hlavu na špalek.

Souhlasíš, že je tedy špatně, když koncepce stojí jen na jednom člověku? V tomto případě Stalinovi. Takto dříve nebo později dopadne každá koncepce, která nemá dostatečně silnou členskou základnu, či kádry.

Nebude v podobné situaci Rusko po smrti Putina? Vím, že pracují všichni na tom, aby se tak nestalo a jistě mají kádry připravené aby se nestala ta samá chyba jako v případě Stalina.

Souhlasíš, že je tedy špatně, když koncepce stojí jen na jednom člověku? V tomto případě Stalinovi. Takto dříve nebo později dopadne každá koncepce, která nemá dostatečně silnou členskou základnu, či kádry. Nebude v podobné situaci Rusko po smrti Putina? Vím, že pracují všichni na tom, aby se tak nestalo a jistě mají kádry připravené aby se nestala ta samá chyba jako v případě Stalina.

Na tu první otázku Ti odpovím jednoduše. Pravice a levice je umělý konstrukt, vycházející z pyramidy DE koncepce řízení a DE koncepce přístupu k informacím. Pro přežití a rozvoj národa je podstatné, zda se bude řídit sám anebo přenechá řízení vnějšímu subjektu v jeho zájmech. V tomhle rozhodování kam a jak se Ti obě pyramidy prostě rozsypou.
Mimochodem, co je na ČSSD a KSČM levicové ?

Na tu první otázku Ti odpovím jednoduše. Pravice a levice je umělý konstrukt, vycházející z pyramidy DE koncepce řízení a DE koncepce přístupu k informacím. Pro přežití a rozvoj národa je podstatné, zda se bude řídit sám anebo přenechá řízení vnějšímu subjektu v jeho zájmech. V tomhle rozhodování kam a jak se Ti obě pyramidy prostě rozsypou. Mimochodem, co je na ČSSD a KSČM levicové ?

To, co jsem řekl o Stalinovi a jeho koncepci nebylo způsobeno individualizmem Stalina. naopak, on byl prototypem řídícího a konceptuálně velmi dobře vybavené osobnosti, která na
silné kádrové vybavení Koncepce dbal. Ale přišla VV a většina korpusu kádrů padla anebo byla zlikvidována válkou.
Putin pracuje podobně. Snaží se o systém kádrových výtahú a postupnou výměnu kádrů z devadesátek. Snad se v době jeho řízení podaří tento nový korpus vytvořit. Ale nejde o úzkou elitu, ale co nejširší a snadno aktivizované kádrové podhoubí.

To, co jsem řekl o Stalinovi a jeho koncepci nebylo způsobeno individualizmem Stalina. naopak, on byl prototypem řídícího a konceptuálně velmi dobře vybavené osobnosti, která na silné kádrové vybavení Koncepce dbal. Ale přišla VV a většina korpusu kádrů padla anebo byla zlikvidována válkou. Putin pracuje podobně. Snaží se o systém kádrových výtahú a postupnou výměnu kádrů z devadesátek. Snad se v době jeho řízení podaří tento nový korpus vytvořit. Ale nejde o úzkou elitu, ale co nejširší a snadno aktivizované kádrové podhoubí.

Pokud vyhraje Hamáček, mohli by ve vládě skončit Malopetr a Blatný.

Blatný už skončil v týdnu, Malopetr to má zřejmě spočítané.
Místo něj má být na Zamini opět Zaorálek, na kulturu Birke.

https://www.lidovky.cz/domov/hamackovo-vitezstvi-prinese-petrickuv-konec-na-zahranici-prijde-zaoralek-na-kulture-ho-nahradi-birke.A210409_185450_ln_domov_rkj

[quote="pid:9655, uid:307"]Pokud vyhraje Hamáček, mohli by ve vládě skončit Malopetr a Blatný.[/quote] Blatný už skončil v týdnu, Malopetr to má zřejmě spočítané. Místo něj má být na Zamini opět Zaorálek, na kulturu Birke. https://www.lidovky.cz/domov/hamackovo-vitezstvi-prinese-petrickuv-konec-na-zahranici-prijde-zaoralek-na-kulture-ho-nahradi-birke.A210409_185450_ln_domov_rkj

Prezident Zeman dnes v rozhovoru pro Blesk řekl, že opozice se bude snažit do volebního zákona vecpat korespondenční hlasování. On ho kritizuje, ale když ho tam Senát vecpe, tak zákon nebude vetovat.
Mluvil také o tom, že v minulosti Evropský soud řešil případ Bulharska, kde několik měsíců před volbami došlo ke změně volebního zákona a soud to vyhodnotil jako protiprávní akt.
Celý záznam rozhovoru jsem zatím nenašla.
https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika-s-prezidentem-v-lanech/674499/zeman-pro-blesk-o-presunu-na-vozik-preockovani-sputnikem-i-problemech-ochranky.html

Prezident Zeman dnes v rozhovoru pro Blesk řekl, že opozice se bude snažit do volebního zákona vecpat korespondenční hlasování. On ho kritizuje, ale když ho tam Senát vecpe, tak zákon nebude vetovat. Mluvil také o tom, že v minulosti Evropský soud řešil případ Bulharska, kde několik měsíců před volbami došlo ke změně volebního zákona a soud to vyhodnotil jako protiprávní akt. Celý záznam rozhovoru jsem zatím nenašla. https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-politika-s-prezidentem-v-lanech/674499/zeman-pro-blesk-o-presunu-na-vozik-preockovani-sputnikem-i-problemech-ochranky.html

Typická zemanovština . On si počká...

Typická zemanovština . On si počká...

Nepleťte se do toho, řekli mi, když jsem chtěl vyjednávat vakcíny, řekl Petříček

„Opakovaně jsem na Ústředním krizovém štábu nabízel, že naše ambasády jsou schopny jednat a pomoci. Bylo mi řečeno, ať se do toho nepleteme, že to má na starosti ministerstvo zdravotnictví a Úřad vlády,” prohlásil v ČT Petříček.
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/neplette-se-do-toho-rekli-mi-kdyz-jsem-chtel-vyjednavat-vakciny-rekl-petricek-40356650

Nepleťte se do toho, řekli mi, když jsem chtěl vyjednávat vakcíny, řekl Petříček „Opakovaně jsem na Ústředním krizovém štábu nabízel, že naše ambasády jsou schopny jednat a pomoci. Bylo mi řečeno, ať se do toho nepleteme, že to má na starosti ministerstvo zdravotnictví a Úřad vlády,” prohlásil v ČT Petříček. https://www.novinky.cz/domaci/clanek/neplette-se-do-toho-rekli-mi-kdyz-jsem-chtel-vyjednavat-vakciny-rekl-petricek-40356650

dnes bol rozhovor s Hamackom na lidovky.cz, kde ten tvrdil, ze vsade, kde pozastavili ockovanie s Astrou poslali ponuku na odkup alebo pozicanie a nasledne vratenie, nikde to neprijali. Takze Petricek si len robi PR, nevedel by zohnat ziadnu vakcinu

dnes bol rozhovor s Hamackom na lidovky.cz, kde ten tvrdil, ze vsade, kde pozastavili ockovanie s Astrou poslali ponuku na odkup alebo pozicanie a nasledne vratenie, nikde to neprijali. Takze Petricek si len robi PR, nevedel by zohnat ziadnu vakcinu

@JankA

Něco jiného se říká do sdělovacích prostředků a něco jiného je pravda. Taková je diplo-macie ( z řeckého διπλοματία - διπλό μάτι - dvojité oko). Pokud by dal příkaz velvyslancům, tak by jistě něco sehnali. Jenže, všechno má své jenže ... v tomto případě je to Poche (nezaměňovat, prosím s Porsche).

Petříček nikdy nebyl skutečný ministr, ale jen Pocheho loutka a hlásná trouba. Něco jako byl za socíku president (definice - president representuje stát navenek)

@JankA Něco jiného se říká do sdělovacích prostředků a něco jiného je pravda. Taková je diplo-macie ( z řeckého διπλοματία - διπλό μάτι - dvojité oko). Pokud by dal příkaz velvyslancům, tak by jistě něco sehnali. Jenže, všechno má své jenže ... v tomto případě je to Poche (nezaměňovat, prosím s Porsche). Petříček nikdy nebyl skutečný ministr, ale jen Pocheho loutka a hlásná trouba. Něco jako byl za socíku president (definice - president representuje stát navenek)

diplo-macie ( z řeckého διπλοματία - διπλό μάτι - dvojité oko)

Tak to je vtipné...

[quote="pid:11007, uid:311"]diplo-macie ( z řeckého διπλοματία - διπλό μάτι - dvojité oko)[/quote] Tak to je vtipné...

Už jsem to tady někde psal v otrockém překladu je to dvojité okolo, ale významově je to dvojí úhel pohledu.

Už jsem to tady někde psal v otrockém překladu je to dvojité okolo, ale významově je to dvojí úhel pohledu.

v otrockém překladu je to dvojité okolo, ale významově je to dvojí úhel pohledu

To na věci nic, nemění. Ostatně stejně jsem si to dopočítal jak píšeš...

[quote="pid:11028, uid:311"]v otrockém překladu je to dvojité okolo, ale významově je to dvojí úhel pohledu[/quote] To na věci nic, nemění. Ostatně stejně jsem si to dopočítal jak píšeš...
12
2.25k
33
13
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept