Mimo kategórií
Súrne potrebujem poradiť

Prosím ctených čitateľov o radu.pred chvíľou som dostala email tohoto znenia:centrum.sk
Upozornujeme, že platnost úctu z bezpecnostných dôvodov vyprší za menej ako 24 hodín. Je nutné vykonat audit vašich údajov, pretože inak obmedzujem váš úcet. znovu sa prihláste a overte svoj úcet:

Kliknutím sem overte teraz

Používam túto schránku už 14r.a toto sa mi ešte nestalo.Mám obavy že je to niečo nekalé.Keď som klikla na overte teraz,zobrazilo sa mi toto:
Prihlásiť sa

Potvrďte svoju kreditnú kartu

Potvrdte svoju kreditnu kartu
Zadajte číslo svojej bankovej karty. Nič sa neodpočíta iba na potvrdenie totožnosti. Váš bankový účet Po skontrolovaní účtu do 24 hodín bude z nášho webu odstránený.
0000 0000 0000 0000
00 / 00
000
telefón

Nemám ani promile chuti im veriť.Prosím o názor a radu.V dnešnej dobe si treba veľmi dobre rozmyslieť svoje činy a kroky.

Prosím ctených čitateľov o radu.pred chvíľou som dostala email tohoto znenia:centrum.sk Upozornujeme, že platnost úctu z bezpecnostných dôvodov vyprší za menej ako 24 hodín. Je nutné vykonat audit vašich údajov, pretože inak obmedzujem váš úcet. znovu sa prihláste a overte svoj úcet: Kliknutím sem overte teraz Používam túto schránku už 14r.a toto sa mi ešte nestalo.Mám obavy že je to niečo nekalé.Keď som klikla na overte teraz,zobrazilo sa mi toto: Prihlásiť sa Potvrďte svoju kreditnú kartu Potvrdte svoju kreditnu kartu Zadajte číslo svojej bankovej karty. Nič sa neodpočíta iba na potvrdenie totožnosti. Váš bankový účet Po skontrolovaní účtu do 24 hodín bude z nášho webu odstránený. 0000 0000 0000 0000 00 / 00 000 telefón Nemám ani promile chuti im veriť.Prosím o názor a radu.V dnešnej dobe si treba veľmi dobre rozmyslieť svoje činy a kroky.
Upravené 24. 3. 2021 o 21:03

Ignorovať, na odkazy neklikať, email zmazať.

Vedia o tom aj na technickej podpore centrum.sk: https://www.pomoc.centrum.sk/

Ignorovať, na odkazy neklikať, email zmazať. Vedia o tom aj na technickej podpore centrum.sk: https://www.pomoc.centrum.sk/

Centrum už dlhodobo nevie filtrovať takéto spamy, mne tam chodí akože mail z pošty a pri tom som ho už 10x nahlásil ako spamový, sú to amatéri.

Centrum už dlhodobo nevie filtrovať takéto spamy, mne tam chodí akože mail z pošty a pri tom som ho už 10x nahlásil ako spamový, sú to amatéri.

Presne ako písal jozi, v žiadnom prípade neklikaj na odkazy a nedávaj tam žiadne údaje. Je to podvodný mail má krádež z tvojho bankové účtu.

Presne ako písal jozi, v žiadnom prípade neklikaj na odkazy a nedávaj tam žiadne údaje. Je to podvodný mail má krádež z tvojho bankové účtu.

Vedia o tom aj na technickej podpore centrum.sk

Sa pýtate alebo oznamujete?Vôbec ma ich ani nenapadlo kontaktovať.Doporučujete?

[quote="pid:8795, uid:178"]Vedia o tom aj na technickej podpore centrum.sk[/quote] Sa pýtate alebo oznamujete?Vôbec ma ich ani nenapadlo kontaktovať.Doporučujete?

credit card phishing...po vašem rybačka, hodíte háček a čekáte kdo se chytí....mateřská školka.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing

credit card phishing...po vašem rybačka, hodíte háček a čekáte kdo se chytí....mateřská školka. https://cs.wikipedia.org/wiki/Phishing

Treba pozrieť adresu odosielateľa. Zvyčajne bude z adresy, ktorá nekorešponduje s tým, za čo sa vydáva. Minulý týždeň som sa stretol s mailom, ktorý sa tváril ako od finančnej správy, s logom, so všetkým. Vyzývali na poslanie nejakých údajov, údajne potrebných na to, aby finančná správa poukázala peniaze. No čistá sprostosť. Odosielateľ mal národnú doménu .it.
Kontrolou adresy odosielateľa sa dá veľa zistiť, toto je aj pri tých mailoch o poštovej zásielke, aj pri mailoch, ktoré sa tvária ako od bánk. Phishing.

Treba pozrieť adresu odosielateľa. Zvyčajne bude z adresy, ktorá nekorešponduje s tým, za čo sa vydáva. Minulý týždeň som sa stretol s mailom, ktorý sa tváril ako od finančnej správy, s logom, so všetkým. Vyzývali na poslanie nejakých údajov, údajne potrebných na to, aby finančná správa poukázala peniaze. No čistá sprostosť. Odosielateľ mal národnú doménu .it. Kontrolou adresy odosielateľa sa dá veľa zistiť, toto je aj pri tých mailoch o poštovej zásielke, aj pri mailoch, ktoré sa tvária ako od bánk. Phishing.

mne tam chodí akože mail z pošty

Tak s pošty a s DHL mi ich poslali už hádam aspoň 200.Keďže som si nič neobjednávala tak som to ignorovala a presmerovala do spamového koša.

Treba pozrieť adresu odosielateľa.

Prišlo to odtiaľto:Centrum.sk auto-kunst@volny.cz

[quote="pid:8796, uid:217"]mne tam chodí akože mail z pošty[/quote] Tak s pošty a s DHL mi ich poslali už hádam aspoň 200.Keďže som si nič neobjednávala tak som to ignorovala a presmerovala do spamového koša. [quote="pid:8804, uid:304"]Treba pozrieť adresu odosielateľa.[/quote] Prišlo to odtiaľto:Centrum.sk <auto-kunst@volny.cz>
Upravené 24. 3. 2021 o 21:25

credit card phishing
Je to tak. V žádné případě takto neposkytovat údaje z platební karty.

[quote="pid:8803, uid:190"]credit card phishing[/quote] Je to tak. V žádné případě takto neposkytovat údaje z platební karty.

Veľmi pekne ďakujem každému za názor a radu.som rada že som si zachovala ostražitosť a nenaletela.príjemný zvyšok dňa.

Veľmi pekne ďakujem každému za názor a radu.som rada že som si zachovala ostražitosť a nenaletela.príjemný zvyšok dňa.

Minulý týždeň som sa stretol s mailom, ktorý sa tváril ako od finančnej správy, s logom, so všetkým. Vyzývali na poslanie nejakých údajov,
presne tento mail prišiel aj mne, zrovna dnes som ho našla v pošte ...ano treba si pozrieť odosielaciu adresu...nekorešponduje s obsahom

[quote="pid:8804, uid:304"]Minulý týždeň som sa stretol s mailom, ktorý sa tváril ako od finančnej správy, s logom, so všetkým. Vyzývali na poslanie nejakých údajov,[/quote]presne tento mail prišiel aj mne, zrovna dnes som ho našla v pošte ...ano treba si pozrieť odosielaciu adresu...nekorešponduje s obsahom

JankA

@camellia2019
V žádném případě nereagovat!!!
Následně trestní oznámení na neznámého pachatele orgánům činným v trestním řízení.
Tedy Policie, ale je možné i přímo na Prokuraturu a ta to Policii postoupí. (Obvykle to má větší váhu)
Držím palce!!!

@camellia2019 V žádném případě nereagovat!!! Následně trestní oznámení na neznámého pachatele orgánům činným v trestním řízení. Tedy Policie, ale je možné i přímo na Prokuraturu a ta to Policii postoupí. (Obvykle to má větší váhu) Držím palce!!!

Prišlo to odtiaľto:Centrum.sk auto-kunst@volny.cz

Takže logicky admin z centrumu nebude posielať z inej domény ako centrum, a už vôbec nie z adresy auto-kunst. A platobná karta sa pri registrácii mailu nevyžaduje nikde.

> [quote="pid:8805, uid:109"]Prišlo to odtiaľto:Centrum.sk auto-kunst@volny.cz[/quote] Takže logicky admin z centrumu nebude posielať z inej domény ako centrum, a už vôbec nie z adresy auto-kunst. A platobná karta sa pri registrácii mailu nevyžaduje nikde.
486
12
8
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept