Zdravie a záhrada
Medvedi cesnek - bramborak
Y

Uz jste to zkouseli?
Prave jsem byla v lese a natrhala pytlik Medvediho cesneku.
Budu delat bramborak, jeste jsem to nikdy nezkousela, ale tak me to napadlo.


Uz jste to zkouseli? Prave jsem byla v lese a natrhala pytlik Medvediho cesneku. Budu delat bramborak, jeste jsem to nikdy nezkousela, ale tak me to napadlo.

Zkus si ho upravit na hrubě nebo jemně mixované pesto. Uchováš si ho na dost dlouhou dobu a hlavně- v oleji se ti výborně rozpustí všechny obsažené silice.
Pak ho můžeš přidávat úplně do všeho, třeba i do buchet.


Zkus si ho upravit na hrubě nebo jemně mixované pesto. Uchováš si ho na dost dlouhou dobu a hlavně- v oleji se ti výborně rozpustí všechny obsažené silice. Pak ho můžeš přidávat úplně do všeho, třeba i do buchet.

mixované pesto

Diky, hribku, dobry napad, ale v buchtach ho nepotrebuji smile


[quote="pid:8592, uid:57"]mixované pesto[/quote] Diky, hribku, dobry napad, ale v buchtach ho nepotrebuji ;)

Prave jsem byla v lese a natrhala pytlik Medvediho cesneku.
Budu delat bramborak, jeste


neviem, čo je bramborak. Ja z neho robím prívarok ako špenátový a polievku, na zahustením dávam zemiak a potom miznem na krémovú. Dá sa naložiť do oleja, potom používať na cestoviny, návod určite nájdete na webe. Je dobrý. My ho mame v záhrade a dávam ho aj k naskočenie chlebu. Mnam:-)


[quote="pid:8590, uid:68"]Prave jsem byla v lese a natrhala pytlik Medvediho cesneku. Budu delat bramborak, jeste[/quote] neviem, čo je bramborak. Ja z neho robím prívarok ako špenátový a polievku, na zahustením dávam zemiak a potom miznem na krémovú. Dá sa naložiť do oleja, potom používať na cestoviny, návod určite nájdete na webe. Je dobrý. My ho mame v záhrade a dávam ho aj k naskočenie chlebu. Mnam:-)

Pre tych, ktori by si chceli nazbierat, ale nevedia kde, odporucam pre ludi zo stredneho Slovenska okolie Starych hor a Turecká


Pre tych, ktori by si chceli nazbierat, ale nevedia kde, odporucam pre ludi zo stredneho Slovenska okolie Starych hor a Turecká
Upravené 23. 3. 2021 o 19:45

A nebo nechat Medvědí česnek macerovat v vodce nebo v jakémkoliv alkoholu ... smile


A nebo nechat Medvědí česnek macerovat v vodce nebo v jakémkoliv alkoholu ... :)

mixované pesto

Hotove, je toho sklenice "plna" smile , mnam.
Misto bramboraku pecu chleba, tam jsem ho nedala. Bramborak bude zitra, musim zase do lesa, m. cesnek dosel.


[quote="pid:8592, uid:57"]mixované pesto[/quote] Hotove, je toho sklenice "plna" :D , mnam. Misto bramboraku pecu chleba, tam jsem ho nedala. Bramborak bude zitra, musim zase do lesa, m. cesnek dosel.

Misto bramboraku pecu chleba, tam jsem ho nedala. Bramborak bude zitra, musim zase do lesa, m.

No to je blazám to číst. Tato část fóra mi byla doposud skrytá. Rád čtu, že pečete svůj vlastní chleba. Já jsem vyznavač pečení kváskového celožitného chleba. Také peču pravidelně.


[quote="pid:8627, uid:68"]Misto bramboraku pecu chleba, tam jsem ho nedala. Bramborak bude zitra, musim zase do lesa, m.[/quote] No to je blazám to číst. Tato část fóra mi byla doposud skrytá. Rád čtu, že pečete svůj vlastní chleba. Já jsem vyznavač pečení kváskového celožitného chleba. Také peču pravidelně.

Na můj vkus trochu brutální teď cmudit medvědí česnek v bramboráku. Je jaro a kopřivy, medvědí česnek, kavkazský špenát....atd, jsou takový první přírodní "bomby" .....skoro "éterický". Čím mladší, tím lepší. Medvědí nesmí jít do květu, je potom trochu hořký. Tak proč ho cmudit v tuku. Chuť je v řiti a mast jen teče po bradě.
Co ty zemáky v začátku jen uvařit, horký zasypat nasekanými listy omastit máslem a prdnout tam tu vaši brynzu, tvaroh, vržďák...atd. a zapít dobrotou valašských pastevců a nebo semitským ajranem, ....mňam smile


Na můj vkus trochu brutální teď cmudit medvědí česnek v bramboráku. Je jaro a kopřivy, medvědí česnek, kavkazský špenát....atd, jsou takový první přírodní "bomby" .....skoro "éterický". Čím mladší, tím lepší. Medvědí nesmí jít do květu, je potom trochu hořký. Tak proč ho cmudit v tuku. Chuť je v řiti a mast jen teče po bradě. Co ty zemáky v začátku jen uvařit, horký zasypat nasekanými listy omastit máslem a prdnout tam tu vaši brynzu, tvaroh, vržďák...atd. a zapít dobrotou valašských pastevců a nebo semitským ajranem, ....mňam :)

Vedi.Vini......

trochu brutální teď cmudit medvědí česnek v bramboráku

.... taky se mi to pak nezdalo, tak radsi pecu chleba.


[quote="pid:8634, uid:190"]trochu brutální teď cmudit medvědí česnek v bramboráku[/quote] .... taky se mi to pak nezdalo, tak radsi pecu chleba.

No a potom treba zbierať aj mladú žihľavu, výborná na polievku:-)


No a potom treba zbierať aj mladú žihľavu, výborná na polievku:-)

Méně zkušení by si měli ohlídat záměnu s listy ocúnu nebo konvalinky, které jsou jedovaté.


Méně zkušení by si měli ohlídat záměnu s listy ocúnu nebo konvalinky, které jsou jedovaté.

Ak si niekto z vás chce natrhať medvedí cesnak, tak tu sú moje dve osvedčené lokality kde bude určite rásť.


Teraz určite rastie tu: https://www.google.sk/maps/place/48%C2%B002'11.4%22N+18%C2%B041'02.0%22E/@48.0364889,18.6838758,733m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.0364889!4d18.6838758

A o nejaké dva týždne bude rásť určite tu: https://www.google.com/maps/place/48%C2%B021'50.2%22N+18%C2%B035'41.0%22E/@48.3639444,18.5925335,728m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.3639376!4d18.5947305

Ak si niekto z vás chce natrhať medvedí cesnak, tak tu sú moje dve osvedčené lokality kde bude určite rásť. Teraz určite rastie tu: https://www.google.sk/maps/place/48%C2%B002'11.4%22N+18%C2%B041'02.0%22E/@48.0364889,18.6838758,733m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.0364889!4d18.6838758 A o nejaké dva týždne bude rásť určite tu: https://www.google.com/maps/place/48%C2%B021'50.2%22N+18%C2%B035'41.0%22E/@48.3639444,18.5925335,728m/data=!3m2!1e3!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d48.3639376!4d18.5947305

Dělávám jitrocelový sirup-jen lístky prosypané cukrem. Jak je hotovo sleju sirup a naleji vodku. Kolega co má astma si to pochvaluje... No a tentokrát jsem prosypal cukrem medvědí česnek- včera jsem pro cukroval dnes už mám centimetr sirupu na dně. Pak zase zaleji lihem co z toho bude nevím. Ale já jakýkoli česnek rád.


Dnes jsem hledal kopřivy. Po dvou hodinách chůze po břehu Ostravice v Ostravě jsem našel konečně "hnízdo" kopřiv kolem pařezu mrňavé cca 5-6 cm. Už je mám také na okně prosypané cukrem. Říkám si když tak prosypávám ten jitrocel a sirup je výborný tak to vyzkouším i s kopřivou ne žádné vaření. A jak sleji puštěnou šťávu zaleji zase vodkou a mám tu i zbytek rumu tak snad mi bude chutnat.


Dělávám jitrocelový sirup-jen lístky prosypané cukrem. Jak je hotovo sleju sirup a naleji vodku. Kolega co má astma si to pochvaluje... No a tentokrát jsem prosypal cukrem medvědí česnek- včera jsem pro cukroval dnes už mám centimetr sirupu na dně. Pak zase zaleji lihem co z toho bude nevím. Ale já jakýkoli česnek rád. -- Dnes jsem hledal kopřivy. Po dvou hodinách chůze po břehu Ostravice v Ostravě jsem našel konečně "hnízdo" kopřiv kolem pařezu mrňavé cca 5-6 cm. Už je mám také na okně prosypané cukrem. Říkám si když tak prosypávám ten jitrocel a sirup je výborný tak to vyzkouším i s kopřivou ne žádné vaření. A jak sleji puštěnou šťávu zaleji zase vodkou a mám tu i zbytek rumu tak snad mi bude chutnat.
Upravené 28. 3. 2021 o 15:52
793
15
11
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept