Politika v SR
MATOVIČ: Som ochotný odstúpiť z postu premiéra a byť členom vlády

Premiér Matovič je ochotný odstúpiť z pozíciie predsedu vlády a pôsobiť v nej ako jej člen. Požaduje odchod Sulíka, Kolíkovej, Bittó Cigánikovej a Šeligu.


https://www.teraz.sk/slovensko/matovic-som-ochotny-odstupit-z-post/536485-clanok.html


Matovič je ochotný odstúpiť z funkcie, má však podmienku


Pre upokojenie situácie počas rokovaní vlády, považujeme za absolútne nevyhnutný odchod Richarda Sulíka z vlády, uviedol premiér Igor Matovič vo svojom vyhlásení. Prijímajú aj zvyšné ponuky na odstúpenie, a to predsedníčky zdravotníckeho výboru, ministerky Kolíkovej a ďalších požadujú tiež prerozdelenie miest vo vláde striktne podľa výsledkov volieb. To znamená, že SaS sa má vzdať jedného ministerstva. Až po prijatí týchto požiadaviek zo strany koaličných partnerov je premiér ochotný odstúpiť z funkcie.


https://www.ta3.com/clanok/1206112/matovic-je-ochotny-odstupit-z-funkcie-ma-vsak-podmienku.html?


Premiér Matovič je ochotný odstúpiť z pozíciie predsedu vlády a pôsobiť v nej ako jej člen. Požaduje odchod Sulíka, Kolíkovej, Bittó Cigánikovej a Šeligu. https://www.teraz.sk/slovensko/matovic-som-ochotny-odstupit-z-post/536485-clanok.html **Matovič je ochotný odstúpiť z funkcie, má však podmienku** Pre upokojenie situácie počas rokovaní vlády, považujeme za absolútne nevyhnutný odchod Richarda Sulíka z vlády, uviedol premiér Igor Matovič vo svojom vyhlásení. Prijímajú aj zvyšné ponuky na odstúpenie, a to predsedníčky zdravotníckeho výboru, ministerky Kolíkovej a ďalších požadujú tiež prerozdelenie miest vo vláde striktne podľa výsledkov volieb. To znamená, že SaS sa má vzdať jedného ministerstva. Až po prijatí týchto požiadaviek zo strany koaličných partnerov je premiér ochotný odstúpiť z funkcie. https://www.ta3.com/clanok/1206112/matovic-je-ochotny-odstupit-z-funkcie-ma-vsak-podmienku.html?
Upravené 21. 3. 2021 o 19:39

Pekne čítal z papiera a reč "náhodne" podobná prezidentkynej. Asi sa notičky písali na nemenovanej ambasáde. Popritom pokašlieval, respirátor pomáha zdraviu.


Pekne čítal z papiera a reč "náhodne" podobná prezidentkynej. Asi sa notičky písali na nemenovanej ambasáde. Popritom pokašlieval, respirátor pomáha zdraviu.
Upravené 21. 3. 2021 o 19:48

Sulík podal demisiu. Teraz je na rade Matovič, tvrdí


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582054-sulik-dorucil-prezidentke-svoju-demisiu/


Budaj hovorí o zmene koaličnej zmluvy, OĽANO trvá na požiadavkách
https://www.teraz.sk/slovensko/budaj-hovori-o-zmene-koalicnej-zmluvy/536642-clanok.html


Sulík podal demisiu. Teraz je na rade Matovič, tvrdí =================================================== https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582054-sulik-dorucil-prezidentke-svoju-demisiu/ **Budaj hovorí o zmene koaličnej zmluvy, OĽANO trvá na požiadavkách** https://www.teraz.sk/slovensko/budaj-hovori-o-zmene-koalicnej-zmluvy/536642-clanok.html
Upravené 22. 3. 2021 o 16:06

Igor Matovič má vraj ambíciu stať sa podpredsedom vlády proti korupcii. Išlo by o úplne novú funkciu. Čo si o tom myslíte?
Baránek: "Viem o tom, ale je to úplný nezmysel. Netuším, čo je to za post, ale dobre – môžeme mať aj vicepremiéra pre rotáciu planéty. Teoreticky by bol teda premiérom Eduard Heger (OĽaNO), ktorému môže povedať, aby išiel na dlhodobú PN a celé by to, ako podpredseda, riadil Matovič. Nič by sa nezmenilo, lebo Heger by ho tým poveril. Toto už nie je sofistikovaná, ale primitívna zákernosť."


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582105-baranek-spravanie-matovica-hranici-so-sikanovanim/


Igor Matovič má vraj ambíciu stať sa podpredsedom vlády proti korupcii. Išlo by o úplne novú funkciu. Čo si o tom myslíte? Baránek: "Viem o tom, ale je to úplný nezmysel. Netuším, čo je to za post, ale dobre – môžeme mať aj vicepremiéra pre rotáciu planéty. Teoreticky by bol teda premiérom Eduard Heger (OĽaNO), ktorému môže povedať, aby išiel na dlhodobú PN a celé by to, ako podpredseda, riadil Matovič. Nič by sa nezmenilo, lebo Heger by ho tým poveril. Toto už nie je sofistikovaná, ale primitívna zákernosť." https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582105-baranek-spravanie-matovica-hranici-so-sikanovanim/

Čaputová vyzvala Matoviča, aby odstúpil
„Každým dňom krízy dávajú politické elity ľuďom krutý odkaz o svojej odtrhnutosti od ich reálnych životov. Vláda nie je eseročka, v ktorej si podielnici dohadujú svoje ďalšie fungovanie podľa osobných záujmov,“ povedala Čaputová.
„Výkonná a zákonodarná moc teda nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“


https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582188-caputova-vyzvala-premiera-matovica-na-demisiu/


**Čaputová vyzvala Matoviča, aby odstúpil** „Každým dňom krízy dávajú politické elity ľuďom krutý odkaz o svojej odtrhnutosti od ich reálnych životov. Vláda nie je eseročka, v ktorej si podielnici dohadujú svoje ďalšie fungovanie podľa osobných záujmov,“ povedala Čaputová. „Výkonná a zákonodarná moc teda nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“ https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/582188-caputova-vyzvala-premiera-matovica-na-demisiu/

Teoreticky by bol teda premiérom Eduard Heger (OĽaNO), ktorému môže povedať, aby išiel na dlhodobú PN a celé by to, ako podpredseda, riadil Matovič. Nič by sa nezmenilo, lebo Heger by ho tým poveril. Toto už nie je sofistikovaná, ale primitívna zákernosť."


presne tak, ten Matel je teda prešpekulovaný... on sa nikdy nevzdá pokiaľ nebude iného východiska....podľa mňa ma doma, (alebo niekde v dákej kutici na úrade porobených pavúkov a po nociach snová svoje plánysmile


„Výkonná a zákonodarná moc teda nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“


lebo ona by robila presne to isté, ale nevadí, tentokrát to je jasný odkaz pre ľudí....aby prekukli tieto zlé šachové partie .......progresívci majú svoju hovorkyňu pod palcom.


[quote="pid:8551, uid:94"]Teoreticky by bol teda premiérom Eduard Heger (OĽaNO), ktorému môže povedať, aby išiel na dlhodobú PN a celé by to, ako podpredseda, riadil Matovič. Nič by sa nezmenilo, lebo Heger by ho tým poveril. Toto už nie je sofistikovaná, ale primitívna zákernosť."[/quote] presne tak, ten Matel je teda prešpekulovaný... on sa nikdy nevzdá pokiaľ nebude iného východiska....podľa mňa ma doma, (alebo niekde v dákej kutici na úrade porobených pavúkov a po nociach snová svoje plány|( [quote="pid:8594, uid:23"]„Výkonná a zákonodarná moc teda nie sú plne funkčné, čo je neprijateľné konštatovanie v krízovej situácii, akú sme už desaťročia nezažili,“[/quote] lebo ona by robila presne to isté, ale nevadí, tentokrát to je jasný odkaz pre ľudí....aby prekukli tieto zlé šachové partie .......progresívci majú svoju hovorkyňu pod palcom.
Upravené 23. 3. 2021 o 17:46

On sa tak ľahko nevzdá...a keďže čítal z papiera ultimáta o tých ktorí majú podať demisiu atď.,čo nezvykne,...tak to musia byť veru iní titani ktorí sa zaňho postavili


On sa tak ľahko nevzdá...a keďže čítal z papiera ultimáta o tých ktorí majú podať demisiu atď.,čo nezvykne,...tak to musia byť veru iní titani ktorí sa zaňho postavili

Čaputová vyzvala Matoviča, aby odstúpil
OĽANO v stanovisku uviedlo, že vyjadrenie pani prezidentky berie na vedomie. "Naším cieľom je čo najskoršie ukončenie koaličnej krízy, pokračovanie vlády a napĺňanie jej programového vyhlásenia," napísalo hnutie OĽANO s tým, že preto pokračuje v rokovaniach s koaličnými partnermi tak, ako avizovalo v pondelok.


https://www.ta3.com/clanok/1206297/olano-reagovalo-na-prezidentkinu-vyzvu-aby-matovic-odstupil.html?


[quote="pid:8594, uid:23"]Čaputová vyzvala Matoviča, aby odstúpil[/quote]OĽANO v stanovisku uviedlo, že vyjadrenie pani prezidentky berie na vedomie. "Naším cieľom je čo najskoršie ukončenie koaličnej krízy, pokračovanie vlády a napĺňanie jej programového vyhlásenia," napísalo hnutie OĽANO s tým, že preto pokračuje v rokovaniach s koaličnými partnermi tak, ako avizovalo v pondelok. https://www.ta3.com/clanok/1206297/olano-reagovalo-na-prezidentkinu-vyzvu-aby-matovic-odstupil.html?
Upravené 23. 3. 2021 o 19:08

Stále sa neviem zbaviť pocitu, že najlepšie by bolo, keby Igor Trojjediný Najväčší ostal na čele vlády. Totižto oni podľa nôt z patričnej ambasády vyskladajú nejaké nové panoptikum - to, že by riskovali predčasné voľby, to nehrozí a majú to v podstate aj príkazom. Len teda akurát na miesto nášho dvorného šašovládcu príde nejaký solídnejšie vyzerajúci trotl, ktorý si odpustí rôzne výstrelky, nebude van tajm, next tajm, nebudú slzy, nebude cirkus. Ale do sračiek sa budeme rútiť naďalej rovnakou rýchlosťou, ak aj nie väčšou. Lenže serióznejšia figúrka na čele vlády bude mať za následok, že kopec nezmyslov, kopec prešľapov a ďalších výkonov, nebude tak viditeľných, ako pri Igorovom riadení. A proces prebúdzania sa občanov do reality sa tým zbrzdí a tak isto sa uberie paru rozbehnutému referendovému valcu.
Ono to, či je na čele vlády nejaký psychicky narušený jedinec, ktorý si to pletie so svojou firmou, alebo tam bude nejaký solídne vyzerajúci podržtaška, je pre ďalší vývoj pod taktovkou tejto koalície irelevantné. Nič sa nezmení k lepšiemu, skôr naopak.
Takže, vrámci prebúdzania národa, by som tam ešte nejaký čas rád videl nášho milovaného vodcu. Tá výmena, to bude také polnadýchnutie sa krajiny na spôsob, že akože nám trošku povolili ale vďaka tomu sa dosť ľudí zasekne v stave polospánku/poloprebudenia. A ak k tej "rekonštrukcii" vlády ešte pridajú nejaký cukrík, nejakú kozmetickú drobnôstku, napríklad z týždňového výteru spravia dvojtýždňový alebo povolia cestovanie medzi okresmi na sviatky, tak to bude veľká rana pre ten guláš, čo nám tu od októbra tak pekne varia.


Stále sa neviem zbaviť pocitu, že najlepšie by bolo, keby Igor Trojjediný Najväčší ostal na čele vlády. Totižto oni podľa nôt z patričnej ambasády vyskladajú nejaké nové panoptikum - to, že by riskovali predčasné voľby, to nehrozí a majú to v podstate aj príkazom. Len teda akurát na miesto nášho dvorného šašovládcu príde nejaký solídnejšie vyzerajúci trotl, ktorý si odpustí rôzne výstrelky, nebude van tajm, next tajm, nebudú slzy, nebude cirkus. Ale do sračiek sa budeme rútiť naďalej rovnakou rýchlosťou, ak aj nie väčšou. Lenže serióznejšia figúrka na čele vlády bude mať za následok, že kopec nezmyslov, kopec prešľapov a ďalších výkonov, nebude tak viditeľných, ako pri Igorovom riadení. A proces prebúdzania sa občanov do reality sa tým zbrzdí a tak isto sa uberie paru rozbehnutému referendovému valcu. Ono to, či je na čele vlády nejaký psychicky narušený jedinec, ktorý si to pletie so svojou firmou, alebo tam bude nejaký solídne vyzerajúci podržtaška, je pre ďalší vývoj pod taktovkou tejto koalície irelevantné. Nič sa nezmení k lepšiemu, skôr naopak. Takže, vrámci prebúdzania národa, by som tam ešte nejaký čas rád videl nášho milovaného vodcu. Tá výmena, to bude také polnadýchnutie sa krajiny na spôsob, že akože nám trošku povolili ale vďaka tomu sa dosť ľudí zasekne v stave polospánku/poloprebudenia. A ak k tej "rekonštrukcii" vlády ešte pridajú nejaký cukrík, nejakú kozmetickú drobnôstku, napríklad z týždňového výteru spravia dvojtýždňový alebo povolia cestovanie medzi okresmi na sviatky, tak to bude veľká rana pre ten guláš, čo nám tu od októbra tak pekne varia.

Lenže serióznejšia figúrka na čele vlády bude mať za následok, že kopec nezmyslov, kopec prešľapov a ďalších výkonov, nebude tak viditeľných, ako pri Igorovom riadení


a presne toto mi napadlo. Zr keď nemajú byt predčasne voľby, tak ten Igor nie až taká zlá alternatíva. Keď si predstavím potenciálne náhrady ako vojsk-nevojak, pán daňová reforma, ale Gabi, tak má obchádza hrôza. Tento marazmus tak skoro neskončí, budú ešte tančeky.


[quote="pid:8648, uid:134"]Lenže serióznejšia figúrka na čele vlády bude mať za následok, že kopec nezmyslov, kopec prešľapov a ďalších výkonov, nebude tak viditeľných, ako pri Igorovom riadení[/quote] a presne toto mi napadlo. Zr keď nemajú byt predčasne voľby, tak ten Igor nie až taká zlá alternatíva. Keď si predstavím potenciálne náhrady ako vojsk-nevojak, pán daňová reforma, ale Gabi, tak má obchádza hrôza. Tento marazmus tak skoro neskončí, budú ešte tančeky.

CHYBA alebo ÚMYSEL?


Rafael Rafaj:
UPSS! ŠTÁTNA VLAJKA ZA PREZIDENTKOU NA NESPRÁVNOM MIESTE!
Pri dnešnom prijímaní demisií a následnej tlačovke mala pani prezidentka za sebou nesprávne uložené vlajky Slovenskej republiky a EÚ. Podľa Odporúčania Ministerstva vnútra SR číslo SVS 204-2004/00329 ešte z 19. apríla 2004 na používanie vlajky EÚ pre štátne orgány v Slovenskej republike sa tzv. vlajka Európskej únie používa vždy len v prítomnosti štátnej vlajky Slovenskej republiky, pričom
ŠTÁTNA VLAJKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY SA UMIESTŇUJE NA ČESTNEJŠIE MIESTO.
V praxi to znamená, že štátna vlajka Slovenskej republiky sa umiestňuje z pohľadu pozerajúceho sa (ďalej len „čelný pohľad„) vždy vľavo, vlajka Európskej únie sa umiestňuje z čelného pohľadu vpravo od štátnej vlajky Slovenskej republiky!
Je tam síce v strede štandarda prezidenta, ale to nič nemení na pozícii vlajok.
Ibaže by to už aj štátna vlajka nevydržala, že všetko je v našej cirkus džamahírji naopak a využila to dominantná modrá vlajka? Alebo sa niekto pomýlil a vlastne určil, ktorá vlajka a ktorá moc je v prezidentskom paláci na tom čestnejšom mieste a zrejme aj na celom Slovensku, kto nám to tu vlastne vládne? – Aj keď de fakto nevládne, neriadi, a ak áno, tak do katastrofy...
Takáto chybička krásy na imidži pani prezidentky, no nehanbíte sa tam v tom paláci?!
https://www.facebook.com/rafael.rafaj.9/posts/3772322342853019 605b0215c033d


CHYBA alebo ÚMYSEL? Rafael Rafaj: UPSS! ŠTÁTNA VLAJKA ZA PREZIDENTKOU NA NESPRÁVNOM MIESTE! Pri dnešnom prijímaní demisií a následnej tlačovke mala pani prezidentka za sebou nesprávne uložené vlajky Slovenskej republiky a EÚ. Podľa Odporúčania Ministerstva vnútra SR číslo SVS 204-2004/00329 ešte z 19. apríla 2004 na používanie vlajky EÚ pre štátne orgány v Slovenskej republike sa tzv. vlajka Európskej únie používa vždy len v prítomnosti štátnej vlajky Slovenskej republiky, pričom ŠTÁTNA VLAJKA SLOVENSKEJ REPUBLIKY SA UMIESTŇUJE NA ČESTNEJŠIE MIESTO. V praxi to znamená, že štátna vlajka Slovenskej republiky sa umiestňuje z pohľadu pozerajúceho sa (ďalej len „čelný pohľad„) vždy vľavo, vlajka Európskej únie sa umiestňuje z čelného pohľadu vpravo od štátnej vlajky Slovenskej republiky! Je tam síce v strede štandarda prezidenta, ale to nič nemení na pozícii vlajok. Ibaže by to už aj štátna vlajka nevydržala, že všetko je v našej cirkus džamahírji naopak a využila to dominantná modrá vlajka? Alebo sa niekto pomýlil a vlastne určil, ktorá vlajka a ktorá moc je v prezidentskom paláci na tom čestnejšom mieste a zrejme aj na celom Slovensku, kto nám to tu vlastne vládne? – Aj keď de fakto nevládne, neriadi, a ak áno, tak do katastrofy... Takáto chybička krásy na imidži pani prezidentky, no nehanbíte sa tam v tom paláci?! https://www.facebook.com/rafael.rafaj.9/posts/3772322342853019 ![605b0215c033d](serve/attachment&path=605b0215c033d)

Kaderník, obuvnik či čo to je, podáva demisiu....zajtra...si tu robia z ľudí dobrý deň....ak si myslia, že sa potom vratia a vsetko bude ako predtým.... ako hovorí Matel....DOBRE BUDE....banda idiotov
https://www.teraz.sk/slovensko/minister-skolstva-b-grohling-podava/537129-clanok.html


Kaderník, obuvnik či čo to je, podáva demisiu....zajtra...si tu robia z ľudí dobrý deň....ak si myslia, že sa potom vratia a vsetko bude ako predtým.... ako hovorí Matel....DOBRE BUDE....banda idiotov https://www.teraz.sk/slovensko/minister-skolstva-b-grohling-podava/537129-clanok.html
Upravené 24. 3. 2021 o 12:21

V těchto úvahách mi chybí ten hlavní faktor - vývoj mimo hranice SR . Jeho akcelerace je zjevná, takže sázet na to, že si zase něco vyrobí triumvirát "koalice-p-rezidentka- ambasáda" je stále iluzornější . Včetně toho, že o všem tradičně rozhodne ta ambasáda... Tohle prostě končí a břemeno zodpovědnosti si zatím uvědomuje málo lidí z dolních 5 milionů Slováků.
Nejlépe celý vývoj čte RF a přebírá řízení.
U nás běží stejný proces, i když se navenek projevuje jinak. Signálů je už dost, jen je správně vyhodnotit. Nechci psát moc podrobně, někdy je to na škodu věci.


V těchto úvahách mi chybí ten hlavní faktor - vývoj mimo hranice SR . Jeho akcelerace je zjevná, takže sázet na to, že si zase něco vyrobí triumvirát "koalice-p-rezidentka- ambasáda" je stále iluzornější . Včetně toho, že o všem tradičně rozhodne ta ambasáda... Tohle prostě končí a břemeno zodpovědnosti si zatím uvědomuje málo lidí z dolních 5 milionů Slováků. Nejlépe celý vývoj čte RF a přebírá řízení. U nás běží stejný proces, i když se navenek projevuje jinak. Signálů je už dost, jen je správně vyhodnotit. Nechci psát moc podrobně, někdy je to na škodu věci.

Nechci psát moc podrobně, někdy je to na škodu věci.


Ty uz jsi jak Pjakin posledni dobou. smile Nicmene je to naprosto pochopitelne


[quote="pid:8693, uid:57"]Nechci psát moc podrobně, někdy je to na škodu věci.[/quote] Ty uz jsi jak Pjakin posledni dobou. :) Nicmene je to naprosto pochopitelne

tzv. vlajka Európskej únie

Sundejte ten hadr! Sundejte ten hadr! Sundejte ten hadr!
(vzpomínka; musel jsem, dobře se mi to poslouchá...)


[quote="pid:8683, uid:94"]tzv. vlajka Európskej únie[/quote] Sundejte ten hadr! Sundejte ten hadr! Sundejte ten hadr! (vzpomínka; musel jsem, dobře se mi to poslouchá...)
123
5.99k
52
23
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept