Zahraničná politika
Ujo Bidon zase perlil

A ešte raz: Biden šokoval zvláštnym činom (VIDEO)


Nestihli sme sa vzdialiť od pádu prezidenta USA v lietadle na ceste do Georgii, keď Joe Biden opäť šokoval verejnosť.


Na stretnutí v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v Atlante ukončil svoj prejav svojim tradičným „Ďakujem, ďakujem, ďakujem“ (nepožičal si Petro Porošenko svoj štýl nekonečného „dakovania“ od Bidena?) A povedal: "Rád by som ustúpil slovu. viceprezidentke, ktorá je inteligentnejšia ako ja."


video v linku


https://rusvesna.su/news/1616309928


**A ešte raz: Biden šokoval zvláštnym činom** (VIDEO) Nestihli sme sa vzdialiť od pádu prezidenta USA v lietadle na ceste do Georgii, keď Joe Biden opäť šokoval verejnosť. Na stretnutí v Centre pre kontrolu a prevenciu chorôb v Atlante ukončil svoj prejav svojim tradičným „Ďakujem, ďakujem, ďakujem“ (nepožičal si Petro Porošenko svoj štýl nekonečného „dakovania“ od Bidena?) A povedal: "**Rád by som ustúpil slovu. viceprezidentke, ktorá je inteligentnejšia ako ja." ** video v linku https://rusvesna.su/news/1616309928

Stephen Miller: Američtí nepřátelé vidí, že prezident není ve své kůži a „útočí“ (Fox News, USA)


Vpátek 19. března varoval bývalý hlavní poradce Trumpa Stephen Miller, že slovní přešlapy a přešlapy prezidenta Bidena se stávají „krizí národní bezpečnosti“.


"Naši protivníci z celého světa - Írán, Rusko, Venezuela a Čína - se dívají na Spojené státy a jejich hlavního představitele, prezidenta naší země, který bez taháku nedokáže vydržet ani neškodný rozhovor - a který padl tři krát při stoupání po schodech. Je smutné to vidět, “řekl Miller během svého vystoupení v programu Hannity Fox News.


Millerovy komentáře přišly poté, co hostitel pořadu Sean Hannity ukázal videa Bidena, který žádal o tahák v reakci na otázky a nazval viceprezidenta „prezidentem Harrisem“.


Dříve v pátek 19. března Biden několikrát zakopl při chůzi po schodech na palubu prezidentova letadla na společné základně Andrews v Marylandu.


"Nedělá mi to žádnou radost," řekl Miller. - To je nesmírně vážné. Mnohokrát jsem vystoupil a sestoupil po tomto schodišti. Není to kluzké - letectvo se stará o to, aby nebylo kluzké. “


Hannity poznamenal, že tisk do značné míry ignoroval incident, kdy Biden vystoupil po schodišti, ve srovnání s rozsáhlým mediálním pokrytím epizody, kdy tehdejší prezident Trump opatrně sestoupil z rampy po události ve West Pointu v New Yorku.


Hannity ukázal výňatky ze zpráv Jonathana Lemira z Associated Press a Joea Scarborougha z MSNBC , které kritizovaly Trumpa a diskutovaly o tom, zda mu jeho fyzická podoba umožňuje sloužit jako prezidentovi.


Lemire v té době řekl, že vzhledem k Trumpově fyzické kondici by neměl během prezidentské kampaně v roce 2020 kritizovat Bidena.


"Poukazuji na to, co je zřejmé, protože je prezidentem Spojených států, vůdcem svobodného světa a vrchním velitelem armády." Toto je nejtěžší práce na světě - nejtěžší práce na světě, “komentoval Hannity.


Později v rámci programu Miller uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin jasně vidí v Bidenově vědomí očividnou míru jasnosti, a proto bývalý agent KGB nedávno vyzval amerického prezidenta k živé debatě - poté, co ho Biden nazval „zabijákem“.


"Otevřeně se nám smějí." Smějí se prezidentovi Bidenovi. To je ponižující a všechno komplikuje skutečnost, že náš vrchní velitel "není ve své kůži" a neadekvátní, “řekl Miller.


"Před námi jsou nepříjemné epizody, jako to, co se stalo na Aljašce, kde se nám Čína odvážila přednášet o lidských právech." Viděli [ministr zahraničí Anthony Anthony] Blinken a [poradce pro národní bezpečnost Jake] Sullivan jen to a smířili se s tím? “ - uvažoval Miller.


Miller dospěl k závěru, že američtí diplomaté se „za Ameriku omluvili“ částečně proto, že „nemají vůdce nahoře“. "Prezident není sám sebou." Ostatní země vidí tuto slabost a oni útočí. Nyní jsme stále více v nebezpečí. “
https://inosmi.ru/politic/20210321/249384123.html


Biden se více podobá generálnímu tajemníkovi SSSR Černěnkovi, i když si osobně myslím, že Černěnko byl na tom líp.


Stephen Miller: Američtí nepřátelé vidí, že prezident není ve své kůži a „útočí“ (Fox News, USA) Vpátek 19. března varoval bývalý hlavní poradce Trumpa Stephen Miller, že slovní přešlapy a přešlapy prezidenta Bidena se stávají „krizí národní bezpečnosti“. "Naši protivníci z celého světa - Írán, Rusko, Venezuela a Čína - se dívají na Spojené státy a jejich hlavního představitele, prezidenta naší země, který bez taháku nedokáže vydržet ani neškodný rozhovor - a který padl tři krát při stoupání po schodech. Je smutné to vidět, “řekl Miller během svého vystoupení v programu Hannity Fox News. Millerovy komentáře přišly poté, co hostitel pořadu Sean Hannity ukázal videa Bidena, který žádal o tahák v reakci na otázky a nazval viceprezidenta „prezidentem Harrisem“. Dříve v pátek 19. března Biden několikrát zakopl při chůzi po schodech na palubu prezidentova letadla na společné základně Andrews v Marylandu. "Nedělá mi to žádnou radost," řekl Miller. - To je nesmírně vážné. Mnohokrát jsem vystoupil a sestoupil po tomto schodišti. Není to kluzké - letectvo se stará o to, aby nebylo kluzké. “ Hannity poznamenal, že tisk do značné míry ignoroval incident, kdy Biden vystoupil po schodišti, ve srovnání s rozsáhlým mediálním pokrytím epizody, kdy tehdejší prezident Trump opatrně sestoupil z rampy po události ve West Pointu v New Yorku. Hannity ukázal výňatky ze zpráv Jonathana Lemira z Associated Press a Joea Scarborougha z MSNBC , které kritizovaly Trumpa a diskutovaly o tom, zda mu jeho fyzická podoba umožňuje sloužit jako prezidentovi. Lemire v té době řekl, že vzhledem k Trumpově fyzické kondici by neměl během prezidentské kampaně v roce 2020 kritizovat Bidena. "Poukazuji na to, co je zřejmé, protože je prezidentem Spojených států, vůdcem svobodného světa a vrchním velitelem armády." Toto je nejtěžší práce na světě - nejtěžší práce na světě, “komentoval Hannity. Později v rámci programu Miller uvedl, že ruský prezident Vladimir Putin jasně vidí v Bidenově vědomí očividnou míru jasnosti, a proto bývalý agent KGB nedávno vyzval amerického prezidenta k živé debatě - poté, co ho Biden nazval „zabijákem“. "Otevřeně se nám smějí." Smějí se prezidentovi Bidenovi. To je ponižující a všechno komplikuje skutečnost, že náš vrchní velitel "není ve své kůži" a neadekvátní, “řekl Miller. "Před námi jsou nepříjemné epizody, jako to, co se stalo na Aljašce, kde se nám Čína odvážila přednášet o lidských právech." Viděli [ministr zahraničí Anthony Anthony] Blinken a [poradce pro národní bezpečnost Jake] Sullivan jen to a smířili se s tím? “ - uvažoval Miller. Miller dospěl k závěru, že američtí diplomaté se „za Ameriku omluvili“ částečně proto, že „nemají vůdce nahoře“. "Prezident není sám sebou." Ostatní země vidí tuto slabost a oni útočí. Nyní jsme stále více v nebezpečí. “ https://inosmi.ru/politic/20210321/249384123.html Biden se více podobá generálnímu tajemníkovi SSSR Černěnkovi, i když si osobně myslím, že Černěnko byl na tom líp.

Opět jen konstatování, že varianta Biden je pro konečný cíl daleko efektivnější, i když zdlouhavější, než varianta Trump. A co je podstatné , VVP získává pro svůj poces jak globální, tak i domácí, daleko větší prostor. A zjevně si ho užívá...
Trump se v klidu připravuje na Republiku Spocené státy...
Jen ta Evropa.


Opět jen konstatování, že varianta Biden je pro konečný cíl daleko efektivnější, i když zdlouhavější, než varianta Trump. A co je podstatné , VVP získává pro svůj poces jak globální, tak i domácí, daleko větší prostor. A zjevně si ho užívá... Trump se v klidu připravuje na Republiku Spocené státy... Jen ta Evropa.

Američania sa smejú novému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi


Nový a prakticky samozvaný prezident USA Joe Biden už nie je so svojimi voličmi taký šťastný. Dôvodom je buď vek staršieho demokrata, alebo v zásade jeho neschopnosť vykonávať činnosti na takom dôležitom poste. Nedávne udalosti spojené s Bidenom spôsobili, že obyvatelia „slobodnej“ Ameriky si položili otázku, či takého vodcu štátu skutočne potrebujú. Teraz sa prezidentská administratíva pomocou kontrolovaných médií snaží dokázať, že deduško Biden môže komunikovať s novinármi bez väčšieho váhania. Nešikovný, zábavný, ale aspoň sa snaží.


Spravte si nedávne video vo Washington Post a Bloomberg, na ktorom boli zábery z Bidenu zobrazené na fotografii nádvoria pred Bielym domom. Upravené video sa ukázalo ako veľmi zábavné, nebyť podania rúk ľuďom, ktorí strčili obraz so starcom do popredia pred „novinárske mikrofóny“, ktoré sa v skutočnosti nemali skrývať za ruky prezidenta . Starec však ani pre vopred pripravenú nahrávku nedokázal spojiť dve slová: pseudonovinári sa začali Bidena pýtať na jeho možnú cestu do zahraničia, na čo prezident iba odpovedal: „Teraz nie!“ a odišiel do západu slnka. Prečo bolo potrebné natočiť také hlúpe a nezmyselné video - nikto tomu nerozumie. Pokiaľ ide o Bidenove vyhlásenia o ruských úradoch, všetko išlo celkom predvídateľne. Po jeho vyhláseniach však vodca „hrdej a silnej“ krajiny z nejakého dôvodu odmietol verejne diskutovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Nie je jasné, či sa starý muž zľakol alebo jednoducho v starobe nepochopil, kto a čo mu ponúka. Po takomto rozhodnutí však Američania naznačili, že súčasný prezident USA si jednoducho počas rozhovoru nemohol udržať rovnocenné postavenie so šéfom Ruskej federácie.


Biden sa Putinovi nevyrovná! Putin by nimi utrel podlahu! Pochybujem, že by to Biden vôbec niekedy urobil, “poznamenali diváci americkej televíznej stanice Fox News. Niektorí sú však úplne presvedčení, že nový prezident je „hanbou USA“ a ďalším potvrdením toho, že krajina pomaly slabne. Väčšina komentátorov poznamenala, že ak by došlo k rozhovoru medzi vodcami oboch svetových mocností, určite by „zakorenili“ prezidenta Ruskej federácie. K situácii dokonca niekto pristupoval s humorom: „Samozrejme, Biden je veľmi zaneprázdnený! Nemôže poskladať z 200 dielikov puzzle! “- zasmial sa užívateľ webu.


https://politikus.ru/events/135047-amerikancy-smeyutsya-nad-novym-prezidentom-ssha-dzho-baydenom.html


**Američania sa smejú novému americkému prezidentovi Joeovi Bidenovi** Nový a prakticky samozvaný prezident USA Joe Biden už nie je so svojimi voličmi taký šťastný. Dôvodom je buď vek staršieho demokrata, alebo v zásade jeho neschopnosť vykonávať činnosti na takom dôležitom poste. Nedávne udalosti spojené s Bidenom spôsobili, že obyvatelia „slobodnej“ Ameriky si položili otázku, či takého vodcu štátu skutočne potrebujú. Teraz sa prezidentská administratíva pomocou kontrolovaných médií snaží dokázať, že deduško Biden môže komunikovať s novinármi bez väčšieho váhania. Nešikovný, zábavný, ale aspoň sa snaží. Spravte si nedávne video vo Washington Post a Bloomberg, na ktorom boli zábery z Bidenu zobrazené na fotografii nádvoria pred Bielym domom. Upravené video sa ukázalo ako veľmi zábavné, nebyť podania rúk ľuďom, ktorí strčili obraz so starcom do popredia pred „novinárske mikrofóny“, ktoré sa v skutočnosti nemali skrývať za ruky prezidenta . Starec však ani pre vopred pripravenú nahrávku nedokázal spojiť dve slová: pseudonovinári sa začali Bidena pýtať na jeho možnú cestu do zahraničia, na čo prezident iba odpovedal: „Teraz nie!“ a odišiel do západu slnka. Prečo bolo potrebné natočiť také hlúpe a nezmyselné video - nikto tomu nerozumie. Pokiaľ ide o Bidenove vyhlásenia o ruských úradoch, všetko išlo celkom predvídateľne. Po jeho vyhláseniach však vodca „hrdej a silnej“ krajiny z nejakého dôvodu odmietol verejne diskutovať s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Nie je jasné, či sa starý muž zľakol alebo jednoducho v starobe nepochopil, kto a čo mu ponúka. Po takomto rozhodnutí však Američania naznačili, že súčasný prezident USA si jednoducho počas rozhovoru nemohol udržať rovnocenné postavenie so šéfom Ruskej federácie. Biden sa Putinovi nevyrovná! Putin by nimi utrel podlahu! Pochybujem, že by to Biden vôbec niekedy urobil, “poznamenali diváci americkej televíznej stanice Fox News. Niektorí sú však úplne presvedčení, že nový prezident je „hanbou USA“ a ďalším potvrdením toho, že krajina pomaly slabne. Väčšina komentátorov poznamenala, že ak by došlo k rozhovoru medzi vodcami oboch svetových mocností, určite by „zakorenili“ prezidenta Ruskej federácie. K situácii dokonca niekto pristupoval s humorom: „Samozrejme, Biden je veľmi zaneprázdnený! Nemôže poskladať z 200 dielikov puzzle! “- zasmial sa užívateľ webu. https://politikus.ru/events/135047-amerikancy-smeyutsya-nad-novym-prezidentom-ssha-dzho-baydenom.html

Bývalý poradca bývalého amerického vodcu Donalda Trumpa Stephen Miller uviedol, že hrubé chyby súčasného prezidenta USA Joea Bidena sa stávajú hrozbou pre národnú bezpečnosť.


V rozhovore pre Fox News uviedol, že odporcovia USA sa pozerajú na amerického prezidenta, ktorý „nie je schopný vydržať ani neškodný rozhovor bez podvádzania - a ktorý trikrát spadol pri stúpaní po schodoch“.


Miller poznamenal, že sám vyliezol na schody viackrát a nebolo to šmykľavé.


Podľa jeho názoru môžu iné krajiny „zaútočiť“ na USA.


"Teraz sme vo väčšom nebezpečenstve," zhrnul politik.


https://russian.rt.com/world/news/844679-ssha-baiden-ogovorki-opasnost?fbclid=IwAR1xZD0GIx4e6nOTs8TgzmM8l7t3wjQBFLjzEClOwQ4jwN8Bci-U4rPiysY


Bývalý poradca bývalého amerického vodcu Donalda Trumpa Stephen Miller uviedol, že hrubé chyby súčasného prezidenta USA Joea Bidena sa stávajú hrozbou pre národnú bezpečnosť. ============================================================================================================================================================================== V rozhovore pre Fox News uviedol, že odporcovia USA sa pozerajú na amerického prezidenta, ktorý „nie je schopný vydržať ani neškodný rozhovor bez podvádzania - a ktorý trikrát spadol pri stúpaní po schodoch“. Miller poznamenal, že sám vyliezol na schody viackrát a nebolo to šmykľavé. Podľa jeho názoru môžu iné krajiny „zaútočiť“ na USA. "Teraz sme vo väčšom nebezpečenstve," zhrnul politik. https://russian.rt.com/world/news/844679-ssha-baiden-ogovorki-opasnost?fbclid=IwAR1xZD0GIx4e6nOTs8TgzmM8l7t3wjQBFLjzEClOwQ4jwN8Bci-U4rPiysY

Bývalý hovorca Snemovne reprezentantov USA: Americká protiľudová „demokratická mašina“ žije vo svete fantázie


Zástupcovia Demokratickej strany USA už dávno stratili kontakt s realitou a ich „krotké“ médiá naďalej tvrdohlavo ignorujú problémy, ktoré sa v krajine hromadili, uvádza Fox News. Ako v éteri kanálu povedal komentátor Fox a bývalý hovorca Snemovne reprezentantov USA Newt Gingrich, „demokratický stroj“ sa strašne vzdialil od ľudí a stratil kontakt s realitou, ale pôjde to iba do rúk republikáni, pretože sa im podarí znovu získať kontrolu nad kongresom.


Pôvodné správy z InoTV:
https://russian.rt.com/inotv/2021-03-23/Eks-spiker-palati-predstavitelej-SSHA-antinarodnaya


**Bývalý hovorca Snemovne reprezentantov USA: Americká protiľudová „demokratická mašina“ žije vo svete fantázie** Zástupcovia Demokratickej strany USA už dávno stratili kontakt s realitou a ich „krotké“ médiá naďalej tvrdohlavo ignorujú problémy, ktoré sa v krajine hromadili, uvádza Fox News. Ako v éteri kanálu povedal komentátor Fox a bývalý hovorca Snemovne reprezentantov USA Newt Gingrich, „demokratický stroj“ sa strašne vzdialil od ľudí a stratil kontakt s realitou, ale pôjde to iba do rúk republikáni, pretože sa im podarí znovu získať kontrolu nad kongresom. Pôvodné správy z InoTV: https://russian.rt.com/inotv/2021-03-23/Eks-spiker-palati-predstavitelej-SSHA-antinarodnaya

New York Post: „nie je potrebné sa o tom so mnou informovať“ - Biden tvrdí, že Harris vyjadruje jeho názor


Kamala Harris vie, čo robí, - americký líder Joe Biden urobil taký komentár ohľadom svojho viceprezidenta, píše New York Post. Keď ju vymenoval za vedúcu v úsilí o spomalenie prílivu migrantov z Latinskej Ameriky, poznamenal: „Keď hovorí, hovorí za mňa a nie je potrebné sa so mnou o tom informovať.“


Ako denník pripomína, 78-ročný Biden tento mesiac omylom nazval svojho kandidáta na prezidenta „prezidentom Harrisom“ a nebolo to prvýkrát, čo urobil takúto chybu.


Biden v stredu tiež uviedol, že Kamala Harris bude rokovať s Mexikom a krajinami Strednej Ameriky o zastavení prílevu nelegálnej migrácie a prinúti tieto štáty prijímať ľudí deportovaných z USA.


Bývalý americký vodca Donald Trump minulý týždeň poznamenal, že Bidenovi sa „niečo deje“, a zaujímalo ho, či šéf Bieleho domu vždy rozumie tomu, čo podpisuje.
https://russian.rt.com/inotv/2021-03-25/New-York-Post-ne-nuzhno


**New York Post: „nie je potrebné sa o tom so mnou informovať“ - Biden tvrdí, že Harris vyjadruje jeho názor** Kamala Harris vie, čo robí, - americký líder Joe Biden urobil taký komentár ohľadom svojho viceprezidenta, píše New York Post. Keď ju vymenoval za vedúcu v úsilí o spomalenie prílivu migrantov z Latinskej Ameriky, poznamenal: „Keď hovorí, hovorí za mňa a nie je potrebné sa so mnou o tom informovať.“ Ako denník pripomína, 78-ročný Biden tento mesiac omylom nazval svojho kandidáta na prezidenta „prezidentom Harrisom“ a nebolo to prvýkrát, čo urobil takúto chybu. Biden v stredu tiež uviedol, že Kamala Harris bude rokovať s Mexikom a krajinami Strednej Ameriky o zastavení prílevu nelegálnej migrácie a prinúti tieto štáty prijímať ľudí deportovaných z USA. Bývalý americký vodca Donald Trump minulý týždeň poznamenal, že Bidenovi sa „niečo deje“, a zaujímalo ho, či šéf Bieleho domu vždy rozumie tomu, čo podpisuje. https://russian.rt.com/inotv/2021-03-25/New-York-Post-ne-nuzhno

Fox News: Rasová nenávisť zničí USA, ak sa ju teraz nezastaví


Dvaja americkí demokratickí senátori odmietli schváliť ministrov a poradcov bielej rasy, zatiaľ čo v kľúčových pozíciách Bidenovej administratívy nie je „dostatok“ rasových a sexuálnych menšín, uviedla Fox News. Ako poznamenal televízny moderátor Tucker Carlson, takéto prejavy rasizmu v Amerike existujú už dlho, ale teraz sú obzvlášť nebezpečné.


Originálne správy z InoTV:
https://russian.rt.com/inotv/2021-03-25/Fox-News-rasovaya-nenavist-razrushit


**Fox News: Rasová nenávisť zničí USA, ak sa ju teraz nezastaví** Dvaja americkí demokratickí senátori odmietli schváliť ministrov a poradcov bielej rasy, zatiaľ čo v kľúčových pozíciách Bidenovej administratívy nie je „dostatok“ rasových a sexuálnych menšín, uviedla Fox News. Ako poznamenal televízny moderátor Tucker Carlson, takéto prejavy rasizmu v Amerike existujú už dlho, ale teraz sú obzvlášť nebezpečné. Originálne správy z InoTV: https://russian.rt.com/inotv/2021-03-25/Fox-News-rasovaya-nenavist-razrushit

WSJ: Biden nariadil stiahnutie časti amerických síl z oblasti Perzského zálivu


Podľa denníka už boli presunuté tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot.


Americký prezident Joe Biden dal Pentagónu pokyn, aby začal sťahovať časť amerických síl a zbraní zo zóny Perzského zálivu, plánuje sa znížiť vojenská prítomnosť Washingtonu na Blízkom východe. Informoval o tom vo štvrtok denník The Wall Street Journal.
Podľa jej zdrojov USA už presunuli najmenej tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot. Jedna z týchto batérií bola v posledných rokoch nasadená na leteckej základni v Saudskej Arábii na ochranu amerických síl. Taktiež sa navrhovalo stiahnutie komplexu amerického systému protiraketovej obrany v operačnom sále THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), nakoniec sa rozhodlo, že to zatiaľ zostane.


Podľa denníka sa plánuje premiestnenie viacerých „spravodajských systémov“ aj z Blízkeho východu. Okrem toho sa očakáva, že americká lietadlová loď s jadrovým pohonom Dwight Eisenhower, ktorá smeruje do tohto regiónu, tam zostane menej ako zvyčajne. Podľa odhadov novín „to znamená, že z regiónu môže byť nakoniec stiahnutých niekoľko tisíc vojakov“. V ňom podľa novín bolo na konci minulého roka asi 50-tisíc amerických vojakov.


„Niektoré technické zariadenia, najmä tie, ktoré sú určené na pozorovacie drony a batérie protiraketovej obrany, je možné premiestniť, aby sa mohli sústrediť na štáty, ktoré úradníci považujú za hlavných rivalov na medzinárodnej scéne, vrátane Číny a Ruska,“ uvádza sa v publikácii.


https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11051659


**WSJ: Biden nariadil stiahnutie časti amerických síl z oblasti Perzského zálivu ** Podľa denníka už boli presunuté tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot. Americký prezident Joe Biden dal Pentagónu pokyn, aby začal sťahovať časť amerických síl a zbraní zo zóny Perzského zálivu, plánuje sa znížiť vojenská prítomnosť Washingtonu na Blízkom východe. Informoval o tom vo štvrtok denník The Wall Street Journal. Podľa jej zdrojov USA už presunuli najmenej tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot. Jedna z týchto batérií bola v posledných rokoch nasadená na leteckej základni v Saudskej Arábii na ochranu amerických síl. Taktiež sa navrhovalo stiahnutie komplexu amerického systému protiraketovej obrany v operačnom sále THAAD (Terminal High Altitude Area Defense), nakoniec sa rozhodlo, že to zatiaľ zostane. Podľa denníka sa plánuje premiestnenie viacerých „spravodajských systémov“ aj z Blízkeho východu. Okrem toho sa očakáva, že americká lietadlová loď s jadrovým pohonom Dwight Eisenhower, ktorá smeruje do tohto regiónu, tam zostane menej ako zvyčajne. Podľa odhadov novín „to znamená, že z regiónu môže byť nakoniec stiahnutých niekoľko tisíc vojakov“. V ňom podľa novín bolo na konci minulého roka asi 50-tisíc amerických vojakov. „Niektoré technické zariadenia, najmä tie, ktoré sú určené na pozorovacie drony a batérie protiraketovej obrany, je možné premiestniť, aby sa mohli sústrediť na štáty, ktoré úradníci považujú za hlavných rivalov na medzinárodnej scéne, vrátane Číny a Ruska,“ uvádza sa v publikácii. https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/11051659

Podľa jej zdrojov USA už presunuli najmenej tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot.


Zajímavá to informace, něco podobného jsme už zažili před několika lety s odsunem Patriotů z Turecka, "po letu" raket Kalibr z Kaspického moře přes Irán a Irák do Sýrie. Zřejmě ani v Saudské Arábii už není pro Patrioty zcela bezpečno.


[quote="pid:9686, uid:12"]Podľa jej zdrojov USA už presunuli najmenej tri batérie protilietadlových raketových systémov Patriot.[/quote] Zajímavá to informace, něco podobného jsme už zažili před několika lety s odsunem Patriotů z Turecka, "po letu" raket Kalibr z Kaspického moře přes Irán a Irák do Sýrie. Zřejmě ani v Saudské Arábii už není pro Patrioty zcela bezpečno.

Biden po střelbách omezí zbraně


Americký prezident Joe Biden oznámí ve čtvrtek tvrdší opatření na kontrolu zbraní, uvedla americká média. Především by měl být zakázán prodej zbraní, jež je možné sestavit doma z komponent. Měl by být jmenován i nový ředitel Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny, který by měl vypracovat zprávu o pohybu střelných zbraní. Jde o reakci na několik případů střelby do lidí z poslední doby.


Biden má podle stanice Fox News a deníku USA Today oznámit šest kroků. Hlavně by se do třiceti dnů měly přestat prodávat tzv. ghost guns, tedy zbraně, které se dají sestavit doma z dílů, nemají sériové číslo a dají se jen obtížně vystopovat. Zatím ale není jasné, zda je nově ministerstvo spravedlnosti zařadí mezi střelné zbraně, jež se musejí evidovat.


Do 60 dnů by také mělo ministerstvo spravedlnosti připravit návrh zákona, který by měl umožnit členům rodiny nebo přátelům upozornit na to, že by někdo mohl představovat riziko pro sebe nebo pro jiné, a tomuto člověku by pak měl být dočasně odepřen přístup ke střelným zbraním.
https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/biden-po-strelbach-omezi-zbrane-40356335


**Biden po střelbách omezí zbraně** Americký prezident Joe Biden oznámí ve čtvrtek tvrdší opatření na kontrolu zbraní, uvedla americká média. Především by měl být zakázán prodej zbraní, jež je možné sestavit doma z komponent. Měl by být jmenován i nový ředitel Úřadu pro alkohol, tabák, střelné zbraně a výbušniny, který by měl vypracovat zprávu o pohybu střelných zbraní. Jde o reakci na několik případů střelby do lidí z poslední doby. Biden má podle stanice Fox News a deníku USA Today oznámit šest kroků. Hlavně by se do třiceti dnů měly přestat prodávat tzv. ghost guns, tedy zbraně, které se dají sestavit doma z dílů, nemají sériové číslo a dají se jen obtížně vystopovat. Zatím ale není jasné, zda je nově ministerstvo spravedlnosti zařadí mezi střelné zbraně, jež se musejí evidovat. Do 60 dnů by také mělo ministerstvo spravedlnosti připravit návrh zákona, který by měl umožnit členům rodiny nebo přátelům upozornit na to, že by někdo mohl představovat riziko pro sebe nebo pro jiné, a tomuto člověku by pak měl být dočasně odepřen přístup ke střelným zbraním. https://www.novinky.cz/zahranicni/amerika/clanek/biden-po-strelbach-omezi-zbrane-40356335
Upravené 8. 4. 2021 o 14:32

Biden zvýšil limit pre prijímanie utečencov v Spojených štátoch


Americký prezident Joe Biden v súčasnom fiškálnom roku zvýšil limit pre príjem utečencov na 62,5 tisíc. Informovala agentúra RIA Novosti.


"Týmto sa vymaže historicky nízke minimum 15 tisíc stanovené predchádzajúcou administratívou, ktoré neodrážalo hodnoty Ameriky ako krajiny, ktorá víta a podporuje utečencov," uviedol americký vodca.


Podľa šéfa Bieleho domu zostáva cieľom zvýšiť limit na 125-tisíc utečencov ročne, a plánuje ho dosiahnuť v nasledujúcom fiškálnom roku, ktorý sa začne v októbri.


Vo februári Biden sľúbil, že migrantom, ktorí sú nútení čakať na rozhodnutie súdu o udelení štatútu utečenca v Mexiku, povolí vstup na americké územie. Úradníci tamojšieho ministerstva pre vnútornú bezpečnosť sľúbili, že Bidenova vláda ukončí program Protokoly na ochranu migrantov, ktorý zaviedol bývalý americký prezident Donald Trump.
https://lenta.ru/news/2021/05/03/limit/


Biden zvýšil limit pre prijímanie utečencov v Spojených štátoch --------------------------------------------------------------- Americký prezident Joe Biden v súčasnom fiškálnom roku zvýšil limit pre príjem utečencov na 62,5 tisíc. Informovala agentúra RIA Novosti. "Týmto sa vymaže historicky nízke minimum 15 tisíc stanovené predchádzajúcou administratívou, ktoré neodrážalo hodnoty Ameriky ako krajiny, ktorá víta a podporuje utečencov," uviedol americký vodca. Podľa šéfa Bieleho domu zostáva cieľom zvýšiť limit na 125-tisíc utečencov ročne, a plánuje ho dosiahnuť v nasledujúcom fiškálnom roku, ktorý sa začne v októbri. Vo februári Biden sľúbil, že migrantom, ktorí sú nútení čakať na rozhodnutie súdu o udelení štatútu utečenca v Mexiku, povolí vstup na americké územie. Úradníci tamojšieho ministerstva pre vnútornú bezpečnosť sľúbili, že Bidenova vláda ukončí program Protokoly na ochranu migrantov, ktorý zaviedol bývalý americký prezident Donald Trump. https://lenta.ru/news/2021/05/03/limit/
1.86k
12
5
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept