Mimo kategórií
Konec Aeronetu v Čechách aneb čučka sem, čučka tam

Subjektivně to na mne působí tak, že se nám tady občas objevuje takový nešvar.
Totiž přikládání neadekvátní váhy produkci tzv. "pana VK".
Sem bych rád umísťoval rozbory těch článků aeronetu, které budou obsahovat větší než malé množství aeronetovštiny, neboli imitačně-provokačního obsahu.
Dlouho jsem váhal nad založením tohoto tématu i nad jeho jménem.
Pokud se objeví pochybnosti o prospěšnosti tohoto vlákna, tak ho klidně zruším.

Ale aby to nevypadalo, že jsem jenom aeroneto-bijec, přikládám sérii 3 aeronetích článků, které podle mého názoru vybočují z běžné aeronetovštiny.

"Německý orloj české politiky – I. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-i-cast-zmapovali-jsme-alarmujici-prorustani-chapadel-moci-berlina-a-nemecke-lobbisticke-chobotnice-do-nejvyssich-struktur-ceske-politiky-ale-i-na-vsech-urovnich/

"Německý orloj české politiky – II. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/

"Německý orloj české politiky – III. část"
https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/

Poznámka1:
K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.

Poznámka2:
Postupně bych sem vkládal sériál indicií, které by vypovídaly o podstatě tohoto "vlasteneckého", "proruského", "alternativního" a "nezávislého" zpravodajského serveru.

Subjektivně to na mne působí tak, že se nám tady občas objevuje takový nešvar. Totiž přikládání neadekvátní váhy produkci tzv. "pana VK". Sem bych rád umísťoval rozbory těch článků aeronetu, které budou obsahovat větší než malé množství aeronetovštiny, neboli imitačně-provokačního obsahu. Dlouho jsem váhal nad založením tohoto tématu i nad jeho jménem. Pokud se objeví pochybnosti o prospěšnosti tohoto vlákna, tak ho klidně zruším. Ale aby to nevypadalo, že jsem jenom aeroneto-bijec, přikládám sérii 3 aeronetích článků, které podle mého názoru vybočují z běžné aeronetovštiny. "Německý orloj české politiky – I. část" https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-i-cast-zmapovali-jsme-alarmujici-prorustani-chapadel-moci-berlina-a-nemecke-lobbisticke-chobotnice-do-nejvyssich-struktur-ceske-politiky-ale-i-na-vsech-urovnich/ "Německý orloj české politiky – II. část" https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-ii-cast-nemecka-neziskovka-ackermann-gemeinde-a-jeji-propojeni-na-cloveka-v-tisni-kdu-csl-cssd-ods-a-podivne-transfery-penez-od-politiku-do-neziskovek/ "Německý orloj české politiky – III. část" https://aeronet.cz/news/nemecky-orloj-ceske-politiky-iii-cast-extremisticka-sudetonemecka-organizace-witikobund-a-jeji-chapadla-v-cesku-nemecko-spustilo-plan-na-germanizaci-ceskych-a-moravskych-zemi/ Poznámka1: K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé. Poznámka2: Postupně bych sem vkládal sériál indicií, které by vypovídaly o podstatě tohoto "vlasteneckého", "proruského", "alternativního" a "nezávislého" zpravodajského serveru.
Upravené 20. 3. 2021 o 18:46

Za mě klidně pište smile To je téma nanejvýš zajímavé.

Nejsem konceptuál, pouze sleduji Pjakina, Panarina, z domácích Levanet a komentáře "Petra Nováka".
Sem chodím proto, že intuitivně cítím, že to je správná cesta. Již delší dobu mám pocit, že AE hraje špinavou hru.
A pan VK, to je něco jako kolektivní Biden. Každý den napíše článek, každý týden je v éteru, stihne psát knihy a zároveň řídit firmu a starat se o rodinu.
To je zcela nemožné. Je to autorský kolektiv.
Spouta lidí ho má za něco jako mesiáše.

Za mě klidně pište :) To je téma nanejvýš zajímavé. Nejsem konceptuál, pouze sleduji Pjakina, Panarina, z domácích Levanet a komentáře "Petra Nováka". Sem chodím proto, že intuitivně cítím, že to je správná cesta. Již delší dobu mám pocit, že AE hraje špinavou hru. A pan VK, to je něco jako kolektivní Biden. Každý den napíše článek, každý týden je v éteru, stihne psát knihy a zároveň řídit firmu a starat se o rodinu. To je zcela nemožné. Je to autorský kolektiv. Spouta lidí ho má za něco jako mesiáše.
Upravené 19. 3. 2021 o 23:21

Já s Aeronetem kdysi začínal a díky němu jsem objevil potom i Leva-Net. To ještě bylo myslím v době, kdy byly diskuze přímo pod články. Tam mi potom Taurus a Hox vysvětlili, co Aeronet skutečně je. Trochu jsem s tím měl tenkrát problém, kognitivní disonance, ale postupem času jsem na to přišel taky. Každopádně jim ale i tak zpětně děkuji, že mě navedli správným směrem, jinak bych se v tom plácal asi delší dobu.
Nicméně Aeronet čtu pořád, ale už s tím správným "filtrem". A také občas poslouchám páteční kázání pana VK, vřele doporučuji, pokud chcete poznat, co je ten člověk zač. Když jsem četl článek https://kob-forum.eu/2021/03/16/jak-je-niceno-vlastenectvi/, tak jsem si právě na něj hned vzpomněl, on je přesně taky takový Svěrák nebo Landa.
Jinak jestli je to autorský kolektiv netuším, podle mě spíš ne. Má samozřejmě hodně informačních zdrojů, ale ty články píše on. Má to jako hlavní činnost, možná už je v důchodu, tipuju, že jde o bývalého analytika STB nebo něco takového.

Já s Aeronetem kdysi začínal a díky němu jsem objevil potom i Leva-Net. To ještě bylo myslím v době, kdy byly diskuze přímo pod články. Tam mi potom Taurus a Hox vysvětlili, co Aeronet skutečně je. Trochu jsem s tím měl tenkrát problém, kognitivní disonance, ale postupem času jsem na to přišel taky. Každopádně jim ale i tak zpětně děkuji, že mě navedli správným směrem, jinak bych se v tom plácal asi delší dobu. Nicméně Aeronet čtu pořád, ale už s tím správným "filtrem". A také občas poslouchám páteční kázání pana VK, vřele doporučuji, pokud chcete poznat, co je ten člověk zač. Když jsem četl článek https://kob-forum.eu/2021/03/16/jak-je-niceno-vlastenectvi/, tak jsem si právě na něj hned vzpomněl, on je přesně taky takový Svěrák nebo Landa. Jinak jestli je to autorský kolektiv netuším, podle mě spíš ne. Má samozřejmě hodně informačních zdrojů, ale ty články píše on. Má to jako hlavní činnost, možná už je v důchodu, tipuju, že jde o bývalého analytika STB nebo něco takového.

Částečný (bylo to hlavně kvůli tomu videu...) rozbor článku
“VIDEO: Americký prezident Joe Biden je výtvorem Deep Fake za pomoci fotomontáží CGI a klíčování obrazu ve studiu se zeleným plátnem, televizní stanice Bloomberg odvysílala šokující padělek v přímém přenosu jako běžné zpravodajství!...” zde

Tak si pojďme tu aeronetovštinu rozebrat.

https://aeronet.cz/news/video-americky-prezident-joe-biden-je-vytvorem-deep-fake-za-pomoci-fotomontazi-cgi-a-klicovani-obrazu-ve-studiu-se-zelenym-platnem-televizni-stanice-bloomberg-odvysilala-sokujici-padelek/

Částečný (bylo to hlavně kvůli tomu videu...) rozbor článku “VIDEO: Americký prezident Joe Biden je výtvorem Deep Fake za pomoci fotomontáží CGI a klíčování obrazu ve studiu se zeleným plátnem, televizní stanice Bloomberg odvysílala šokující padělek v přímém přenosu jako běžné zpravodajství!...” zde [quote="pid:7932, uid:240"]Tak si pojďme tu aeronetovštinu rozebrat.[/quote] https://aeronet.cz/news/video-americky-prezident-joe-biden-je-vytvorem-deep-fake-za-pomoci-fotomontazi-cgi-a-klicovani-obrazu-ve-studiu-se-zelenym-platnem-televizni-stanice-bloomberg-odvysilala-sokujici-padelek/
Upravené 20. 3. 2021 o 10:43

Částečný (bylo to hlavně kvůli tomu videu...) rozbor článku

V čom je ten problém, to predmetné video existuje a nejde si nevšimnúť, že niekto fušersky kľúčuje videá s Bidenom, už sa kdesi objavilo jeho miznutie hlavy, teraz ruka cez mikrofóny. To že to vlastne ani Biden nie je ale nejaký Bidon ani už radšej nenaznačujem, uši sa vám celý život nemenia a jemu sa to podarilo. Hry na dvojníka, falšovanie kulís, kto to vlastne potrebuje?

[quote="pid:7962, uid:240"]Částečný (bylo to hlavně kvůli tomu videu...) rozbor článku[/quote] V čom je ten problém, to predmetné video existuje a nejde si nevšimnúť, že niekto fušersky kľúčuje videá s Bidenom, už sa kdesi objavilo jeho miznutie hlavy, teraz ruka cez mikrofóny. To že to vlastne ani Biden nie je ale nejaký Bidon ani už radšej nenaznačujem, uši sa vám celý život nemenia a jemu sa to podarilo. Hry na dvojníka, falšovanie kulís, kto to vlastne potrebuje?

INDICIE č.1 - počítám s tím, že aeronet je kolektiv

A pan VK, to je něco jako kolektivní Biden. Každý den napíše článek, každý týden je v éteru, stihne psát knihy a zároveň řídit firmu a starat se o rodinu.
To je zcela nemožné. Je to autorský kolektiv.

Pan VK je šéfredaktorem “bez redaktorů”. Přesto funguje jako kulomet článků. Kadence kulometu neklesá, i když občas vystřelí salvu z granátometu viz trojice článků

Německý orloj české politiky

Každý díl má cca 20 stránek, dohromady tedy 60 stránek A4 textu a fotek. Vždyť to je malá kniha!
Ano, vypadá to, že je to všechno z veřejně dostupných zdrojů, ale toto dát dohromady “při civilním zaměstnání”? Když si představím, že bych to měl psát já, tak (1) bych to potil velmi dlouho (za jak dlouho člověk napíše třeba 60 stran bakalářské práce nebo diplomky?) (2) a to optimisticky předpokládám, že by se mi podařilo vyhledat všechnu tu faktologii kolem toho, které tam jsou tuny, která je sice veřejně dostupná, ale normálního člověka kolikrát ani nenapadne, že se něco takového děje a tudíž by ani nenapadlo něco takového gúglit (3) a přitom by stále vycházely standardní “řadové” aeronetí články...
Takže jde o kolektiv, pravděpodobně o “zpravodajský” kolektiv, nebo o kolektiv se “zpravodajci” kooperující. Někde “svodky” tohoto typu a o tom, co se kde děje nebo “šustne” vzniknout musely...

Podívejme se třeba na takové http://kob-forum.eu/ z ČISTĚ KVANTITATIVNÍHO hlediska: kolik lidí vyrobí kolik článků jak dlouhých za jednotku času. Takže pokud připustíme, že psát normálně je stejně náročné jako psát bludy, je vyloučeno dávat aeronet jako one-man-šou. Počítám, že psát bludy je možná ještě náročnější, protože když lžeš, musíš vynakládat extra energii na zachování konzistence lží v čase, musíš vynakládat extra energii na “uvěřitelnost” a navíc si nemůžeš vymýšlet úplně jak tě napadne, protože musíš držet z venku stanovený vektor cílů.

Poznámka1:
Vlastně je docela divné, proč se nesnaží aspoň fingovat větší počet redaktorů.

Poznámka2:
Pro úplnost dodávám, že jsem v čase identifikoval 3 “rozdílné” entity působící nějak na aeronetu:
i. pan VK
ii. Admin (ten ale pokud vím nepíše články, pouze občas přispívá do diskuse)
iii. Pozorovatelka (jeden čas jakási “externí” spolupracovnice “z lidu”, ztělesňovala jiný typ postavy, než je postava VK, vnášela ženský princip, často pana VK “zlobila”, vyhrožovala “odchodem”, odcházela, pak zase přicházela, měla svoje fanoušky a fanynky, prostě pomocí této polarity byla projektu dodávána určitá energie navíc, nakonec byl tento charakter uspán, minimálně tedy na aeronetu) (v letech 2019-2020 publikovala cca 20 článků na outsidermedia.cz, poslední je z 01.12.2020) (ještě 6 článků na nwoo.org, shoduji se s těmi na outsidermedia.cz)

Poznámka3:
Ještě jednou pro úplnost. Matně si vzpomínám, že jsem 1x nebo 2x zaznamenal článek od někoho třetího, ale to mi přišlo opravdu jako někdo náhodně vybraný... (zajímavé: nenašel jsem tam možnost vyhledat články podle autora)

Doplněk:
Hoxův rozbor jednoho z aeronetích článků tzv. Pozorovatelky, zde
http://leva-net.webnode.cz/products/obklicovatele-vsech-zemi-obklicte-se-a-zanechte-vsi-nadeje-komentar-k-clanku-pozorovatelky-na-aeronetu/

INDICIE č.1 - počítám s tím, že aeronet je kolektiv [quote="pid:7936, uid:372"]A pan VK, to je něco jako kolektivní Biden. Každý den napíše článek, každý týden je v éteru, stihne psát knihy a zároveň řídit firmu a starat se o rodinu. To je zcela nemožné. Je to autorský kolektiv.[/quote] Pan VK je šéfredaktorem “bez redaktorů”. Přesto funguje jako kulomet článků. Kadence kulometu neklesá, i když občas vystřelí salvu z granátometu viz trojice článků [quote="pid:7935, uid:240"]Německý orloj české politiky[/quote] Každý díl má cca 20 stránek, dohromady tedy 60 stránek A4 textu a fotek. Vždyť to je malá kniha! Ano, vypadá to, že je to všechno z veřejně dostupných zdrojů, ale toto dát dohromady “při civilním zaměstnání”? Když si představím, že bych to měl psát já, tak (1) bych to potil velmi dlouho (za jak dlouho člověk napíše třeba 60 stran bakalářské práce nebo diplomky?) (2) a to optimisticky předpokládám, že by se mi podařilo vyhledat všechnu tu faktologii kolem toho, které tam jsou tuny, která je sice veřejně dostupná, ale normálního člověka kolikrát ani nenapadne, že se něco takového děje a tudíž by ani nenapadlo něco takového gúglit (3) a přitom by stále vycházely standardní “řadové” aeronetí články... Takže jde o kolektiv, pravděpodobně o “zpravodajský” kolektiv, nebo o kolektiv se “zpravodajci” kooperující. Někde “svodky” tohoto typu a o tom, co se kde děje nebo “šustne” vzniknout musely... Podívejme se třeba na takové http://kob-forum.eu/ **z ČISTĚ KVANTITATIVNÍHO hlediska**: kolik lidí vyrobí kolik článků jak dlouhých za jednotku času. Takže pokud připustíme, že psát normálně je stejně náročné jako psát bludy, je vyloučeno dávat aeronet jako one-man-šou. Počítám, že psát bludy je možná ještě náročnější, protože když lžeš, musíš vynakládat extra energii na zachování konzistence lží v čase, musíš vynakládat extra energii na “uvěřitelnost” a navíc si nemůžeš vymýšlet úplně jak tě napadne, protože musíš držet z venku stanovený vektor cílů. Poznámka1: Vlastně je docela divné, proč se nesnaží aspoň fingovat větší počet redaktorů. Poznámka2: Pro úplnost dodávám, že jsem v čase identifikoval 3 “rozdílné” entity působící nějak na aeronetu: i. pan VK ii. Admin (ten ale pokud vím nepíše články, pouze občas přispívá do diskuse) iii. Pozorovatelka (jeden čas jakási “externí” spolupracovnice “z lidu”, ztělesňovala jiný typ postavy, než je postava VK, vnášela ženský princip, často pana VK “zlobila”, vyhrožovala “odchodem”, odcházela, pak zase přicházela, měla svoje fanoušky a fanynky, prostě pomocí této polarity byla projektu dodávána určitá energie navíc, nakonec byl tento charakter uspán, minimálně tedy na aeronetu) (v letech 2019-2020 publikovala cca 20 článků na outsidermedia.cz, poslední je z 01.12.2020) (ještě 6 článků na nwoo.org, shoduji se s těmi na outsidermedia.cz) Poznámka3: Ještě jednou pro úplnost. Matně si vzpomínám, že jsem 1x nebo 2x zaznamenal článek od někoho třetího, ale to mi přišlo opravdu jako někdo náhodně vybraný... (zajímavé: nenašel jsem tam možnost vyhledat články podle autora) Doplněk: Hoxův rozbor jednoho z aeronetích článků tzv. Pozorovatelky, zde http://leva-net.webnode.cz/products/obklicovatele-vsech-zemi-obklicte-se-a-zanechte-vsi-nadeje-komentar-k-clanku-pozorovatelky-na-aeronetu/
Upravené 20. 3. 2021 o 21:01

S Aeronetem začínala spousta lidí odcházejících z mejnstrímu na aternativu. Takže projekt Aeronet resp. projekt "pan VK" musel zcela zákonitě vzniknout .Jde o kontrolu a zpětnou vazbu z alternativní scény a tu potřebovaly a stále potřebují subjekty vnějšího řízení .
Dvojčetem Aeronetu s daleko sofistikovanějším výkonem je, podle mně , i Protiproud, ale neřídí ho stejná parta. Oba mají společný cíl. Udržení informačního monopolu "od Atlantiku" a zamezení informačního toku "z Uralu". Je to už dost průhledné, ale každý k tomu poznání musí dojít sám.
jenom naivní člověk a analfabet teorie řízení považuje alternativu za skutečně svobodný iinformační prostor. Dovolím si opravu - je to nejméně řízený informační prostor.
ostatně - copak nemáme dost zkušeností ze staré Vody ?

S Aeronetem začínala spousta lidí odcházejících z mejnstrímu na aternativu. Takže projekt Aeronet resp. projekt "pan VK" musel zcela zákonitě vzniknout .Jde o kontrolu a zpětnou vazbu z alternativní scény a tu potřebovaly a stále potřebují subjekty vnějšího řízení . Dvojčetem Aeronetu s daleko sofistikovanějším výkonem je, podle mně , i Protiproud, ale neřídí ho stejná parta. Oba mají společný cíl. Udržení informačního monopolu "od Atlantiku" a zamezení informačního toku "z Uralu". Je to už dost průhledné, ale každý k tomu poznání musí dojít sám. jenom naivní člověk a analfabet teorie řízení považuje alternativu za skutečně svobodný iinformační prostor. Dovolím si opravu - je to nejméně řízený informační prostor. ostatně - copak nemáme dost zkušeností ze staré Vody ?

Pozorovatelka

dobre že si ju pripomenul, vzhľadom k tomu, že sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila".

[quote="pid:7966, uid:240"]Pozorovatelka[/quote] dobre že si ju pripomenul, vzhľadom k tomu, že sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila".

sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila"

Hoxův rozbor jednoho z aeronetích článků tzv. Pozorovatelky, zde
http://leva-net.webnode.cz/products/obklicovatele-vsech-zemi-obklicte-se-a-zanechte-vsi-nadeje-komentar-k-clanku-pozorovatelky-na-aeronetu/

Je pravda, že její články byly megadlouhé litanie...
Plné předem splněných katastrofických scénářů zesilovaných častým opakováním manter typu “...ale to ještě není všechno...”.

[quote="pid:7974, uid:77"]sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila"[/quote] Hoxův rozbor jednoho z aeronetích článků tzv. Pozorovatelky, zde http://leva-net.webnode.cz/products/obklicovatele-vsech-zemi-obklicte-se-a-zanechte-vsi-nadeje-komentar-k-clanku-pozorovatelky-na-aeronetu/ Je pravda, že její články byly megadlouhé litanie... Plné předem splněných katastrofických scénářů zesilovaných častým opakováním manter typu “...ale to ještě není všechno...”.

Hry na dvojníka,

Len doplnim, ze mat dvojnika je v svete vysokej politiky (riadenia) doslova norma. Toto je pravidlo uz par tisicroci. Je cudne ked vysokopostaveny clovek dvojnika nema. Ma to velmi vela vyhod a hlavne - ak nahodou nepriatel udrie, tak ma 50 % sancu ze zabije dvojnika, a potom by ten pravy pustil plny hnev na nepriatela. Ma to aj funkciu odstrasujucu ... nerobia sa atentaty, lebo jednoducho nevies ci toho koho vidis je aj ten, za ktoreho sa vydava.

[quote="pid:7965, uid:77"]Hry na dvojníka,[/quote] Len doplnim, ze mat dvojnika je v svete vysokej politiky (riadenia) doslova norma. Toto je pravidlo uz par tisicroci. Je cudne ked vysokopostaveny clovek dvojnika nema. Ma to velmi vela vyhod a hlavne - ak nahodou nepriatel udrie, tak ma 50 % sancu ze zabije dvojnika, a potom by ten pravy pustil plny hnev na nepriatela. Ma to aj funkciu odstrasujucu ... nerobia sa atentaty, lebo jednoducho nevies ci toho koho vidis je aj ten, za ktoreho sa vydava.

K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.

Prosím o ten komentář, jsem opravdu zvědavý.

[quote="pid:7935, uid:240"]K výše zmíněným článků se vrátím ještě samostatným komentářem, protože těmito články - z čistě technického hlediska - aeronet o sobě odhalil víc, než by mu mělo být milé.[/quote] Prosím o ten komentář, jsem opravdu zvědavý.

dobre že si ju pripomenul, vzhľadom k tomu, že sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila".

Možná se mýlím, ale myslím si, že ta paní to myslí upřímně. Asi pochopila, co je AE zač. Nehledal bych u ní zlý úmysl a soustředil se na faktický rozbor (a rozpor) jejích článků.
Teď píše občas komentáře pod články na nwoo.org.
Nicméně i AE může přispět k procitnutí. Pouze je nutné včas odhalit jejich záměry a nenechat se strhnout na falešnou kolej.

[quote="pid:7974, uid:77"]dobre že si ju pripomenul, vzhľadom k tomu, že sa jednalo o hodne veľkého grafomana je podivné, že sa tak z médeí "vytratila".[/quote] Možná se mýlím, ale myslím si, že ta paní to myslí upřímně. Asi pochopila, co je AE zač. Nehledal bych u ní zlý úmysl a soustředil se na faktický rozbor (a rozpor) jejích článků. Teď píše občas komentáře pod články na nwoo.org. Nicméně i AE může přispět k procitnutí. Pouze je nutné včas odhalit jejich záměry a nenechat se strhnout na falešnou kolej.

Jo Aeronet, to je třeba brát s rezervou. Ale...
má mnoho faktů (když je umyješ od omáčky), některé fakty nejsou veřejně známé (viz zákrok na Americkém konsulátě v Německu a okolnostech s ním spojených). K tomu bych uvedl, že k určitým detailům se nemohl pan VK (vedoucí kolotoče) dostat normální cestou. Leda by měl informaci, že se tam něco chystá a seděl v kavárně na náměstí (byl Covid, ale mohl tam sedět) a pozoroval cvrkot. Z toho by ovšem nevyzvěděl určité věci, které se udály vevnitř. Nebo má někoho, kdo bydlí na některé z ulic které sousedí s objekty. Celý pozemek je v podstatě jeden městský blok, přičemz z jedné strany je park. Z výšky druhého nebo třetího patra by mohl vidět více. Jenže i to má svůj háček, to by usel být stále přilepený na okně a to už by nebylo normální. Mohli hacknout kamery v objektu, i to je varianta. Z kavárny by viděl tak maximálně zvýšený provoz k hlavní vjezdové bráně, kavárna je rohová. Obávám se, že ani "Úrad pro ochranu Ústavy" tedy německá zpravodajská služba nevěděla co se děje vevnitř. A VK to věděl a napsal o tom a následně se o tom i jinde psalo - Algemaine Zeitung.
Mě trochu na jeho stylu psaní vadí, že to bere moc židovsky - Židovsky, mnohokrát opakuje to samé, asi aby článek byl delší, má správnou gramatiku.
Na analytika StB bych to neviděl ale analytik VKR (vojenská kontrarozvědka) tam by to mohlo být. V nějakém jeho článku před lety jsem jsem postřehl něco, co ho diskvalifikovalo z rozvědky a převedlo do kontra. Bohužel po letech si nejsem schopen vzpomenout o co přesně šlo. Logické myšlení a dedukce na vysoké úrovni.
Vrátím se k článku z nedávna, respektive ke dvěma, o raketovém napadení přístavu v ... kde rozebírá možnosti. Ty v tento okamžik nejsou podstatné, to podstatné je, že i my tady víme už léta, že ve městě byly odpalovací rampy Hizbaláhu, jedna například naproti Vysoké škole a celkem jich bylo ve městě 38 skrytých. To je základní a podstatná informace, ne že silo, které přežilo je česká práce, ale to se v prvním článku neobjevuje a dokonce si nejsem jist, zda se to objevilo v druhém, ale myslím, že jen okrajově.
To, že sem možná chodí číst, co o něm píšeme, je možné, protože tady je to vyšší level než u něho. Možná čerpá i odsud, ale to by se asi dalo zjistit díky IP adrese, pokud my všichni bychop poskytli adminovi informaci o své IP. Ale moc práce a nulový efekt, protože kdo by se tím zabýval a proč. Snad jen proto, abychom dekodovali, kdo je VK a kde se vyskytuje. Ale proč? Stojí to za tu energii? Jednou se i tak něčím částečně prozradí a tím nasměruje k zúžení kruhu, kde hledat.
To že by to mohl být krycí projekt BIS je také zcela reálné, stejně jako, že se jedná o tým a nikoliv o jednotlivce. Dobře, může mít mnoho poradců na které se obrací, ale objem toho množství informací je natolik velký, že prověřit to křížově není na jednu osobu, snad kdyby na to měl nějaký software, tak možná.

Jo Aeronet, to je třeba brát s rezervou. Ale... má mnoho faktů (když je umyješ od omáčky), některé fakty nejsou veřejně známé (viz zákrok na Americkém konsulátě v Německu a okolnostech s ním spojených). K tomu bych uvedl, že k určitým detailům se nemohl pan VK (vedoucí kolotoče) dostat normální cestou. Leda by měl informaci, že se tam něco chystá a seděl v kavárně na náměstí (byl Covid, ale mohl tam sedět) a pozoroval cvrkot. Z toho by ovšem nevyzvěděl určité věci, které se udály vevnitř. Nebo má někoho, kdo bydlí na některé z ulic které sousedí s objekty. Celý pozemek je v podstatě jeden městský blok, přičemz z jedné strany je park. Z výšky druhého nebo třetího patra by mohl vidět více. Jenže i to má svůj háček, to by usel být stále přilepený na okně a to už by nebylo normální. Mohli hacknout kamery v objektu, i to je varianta. Z kavárny by viděl tak maximálně zvýšený provoz k hlavní vjezdové bráně, kavárna je rohová. Obávám se, že ani "Úrad pro ochranu Ústavy" tedy německá zpravodajská služba nevěděla co se děje vevnitř. A VK to věděl a napsal o tom a následně se o tom i jinde psalo - Algemaine Zeitung. Mě trochu na jeho stylu psaní vadí, že to bere moc židovsky - Židovsky, mnohokrát opakuje to samé, asi aby článek byl delší, má správnou gramatiku. Na analytika StB bych to neviděl ale analytik VKR (vojenská kontrarozvědka) tam by to mohlo být. V nějakém jeho článku před lety jsem jsem postřehl něco, co ho diskvalifikovalo z rozvědky a převedlo do kontra. Bohužel po letech si nejsem schopen vzpomenout o co přesně šlo. Logické myšlení a dedukce na vysoké úrovni. Vrátím se k článku z nedávna, respektive ke dvěma, o raketovém napadení přístavu v ... kde rozebírá možnosti. Ty v tento okamžik nejsou podstatné, to podstatné je, že i my tady víme už léta, že ve městě byly odpalovací rampy Hizbaláhu, jedna například naproti Vysoké škole a celkem jich bylo ve městě 38 skrytých. To je základní a podstatná informace, ne že silo, které přežilo je česká práce, ale to se v prvním článku neobjevuje a dokonce si nejsem jist, zda se to objevilo v druhém, ale myslím, že jen okrajově. To, že sem možná chodí číst, co o něm píšeme, je možné, protože tady je to vyšší level než u něho. Možná čerpá i odsud, ale to by se asi dalo zjistit díky IP adrese, pokud my všichni bychop poskytli adminovi informaci o své IP. Ale moc práce a nulový efekt, protože kdo by se tím zabýval a proč. Snad jen proto, abychom dekodovali, kdo je VK a kde se vyskytuje. Ale proč? Stojí to za tu energii? Jednou se i tak něčím částečně prozradí a tím nasměruje k zúžení kruhu, kde hledat. To že by to mohl být krycí projekt BIS je také zcela reálné, stejně jako, že se jedná o tým a nikoliv o jednotlivce. Dobře, může mít mnoho poradců na které se obrací, ale objem toho množství informací je natolik velký, že prověřit to křížově není na jednu osobu, snad kdyby na to měl nějaký software, tak možná.

Jednou se i tak něčím částečně prozradí a tím nasměruje k zúžení kruhu, kde hledat.

Podle mě AE píše v podstatě (většinou) pravdu o jistých jevech a událostech, ale přisoudí jim jinou, zavádějící interpretaci. Občas ale píše skutečně kraviny. Nicméně míra "pravdy" je řekněme 70-80 %, nebezpečná je ona interpretace a směr, kterým své ovečky vede.

[quote="pid:8019, uid:311"]Jednou se i tak něčím částečně prozradí a tím nasměruje k zúžení kruhu, kde hledat.[/quote] Podle mě AE píše v podstatě (většinou) pravdu o jistých jevech a událostech, ale přisoudí jim jinou, zavádějící interpretaci. Občas ale píše skutečně kraviny. Nicméně míra "pravdy" je řekněme 70-80 %, nebezpečná je ona interpretace a směr, kterým své ovečky vede.

@Počtář
Napsat 60 stránek nějaké práce, pokud píšeš všema deseti není velký problém, pokud ti to někdo bude diktovat. Pokud ovšem musíš fakta vyhledat a zpracovat, následně analyzovat a dát to do nějakého logického kontextu, je to práce na dlouho. Zcela určitě a v tom s Tebou zcela souhlasím, že někde, někdo píše nějaké "svodky" událostí, které se následně postupují určitým pisálkům podle potřeby.
Na druhou stranu věci jako "Německý orloj české politiky" mohl na zakázku připravit někdo jiný s tím, že pod tím nebude uveden. Přijde mu to ve wordu, sám to poopraví dodáním několika slov o ž-Ž a už se to tváří jako jeho.

@Počtář Napsat 60 stránek nějaké práce, pokud píšeš všema deseti není velký problém, pokud ti to někdo bude diktovat. Pokud ovšem musíš fakta vyhledat a zpracovat, následně analyzovat a dát to do nějakého logického kontextu, je to práce na dlouho. Zcela určitě a v tom s Tebou zcela souhlasím, že někde, někdo píše nějaké "svodky" událostí, které se následně postupují určitým pisálkům podle potřeby. Na druhou stranu věci jako "Německý orloj české politiky" mohl na zakázku připravit někdo jiný s tím, že pod tím nebude uveden. Přijde mu to ve wordu, sám to poopraví dodáním několika slov o ž-Ž a už se to tváří jako jeho.

Já s Aeronetem kdysi začínal a díky němu jsem objevil potom i Leva-Net. To ještě bylo myslím v době, kdy byly diskuze přímo pod články. Tam mi potom Taurus a Hox vysvětlili, co Aeronet skutečně je. Trochu jsem s tím měl tenkrát problém

Počítám, že to je častý příběh.
Konkrétně ale u mne nepomohlo nic, musel jsem na to přijít sám. Trvalo mi to roky...
K tomu “přispěla” i v tomto vlákně již zmíněná neblahé paměti “Pozorovatelka”, protože jednu dobu používala šikovnou manipulativní mlžící techniku, kdy se snažila “provazovat” aero-net a leva-net. Vždyť přece net jako net, ne? Navíc se všelijak snažila používat pojmy z KSB (zatímco VK spíše vytváří “vlastní”).
Pokud si někdo myslí, že jsem se zbláznil, tak důkazy existují dodnes např. zde
https://aeronet.cz/news/video-v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-z-15-7-2015/
Cituji pro zasmání:
“Veliké poděkování Ireně Aneri.
Veliké poděkování i stránkám leva-net (toto je v článku dodnes funkční link - pozn. Počtář), které na českou půdu myšlenky V.V. Pjakina (nejen jeho) přinesly. V úctě k V.V. Pjakinovi budu na zdejší stránky jeho “Otázky a odpovědi” s českými titulky (tzn. i v úctě k Ireně Aneri) vkládat už jen samostatně.”
Dále zde:
https://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-z-3-8-2015/

Ano, Ireně anerI se dostalo té “cti”, že jí za překlady VVPj děkují i samotní čučkaři :-) A v témže článku linkují na 2 jútúb videa z jakéhosi kanálu 55Hox...;-)

[quote="pid:7940, uid:71"]Já s Aeronetem kdysi začínal a díky němu jsem objevil potom i Leva-Net. To ještě bylo myslím v době, kdy byly diskuze přímo pod články. Tam mi potom Taurus a Hox vysvětlili, co Aeronet skutečně je. Trochu jsem s tím měl tenkrát problém[/quote] Počítám, že to je častý příběh. Konkrétně ale u mne nepomohlo nic, musel jsem na to přijít sám. Trvalo mi to roky... K tomu “přispěla” i v tomto vlákně již zmíněná neblahé paměti “Pozorovatelka”, protože jednu dobu používala šikovnou manipulativní mlžící techniku, kdy se snažila “provazovat” aero-net a leva-net. Vždyť přece net jako net, ne? Navíc se všelijak snažila používat pojmy z KSB (zatímco VK spíše vytváří “vlastní”). Pokud si někdo myslí, že jsem se zbláznil, tak důkazy existují dodnes např. zde https://aeronet.cz/news/video-v-v-pjakin-otazky-a-odpovedi-z-15-7-2015/ Cituji pro zasmání: “Veliké poděkování Ireně Aneri. Veliké poděkování i stránkám leva-net (toto je v článku dodnes funkční link - pozn. Počtář), které na českou půdu myšlenky V.V. Pjakina (nejen jeho) přinesly. V úctě k V.V. Pjakinovi budu na zdejší stránky jeho “Otázky a odpovědi” s českými titulky (tzn. i v úctě k Ireně Aneri) vkládat už jen samostatně.” Dále zde: https://aeronet.cz/news/otazky-a-odpovedi-v-v-pjakina-z-3-8-2015/ Ano, Ireně anerI se dostalo té “cti”, že jí za překlady VVPj děkují i samotní čučkaři :-) A v témže článku linkují na 2 jútúb videa z jakéhosi kanálu 55Hox...;-)

V čom je ten problém

Ty problémy popisuji zde (ale až úplně na konci, tj. poslední odstavec příspěvku).
Tak si pojďme tu aeronetovštinu rozebrat.

[quote="pid:7965, uid:77"]V čom je ten problém[/quote] Ty problémy popisuji zde (ale až úplně na konci, tj. poslední odstavec příspěvku). [quote="pid:7932, uid:240"]Tak si pojďme tu aeronetovštinu rozebrat.[/quote]
Upravené 20. 3. 2021 o 20:53

Myslím, že je jedna podstatná indície, že AE má vyšší krytí a zdrojování. V podstatě plně zmizel řev neziskovek a Slonkových nebo jiných dobroserů. Z počátku to bylo pravidelné a v posledních dvo letech jako když utne ... Takže už mu udělali reklamy dost.
Ale, v principu se AE asi zbytečně moc věnujeme.

Myslím, že je jedna podstatná indície, že AE má vyšší krytí a zdrojování. V podstatě plně zmizel řev neziskovek a Slonkových nebo jiných dobroserů. Z počátku to bylo pravidelné a v posledních dvo letech jako když utne ... Takže už mu udělali reklamy dost. Ale, v principu se AE asi zbytečně moc věnujeme.
Upravené 20. 3. 2021 o 21:03

Jde o kontrolu a zpětnou vazbu z alternativní scény a tu potřebovaly a stále potřebují subjekty vnějšího řízení .

Pokud se týká ProtiProudu, tak tam neexistují diskuse. Takže tu zpětnou vazbu si dělají z čeho? Čistě jenom ze statistik návštěvnosti?

Můj postoj k ProtiProudu je sice “liberálnější” (omlouvám se, že jsem tak vulgární), než k aeronetu, ale je třeba zdůraznit jedno varování.

Tak jako vosy a sršně varují své okolí svým zbarvením, totéž dělá i protiproud. Pokusím se o krátký výpočet:
i. hlavní barvy jsou černá, červená, bílá - to je docela “magická” trojkombinace (známé příklady použití: hitlerovská vlajka, placka chvilkových milionářů)
ii. nic dobrého nehlásí ani to obrácené ‘R’ v názvu, hrající si na Ruské ‘Я’
iii. koláže - onehdá jsem se o nich zmiňoval jako o vtipných, to ale nic nemění na tom, že jsou vesměs temné a humor je černý
iv. manipulativní motto v záhlaví: “Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU”

[quote="pid:7967, uid:57"]Jde o kontrolu a zpětnou vazbu z alternativní scény a tu potřebovaly a stále potřebují subjekty vnějšího řízení .[/quote] Pokud se týká ProtiProudu, tak tam neexistují diskuse. Takže tu zpětnou vazbu si dělají z čeho? Čistě jenom ze statistik návštěvnosti? Můj postoj k ProtiProudu je sice “liberálnější” (omlouvám se, že jsem tak vulgární), než k aeronetu, ale je třeba zdůraznit jedno varování. Tak jako vosy a sršně varují své okolí svým zbarvením, totéž dělá i protiproud. Pokusím se o krátký výpočet: i. hlavní barvy jsou černá, červená, bílá - to je docela “magická” trojkombinace (známé příklady použití: hitlerovská vlajka, placka chvilkových milionářů) ii. nic dobrého nehlásí ani to obrácené ‘R’ v názvu, hrající si na Ruské ‘Я’ iii. koláže - onehdá jsem se o nich zmiňoval jako o vtipných, to ale nic nemění na tom, že jsou vesměs temné a humor je černý iv. manipulativní motto v záhlaví: “Každý má svou volbu: Pohodlně plout do otroctví, nebo vstoupit do PROTIPROUDU”

Ale, v principu se AE asi zbytečně moc věnujeme.

To, že se mu věnujeme my, ještě není tak hrozné. Hrozné je, když je to pro někoho jiného náhrada za ČT. A pak jde (nebo dokonce nejde) k volbám.

[quote="pid:8043, uid:333"]Ale, v principu se AE asi zbytečně moc věnujeme.[/quote] To, že se mu věnujeme my, ještě není tak hrozné. Hrozné je, když je to pro někoho jiného náhrada za ČT. A pak jde (nebo dokonce nejde) k volbám.
12
3.99k
38
16
Živá ukážka
Zadajte minimálne 10 znak(y/ov)
UPOZORNENIE: Spomenuli ste používateľov %MENTIONS%, no oni túto správu nevidia a nedostanú oznámenie
Ukladá sa…
Uložené
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber príspevkov Zobraziť vybraté príspevky
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept