Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

1.3k
6

Dnes som telefonoval s dobrým priateľom v Sydney, kde som istý čas sám žil. Zaujímala ma tamojšia situácia. Nedostatok potravín zatiaľ nehlásil, zato majú lockdowny a pakáreň.


Čo sa Sydney týka, tak lockdown majú niektoré štvrte. Ľudia v nich nesmú nikam cestovať a ani vychádzať von po 20:00. Naproti tomu surferská štvrť Bondi je ako iný vesmír - ľudia bez rúšok, plné pláže (začína u nich leto a je tam 30 stupňov). Hovoril mi, že má šťastie, že pracuje v rovnakej štvrti, v akej aj býva. Ale kvôli lockdownu v iných štvrtiach ich firma prišla o 60 percent zamestnancov, teda nemá kto robiť.


Ďalší postreh - dlhá a známa Oxford street, ktorá vedie zo stredu mesta a vždy bola rušnou ulicou je dnes ulica duchov. Zostalo pár gay-barov (Oxfordka je týmto známa, konáva sa tu pravidelne Pride pochod). Ostatné obchody ako tak prežívali, vo väčšine sa vystriedalo zopár prevádzok, ktoré to skúšali, ale nakoniec zavreli a obchody pôsobia ako zo zlého filmu.


Tlak na očkovanie je obrovský, v mnohých prevádzkach kontrolujú očkovacie preukazy a nepustia vás dnu. Nekontrolujú len obchody s potravinami. Celkovo zhodnotil celý stav ako "čistý surealizmus".


Môj priateľ sa dal naveľa zaočkovať, po dlhom odolávaní. Až dnes, na piaty deň po očkovaní sa cíti ako tak lepšie. Pritom predtým prekonal kovid a bez problémov. Jednoducho tlak štátu a okolia bol príliš veľký a neustál to.


Austrália bola už za čias môjho pobytu tam policajný štát, verný pokračovateľ svojej vlastnej minulosti - trestaneckej kolónie.


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 3 min.
12k
187

Ještě teda zkusím vysvětlit, proč teze Pjakina o boji mezi státní elitou USA a GP nedává nejmenší smysl, a také proč nedává nejmenší smysl, že by Trump měl cokoliv společného s GP.


Metodou prostých úvah.


bod 1)
Co kontroluje GP, podle Pjakina a podle KSB?


GP kontroluje globální finance, globální mediální prostor, hlavní transnacionální korporace, Big Tech. GP kontroluje Vatikán, GP kontroluje londýnské "citi".


Během Trumpovy kampaně a během jeho prezidentství, podporoval ho někdo z výše uvedeného?


 • globální finance - komplet proti Trumpovi

 • média - dtto

 • transnacionální korporace - dtto

 • o Big Tech nemluvě


závěr: všechny globalistické assety byly tvrdě a jednoznačně proti Trumpovi, jakákoliv podpora těchto assetů a struktur Trumpovi nejde identifikovat.


bod 2)
Jakou agendu historicky a i v současné době protlačuje GP a globalistické struktury? Dehumanizační a debilizační: volnou lásku, podpora LGBT a zvráceností, ohlupování, debilizaci, konzumerizaci, drogy, alkohol a tak dále. V současné době navíc agenda transhumanismu a zeleného fašismu. Globalistické struktury nebyly nikdy přistiženy, že by podporovaly tradiční rodinu, mravní růst, dlouhodobé zájmy většiny. Vždy realizovaly satanistické doktríny, hodnoceno podle vytyčených cílů.


Jaké hodnoty vyznává a zastává Trump? Tradiční rodinu, manželství muže a ženy, křesťanké hodnoty. Po svém nástupu do bílého domu stopl financování veškeré LGBT agendy bílým domem, vyrazil dveře se všemi progresivistickými aktivisty, jmenoval do nejvyššího soudu konzerativce, zastávající křesťanské ( = normální) hodnoty.


Závěr myslím dělat nemusím.


Bod 3)
FED nekontroluje americká státní elita, FED je pobočka londýnského citi a nadnárodních financí, podle KSB i podle Pjakina je FED globalistická struktura pod kontrolou GP (což je správný závěr).


Další správný závěr je ten, že kdyby globalisté chtěli někoho umravnit, zorganizovat globální finanční krizi by mohli do půl roku levou zadní (viz např. jedna práce VP SSSR, kde je tento závěr)


Pokud by skutečně byla "americká státní elita" v konfliktu s GP, výše uvedeným způsobem GP problém řeší do půl roku. Je tedy z principu nemožné, aby "americká státní elita" byla v dlouhodobém konfliktu s globalisty.


A teď nějaké moje závěry. "Americkou státní elitu" dávám do uvozovek, protože samozřejmě žádný takový subjekt v tom smyslu, jak o něm hovoří Pjakin, neexistuje, neexistuje žádná "státní elita USA" která si hraje svoji globální hru proti vůli globalistických struktur popsaných v bodu 1. V tomto konfliktu jsou jen 2 strany, nikoliv 3. To co Pjakin nazývá "americká státní elita" není nic jiného než lokální vrstva globalistů, okupujících USA. Nejde identifikovat jakýkoliv rozdíl mezi jejich agendou a agendou struktur globalistů (big tech, finance, transnacionální korporace, média), je to jeden živočich, okupující USA. Skutečná národní elita USA byla vždy v opozici vůči těmto strukturám, a byla jimi likvidována, viz například potopení Titaniku. Pjakin popisuje GP jako takového hodného strejdu, který se snaží udržet na uzdě "ty zlé", což je také samozřejmě úplný nesmysl a překroucení reality.


Trump není v žádném případě "koněm GP", ale jevem stejné úrovně, jako Stalin, Putin, Ivan hrozný. Vyhlásil globalistům boj na život a na smrt, viz
https://leva-net.webnode.cz/products/vystoupeni-z-roku-2016-diky-kteremu-se-trump-stal-prezidentem-titulky/
Tím že Trump na sebe uvázal podstatné zdroje globalistů a do určité míry paralyzoval jejich akceschopnost, dal možnost Rusku vyjít na novou úroveň hypersonických a dalších zbraní, které principiálně mění globální rozklad sil - to vše se stalo během funkčního období Trumpa. Výhra Trumpa 2016 byla důsledek toho, že jeho náskok byl tak razantní, že globalisté neměli připraveno falšování v takové míře. Poté co Trump takticky ustoupil po vyhraných volbách 2020 (protože jinak by globalisté vyvolali občanskou válku v USA), se opět tlak na Rusko zvýšil (globalistům se uvolnily ruce), viz dubnový skoro start horké války díky Ukrajině, a tak dále. Nyní je hlavní frontou útoku globalistů opět Rusko, což zase dává Trumpovi možnost konsolidovat síly k návratu, poté co si američané vyzkoušejí na vlastní kůži "radosti" globalistů (jako například "defund the police" ). Trump také zařídil svým funkčním obdobím stopku globalistické agendy přeformátování Evropy, o což se budou snažit nyní - to co se děje nyní, se mělo dít už před 4 lety.


Posledný príspevok od Rusofil  ·  pred 4 min.
7.9k
70

Stara tema zacala opat blbnut a preto zakladam novu.


vedlajsie-ucinky-vakcin-cast-1:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/80/vedlaj%C5%A1ie-%C3%BA%C4%8Dinky-vakc%C3%ADn-proti-covidu19
vedlajsie-ucinky-vakcin-cast-2:
https://ksbforum.eu/index.php?u=/topic/3144/vedlajsie-ucinky-vakcin-cast-2/1&str=


A naspat k teme:


https://plus7dni.pluska.sk/ludia/zla-sprava-toto-chora-hanka-zagorova-nesmie-dozvediet-ziadnu-cenu-co-pred-nou-skryvaju


z 99% je to len bulvarny clanok, po vakcine je pani Zagorova riadne odrovnana a drzia ju pri zivote pomaly, ze zazrakom. Zaujalo ma tam jedno vyjadrenie:Štefan Margita vysvetlil, že Hanke teraz menia krv a že už sa zotavuje a cíti sa lepšie.Kolko muselo byt takych pripadov, kedy museli kompletne menit krv u cloveka? Cele leto bol nedostatok krvi, transfuzne stanice nahanali darcov a tu je pekne vysvetlenie. Bohuzial, ludia su tak tupy, ze nikdy si tie suvislosti nezacnu spajat smile.


Posledný príspevok od brumi  ·  pred 6 min.
549
4

Otvára sa Pandorina skrinka
Šokujúce slová o Sulíkovi a jeho drogových radovánkach, o Tódovej, Kolíkovej a Záleskej
Anonymní svedkovia prehovorili o spodine, ktorej oklamaní občania umožnili vládnuť a v súčasnosti rozhoduje o osude Slovenska.
https://www.infovojna.sk/article/video-sokujuce-slova-o-sulikovi-a-jeho-drogovych-radovankach-o-todovej-kolikovej-a-zaleskej


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 10 min.
12.8k
59

https://fct-altai.ru/
ďakujem p.Irene za titulky
Otázka - Odpověď V.V. Pjakina 14.6. 2021
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-14-iyunya-2021-g
Jenže udržovat při životě Pax Americana
znamená jen jedno, zánik celé civilizace.
Ono po přeformátování Sovětského svazu mělo totiž nastoupit přeformátování USA.
Jenže to přeformátování SSSR jim nevyšlo přesně podle plánu.
Ruská civilizace tuto situaci využila,
a když shodila „mraksistické“ břímě,
vrátila se opět na hlavní
cestu budování ruského světa.
Ale ta potřeba přestavby USA
přece nikam nezmizela.
Existenci Pax Americana, který
spotřebovává zdroje planety jako saranče
a ničí na své cestě vše, co se rozvíjí,
dlouho civilizace nepřežije.
Takže Ameriku je nutné přeformátovat
a Pax Americana zlikvidovat.
Tu přestavbu USA je v každém případě nutné
provést! Je to otázka přežití světové civilizace.
Dnes se celá civilizace na planetě Zemi drží na hřebíku nazývajícím se Rusko.
Když ten hřebík vytáhnete,
tak se posype všechno.
Když teď vytáhnete Putina ze světového systému řízení, posype se všechno.
Všechno se okamžitě rozsype.
A všichni si to velmi dobře uvědomují.
Mám na mysli ty hráče, kteří jsou nějakým způsobem navázáni alespoň na mezinárodní politiku,
vůbec nemluvě o té globální. . .


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 48 min.
367
9

https://www.trend.sk/spravy/hbo-nataca-prvy-originalny-slovensky-serial-pre-hbo-max-mapuje-zivot-slovenskeho-premiera


Pôjde o slovenský seriál o premiérovi, ktorý sa vracia do bežného života a zisťuje, že už nie je taký silný.


Oni si naozaj myslia, že to tu budú donemoty riadiť ako cez Hollywood? Cez Sviňu, Čiaru, Únos, Cenzorku a pod.? Mali by sa spojiť s Baldwinom, nech im porozpráva...


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 52 min.
1.3k
14

https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/604689-herec-alec-baldwin-pri-nakrucani-filmu-nestastnou-nahodou-smrtelne-postrelil-kameramanku/


Alec Baldwin natáčal western, ktorý aj produkuje. Hrá v ňom postavu, ktorá je na úteku, pretože chce ochrániť vnuka obvineného z vraždy a odsúdeného na smrť.
"Omylom" zastrelil kameramanku, ktorá zraneniu neskôr podľahla.


Odsúdení neujdú a toto natáčanie a pretŕčanie sa pred kamerami sa skončí jedným výstrelom. Mylným, ale smrteľným.


Posledný príspevok od Slavka  ·  pred 2 hod.
10k
139
Ludvík zverejnil(a) pred 4 dňami o 16:01
Politika v ČR

Projev vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Vratislava Mynáře při tiskovém briefingu
18.října 2021


Dobrý den,


nejdříve snad pár věcí, abych vyvrátil jisté spekulace z minulého týdne.


Každý občan ví, že nemůže být hospitalizován v nemocnici či jiném zdravotnickém zařízení proti své vůli. O tom, zda vůbec a kdy bude hospitalizován pan prezident, si vždycky rozhodoval pan prezident sám poté, co pan profesor Zavoral doporučil hospitalizaci. Jeho okolí včetně jeho rodiny naléhalo na pana prezidenta, aby souhlasil s tímto doporučením. Převoz a hospitalizace pana prezidenta byly plánované.


Ke spekulacím v médiích, že byl při převozu pan prezident v bezvědomí. Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje. Pokud jste se dívali pořádně na vámi velmi neeticky pořízené záběry, nic takového nebylo.


Zdůrazňuji, že Kancelář prezidenta republiky je ve smyslu ustanovení § 2 zákona č. 114/1993 Sbírky o Kanceláři prezidenta republiky jeho obslužná organizace zajišťující obstarávání věcí spojených s výkonem jeho pravomocí stanovených Ústavou a zákony a jeho protokolárními povinnostmi a veřejnou činností. Nic víc, ale ani nic méně.


Ve smyslu ustanovení čl. 2 odst. 3 Ústavy a čl. 2 odst. 2 Listiny je Kancelář prezidenta republiky limitována ve své činnosti striktním zákonným vymezením své působnosti a pokyny prezidenta republiky. Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků.


Kancelář prezidenta republiky stejně jako její vedoucí, kterého jmenuje a odvolává pouze pan prezident, se zodpovídá pouze panu prezidentovi a bez jeho souhlasu nelze informovat, ale ani si vyžádat žádné informace.


Mediální hra, kterou vyvolal předseda Senátu pan Vystrčil svým dopisem, aby Kancelář prezidenta republiky zjišťovala, případně poskytla informace, které nejsou v souladu se zákonem, měla sloužit pouze jako vždy ke zviditelnění. Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil, a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí.


Mohu potvrdit, že mi v minulém týdnu pan prezident osobně uložil připravit rozhodnutí prezidenta republiky o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na termín 8. 11. letošního roku a aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen. Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení.


Moc rád bych touto cestou chtěl poděkovat občanům České republiky za jejich přání brzkého uzdravení našeho pana prezidenta a vyjádření podpory.


Stejně tak bych chtěl poděkovat Ústřední vojenské nemocnici a profesoru Zavoralovi za nejlepší možnou péči, kterou panu prezidentovi věnuje celý jeho kolektiv, a potvrzuji, že je zde pan prezident v těch nejlepších rukou.


Děkuji.


Vratislav Mynář, vedoucí KPR, Pražský hrad 18. října 2021


https://www.hrad.cz/cs/prezident-cr/soucasny-prezident-cr/vybrane-projevy-a-rozhovory/projev-vedouciho-kancelare-prezidenta-republiky-vratislava-mynare-pri-tiskovem-briefingu-16130


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 2 hod.
171
1

https://zemavek.sk/putin-vytlacenim-liberalov-z-riadiacich-struktur-statu-zastavil-vykradanie-nerastneho-a-energetickeho-bohatstva-ruska/


Vyberám z rozhovoru:


"Ide len o potvrdenie definitívneho rúcania sa Paxu Americana, ktorý na konci druhej svetovej vojne nahradil Pax Britanica a ktorý iba po smrti Stalina zabezpečoval cez globálne riadenie dominanciu USA vo svete.


Táto nadspotreba je neudržateľná a preto dochádza k postupnému presúvaniu centra riadenia sveta do Pekingu a Teheránu, kde aj v historických súvislostiach tam žijúcich národov sa predpokladá výrazné zníženie osobnej spotreby.


Žiaden štát nemôže byť i ekonomicky zvrchovaný, pokiaľ je národná banka podriadená MMF a Svetovej banke a nie svojej vláde. Putin v konečnom dôsledku aj cez vytlačenie liberálnych kádrov (Gajdar, Čubajs, Siluanov, vrátane ich prisluhovačov) z riadiacich štruktúr štátu, definitívnej zastaví vykrádanie nerastného bohatstva Ruska v prospech Západu. Predpokladám, že sa legislatívne naštartuje aj proces návratu k červenej farbe na štátnej zástave Ruska, lebo týmto spôsobom tiež štátnou symbolikou Rusko rezolútne vyjadrí voči zahraničiu absolútny návrat k plnej suverenite a zvrchovanosti Ruska. Rusku trikolóru zaviedli po februárovej revolúcii 1917 liberáli na čele s Kerenským. Pod touto zástavou bojovali proti svojmu štátu i Vlasovci na strane Hitlera s cieľom zlikvidovať všetkých Slovanov.Práve aj táto štátna symbolika umožňuje doslova urážať Rusko a ruských občanov na medzinárodnej scéne, aby napríklad na medzinárodných športových podujatiach sa mohli zúčastňovať iba pod bielou zástavou."


Harabin študuje KSB a sleduje Pjakina?


Posledný príspevok od Malina  ·  pred 2 hod.
30.3k
260
Berenika zverejnil(a) 28. 2. 2021 o 14:30
Politika v SR

28.2.2021
Pozerali ste premiéra Matoviča na TA3? Už dlho som sa tak nenasmial - to bolo epické!
1 Moderátor Norbert Dolinský ho rozobral na šrot. Habkal ako žiačik pri tabuli. A to Dolinský patrí k tým najmenej náročným moderátorom a vždy hryzká slabo slabúčko. No Matovič to aj tak nedal - úplne vybuchol. Po tomto by som sa hanbil vyjsť na ulicu.
2 A tá plejáda výhovoriek, perfektné. Matovič samozrejme nemôže za to, aká je situácia na Slovensku. Môžu za to ľudia, lebo to "majú na saláme". Čiže - Matovič je super, zlí sú Slováci. Škoda, že si vybral takýto zlý národ, inde by ho určite docenili.
3 Ďalej za to môže "britský mutant" a možno aj nejakí iní mutanti z vesmíru, reptiliáni a tak. Môžu za to médiá, prezidentka, samozrejme Sulík a bol aj ten o Ficovi a Pellegrinim.
4 Zúfalý moderátor nevydrží a skromne sa spýta: "Ale pán premiér, predsa len, aspoň trochu zodpovednosti necítite? Ste premiér a sme najhorší na svete." A Matovič nič. Vyplakal sa, že je hromozvod.
5 A samozrejme - Matovič stále blúzni o tom, aké je povinné testovanie úchvatné. Počty úmrtí rastú kvôli testovaniu, lebo sa ľudia zhromažďujú v šóroch, ale Matovič si ďalej tľapká po pleci, aký je super, že vymyslel testovanie. Rútime sa dole a spievame si, ako krásne letíme - paráda!
6 Ale Matovič má aj na toto kúzelný argument: keďže si ľudia podľa prieskumu nemyslia, že v šóroch vírus chytia – tak ho nechytia.
7Keď zadržíš dych a povieš si, že ho nechytíš, tak nechytíš - prieskum neoklameš, dôležitá nie je realita, ale to, čo si o nej myslíš. Úplný Platón - realita je len odrazom našich ideí. Fascinujúce.
8 A prečo premiéra vôbec niekto otravuje s tým, aké opatrenia budú platiť od zajtra? Veď predsa unikol materiál do médií, tak načo by vydávali čokoľvek oficiálne - už sa štát neriadi statusmi, ale uniknutými lajstrami. Skvelé!
9 A ako inak - za nič nemôže ani minister zdravotníctva Krajčí. Veď on chcel lockdown pred Vianocami a Sulík mu to zarezal, plače Matovič. A moderátor neveriacky krúti hlavou: veď ste proti Krajčímu hlasovali aj vy a celé OĽaNO! Šach-mat. Ale Matovič ďalej hudie svoje - Sulík, Sulík, Sulík!
10 A Krajčí samozrejme chráni zdravie. A preto máme najviac úmrtí na svete. Jasné ako facka. Keď si mŕtvy, už neochorieš. Vivat Krajčí!
11 Skrátka, Matovič nenesie zodpovednosť za nič. On je tu iba premiér, to je skoro ako vrátnik na miestnom úrade. Chúďa naše. Poľutujme, pohlaďme.
12.Prebiehalo to asi takto. "Prečo tu Sputnik nie je? Stačí podpis vášho ministra." - "Bla-bla, chcem ju." - "Ale prečo tu nie je?" - "Lebo tento názor nie je populárny. A mňa nebaví hovoriť veci, ktoré nie sú populárne. Ale aj tak ho chcem"
13 Moderátor nestráca trpezlivosť: "Ale prečo tu Sputnik nie je? Jednoduchá otázka." - "Bla-bla, rokoval som s Kirillom." - "A prečo tu nie je Sputnik?" - "Fico a Pellegrini si zvolali tlačovky, to je trápne a sú to úbožiaci." - "Ale prečo tu nie je Sputnik?" - "Nechajte sa prekvapiť." Nech sa páči, toto je predseda vlády Slovenskej republiky.
14 To isté v ďalších témach. "Prečo neočkujete seniorov?" Matovič nevie, veď si zavolajte ministra zdravotníctva. Aj Matoviča to zaujíma, ale nezavolá a nezavolá. Však čo on s ním má, veď chápete, on je tu iba ten vrátnik, ehm, premiér.
15 A prichádza finálny argument, po ktorom ľahne k zemi celé Slovensko: "Čo odo mňa chcete, veď ja som si ani diplomovku sám nenapísal“. Amen-tma.
16 Ale to nebolo všetko. tie epické chvíle, keď Matovič vytiahol Komenského - to sme sa už dostali za hranice smiechu. Vraj - "opakovanie je matka rozumu či-jak-sa-to-povie".
17 Povie sa to „múdrosť“, vážený pán premiér. To je to, za čo sa u vás modlila pani Chlóra Salara Banda. A nevydalo.
18 Nič tragickejšie ako Igora Matoviča ešte Slovensko nezažilo. Ono je to ale čím ďalej horšie. Matovič kompletne stratil kontakt s realitou a smeje sa na ňom polovica Slovenska. Tá druhá sa už smiať nevládze, lebo už dokáže len plakať -Matovič jej zobral všetko.
Ten chlap za jeden rok zničil Slovensko a bude trvať roky, kým Slovensku vrátime život.


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 2 hod.
17.6k
164
Berenika zverejnil(a) 15. 3. 2021 o 16:47
Zahraniční analytici

Tieto nástroje boli mimo kontroly bankárov. Michail Chazin


03:00 Funkcia sociálnych médií v klesajúcej ekonomike
03:30 Ako bankári kontrolujú moc
04:50 Nástroje sú mimo kontroly bankárov
07:19 Noví páni americkej moci
07:55 Hlasujte za výsledok, či budete nasledovať vládu
09:50 Prečo program 2020 ešte nebol napísaný
14:15 Podstata zavedenia justície pre mladistvých v Rusku
15:20 Nevýhoda zmenární v každom dome
16:10 Iná menová politika
18:10 Jediná krajina na svete, ktorá teraz zvyšuje dane
22:26 Putinova logika s kolapsom dolárového systému
24:39 Scenáre zrútenia monopolu digitálnych gigantov
28:30 Prerozdelenie majetku zmiznutého podniku
34:40 Kam sa vyvinie kapitalizmus v globálnej kríze
38:55 Svetoví lídri, ktorí sa pozerajú do budúcnosti
41:07 Život v Moskve po kolapse ekonomického modelu
43:14 Problém udržania úradníkov


https://yandex.ru/efir?stream_id=vTHafKMy3rgU&f=1


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 2 hod.
76
0

Сказки скрытый смысл которых глубже чем кажется . Что зашифровали в русских народных сказках
Rozprávky, ktorých skrytý význam je hlbší, než sa zdá. Čo bolo zašifrované v ruských ľudových rozprávkach


https://www.youtube.com/watch?v=Zv1BqqyVpJI


63
0

"Navaľného podpredseda": Chodorkovského zahraničné fondy zvýšili udeľovanie grantov na voľby v Rusku


Do roku 2021 fondy Michaila Chodorkovského v Spojenom kráľovstve a jeho syna Pavla v Spojených štátoch zintenzívnili svoje grantové aktivity, zistila RT. Celková suma ich financovania na rôzne projekty len v roku 2020 predstavovala takmer 1 milión dolárov, súdiac podľa nedávno zverejnených finančných výkazov. Zvýšenú aktivitu fondov odborníci pripisujú prípravám na celoruské voľby. Teraz Chodorkovskij v skutočnosti vykonáva funkciu „navaľného náhradníka“ a jeho prostriedky sú podľa nich zásterkou pre zahraničné zasahovanie do ruských záležitostí.


Hovoríme o dvoch organizáciách – vlastnených Michailom Chodorkovským a nadáciou Future of Russia (FRF) registrovanou v Londýne, ako aj Inštitúte moderného Ruska * (IMR) so sídlom v New Yorku Pavla Chodorkovského.


FRF z Chodorkovského staršieho informoval britské vládne agentúry, IMR mladší americkej daňovej službe. Koľko grantov tieto fondy vydali v tomto roku, nie je známe, keďže nedávno zverejnené správy obsahujú informácie len za finančný rok 2020. RT však odhalila kuriózny trend – fondy, ktoré predtým vykonávali relatívne pasívne aktivity, sa zrazu stali aktívnejšími.


Oligarchovia, ktorí boli v predstavenstve FRF (vrátane lorda Nathaniela Charlesa Jacoba Rothschilda, štvrtého baróna z dynastie Rothschildovcov), opustili fond pred niekoľkými rokmi. Ako zistila RT, s najväčšou pravdepodobnosťou to bolo spôsobené tým, že sa zúfalo snažili žalovať Rusko o 57 miliárd dolárov na medzinárodných súdoch v takzvanom prípade Jukos. Zároveň, hoci nadácia vydávala granty na rôzne kultúrne a vzdelávacie účely, tieto dary boli skôr symbolické.


A Inštitút moderného Ruska Pavla Chodorkovského v roku 2019 granty vôbec nevydával. Jeho majetok sa výrazne znížil, náklady na platy sa znížili, napísal RT. V samotnom fonde bol pokles príjmov spojený s tým, že v Rusku bol uznaný ako nežiaduca organizácia.


A zrazu sa všetko zmenilo. Americký fond IMR v roku 2020 vydal grant vo výške 454 tisíc dolárov. A britský FRF, aj keď znížil celkový objem darov zo 745,5 tisíc dolárov v roku 2019 na 511,4 tisíc dolárov v roku 2020, zmenil svoj účel. Nadácia predovšetkým začala po prvý raz financovať kanály YouTube. Obe štruktúry MBH teda spoločne vyčlenili 965,4 tisíc dolárov. Celkom to RT vyčíslil, je to o 217 tisíc dolárov viac ako o rok skôr. A to nie je náhoda, tvrdia odborníci.


„Zvýšenie financií súvisí s voľbami do Štátnej dumy v roku 2021. Voľby sú vždy katalyzátorom protestov, zámienkou na destabilizáciu a „majdany“, hovorí politológ Oleg Matveychev.


Smerom k voľbám


Ako už RT napísala, pred voľbami boli aktivované dva projekty ohrdnutého veterána opozície - Škola miestnej samosprávy (SHMS) a Blogerská dielňa. Obaja, skrývajúci sa za rozvoj občianskeho aktivizmu, podľa odborníkov skutočne vykonávali aktivity protiruského charakteru. V rovnakom čase, súdiac podľa finančných dokumentov a odborného hodnotenia, boli americké aktíva adresované SMC a britské - „Bloggers' Workshop“.


Podľa oficiálneho popisu amerického grantu IMR smerovalo v roku 2020 všetkých 454 tisíc dolárov v jednej platbe na „podporu vzdelávacích programov“. Región príjemcu je Európa.


SME je formálne vzdelávací projekt, ktorý sa zhoduje s cieľmi grantu. Škola, ako uvádza na svojej webovej stránke, „poskytuje príležitosť pre miestnych aktivistov a jednoducho starostlivých občanov stať sa miestnymi politikmi a poslancami“.


Od mája do septembra 2020 sa v ShMS konal kurz webinárov o špecifikách volebných kampaní počas pandémie. Prednášok sa zúčastnili americkí politickí stratégovia so skúsenosťami s presadzovaním „demokratických reforiem“ v krajinách tretieho sveta. A krátko pred voľbami v septembri 2021 na kanál YouTube začali školy nahrávať videá o kampaniach, zbieraní podpisov, odsúhlasovaní zoznamu predplatiteľov atď.


Existovali tiež dôkazy o tom, že zamestnanci školy boli vyškolení v USA a že samotná ShMS dostala peniaze z amerických fondov - NOVÉ a zadarmo pre Rusko. Vladimir Kara-Murza, stály lektor ShMS, je navyše viceprezidentom Nadácie slobodného Ruska * vytvorenej v USA. Kara-Murza bol niekoľko posledných rokov platený ako hlavný politický poradca IMR Pavla Chodorkovského, podľa amerického Internal Revenue Service. Bolo to však v roku 2020, keď jeho priezvisko zmizlo zo zoznamu zamestnancov organizácie.


Nežiaduci vírus


Pokiaľ ide o FRF Chodorkovského st.


FRF vydáva granty na rozvoj vzdelávania v Rusku a východnej Európe, podporu talentov, ako aj vzdelávacie, vedecké a kultúrne projekty.


Ako bolo uvedené vyššie, celkový objem darov sa znížil. V správe sa to vysvetľuje obmedzeniami uloženými v súvislosti so šírením koronavírusovej infekcie.


Existujú však aj ďalšie zrejmé dôvody. Z dokumentov najmä vyplýva, že v roku 2020 FRF prestala podporovať organizácie European Choice vo Francúzsku a Estónsku, prostredníctvom ktorých bolo sponzorované Chodorkovského verejné hnutie „Otvorené Rusko“** a jeho vlastné „Otvorené médiá“. A v máji 2021 Open Russia oznámila samolikvidáciu z dôvodu uznania nežiaducej organizácie v Rusku.


V zozname príjemcov grantov sa však - prvýkrát v histórii FRF - objavili nemenované kanály YouTube, ktorým Chodorkovského nadácia v roku 2020 pridelila 98,3 tisíc dolárov.


YouTube v tom čase aktívne propagovalo nielen videá Školy miestnej samosprávy, ale aj Workshop bloggerov, projekt spustený v máji minulého roku na základe Chodorkovského skupiny na podporu občianskej spoločnosti v Rusku.


Vedúcim workshopu bol podľa RT bývalý funkcionár Open Russia Anton Mikhalchuk. Podľa zdrojov RT v ruskej opozícii bolo v rámci projektu vytvorených niekoľko kanálov YouTube, z ktorých najrozšírenejšie boli tie, ktoré vysielali zhromaždenie, a to aj na podporu Navaľného.


Kryt pre lobistov


Po prepustení a cestách do zahraničia v roku 2013 Chodorkovskij verejne oznámil, že sa neplánuje zapojiť do politických aktivít. Ale slová boli v rozpore so skutkami.


V roku 2016 novinári zistili, že Chodorkovskij prostredníctvom offshore Corbiere Trust v rokoch 2006-2007 zaplatil najmenej 160 tisíc dolárov spoločnosti APCO Worldwide, aby lobovala za protiruské uznesenie, ktoré bolo pre neho výhodné.


Autormi rezolúcie boli Barack Obama a John McCain, keď boli senátormi. A od roku 2010 do roku 2015 ten istý Corbiere Trust, ktorý Forbes nazýva kontrolovaný Chodorkovským, minul v Spojených štátoch viac ako 1 milión dolárov na lobovanie za dodržiavanie ľudských práv a právneho štátu v Ruskej federácii.


Chodorkovskij sa vždy zaujímal o ruskú politiku, najmä v kontexte volieb, hovorí Sergej Sokolov, výskumník biografie oligarchu, zakladateľ portálu „Sentence“.


Podľa Sokolova sú Chodorkovského fondy „technickými operátormi“.


„Pre kurátorov teraz Chodorkovskij pôsobí ako „záloha pre Navaľného“. Preto sú obaja títo zostrelení piloti na paralelných kurzoch, Sokolov si je istý. - Navaľnyj je zapojený do projektu Inteligentné hlasovanie a súčasne sa Chodorkovskij snaží získať vreckových obecných poslancov pod rúškom zjednotených demokratov.


A táto taktika funguje, hovorí Sokolov.


„Navaľnyj odišiel na niekoľko rokov z obežnej dráhy, ale zostáva Chodorkovskij, cez ktorého môžete pokračovať v hnaní protiruskej agendy,“ zhrnul odborník.


 • Nadácia Budúcnosť Ruska bola na území Ruskej federácie vyhlásená za nežiaducu, rozhodnutím Generálnej prokuratúry zo dňa 30.06.2021.

  Inštitút moderného Ruska (Inštitút moderného Ruska) - organizácia, ktorej činnosť je rozhodnutím Generálnej prokuratúry zo dňa 26.4.2017 uznaná ako nežiaduca na území Ruskej federácie.


Nadácia Slobodné Rusko je organizácia, ktorej činnosť bola rozhodnutím Generálnej prokuratúry zo dňa 01.07.2019 vyhlásená za nežiaducu na území Ruskej federácie.


Hnutie verejnej siete „Otvorené Rusko“ (Občianske hnutie Otvorené Rusko, Otvorené Rusko) je organizácia, ktorej činnosť je uznaná ako nežiaduca na území Ruskej federácie rozhodnutím Generálnej prokuratúry zo dňa 26.04. 2017.
https://russian.rt.com/world/article/920156-zarubezhnye-fondy-hodorkovski-navalni-vybori


331
1

https://cz.sputniknews.com/20211022/mesto-se-promenilo-v-pevnost-polsti-hornici-protestuji-pred-soudem-eu-proti-uzavreni-dolu-turow-16256998.html
Uměle vytvořený problém pro rozbití V4 graduje do dalšího finále . Východní holotě je potřeba ukázat její místo , představte si zadrátovat takhle afrokominíky , Jourová by metala salta vzduchem a hned se to převede do konfliktu u České ambasády .
Nová-stará partička v ČR je už připravena tento spor náležitě prohloubit , jak se vyjádřil hrdina Kolář .
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Zpet-k-Havlovi-dale-od-Polska-a-Madarska-Zahranicni-politika-dle-vyhlednuteho-ministra-Kolare-juniora-681065
Plány na vytvoření Hadriánova valu mezi západem a RF dostávají vážnější trhliny , kde se pojede doslova naostro v procesu , poštvat Evropu směrem na Rusa a mnout si ruce za oceánem . V dojč se už na rozkaz páníčka začíná přitvrzovat na plánu , naštveme lidi a svedeme to na Putina .https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Nebudeme-hrat-s-Putinem-poker-Nemecti-Zeleni-tvrde-pozaduji-zavrit-Rusum-plynovod-681067
Začíná být ideální prostor k hlasitému provaření státní elity a jejich poslušných evropských pudliků-podpindosů .


Posledný príspevok od Lin  ·  pred 4 hod.
3.5k
38
Ludvík zverejnil(a) 2. 9. 2021 o 13:38
Politika v ČR

PhDr. Josef Skála, CSc
https://www.parlamentnilisty.cz/profily/PhDr-Josef-Skala-CSc-46766/otazka/Green-Deal-148449


Dotaz
23.08.2021 18:07:39 - nogender
Green Deal ?
Pane doktore ! O ekologii nejde. tak o co jde a jak tahle katastrofa skončí ?


Odpověď


24.08.2021 15:12:28 - PhDr. Josef Skála, CSc.
Máte naprostou pravdu. Kdo chce nahlédnout do zvrhlých plánů "globálních elit", musí rozumět bludnému kruhu, v němž střečkují. To, co nazval tak přesně Marx pojmem "nadvýroba kapitálu", překročilo všechny historické meze. Kupní síla všech, z koho se dojí privátní zisk, je s to dál zhodnocovat jen stále menší část kapitálu. Tím víc se reprodukuje švindlem všeho druhu, kterému přezdívá "finanční trhy". Tady se žádná nová hodnota nerodí z principu. Ty čárymáry se točí zády i ke všem skutečným lidským potřebám. Oč déle ten šílený tanec trvá, tím větší hromadí manka a ztráty. Ukázat nám panstvo své reálné účetnictví, lidé je umlátí čepicemi.
Postaru nám vládnout už není s to. Svou moc si však chce nejen udržet, ale dál znásobit. Jde za tím cestou ďábelských intrik, apelujících na pud sebezáchovy. Jednou z nich je i "Green Deal", předstírající záchranu životního prostředí a celé přírody. Je zlatým dolem pro práskané vykuky u koryt. Přihrává jim gigantické zisky ze všelijakých "zelených projektů", jejichž reálné náklady i "důvody" jsou přísně střeženým tajemstvím. Na nás všechny, kdo si v té bavlnce nehovíme, přitom navalí i další děsivá břemena - od raketového růstu ceny energií (zdaleka nejen přes "emisní povolenky"smile až po elektromobily, dostupné jen "high society" a prstenci jejího korumpovaného služebnictva (kdy auto na benzín či naftu bude zatíženo "ekologickým" zdaněním a nakonec zřejmě i zakázáno).


Všechen dosavadní odpor však míří jen proti následkům (a většinou dokonce následkům následků). Proti erárnímu žvástu, děsícímu zdravotní a ekologickou katastrofou, je tak bezzubý a mnohdy i kontraproduktivní. "Elity" dělají vše pro to, aby to tak i zůstalo. Průlom je s to přinést jen drobnohled, zpřehledňující skutečné příčiny v pozadí. Jeho základem jsou však právě Marxovy velké objevy. Těm ale rozumí jako petrželi i tváře dnešní parlamentní levice. Především to musíme změnit co možná brzy a důrazně. Držte nám palce!


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 4 hod.
824
5

Britská královna Alžběta II. (95) ruší svůj program, oznámil to Buckinghamský palác. Lékaři jí prý nakázali klid.
Její kancelář totiž nečekaně oznámila, že panovnice zrušila dnešní plánovanou cestu do Severního Irska. Nedoporučili jí to lékaři.
Nesouvisí s covidem.
„Její Veličenstvo je v dobré náladě, jen ji mrzí, že nemůže navštívit Severní Irsko, kde měla dnes a zítra několik setkání,“ říká palác. Královna prý lidem v Irsku posílá vřelé pozdravy a těší se na návštěvu v budoucnu, dodává Buckinghamský palác.
https://www.blesk.cz/clanek/celebrity-kralovske-rodiny/693459/strach-o-kralovnu-alzbetu-ii-na-radu-lekaru-rusi-program.html


Y
Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 4 hod.
575
4

https://www.chip.cz/novinky/vyber-z-bankomatu-uz-brzy-nemusi-byt-bezpecny-novy-program-rozpozna-pin/


Zadávání PIN do bankomatu při provádění transakcí na účtu už do budoucna nemusí být bezpečné. Vědci vyvinuli program, který dokáže zadávaná čísla odhadnout. Stačí k tomu videa zákazníků banky. I když zadávání PIN zakryjete rukou, na celé věci to nic nemění.


/v srpnu jsem si chtela vymenit kovove mince za bankovky. zjistila jsem, ze banky zaviraji pokladny. rusi se ve vsech bankach. tuto zpravu s novym programem na rozpoznani PINu, vnimam jako dalsi krok v procesu ke zruseni hotovosti).


Posledný príspevok od kata  ·  pred 4 hod.
971
7

Výsledky sněmovních voleb ruku v ruce se zbavením Miloše Zemana ústavních pravomocí přinesou nebezpečí v podobě „ukrajinizace“ České republiky. Varuje před tím vysokoškolský pedagog a publicista doc. Radim Valenčík. Podle něho hrozí, že naše země bude na základě impulsů ze zahraničí nástrojem k destabilizaci celého regionu střední Evropy. Hrozba ekonomického zbídačení populace znamená prý v porovnání s tím daleko méně vážné problémy. Svou „sviňskou“ roli dle Valenčíka sehraje i mediální mainstream.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Ukrajinizace-Ceske-republiky-Zadna-nahoda-Vedec-volby-a-spiknuti-680977?utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Posledný príspevok od Lin  ·  pred 4 hod.
1.3k
11

Čína oznámila, že jej sily sú v plnej pohotovosti na zásah v Taiwane


Potom, čo Spojené štáty potvrdili údaje, že na Taiwane môže byť umiestnených niekoľko desiatok až niekoľko stoviek amerických vojakov, Čína oznámila, že si vyhradzuje právo zahájiť preventívny úder na Taiwan a už uviedla svoje sily do stavu plnej bojovej pohotovosti.


https://sk.news-front.info/2021/10/09/cina-oznamila-ze-jej-sily-su-v-plnej-pohotovosti-na-zasah-v-taiwane/


Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 4 hod.
94.6k
388

Po vcerajsej smrsti parthe zakladam tuto temu, aby sme mohli vidiet, rozoznat, kto nas opustil a ci bol ockovany (ak to dostupne data dovoluju). Nie kazda smrt je smrt z ockovania a uz vobec nikto to neprizna, aspon teda teraz, tak sa teda zamerajme na klucove slova: nahla, neocakavana, v case osobneho volna. Ak mate nejaku evidenciu, pridajte ju sem vo forme screenshotov a linkov, linky zyknu miznut ale screenshoty ostavaju, idealne oboje.


Zameral by som to na region V4, idealne SK/CZ, z fcbokov sa da dostat najblizsie k pravde. Samozrejme, ak to bude celosvetovo znama osobnost a s potvrdenym ockovanim, pridajte ju.


Bolo by dobre aby tato tema sluzila pre tych, ktorych sa snazite prehovorit aby pockali s tym "zazrakom".


Posledný príspevok od Lavazza  ·  pred 5 hod.
1.3k
7

V důsledku seismické aktivity v oblasti ostrova Iwo Jima byly ze dna moře zvednuty japonské „lodě duchů“ z druhé světové války, informoval list The Daily Mail .
Na povrchu byly kostry 24 japonských transportních lodí. Fotografie zveřejněné společností All Nippon News ukazují části jejich trupů ležících na sopečném popelu.
https://pbs.twimg.com/card_img/1449740766280970244/ptEhbuUc?format=jpg&name=small


Podle The Daily Mail byly japonské lodě zajaty americkými jednotkami během bitvy o Iwo Jimu, později byly přesunuty do západní části ostrova a použity jako vlnolamy k ochraně ostatních lodí.
V roce 1945 bylo během bitvy o Iwo Jimu zabito více než 20 000 japonských vojáků a téměř 7 000 Američanů. USA v roce 1968 ostrov vrátili do Japonska a nyní je vojenskou základnou sil sebeobrany a civilisté na něj nesmějí vstoupit.
https://ria.ru/20211020/korabli-1755311707.html?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


Vzkaz Japoncům od NHR je více, než výmluvný.


Posledný príspevok od JankaS  ·  pred 5 hod.
275
2

Priamy prenos sa bude vysielať prostredníctvom sociálnej siete a online priestoru vo štvrtok 28.10.2021 o 20:00.


Keďže výzva signatárov z radov slovenských osobností smerovaná k vedeniu RTVS a následne aj k ďalším 3 komerčným televíziám na zorganizovanie širokej pluralitnej diskusie odborníkov k aktuálnej situácii na Slovensku nenašla odozvu u žiadnej z predmetných TV staníc, rozhodli sa jej iniciátori zorganizovať takúto diskusiu sami na neutrálnej pôde a priniesť ju verejnosti online.


"Sme radi, že sa nám podarilo dať dokopy tím ľudí a vytvoriť priestor pre online diskusiu, ktorá bude zrejme jednou z najväčších ohľadom aktuálnych opatrení, či už počtom tém, ktorých bude 8, alebo aj počtom hostí, kde očakávame účasť cca 20 diskutujúcich. Tí budú vzájomne priradení podľa tém, s rovnakým časovým limitom pre svoje odpovede, aby sme sa zmestili do 120 minút vysielania," uviedol Ladislav Matyinko, spoluiniciátor výzvy Hovorme spolu.


"Sme radi, že zo strany oponentov máme potvrdenú účasť takmer všetkých, ktorých sme oslovili, už nám chýba doplniť len dve mená. Zaujímavejšie to bude na strane provládnych odborníkov, pretože niektorí z nich odmietali ísť do prípadnej diskusie v RTVS vyjadrili, tak sme zvedaví, ako zareagujú na pozvanie do tej našej. Ale sme pripravení aj na alternatívu, že svoju účasť odmietnu. Počas príprav sme si totiž uvedomili, že za uplynulých 18 mesiacov sa v médiách vyjadrili ku všetkému, o čom sa u nás bude diskutovať, a to častokrát aj opakovane, takže v samotnej diskusii by divákom zrejme nepovedali nič nové. Tým pádom nám v prípade ich osobnej neúčasti stačí využiť ich verejne dostupné vyjadrenia a nebude v tom zásadný rozdiel. A tak jediné, čo svojou neprítomnosťou dosiahnu, je strata možnosti reagovať na stanoviská iných odborníkov v diskusii. Takže rozhodnutie je na nich, len sa potom nemôžu sťažovať, že nedostali priestor na reakciu. Preto si myslím, že nakoniec prídu," dodáva jeho brat Juraj.


"Live stream tejto diskusie bude prístupný zdarma všetkým divákom a tiež aj všetkým médiám, ktoré ho môžu od nás prebrať do svojho vysielania, či na svoje platformy - napríklad na sociálne siete. Našim cieľom je dať možnosť každému, kto má záujem o aktuálne dianie, vidieť priamu konfrontáciu odborných stanovísk, aby si v súlade s ešte stále platnou legislatívou mohol slobodne vytvoriť svoj vlastný názor. Následne mienime kompletný záznam poskytnúť bezplatne našej verejnoprávnej televízii, aby ho odvysielala svojím divákom, keď už nebola schopná zorganizovať takúto diskusiu vo vlastnej réžii," zhodli sa bratia.


Bez ohľadu na pripravovaný live stream Matyinkovci naďalej vyzývajú ďalšie osobnosti Slovenska z oblasti kultúry, športu, zdravotníctva či vedy, aby sa k nim pridali ako signatári Otvoreného listu vedeniu RTVS. Rovnako sa obracajú na širokú verejnosť, aby im vyjadrila podporu formou online petície. A to až do momentu, kým neprebehne potrebná diskusia aj na pôde inštitúcie, ktorá je na to určená zákonom. Všetky potrebné informácie sú stále prístupné na stránke www.hovormespolu.eu alebo na FB stránke @hovormespolu.eu.

AKTUALNE INFO K LIVE STREAMU


HOSTIA - PROVLÁDNI - Z 15 oslovených odborníkov nám na pozvánky odpovedali len traja - p. Prokopova, p. Šuvada a cez asistentku p. Krajči - ich odpovede boli zamietavé. Ostatní odpoveď neposkytli. V súlade s našou tlačovou správou a informáciou v pozvánke tak pristupujeme k zaradeniu ich verejné dostupných vyjadrení k jednotlivým otázkam a témam.


Počas priprav sme si totiž uvedomili, že za uplynulých 18 mesiacov sa v médiách vyjadrili ku všetkému, o čom sa u nás bude diskutovať, a to častokrát aj opakovane, takže v samotnej diskusii by divákom zrejme nepovedali nič nové. Napriek tomu budú ich vyjadrenia v diskusii veľmi zaujímavé . Tým pádom jediné, čo svojou neprítomnosťou dosiahnu, je strata možnosti reagovať na stanoviska iných odborníkov v diskusii.


Osloveni boli a v diskusii sa objavia:


 • MUDr. Vladimír Lengvarský MPH, Minister zdravotníctva Slovenskej republiky,
 • MUDr. Marek Krajčí, poslanec NR SR, exminister zdravotníctva SR,
 • PhDr. RNDr. MUDr. Ján Mikas PhD., MPH,
 • prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc.,
 • prof. MUDr. Zuzana Krištúfková, PhD., MPH,
 • prof. MUDr. Pavol Jarčuška, PhD.,
 • prof. MUDr. Jozef Šuvada, PhD., MPH, MBA,
 • MUDr. Elena Prokopová,
 • doc. MUDr. Alexandra Bražinová PhD., MPH,
 • doc. Mgr. Richard Kollár PhD.,
 • Ing. Pavol Čekan, PhD.,
 • RNDr. Boris Klempa, DrSc.,
 • MUDr. Peter Sabaka, PhD.,
 • MUDr. Peter Visolajský,
 • Martin Smatana, MSc

HOSTIA - OPONENTI

Máme takmer finálnu zostavu - ešte treba doladiť zopár mien a máme hotovo. V tejto kategórii sme pôvodne plánovali osloviť aj p. Baláka, ktorý už bohužiaľ nie je medzi nami a tak ako hold jeho pamiatke sme sa rozhodli priniesť jeho vyjadrenia k jemu vlastným témam zo záznamu. Veríme, že to pochopíte.

Diskutujúci sú:

 • prof. MUDr. Hrušovský Štefan, CSc., Dr. SVS.,
 • doc. MUDr. Pavol Török, CSc.,
 • MUDr. Ján Lakota, CSc.
 • MUDr. Igor Bukovský, PhD.,
 • MUDr. Lukáš Pollert,
 • MUDr. Michal Piják,
 • MUDr. Radoslav Čičala,
 • JUDr. Ján Drgonec, DrSc.,
 • JUDr. Marica Pirošíková,
 • JUDr. Peter Weis,
 • RNDr. Ján Baránek,
 • Ing. Jana Ray Tutková, MA,
 • In memoriam sa objavia vyjadrenia ThDr. René Balák, PhD.,
 • MUDr. Hana Zelená, PhD., - čakáme odpoveď
 • Ing. Mgr. Pynelopi Cimprichová, - čakáme odpoveď

MODERÁTORI - Oslovili sme viacerých renomovaných moderátorov a hercov - niektorí odmietli z časových dôvodov, niektorí kvôli zaväzkom v TV a pre niektorých bolo moderátorské kreslo s ohľadom na témy príliš "horúce". Tým pádom si to odmoderujeme sami - aspoň to bude autentické.


FORMÁT DISKUSIE - Diskusia bude vedená formou diváckych otázok na 7 najpálčivejších tém týkajúcich sa opatrení v trvaní 120 minút. Moderátori budú v štúdiu a hostia pripojení online. Hostia budú priradení k jednotlivým témam a otázkam s vyhradeným časovým limitom, aby bola dodržaná vyváženosť odpovedí. A to bez ohľadu na to, či budú Live streamu účastní naživo, alebo prostredníctvom ich verejných vyhlásení (týka sa provládnych odborníkov).


https://www.infovojna.sk/article/iniciativa-hovorme-spolu-avizuje-najvacsiu-odbornu-diskusiu-k-aktualnym-opatreniam-na-slovensku


Posledný príspevok od Lavazza  ·  pred 5 hod.
101.6k
676

Doporučuji česko-moravsko-slezským diskutérům seznámit se s aktuální situací na Slovensku
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/01/03/vyzva-rodicom-a-riaditelom-skol/
Vývoj v ČR jde jinou cestou . Je to dáno, m.j., i jiným tandemovým řízením MZ+AB . Strategie chaosu je nejlepší brzdným mechanizmem vůči velmi agresivnímu vnějšímu tlaku. Slovensko má bohužel tandem zcela opačný .


Posledný príspevok od Kancelar  ·  pred 7 hod.
23.2k
162
TauRus zverejnil(a) 14. 5. 2021 o 23:26
Zahraničná politika

V prostorách Novosibirské nápravné kolonie č. 8 byly instalovány červené telefonní budky, které vytvářejí atmosféru Londýna, píše „Taiga.info“.Vedení FSIN poznamenalo, že taková designová inovace by vězňům umožnila obnovit „společensky užitečné vazby“. Na zdi za kabinami vězni malovali hlavní památky Londýna.


„Pro maximální přenos atmosféry Londýna vytvořili účastníci uměleckého kroužku v této místnosti ilustraci hodinové věže Westminsterského paláce, běžně známého také jako Big Ben,“ uvedlo regionální oddělení Novosibirské federální vězeňské služby.


Pro vězně v červených kabinách byly instalovány telefony a videotaxofony.
https://avatars.mds.yandex.net/i?id=2a000001796adbad8c5ece1ff9086b29c8a8-1607927-fast-images&n=13&exp=1


Pro ruskou kompradorskou elitu jen to nejlepší...smile


Ptají se jednoho ruského oligarchy, kde stráví svůj důchodek? A on odpoví: Tam, kde jsem naplánoval - v Londýně. smile


Posledný príspevok od Kancelar  ·  pred 7 hod.
5k
109

Menšia otázka alebo cvičenie pre konceptuálov.


Prečo sa na prvý pohľad javí naša aktuálna situácia v štáte a v spoločnosti úplne najhoršie v porovnaní s okolitými krajinami, ak je na našom území, hneď po Rusku, najviac rozšírená KSB?


Rozmýšľali ste o tom tiež niekto?


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 8 hod.
6.2k
54
Berenika zverejnil(a) 14. 3. 2021 o 18:53
Zahraničná politika

Merkelovej CDU utrpela volebnú porážku v dvoch spolkových krajinách


Stredopravicová Kresťanskodemokratická únia (CDU) nemeckej kancelárky Angely Merkelovej utrpela porážku v nedeľňajších parlamentných voľbách v spolkových krajinách Bádensko-Württembersko a Porýnie-Falcko. Vyplýva to z exit pollov, uviedla agentúra AFP.


V spolkovej krajine Bádensko-Württembersko získala CDU dosiaľ najhorší výsledok, a to 23 percent. Zvíťazila tam strana Zelených s 31 percentami, vyplýva z exit pollov televíznych staníc ARD a ZDF.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/581125-v-dvoch-spolkovych-krajinach-nemecka-sa-konaju-regionalne-volby/


Posledný príspevok od Jiří.  ·  pred 8 hod.
244
1

Poprvé zakládám nové téma.


V doposud stále výživném nejmenovaném tématu se nějak začalo řešit, kdo (příp. co) to GP vlastně je. Je mi líto toto téma opustit a přijde mi zásadní, dokonce nutné, toto téma probrat z různých úhlů pohledu. Jestli se každý na GP a elity dívá jinak, tak nemůže být ani správná shoda v dalších pojmech. Historie GP (Egypt) je tak nějak známá, co je to bezstrukturní řízení také, ale co současnost. Vždyť i při stěhování do Evropy musel GP po sobě zanechat stopu. Říci, že GP řídí bezstrukturně je dle mého málo. Pro řízení společnosti, používá se i tvorba MATRIC, EGREGORŮ? Např. byl zahajovací ceremoniál LOH v Londýně. Při tomto ceremoniálu, byla uvedena do společnosti jakási MATRICE (EGREGOR), kterou (při sledování tohoto ceremoniálu) svými emocemi podpořili lidé z celého světa. No a o několik let později byla spuštěna akce Covid.


Ale prosím bez hádek a osobních útoků.


Posledný príspevok od dum  ·  pred 9 hod.
18.8k
210

Trans žena vyhrala súťaž miss Nevada
https://www.zerohedge.com/political/man-crowned-miss-nevada-usa-first-pageant-history


Nemám proti nim nič, lebo každý má právo žiť tak, ako chce. Mám s týmto problém hlavne keď:


 • robí sa tomu reklama;
 • robí sa to deťom bez ohľadu na to, či sa to robí nasilu alebo so súhlasom dieťaťa a bez ohľadu vôle rodiča;
 • keď je to spojené s temnými kultmi, ktoré sú často asociované Bafometom.

Tá správa je bez pochyby reklama (a Concita Wurst nebol ani prvý a ani posledný), teraz ale chcem venovať posledným dvom bodom. Na úvod musím povedať, že ľudská kostra a proporcie sú geneticky dané a hormonálna rovnováha ovplyvňuje máločo t.j. muži majú dlhšie končatiny, väčšie ruky, pupok vyššie ako vrchol panvy a ostrejšie rezanú čeľusť s tým, že ženy majú širšiu panvu v porovnaní s pásom (pomer 60 ku 90 resp. 0,7:1).
60e090eca36d3
60e090ecbae97
60e0910604df7
A teraz treba sa pozrieť na Kate Middleton a porovnať to s Dianou, hádajte kto je aj geneticky žena.
60e091f70b19d
60e091f8adc57
60e091f8bad75
60e091fc9d655
Alebo treba pozrieť na Megan Fox podobnou optikou.
60e0926eac80f
60e0927c5af64


A okrem toho, že je to útok na ľudstvo cez reprodukciu (neskutočné štandardy) kulty (a nielen oni) veria, že takto sa dáva energia ich pánovi.


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 9 hod.
7.3k
32

Vlákno zamerané na
1) fakty týkajúce sa prípravy a priebehu procesov v žalobách zločinov proti ľudskosti - súvisiacich s tzv. Covid agendou (spojené v medzinárodnom rozmere predovšetkým s Dr. Fuellmilchom) - niekedy označované pod spoločným názvom Norimberg 2
2) Norimberský kódex, medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv, legislatíva EÚ (pôvodne samostatné vlákno)
3) Legislatíva EÚ, ktorou sa stanovujú postupy spoločenstva pri povoľovaní liekov a pri vykonávaní dozoru nad týmito liekmi


Právnik Reiner Fuellmich v súčasnej dobe pripravuje najväčšiu hromadnú žalobu v histórii, známu tiež ako „Norimberg 2“. V rozhovore uvádza najnovšie informácie o okolnostiach procesu s Coronou, týkajúceho sa najhorších zločinov proti ľudskosti


Článok: https://aliancenarodnichsil.cz/pravnik-reiner-fuellmich-prinasi-novinku-nurnberg-2-svetlo-na-konci-tunelu/


Pôvodný zdroj: https://uncutnews.ch/rechtsanwalt-reiner-fuellmich-gibt-update-zu-nuernberg-2-licht-am-ende-des-tunnels/?fbclid=IwAR0kcvUv8zVa9xfq1CQBP3gnDLT-hqHFZbIi-IResKdQ06YURBtvFBI4C08


Posledný príspevok od vito  ·  pred 11 hod.
48.3k
271
Oracle_911 zverejnil(a) 27. 1. 2021 o 08:42
Zahraničná politika

Ute kmeň v štáte Utah žiada o výnimku zo zákazu vrtania čo nariadil Biden:
https://www.theepochtimes.com/your-order-is-a-direct-attack-utah-tribe-seeks-exemption-from-biden-drilling-pause_3669137.html
Biden je nielen rakordman v podpisovaní v prezidentských nariadení, ale ani nevie, čo podpisuje lebo je bábkou:
https://www.zerohedge.com/political/preview-bidens-executive-orders-next-week
Texas pozastavil plnenie jedného nariadenia, konkrétne 100 dňové moratórium na deportáciu ilegálov:
https://www.zerohedge.com/political/federal-judge-bars-bidens-100-day-deportation-ban
Biden má 145 miliónov problémov vo forme špinavých peňazí:
https://www.zerohedge.com/political/biden-2020-run-backed-145-million-dark-money
Buiden lobuje za Navalnyj (pochybujem, že vie, že o koho ide) a už všetci vedia, že kto stojí za ním:
https://www.zerohedge.com/geopolitical/biden-confronts-putin-navalny-election-interference-solarwinds-hack-1st-phone-call
https://www.zerohedge.com/geopolitical/foreign-states-are-clearly-behind-pro-navalny-rallies-say-russian-lawmakers
Aj medzi Demokratmi sa nájdu patrioti resp. tým ktorým dochádza, že označiť za teroristov cca 50% amerických občanov je zlý nápad:
https://www.nationalreview.com/news/tulsi-gabbard-domestic-terrorism-bill-is-a-targeting-of-almost-half-of-the-country/
Polícia Seattle už nemá trpezlivosť s výtržníkmi z rady Antifa/BLM:
https://www.theepochtimes.com/seattle-interim-police-chief-announces-tougher-policy-on-protest-vandalism_3668800.html
Zaujímavý článok od amerického intelektuála:
https://www.ekathimerini.com/261462/article/ekathimerini/comment/new-mccarthyism-will-prove-an-orwellian-mistake-says-us-historian
A dve zaujímavé videá:
https://rumble.com/vdao2v-ep.-2388a-people-are-seeing-the-destruction-of-the-economy-in-real-time.html
https://rumble.com/vdao9j-ep.-2388b-the-decision-on-timing-was-left-to-trump-decision-was-made-messag.html


Posledný príspevok od constanze  ·  dnes o 09:24
207
0

Tématicky zajímavá zpráva na Novinkách. Nepříjemný letní den zažil v červenci jistý obyvatel vesnice nedaleko anglického Windsoru, kterého na zahradě potřísnily lidské exkrementy, jež se snesly do obydlené části z letadla. Situaci nyní řešili radní na leteckém fóru Královského obvodu Windsor a Maidenhead. Postižený muž se obrátil na radní Karen Daviesovou, která v projevu na leteckém fóru uvedla, že je takovým incidentem „zděšená”.


Poznámka: zpráva je z července, ale novinkách se ale objevila dnes. I v malobritánii mají zděšené političky :-)


7.4k
91

V relácii Sobotné dialógy diskutoval spoločne so Sulíkom aj predseda strany Hlas, Peter Pellegrini. Ten je (ne)prekvapivo rovnako ako progresívci a liberáli na strane Baťovej.
Pellegrini na rozdiel od Sulíka nekritizoval ani zjavne politickú vetu Baťovej v posudku k Sputniku V. Pellegrini Baťovej slepo verí.


Podpredseda strany Hlas-SD, Erik Tomáš v relácii Na hrane na TV JoJ nevylúčil koalíciu so stranou Progresívne Slovensko


https://www.hlavnespravy.sk/uz-aj-sulik-priznava-batovej-veta-o-tom-ze-sputnik-v-40-tich-krajinach-spaja-len-nazov-bola-politickym-vyjadrenim-ktore-tam-nemalo-byt-pellegrini-batovu-obhajuje-vo-vsetkom-verme-suklu/2505964


Sobotné dialógy 17.4.2021 https://www.rtvs.sk/radio/archiv/1134/1548346


Posledný príspevok od Malina  ·  dnes o 08:48
319
1

Novú platformu bude vlastniť spoločnosť Trump Media & Technology Group.
Podporiť Aktuality
Prihlásiť sa
Bývalý americký prezident Donald Trump oznámil v stredu plán na spustenie vlastnej sociálnej siete s názvom TRUTH Social. Avizoval, že beta verzia pre „pozvaných hostí" by sa mala spustiť na budúci mesiac. Informovala o tom agentúra AFP.


„Tyrania Big Tech“
Platformu bude vlastniť spoločnosť Trump Media & Technology Group (TMTG), ktorá má v úmysle spustiť aj predplatenú video službu na požiadanie, ktorá bude obsahovať zábavné programy.


„Vytvoril som TRUTH Social a TMTG, aby som sa postavil tyranii Big Tech (veľké technologické spoločnosti). Žijeme vo svete, kde má (afganské militantné hnutie) Taliban obrovskú prítomnosť na Twitteri, no váš obľúbený americký prezident bol umlčaný. To je neprijateľné," zdôraznil Trump vo vyhlásení.


Trumpove kontá na Twitteri, Facebooku a ďalších sociálnych sieťach boli zablokované po útoku jeho priaznivcov na sídlo Kongresu vo Washingtone, ku ktorému došlo 6. januára. Kritici Trumpovi vyčítali, že k útoku podnecoval aj svojimi statusmi, čím porušil pravidlá on-line sietí. Krátko pred útokom vyslovil doteraz nepreukázané obvinenia z podvodov v prezidentských voľbách, ktoré prehral.


https://www.aktuality.sk/clanok/3q4ctg5/donald-trump-spusta-vlastnu-socialnu-siet/


Posledný príspevok od constanze  ·  dnes o 08:44
203
0
Zora zverejnil(a) dnes o 00:30
Mimo kategórií

Pri víkendovej havárii vrtuľníka v Odenwalde severne od Heilbronnu zahynul podľa prokurátora z Mosbachu aj podnikateľ Wolfgang Haupt /34/.


Zakladateľ kontroverzného amerického startupu Augustus Intelligence /zaoberal sa umelou inteligenciou v oblasti rozpoznávania tváre/ mal byť vo vrtuľníku spolu so 61-ročným šéfom firmy na likvidáciu odpadu a jeho 18-ročným synom.


Mŕtvi sú traja muži vo veku 18, 34 a 61 rokov.


61-ročný muž je údajne Frank M., šéf spoločnosti zaoberajúcej sa likvidáciou odpadu. Najmladšou obeťou je údajne jeho 18-ročný syn.


Vrtuľník Robinson R44 sa zrútil v nedeľu popoludní a patril 61-ročnému mužovi.
Vrtuľník letel z Herzogenaurach a havaroval v Buchen.


Vo februári 2020 bol Haupt hosťom na konferencii investorov „Choose France“ vo Versailles. Vo vyhlásení pred kamerou strašidelným hlasom povedal: „Umelá inteligencia mení svet. Tí, ktorí to ovládajú, budú na vrchole. “


https://www.focus.de/panorama/welt/augustus-intelligence-gruender-haupt-mit-nur-34-jahren-bekannter-unternehmer-kommt-bei-hubschrauberabsturz-ums-leben_id_24351158.html


https://www.focus.de/regional/baden-wuerttemberg/in-baden-wuerttemberg-drei-tote-bei-hubschrauberabsturz-zu-den-opfern-gehoeren-ein-unternehmer-und-sein-18-jaehriger-sohn_id_24349014.html


https://news.in-24.com/news/225125.html


https://www.webnoviny.sk/na-juhozapade-nemecka-sa-zrutil-vrtulnik-pri-nehode-prisli-o-zivot-traja-ludia/


https://www.cas.sk/clanok/2598925/let-vrtulnikom-sa-im-stal-osudny-pri-havarii-zomreli-traja-ludia/


3.5k
27
dasa zverejnil(a) 30. 7. 2021 o 17:55
Zahraničná politika
Taliansko

Demonštracie proti covidu.
V Taliansku to došlo už aj poslancom,
kedže sa to týka ich rodín a detí
NO , GREEN PAS
https://www.nbcnews.com/video/italian-covid-green-pass-protested-by-right-wing-lawmakers-117634117994


Žiadny zelený pas,
sobotné demonstracie po celom Taliansku.
demonštrácie v mnohých talianskych mestách zvolali prostredníctvom Facebooku a niektorých kanálov Telegramu skupiny, ktoré sa hlásia proti „otrockému pasu
a povinnosti sa očkovať“.
Termín dalšej demonštracie je zajtra o 17:30.
Organizátori, ktorí tvrdia, že sú súčasťou celosvetovej mobilizácie, ktorá sa súčasne nazýva „celosvetová demonštrácia“, oznamujú iniciatívy na približne päťdesiatich miestach, od Ríma po Aostu, od Ragusy po Terst.
Demonštrácie v Taliansku sú zamerané
„proti otrockému pasu (ktory je definovaný ako Zelený pas), očkovacím povinnostiam, podvodu Covid, a proti diktatúre“.


https://www.repubblica.it/cronaca/2021/07/23/news/sabato_manifestazioni_anti-green_pass_in_tutta_italia-311406167/


Posledný príspevok od Lavazza  ·  pred 1 dňom o 22:25
632
6
Bohumil zverejnil(a) pred 1 dňom o 16:52
Mimo kategórií

Co buvoli (zatím) nevědí
=================


Lvi uloví buvoly vždy a výhradně tak, že vystrašené stádo zvířat mnohem větších a silnějších než jsou oni přimějí k útěku - k zanechání "slabých kusů" (většinou mláďat) pozadu, mimo ochranu společenství.
Přitom jim stačí málo - jen v klidu stát na místě a pozorovat, jak smečka "strašných šelem", která je ve skutečnosti zoufalá a hladová, která při neúspěchu v lovu bude zítra již výrazně zesláblá, pozítří začne žrát "slabší kusy" svého druhu a za týden vymře, .. jak ta se snaží donutit je k chaotickému pohybu. Imitováním útoku - využitím jejich strachu o život.
Buvolí stádo, které si to uvědomí, přestane být stádem - nikdo cizí pak už nebude rozhodovat o tom, které mládě přežije, dostane šanci dospět v buvola, který se nemá důvod bát lvů .. a které odvede jako daň - daň svého strachu.


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 1 dňom o 22:08
3.5k
23
Berenika zverejnil(a) 1. 6. 2021 o 18:57
Zahraničná politika

Kremeľ uviedol, že Rusko nemieni opustiť tranzit plynu cez Ukrajinu


Prezidentský tlačový tajomník Dmitrij Peskov tiež poznamenal, že Moskva víta zámer Washingtonu upustiť od sankcií proti Nord Stream 2


"Rusko a Ukrajina majú dohodu o tranzite plynu do Európy, táto dohoda zostane v platnosti po celú dobu jej platnosti. Ale ani po skončení platnosti tejto dohody Rusko nemieni opustiť ukrajinský tranzit. Plyn do Európy sa zvýši." a môže byť dopyt po ukrajinskom tranzite. Putin zároveň zakaždým zdôrazňuje, že ide o výlučne ekonomický a obchodný problém a musí spĺňať požiadavky trhu. Pokiaľ ide o Ukrajinu, ako vlastníka systému prepravy plynu , musí zabezpečiť normálny technický stav systému, “uviedol Peskov.


Na konci decembra 2019 podpísali Ukrajina, Rusko a EÚ nový kontrakt na tranzitný plyn na 5 rokov s možnosťou predĺženia do roku 2034. Dokument stanovuje, že minimálne garantované čerpanie plynu bude 65 miliárd kubických metrov. mv prvom roku a 40 miliárd kubických metrov. m v nasledujúcich štyroch rokoch. Tranzitné dojednanie predpokladá zásadu „pumpuj alebo zaplať“, keď sa poplatok za dopravu účtuje vo výške rezervovanej kapacity, aj keď sa skutočné čerpanie ukáže byť menšie.


Prezidentský tlačový tajomník tiež poznamenal, že Rusko víta zámer USA zrušiť sankcie proti Nord Stream 2.


"Prezident Putin si je vedomý týchto vyhlásení Washingtonu a ruská strana ich víta," uviedol Peskov v odpovedi na otázku novinárov o reakcii hlavy štátu na správy, že USA odmietli uvaliť sankcie na Nord Stream 2.


Súčasťou Nord Stream 2 sú dva reťazce plynovodu s celkovou kapacitou 55 miliárd metrov kubických. metrov plynu ročne, ktoré sa ukladajú od ruského pobrežia cez Baltské more do Nemecka. Európskymi partnermi Gazpromu v projekte sú nemecké Uniper a Wintershall, rakúske OMV, francúzske Engie a anglo-holandské Shell. Ropovod obchádza tranzitné štáty - Ukrajinu, Bielorusko, Poľsko a ďalšie východoeurópske a pobaltské krajiny - cez výlučné ekonomické zóny a teritoriálne vody Ruska, Fínska, Švédska, Dánska a Nemecka.


https://tass.ru/ekonomika/11530241


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 18:16
24.6k
236
kata zverejnil(a) 2. 2. 2021 o 17:09
Politika v SR

Fico daroval Blahovi zaujímavú knihu
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2868060900099137


Robert Fico mi so smiechom daroval knižku o americkej CIA, možno sa mi zíde pri ďalšom grilovaní Daniela Lipšica


At the Center of the Storm: My Years at the CIA
Autor George Tenet, Bill Harlow60197915d39a0


 • Bývalý riaditeľ americkej spravodajskej služby CIA George Tenet, ktorému v pondelok vychádzajú knižné memoáre, spôsobil svojimi tvrdeniami obsiahnutými v publikácii rozruch ešte pred jej uvedením na trh. V knihe sa Tenet vyjadruje k začiatku vojny v Iraku, vyšetrovacím technikám v boji proti terorizmu a ďalším udalostiam a citlivým témam.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/3273158/byvaly-sef-cia-george-tenet-vydava-kontroverznu-knihu.html


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 18:14
22.6k
176
GBB zverejnil(a) 25. 5. 2021 o 17:26
Zahraničná politika
Rusko

Ľudskoprávny projekt Gulagu.net sa sťahuje z Ruska


projekt, ktorý mal za cieľ chrániť práva väzňov kvôli obavám o život a bezpečie svojich zamestnancov pozastavuje svoje aktivity v Rusku


...dôvodom bola špeciálna operácia bieloruskej tajnej služby, KGB, Služby zahraničnej rozviedky (SVR) a Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) proti bieloruskému novinárovi Ramanovi Pratasevičovi, ktorá svedčí o tom, že Lukašenko a Putin teraz nič neskrývajú a sú pripravení konať otvorene s cieľom organizovať represálie proti nežiaducim osobám... (citácia trochu upravená pre čitateľnosť)


článok: https://zive.aktuality.sk/clanok/9lqs4ze/ludskopravny-projekt-gulagunet-sa-stahuje-z-ruska-boji-sa-o-svojich-ludi/


Posledný príspevok od Jiří.  ·  pred 1 dňom o 14:08
253
0

https://www.hlavnydennik.sk/2021/10/18/karel-capek-hra-o-pandemii-ktora-predvidala-sucasnost„Nová normálnosť“ bola predpovedaná pred 85 rokmi. Karla Čapka (1890-193smile považujem za jedného z najväčších spisovateľov 20. storočia. Vo svojich dielach predvídal nástup Hitlera k moci, Mníchovskú dohodu, 2. svetovú vojnu. A predvídal oveľa viac. (Valentín Katasonov)


Čapek toho predvídal oveľa viac. Vidíme to už v jeho prvom známom diele – sci -fi hre „R.U.R.“, napísanej v roku 1920. Názov hry je skratka a znamená „Rossumovi univerzálni roboti“. Slovo „robot“ vymyslel a uviedol do obehu Karel Čapek. Vo svojom románe Vojna s mloky (1936) varoval pred nebezpečnými dôsledkami univerzálnej robotizácie.
Biela nemoc


Hru „Biela nemoc“ (1936) treba zaradiť aj do kategórie Čapkových beletristických diel, ktorých predpovede sa začínajú napĺňať. Záujem o hru vzrástol minulý rok, keď WHO vyhlásila „pandémiu COVID-19“. Dnes sa slovo „pandémia“ používa neustále, hoci pred rokom a pol ešte bolo zriedkavé.


A pred 85 rokmi v hre „Biela nemoc“ bolo slovo „pandémia“ jedným z hlavných.2.7k
21
hael zverejnil(a) 13. 10. 2021 o 07:25
Zahraničná politika

Sputnik píše, že společnost Sony a jeden z největších světových dodavatelů čipů z Tchaj-wanu TSMC se dohodly na výstavbě společné továrny na západě Japonska.


Poznámka: Nejspíš to bude dobré řešení. V Japonsku snad ještě existují lidé, kteří stáli za vývojem polovodičů ve firmách: Toshiba, Hitachi, Sony, Sanyo, NJR, Panasonic, ... Ještě lepším výsledkem bude, když se takto vybavené Japonsko dostane do hospodářského prostoru ovlivňovaného ruskou konceptuální mocí.


Posledný príspevok od Lekno  ·  pred 1 dňom o 13:00
51.3k
506
Počtář zverejnil(a) 12. 6. 2021 o 16:46
Politika v ČR
Volby ČR 2021

Asi nastal čas založit toto téma.


Babiš už asi taky začal.


“Omluvit se? Ani náhodou, vzkázal Babiš Pirátům k předžalobní výzvě”
12.6.2021
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/andrej-babis-pirati-predzalobni-vyzva-migrace-omluva.A210612_123853_domaci_vlc
“Premiér Andrej Babiš se odmítl omluvit Pirátům, kteří ho k tomu minulý týden vyzvali v předžalobní výzvě kvůli výroku, že chtějí lidem zdaňovat přebytečné metry bytů a nastěhovat do domácností migranty. Podle opoziční strany jsou jediným Babišovým programem právě Piráti, premiér podle nich mluví o migraci, ale nezvládl koronavirovou pandemii.”


Posledný príspevok od Ludvík  ·  pred 1 dňom o 12:48
270
0

Dokument předpokládá omezení přístupu Moskvy a Pekingu ke klíčové infrastruktuře státu


Skupina odborníků, která vypracovala politické prohlášení pro vládu sestavenou liberály v České republice, zavedla do návrhu ustanovení o potřebě revize vztahů země s Ruskem a Čínou, které, jak vyplývá z dokumentu, mají omezit přístup ke klíčové infrastruktuře státu. Informovala o tom ve středu Česká televize .


Návrh prohlášení o misi bere na vědomí závazek zahraniční politiky k zásadám stanoveným prvním prezidentem České republiky Václavem Havlem. Praha na mezinárodní scéně zaměří své úsilí na boj za dodržování lidských práv a svobod a přispěje k rozvoji občanské společnosti.


Dokument zdůrazňuje závazek českých úřadů ke členství republiky v NATO a Evropské unii. Jako země, se kterými bude Česká republika rozvíjet úzkou spolupráci, jsou zmíněny Německo a Izrael. Budoucí úřady země mají v úmyslu do roku 2025 zvýšit své výdaje na obranu na 2 % HDP.


V České republice se ve dnech 8. a 9. října konaly volby do Poslanecké sněmovny (dolní komory) republikového parlamentu. Podle jejich výsledků hodlá vláda země sestavit pravicově liberální Občanskou demokratickou stranu (CDP), Křesťanští demokraté, TOP - 09 a také Česká pirátská strana, která uzavřela spojenectví s centristickým hnutím Starostů a nezávislými. “ Tyto politické subjekty vlastní 108 z 200 křesel v dolní komoře nejvyššího zákonodárného orgánu. Jediným kandidátem na premiéra je předseda DS Petr Fiala, který se netají kritickým postojem k perspektivě vztahů ČR s Ruskou federací a ČLR.
https://tass.ru/mezhdunarodnaya-panorama/12718973?utm_source=yxnews&utm_medium=desktop


577
1

Toto stoji za pozornost a hlbsi rozbor.


Posvadobná oslava s kamarátmi sa pre ukrajinsko-maďarských novomanželov žijúcich vo Veľkej Británii zmenila na horor. Nevedomky zapálili oheň v lese na zakopanej munícii z 1. svetovej vojny. Nastal výbuch a zomreli dvaja ľudia.


Predpokladá sa, že bomba pochádzala z 1. svetovej vojny, konkrétne z Brusilovskej ofenzívy v roku 1916...


https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2041870_hororova-svadobna-cesta-mladomanzelia-zalozili-taborak-nad-municiou-z-vojny-zomreli-dvaja-ludia


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 2 dňami o 08:30
441
1

Pozitívny vývoj zdola na Slovensku


Jedna z iniciátoriek iniciatívy Do školy bez podmienok, Adriana Kráľová,
pomohla sňať deťom v slovenských školách z tvárí rúška.
Spolu s ďalšími vytvorili Memorandum, kde nátlak v školách označili ako medicínsky, psychologický a pedagogický nezmysel.
Prebúdzanie zdola začína aj vďaka tak úžasným a obetavým ľuďom ako je Adriana.
Tu je rozhovor s ňou
https://zvtv.sk/dialogy/adriana-kralova/
https://www.youtube.com/watch?v=o5JrYa1ZAp4


Posledný príspevok od JankA  ·  pred 2 dňami o 07:11
1.9k
9
dasa zverejnil(a) 4. 10. 2021 o 17:38
Videá, filmy, knihy
Irena preklady

Co je vlastně zač ten GLOBÁLNÍ PREDIKTOR aneb Plná funkce řízení


https://rutube.ru/video/37674113ca740b46e688e5535e315a10/
615b1f79a7252
Video s titulky zde:


Ulož to (pokud máte někdo problémy dostat se tam přes odkaz, zkuste si dát vyhledávání podle názvu: Jak prožít poslední dny před zhroucením Světového řádu aneb Zákon času od Nestora_Titulky_CZ) titulky p. IRENA
https://uloz.to/tamhle/LivIYmDsa0wr#!ZGtkLmR2AzDjLmLmAQLkLGt0BGAyZKW3ZTS5ZHESHay6HmR4AN==
https://vk.com/videos351663392
https://kob-forum.eu/2021/10/04/co-je-vlastne-zac-ten-globalni-prediktor-aneb-plna-funkce-rizeni-od-nestora/


Posledný príspevok od dasa  ·  pred 2 dňami o 06:35
2.2k
24
TauRus zverejnil(a) 14. 10. 2021 o 02:18
Zahraničná politika

Útok v Norsku. Muž ozbrojený lukem a šípy zabil pět lidí


Útočník ozbrojený lukem a šípy ve středu večer zabil ve městě Kongsberg na jihovýchodě Norska pět lidí a další dva zranil. Informovala o tom policie. Podezřelý byl zadržen a ranění byli převezeni do nemocnice.
https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/utocnik-s-lukem-a-sipy-zabil-v-norsku-nekolik-lidi-40374872#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=gC9UsGo69uL-202110140008&dop_id=40374872&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Posledný príspevok od SloboLubo  ·  pred 2 dňami o 00:39
2.1k
55
Lukáš zverejnil(a) pred 5 dňami o 09:16
Mimo kategórií

Přemýšleli jste někdy nad účelem sekty "svědci jehovovi"?
Jejich zakladatel Charles Taze Russell byl zednářem a přítelem Rotschilda a jeho hrob vypadá následovně: https://krestanem.cz/svedkove-jehovovi/
Čili jasný podpis globálního zákulisí a odtud také zřejmě přišel rozkaz k jejich založení.
Jejich věrouka je založena na víře v brzký konec světa, takže provádějí destruktivní programování myslí svých ovcí.
V poslední době ubrali na agresivitě, už není taková, jako v 90 letech a kolem roku 2000, ale postupují plíživě, vytrvale.


Posledný príspevok od Celovek  ·  pred 2 dňami o 21:24
412
4

Pražská plynárenská od 1. listopadu zdraží u části svých zákazníků plyn v průměru o 24,6 procenta. Zvýšení cen se nedotkne klientů se zafixovanými cenami, naopak s ním musí počítat domácnosti a maloodběratelé, kteří nyní využívají základní ceník Standard. Firma zdražení odůvodnila nepříznivou situací na trhu. V tiskové zprávě to dnes uvedl mluvčí firmy Miroslav Vránek.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/693485/drazsi-plyn-v-praze-prazska-plynarenska-zvedne-ceny-v-prumeru-o-24-6-procenta.html


Y
Posledný príspevok od Jana z Arku  ·  pred 2 dňami o 20:15
9.2k
97

Ceny zemního plynu v Evropě trhají ještě před začátkem zimní topné sezony rekordy. Letos stouply o více než 250 procent. Zásoby v Evropě jsou přitom na rekordně nízké úrovni a dodávky plynovodů z Ruska a Norska jsou omezené...,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál Václav Bartuška, zvláštní velvyslanec Česka pro otázky energetické bezpečnosti.
https://www.irozhlas.cz/ekonomika/zasoby-zemniho-plynu-dodavatele-nedostatek-dojde-plyn_2109281528_vtk


"Jak jsme na tom se zásobou plynu v Česku?
Stavy jsou reálně pod běžným stavem, který byl v tuto dobu před zimou. Jsme na tom ale stále relativně dobře, na rozdíl od našich sousedů.


Jak moc jsou ty stavy pod tím, kde jsme byli loni touto dobou?
Stavy zásobníků nechtějí provozovatelé sdělovat, je to komerční tajemství. Promiňte.


Co se bude dít ve chvíli, kdy plyn u nás a v Evropě dojde?
Nedojde ze dne na den, pořád máme poměrně slušné zásoby. Nicméně samozřejmě jsme v nějakém duchu plynové války. Ano, jsme. Je dobře, že si to uvědomujeme už nyní v září a že se na to chystáme."


Aha. Hrozí tedy i Česku v zimě něco jako energetická krize a zvyšování cen plynu a elektřiny?
Záleží na tom, jak bude silná zima. Samozřejmě, pokud bude silná, tak dojde plyn nejenom u nás, ale i jinde v Evropě.


A hned na to:


"‚Náš trh, naše pravidla‘

Jak v téhle válce bojovat? Co se dá v tuto chvíli dělat?

Základní je pokračovat v tom, co děláme dosud. To znamená být mnohem tvrdší v ochraně našeho trhu, donutit dodavatele, aby hráli podle našich pravidel, podle pravidel Evropské unie, ne těch svých. Musíme být obecně tvrdší, Evropa je příliš dlouho příliš jemná a měkká ke svým dodavatelům. Příliš hodná. To musí skončit.


Jaké karty má Evropa v ruce ve chvíli, kdy nemá dostatek, ceny jdou nahoru. Co znamená to „být tvrdší“?
Máme obrovské karty v ruce. Jsme největší odběratelé plynu na světě, jsme největší trh na světě. To, že jsme byli dosud příliš hodní na Rusy, Nory, Alžířany je naše chyba. Musíme být tvrdí odběratelé. Chovat se úměrně své velikosti, moci, svému bohatství."


Takového vola, jako Bartuška by člověk pohledal.
To snad ani komentovat netřeba.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 dňami o 18:42
393
1

Velké množství hasičů míří do ulice Průmyslová, kde došlo k požáru v areálu malešické spalovny. Do okolí se line mohutný černý kouř. Podle tiskového mluvčí hasičů Martina Kavky byl vyhlášen třetí stupeň poplachu a hasiči se snaží dostat k ohnisku.
„Hoří technologie v budově, která má pět pater- technické budově.”
Podle pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) hoří gumové těsnění.
https://www.blesk.cz/clanek/regiony-praha-praha-zpravy/693495/video-mohutna-oblaka-koure-se-linou-z-malesic-ve-spalovne-hori-jedna-z-budov.html


Y
Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 dňami o 17:35
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234 ... 49
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept