Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

2.7k
27
Prioritná
popolvar zverejnil(a) pred 1 dňom o 16:27
Politika v SR

Včera sa ku mne dostala táto informácia: na Záhorí je cca 2000 musulmanov žoldnierov z Balkánu a z Ukrajiny. Majú intenzívne kurzy slovenčiny. Je dosť možné, že tu plánujú niečo povystrájať. - toto je veľmi dôležitá informácia, zvlášť vtedy, ak súčasne v Rakúsku došlo k justičnému škandálu, keď má byť kvôli nejakej procesnej chybe pustený na slobodu už odsúdený najznámejší rakúsky džihádista Mirsad O., (informujú o tom dnešné Kronen Zeitung). Procesné chyby sa v takýchto prípadoch nedejú náhodne. Zvlášť, ak dotyčný Mirsad o. sa do Rakúska vrátil po praktickom zácviku v Sýrii počas najväčšieho vyčíňania ISIL. Je aj fotograficky zdokumentovaná poprava jeho rukami zajatcov - už nepamätám, či kalašnikovom, alebo rituálne - podrezaním krku.
V Kuciakovej vražde a následnom odstránení Fica - v tom tiež mali prsty rakúske tajné služby. A Čaptavá s čiernym závojom pozvala Bidena na návštevu Slovenska. Toto nie sú náhody, ale prípravy na rozvrátenie Slovenska. Dúfam, že tentokrát bezpečnostné sily zakročia včas.
prosím, šírte to, nech sa to ozvučí na všetky strany - toto je fakt dôležité.


Posledný príspevok od rybana  ·  pred 2 hod.
7
0
zuzka zverejnil(a) pred 5 min.
Politika v SR

Dnes o 13:00 sa v Národnej rade SR vyjadríme ku kolosálnej nespravodlivosti - návrhu SME RODINA a OĽANO dať 333 eur na dieťa všetkým nezamestnaným osadníkom, ale žiadnym pracujúcim.
609ce892e732a


1.1k
13

Prezident republiky zaslal telegram izraelskému prezidentovi
12.května 2021


Prezident republiky Miloš Zeman zaslal ve středu dne 12. května 2021 telegram prezidentovi Státu Izrael Reuvenu Rivlinovi, kterým vyjadřuje podporu Státu Izrael čelícímu útokům teroristického hnutí Hamás.


Vážený pane prezidente, milý příteli,


vyjadřuji Státu Izrael v této těžké chvíli plnou podporu a solidaritu. Jsme s vámi!


S úctou


Miloš Zeman
prezident České republiky


Jiří Ovčáček, ředitel Odboru tiskového a tiskový mluvčí prezidenta republiky


https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-zaslal-telegram-izraelskemu-prezidentovi-15957#from-list


Daniel Meron


@AmbMeron
Thank you President Zeman for your support at this difficult time for Israel
Citovat Tweet

Daniel Meron (velvyslenec Státu Izrael v ČR):
"Děkuji vám, prezidente Zemane za vaši podporu v této těžké době pro Izrael"


Jiří Ovčáček
@PREZIDENTmluvci
·
13 h
“Israel is country of my heart.”

Miloš Zeman, President of the Czechia


Miloš Zeman:
"Izrael je zemí mého srdce."


Uživatel Jiří Ovčáček retweetnul


Benjamin Netanyahu
@netanyahu
אנחנו בעיצומה של מערכה כבדה - מבצע "שומר החומות".

צה"ל תקף אתמול והיום מאות מטרות טרור של החמאס והג'יהאד האיסלאמי ברצועת עזה.


חיסלנו עשרות מחבלים, כולל מפקדים בכירים, הפצצנו מפקדות של החמאס, מוטטנו בניינים ומגדלים שמשמשים את ארגוני הטרור. אנחנו ממשיכים לתקוף בכל העוצמה.
10:09 odp. · 11. 5. 2021·Twitter for iPhone


"Jsme uprostřed těžké kampaně - operace „Stráž Stěny. " IDF včera i dnes zaútočila na stovky teroristických cílů Hamásu a islámský džihád v pásmu Gazy.
Zlikvidovali jsme desítky teroristů, včetně vyšších velitelů, bombardovali jsme velitelství Hamasu, zbořili budovy a věže používané teroristickými organizacemi. Pokračujeme v útoku ze všech sil."


(vše přeloženo googlem)


Zřejmě málo z nás ví, o co v Izraeli skutečně jde a jaké dopady to může mít i pro nás ?! V našich médiích, zcela "závislých" na EU, se to zřejmě nedozvíme....


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 13 min.
26
0

Producenti potravin by měli vydělávat peníze na vývozu, ale ne na úkor domácích spotřebitelů, uvedl šéf vlády. Vláda má prostředky k tomu, aby „omezila chut“ těch, kteří si přejí inkasovat, ujistil


Jedním z důvodů růstu cen společensky důležitých produktů v Rusku byla chamtivost některých výrobců a maloobchodních řetězců, uvedl premiér Michail Mishustin. Řekl to, když hovořil se zprávou o práci vlády před poslanci Státní dumy.


"A tady je důležité říci ještě jeden důvod, proč ceny rostou." To je chamtivost jednotlivých výrobců a obchodních řetězců, “uvedl premiér.


Mishustin zároveň připomněl, že „vláda má dostatek nástrojů, aby potlačila apetit těch, kteří těží ze špičkové poptávky ve všech oblastech.“


Подробнее на РБК:
https://www.rbc.ru/economics/12/05/2021/609b8de99a7947805e39ea9f?from=from_main_4


Volodin: finanční prostředky by měly zůstat v Rusku a neměly by být z chamtivosti odvedeny ze země


"Položme otázku, která nás všechny znepokojuje." O chamtivosti. V naší zemi vydělájí obrovské finanční prostředky a poté je vyvedou ze země. A to vše má negativní dopad. Na jedné straně je způsobena škoda na ekonomice - jsou vybírány finanční prostředky, které by mohly být dále použity na rozvoj podniků a podnikání. Na druhé straně ti, kdo je stáhnou, tyto zdroje ohrožují, protože život očividně nikoho nic nenaučí, jelikož sankce i nepřátelské kroky jiných států zpravidla vedou k tomu, že tyto zdroje pak jsou zmrazeny “, řekl mluvčí Státní dumy.
https://dumatv.ru/news/volodin--sredstva-dolzhni-ostavatsya-v-rossii--a-ne-vikachivalis-iz-strani-ot-zhadnosti


700
9

Rusko
-Kazanska tragedie – tema uz je vsude dostatecne ozvuceno a probirano, proto jen kratce. (Poznamka prekladatele)
Zabiti byli 2 dospeli a 7 deti psychicky nemocnym 19ti letym. Je mnoho otazek, napr. jak se tento vyrostek dostal ke zbrojnimu pasu i ke zbrani. Co ze za psychiatra to bylo, ktery mu vystavil potvrzeni a pak urednici, kteri mu vystavili zbrojni pas. Co jeho rodice, atd. V Kerci se strilelo tou samou zbrani. Je tu i souvislost s novou atomovou ponorkou „Kazan“ a vzhled na tuto udalost zacina byt globalni.
Specnaz v tomto roce predesel 3 takovym utokum mladistvych na skoly, tentokrat se nepodarilo … Je mnoho otazek.
Kondolence pozustalym.
Bude treba zmenit zakony o drzeni zbrani a zvysit hranici na 25 let.
S nasi mladezi neni neco v poradku, kdyz je objektem destruktivniho informacne-psychologickeho vlivu. S tim je treba neco urychlene udelat. Je treba udelat vsechno proto, aby se takove tragedie v Rusku uz nikdy neopakovaly.
-V.V. Putin se setkal s guvernerem Krasnojarskeho kraje. Rokovali o problemech v rozvoji teto oblasti.
-namestek sefa Rady bezpecnosti RF J.T. Averjanov obvinil tvrde USA ze zhotovovani biologickych zbrani a vtahovani svych partneru do teto zalezitosti. Pripomenme si, ze drive uz N.P. Patrusov ozvucil toto tema, ale jeste tvrdeji nyni Averjanov.
-prohlaseni Statni Dumy o denunciaci financni danove smlouvy s Holandskem. Pripomenme si vzajemne porozumeni s Kyprem atd. Rusko timto ziska financni prostredky. Vsichni vi, ze 5 popularnich produktu socialnich siti je zaregistrovano v Holandsku. Nyni ponesou vazne ubytky.
Dalsi struktura je Yandex, ten se projevoval prakticky vzdy protivlastenecky. Jeho sidlo „jakoby“ ruske spolecnosti, se nachazi v Amsterodamu. Taktez ponese vazne financni ubytky.
-Svaz dobrovolniku v Donbasse a Strana jednotneho Ruska uzavrely smlouvu o spolupraci. Dulezite.
-skupina lodi Baltske flotily vplula do Atlantiku a je i info, ze SU-34 budou osperkovany Kynzaly jako MIGy-31.
-min. zdravotnictvi Omske oblasti se objevil po 3dennim zmizenim v tajze a od vcera jiz zase pracuje. Je to ten, ktery lecil Navalneho.
-Kaliningradska oblast – pozitivni zprava – posilena BMP 3 kvuli mozne agresi bloku NATA. Probihaji tam manevry a nacvicuje se situace napadeni uzemi Ruska.


Francie
150 000 vojaku stoji za petici o zachranu Francie. Uz podepisuji houfne i civilni obcane Francie. V podstate se jedna o revoluci noveho typu. Budeme sledovat, jestli Macron odstoupi a ve Francii nastane zmena.


Izrael
Obcanska valka v Izraeli pokracuje a probiha ve 2 fazich, a to na samotnem uzemi Izraele, uz bylo raneno tisice Palestincu a soucasne bezi boje mezi casti Palestiny, ktera je pod vedenim Abase a mezi izraelskou armadou. Rada zdroju hovori o tom, ze system PVO Izraele je neefiktivni, odrazi jen 30% raket Hamas.


Svet
-dnes se ma konat zasedani Rady bezpecnosti OSN k otazce Izraele
-do Izraele je treba vyslat rusko-turecky mirovy kontingent, podobne jako na Nahorni Karabach nebo do Syrie. Ukoncit valceni a umirani lidi na obou stranach.
Ramzan Kadyrov pomuze uregulovat spor a prinest mir do teto oblasti.


Armenie
Stale slozita situace ve vnitrni politice. Parlamentni volby jsou nahlaseny na 20.6.21. (11)


Ukrajina
Zacalo trestni stihani opozice, predevsim trestne ciny Medvedcuka a jeho spolupracovnika opozicniho poslance Kozaka. Medvedcuk prohlasil, ze bude bojovat. Take na Ukrajine je situace slozita.


Cina
Role Ciny ve Stredni Asii se zesiluje. Ve meste Sian doslo jiz ke druhemu setkani ministru zahranici Ciny a min. zahr. peti statu Stredni Asie.
Cina zesiluje sve pozice nejen ve Stredni Asii, ale i v Iranu. Pripomenme si nedavno podepsanou strategickou smlouvu s Iranem na 25 let.
https://www.youtube.com/watch?v=nEtUy-23Aj4


Y
Posledný príspevok od TauRus  ·  pred 31 min.
824
9

Zajímá mě, Váš názor jaké bude řešení této krize s čipy, grafickými kartami atd. Předpokládám, že nedostatek je jednak vytvořen uměle a také za ním i stojí tzv. těžaři bitcoinů, kteří skupují ve velkém paměťové čipsety, procesory a jiné.


Tato situace ukazuje absurditu světa kryptoměn, které nepřímo stojí i za problémy dalších odvětví, jako je automobilový průmysl a domácí spotřební elektronika.


Pokud bude svět kryptoměn postaven na tom, že si ti nejbohatší nakoupí tisíce počítačů a serverů a budou tak zatěžovat i přenosové sítě a atp. V čem je to lepší, než aktuální finanční system? Kde z něj také profituje pouze úzká skupina bankéřů a oligrachů.


Nejsme pak ve slepé uličce...?


Děkuji za Vaše názory a postřehy, věděl jsem že se k tomu zde mnohé dovímsmile


Posledný príspevok od Bohumil  ·  pred 44 min.
774
9

Rakúsky kancelár obvinený z korupcie a krivej prísahy


Spolkový kancelár Rakúska Sebastian Kurz bol obvinený z korupcie a krivej prísahy. Informuje o tom Süddeutsche Zeitung.


Je potrebné poznamenať, že prokuratúra pre hospodárske záležitosti a korupciu (WKStA) zaradila Kurza a šéfa rakúskeho kabinetu ministrov Bernharda Bonelliho na zoznam podozrivých korupčných aktivít v súvislosti s údajnými nepravdivými vyhláseniami v parlamentnej komisii. Boli urobené vyhlásenia týkajúce sa „prípadu na Ibize“, ktorý spustil vládnu krízu v roku 2019.


Vyšetrovanie tiež obvinilo politikov z účasti na vymenovaní Thomasa Schmida, šéfa rakúskej štátnej holdingovej spoločnosti ÖBAG. Ako dôkaz prokuratúra použila rôzne firemné dokumenty, ako aj korešpondenciu medzi Schmidom a Kurzom.


Kancelár vyhlásil, že je nevinný, a uviedol, že ani v prípade začatia trestnej veci neplánuje rezignáciu. Zdôraznil, že o svojom statuse podozrivého sa dozvedel len nedávno a vyšetrovaním sa dlho snažil objasniť fakty. Kurz dodal, že obvinenia sú zamerané na vyvolanie verejného rozruchu.


Ibiza-Affäre je významný politický škandál v Rakúsku, ktorý sa odohral v máji 2019 po zverejnení videa za účasti bývalého vicekancelára krajiny Heinza-Christiana Stracheho. Vo videu politik údajne rokoval o spôsoboch zasahovania do volieb v roku 2017 a rokoval o obmedzeniach slobody médií. V priebehu ďalšieho konania Strache rezignoval. Za ním nasledovala celá vláda na čele so Sebastianom Kurzom, ktorý potom v predčasných parlamentných voľbách opäť prevzal funkciu kancelára.


https://lenta.ru/news/2021/05/12/corruptedkanzler/


Posledný príspevok od Yori  ·  pred 48 min.
271
2

Výpredaj na Wall Street pokračuje
Výpredaj na Wall Street pokračuje aj uprostred týždňa. Kľúčový americký index Dow Jones Industrial Average v stredu padol o viac než 400 bodov, technologický index Nasdaq Composite o viac ako 2 %. Hlavným dôvodom sú obavy z inflácie.


Dow Jones sa o 18.26 h SELČ nachádzal so stratou 408,08 bodu alebo 1,19 % na 33.861,08 bodu. Širší index S&P 500 klesol o 1,60 % na 4085,55 bodu a technologický index Nasdaq Composite o 2,19 % na 13.096,38 bodu.


Spotrebiteľské ceny v USA v apríli medziročne vyskočili o 4,2 % a zaznamenali najprudší nárast od roku 2008. Ekonómovia počítali so zvýšením cien len o 3,6 %. Medzimesačne spotrebiteľské ceny vzrástli o 0,8 %, pričom sa očakávalo len +0,2 %. Jadrová inflácia, do ktorej sa nezapočítavajú volatilné ceny potravín a energií, dosiahla v medziročnom porovnaní 3 % a v medzimesačnom porovnaní 0,9 %, pričom ekonómovia prognózovali +2,3 %, respektíve +0,3 %.


Investori sa obávajú, že zrýchlenie inflácie môže znížiť marže a ziskovosť firiem. Navyše, ak by sa inflácia pohybovala vysoko dlhší čas, americká centrálna banka (Fed) by musela sprísniť menovú politiku.


Aj v stredu boli pod tlakom predovšetkým technologické tituly. Akcie Alphabetu, Microsoftu, Facebooku, Amazonu a Apple sa oslabili všetky o viac než 2 %, Tesla stratila okolo 3 %.


Naopak, trh podporili bankové a energetické tituly, ktorým sa darí v inflačnom prostredí. Akcie JPMorgan si polepšili o 1 %, Occidental Petroleum o 6,5 % a Chevronu o 2 %.
https://www.teraz.sk/ekonomika/vypredaj-na-wall-street-pokracuje/548536-clanok.html


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 2 hod.
124
0

Zbořil: Proč 18 diplomatů? Číslo 18 vzkaz Rusku přede Dnem Vítězství?
https://www.prvnizpravy.cz/zpravy/politika/zboril-proc-18-diplomatu-cislo-18-vzkaz-rusku-prede-dnem-vitezstvi/


"Dnes sice není stíhání skinheadů v módě, ale na numerický symbol -18- (měl to být kryptogram jména Adolf Hitler) se dosud nezapomnělo. A tak nebylo ani možné, nevysvětlovat si, původně na území Ruské federace, že důvodem, proč bylo z Prahy vykázáno osmnáct ruských diplomatů v předvečer ruských oslav Dne vítězství SSSR nad německým fašismem, bylo sdělení, že jde o symbol, který česká vláda převzala z německé extremistické minulosti."


100
0

Signez la nouvelle tribune des militaires
https://www.valeursactuelles.com/societe/exclusif-signez-la-nouvelle-tribune-des-militaires/


"Jednejte, dámy a pánové. Tentokrát nejde o vlastní emoce, hotové vzorce nebo mediální pokrytí. Nejde o rozšíření vašich mandátů nebo dobývání dalších. Jde o přežití naší země, vaší země. "


Věta z výzvy francouzských aktivních důstojníků, která by měla oslovit i nás !


2k
11

Asi každý človek pozná niektoré úryvky z Jánovej apokalypsy (zjavenia Jána). A počul slová o šelme, o ľuďoch prijímajúcich znak šelmy na čelo a ruku, a že ľudia nebudú môcť nakupovať ani predávať, ak nebudú mať tento znak šelmy. Jedná sa o tieto slová z trinástej kapitoly.16 A pôsobí, že všetci, malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní aj otroci, prijímajú na pravú ruku alebo na čelo znak,
17 a že nik nemôže kupovať alebo predávať, iba ten, kto má znak: meno šelmy alebo číslo jej mena.
18 V tomto je múdrosť: Kto má rozum, nech spočíta číslo šelmy; je to číslo človeka a jeho číslo je šesťstošesťdesiatšesť.Čo sa týka čísla 666 ako čísla človeka, tak asi nikto nepochybuje, že je to číslo súčasného globálneho zákulisia, ktoré sa snaží o nový svetový poriadok podľa svojej koncepcie. Mnohé celebrity sa opičia, keď ukazujú pravou rukou symbol "OK" z ktorého vykúkajú tri šestky.
https://sk.pinterest.com/pin/444730531933792106/?d=t&mt=login
Šesťková diverzia má oveľa hlbšiu históriu a siaha až do minulých civilizácií.


Teraz k samotnému znaku na ruke a čele. Keď bol vynájdený čiarový kód, tak ľudia si ten znak šelmy na ruke a čele začali spájať s čiarovým kódom. To boli prvé verzie, ktoré sa šírili. Keď bol vynájdený rfid mikročip, tak zasa začali tvrdiť, že ľudí budú čipovať na ruku a pod. Ale čo ak to je len plytká analýza na odvedenie pozornosti? (Podobne ako v prípade GMO, keď vznikli hnutia pre zákaz GMO a začali pracovať proti šíreniu geneticky modifikovaných rastlín a živočíchov, ale absolútne im uniklo, že ľudí teraz masovo očkujú geneticky modifikovanými produktmi, a títo bojovníci proti GMO o tom ani neceknú...)
Veď čelo nemusí byť presne oblasť nad obočím, a ruka, to nemusí byť vyložene dlaň. Stačí sa pozrieť okolo seba, čo sa masovo deje na celom svete. Väčšinu ľudí na svete prinútili, aby si nechali špárať hlboko v lebke tyčinkou, blízko čela tesne pod mozgom. A niektorých dokonca presvedčili, aby si nechali pichnúť aj do ramena akýsi preparát. T.j. prijali znak šelmy (nadnárodných spoločností) na hlave a na ruke.


(Meno šelmy, to môže byť v tomto prípade aj Pfizer, Moderna, Astra-Zeneka, Johnson and Johnson. A číslo jej mena môže byť aj diskrétny QR kód potvrdzujúci, že bol človek očkovaný alebo testovaný)


A čo sa týka kupovania a predávania. Vidíme lockdowny na celom svete. Všade na svete chcú "elity" odlíšiť očkovaných od neočkovaných a tým očkovaným poskytnúť "vstupenku na slobodu" a výhody. Tu na Slovensku nám Matovič dovolil bežne žiť, ak sme mali "modrý papier" (doklad o prijatí znaku na čelo - testovania hlboko v nosohltane). Dokladom o prijatí znaku na ruku je zase kovidpas - doklad o vakcinácii.
Keby im do tohto plánu Trump a Putin nehodili vidly, tak im celá pandémia a globálny koncentrák mohol výjsť tak, ako si plánovali. Nešťastie to neprebieha podľa plánu.
Pridávam názorný obrázok:
6095cf119a679


  1. Znak šelmy na čelo.
  2. Znak šelmy na ruku.

Čo sa týka tej témy potvoriek na vyšetrovacích špajdliach na výter nosa na covid test alebo respirátoroch (tzv. morgelonoch), mám podozrenie, že tam šlo o niečo iné...


Ak si spomenieme, tak celkom prvé video na túto tému sa objavilo na ruskom webe, ktorého sa chopil nejaký čech a nahovoril ho po česky. Tam sa nejednalo o rúška ani respirátory, ale šlo vyložene o tie testovacie tyčinky. On sa zameral na akési podivné vlákna, ktoré sa chvíľkami hýbali. Ja si osobne myslím, že o tie vlákna vôbec nešlo, ale bola to len indícia, ktorá mala na niečo pritiahnuť pozornosť. Totiž ak to zbadá niekto z oficiálnej vedy, tak si povie "ďalšia blbosť, konšpirácia, tomu nebudem venovať pozornosť" alebo to obrátia proti ľuďom, aby ukázali "akým hlúpostiam ľudia veria" - takže mainstream a ľudí slúžiacich globálnemu zákulisiu to neohrozovalo. Ale podľa mňa ten Rus chcel pritiahnuť pozornosť ľudí a alternatívnej odbornej verejnosti k niečomu inému. K čomu? K samotným tyčinkám! K tomu, aby ich lepšie preskúmali pod mikroskopom...


Niekto to aj urobil a zistil zaujímavé veci:
https://qanon.sk/analyza-testovacich-paliciek-z-plosneho-testovania-v-sr-potvrdenie-genocidy/


Chlpky na tyčinke majú trubičkovitú štruktúru, v nich je akási tekutina a trubička je na konci uzavretá zobákovitým tvarom. Tento materiál má zvýšenú lámavosť, takže pri čochraní hlboko v nose sa tyčinky lámu a vylučujú tekutinu, ktorá sa nachádzala v ich trubičkovitej štruktúre. Má ísť o nejaký špeciálny DARPA hydrogel s prímesou lítia. Ten gél má byť vďaka lítiu vodivý a dokáže tvoriť kryštalické štruktúry, ktoré smerujú k šišinke vďaka jej vnútornému magnetizmu. Vraj má proti tomu veľmi dobrý účinok Ivermektín.


Toto je už oveľa sofistikovanejšia technológia než nejaké blbé vlákna, ktoré si môže všimnúť hocikto voľným okom a potenciálne zmariť sabotáž. Táto vec s tyčinkami je dostatočne skrytá a účinok vedecky ťažko odhaliteľný a dokázateľný, aby to vyzeralo na podpis globálneho zákulisia.


Samozrejme o účinkoch a cieľoch nejakého hydrogelu sa môžeme asi len dohadovať, ale nie je ťažké si overiť, či štetinky sú naozaj duté, či obsahujú v dutinkách nejakú látku a aké je chemické či bakteriologické zloženie tej látky. Respektive, nie je to ťažké pre človeka, ktorý má aspoň mikroskop a najlepšie aj prístup k labáku kvôli rozboru.


Dôveruj ale preveruj. Len to je cesta k pravdivým odpovediam a pokroku.


Posledný príspevok od Peter Peto  ·  pred 2 hod.
697
4
Ludvík zverejnil(a) pred 2 dňami o 12:47
Politika v ČR

"Podle hlavního ekonoma BH Securities Štěpána Křečka by ten černý scénář, pokud by došlo ke zhoršení ratingu Česka, mohl vypadat tak, že do 9 let by Česko nemělo peníze nemělo na výplatu penzí. Myslíte si, že je ohrožena výplata důchodu?


Výplata penzí dělá nějakých 550 miliard korun. Rozpočet, tedy jeho výdajová stránka, je 1 bilion 800 miliard korun. Na penze podle mého soudu bude, ale nebude na další výdaje. A to je celý problém státního rozpočtu.


Nevěřím, že by se vláda rozhodla nevyplatit penze


Takže na penze bude vždycky?


Je to dáno zákonem a nemyslím si, že by se nějaká vláda rozhodla nevyplatit penze, protože jak by tak učinila, tak je to otázka několika týdnů do nových voleb."


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stredula-schillerova-vylila-ctvrt-bilionu-z-rozpoctu-proto-chybi-penize-154035#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=zpravy.sznhp.box&dop_req_id=y0od5XZdmEs-202105111034&dop_id=154035&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 3 hod.
1.3k
11

Češi, spojenci Hitlera. Zloději a lokajové. Rusové přitvrdili a zaskočili


https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Cesi-spojenci-Hitlera-Zlodeji-a-lokajove-Rusove-pritvrdili-a-zaskocili-663672


Odpověď na špinavé a křivé obvinění Ruska ze strany českých podpindosů. Tentokrát smeč ruských podpindosů s cílem zabránit spojení a sjednocení bratrských slovanských národů ...


Posledný príspevok od Buran  ·  pred 3 hod.
98
0

Britská vláda sa ospravedlnila za udalosti z roku 1971


Britská vláda sa v stredu ospravedlnila za udalosti z roku 1971 po tom, ako súd v Severnom Írsku v utorok rozhodol, že obete, ktoré zahynuli počas vojenskej operácie vedenej britskou armádou v mestskej časti Ballymurphy v Belfaste, sú nevinné, informuje agentúra AFP.


"Premiér sa v mene vlády Spojeného kráľovstva ospravedlňuje za udalosti, ktoré sa v roku 1971 udiali v Ballymurphy, a za utrpenie, ktoré rodinám spôsobilo zdĺhavé hľadanie pravdy" uviedla kancelária britského premiéra Borisa Johnsona.


Súd v Severnom Írsku v utorok rozhodol, že desať ľudí, ktorí zahynuli počas vojenskej operácie vedenej britskou armádou v Belfaste v roku 1971, bolo nevinných. Za ich smrť sú podľa súdu zodpovední britskí vojaci, ktorí boli v roku 1969 vyslaní do Severného Írska na mierovú misiu.


Severné Írsko sa koncom 60. rokov 20. storočia stalo dejiskom násilností a nepokojov medzi proírskymi republikánmi a britskými bezpečnostnými silami a do podpísania mierovej dohody v roku 1998 tam zahynulo zhruba 3500 ľudí.


https://www.teraz.sk/zahranicie/britska-vlada-sa-ospravedlnila-za-udal/548537-clanok.html


110
0

V USA zemřel nejstarší herec na světě


Americký režisér, producent a herec, který si zahrál hlavního zločince ve filmu Alfreda Hitchcocka Sabotér, Norman Lloyd zemřel ve věku 106 let, informuje o tom portál Variety.
Podle informací portálu Lloyd zemřel v úterý ve svém domě v Los Angeles.
Herec se proslavil rolí Franka Frye ve filmu Hitchcocka Sabotér z roku 1942, také se objevil v uměleckém filmu Charlie Chaplina Světla ramp. Skutečnou slávu však získal po 60 letech, kdy hrál moudrého lékaře v lékařském dramatu televizní stanice NBC St. Elsewhere, který byl vysílán v 80. letech. Kariéra Lloyda trvala přes 80 let.
Podle verze webu oldest.org se Norman Lloyd stal nejstarším hercem na světě.
Norman Lloyd byl určitou dobu na hollywoodské černé listině, na kterou patřili herci, režiséři, scénáristé, hudebníci a další, kteří byli ve 40. a 50. letech obviňováni z komunistických sympatií nebo vazeb.


https://cz.sputniknews.com/20210512/v-usa-zemrel-nejstarsi-herec-na-svete-14454576.html


680
7
Berenika zverejnil(a) 24. 3. 2021 o 04:38
Zahraničná politika

Voľby v Izraeli opäť nemajú jasného víťaza, najviac hlasov získal Netanjahu


Pravicová strana Jednota (Likud) izraelského premiéra Benjamina Netanjahua dosiahla v utorkových predčasných voľbách najlepší výsledok. Informovala o tom agentúra AFP. Podľa agentúry AP však z prieskumov preferencií voličov vyplýva, že voľby v Izraeli opäť nemajú jasného víťaza.


Odhady troch hlavných izraelských televíznych staníc naznačujú, že ani Netanjahu a jeho náboženskí a nacionalistickí spojenci, ale ani rôznorodé spektrum Netanjahuových odporcov, nezískali parlamentnú väčšinu.


AP v tejto súvislosti predpovedá, že sa tým opäť vytvára pôda pre to, aby politická scéna v Izraeli zažila ďalšie týždne paralýzy. Objavil sa aj názor, že hrozia dokonca aj bezprecedentné piate parlamentné voľby.


Ak budú konečné výsledky v súlade s exit pollmi, oba tábory budú musieť rokovať s bývalým Netanjahuovým spojencom Naftalim Benetom, aby vďaka poslancom za jeho koalíciu Pravica (Jamina) niektorý z týchto blokov získal v 120-člennom Knesete väčšinu.


Benet sa síce hlási k Netanjahuovej tvrdej nacionalistickej ideológii, ale opakovane naznačil, že by bol otvorený spolupráci so svojimi politickými súpermi, ak by dostal šancu byť premiérom.


Podľa exit pollov zverejnených portálom The Times of Israel by blok strán podporujúcich Netanjahua mal získať 54 kresiel. Ak by súčasný premiér získal na svoju stranu Beneta, mal by jeho blok v parlamente väčšinu v podobe 61 poslancov. Tábor Netanjahuových odporcov má nateraz 59 kresiel.


Rola kľúčového hráča v povolebných rokovaniach sa pred voľbami pripisovala Islamskému hnutiu (Ra'am), ktoré zastupuje záujmy izraelských Arabov. Podľa predbežných výsledkov sa však táto strana do parlamentu nedostala.


https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/582107-izraelcania-idu-stvrtykrat-za-dva-roky-k-volebnym-urnam/


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 6 hod.
448
4

Marian Kotleba zjavne jediný, ktorý vie a nechce aby smrť Lučanského ostala zapadnutá prachom povedal čo si myslí o " samovražde" pána Lučanského.. Minimálne rodina generála si to zaslúži, okrem toho aj R.Fico ohlasoval na poslednej TB že o Lučanskom ešte budeme počuť.... ono to úzko súvisí s Kolíkovou a jej klamstvami a toto môže byť ďalší klinček do jej rakvy....dnes to síce ustála aj sa vyjadrila, že je veľmi unavená a potrebuje sa vyspať,.....NO CHÁPETE?...panička potrebuje spať...snáď čoskoro bude mať príležitostí dosť vo väzenskej cele....


https://www.infovojna.sk/article/video-pravda-o-vysetrovani-smrti-generala-lucanskeho-ocami-mariana-kotlebu


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 1 dňom o 23:22
256
1

Lavrov a Blinken sa dohodli na samostatnom stretnutí v Reykjavíku


Podľa ruského ministerstva zahraničia šéf ruského ministerstva zahraničia a americký minister zahraničia telefonicky rokovali aj o Washingtonovom návrhu na usporiadanie rusko-amerického summitu.
Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov a americký minister zahraničia Anthony Blinken v stredu telefonicky rokovali o harmonograme bilaterálnych kontaktov vrátane návrhu Washingtonu usporiadať americký a ruský summit. Taktiež sa dohodli na samostatnom stretnutí na zasadnutí ministrov Arktickej rady v Reykjavíku.


„Diskutovalo sa o harmonograme ďalších rusko-amerických kontaktov na nasledujúce obdobie, vrátane návrhu Washingtonu zorganizovať rusko-americký summit,“ uvádza sa vo vyhlásení ruského ministerstva zahraničia.


Ako bolo uvedené na ministerstve, počas rozhovoru sa hovorilo o téme interakcie medzi oboma krajinami Arktickej rady, najmä v súvislosti s presunom predsedníctva tejto štruktúry do Ruska na ministerskom zasadnutí rady v Reykjavíku dňa 20. mája. „Lavrov a Blinken sa dohodli na samostatnom stretnutí popri tejto schôdzi, aby sa zaoberali kľúčovými otázkami dvojstranných vzťahov a medzinárodnej agendy,“ dodala diplomatická služba.


Ruské ministerstvo zahraničia poznamenalo, že strany si „vymenili názory na prístupy k jadrovému problému Kórejského polostrova, obnovenie Spoločného komplexného akčného plánu pre iránsky jadrový program a zváženie úloh v oblasti strategickej stability“.


https://tass.ru/politika/11358307


Posledný príspevok od Boletus  ·  pred 1 dňom o 22:18
1.9k
13

Primäla ma k tomu moja úvaha a potvrdila to aj Danglárová karikatúra v Pravde zo včera.
https://nazory.pravda.sk/kresba/clanok/583957-danglar-10-4-2021/
Zatiaľ sa nebudem široko vyjadrovať, ale odvolám sa na posledné, alebo predposledné Pjakinové video, kde doporučuje aby sa Slovensko aj Česko spojili s Maďarskom, najlepšie všetci traja, nie jednotlivo a vytvorili tak trojspolok ako jádro - možno chápať V-4 - a vytvorili hodnotovú protiváhu v EU. Ďalej nejdem rozvádzať prečo. Celý cirkus s vakcínou prebehol tak ako prebehol a to preto aby sa dostalo k slovu Maďarsko, ako jasný spojenec globalistov a Ruska. Ak sa spojíme s Maďarskom, tak pôjdeme pod ruský vplyv. Aj preto Matovič tak tvrdo bojuje proti Neokonom na Slovensku. Vystupuje ako sám vojak v poli. Neverí nikomu, len sebe. Aké informácie má Matovič? Som zvedavý či blázon je blázon, alebo jeden z hráčov.


Posledný príspevok od JankA  ·  pred 1 dňom o 22:02
367
2

Fiasko českej diplomacie a poníženie Korčoka. EÚ nebude vyhosťovať ruských diplomatov


Šéf diplomacie EÚ Josep Borrell včera vyhlásil, že koordinované vyhosťovanie ruských diplomatov sa nechystá. Nechce zvyšovať napätie s Ruskom.


Borrell oznámil, že EÚ nechce zvyšovať napätie s Ruskom a tak ani po kauze výbuchu muničného skladu vo Vrběticiach ku koordinovanému vyhosťovaniu ruských diplomatov nateraz nedôjde.


Na 25. mája je naplánovaná širšia debata lídrov členských krajín EÚ o budúcich vzťahoch s Ruskom a podľa Borrella práve lídri jednotlivých krajín budú mať podstatné slovo pri určovaní ďalšieho vývoja.


Denník Štandard situáciu okomentoval ako neúspech českej diplomacie.


Veľké sklamanie
Pre Čechov má byť tento vývoj veľkým sklamaním, ktoré sa začalo už pri predchádzajúcej reakcii EÚ. Česi očakávali zo strany EÚ viac ako len verbálny prejav solidarity. Predpokladali razantnejší prístup a širokú podporu.


Razantného prístupu sa im dostalo od slovenského ministra Korčoka, ktorý sa svoju rusofóbiu pravidelne, ale márne, snaží zahaliť clonou diplomatického slovníka. V kauze výbuchu vo Vrběticiach sa angažoval veľmi proaktívne a chuť konať z neho vyžarovala až do samotného Washingtonu.


Sumár
Kauza s vyhosťovaním dopadla nasledovne. Korčok presadil aj proti vôli väčšiny obyvateľov Slovenska vyhostenie troch ruských diplomatov, Litva vyhostila dvoch, Lotyšsko, Estónsko a Rumusko jedného. Zatiaľ nekonalo ani tradične protiruské Poľsko, ani Maďarsko.


Fiasko
Celú situáciu nie je možné interpretovať inak ako fiasko českej diplomacie a poníženie slovenského ministra Korčoka. Ten totiž očakával, že spustil efekt snehovej gule, ostatné štáty sa pripoja a z vyhosťovania ruských diplomatov sa stane nový druh kolektívneho športu.


Realita Čechov a Korčoka pekne vyfackala. Žiadne vyhosťovanie sa nekoná. No Korčok by mohol zvážiť namiesto vyhosťovania hosťovanie. V krajine jeho srdcu blízkej, pretože Slovensko to nie je. Mnohým by sa uľavilo.


https://www.hlavnydennik.sk/2021/05/11/fiasko-ceskej-diplomacie-a-ponizenie-korcoka-eu-nebude-vyhostovat-ruskych-diplomatov/?fbclid=IwAR1GRL0zKi75h9rJQ8dEa4bA7EG6eX7BJOH7m_-c47SwVFDbn6lv2ClJ6jc


Posledný príspevok od constanze  ·  pred 1 dňom o 21:59
9.7k
82
Berenika zverejnil(a) 28. 2. 2021 o 14:30
Politika v SR

28.2.2021
Pozerali ste premiéra Matoviča na TA3? Už dlho som sa tak nenasmial - to bolo epické!
1 Moderátor Norbert Dolinský ho rozobral na šrot. Habkal ako žiačik pri tabuli. A to Dolinský patrí k tým najmenej náročným moderátorom a vždy hryzká slabo slabúčko. No Matovič to aj tak nedal - úplne vybuchol. Po tomto by som sa hanbil vyjsť na ulicu.
2 A tá plejáda výhovoriek, perfektné. Matovič samozrejme nemôže za to, aká je situácia na Slovensku. Môžu za to ľudia, lebo to "majú na saláme". Čiže - Matovič je super, zlí sú Slováci. Škoda, že si vybral takýto zlý národ, inde by ho určite docenili.
3 Ďalej za to môže "britský mutant" a možno aj nejakí iní mutanti z vesmíru, reptiliáni a tak. Môžu za to médiá, prezidentka, samozrejme Sulík a bol aj ten o Ficovi a Pellegrinim.
4 Zúfalý moderátor nevydrží a skromne sa spýta: "Ale pán premiér, predsa len, aspoň trochu zodpovednosti necítite? Ste premiér a sme najhorší na svete." A Matovič nič. Vyplakal sa, že je hromozvod.
5 A samozrejme - Matovič stále blúzni o tom, aké je povinné testovanie úchvatné. Počty úmrtí rastú kvôli testovaniu, lebo sa ľudia zhromažďujú v šóroch, ale Matovič si ďalej tľapká po pleci, aký je super, že vymyslel testovanie. Rútime sa dole a spievame si, ako krásne letíme - paráda!
6 Ale Matovič má aj na toto kúzelný argument: keďže si ľudia podľa prieskumu nemyslia, že v šóroch vírus chytia – tak ho nechytia.
7Keď zadržíš dych a povieš si, že ho nechytíš, tak nechytíš - prieskum neoklameš, dôležitá nie je realita, ale to, čo si o nej myslíš. Úplný Platón - realita je len odrazom našich ideí. Fascinujúce.
8 A prečo premiéra vôbec niekto otravuje s tým, aké opatrenia budú platiť od zajtra? Veď predsa unikol materiál do médií, tak načo by vydávali čokoľvek oficiálne - už sa štát neriadi statusmi, ale uniknutými lajstrami. Skvelé!
9 A ako inak - za nič nemôže ani minister zdravotníctva Krajčí. Veď on chcel lockdown pred Vianocami a Sulík mu to zarezal, plače Matovič. A moderátor neveriacky krúti hlavou: veď ste proti Krajčímu hlasovali aj vy a celé OĽaNO! Šach-mat. Ale Matovič ďalej hudie svoje - Sulík, Sulík, Sulík!
10 A Krajčí samozrejme chráni zdravie. A preto máme najviac úmrtí na svete. Jasné ako facka. Keď si mŕtvy, už neochorieš. Vivat Krajčí!
11 Skrátka, Matovič nenesie zodpovednosť za nič. On je tu iba premiér, to je skoro ako vrátnik na miestnom úrade. Chúďa naše. Poľutujme, pohlaďme.
12.Prebiehalo to asi takto. "Prečo tu Sputnik nie je? Stačí podpis vášho ministra." - "Bla-bla, chcem ju." - "Ale prečo tu nie je?" - "Lebo tento názor nie je populárny. A mňa nebaví hovoriť veci, ktoré nie sú populárne. Ale aj tak ho chcem"
13 Moderátor nestráca trpezlivosť: "Ale prečo tu Sputnik nie je? Jednoduchá otázka." - "Bla-bla, rokoval som s Kirillom." - "A prečo tu nie je Sputnik?" - "Fico a Pellegrini si zvolali tlačovky, to je trápne a sú to úbožiaci." - "Ale prečo tu nie je Sputnik?" - "Nechajte sa prekvapiť." Nech sa páči, toto je predseda vlády Slovenskej republiky.
14 To isté v ďalších témach. "Prečo neočkujete seniorov?" Matovič nevie, veď si zavolajte ministra zdravotníctva. Aj Matoviča to zaujíma, ale nezavolá a nezavolá. Však čo on s ním má, veď chápete, on je tu iba ten vrátnik, ehm, premiér.
15 A prichádza finálny argument, po ktorom ľahne k zemi celé Slovensko: "Čo odo mňa chcete, veď ja som si ani diplomovku sám nenapísal“. Amen-tma.
16 Ale to nebolo všetko. tie epické chvíle, keď Matovič vytiahol Komenského - to sme sa už dostali za hranice smiechu. Vraj - "opakovanie je matka rozumu či-jak-sa-to-povie".
17 Povie sa to „múdrosť“, vážený pán premiér. To je to, za čo sa u vás modlila pani Chlóra Salara Banda. A nevydalo.
18 Nič tragickejšie ako Igora Matoviča ešte Slovensko nezažilo. Ono je to ale čím ďalej horšie. Matovič kompletne stratil kontakt s realitou a smeje sa na ňom polovica Slovenska. Tá druhá sa už smiať nevládze, lebo už dokáže len plakať -Matovič jej zobral všetko.
Ten chlap za jeden rok zničil Slovensko a bude trvať roky, kým Slovensku vrátime život.


Posledný príspevok od zuzka  ·  pred 1 dňom o 21:44
41.7k
346

Toto vlákno slúži na chronologické sledovanie oficiálnych publikovaných informácií o očkovaní a jeho účinkoch.


TASR dnes vydala tieto správy:


V Maďarsku nezaznamenali žiadne vážnejšie vedľajšie účinky vakcíny


SR hlási 67 podozrení na nežiaduce účinky po očkovaní proti Covid-19. Niekoľko z nich je závažných

  • túto správu neviem nájsť na webe TASR, ale Hlavné správy ju uviedli ako zdroj, nejde o redakčnú vec

  • https://www.hlavnespravy.sk/statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv-eviduje-67-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-po-vakcine-proti-covid-19/2402682

  • boli nahlásené „nezávažné nežiaduce reakcie“, ako zvýšená teplota, zimnica, únava, slabosť, bolesť hlavy, svalov a kĺbov a podobne

  • bolestivosť v mieste vpichu a bolesť ramena či končatiny, do ktorej bola podaná vakcína
  • jedno hlásenie uvádzalo pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, dve hlásenia predkolapsový stav, jedno anafylaktickú reakciu a posledné nevoľnosť, potenie a vracanie.
  • hlásenia súvisiace s alergickými reakciami boli hlásené u osôb, ktoré udávali predchádzajúcu alergickú anamnézu, a ich stav sa po podaní korekčnej liečby upravil

Posledný príspevok od GBB  ·  pred 1 dňom o 20:40
225
1

Tlačová konferencia Lavrova a generálneho tajomníka OSN -live


Hláva ruského ministerstva zahraničia Sergej Lavrov rokovala v Moskve s generálnym tajomníkom OSN Antoniom Guterresom. Počas rozhovoru diskutovali o otázkach posilňovania efektívnosti a autority OSN pri prekonávaní moderných výziev a hrozieb. RT vysiela tlačovú konferenciu naživo.


https://russian.rt.com/world/article/861135-lavrov-guterresh-oon-peregovory


Posledný príspevok od Mirec D.  ·  pred 1 dňom o 20:17
1.2k
13
Berenika zverejnil(a) 24. 2. 2021 o 17:38
Zahraničná politika

USA požiadali o ich vrátenie do Rady OSN pre ľudské práva


USA budú zvolené do Rady OSN pre ľudské práva na roky 2022 - 2024. Oznámil to americký minister zahraničia Anthony Blinken, informuje agentúra Reuters.


"_Pokorne žiadame ďalšie členské štáty OSN, aby podporili našu žiadosť o návra_t," uviedol.


V októbri bolo Rusko na tri roky zvolené za člena Rady OSN pre ľudské práva. Za toto rozhodnutie hlasovalo 158 štátov. Mike Pompeo, vtedajší minister zahraničia USA, toto rozhodnutie kritizoval a uviedol, že potvrdzuje správnosť amerického kroku v roku 2018.


Americkí predstavitelia oznámili vystúpenie krajiny z HRC v roku 2018. Administratíva bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa opakovane kritizovala Radu za jej „zaujatý“ postoj k Izraelu a za členstvo vo Venezuele, Číne a na Kube.


https://lenta.ru/news/2021/02/24/prettyplease/


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 19:32
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234 ... 61
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept