Zobraziť kategórie

Koncepcia sociálnej bezpečnosti – základ lepšej, dlhodobo udržateľnej spoločnosti

Každý v miere svojho chápania pracuje pre seba a svojich blízkych a v miere svojho nechápania pracuje na tých, ktorí chápu a rozumejú viac.

6.7k
75

"Řeporyjec vs projekt Medvídek"
Rozděl a panuj.
Zlý muž x hodný muž.
“Kosa narazila na kámen.”
Jednovaječná dvojčata v synergii.
Na CNN Prima News 22.02.2021 ve 20:15.
Dva projekty.


“Flákanec a Řeporyjec v jednom studiu. Více raději nedodáváme, bylo to sprosté”
22.02.2021 22:55
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Flakanec-a-Reporyjec-v-jednom-studiu-Vice-radeji-nedodavame-bylo-to-sproste-654888


“Na h*vno to bylo! Pavel Novotný po show s Volným splaskl. Nemohl usnout”
23.02.2021 7:47
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Na-h-vno-to-bylo-Pavel-Novotny-po-show-s-Volnym-splaskl-Nemohl-usnout-654894


Posledný príspevok od Quilgen  ·  pred 21 min.
7.9k
36

Otázka - Odpověď V.V. Pjakina 14.6. 2021
https://fct-altai.ru/qa/video/vopros-otvet-ot-14-iyunya-2021-g
Jenže udržovat při životě Pax Americana
znamená jen jedno, zánik celé civilizace.
Ono po přeformátování Sovětského svazu mělo totiž nastoupit přeformátování USA.
Jenže to přeformátování SSSR jim nevyšlo přesně podle plánu.
Ruská civilizace tuto situaci využila,
a když shodila „mraksistické“ břímě,
vrátila se opět na hlavní
cestu budování ruského světa.
Ale ta potřeba přestavby USA
přece nikam nezmizela.
Existenci Pax Americana, který
spotřebovává zdroje planety jako saranče
a ničí na své cestě vše, co se rozvíjí,
dlouho civilizace nepřežije.
Takže Ameriku je nutné přeformátovat
a Pax Americana zlikvidovat.
Tu přestavbu USA je v každém případě nutné
provést! Je to otázka přežití světové civilizace.
Dnes se celá civilizace na planetě Zemi drží na hřebíku nazývajícím se Rusko.
Když ten hřebík vytáhnete,
tak se posype všechno.
Když teď vytáhnete Putina ze světového systému řízení, posype se všechno.
Všechno se okamžitě rozsype.
A všichni si to velmi dobře uvědomují.
Mám na mysli ty hráče, kteří jsou nějakým způsobem navázáni alespoň na mezinárodní politiku,
vůbec nemluvě o té globální. . .


Posledný príspevok od Quilgen  ·  pred 24 min.
140.6k
949

Toto vlákno slúži na chronologické sledovanie oficiálnych publikovaných informácií o očkovaní a jeho účinkoch.


TASR dnes vydala tieto správy:


V Maďarsku nezaznamenali žiadne vážnejšie vedľajšie účinky vakcíny


SR hlási 67 podozrení na nežiaduce účinky po očkovaní proti Covid-19. Niekoľko z nich je závažných

 • túto správu neviem nájsť na webe TASR, ale Hlavné správy ju uviedli ako zdroj, nejde o redakčnú vec

 • https://www.hlavnespravy.sk/statny-ustav-pre-kontrolu-lieciv-eviduje-67-hlaseni-podozreni-na-neziaduce-ucinky-po-vakcine-proti-covid-19/2402682

 • boli nahlásené „nezávažné nežiaduce reakcie“, ako zvýšená teplota, zimnica, únava, slabosť, bolesť hlavy, svalov a kĺbov a podobne

 • bolestivosť v mieste vpichu a bolesť ramena či končatiny, do ktorej bola podaná vakcína
 • jedno hlásenie uvádzalo pretrvávajúce zvýšenie tlaku krvi, dve hlásenia predkolapsový stav, jedno anafylaktickú reakciu a posledné nevoľnosť, potenie a vracanie.
 • hlásenia súvisiace s alergickými reakciami boli hlásené u osôb, ktoré udávali predchádzajúcu alergickú anamnézu, a ich stav sa po podaní korekčnej liečby upravil

Posledný príspevok od Prometeus  ·  pred 35 min.
174
1

Vdova po bývalém americkém senátorovi Tedu Kennedym, Victoria Kennedyová, se má stát novou americkou velvyslankyní ve Vídni. Americký prezident Joe Biden navrhl Kennedy na post velvyslankyne USA v Rakousku, informovala včera americká média s odvoláním na Bílý dům. Nominace se očekávala od předchozího týdne poté, co prezidentské kancléřství ve Vídni prohlásilo, že jí Rakousko udělilo oficiální souhlas.
Navrh musi projit ale senatem. Ocekava se, ze senat navrh Bidena podpori.
Kennedy musi podstoupit slyšení. Tento postup by se mohl táhnout do podzimu.
Spolkovy kancler Sebastian Kurz (ÖVP) oznacil toto jmenovani jako "vyznamenani" a "cest" pro Rakousko.
https://orf.at/stories/3221927/


Y
Posledný príspevok od delnas  ·  pred 3 hod.
7.2k
66

Zdravia všetkým.
Práve prebiehajú protesty pred parlamentom na Slovensku. Dávam sem niekoľko odkazov na vysielanie naživo. Už bol voči ludom použití aj slzný plyn v malom množstve.
https://www.hlavnespravy.sk/pred-narodnou-radou-sa-zisli-protestujuci-ktori-odmietaju-diskriminaciu-nezaockovanych/2617570


https://m.facebook.com/watch/live/?v=2950175848634966&ref=watch_permalink&_rdr
Neviem či nedôjde k úmyselným provokáciám na vyvolanie stretov s políciou. No vyzerá to že nastáva bod zlomu.
Veľa pevných nervov pred parlamentom a vy policajti používate hlavu a nedajte sa zneužiť.
S pozdravom Peter.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 5 hod.
877
17
Peter Peto zverejnil(a) pred 1 dňom o 18:57
Mimo kategórií
Názor Zem

Zdravia všetkým.
Toto vlákno zakladám len preto lebo v poslednom čase sa čím ďalej tým viac stretávam s názorom že je zem plochá. Stáva sa mi že má presviedčajú o svojej pravde. Aký je váš názor na tieto teórie. Dokonca ani teória plochej zeme nie je jednotná. Posledný model bola polguľa.
60fee73e2a4a5
Ďalšia verzia je už iná
60fee7c26dbc0
V oboch prípadoch mi nikdy nedokázali na model vysvetliť fenomén polárny deň a noc.
Potom tu máme model momentálne považovaný za klasický Zem je guľatá.
60fee8699d60f
K jej fungovaniu netreba veľa ďalších popisov všetci to určite poznáme.
Nakoniec som si nechal teóriu Dutej Zeme.
60fee8ef4d731


Obrázok je dúfam dosť jasný. Aký je váš názor na tieto teórie. Ktorú z nich považujete za správnu? Túto tému som nahodil viac menej ako intelektuálne cvičenie.
S pozdravom Peter.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 5 hod.
10.6k
199

Zjednodušeně řečeno je Pjakin vymývač mozků. Problém je v tom, že on sám svatosvatě věří tomu co dělá a svatosvatě věří ve svojí pravdu, čímž dokáže strhnout na svou stranu a je v tom co dělá velmi přesvědčivý.


Podívejme se jeho analytice na zoubek.


Když v roce 2014 po převratu na Ukrajině naháněly popravčí komanda Janukovyče, a přežil živý jen díky tomu, že Rusko poslalo extrakční tým na jeho záchranu, tak Pjakin tvrdil, že „Putinovi se povedlo na úrovni globální politiky dosáhnout převodu Janukovyče z jurisdikce USA do jurisdikce Ruska“. Skutečně? Vždyť je to zjevná hloupost, pohádky ovčí babičky. Janukovyče se podařilo zachránit proto, že extrakční tým který poslalo Rusko byl úspěšnější, než banda zabijáků, které poslal Washington. Zamyslel se někdo tehdy nad tím, že Pjakin tvrdí úplně směšnou věc, která nevydrží banální srovnání se skutečností? Nikoliv, protože část „kouzla Pjakina“ spočívá v tom, že u svých stoupenců paralyzuje schopnost kriticky přemýšlet nad tím, co říká. Já jsem se tehdy nad touto jeho zjevnou hloupostí také nezamyslel.


Když se Rusko před pár lety zbavilo státního dluhu USA v objemu desítek miliard dolarů, tak to Pjakin označil za akci podpindosníků tj. nepřátel Ruska. Ani se mi nechce popisovat absurdnost podobného tvrzení. Prodej bezcenných papírků, dluhu který se nebude nikdy vracet, a nákup namísto toho zlata a jiných aktiv, označil Pjakin za protiruskou činnost.


Když Pjakin v jednom díle před pár lety tvrdil neověřitelné věci o atentátu na Heydricha, Lin napsala na vodaksb příspěvek (protože historie je její koníček), že Pjakin plácá úplné nesmysly a nesedí ani nic z faktů které uvádí, počínaje datumy. Že nic z toho co Pjakin tvrdí nejde nijak ověřit a nesedí to z žádnými historickými dokumenty. Reakce diskutujících? Nulová.


Mohl bych pokračovat desítkami podobných věcí, ale komu nestačí tyto tři příklady, tomu by nepomohlo ani několik desítek dalších.


Kdo si chce na vlastní pěst ověřit adekvátnost Pjakina, nechť si ověří, zda dávají smysl jeho obvinění vznášená v souvislosti s knihou Základy sociologie 6, na téma, že „VP SSSR přijal za svou definici hybridní války od Gosdepu USA“. Kniha je volně dostupná v češtině, takže tomu nic nebrání.


V roce 2018 Pjakin zaútočil ze své iniciativy na VP SSSR a označil autorský kolektiv za zrádce a kolaboranty, a oznámil, že „je ochotný převzít na sebe roli vnitřního prediktoru“. Klasické schéma převzetí řízení a převzetí kontroly nad Koncepcí. Od té doby útočí dále a tvrdí, že skutečné knihy VP SSSR jsou jen ty do roku 2018, a dále lidé mají zřejmě číst jeho knihy.


Jedna věc je, pokud by takové zásadní obvinění stály na pevných a jasných základech. Druhá věc je, pokud takové zásadní obvinění, které vyžaduje naprosto neprůstřelné základy, stojí na kompletně vymyšlených a lživých tvrzeních. Takových, které nedávají nejmenší smysl, když si je člověk začne ověřovat, a ukáží se banálně v rozporu s realitou. Ale jak říkám, ověřte si sami, jestli jeho obvinění dávají smysl. Pokud si to každý sám neprostuduje, tak aby VĚDĚL, jak se věci mají ve skutečnosti, tak je nějaká diskuse zbytečná. Jediná věc, která zde stojí na pevných a neprůstřelných základech, je analýza od VP SSSR ukazující, že Pjakin není psychicky v pořádku, protože kdyby byl, tak nemůže překrucovat realitu bez nejmenší schopnosti sebereflexe podobným způsobem, jako to dělá.


Pjakin věří, že má pravdu a že dělá správnou věc, ale to je tak všechno, co se o té situaci dá říct. Chápu že je nepříjemné když člověk zjistí že naletěl, ale čím dříve si to člověk uvědomí, tím lépe pro něj. Pokud by bylo s Pjakinem vše ok, tak by se ukázalo že i jeho obvinění na adresu VP SSSR stojí na pevných základech, je to tak? Tak si to ověřte.


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 6 hod.
21.2k
138

Pokus o analýzu, na tému povinného očkovania. Trochu na ukľudnenie povzbudenie. Skúsení kolegovia prepáčia chyby a dajú spätnú väzbu.


Ja tému očkovanie sledujem dlho, mám naštudovanú legislatívu. V posledných týždňoch sledujem enormné narastanie tlaku, čo mi nepridáva na nálade. A začala som si všímať niektoré veci, ktoré možno nesúvisia, možno áno, ale v každom prípade dávajú akoby trochu nádeje.


Očkovanie je téma číslo jeden, ale nejde o ochranu zdravia a už vôbec nie pred covidom. Zaujímavé info tu:


Ale je to rozpačité, už to ani nevedia skoordinovať. Tie mikrofóny to nie je žiadna náhoda, oni idú vyvíjať tlak, výsledkom bude protitlak. Dovolenka sa premení na horor, nepovedal, že ide o ochranu zdravia. Aspoň formálne.

 1. To, že to asi nie je cesta, vidieť na 2 udalostiach

https://www.hlavnespravy.sk/general-viktorin-sa-uz-nemoze-pozerat-na-udajne-zneuzivanie-ozbrojenych-sil-sr-nie-sme-vo-vojnovom-stave-aby-sme-plytvali-kapacitami-a-financnymi-prostriedkami/2589436

https://www.cas.sk/clanok/2544713/co-sa-to-deje-v-dome-ministra-vnutra-mikulca-zasahuje-policia/

Oznámili, že polícia a vojsko budú nasadené na kontroly. Ten zásah bol deň po tlačovke. Podľa info z FB zo skupiny Slováci v Rakúsku, nejaké kontroly sú, ale nie sú také masívne ako bolo avizované. Dokonca niekde nič.


Citujem z článku:


Je pravda, že podobný návrh, ako sa právne vysporiadať s povinným očkovaním, rieši ministerstvo spravodlivosti už dva mesiace.


Takže oni tu už riešia 2 mesiace, kedy nastúpil do Úradu nový minister? Nebolo to 1. apríla, ešte sme si z toho robili srandu. Možno toto bolo tá pravá príčina, keď všetci ostatní ostali mohol aj M. Krajčí ostať, už horšie to byť z jeho strany nemohlo.


V každom prípade ukazuje to na určitú bezmoc. Načo potom lejú peniaze do reklamy? Okrem očividných dôvodov, oni nemajú problém s klienteliznom, takže toto nebude úplne ono.


Nie je spôsob legálny, keď sa chcú aspoň trochu tváriť ako právny štát, je otázne dokedy.


Ja som nateraz kľudná, keby to mohli už to spravia, testujú to všade, ale nie je to ako presadiť. Neočkovancov je dosť veľa, preto ešte táto cesta - veľa ľudí podľahne tlaku, že chcem cestovať pod. Takže treba len vydržať a nevenovať tomu zbytočne energiu, žiadnu.


Možno je analýza chybná, bude rada za akékoľvek postrehy zo strán skúsených analytikov.


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 7 hod.
481
4

Keďže stále chýba všeobecné vlákno pre kryptomeny a tých článkov či už dôležitých alebo iba zaujímavostných býva pomerne dosť a doteraz som ich dával do témy Kam s nimi? (lebo som vhodnejšiu nenašiel a tam sa o tom písalo), kde sa ich už nakopilo a keďže názov tej témy nie je pre toto ideálny, tak zakladám nové vlákno a kopírujem moje staré príspevky sem.


Mladík investoval 20 dolárov do kryptomeny: Ráno sa zobudil a zistil, že je trilionár! (25. 6. 2021 o 12:03)
https://www.topky.sk/cl/13/2138623/Mladik-investoval-20-dolarov-do-kryptomeny-Rano-sa-zobudil-a-zistil-ze-je-trilionar
(zaujímavá technická chyba alebo promo na istú kryptomenu)


Miliardár George Soros vstúpil do sveta kryptomien (5. 7. 2021 o 16:08 )
https://fontech.startitup.sk/zatracoval-bitcoin-teraz-s-nim-zacina-obchodovat-miliardar-george-soros-vstupil-do-sveta-kryptomien


Rozhovor: Ťažím kryptomeny a len na elektrinu miniem 3000 €, netreba mať veľké oči (7. 7. 2021 o 14:24)
https://fontech.startitup.sk/rozhovor-tazim-kryptomeny-a-len-na-elektrinu-miniem-3000-e-netreba-mat-velke-oci


Odvrátená strana hromadnej ťažby kryptomien: „Bitcoinová továreň“ zohrieva celé jazero (7. 7. 2021 o 14:24)
https://fontech.startitup.sk/odvratena-strana-hromadnej-tazby-kryptomien-bitcoinova-tovaren-zohrieva-cele-jazero


Kryptominerov vymákli aj na Ukrajine, ťažili aj na 3800 PS4 konzolách (13. 7. 2021 o 11:01)
https://www.sector.sk/novinka/260525/kryptominerov-vymakli-aj-na-ukrajine-tazili-aj-na-3800-ps4-konzolach.htm


V Česku vybuchla „kryptomenová atómovka“. Jedna z bánk blokuje ľuďom transakcie na kryptoburzy (13. 7. 2021 o 12:43)
https://fontech.startitup.sk/v-cesku-vybuchla-kryptomenova-atomovka-jedna-z-bank-blokuje-ludom-transakcie-na-kryptoburzy


Malajzia tiež zasiahla proti minerom, zabavila a zvalcovala 1069 minovacích zostáv (18. 7. 2021 o 13:37)
(+foto a video valcovania)
https://www.sector.sk/novinka/260837/malajzia-tiez-zasiahla-proti-minerom-zabavila-a-zvalcovala-1069-minovacich-zostav.htm
https://vosveteit.sk/malajska-policia-zakrocila-proti-ilegalnej-kryptofarme-vybavenie-presla-cestnym-valcom


Záhadná bitcoinová peňaženka bola nečinná 9 rokov. Teraz z nej niekto presunul bitcoiny v hodnote 21 miliónov dolárov (20. 7. 2021 o 15:19)
https://www.interez.sk/zahadna-bitcoinova-penazenka-bola-necinna-9-rokov-teraz-z-nej-niekto-presunul-bitcoiny-v-hodnote-21-milionov-dolarov


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 7 hod.
11.2k
87

Vlákno pre správy o pokusoch zavádzať vakcinačný apartheid vo svete a o prípadných krokoch späť, ktoré sa v iných vláknach môžu "stratiť" a budú nám chýbať v našej mozaike o tomto vývoji


Posledný príspevok od ruspek  ·  pred 7 hod.
401
3

Rusko
-Namorni prehlidka ve Meste na Neve, vice jak 50 lodi, letadla a ponorky. Zucastnil se i Pakistan, Indie a Iran. Stejne pak se konaly namorni prehlidky v Sevastopoli, na Baltu a jinde.
V syrskem meste Tartus se take konala ruska namorni prehlidka - 9 bojovych lodi, 13 letadel na nasi bazi.
-Petrohrad - V.V. Putin se zucastnil spusteni na vodu supertraulera "Mechanik Sizov", velke mrazici lodi pro rybolov.
-Premier Misustin je na navsteve Dalneho Vychodu. Navstivil Sachalin, kurilsky ostrov Iturup a predklada presidentu Putinovi navrh o vytvoreni svobodne celni zony na Kurilach.
Misustin a s nim jeste nekolik vicepremieru a ministru navstivi jeste vice oblasti na DV - Charkovskou oblast, Irkutsk atd.


Afganistan
Vudce oblasti, generalplukovnik Latin navstivil Tadzikistan a proveroval, jak si zde vedou pri priprave potencialniho odrazeni utoku z teritoria Afganistanu. Davne objekty SSSR, "Okno", z tohoto uzemi kontroluji vzdusny a kosmicky prostor.


USA
President Biden je znepokojen z pomluv - demokrate-pedofilove maji rozvracet obyvatelstvo USA. Biden je proti rozsirovani takovych pomluv.
Minuly tyden tam bylo usmrceno v ruznych prestrelkach 430 lidi. Teto noci zahynuli 3 lide v Seattle.
V dusledku prestrelek a sarvatek je zraneno nekolik tisic lidi.


Tunis
Masivni protesty proti premierovi a parlamentu kvuli slabemu boji s covidem a kvuli slozite ekonomicke situaci v zemi.
President po te prijal opatreni, ktere vyvolalo ruzne reakce. Vojenska technik obkrouzila parlament residenci premiera. Vyzval premiera k demisi. Mluvci parlamentu to nazvala statnim prevratem.
Vzpomente, zejmena Tunis stal pred presne 10ti lety na zacatku retezce serie barevnych revoluci na BV.
Uvidime, jestli tato udalost zustane lokalni nebo jestli bude opet zacatkem sirokeho destabilizacniho procesu na BV.

Izrael

Pokracuje ve valce na vsech frontach, odvetne udery po teritorii Hamas, obcanska valka pokracuje mezi Palestinci a Izraelem, take vystrelili opet 2 rakety po Syrii. Utok byl odvracen syrskym PVO BUK M2E. Podrobnosti na:
https://avia.pro/news/rossiyskie-buk-m2e-otrazili-novuyu-ataku-izrailya-na-siriyu-tretyu-za-nedelyu
Izrael nejak nemuze stabilizovat svou zahranicni politiku po Netanjahuovi. Utoky pokracuji.


Kuba
2 ruska letadla priletela na Kubu s 808 t nakladu. Doufejme, ze zustane Kuba ostrovem svobody.
https://www.youtube.com/watch?v=ylL6FUrTFek


Y
Posledný príspevok od Putinovec  ·  pred 8 hod.
1.4k
9

Podľa tohto videa donedávna tu prebiehala kolonizácia a kolonizátori museli to vzdať lebo nielen sme nepristúpili v dostatočnom množstve na otrokársky koncept kolonizátorov, ale aj sme odmietli rezať medzi sebou ako to kolonizátori plánovali v prípade neúspechu, a teraz môžeme vytvoriť planetárnu civilizáciu.
https://www.youtube.com/watch?v=zUXYDNiicn4


Ak niekto chce urobiť podrobný prepis a sumár, tak brániť tomu nebudem.


Posledný príspevok od Peter Peto  ·  pred 9 hod.
565
4

Vlákno pre informácie o aktuálnom vývoji vo Francúzsku


Ochranka francouzského prezidenta odstoupila kvůli Covid omezením; nechce a nebude chránit prezidenta Macrona: „Macron nestojí za to, aby se za něj umíralo!“
https://cz24.news/ochranka-francouzskeho-prezidenta-odstoupila-kvuli-covid-omezenim-nechce-a-nebude-chranit-prezidenta-macrona-macron-nestoji-za-to-aby-se-za-nej-umiralo/


Posledný príspevok od ruspek  ·  pred 10 hod.
6.3k
61

Zadržali kľúčového príslušníka NAKA svedčiaceho o tom, ako samotní vyšetrovatelia manipulujú výpovede kajúcnikov
Ján Kaľavský mal vyšetrovateľovi detailne opísať, ako sa postupuje v mediálne sledovaných kauzách, postavených najmä na navzájom sa podporujúcich výpovediach kajúcnikov.
Príslušník NAKA, ktorého zadržali v rovnakom čase, ako chceli aj jeho bývalého šéfa Branislava Zuriana, má vypovedať, ako orgány pripravujú kajúcnikov. Je kľúčovým svedkom aj obvineným.


https://www.infovojna.sk/article/zadrzali-klucoveho-prislusnika-naka-svedciaceho-o-tom-ako-samotni-vysetrovovatelia-manipuluju-vypovede-kajucnikov


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 11 hod.
11.4k
102
Berenika zverejnil(a) 15. 3. 2021 o 16:47
Zahraniční analytici

Tieto nástroje boli mimo kontroly bankárov. Michail Chazin


03:00 Funkcia sociálnych médií v klesajúcej ekonomike
03:30 Ako bankári kontrolujú moc
04:50 Nástroje sú mimo kontroly bankárov
07:19 Noví páni americkej moci
07:55 Hlasujte za výsledok, či budete nasledovať vládu
09:50 Prečo program 2020 ešte nebol napísaný
14:15 Podstata zavedenia justície pre mladistvých v Rusku
15:20 Nevýhoda zmenární v každom dome
16:10 Iná menová politika
18:10 Jediná krajina na svete, ktorá teraz zvyšuje dane
22:26 Putinova logika s kolapsom dolárového systému
24:39 Scenáre zrútenia monopolu digitálnych gigantov
28:30 Prerozdelenie majetku zmiznutého podniku
34:40 Kam sa vyvinie kapitalizmus v globálnej kríze
38:55 Svetoví lídri, ktorí sa pozerajú do budúcnosti
41:07 Život v Moskve po kolapse ekonomického modelu
43:14 Problém udržania úradníkov


https://yandex.ru/efir?stream_id=vTHafKMy3rgU&f=1


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 11 hod.
280
0

Kurz: Nechci tuto nemocnou ideologii v Evropě
Vyjímám jen úryvek z interview rakouského kancléře Sebastiana Kurze pro německý Bild:
Reportér: "Skutečně chcete Afghánce, kteří prchají před soudci Talibánu, nařizujícími kamenování homosexuálů, ponechat jejich osudu?"
Kurz: " Hlavně nechci tuto nemocnou ideologii v Evropě.
A mnoho lidí, kteří přicházejí do Evropy od roku 2015,
ji přináší s sebou."
https://www.bild.de/wa/ll/bild-de/privater-modus-unangemeldet-54578900.bild.html


36.2k
237

Doporučuji česko-moravsko-slezským diskutérům seznámit se s aktuální situací na Slovensku
https://oracle911blog.wordpress.com/2021/01/03/vyzva-rodicom-a-riaditelom-skol/
Vývoj v ČR jde jinou cestou . Je to dáno, m.j., i jiným tandemovým řízením MZ+AB . Strategie chaosu je nejlepší brzdným mechanizmem vůči velmi agresivnímu vnějšímu tlaku. Slovensko má bohužel tandem zcela opačný .


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 18:05
385
1
Atevi zverejnil(a) pred 1 dňom o 16:11
Politika v ČR

Return to Essential Scientific Ethos and Transparency


Účelem spolku je obnova základního vědeckého étosu, transparentnosti a svobody v akademickém výzkumu ve prospěch všech živých bytostí.


Cíle spolku Resetheus:


 • Identifikovat scientismus ve vědě a poukazovat na jeho dogmata.
 • Identifikovat střet zájmů ve vědeckém výzkumu.
 • Podporovat akademickou svobodu ve výzkumu a poukazovat na její potlačování.
 • Obnovit zdravou debatu a skepsi ve vědeckém bádání.
 • Obnovit přesné vědecké postupy ve výzkumu a jejich dodržování.
 • Iniciovat opakování opakovatelných studií.
 • Provádět vlastní nezávislý výzkum a nezávislé studie.
 • Iniciovat výzkum v nedostatečně financovaných oblastech.
 • Iniciovat výzkum příčin nemocí a obnovy zdraví.

https://resetheus.org/


Žádosti o informace MZČR podle 106/1999 Sb. a odpovědi
https://resetheus.org/korespondence/mzcr/


Odborná stanoviska:
https://resetheus.org/odborna-stanoviska/


Odborná literatura:
https://resetheus.org/odborna-literatura/


Zverejnené videá:
https://odysee.com/@resetheus:5@resetheus:5

Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 17:38
50.9k
209

Po vcerajsej smrsti parthe zakladam tuto temu, aby sme mohli vidiet, rozoznat, kto nas opustil a ci bol ockovany (ak to dostupne data dovoluju). Nie kazda smrt je smrt z ockovania a uz vobec nikto to neprizna, aspon teda teraz, tak sa teda zamerajme na klucove slova: nahla, neocakavana, v case osobneho volna. Ak mate nejaku evidenciu, pridajte ju sem vo forme screenshotov a linkov, linky zyknu miznut ale screenshoty ostavaju, idealne oboje.


Zameral by som to na region V4, idealne SK/CZ, z fcbokov sa da dostat najblizsie k pravde. Samozrejme, ak to bude celosvetovo znama osobnost a s potvrdenym ockovanim, pridajte ju.


Bolo by dobre aby tato tema sluzila pre tych, ktorych sa snazite prehovorit aby pockali s tym "zazrakom".


Posledný príspevok od zuzka  ·  pred 1 dňom o 17:00
12.8k
84
TauRus zverejnil(a) 14. 5. 2021 o 23:26
Zahraničná politika

V prostorách Novosibirské nápravné kolonie č. 8 byly instalovány červené telefonní budky, které vytvářejí atmosféru Londýna, píše „Taiga.info“.Vedení FSIN poznamenalo, že taková designová inovace by vězňům umožnila obnovit „společensky užitečné vazby“. Na zdi za kabinami vězni malovali hlavní památky Londýna.


„Pro maximální přenos atmosféry Londýna vytvořili účastníci uměleckého kroužku v této místnosti ilustraci hodinové věže Westminsterského paláce, běžně známého také jako Big Ben,“ uvedlo regionální oddělení Novosibirské federální vězeňské služby.


Pro vězně v červených kabinách byly instalovány telefony a videotaxofony.
https://avatars.mds.yandex.net/i?id=2a000001796adbad8c5ece1ff9086b29c8a8-1607927-fast-images&n=13&exp=1


Pro ruskou kompradorskou elitu jen to nejlepší...smile


Ptají se jednoho ruského oligarchy, kde stráví svůj důchodek? A on odpoví: Tam, kde jsem naplánoval - v Londýně. smile


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 1 dňom o 16:57
405
4

Lietadlo z Minska núdzovo pristálo v Moskve


Lietadlo Boeing-737 bieloruskej spoločnosti Belavia na linke z Minska do juhotureckého letoviska Antalya v pondelok po vyslaní núdzového signálu úspešne pristálo na moskovskom letisku Domodedovo. Informovala o tom agentúra TASS s odvolaním sa na zdroj z prostredia letectva.


Podľa zmieneného zdroja sa na palube lietadla nachádzalo viac ako 180 cestujúcich a sedem členov posádky. Tento zdroj pre TASS takisto uviedol, že lietadlo bezpečne pristálo na letisku len s jedným fungujúcim motorom.


Stroj vyslal núdzový signál počas preletu nad Belgorodskou oblasťou, ktorá leží na juhozápade Ruska na hraniciach s Ukrajinou. Lietadlo zmenilo kurz najskôr smerom k mestu Voronež a až potom k Moskve.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/595680-lietadlo-z-minska-nudzovo-pristalo-v-moskve/


Posledný príspevok od val  ·  pred 1 dňom o 16:49
1.3k
12
GBB zverejnil(a) 25. 5. 2021 o 18:48
Mimo kategórií
Google

Doktor Google


Google by rád šprtal aj do medicínskeho biznisu a práve oznámil, že vyvinul aplikáciu na báze umelej inteligencie pre identifikáciu kožných ochorení. Po poslaní príslušných fotiek navrhne niekoľko približných diagnóz a nasmeruje na ďalšie informácie o nich. Vraj dosahujú už 84% úspešnosť. V spolupráci so Stanfordskou Univerzitou plánuje nástroj ďalej vylepšovať a otestovať v zdravotníckych zariadeniach.


SK: https://pc.zoznam.sk/novinka/doktor-google-dostava-novy-rozmer
EN: https://www.theverge.com/2021/5/24/22451361/google-skin-condition-dermatology-symptom-checker


Posledný príspevok od val  ·  pred 1 dňom o 16:29
4k
49

Severní Korea oznámila, že se nebude účastnit nadcházejících letních olympijských her v Tokiu. Jako důvod uvedla snahu ochránit své sportovce před pandemií covidu-19. Podle jihokorejské agentury Jonhap to sdělil olympijský výbor KLDR.


https://www.sport.cz/olympiada/loh-2020-tokio/clanek/2262391-severni-korea-zrusila-svou-ucast-na-olympiade-v-tokiu.html


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 1 dňom o 16:27
1.9k
14
kata zverejnil(a) 2. 2. 2021 o 17:09
Politika v SR

Fico daroval Blahovi zaujímavú knihu
https://www.facebook.com/LBlaha/posts/2868060900099137


Robert Fico mi so smiechom daroval knižku o americkej CIA, možno sa mi zíde pri ďalšom grilovaní Daniela Lipšica


At the Center of the Storm: My Years at the CIA
Autor George Tenet, Bill Harlow60197915d39a0


 • Bývalý riaditeľ americkej spravodajskej služby CIA George Tenet, ktorému v pondelok vychádzajú knižné memoáre, spôsobil svojimi tvrdeniami obsiahnutými v publikácii rozruch ešte pred jej uvedením na trh. V knihe sa Tenet vyjadruje k začiatku vojny v Iraku, vyšetrovacím technikám v boji proti terorizmu a ďalším udalostiam a citlivým témam.

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/3273158/byvaly-sef-cia-george-tenet-vydava-kontroverznu-knihu.html


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 14:48
16.2k
132
Berenika zverejnil(a) 28. 2. 2021 o 14:30
Politika v SR

28.2.2021
Pozerali ste premiéra Matoviča na TA3? Už dlho som sa tak nenasmial - to bolo epické!
1 Moderátor Norbert Dolinský ho rozobral na šrot. Habkal ako žiačik pri tabuli. A to Dolinský patrí k tým najmenej náročným moderátorom a vždy hryzká slabo slabúčko. No Matovič to aj tak nedal - úplne vybuchol. Po tomto by som sa hanbil vyjsť na ulicu.
2 A tá plejáda výhovoriek, perfektné. Matovič samozrejme nemôže za to, aká je situácia na Slovensku. Môžu za to ľudia, lebo to "majú na saláme". Čiže - Matovič je super, zlí sú Slováci. Škoda, že si vybral takýto zlý národ, inde by ho určite docenili.
3 Ďalej za to môže "britský mutant" a možno aj nejakí iní mutanti z vesmíru, reptiliáni a tak. Môžu za to médiá, prezidentka, samozrejme Sulík a bol aj ten o Ficovi a Pellegrinim.
4 Zúfalý moderátor nevydrží a skromne sa spýta: "Ale pán premiér, predsa len, aspoň trochu zodpovednosti necítite? Ste premiér a sme najhorší na svete." A Matovič nič. Vyplakal sa, že je hromozvod.
5 A samozrejme - Matovič stále blúzni o tom, aké je povinné testovanie úchvatné. Počty úmrtí rastú kvôli testovaniu, lebo sa ľudia zhromažďujú v šóroch, ale Matovič si ďalej tľapká po pleci, aký je super, že vymyslel testovanie. Rútime sa dole a spievame si, ako krásne letíme - paráda!
6 Ale Matovič má aj na toto kúzelný argument: keďže si ľudia podľa prieskumu nemyslia, že v šóroch vírus chytia – tak ho nechytia.
7Keď zadržíš dych a povieš si, že ho nechytíš, tak nechytíš - prieskum neoklameš, dôležitá nie je realita, ale to, čo si o nej myslíš. Úplný Platón - realita je len odrazom našich ideí. Fascinujúce.
8 A prečo premiéra vôbec niekto otravuje s tým, aké opatrenia budú platiť od zajtra? Veď predsa unikol materiál do médií, tak načo by vydávali čokoľvek oficiálne - už sa štát neriadi statusmi, ale uniknutými lajstrami. Skvelé!
9 A ako inak - za nič nemôže ani minister zdravotníctva Krajčí. Veď on chcel lockdown pred Vianocami a Sulík mu to zarezal, plače Matovič. A moderátor neveriacky krúti hlavou: veď ste proti Krajčímu hlasovali aj vy a celé OĽaNO! Šach-mat. Ale Matovič ďalej hudie svoje - Sulík, Sulík, Sulík!
10 A Krajčí samozrejme chráni zdravie. A preto máme najviac úmrtí na svete. Jasné ako facka. Keď si mŕtvy, už neochorieš. Vivat Krajčí!
11 Skrátka, Matovič nenesie zodpovednosť za nič. On je tu iba premiér, to je skoro ako vrátnik na miestnom úrade. Chúďa naše. Poľutujme, pohlaďme.
12.Prebiehalo to asi takto. "Prečo tu Sputnik nie je? Stačí podpis vášho ministra." - "Bla-bla, chcem ju." - "Ale prečo tu nie je?" - "Lebo tento názor nie je populárny. A mňa nebaví hovoriť veci, ktoré nie sú populárne. Ale aj tak ho chcem"
13 Moderátor nestráca trpezlivosť: "Ale prečo tu Sputnik nie je? Jednoduchá otázka." - "Bla-bla, rokoval som s Kirillom." - "A prečo tu nie je Sputnik?" - "Fico a Pellegrini si zvolali tlačovky, to je trápne a sú to úbožiaci." - "Ale prečo tu nie je Sputnik?" - "Nechajte sa prekvapiť." Nech sa páči, toto je predseda vlády Slovenskej republiky.
14 To isté v ďalších témach. "Prečo neočkujete seniorov?" Matovič nevie, veď si zavolajte ministra zdravotníctva. Aj Matoviča to zaujíma, ale nezavolá a nezavolá. Však čo on s ním má, veď chápete, on je tu iba ten vrátnik, ehm, premiér.
15 A prichádza finálny argument, po ktorom ľahne k zemi celé Slovensko: "Čo odo mňa chcete, veď ja som si ani diplomovku sám nenapísal“. Amen-tma.
16 Ale to nebolo všetko. tie epické chvíle, keď Matovič vytiahol Komenského - to sme sa už dostali za hranice smiechu. Vraj - "opakovanie je matka rozumu či-jak-sa-to-povie".
17 Povie sa to „múdrosť“, vážený pán premiér. To je to, za čo sa u vás modlila pani Chlóra Salara Banda. A nevydalo.
18 Nič tragickejšie ako Igora Matoviča ešte Slovensko nezažilo. Ono je to ale čím ďalej horšie. Matovič kompletne stratil kontakt s realitou a smeje sa na ňom polovica Slovenska. Tá druhá sa už smiať nevládze, lebo už dokáže len plakať -Matovič jej zobral všetko.
Ten chlap za jeden rok zničil Slovensko a bude trvať roky, kým Slovensku vrátime život.


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 14:04
10.8k
89

Vlákno určené pre výstupy slovenskej Občianskej odbornej komisie a príspevky JUDr. Petra Weisa.
Predchádzajúce výstupy komisie a JUDr. Weisa sú v príspevkoch označené Odborná komisia, prípadne JUDr. P. Weis - je možné ich cez tieto označenia dohľadať spätne.


JUDr. Peter Weis 5.2.2021:
Založenie Odbornej komisie: zriaďujeme pri našej advokátskej kancelárii ako nezávislý všeľudový poradný orgán bez právnej subjektivity: PARALELNÚ EXPERTNÚ KOMISIU.
Bude pozostávať výlučne z expertov na rôzne oblasti. Privítame nielen virológov, imunológov, klinických lekárov, ale aj matematikov, fyzikov, štatistikov (nie štatistov), právnikov, ekonómov, ale aj učiteľov, psychológov a napr. aj poľnohospodárov. Privítame aj bývalých elitných vyšetrovateľov a prokurátorov. Potrebujeme pokryť všetky oblasti, ktoré sú dnešnou situáciou dotknuté...
Táto komisia nemá obmedzený počet členov a garantuje zachovanie ÚPLNEJ ANONYMITY jej členov, ak si to člen vymieni. Verejnosť bude však poznať početnosť komisie, ktorá tiež nie je limitovaná a zoznam odborností, ktoré budú v komisii prítomné. Naša advokátska kancelária nebude do činnosti komisie nijako zasahovať, nebude jej predsedať, ani sa podieľať na jej riadení. Budeme jej názorom iba načúvať a tešiť sa, ak bude fungovať.
Účasť v komisii je na dobrovoľnej báze bez nároku na odmenu.
https://akw.sk/covid-19/obcianska-protipandemicka-komisia/


https://akw.sk/covid-19/oznamenie-k-procesu-tvorby-expertnej-komisie/


Posledný príspevok od Počtář  ·  pred 1 dňom o 12:58
789
9

Téma určená klimatickej zmene a ekologickému fašizmu.


Liberáli majú v pláne po pandémii začať strašiť klimatickou zmenou spôsobenou človekom, zavádzať rôzne obmedzenia a dane a smerovať spoločnosť k fašizmu vo forme Veľkého resetu*. Mali by sme v predstihu tvoriť informačné pole tak, aby sme im to čo najviac znemožnili alebo im v tom dokonca zabránili.


Ľudia sa už prestávajú báť pandémie, ktorá je tiež krokom k Veľkému resetu*, takže budú musieť prísť s niečím novým. Najpravdepodobnejším nástupcom je práve klimatická zmena, k čomu už pripravujú verejnosť zneužívaním záplav a dokonca tornád v našich končinách. Zradcovia a nepriatelia v politike a masmédiach sú skoordinovaní a prehodiť výhybku dokážu zo dňa na deň. Smerovanie by zostalo rovnaké, len by sa šlo po vedľajšej súbežnej koľaji.


Je nutné si uvedomiť tieto veci.


 1. Na klimatické zmeny globálneho charakteru má ľudstvo zanedbateľný vplyv (globálne otepľovanie, tornáda v a zemetrasenia v našich končinách...)..
 2. Lokálne zmeny, ako napríklad záplavy a veľké teplá u nás, sú čiastočne alebo úplne spôsobené ľudskou činnosťou (odlesňovanie, odvodňovanie polí, vybetónované plochy namiesto zelene...).

Liberáli zámerne spájajú tieto veci dohromady a presviedčajú nás, že za všetko môžeme my, aby mohli všetku zodpovednosť zvaliť na nás a zavádzať nové obmedzenia, nové dane a celkovo smerovať spoločnosť k novej forme fašizmu.

Manipulovať chcú rovnakými spôsobmi ako v prípade pandémie:

 1. Vyvolávaním strachu ukazovaním záberov z katastrof a prinášaním katastrofických vízií budúcnosti.
 2. Živením emócií smerovaním pozornosti na obete týchto katastrof.
 3. Falošným apelom na morálku a zodpovednosť.
 4. Vyvolávaním pocitu viny.

Všetko toto za účelom vypnutia kritického myslenia aj u veľmi inteligentných ľudí, ktorí sa tak postavia proti sebe samým bez toho, aby si to vôbec uvedomovali.

Prečo klimatické zmeny globálneho charakteru nie sú spôsobené človekom?

 • Globálne otepľovanie, ktoré možno paradoxne povedie k malej dobe ľadovej, je spôsobené hlavne aktivitou slnka. Otepľujú sa aj iné telesá slnečnej sústavy, na ktoré nemá človek svojou činnosťou žiadny vplyv.
 • Pri výbuchu jedinej sopky na Islande pred pár rokmi sa len za niekoľko dní uvoľnilo do ovzdušia toľko kysličníka uhličitého (CO2), ako vyprodukovalo ľudstvo za 200 rokov priemyselnej revolúcie. Z toho vyplýva, že vplyv človeka na množstvo skleníkových plynov v atmosfére je zanedbateľný.

Čo je našou úlohou?

 • Vytvárať informačné pole tak, aby sme ľuďom vysvetlili rozdiel medzi globálnymi a lokálnymi klimatickými zmenami, za čo človek môže a za čo nie.
 • Prinášať vlastné riešenia lokálnych problémov, aby boli realizované v náš prospech. Ak to neurobíme, bude snaha o zavádzanie riešení v náš neprospech.

Liberáli sa už na to pripravujú. Prestaňme len s oneskorením korigovať, ale využime naše schopnosti a začnime predikovať.


*Veľký reset - nová forma feudalizmu kontrolovaná informačnými technológiami


Šírenie žiadúce.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 1 dňom o 12:31
6.1k
58
Berenika zverejnil(a) 26. 2. 2021 o 17:14
Zahraničná politika

Podľa Merkelovej vraj na samite EÚ s Covid pasmi súhlasili všetci.


Nemecká kancelárka Angela Merkelová počas štvrtkového virtuálneho stretnutia členských štátov EÚ tvrdila, že v Európskej únii existuje jednomyseľná dohoda o zavedení Covidového pasu. Pasu, ktorí potvrdzuje očkovanie vakcínou proti koronavírusu, informuje Breitbart.


Merkelová po stretnutí európskych vodcov uviedla, že „všetci súhlasili s tým, že potrebujeme digitálny očkovací preukaz“. Uistila, že takýto systém je možné zaviesť už v lete. Tvrdila však, že zavedenie očkovacieho pasu „neznamená, že môžu cestovať iba tí, ktorí majú očkovací pas“.


V rámci EÚ zatiaľ nedošlo k nijakej dohode o štandardizovanom systéme. Predsedníčka EK von der Leyenová uviedla, že Komisia pracuje na vytvorení „brány pre interoperabilitu medzi národmi“.


Takže členské štáty budú „musieť konať rýchlo,“ ak chcú začať vydávať pasy ešte pred letom. Európska únia k dnešnému dňu zaočkovala iba osem percent svojej populácie, v porovnaní s takmer 30 percentami v Británii .
https://www.hlavnydennik.sk/2021/02/26/podla-merkelovej-vraj-na-samite-eu-s-covid-pasmi-suhlasili-vsetci-takze-v-lete-do-krcmy-s-pasom/


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 1 dňom o 12:07
234
1

Mišustin uviedol, že úrady rokujú o vytvorení slobodnej colnej zóny v Kurilách
Predseda vlády poznamenal, že s Putinom hovoril o opatreniach, ktoré povedú k zefektívneniu hospodárskej činnosti na Kurilských ostrovoch
Ruské orgány rokujú o možnosti zavedenia režimu slobodného colného pásma na Kurilských ostrovoch. V rozhovore s pracovníkmi v rybárskom priemysle to uviedol ruský premiér Michail Mišustin.
„Dnes diskutujeme predovšetkým o možnosti zavedenia režimu slobodného colného územia tu,“ uviedol.


Ako vysvetlil Mišustin, je dôležité to urobiť, aby sme pomohli podnikom dovážať potrebné vybavenie a iný tovar.
Osloboďte investorov od niektorých daní


Ruské úrady zvažujú možnosť oslobodiť investorov na Kurilských ostrovoch od časti daní, uviedol predseda vlády.
Možno budeme uvažovať o oslobodení daňových poplatníkov [podniky] od ich povinností, ktoré tu pracujú, tu investujú, “uviedol.


Najmä, ako spresnil vedúci kabinetu ministrov, môžu byť oslobodení od platenia daní zo zisku, pridanej hodnoty, majetku, pôdy, vozidiel. "Je to všetko možné. Myslím si, že je potrebné tu samozrejme udržiavať zníženú sadzbu poistného," uviedol premiér s tým, že teraz je to v rámci prioritnej oblasti rozvoja 7,6%.


Mishustin vysvetlil, že hovoríme o výhodách pre hlavné typy hospodárskej činnosti, s výnimkou finančných sprostredkovateľských prác, výroby tovaru podliehajúceho spotrebnej dani a úlovku cenných zdrojov. „To sa nedá robiť na mori, ako v 90. rokoch, keď sa napríklad povedzme interné offshory vytvorili nie preto, aby sa investovalo do územia a rozvíjalo sa tu hospodárstvo, ale aby sa minimalizovali dane a poplatky, ktoré sú vyžadované agresívnou daňou plánovacie schémy. platiť daňových poplatníkov, “zdôraznil.
Efektívna hospodárska činnosť


Predseda vlády uviedol, že pred cestou na Ďaleký východ diskutoval s ruským prezidentom Vladimirom Putinom o súbore opatrení, vďaka ktorým bude hospodárska činnosť na Kurilských ostrovoch čo najefektívnejšia.


"Len druhý deň sme s ruským prezidentom diskutovali o súbore opatrení, ktoré je možné prijať na Kurilských ostrovoch, aby boli investičné a hospodárske činnosti čo najefektívnejšie. A tento súbor opatrení je bezprecedentný," uviedol povedal.


Premiér vysvetlil, že po návrate bude s hlavou štátu konzultovať, čo môžu úrady urobiť pre rozvoj územia. "Podľa toho, čo som počul z rozhovorov s podnikateľmi, s guvernérom, sú tu samozrejme potrebné značné výhody, aby ľudia nestrácali čas prácou tu a vypĺňaním rôznych dokumentov. Aby bol pre nich daňový bonus kvôli klimatickým podmienkam," zložité pracovné podmienky v ostrovnej časti sú celkom jedinečné, “uviedol šéf kabinetu ministrov.
Výhodné ponuky


Mishustin uviedol, že po návrate z pracovnej cesty na Ďaleký východ predloží Putinovi návrhy stimulov pre investorov na Kurilských ostrovoch.


„Po príchode to určite prekonzultujeme, zamyslíme sa a potom tieto návrhy oznámim prezidentovi,“ uviedol a oznámil možné výhody. "A prijme sa príslušné rozhodnutie. Myslím si, že to bude veľmi zaujímavé pre všetkých, ktorí tu pracujú a ktorí by tu chceli pracovať, vrátane našich západných investorov a partnerov z iných krajín," dodal premiér.


Podľa Mishustina môžu byť investori na tomto území oslobodení od niektorých daní. Okrem toho môže byť na ostrovoch zavedený režim slobodného colného pásma. Zavedenie nových stimulov pre investorov na Kurilských ostrovoch umožní záujem zahraničných spoločností vrátane japonských a zintenzívnenie hospodárskej činnosti na tomto území, uviedol premiér.


"Zdá sa mi, že by to bolo dobré rozhodnutie pre mnoho investorov, podnikateľov a iba aktívnych ľudí, ktorí tu žijú. A bolo by to zaujímavé pre západných investorov, pre to isté Japonsko, ktoré v prípade záujmu bude schopné vytvárať pracovné miesta." tu a pracujte s vami, “- povedal predseda vlády.


Putin nariadil predsedovi vlády, aby na tejto ceste venoval osobitnú pozornosť Kurilom. Hlava štátu pripomenula, že Rusko tam dlhodobo spolupracuje s japonskými partnermi na vytvorení „potrebných podmienok pre účastníkov hospodárskej činnosti“. Prezident taktiež oznámil „jedinečné a bezprecedentné“ opatrenia na rozvoj hospodárskej činnosti na Kurilských ostrovoch.
https://tass.ru/ekonomika/11984019


Posledný príspevok od ruspek  ·  pred 1 dňom o 10:18
9k
108

Trans žena vyhrala súťaž miss Nevada
https://www.zerohedge.com/political/man-crowned-miss-nevada-usa-first-pageant-history


Nemám proti nim nič, lebo každý má právo žiť tak, ako chce. Mám s týmto problém hlavne keď:


 • robí sa tomu reklama;
 • robí sa to deťom bez ohľadu na to, či sa to robí nasilu alebo so súhlasom dieťaťa a bez ohľadu vôle rodiča;
 • keď je to spojené s temnými kultmi, ktoré sú často asociované Bafometom.

Tá správa je bez pochyby reklama (a Concita Wurst nebol ani prvý a ani posledný), teraz ale chcem venovať posledným dvom bodom. Na úvod musím povedať, že ľudská kostra a proporcie sú geneticky dané a hormonálna rovnováha ovplyvňuje máločo t.j. muži majú dlhšie končatiny, väčšie ruky, pupok vyššie ako vrchol panvy a ostrejšie rezanú čeľusť s tým, že ženy majú širšiu panvu v porovnaní s pásom (pomer 60 ku 90 resp. 0,7:1).
60e090eca36d3
60e090ecbae97
60e0910604df7
A teraz treba sa pozrieť na Kate Middleton a porovnať to s Dianou, hádajte kto je aj geneticky žena.
60e091f70b19d
60e091f8adc57
60e091f8bad75
60e091fc9d655
Alebo treba pozrieť na Megan Fox podobnou optikou.
60e0926eac80f
60e0927c5af64


A okrem toho, že je to útok na ľudstvo cez reprodukciu (neskutočné štandardy) kulty (a nielen oni) veria, že takto sa dáva energia ich pánovi.


Posledný príspevok od Oracle_911  ·  pred 1 dňom o 10:08
328
0
Ludvík zverejnil(a) pred 1 dňom o 08:44
Zahraničná politika

Převrat v Tunisku
https://colonelcassad.livejournal.com/6935578.html


"V místním tisku a na sociálních sítích jsou z převratu obviňovány SAE a Saúdská Arábie, které chtějí po převratu snížit vliv Turecka v této zemi."
"Ve skutečnosti může Tunisko zopakovat osud Egypta, kde se po Tahriru k moci prostřednictvím voleb dostalo také Muslimské bratrstvo, které armáda svrhla v krvavém vojenském puči. V Tunisku to trvalo trochu déle, ale logika událostí je přibližně stejná."


5.9k
25

Vlákno zamerané na
1) fakty týkajúce sa prípravy a priebehu procesov v žalobách zločinov proti ľudskosti - súvisiacich s tzv. Covid agendou (spojené v medzinárodnom rozmere predovšetkým s Dr. Fuellmilchom) - niekedy označované pod spoločným názvom Norimberg 2
2) Norimberský kódex, medzinárodné dohovory na ochranu ľudských práv, legislatíva EÚ (pôvodne samostatné vlákno)


Právnik Reiner Fuellmich v súčasnej dobe pripravuje najväčšiu hromadnú žalobu v histórii, známu tiež ako „Norimberg 2“. V rozhovore uvádza najnovšie informácie o okolnostiach procesu s Coronou, týkajúceho sa najhorších zločinov proti ľudskosti


Článok: https://aliancenarodnichsil.cz/pravnik-reiner-fuellmich-prinasi-novinku-nurnberg-2-svetlo-na-konci-tunelu/


Pôvodný zdroj: https://uncutnews.ch/rechtsanwalt-reiner-fuellmich-gibt-update-zu-nuernberg-2-licht-am-ende-des-tunnels/?fbclid=IwAR0kcvUv8zVa9xfq1CQBP3gnDLT-hqHFZbIi-IResKdQ06YURBtvFBI4C08


Posledný príspevok od Atevi  ·  pred 1 dňom o 08:26
526
3

Normálně bych začal nějakou českou-slovenskou, nebo ruskou písničkou, ale tak nějak tento žid vystihuje tuhle dobu. Rovnou to posunu od 2:33 v čase songu + překlad. Na kytarová sóla jsem závislý.


https://www.youtube.com/watch?v=gRTxUCjmin0&list=RDMM_Q7rcUm0Dro&index=8&ab_channel=Matisyahu


,,Člověk je jen člověk
Bez ohledu na to, jak rozdmýcháš plamen,
všechno vyjde nastejno
Nakonec jsi byl můj přítel
Překážky, ty přicházejí a odcházejí,
To je jméno hry, víš?
Tenhle život se nedá koupit ani prodat,
Zahraj si karty a pak je slož.
Nemůžeš vrátit čas, který jsi ukradl,
Cesta se odvíjí, den se odvíjí.
Tenhle život se nedá koupit ani prodat, hraj své karty, a pak je slož."


Posledný príspevok od Tikal  ·  pred 1 dňom o 03:28
2.4k
29

Lékařku Ivetu Křížovou obvinili ze šíření poplašné zprávy.


„Trestní stíhání bylo zahájeno 14. července pro zločin šíření poplašné zprávy. Jde celkem o šest skutků, které se nesou v podobném duchu. Tedy zveřejnění různých tvrzení typu ‚zastavme vakcinační holokaust‘ anebo příspěvek o úmrtí poloviny pacientů z domova důchodců“


"Protože se ale většina výroků objevila v době nouzového stavu, viní policie Křížovou v nejpřísnějším odstavci, kde je uvedeno „spáchá-li čin za stavu ohrožení státu“. V takovém případě může u soudu dostat trest v rozmezí od dvou až do osmi let vězení.


https://www.novinky.cz/krimi/clanek/obvinili-lekarku-sirila-lzi-o-ockovani-40366757#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=dFPWsOAmojh-202107210918&dop_id=40366757&source=hp&seq_no=1&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz


Za pravdu...


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 1 dňom o 22:41
4.1k
31

Zastaví prokurátor Maroš Žilinka hlavného hygienika Jána Mikasa?


Igor Matovič ako hrubý manipulátor využil poddajný charakter hlavného hygienika Jána Mikasa na prijatie absurdného zákona, ktorý mu dáva obrovské právomoci, no zároveň ho permanentne tlačí aj k vydávaniu vyhlášok, ktoré sú hrubo protizákonné. Ide predovšetkým o škandalóznu výnimku, ktorá umožnila „prudko nákazlivým“ poslancom koncom kalendárneho roka prísť do parlamentu a ohrozovať svojich kolegov, ale aj zamestnancov Národnej rady SR. Druhá sa týkala hrubého papalášizmu podpredsedu vlády Štefana Holého, ktorý si lietal do Británie za rodinou - bez akéhokoľvek štátneho záujmu, len pre svoj rozmar. Papalášizmus najhrubšieho zrna je základnou charakteristikou tejto vlády. Takže nieto sa čomu čudovať. Čo tým Igor Matovič dosiahol? Len to, že svoje hrubé pošliapavanie zákonnosti hodil na plecia poddajnej figúrky, ktorá je ochotná schváliť akúkoľvek protizákonnosť, ak ju o to požiada. Perfídnosť celého takto nastaveného modelu spočíva v tom, že zodpovednosť za protizákonne konanie nebude na premiérovi Igorovi Matovičovi, ale na hlavnom hygienikovi Jánovi Mikasovi, ktorý preňho úslužne robí špinavú prácu. Mierny škrt cez rozpočet takto nastavenému systému robí len nový generálny prokurátor Maroš Žilinka. Nepredbiehajme. Uvidíme, či si svoju nezávislosť udrží aj naďalej. Už dnes však vidíme, že rozhodne nie je z „Mikasovho“ cesta.
Matovičova manipulácia s výsledkami testovania ukázala, že lož má krátke nohy. V prípade Bratislavy, Kežmarku a Dolného Kubína sa totiž trikrát menili výsledky. Igor Matovič chce za každú cenu dokázať dôležitosť takto nastaveného testovania. Odborníci majú množstvo argumentov proti. Až osemnásť percent nakazených antigénové testy neodhalia! Navyše, len ak by testovania prebiehali každé 3 dni, tak došlo by k významnému zníženiu počtu nakazených takmer o 23 %. Pri testovaní každých 5 dní sa percento úspešnosti zníži na 18 % a každých 7 dní je úspešnosť sotva 11 %. Dôsledok je jednoznačný. Celoplošné povinné testovanie je nepríčetným mrhaním predovšetkým ľudskými zdrojmi. Lekári z covidových oddelení, ktorí denne trávia dvanásť hodín na najťažších oddeleniach, majú kvôli Matovičovmu rozmaru dvadsaťjeden dní pracovať nonstop dvanásť hodín denne, aj cez víkendy, bez dňa voľna. To je šialené, to treba okamžite zastaviť!
Expresná previerka Daniela Lipšica je naozaj škandál. Získať previerku Národného bezpečnostného úradu (NBÚ) za štrnásť dní je nonsens. U naozaj bezúhonného človeka trvá celý proces minimálne dva mesiace. U tak kontroverzného človeka s množstvom škandálov ako Daniel Lipšic rozhodne je, je takáto rýchlosť absolútnym výsmechom. Za normálnych okolností by advokát Daniel Lipšic nikdy previerku ani nemal dostať. Ak ju dostal, je to len výrazom absolútneho zlyhania NBÚ, ktorý sa stal poslušnou slúžkou tých najskompromitovanejších politických síl. Ako to zastaviť? Len dokonalou prípravou opozičných poslancov pri grilovaní. Musia verejnosti predložiť všetky jeho prešľapy a vytvoriť taký tlak na verejnosť, že politické náklady na jeho presadenie na post špeciálneho prokurátora budú neúnosné.


https://www.youtube.com/watch?v=HEGg6XomN5g


Posledný príspevok od Berenika  ·  pred 1 dňom o 19:45
898
4

Lukašenko otevřel hranice migrantům (z Iráku a Turecka), aby pronikali do Litvy (hranice více než 600 km), sám z toho má nemalé peníze (neboť si fakticky platí turistický pobyt v Bělorusku, který potom ani nevyužijí) a Litva a EU bolení hlavy... Polsko má stejné problémy. Dříve běloruští pohraničníci dostávali odměny za odchycené migranty, dnes jim dělají koridor. Litva shání po celé Evropě ostnatý drát. Od 21. 07. prý platí v Litvě zákon, na jehož základě, pokud se nejedná o těhotné ženy, ženy s dětmi nebo děti do 16 let, jsou považováni za účastníky aktivního hybridního útoku proti Litvě. Nejsou to tedy běženci, ale nepřátelé. Litva má od 2. července vyhlášen mimořádný příhraniční režim. Do služby byli povoláni všichni, co mají ruce a nohy...


https://www.youtube.com/watch?v=LMfu_nggy6E


Posledný príspevok od zahadum  ·  pred 1 dňom o 19:33
5.1k
41

KUBA V KRIZI: Demonstranti protestují proti DEAD ECONOMY - varuje prezident DIAZ-CANEL
Tisíce lidí vyšly do ulic proti komunistické vládě během protestů na Kubě. Demonstrace se konaly spontánně v neděli v různých městech. „Pryč s diktaturou,“ křičeli lidé a vyjadřovali svou nespokojenost se současnou hospodářskou krizí a souvisejícím nedostatkem elektřiny a potravin. Policie použila slzný plyn.
https://www.youtube.com/watch?v=pXjsAAk4giw


mainstream napísal
Na Kube začal štátny prevrat. Socialistický režim navždy padá. Svet sa musí pripraviť na milióny kubánskych emigrantov
https://www.hlavnespravy.sk/na-kube-zacal-statny-prevrat-socialisticky-rezim-navzdy-pada-svet-sa-musi-pripravit-na-miliony-kubanskych-emigrantov/2604228


Posledný príspevok od Jiří.  ·  pred 2 dňami o 17:29
355
1

Liberálna tolerancia v praxi:
https://www.mojevideo.sk/video/35543/liberalna_tolerancia_v_praxi.html
"Liberáli majú plné ústa slobody a demokracie, ale opovážte sa vyjadriť iný názor, hneď sa na vás vrhnú ako hyeny. Bolo to tak v 1968-om a je tomu tak aj dnes. Úryvok je z filmu Za volantom nepriateľ (Za volantem nepřítel, 1974), vykresľujúcim nálady a napätie roku 1968 v Československu."


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 2 dňami o 15:06
294
3

Veľkých úspech slovenských študentov. Vyhrali zlato na medzinárodnej súťaži fyzikov
Slovenskí stredoškolskí študenti sa na medzinárodnej fyzikálnej súťaži Medzinárodný turnaj mladých fyzikov v Kutaisi v Gruzínsku umiestnili na prvom mieste v absolútnom poradí a získali tak zlaté medaily. Informuje o tom Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR na svojom webe.


Turnaj mladých fyzikov je stredoškolská súťaž, ktorú organizačne zastrešuje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže. V rámci turnaja riešia päťčlenné tímy takmer celý rok úlohy, ktoré zväčša nie sú ešte dostatočne teoreticky a prakticky preskúmané. Študenti riešia fyzikálne fenomény, ktorých výskum sa začína sériou experimentov a pokračuje teoretickými hypotézami, ktoré sú následne porovnávané a verifikované.
https://www.dobrenoviny.sk/c/200784/patica-mladych-slovakov-vybojovala-na-medzinarodnej-sutazi-fyzikov-zlato


Posledný príspevok od openeyes  ·  pred 2 dňami o 12:30
17.4k
148
Posledný príspevok od val  ·  pred 2 dňami o 09:18
1.1k
17
delnas zverejnil(a) pred 4 dňami o 03:34
Otázky a odpovede
???

Ahoj,
zrovna posloucham ....


В СФ выступил президент Института Ближнего Востока Е. Сатановский...


coz je zajimava analyza .....ale ......ve veku pres 70 let to neni snadne kdyz hovorim cesky, slovensky, anglicky a francouzsky.... a ted si opakuji rustinu ze stredni skoly......


Opet jsem tam narazil na STRANOVIKY a SILOVIKY.....
tusim, ze siloviky jsou ti u moci... armada ci vykonne sily ktere
urcuji smer dnesni politiky a stranoviky jsou funnkcionari vedoucich politickych stran.....
Mohl by prosim nekdo upresnit kdo jsou silovici v RU ...kdo v USA a Kdo na Ukrajine ci popr. VSK ci CZ.....


nevadi kdyz o nebude to prave orechove....dulezite je ...ze se strhne diskuze a probere seto ze vsech stran
Predem vsem dekuji a preji pekny den.*


???
Posledný príspevok od Archal  ·  pred 2 dňami o 20:14
682
5

Koncom januára začal ruský startup Hover testovať lietajúce taxi v Moskve, v malej aréne v Lužnikách. Korešpondent TASS to vyskúšal v obchode medzi prvými a dozvedel sa o najbližších vyhliadkach na prepravu budúcnosti


Toto je veľký dron. Vhodný pre dvoch ľudí

Lietajúci taxík je v podstate veľký dron. Funguje na rovnakom princípe. Navonok to pripomína niečo medzi kvadrokoptérou a rogalom. Čakáme s ďalším cestujúcim v malej športovej aréne v Lužnikách. Tím spoločnosti Hover pripravuje lietadlo na let nabíjaním z bežnej zásuvky s napätím 220 voltov (nabíjanie týmto spôsobom trvá dlho - osem hodín, pri priemyselnom nabití - 40 minút). Paralelne s nami sa hovorí, čo toto zariadenie dokáže: dokáže zdvihnúť dvoch ľudí do vzduchu súčasne (do 300 kg). Štartuje sa zvisle, ako vrtuľník, z nepripravenej oblasti, napríklad z parkoviska, a sama osebe nezaberá viac ako parkovacie miesto. Môžete ich ovládať pomocou rádiového diaľkového ovládača, rovnako ako bežnú kvadrokoptéru. Vývojári teda budú náš let ovládať manuálne. K dispozícii je tiež automatický režim, v ktorom môžete nastaviť trasu, konkrétnu nadmorskú výšku a ďalšie.


Pred a za zariadením vidíme osem skrutiek. „Čo ak sa niečo pokazí?“ - máme predvídateľný záujem skôr, ako nastúpime do kokpitu. Ak polovica vrtúľ prestane pracovať vo vzduchu, môžete na ďalších štyroch letieť k zemi, vysvetľujú nám. V prípade vážnejšieho problému je vo vzdušnom taxíku záložný padák.


Na testovaciu jazdu sme dostali okuliare a slúchadlá. O pár minút neskôr sa dozvedáme, že keď letíte vo vzdušnom taxíku, je to dosť hlučné, cestujúci sediaci vedľa neho musia kričať, aby ho bolo počuť. Prvá vec, ktorá vás zaujme, keď sa ocitnete v kabíne, však nie je volant ani iné ovládacie páky. Pre motoristov je to neobvyklé. A priznávam, že pohodlia je stále málo: je preplnená, vysokí ľudia nemôžu stáť vzpriamene. Nasledujúce verzie sľubujú, že to bude pohodlnejšie. V kabíne aerotaxi sú vlastne len sedadlá a slučka na otvorenie samotného balistického padáka, ktorý v prípade problémov dron pristane na zemi.


Náš dron vzlietne zo zeme iba na pár sekúnd - už nie. Tvorcovia aerotaxi to vysvetľujú bezpečnostnými požiadavkami. No, rozbieha sa nízko - maximálne pol metra, skáče trochu dopredu. Zároveň sa neotriasalo a nebolo to nijako strašidelné, chcel som letieť dlhšie a vyššie pre živšie dojmy.


Nie hotové letecké taxi, ale lietajúce laboratórium


Dnes je zariadenie schopné vzlietnuť do výšky 150 m a zrýchliť na rýchlosť 200 km / h. Nebudete môcť lietať dlho - batéria vydrží 20 minút (batérie sú vo všetkých technológiách všeobecne slabým miestom). Dron je okrem motorov vybavený lidarom na zisťovanie nadmorskej výšky, barometrom, akcelerometrom a ďalšími senzormi. Ďalšia úprava použije kamery, aby zariadenie mohlo vidieť a rozpoznávať objekty.


„Toto nie je ani prototyp, ale lietajúce laboratórium,“ hovorí Dmitrij Popov, technický riaditeľ spoločnosti Hover. „Zariadenie testujeme od minulého leta, počas tejto doby sme zhromaždili veľa údajov a teraz pripravujeme novú verziu. dronu. “


V tejto fáze bude podľa Dmitrija Popova najskôr potrebné odstrániť administratívne bariéry: „Dron sa teraz môže dostať aj do Kremľa, ale samozrejme doň nebudeme vpustení. Testovanie môže preto začať pozdĺž riek a jazerá, kde to môže, ak sa niečo stane, je bezpečné dostať sa na vodu a do malých osád. Kompletný servis bude trvať sedem až osem rokov. “


Teraz sú na základe pracovnej skupiny Aeronet s podporou ruskej vlády pripravené novely právnych predpisov, ktoré dronom umožňujú účasť na leteckých prácach, získavanie osvedčení podobných leteckým spoločnostiam, preprave nákladu, batožiny, pošty a , dosť pravdepodobne, v budúcnosti ľudia. "Tieto projekty zvažuje ministerstvo dopravy. Myslím si, že k takýmto činom môže dôjsť v priebehu najbližších dvoch rokov," uviedol Aleksandr Khripunov, pracovník Centra infraštruktúry aeronetov v Národnej technologickej iniciatíve (NTI), člen spoločnosti Aeronet. skupina.


Vo väčšine krajín je tiež použitie dronov na komerčné účely zakázané alebo si vyžaduje špeciálne povolenia. Neexistujú žiadne odporúčania Medzinárodnej organizácie pre civilné letectvo (ICAO). Zároveň v USA už našli uplatnenie pre drony vo viacerých projektoch doručovacej služby. V roku 2019 teda spoločnosť UPS oznámila vytvorenie novej služby - dodávku lekárskych vzoriek pomocou dronov. Vo Veľkej Británii, Švédsku a Belgicku je použitie dronov na komerčné účely možné buď na základe samostatného povolenia od štátu, alebo po získaní príslušných osvedčení operátora.


To, čo spoločnosť Hover vyrába, sa deje v experimentálnom režime, to znamená, že stále ide iba o test technických možností dronov na takéto použitie. Potreba regulácie vznikne, keď sa bude viac využívať, “uviedol Khripunov.


Air taxi a lietajúci motocykel


Súkromné ​​použitie kurzora myši nie je naznačené. Môže byť nebezpečné dať takéto zariadenia do rúk bežným používateľom, hovorí prevádzkový riaditeľ spoločnosti Alexander Skalov: "Zariadenie vyžaduje pilotné zručnosti. Ak ho predáme všetkým, ľudia môžu trpieť sami alebo ublížiť iným."


Okrem aerotaxi uvádza startup do života lietajúci motocykel HoverBike Scorpion S3. Teraz má 3,5 tisíc predobjednávok po celom svete. Spoločnosť sa tiež rozhodla, že ho nebude predávať bežným používateľom. Nový koncept je zamerať sa na špeciálne úlohy. Napríklad v roku 2017 spoločnosť uzavrela dohodu s dubajskou políciou, čím získala prvý výrobný hoverbike.


V prípade dronu chce spoločnosť urobiť svoju leteckú taxislužbu podobnú Uberu (vlani Uber predal divíziu, ktorá leteckú taxislužbu vytvorila) alebo ju integrovať do ďalších agregačných aplikácií. Spoločnosť očakáva, že v budúcnosti, keď sa letecké taxíky stanú každodennou rutinou, budú ziskovejšie ako obvykle, náklady na let môžu byť asi 20 rubľov na kilometer.


Keď bude obloha plná bezpilotných lietajúcich strojov, objavia sa automatizované kontrolné body, uviedol Skalov. "Môžete dispečerské úlohy delegovať na programy, ktoré budú vedieť, kam niektoré drony letia, a nasmerovať ich tak, aby sa niektoré nezrazili s ostatnými. Teda plne automatické stredisko, ktoré funguje samostatne. Objavia sa aj letecké trasy," uviedol. V prípade úspešných testov sa sériová výroba lietajúcich taxíkov začne koncom tohto roka a prvé lety nad mestom sa v tomto prípade môžu začať v rokoch 2023–2025.


https://tass.ru/ekonomika/10771607


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 3 dňami o 17:30
232
4

Zdravím, občas mám v hlavě otázky ohledně tohoto tématu, ale říkám si, že je zbytečné pro každou zvlášť zakládat nové vlákno, tak jsem se rozhodl založit souborné vlákno pro všechny zdraví prospěšné rostliny apod.


Dotaz č.1: Koupil jsem si kotvičník, ale nespotřeboval jsem ho celý. Mám ho v utěsněné sklenici nad kuchyňskou linkou už více jak rok, možná skoro dva.
Má ještě význam z něj dělat čaj/odvar nebo lepší vyhodit a koupit nový?


Dotaz č.2: @Oracle_911 na svém blogu i zde doporučuje houbu čaga.
Kde doporučujete v ČR koupit?

Posledný príspevok od Rusofil  ·  pred 3 dňami o 17:19
3.5k
47

Zajímá mě, Váš názor jaké bude řešení této krize s čipy, grafickými kartami atd. Předpokládám, že nedostatek je jednak vytvořen uměle a také za ním i stojí tzv. těžaři bitcoinů, kteří skupují ve velkém paměťové čipsety, procesory a jiné.


Tato situace ukazuje absurditu světa kryptoměn, které nepřímo stojí i za problémy dalších odvětví, jako je automobilový průmysl a domácí spotřební elektronika.


Pokud bude svět kryptoměn postaven na tom, že si ti nejbohatší nakoupí tisíce počítačů a serverů a budou tak zatěžovat i přenosové sítě a atp. V čem je to lepší, než aktuální finanční system? Kde z něj také profituje pouze úzká skupina bankéřů a oligrachů.


Nejsme pak ve slepé uličce...?


Děkuji za Vaše názory a postřehy, věděl jsem že se k tomu zde mnohé dovímsmile


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 3 dňami o 16:52
931
6

https://www.trend.sk/spravy/rakuske-zeleznice-obnovili-historicky-spoj-vieden-terst-prvy-vlak-vypravili-pred-164-rokmi


Všímam si, ako aktívna je rakúska ÖBB, teda štátna železnica. U nás napríklad prevadzkovala linku do Komárna, teraz sa priamo odvolávajú na monarchiu a že Trieste bol ich prístav.


Železnica nie sú len romantické parné rušne, ale vo svojej podstate armáda. Má uniformy, hodnosti, mimoriadne výhody. Železnice majú vlastné telefónne vedenie, samozrejme fungujú v systéme záložných zdrojov a podobnosti s armádou nekončia pri tomto krátkom zozname. Preto beriem expanziu ÖBB ako vojnu inými prostriedkami.


Posledný príspevok od Ogar Valach  ·  pred 3 dňami o 16:26
24.3k
139
Oracle_911 zverejnil(a) 27. 1. 2021 o 08:42
Zahraničná politika

Ute kmeň v štáte Utah žiada o výnimku zo zákazu vrtania čo nariadil Biden:
https://www.theepochtimes.com/your-order-is-a-direct-attack-utah-tribe-seeks-exemption-from-biden-drilling-pause_3669137.html
Biden je nielen rakordman v podpisovaní v prezidentských nariadení, ale ani nevie, čo podpisuje lebo je bábkou:
https://www.zerohedge.com/political/preview-bidens-executive-orders-next-week
Texas pozastavil plnenie jedného nariadenia, konkrétne 100 dňové moratórium na deportáciu ilegálov:
https://www.zerohedge.com/political/federal-judge-bars-bidens-100-day-deportation-ban
Biden má 145 miliónov problémov vo forme špinavých peňazí:
https://www.zerohedge.com/political/biden-2020-run-backed-145-million-dark-money
Buiden lobuje za Navalnyj (pochybujem, že vie, že o koho ide) a už všetci vedia, že kto stojí za ním:
https://www.zerohedge.com/geopolitical/biden-confronts-putin-navalny-election-interference-solarwinds-hack-1st-phone-call
https://www.zerohedge.com/geopolitical/foreign-states-are-clearly-behind-pro-navalny-rallies-say-russian-lawmakers
Aj medzi Demokratmi sa nájdu patrioti resp. tým ktorým dochádza, že označiť za teroristov cca 50% amerických občanov je zlý nápad:
https://www.nationalreview.com/news/tulsi-gabbard-domestic-terrorism-bill-is-a-targeting-of-almost-half-of-the-country/
Polícia Seattle už nemá trpezlivosť s výtržníkmi z rady Antifa/BLM:
https://www.theepochtimes.com/seattle-interim-police-chief-announces-tougher-policy-on-protest-vandalism_3668800.html
Zaujímavý článok od amerického intelektuála:
https://www.ekathimerini.com/261462/article/ekathimerini/comment/new-mccarthyism-will-prove-an-orwellian-mistake-says-us-historian
A dve zaujímavé videá:
https://rumble.com/vdao2v-ep.-2388a-people-are-seeing-the-destruction-of-the-economy-in-real-time.html
https://rumble.com/vdao9j-ep.-2388b-the-decision-on-timing-was-left-to-trump-decision-was-made-messag.html


Posledný príspevok od JS22  ·  pred 3 dňami o 15:31
1.8k
17

Pokračovanie Matrixu prichádza takmer dvadsať rokov po ukončení trilógie.


. Štvrtý diel je zahalený rúškom tajomstva a nepoznáme takmer žiadne detaily. Uniklo síce pár záberov, no nič bližšie sa nevedelo. Až doteraz. Konečne vieme niekoľko teórii, ako by mohlo pokračovanie vyzerať.


Legendárna trilógia Metrix sestier Wachowských sa dočká pokračovania. Zatiaľ sme sa veľa nedozvedeli, uniklo len pár fotografií a informácie o údajnej párty. Po veľkolepom finále už nikto pokračovanie nečakal. Napriek tomu v decembri uvidíme štvrtý diel - The Matrix Resurrections.


Reštartovaný svet alebo videohra?
Dej sa má údajne odohrávať šesťdesiat rokov po udalostiach posledného dielu. Matrixový svet však nebude vyzerať rovnako a nepôjde o klasický sequel. Pôjde síce o "svet vo svete", ale bude to iný umelo vytvorený svet - simulovaný svet sa takisto dočkal reštartu, a preto došlo k významným zmenám oproti tomu, čo poznáme z predchádzajúcich dielov. Podľa niektorých ďalších teórií je dokonca možné, že všetky tri predchádzajúce diely filmovej série Matrix boli po celý čas iba videohra, ktorú hrali postavy štvrtého dielu.


Sion už nie je, ľudia sa už neboja strojov
Nie všetci sú nažive a tento svet zanecháva úplne iný dojem, než ten, do ktorého Neo prvýkrát vstúpil. Sion už neexistuje, ľudia, ktorí ostali, už nežijú v strachu zo strojov a niektorí dokonca spolupracujú s ľuďmi. Podľa tejto teórie už bývalý vodca Morfeus (Laurence Fishburne) zomrel. Na jeho miesto nastúpila Niobe (Jada Pinkett Smith).
https://x.telkac.zoznam.sk/cl/173/7335/na-stvrty-diel-matrixu-cakaju-miliony-fanusikov-odhalene-toto-by-mohla-byt-zapletka


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 3 dňami o 15:29
3.4k
33

Rýchly nástup elektromobilov vyvoláva obavy zo strany prevádzkovateľov energetických sietí. Ak nemá prísť ku kolapsu, musia „skrotiť“ nároky majiteľov elektrických áut.
Upozornili na to nedávno britskí aj francúzski výrobcovia a distribútori elektrickej energie. Súčasné rozvodné siete nie sú schopné dodávať dostatok energie pre elektromobily, najmä ak sa ich veľké množstvo nabíja v rovnakom čase. Briti si už vymáhajú právo od tamojšieho regulačného orgánu odpájať na diaľku elektrické autá od sietí a Francúzsko, ktorému hrozil minulý týždeň dokonca blackout, vyzvalo obyvateľov, aby šetrili elektrickou energiou. Teraz sa pridávajú Nemci. Ani sa niet čomu čudovať. Dotácia vo výške 9 000 eur extrémne zvyšuje záujem o kúpu elektromobilov v tejto krajine. Ich počet prudko rastie a rastie aj počet nabíjacích staníc. Rozvodné siete sa tým začínajú dostávať na hranu kapacitných možností. Bez regulácie to nepôjde.


Nemecký Die Welt sa lepšie pozrel na návrh zákona o energetickom priemysle a našiel v ňom nenápadnú pasáž, ktorá hovorí o takzvanom „vyhladzovaní špičiek“. Nemusíme chodiť dlho okolo horúcej kaše. Ide presne o „vypínanie“ elektromobilov. Nemeckí energetici sa domáhajú možnosti zastaviť nabíjanie ktoréhokoľvek elektromobilu na dve hodiny v časoch, keď nebude v sieti dostatočná kapacita. „To nie je správa o ‚vyhladzovaní špičiek‘ ale o ‚vypínaní elektriny‘," komentuje návrh Die Welt. Je to ale jediná možnosť ochrany pred kolapsom blackoutom. Elektromobily sú jednoducho nenásytné. Reinhard Nenning z rakúskej energetickej asociácie (VÖE) preto tvrdí, že vízia 100-percentného zastúpenia elektromobilov je jednoducho nedosiahnuteľná.


„Sieť sa začne zahrievať už vtedy, keď pár ľudí v rezidenčných štvrtiach začne nabíjať svoje elektromobily z wallboxov s výkonom 22 či dokonca len 11 kW,“ hovorí Nenning. „Ak vraj niekto tvrdí opak, potom musí počítať s tým, že autá budú musieť byť nabíjané len výkonom maximálne 3,7 či maximálne 7,4 kW,“ dopĺňa ho Benedikt Kessler, šéf správy siete nemeckej spoločnosti energis-Netzgesellschaf. To by ale znamenalo, že elektromobily s kapacitou akumulátorov 100 kWh by sa nabíjali 14 až 30 hodín, čo je veľmi obmedzujúce. Podľa Kesslera je možné v budúcnosti „uživiť“ elektromobily len za predpokladu, že nebudú predstavovať viac 30 percent vozového parku. „Ak bude elektromobilov 100 %, nebude to fungovať,“ dodáva.


Majitelia elektromobilov si tak budú musieť v budúcnosti zvykať, že pripojenie k nabíjačke ešte nemusí znamenať nabíjanie. Je to čosi podobné, akoby vám ktosi na určitý čas zabránil natankovať benzín či naftu do vášho auta a vy by ste museli čakať na čerpacej stanici, kým začne čerpadlo stojanu opäť pracovať. Inak to ale nepôjde. Veď Nemecko podobne ako Veľká Británia chce zakázať predaj áut so spaľovacími motormi už v roku 2030. Na druhej strane však môžu byť elektromobily aj istou „poistkou“ pred blackoutom. Počíta sa totiž so systémom V2G (Vehicle to Grid), keď by elektromobily mohli v špičkách posielať energiu z batérií a vyrovnávať nebezpečné výkyvy prenosovej sústavy. To ale pre majiteľov elektrických aut znamená, že nielenže autá nedobijú, ale dokonca energiu poskytnú sieti.
https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/575586-aj-nemecko-chysta-vypinanie-elektromobilov-ak-nechce-blackout/


Posledný príspevok od GBB  ·  pred 3 dňami o 15:12
447
3
Ferry zverejnil(a) 21. 4. 2021 o 21:20
Mimo kategórií
Lev Klikov

Ked sa mi najde cas tak popocuvam Leva. Docela zaujimavo rozprava prvu pol hodinu.


https://www.youtube.com/watch?v=YnR6L1kjUZc


Tento krat hovoril o tom aky je rozdiel medzi umelym intelektom a intelektom cloveka, medzi systemom umelym a systemom zivym. Umely intelekt sa vytvara odpozorovanim intelektu cloveka, ziveho intelektu a potom sa spravi "hlupa kopia".
Najviac ma zaujala veta "Umely system nema schopnost samoorganizacie".
Principy riadenia v umelom systeme sa uz olisuju od principov tvorenia (bozskych principov).
Zivy system je autonomny, sam sa riadi. Napriklad ak pestujete kevety, tak vy neriadite to ako rastie kvet, polejete ho sice, presadite, ale procesy v rastline prebiehaju bez vasho zasahu a ak sa o kevet nebudete starat pol roka a bude mat vodu, tak prezije. Kdezto umely system stale potrebuje vasu pozornost, sataci jedna nepozornost a uz sa daco pokazi.
Ciel umeleho intelektu - bezhranicna moc.
(Ano je to po rusky .... ucte sa rusky )


Posledný príspevok od Nasredin  ·  pred 3 dňami o 14:01
1.9k
11

Šťastie praje pripraveným a v tejto dobe sa to potvrdzuje viacej ako inokedy. Žijeme v dobe biologickej vojny, či už vyvolanej zámerne alebo ktorá sa vymkla spod kontroly. Je viac ako isté, že na jeseň sa spustia opäť procesy, ktoré budú mať na populáciu neblahé dopady. Už teraz je zjavný tlak politických "elít" obmedzovať práva určitých skupín ľudí, nepodliehajúcich jej demagógii a klamstvám a riadiaca sa tzv. sedliackym rozumom, podopretým štúdiami a faktami, ktoré nie je možné bez straty príčetnosti prehliadnuť.
Dostávame sa do štádia, keď hranice božieho dopustenia naberú konkrétne kontúry a veľa aj nám známych a blízkych si to odnesie zdravím a najmä životom. Množstvo ľudí podľahlo sladkým rečiam o slobode, pritom to mámenie bolo pravým opakom, jeho cieľom je uvrhnúť ľudstvo do otroctva, akého tu dávno nebolo. A najlepšie ich známym modusom operandi - Divide et impera, teda rozdeľuj a panuj. Lenže do toho vstúpi HNR svojou božou lotériou, ktorá určí, kto tu zostane a kto sa odporučí na večnosť. Problémom je, že vďaka genetickej terapii/očkovaniu sa vyvíjajú stále smrteľnejšie mutácie, ktoré udrú na všetkých, očkovaných aj neočkovaných. A bude iba na jednotlivcoch, ako s týmito novými mutáciami ich telo popasuje. Je veľký predpoklad, že očkovaný budú mať v tom čoskoro jasno, pre nich to bude zväčša konečná, lebo ako sa ukazuje, okrem vedľajších zabíjajúcich účinkov vďaka bodaniu prichádzajú doživotne o imunitu a v prípade nových mutácií bude ich bodnutie leda tak pre srandu králikov.


Preto, keďže je leto, je potrebné, aby tí, čo im zostal ešte zdravý rozum a nepodľahli nátlaku, v tomto období hojnosti Slnka čo najviac posilnili svoju imunitu pre nadchádzajúci ťažký jesenný a zimný boj s novou pliagou, ktorá sa vďaka neuváženému(?) kroku hlavných protagonistov dostala mimo akúkoľvek kontrolu.
To znamená v prvom rade vytvoriť si prirodzene čo najviac vitamínu D, ktorý je najúčinnejší v porovnaní s umelo podávanými prípravkami. Svoju životosprávu upraviť tak, aby sa telo čo najviac zregenerovalo, dopriať si dostatok spánku, odbúrať voľné radikály, v období hojnosti ovocia prejsť k jeho častejšej konzumáci, ideálne tmavého bobulového ovocia(čučoriedky, černice, ríbezle....) no a samozrejme predpripraviť si v terajšom období už nám známe liečivá, ktoré preukázali svoju účinnosť v boji s touto chorobou minimálne v tej miere, že zabránili ťažkým ujmám na zdraví a živote:60f9fb387a229


Ako sa vraví, Človek, pomôž si, aj pán Boh ti pomôže.


Posledný príspevok od Yori  ·  pred 3 dňami o 13:35
4.2k
30
GBB zverejnil(a) 25. 5. 2021 o 17:26
Zahraničná politika
Rusko

Ľudskoprávny projekt Gulagu.net sa sťahuje z Ruska


projekt, ktorý mal za cieľ chrániť práva väzňov kvôli obavám o život a bezpečie svojich zamestnancov pozastavuje svoje aktivity v Rusku


...dôvodom bola špeciálna operácia bieloruskej tajnej služby, KGB, Služby zahraničnej rozviedky (SVR) a Federálnej bezpečnostnej služby (FSB) proti bieloruskému novinárovi Ramanovi Pratasevičovi, ktorá svedčí o tom, že Lukašenko a Putin teraz nič neskrývajú a sú pripravení konať otvorene s cieľom organizovať represálie proti nežiaducim osobám... (citácia trochu upravená pre čitateľnosť)


článok: https://zive.aktuality.sk/clanok/9lqs4ze/ludskopravny-projekt-gulagunet-sa-stahuje-z-ruska-boji-sa-o-svojich-ludi/


Posledný príspevok od Zoja  ·  pred 3 dňami o 13:09
Kategórie
Akcie
Skryť popisy k témam
Povoliť nekonečné posúvanie
Všetky príspevky v tejto téme budú odstránen(é/ý)
Predchádzajúca stránka
1234 ... 39
Nasledujúca stránka
S vybrat(ou/ými) položk(ou/ami) Zrušiť výber tém
Čakajúci koncept… Kliknutím sa vrátite k úpravám
Zahodiť koncept